Record aantal inschrijvingen op een waarlijk imposante Sneekweek Jan Blonk bracht zijn Keesie reeds driemaal winnend binnen Vrijheidszeiler Bouw van Wijk gon met twee overwinningen be Theo Messidor triomfeerde in liet Tom Schreurs Memoriaal FLEVORACE MAANDAG 14 AUGUSTUS 1961 Er starten 39 klassen (Van onze zeilmedewerker) Een waarlijk imposante Sneekweek heeft zaterdag een aanvang ge nomen. Een record aantal inschrij vingen toonde aan. dat de zeïlwe- reld Sneek nog altijd ziet als hét hoogtepunt van het seizoen. Duide lijk blijkt, dat de zeilsport in de noordelijke provinciën een van de voornaamste sporten is. Het was dan ook voor het forum van de Neder landse zeilsport. dat de nestor van de Regenboog zeilers, de heer J. C. v. d. Velde bij de officiële opening op het Raadhuis te Sneek gedenk waardige woorden sprak. De heer v. d. Velde wees erop dat de KVNWB een regelende taak in de wedstrijd- zeilsport heeft en dat zij dingen, zo als op Loosdrecht ten aanzien van de 16 M2 klasse gebeurde, diende te voorkomen. Tydens de plechtigheid werd de 78- jarige zeiler A. van Gooi benoemd op voordracht van het gemeente bestuur van Sneek tot Ridder in de Orde van de Sneker Pan. Als altyd was het beeld van de Sneekweek een ontmoeting in de meeste klassen tussen Hollandse en Friese zeilers. Een ontmoeting met een zeer gezonde sportieve mentaliteit. Daar bij worden Hollandse zeilers wier naam op een A eindigt door de Snekers be schouwd als Friezen! De commissaris van H.M. de Koningin in de Provincie Friesland mr. H. P. Linthorst Homan had evenals in vorige jaren ingeschreven in de thans vijfentwintig jaar bestaan de Noordnederlandse 22 M2 klasse. De commissaris is in deze klasse een zeer enthousiast en actief wedstrijdzeiler. Het wedstrijdcomité staat voor de immense taak iedere dag van de tot en met don derdag durende Sneekweek 39 klassen te starten. Men heeft namelijk die klas sen waarin een zeer grote deelname is zoals 1? M2„ Vrijheidsklasse enz. onder verdeeld in een of twee A klassen en meerdere B-klassen. In de 16 M2 Streepklasse A I toonde in de eerste wedstrijd Joop Helder weer eens zijn kracht. Lang voer hij in twee de positie achter H. Olde Agterhuis om in de 2e ronde onweerstaanbaar in zijn eigengebouwde jacht naar de kop te va ren. en voor Olde Agterhuis T. v. Eyck v. Heslinga en H. A. Minks te eindigen Maar zondag kwam de kampioen 1960 weer eens aan bod. W. Spaargaren uit Aalsmeer bewees dat hij de „Stiel" nog niet verleerd heeft door een mooie over winning door W. Veenstra, Joop Helder en H. Olde Agterhuis. Royale zege Ook de Regenboogklasse was traditio neel weer goed vertegenwoordigd. Op de beide eerste dagen evenwel werden de eerste plaatsen hierin bezet door Frie zen. De kundige zeiler C. J. de Jong uit Joure bevocht zaterdag een royale over- winnig op een baan met vele mooie kruisrakken. J. Alberda lag steeds in tweede positie terwijl ir. G. A. Bakker en John Hofland daar achter vochten om de derde plaats. De volgorde van aankomst was 1. De Jong, 2. Albarda, 3. Hofland en 4. ir. Bakker. Maar zondag toen de baan vrijwel geheel bezeild was wees Alberda de Re genbogen de weg; Hofland werd wederom tweede voor J. H. C. Sieverts en De Jong. In de jubilerende 22 M2 klasse ging de crack ir. A. Bonnema in de eerste race op zeer fraaie wijze naar een meester lijke zege. In het eerste kruisrak lag hij nog in vierde positie na een zeer slechte start, om in het derde kruisrak Wiep Visser en H. R. Schaap voorbij te gaan. Zondag echter moest hij ruimschoots de leiding afstaan aan H. Faber. Wiep Vis ser werd tweede en daarna werden Schaap en Bonnema afgeblazen. Vrijheids klasse De Vrijheidsklasse wordt een zaak die tussen Bouw van Wijk en Cees de Haas zal worden uitgevochten. Hier komen de Friezen niet aan te pas. Van Wijk was in de eerste races kennelijk de sterkste, want tweemaal ging zijn Rakker als eerste door de finish. Zaterdag wel met een onwaarschijnlijke voorsprong, name lijk 300 meter op de Haas en een ki lometer op P. v. Voorden. In de wedstrijd van zondag was de aankomst gelijk, na melijk 1. v. Wijk, 2. De Haas, 3. v. Voor den. In de Groepswedstrijd van de 16 M2 klasse behaalde de groep Groningen met cracks als Joop en Ane Helder een grote overwinning met 74.1 pnt tegen Fries land 64, Holland 36 pnt en Overijssel 21 pnt. In de Sternklasse Serie I zegevierde de sterke I. de Waal uit R'dam zaterdag voor M. van Calcar uit Haren en K. de Boer uit Overveen en zondag voor R. Steensma. Den Haag en K. de Boer. Verdere uitslagen; EDO heeft weer bestuur Bij EDO is de rust weergekeerd. In een buitengewone algemene vergadering hebben de leden met 79 tegen 30 stem men hun vertrouwen gegeven aan het bestuur, dat enige tijd geleden vertrok omdat de leden de leiding niet wilden volgen op de weg terug naar het ama teurvoetbal. Nu het oude bestuur terug is kan men eindelijk ook de zaken afhandelen voor het nieuwe voetbalseizoen. Zoals bijvoor beeld het doen tekenen van de contrac ten. waarvoor de KNVB tot uiterlijk 15 augustus uitstel had verleend. 12 voetsjollen, zaterdag: 1. P. Bulters, 2. J. de Jonge, zondag idem. Flying Dutchman: zaterdag 1. U. a- ger. 2. D. Bellinga, zondag 1. Bellinga, 2. Jager. Sternklasse serie 2: 1. P. J. Oly, 2.mej. L. Scheers, zondag 1. P. Oly, 2. mej. I v. Splunter. Finn jollen: zaterdag 1. T. Vries, 2. B. Wiegers, zondag 1. B. Wiegers, 2. T. Vries. Topklasse: zaterdag 1. L. v. d. Mey. 2 F. Hiemstra, zondag: 1. T. Aukema, 2. F. v. d. Meer. 30 M2 klasse: zaterdag 1. mr. W. Hoekstra. 2. L. v. d. Meer. zondag 1. L. v. d. Meer. 2. A. Vollema. 16 M2 All: Zaterdag 1. D. W. Kappele, 2. F. Robijns. zondag 1. H. Bruinsma, 2. R. Zaadstra. Regen spelbreker bij LCC-Olynipia (draw) L.C.C. handhaafde in deze wedstrijd zijn goede vorm van de laatste weken door ook nu weer een hoog totaal te scoren. Het L.C.C. openingspaar was wel taai doch vergat om te scoren, maar met Ni co den Hoek en Stikvoort op de mat kwam hier verbetering in. Vooral den Hoek had er goed het oog in en scoorde 43 runs van goede kwaliteit terwijl Stik voort een harde 26 in de boeken liet noteren. Met Wim Crama op de mat kwam de 100 runs op het bord. hij werd bij een poging om de bal hard over het hoofd te hitten uitgevangen voor 16 runs. Het meest spectaculaire batten was evenwel te zien van Piet Kante been en Ton v. d. Nagel, die de ver moeide Goudse bowlery naar alle kan ten weg sloegen alvorens de L.C.C. Cap tain besloot de L.C.C. innings te sluiten op een totaal van 175 runs voor 6 wickets Beide batsmen bleven not out resp. voor 48 en 24 runs. Olympia sloot daarna direct de deur zodat de Leidse bowlers al heel weinig kans kregen om door de verdediging der Gouwenaars te breken. Toen ook nog de regen op kwam dagen besloten beide aanvoerders om van verder spelen af te zien. L.C.C handhaafde zich door dit ge lijke spel op de tweede plaats en kan op een uitstekend seizoen terug zien. die behoudens enkele nederlagen in het be gin van het seizoen vele monster over winningen voortbracht. Ajax I wint met 9 wickets van HTCC De verre reis van Ajax (L) naar Eindhoven is besloten met een grote overwinning der Leidenaren. Ajax ver loor de toss en werd het veld inge stuurd. Het totaal der Eindhovenaren werd echter door het accurate bowlen van Hagenaar en Veldhuizen, gesteund door prima fielden laag gehouden. Cap tain Sonneveld werd op prachtige wy- ze door Endlich op Cover-point uitge vangen, Donné werd door de Jongh gecleaned, terwijl Wasscher hetzelfde lot onderging tengevolge van een prima bal van Hagenaar. Het totaal werd 90. R. Veldhuizen 4 voor 15. P. Hagenaar 4 voor 25 en J. de Jongh 1 voor 23. Het Ajax openingspaar de John-Beld- huizen ging direct voor de runs. Op 49 zonder wicket-verlies ging men thee drinken. Donkere wolken pakten zich echter boven het fraaie terrein tezamen, maar dankzij de vriendelijkheid der gastheren, werd zelfs in de regen weer na de thee begonnen teneinde Ajax de kans te geven de nog ontbrekende runs te scoren. Op 75 viel het eerste wicket. De Jongh werd gevangen <35) waarna R. Veldhuizen en L. Malmberg in snel tempo de laatste runs scoorden. Op 91 voor 1 werd gesloten, waardoor Ajax haar vierde overwinning boekte. R. Veld huizen bleef met 40 nog out. Ajax (L) zat. bevocht draw tegen C.C.G. Niettegenstaande de afwezigheid van liefst drie spelers toog het Ajax-team toch naar Den Haag om het op de eerste plaats tronende CCG te bekampen. Ajax <L> opende de innings met Veldhuizen en skipper Von Oven. Beiden legden van meet af aan er stevig het hout op. In korte tijd verscheen de 80 op het bord zonder wicketverlies. Veldhuizen trok zich toen vrijwillig terug met een per soonlijke score van 57 (7x4). Op 83 werd Von Oven voor een nuttige 27 gebowled. De .staart" kwispelde nog even, doch op een totaal van 105 was de Ajax innings toch ten einde. Het sterke battingteam van CCG was tegen het uitstekende fiel den en accurate bowlen van het achttal Ajaxieden niet bestand. Veldhuizen 2 voor 27, de Cler 1 voor 9 en Von Oven 5 voor 18 (!h waren de meeste Hage naars te machtig. Met de rug tegen de muur sleepten zy met een totaal van 59 voor 9 nog een draw uit het vuur. Hulde voor dit achttal dapperen is hier zeker op zijn plaats! Op de laatste dag van de Duitse zwemkampioenschappen in Reutlingen verbeterde Gerhard Hetz met een tijd van 2.04 7 het Europese record op de 200 meter vrye slag. Op 3 juli van dit jaar zwom de Oostduitser Frankwiegand deze afstand in 2.04.8. De limiet voor het Euro pees record heeft voordien jarenlang op 2 min 5,2 seconden gestaan. Hairos II werd voor de tweede plaats on recli tin atig uitgesch a held (Van onze medewerker) De koers om het Tom Schreurs Memoriaal gistermiddag op Mereveld. had een buitengewoon enerverend verloop. De door Leeuwenkamp gestuurde l'mberto bleef van den beginne steeds op kop. William Z en Upie Scott P bevonden zich steeds in zyn nabijheid. Quick Silver S en Theo Messidor. die 60 meter en Hairos II. die niet minder dan 80 meter aan de kop moesten geven, verbeterden gaandeweg hun positie. In de laatste ronde ontwikkelde Theo zeer veel speed en kreeg in de rechte lyn de kop. Toen zette Hairos zyn slotaanval in en de titanenstrijd tussen deze klassepaarden bracht de talrijke bezoekers in extase. Quicksilver kwam ook nog mee, doch deze fouteerde. Hoe Geersen Hairos ook aanspoorde, hij kon de triomferende Theo niet kloppen en werd tweede. Toen kwam de bittere ontgooche ling! Welke beweegredenen de jury had zal wel altyd een raadsel blijven, doch deze schakelde de prima dravende Hairos wegens onregelmatig draven uit en Umberto werd nu tweede voor Sammy Mars en William Z. Het was een o.i. absoluut onjuiste beslissing! De openingsdraverij werd een zege voor de door Joop Ham gestuurde Yon- ker Aster, die geleidelijk zijn 40 meter handicap inliep en in de rechte lijn ge makkelijk over de leidende Y Rosemaryn (Smit) heenging. Overigens net op tijd, want even door de streep volgde een galoppade. Xanover (J. Zuyderduin) werd derde. Zus Scotch (Vergay), die zich in de Bierumprijs met een snelle start spoedig aan het hoofd plaatste, bleef voordu rend op kop. In het rechte eind kreeg 99 Nationaal zeilen op Noordense Plassen Pampusklasse De Pampusklasse was goed vertegen woordigd. omdat vele Hollandse zeilers met het oog op de Bronzen Bel wedstrijd op dinsdag naar Friesland gekomen wa ren. Hier werd het een Hollandse over winning en wel een dubbele. Want O. P. Besseling kwam tweemaal als eerste over de lijn. De oud-Sneker J. Sytema trok de aandacht door tweemaal zeer fraai en scherp te starten, maar de kop kon hij in beide races toch niet houden. De Snekers H. en P. de Jong waren de zei lers, die resp. op zondag en zaterdag de tweede plaatsen voor hun rekening na men. I. G. ten Sijthoff uit Naarden werd zaterdag derde en J. Sijtema op zondag. H. Kirkenier doet het in dit zeil- seizoen in de Valken bijzonder goed, maar tweemaal een eerste plaats zal toch wel meer zijn dan hij gehoopt had. Toch presteerde de Alkmaarder zeiler dit. Zaterdag kwam zyn kans pas in de tweede ronde, toen Ulbe de Vries zijn eerste plaats verloor door een slecht ge kozen slag. Vrijdag, zaterdag en gisteren is op het IJsselmeer de Flevo-race, een in ternationale lange afstandwedstrijd, ge houden. In de klasse van ronde en platbodemjachten OB en OC ging de hoofdprijs naar J. Scheffer met „Jan Klaassen". Hij werd alle drie dagen eerste. De hoofdprijs van de klasse 4 van de kruiserjachten was voor P. Bou- huys met „Pimpernel 2" en van de klas se 3 voor de Olympische zeiler Wim van Duyl met ..Thalatta". Bij de dra ken was de hoofdprijs voor Poorter, die met „Dirck Duyvel" driemaal eerste werd. De uitslagen luiden: klasse van ronde en platbodemjachten OA: vrijdag 1. Noordster, stuurman De Vries. 2. De lachende Leeuw. Van Olphen. Zaterdag en zondag: 1. Onrust. Spits. 2. Noordster. Klasse van ronde en platbodemjach ten: OB: Vrijdag, zaterdag en zondag: 1. Jan Klaassen. Scheffer. OC: vrijdag zaterdag en zondag: 1. Luipaard, Faber. Kruiserjachten klasse 4: vrijdag: 1. Pimpernel. Bouhuys. 2. Norrsken, Poll, 3. Amuthe. M. Dudok van Heel. zater dag: 1. Pimpernel, 2. Marina, Van der Waals. 3. Norrsken. zondag: 1. Ariel, ir. Kruyff. 2. Marina. 3. Pimpernel. Kruiserjachten klasse 3: vrijdag: 1. Thalatta. W. P. van Duyl. 2. Vae Victis, K. L. Trent (BG). zaterdag: 1. Tha latta. 2. Vae Victis. zondag: 1. Vae Victis. 2. Thalatta. Kruiserjachten klasse 1 en 2: vrijdag: 1. de Vrouwe Emilia, Merkx; 2. Nora De Visser, zaterdag: 1. De Vrouwe Emi lia. 2. Zeezwalus, Sikkema. zondag: 1. Zeezwaluw. 2. De Vrouwe Emilia. Internationale drakenklasse: vrijdag, zaterdag en zondag: 1. Dirck Duyvel. P. Poorter. Vrijdag ging de tocht van Pampus naar Enkhuizen, zaterdag van Enkhui zen naar Hoorn en zondag van Hoorn naar Pampus. (Van onze correspondent) De nationale zeilwedstrijden van de watersportvereniging „Noord-Zuid", wel ke op de Noordense Plas worden gehou den. zijn wat de deelneming en wat de wedstrijdsport betreft, een bijzonder suc ces geworden. Niet minder dan 120 vaar tuigen verschenen aan de start van deze driedaagse wedstrijden mee en dat be tekent dat het vorige „goede jubileum jaar met 50% is overtroffen. Vooral is ditmaal weer de 16 M2 klasse sterk bezet. Bij de A-zeilers gingen voor al veler belangstelling uit naar de ver richtingen van de Nieuwkoopse crack Jo Bodegraven, die de beker reeds 4 maal gewonnen heeft en ditmaal dus kans maakte deze bokaal voor goed in zijn bezit te krijgen. Hij zal hierop echter thans nog een jaar moeten wachten, want hij had in Jan Blonk, die zyn „Keesie" in de drie wedstrijden als eerste over de finish wist te varen, een te snel le tegenstander. Bij de Valken werd D. van Schie in alle wedstrijden onbedreigd winnaar terwijl bij de Sharpies G. Vroe ge de eerste plaats voor zich opeiste. De jeugdige H. Ozinga was bij de F. J. Klas se niet te passeren terwijl bij de Jeugd- klasse. waarin niet minder dan 24 zeilers aan de start verschenen R. v. d. Want de dagprijs in zijn bezit zeilde. UITSLAGEN ZATERDAG Valkenklasse: 1. D, van Schie ,2. mej. A. de Wit, 3. J. A. Kolff v. Oosterweer. Scharpies: 1. G. Vroege, 2 W. Gulde- mond, 3. F. Ude, 4. B.B. v. d. Gas. Flnnjollen: 1. W. v. Berkel, 2. P. v. Puttelaar, 3. K. v. Beek. Olympiajollenl.mej. P. v. Roessel, 2. R. Westen, 3. W. Bijker, 4. P. .v. Wamel, 5. de Rooy, 6. B. de Vries. 16 M2 streepklasse A: l.J. Blonk. 2. J. de Ruyter, 3. H. v. d. Kooy, 4. P. Spaar garen, 5. J. v. Dijk, 6. J. Bodegraven, 7. A. Brauen, 8. B. Ooms, 9. H. Molenaar, 10. H. Worst. 16 M2 B.-klasse: 1. G. v. Agtmaal, 2. D. Versloot. 3. G. Hegie, 4. mej. N. v. Mierlo. .5 J. v. d. Bosch, 6. L. v. Hecke, 7. R. Taal; 8. D. Oskam, 9. M. Wil- lemse, 10.H. Molenaar. Vrijheidsklasse: 1. A. Bergwert, 2. B. Breur, 3. F. van Vliet, 4. J. Aarts. 5. H. Natte. 6. P. Langenberg, 7. H. van Hof, 8. F. Broeder, 9. T. Goedhart, 10. J. v. Doornewaard. 12-voetsjollen: 1. B. Fock. 2. P. Kok, 3. P. Steenhouwer, 4. F. Vrijmoed. F.J.-klasse: 1. H. Ozinga, 2. R. van Reij, 3. J. Duizings, 4. H. Vianen, 5. J. van Hecke. Sternklasse: 1. C. Boom, 2. S. Small, 3. K. Kruijver, 4. P. van Brummelen. Jeugdklasse: 1. F. Westen, 2. G. v. d. Werf, 3. Aa Naten, 4. G. Kaars, 5. R. v. d. Want, 6. H. Nederhorst, 7. M. v. Holst, 8. A. v. Kranen, 9. A. Schimmer, 10. Ph. Thomas. de Vrijheidsklasse in actie op Noordense Plassen. (Foto Leldsch Dagblad) UITSLAGEN ZONDAG s'Ochtends - Valkenklasse: 1. D. van Schie. 2. D. Kolff; Sharpies: 1. G .Vroe ge, 2. F. Guldemond; Finnjollen; 1. H. W. van Berkel. 2. P. v. Puttelaar; Olympiajollen: 1. N. J. Keijzer, 2. P. v. Wamel; 16 M2 klaks.se A: 1. J. Blonk. 2. J. Bodegraven, 3. J. v. Dijk; 16 M2 klasse B: 1. mej. M. v. Mierlo. 2. G. v. Agtmaal, 3. R Taal; Vrheidsklasse: 1. A. Bergwert, 2. H. Natte, 3. J. Aarts; 12 V.jollen: 1. P. Kok, 2. B. Fock; F.J.- klasse: 1. H. Ozinga. 2. R. v. Reij; Sternklasse: 1. K Kruyver, 2. P. Small; Jeugdklasse: 1. R. v. d. Want, 2. G. v. d. Werf. 3. F. Westen. 's Middags Valkenklasse: 1. D. v. Schie, 2. mej. A. de Wit; Sharpies: 1. G. Vroege. 2. W Guldemond; Fin jollen: 1. H. W. van Berkel. 2. P. v. Puttelaar; Olympiajollen; 1. W. Byker, 2. N. J. Keijzer; 16 M2 klasse A: 1. J. Blonk, 2. H. v. d. Kooij, 3. J. Bodegraven; 16 M2 klasse B: 1. J. v. Agtmaal, 2. mej. M. v. Mierlo, 3. J. v. d. Bosch; Vrijheids klasse: 1. F. v. Vliet, 2. H. v. Hof. 3. P. Broere; 12 V.jollen: 1. B. Fock, 2. P. Kok; F.J.-klasse. 1. K. Kruiver, 2. S. Small, 3. P. v. Brummelen; Jeugdklasse: 1. R. v. d. Want, 2. F. Westen, 3. G. v. d. Werf, 4. F. Nefkens. Vanavond prijsuitreiking in hotel Plas- zicht. de Zus echter een felle aanval te ver duren van de door Guus Knijnenburg gereden Zephyr Magowan S en deze triomfeerde in 1.26.8 km.-tijd. Een mooie eindsprint bracht Zola S (Smit) het derde geld. In de Kloosterburenprys werd Young Faune (Geersen) direct na de start uit geschakeld. Na een baanronde had X Nimble de kop voor Xenophon Scott (Heskes). Yankee Hanover en Zombro Pluto. Op het doel afgaande had Xeno phon de leiding en deze zegevierde over tuigend. De flitsende slotaanval van Xylander V (J. Leeuwenkamp) bracht deze de tweede plaats voor Yankee Ha nover en Zombro Pluto. In de koers voor 2-jarigen over 1200 meter profiteerde Runhaar met Anne- mieke Hollandia van een gunstig start- nummer en won van start tot finish in 129- tijd. Haar entrainementgenoot Axkit Hollandia (Vergay) die 40 meter had moeten geven werd tweede voor de door Joop Ham gestuurde Auerhen S. De door 12 paarden betwiste prijs der 4-jarigen over 1610 meter gaf een zeld zaam fraaie stryd. Na een eerste valse start nam Yashmir (Joop Ham) bij het volgende sein de kop en voor de tribune volgde Yvonne Heny, terwijl Yssel- monde op de derde plaats lag. Aan de overzijde lanceerde Piet Smit met Yssel- monde een indrukwekkende tussensprint. die hem in de rechte lyn op de kop bracht, hetgeen met een mooie 1.22.3 zege bekroond werd. Haar entraine mentgenoot Yberflöte «Hoejenbos) in casseerde het tweede geld voor de ver rassende noordelyke vertegenwoordiger Y.Y.V. (J. K. v. d. Veen De amateurs gaven weer een verbeten stryd - De favoriet Ypermoron (Ver hoeve) pakte by de start niet aan en was direct kansloos. Winny Cliff (G. v. d. Wal" nam het commando op zich met Walnut Erebus en Xelinotte in haar voetspoor. Na een baanronde had Walnut Erebus de kop overgenomen en op het doel afgaande kreeg Xelinotte «Bergisch) de overhand. Deze scheen te zullen triomferen, doch een felle slot aanval van Winny Cliff volgde en de foto besliste, dat Winny Cliff een miniem voordeel had. Daar de derde aankomende Walnut Erebus werd uitge schakeld. mocht Wanita van Barke het derde geld incasseren. In de Leensprys bracht Piet Smit Way Jewel langzaam van start. Dit kostte hem veel terrein. Aan de kop streden Uitloper, Vainqueur en Uranus Koff om de voorrang. Smit reed echter een bekeken koers en toen hij zijn tyd gekomen achtte viel hy de leidende Vainqueur (Woudstra) aan. die lang tegenstand bood. maar tenslotte toch moest zwichten. Upper Ten (Leeuwen kamp) werd derde. De slotdravery was voor de favoriet Wilfield (Ham>. Xirene Hollandia (A. Siderius) wees het veld steeds de weg. maar Wilfield, die door een startfout teruggevallen was, viel in het rechte eind de leider aan. Toen volgde een galoppade van Xirene en achter de zegevierende Wilfield finishten Volann O (v. Dooyeweerd), die enige malen fou teerde, en X Tello (J. Oosting). De uitslagen lulden: Leek-prljs: 1. Yonker Aster (J. Ham) (1.27.1); 2. Y. Rosemartjn; 3. Xanover Tot.: wl. f3.00. pl. f 1.60, fl.60, f3.20. gek. f 7cov. f 4.20. Blerum-prljs: 1. Zephyr Magowan (A. Th. Knynenburg) (1.26.8); 2. Zus Scotch; 3. Zola S. Tot.: wl. f2.50. pl. f 1.50, f2.30. f2.20. koppel f7.40. cov. f5.90. Kloosterburen-prijs: 1. Xenophon Scott (A. G. Heskes» (1.27.6); 2. Xvlander V; 3 Yankee Hanover Tot.: wl. f5.80, pl. f 1.90. f2.70, f3.40. koppel f50.40. cov. f7.70. Adorp-prijs: 1. Annemleke Hollandia (J. W. Runhaar) (1.29.0); 2. Axklt Hollandia; Auerhen S. Tot.: wl. f3.30, pl. f 1.50. f4 11.40. f2.40. koppel f8.20. cov, RecqsAgsgtaHMÉ de (P. Record-prijs der 4-Jarlgen: 1. Ysselmon- M. Smit) (1.22.3); 2. Y Yberflöte; Tot.: wi. f3.20, pl. f 1.50. f4.20. f6.30. koppel f 13.10. cov. f 13.50. Tom Schreurs Memoriaal-prijs: 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.21.0); 2. Umberto; 3. Sammy Mars (buiten wed denschappen) 4. William Z. Tot.: wl. f9.80 pl. f2.20, f2.70, f 1.90, koppel f6.50, cov. f 6.70. Amateur-kamploenschapsprljs II: 1. Winny Cliff (G. v. d. Wal) (1.26.7); 2. Xelinotte; 3. Wanita van Barke. Tot.: wl. f7.70, pl. f3.—. f 1.90, f3.20, koppel f4.30. cov. f6.30. Leens-prijs: 1. Way Jewel (P. M. Smit) (1.24.0): 2. Vainqueur: 3. Upper Ten. Tot.: wi. f3.30. pl. f190. f2.80. f 1.90. koppel f7.60. cov. f9.20. Zuidhorn-prijs: 1. Wilfield (J. Ham) (1.26.5); 2. Volann O; 3. X. Tello. Tot.: wl. f2.40. pl. f 1.40, f 1.40, f 1.80, koppel f5.40. cov. f0.30. Totalisator-omzet f 195.181, Ajax (L) wint overtuigend van HRCC II Ajax won de toss en ging met het oog op het weerbericht (dus) fielden. Het openingspaar van HRCC, hield lang stand, maar maakte weinig runs. Toen captain Wempe de slow-bowlers aanzette, kwam er meer activiteit en vielen ook de wickets. Van 126 werd het 9 voor 41. Het laatste paar. met de jeugdige A. de Groot aan het hoofd, bezorgde nog enige moeilijkheden, mede door verslappen van het Ajax' fielden. Het werd tenslotte 70 all out (W. Scheer 18, E Heytveldt 11 en A. de Groot 17 no.) A de Goederen had succes met zijn accuraat slow-bowlen 59; P. v. Amerom 421; F. Tattersall 117. Ajax passeerde dit totaal voor het ver lies van 4 wickets: F. Olthuis 25; P. Blonk 13 (waaronder een fraaie 6)V. Gans een zeer goede 30 en P. van Ame rom 30 n.o. Na de thee. werd mede door de regen gestopt. Zo won Ajax (L) II ondanks de ver moeienissen van de toer naar Engeland in de voorafgaande week met gemak de laatste thuiswedstrijd. Cricket-uitslagen Eersteklas.se A: VOCHermes DVS, gewonnen door VOC met 5 wickets HDVS 98 all out. VOC 101 voor 5); ACC—Rood en Wit, draw <ACC 194/7, R. en W. 40/1, regen en tyd); HCC— HBC, draw (HBS 122 all out. HCC 99 voor 4. tUd); Hermes DVS—HCC II. draw (HCC II 182 voor 9. HDVS 71 voor 5); VOC—Quick Hg, draw (Quick 212 voor 6. VOC 106 voor 0). Eersteklasse B: RW IIHaarlem, ge wonnen door RW met 69 runs (Haarlem 65. RW 134); Quick NExcelsior, draw «Quick 203 voor 5, Excelsior 125 voor 8); HaarlemPW, gewonnen door PW met 4 wickets (Haarlem 158 voor 7, gesloten, PW 160 voor 6); Rood en Wit II— Sparta, gewonnen door RW II met 4 wickets (Sparta 115. RW 117 voor 6). Tweedeklasse C: HBS IIConcordia, gewonnen door Concordia met 7 wickets (HBS II 175 all out, Concordia 117 voor 3). Hoogemloorn open schaakkampioen van Nederland De Dordtenaar Hoogendoorn is zater dag in Bussum open schaakkampioen van Nederland geworden. In de zevende en laatste ronde versloeg hij zijn grote concurrent Speier uit Nymegen. De uitslagen van de laatste ronde luiden Speier (Nijmegen) Hoogendoorn (Dordrecht) 0—1, Van der Tol (Leeu warden) Van Eybergen (Bussum» H4, Bredewout (Zwolle) Baylor (VS) 0—1. Steffers (Amersfoort) Van Geet (Utrecht) 0—1, Crabbendam (A'dam) Quakkelaar (Oldenzaal) 1—0, Van den Bosch (Hilversum) Verholt (Utrecht) 1—0. Van Donk (Dordrecht) Westra (Leiden) 10. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Hoogendoorn 54 pnt., 25: Vaq Eybergen. Van Geet, Van der Tol en Speyer allen 44 pnt.. 6—8: Van den Bosch. Baylor en Crabbendam allen 4 pnt., 9—10: Bredewout en Van Donk beiden 34 pnt.. 11. Steffers 24 pnt.. 12— 13: Verholt en Westra 2 pnt., 14. Quak kelaar 0 pnt. Uit de voorwedstrijden voor het da meskampioenschap van Nederland 1962 plaatsten zich voor de eindstrijd: mej. Bruineberg. mevr. Van Wieringen, mevr. Spook en mej. De Klerck. Zonefoernooi te Marienbad De uitslagen van de zaterdag gespeel de partijen in de negende ronde van het zoneschaaktoernooi te Marienbad luiden: Szabo (Hong.)—Niemele (Finl.) 1o. Perez (Sp.tJohansson (Noorw.) 0—1. Chitcscu .Roem.)—Philip (Tsjech.) 4—4. Barendregt. (Ned.)—Lundquist (Zweden) 4—4. Ciric <J. Slav.)—Sliwa (Polen» 4—4. De partijen Olafsson— Milic. Blom—Grager en BobotsowUhl- mann werden afgebroken. In de tiende ronde werden gisteren slechts twee van de acht partijen tij dens de eerste zitting beslist. Sliwa ver loor van Ghitescu en Niemela verloor van Bobotsow. De overige partyen wer den afgebroken, ook het duel tussen dr. Barendregt en de Joegoslaviër Miüc, waarin dë Nederlander op verlies staat. Na de tiende ronde luidt de stand; 1. Olafsson (IJsl.) 7 p. en 2 afgebr. part.. 2. Filip (Tsj.Sl.) 7 en 1 afgebr. part.. 3. Ghitescu (Roem.) 64 pnt., 4. Uhlmann (O. Did.) 6 pnt. 2 afgebr. part., 5. Johanessen (Noorw.) 54 pnt. en 1 afgebr. partij. 6 7Bobotsow (Buig.) en Szabo (Hong.) beiden 5 pnt. en 1 afgebr. party, 8. Ciric (J. SI.) 44 pnt. en 1 afgebr. partij, 9. dr. Barendregt (Ned.) 4 pnt. en 1 afgebr. partij. Reünie -puzzel toe lit 40-jarig Vennemeer Zaterdagmiddag werd onder grote be langstelling een begin gemaakt met de feestelijkheden i.v.m. het jubileum van de W.V. Vennemeer. Om 4 uur werd op een reünie voor genodigden, na een rede van voorzitter Semeyn en burgemeester Kolfschoten, aan de oprichters-leden, de heren H. W. Robbemond. Mulder, De Niet en Bode, de gouden Vennemeerspeld uitgereikt. Door de heer D. Dusoswa werd een belangrijk estorting voor de bouw van een nieuw clubhuis overhandigd, in af wachting van het leden-cadeau, dat in het komende weekeinde wordt aange boden. Een serenade van de Roelofarends- veense Harmonie besloot deze reünie, waarna de bijeenkomst overigens nog tot ver in de kleine uurtjes voortduurde. Gisteren werd een begin gemaakt met de wedstrijden en wel met een puzzel- tocht. waaraan veel Vennemeerders deel namen. Na naarstig zoeken meldden zich ong. 90% van de deelnemers tydig aan de finish. De uitslagen waren: Groep I Zeiljachten: 1. mevr. C. KlompBode; 2. mej. L. Schouten; 3. De Koning; 4. M. du Prie; 5. M. J. du Prie; 6. J. v. d. Zwan; 7. J. v. d. Berg. Groep II, motorjachten: 1. Jan v. Yperen; 2. A. Jansen; 3. Smelt; 4. De Vrij. Groep III, open motorvaartuigen: 1. mevr. Nell IJsseelstein; 2. W. Klomp; 3. T. Robbemond. Groep IV, z.g. Speed-boats: 1. H. v. Oeveren; 2. G. Schipper; 3. v. Wyk. Algemene prestatieprijs: mevr. C. KlompBode. Algemene pechvogelprijs: Daan Goe- koop en Tom v. Weezenbeek. Hans Junkermann is gisteren in Hurth voor de tweede achtereenvolgende maal Duits profkampioen op de weg ge worden. Hy reed de 225 km. 14 ronden van 16 km, in 6 uur en 11 min. De ex- wereldkampioen cyclocross, Rolf Wolfs- hohl, bezette met een achterstand van 23 seconden de tweede plaats.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10