Eichmann kon beslissen over leven en dood.... ENORME VUURZEE BIJ UTRECHT TROK DUIZENDEN KIJKERS fijnproefsters vinden Rama veruit het lekkerst! Brandweer had te kampen met de allergrootste moeilijkheden van de DE EENHEID DER MENSEN IN EEN VERDEELDE WERELD Hausner in requisitoir: Schoolboeken Zandvliet9» Jeugdige Duitse misdadiger pleegde overval op taxichauffeur Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 10 augustus 1961 Derde blad no. 30422 Brand in autobandenopslagplaats Schade wordt geschat op een half miljoen (Van onze Utrechtse correspondent) Half Utrecht liep gistermiddag tegen vier uur te hoop op de Rijks weg 22, oostelijk van de stad. Een enorme roetzwarte rookwolk, zichtbaar zelfs voor de bevolking tot in de randgebieden van de provincie, trok de aandacht. Die rook kwam van één van de grootste branden die Utrecht de laatste jaren heeft meegemaakt. Het was een autobandenopslagplaats in de Johannapolder, die in enkele kwartieren veranderde in een grote, inktzwarte, rookwolken uitbrakende vuurpoel. De brandweer die om 15.28 de eerste melding ontving, zat al direct met grote moeilijkheden. De vele bluswagens die zich naar het vuur spoedden werden op sommige plaatsen door massa's nieuwsgierigen in hun voortgang belemmerd. Bovendien, eenmaal op de plaats van de brand aangekomen, via nauwe weggetjes langs een kampeerterrein vol buitenlandse toeristen, bleken de sloten vol kroos en modder te zitten. Tot tweemaal toe stopte de waterwinning, terwijl arbeiders op het terrein van de bandenopslagplaats van de heer A. Hilgers totaal over stuur trachtten te redden wat er te redden viel. beroeps brandweerlieden uit Utrecht en 16 vrijwilligers uit voormalig Zuilen 3000 meter slang uitgerold over de smalle weg getjes. volkstuintjes en weilanden. De slootjes die nog geschikt waren om water op te zuigen lagen zo'n 800 meter van de brand. De rook woei zeker 200 meter hoog op om in de hogere luchtlagen ver spreid te worden. In Zeist en De Bilt draaiden de mensen de huiskamerver lichting aan. omdat de zon tendele ver duisterd werd. Bij het KNMI nog geen 2 km weg kon men de hemel voor een deel niet meer overzien. Vlieg tuigen met cameralieden van de televisie cirkelden om de enorme rookzuil, straal jagerpiloten van Soesterberg kwamen ook een kijkje nemen. Over de oorzaak van de brand is niet veel bekend. Er werd gesproken over kortsluiting in een lichtaggregaat. De brandweer denkt aan vonken van een lasapperaat. 3000 ton banden ging verloren Ook een groot deel van het terrein van de autosloperij van de heer T. H. L'ittenbogert werd door de brand geteis terd. Tien voor de sloop bestemde auto bussen brandden uit, alsmede enkele personenauto's. Bovendien werden twee zomerhuisjes, een kleedlokaal van een voetbalvereniging en een schuurtje totaal vernield. Een vrachtauto met zuurstof- flessen werd met ware doodsverachting uit het vuur gesleept. Tegen half vijf reed een man met een takelwagen nog naar de vuurzee en sleepte een andere vrachtauto brandend het welland in. De schade van de brand wordt geschat op een half miljoen gulden. Vermoed wordt dat er 3000 ton banden verloren is ge gaan. Bijzonder angstig was de aanwezigheid vlak by het vuur van e entank stook olie van 3600 liter en een ondergrondse benzine-opslagplaats met 36.000 liter, die juist de dag tevoren gevuld was. Op het bandenterrein stond een loods met snij- en schuurmachines om de draad uit de banden te verwyderen. Tussen de banden stonden voorts nog 50 drums met leder 200 liter afgewerkte olie. Af en toe klonken er luide knallen van ontploffende butagasflessen. Verbinding verbroken De brand werd ontdekt door de 23-ja- rige bijrijder P. J. van Zoelen, die tijdens een rustpauze uit het raam van de schaftkeet keek en een vuurzee zag. De brandweer vermoedt dat van hem het eerste telefoontje binnenkwam. De ver binding zou plotseling verbroken zijn door het doorsmelten van de telefoonlei ding, waarna vanuit een cafeetje op het kampeerterrein opnieuw een melding volgde. De brandweer was op het hoog tepunt van het bluswerk tegen half zes met zes bluswagens, vier materieelwa- gens en een commandopost in actie. Be gonnen werd met elf lagedrukstralen en twee nevelspuiten. De aanvoer van slan gen stokte toen een slangenwagen een uur lang in het verkeer niet voor- of achteruit kon. Tenslotte hadden de 25 Nieuwe acties tegen de opstandelingen Ten z.o. van Bandoeng Het Indonesische leger zet thans èlles op èlles om de leden van de Daroel Islam in West-Java te ver nietigen. In Djakarta is bekend gemaakt, dat stoottroepen zijn uit gezonden om legereenheden te versterken, die opereren in het bergachtige gebied van de Oost- Preanger, ten zuidoosten van Bandoeng. Er zijn in West-Java naar schat ting nog 6000 volgelingen van de Daroel Islam-beweging in actie. Hun legerplaatsen liggen in dichte bossen, vanwaar zij herhaaldelijk uitvallen doen, soms tot aan de rand van grote steden. De laatste twee maanden zyn de aan vallen van de Daroel Islam in hevigheid toegenomen en vooral dessa's hebben het zwaar te verduren gehad. In de laatste week van Juli zyn er in dorpen onge veer 200 mensen gedood. Het opperbevel van het leger heeft op de burgerbevolking van heel West-Java een beroep gedaan om alle bewegingen van de opstandelingen onmiddellijk te rapporteren en de overheid heeft zich thans voorgenomen om hen „in de kortst mogelijke tijd te vernietigen". De strijd krachten van de Daroel Islam worden aangevoerd door Kartosoewirjo, die be kend staat als een fanatieke moslem. Verscheidene van zyn voornaamste of ficieren hebben zich de laatste vier maanden aan de regering overgegeven, maar de fanatieke kern is nog altyd ac tief. Elders in de Indonesische Archipel geeft de ene opstandige groep na de an dere zich over, daarby gebruik makend van de toezegging van Soekarno, dat er voor hen een algehele amnestie zal gel den. Dinsdag maakte de plaatsvervan gend chef-staf van het leger op Sumatra brigade-generaal Soeprapto, bekend, dat sedert januari 20.000 opstandelingen zich aan hem hadden overgegeven. In het laatste half jaar hebben 30.000 leden van de Permesta op Celebes de wapens neer gelegd. HONGAARSE PREMIER NAAR SOEKARNO Premier Miinnich van Hongarije zal op uitnodiging van president Soekarno een bezoek aan Indonesië brengen. Verkeer stond stil Tussen half vier en half vyf heeft het verkeer op de Rijkswegen 22, 25 en 1. stil gestaan. De politie was met 15 man op de been, dat was alles wat men ty- dens de vacantietyd kon missen. By de blussing waren verder aanwezig bur gemeester De Ranitz van Utrecht, de officier van justitie, mr. H. W. Over boek, alsmede enkele rechercheurs. Zo wel de eigenaar van de sloperü ais die van het bandenbedrijf zyn buitenlands. Eén van de mensen die zich oy de brand büzonder hebben ingespannen is de heer T. H. J. de Jongh, een 34-jarig personeelslid van de Gemeentelyke Rei nigingsdienst te Utrecht. Hy slaagde er in, uit een reeds in brand staande schuur 20 konynen, waarvan één met jongen, 14 kippen, 2 geiten en 2 biggetjes te redden. Nadat hy had gehoord dat er op het terrein nog gasflessen op een vracht auto lagen, wist hy deze met levensge vaar uit de brand te slepen. Hy werd hierby geholpen door een onbekend ge bleven Hongaar. Ook het personeel van Hilgers en Uittenbogert weerde zich flink. Men wist uit één van de twee brandende weekeindhuisjes de gehele in boedel te redden. Een ander, waarin de vrywel nieuwe inboedel van de op punt van trouwen staande heer Kees Hilgers, ging echter verloren. Aan de windzyde van de brand stonden drie oude auto bussen, die als verblyven van enkele werknemers van de sloperij dienden. Ook hieruit werd veel meubilair gered. Geen persoonlijke ongelukken Er deden zich bij deze brand geen persooniyke ongelukken voor. Het blus sen is tot in de vroege ochtenduren voortgezet. Om 7.30 gisteravond werd het sein „brand meester" gegeven. Het zag er echter naar uit dat de smeulende massa rubber nog tientallen uren rook, en stank zou blyven verspreiden. Naar de Utrechtse brandweer van morgen meedeelde zal de brand waar- schynlyk nog twee dagen voortduren. Deze winter eerste INHEEMSE PARTIJ Britse kunstmaan Naar de Britse onderminister van We tenschappen Freeth heeft verklaard, zal Engelands eerste kunstmaan waarschyn- lijk aanstaande winter de ruimte in ge schoten worden. De kunstmaan zal er één van de vijf zyn, die in samenwerking met de Verenigde Staten en door mid del van Amerikaanse Scout-raketten ge lanceerd zullen worden. Volgens Freeth levert Engelands „be scheiden ruimteprogram" veel meer we- tenschappelyke gegevens op die van waarde kunnen zijn, dan het lanceren van ruimtevaartuigen met mensen of honden. Freeth is van mening, dat „deze uiterst dure liefhebberij" door de Amerikanen en Russen kan worden bedreven „omdat de raketten die zij gebruiken voorname lijk voor defensiedoeleinden waren ont worpen." Bestuurssamenwerking in Nieuw-Guinea Van 21 tot en met 25 augustus zal in het bergplaatsje Goroka in Australisch Nieuw-Guinea de derde conferentie tus sen Australië en Nederland over samen werking op bestuurlyk gebied in Nieuw- Guinea worden gehouden. Op deze con ferentie zal vooral aandacht besteed wor den aan datgene, wat na de vorige bij eenkomst in maart vorig jaar te Hollandia wat deze samenwerking tot stand is gekomen, dan wel kan worden voortgezet. De Nederlandse delegatie staat onder leiding van de heer H. Veldkamp, direc teur van Binnenlandse Zaken te Hol landia. VERBODEN IN NOORD-RHODESIE De Nationale Onafhankelykheidspar- ty van Noord-Rhodesië, de grootste in heemse politieke party, is gisteren ver boden, zo heeft een regeringswoordvoer der in Loesaka bekendgemaakt. De lei der van de partij, Kenth Kaoenda, is gisteren naar Dar es Salaam in Tan- ganjlka vertrokken. De woordvoerder verklaarde dat ook de jeugdbeweging van de partij in de westelijke provincie van Rhodesië is ver boden. In dit gebied ligt de streek van de kopermynen, waar in het afgelopen weekeinde sabotagedaden zijn gepleegd. Kaoenda verklaarde gisteren by zyn vertrek uit Salisbury naar Dar es Sa laam, dat het verbod „de toestand al leen maar erger maakt". De Nationale Onafhankeiykheidspar- ty heeft de vorige maand de nieuwe Britse grondwet voor Noord-Rhoaesië verworpen. De party heeft toen een campagne voor passief verzet tegen de regeringspolitiek aangekondigd. Gisteren is voorts bekendgemaakt dat op verzoek van de regering van Noord- Rhodesië troepenversterkingen naar Loe saka zijn gevlogen. Een woordvoerder van de regering van Noord-Rhodesië heeft meegedeeld dat op één na alle wegen naar Mporokoso, een plaatsje 160 km ten noordwesten van Kasama, onbruikbaar zyn gemaakt In deze streek zyn alle bruggen vernield. Ook elders in Noord-Rhodesië zyn we gen en bruggen onbegaanbaar gemaakt. KON. JULIANA IN HET GOUD Grootte ISV2 resp. 25 mm 0, gewicht 3.9 resp. 7.776 gram, verkoopprijs f.33. resp. f.55.goudgehalte 900/1000 (muntgoud). Verkrijgbaar by banken, juweliers en munthandel. Distributeurs: Fa. Drijfhout, Edel- metaalbedrijf, Nes 11-15, Amsterdam; Fa. Schone Edelmetaalbedryf, Rokin 8183, Amsterdam. Engeland vraagt om EEG-lidmaatscliap Engeland heeft vandaag officieel ver zocht om tot de EEG te worden toege laten. Het hoofd van de Britse vertegen woordiging bij de Europese gemeen schappen van de Zes te Brussel, Tendy, heeft het officiële verzoek vanmiddag omstreeks half vier overhandigd aan de secretaris-generaal van de ministerraad van de EEG, Calmes. Het verzoek is geadresseerd aan de voorzitter van de ministerraad, dr. Er- hard, minister van Economische Zaken van de Bondsrepubliek. Advertentie SMAAKf ROEVEN IN ALLE DELEN VAN HET LAND BEWIJZEN: Overal in Nederland worden smaakproeven gehouden. Aan honderden huisvrouwen is de vraag al gesteld: „Wilt U margarine X en margarine Y eens proeven en vertellen aan welke van de twee U de voorkeur geeft?" En Rama komt tevoorschijn als de grote overwinnaar! Kama! Veel lekkerderDat is het antwoord, dat 3 van de 4 fijnproefsters geven. WAT IS UW KEUS ALS FIJNPROEFSTER? Proeft U maar! Vergelijkt U maar! Rama geeft U zoveel meer voor Uw geld. MARGJ RAMA MAAKT DAT ALLES FUNER SMAAKT MINISTER VISSER NAAR SURINAME EN DE ANTILLEN Het ligt in het voornemen van de mi nister van Defensie, ir. S. H. Visser, in de volgende maand een oriëntatie- bezoek te brengen zowel aan Suriname als aan de Ned. Antillen. Rond 9 sep tember denkt hy naar Suriname te ver trekken. Einde van die maand wordt de minister in Den Haag terugverwacht. Wereldcongres van vrijzinnigen (Van onze kerknieuwsredacteur) DAVOS, woensdag Drie, vier Hongaren staan op. Vüfhonderd congressisten klappen secondenlang. Maar dan roept bondspresident ds. Kuebler. Amerikaan: „Tsjechoslowakye" en in de grote zaal van het Europehotel blyft het stil. Ook als „Polen" wordt afgeroepen en by „Roemenië" staat evenmin iemand op. En dat is dan een schaduw over dit onder een uitbundige Zwitserse zon begonnen wereldcongres van vryzinnigen. „Wy verwachtten afgevaardigden uit deze landen" zegt ds. Kuebler laconiek in de microfoons. „Het congres weet dat zij er niet zyn", en onderstreept met een meer dan spontaan applaus zyn vreugde over althans één deputatie van achter het IJzeren Gordyn. Wie er wel zyn hier in Davos op het zeventiende wereldcongres van het internationaal verbond voor vrijzinnig christendom en religieuze vryheid (IVVC): Amerikanen, Engelsen, Duitsers, Hollanders. De Nederlandse afvaardiging is zelfs een van de grootsten. Maar er zijn ook IVVC-leden uit Japan, India, Ghana en natuurlyk uit Zwitserland, die zich met elkaar by na een week lang zullen bezinnen op het centrale thema: de eenheid der mensen in onze verdeelde wereld. de verhouding der rassen, het gezin, re ligieuze waarden in de eeuw der tech niek en het wezen van de mens en zyn bestemming. Een groot aantal referen ten, veelzydig niet alleen naar de ver tegenwoordigde nationaliteiten, maar ook van diverse religieuze groeperingen, zal daarop ingaan. Deze grote aandacht be steed aan de politiek-sociologische en maatschappelyk-ethische onderwerpen, betekent niet dat de psychologische as pecten zouden blyven rusten. De klok- ketonen van de historische St.-Joannes- kerk, vlak bij het congresgebouw, luidden vanmorgen om een mogelyke eenzijdig heid in aanpak en opzet te doorbreken. Want iedere congresdag begint met een korte aandacht in deze parochiekerk, waar zondag een eredienst is en een preek zal worden gehouden door een Hongaarse pastoor. De openbare aanklager in het proces-Eichmann, Gideon Hausner, heeft gisteren zijn requisitoir tegen de voormalige SS-officier hervat en betoogd, dat Eichmann van begin tot einde rechtstreeks de hand heeft gehad in de deportatie en uitmoording van de joden in bezet Europa. Eichmann zat gespannen te luisteren met samengeknepen lippen. Af en toe zag men hem haastig notities maken. Hausner ging tot in bijzonderheden in op de verantwoordelijkheid, die de individu had, wanneer hij door de staat voorgeschreven misdaden bedreef. Verdeeldheid Wy hoeven elkaar niets te vertellen, aldus congresvoorzitter Kuebler gister middag by de opening, dat we leven In de eeuw van de verdeeldheid. Als reli gieuze mensen willen we echter vanuit onze overtuiging trachten een positieve bydrage tot de eenheid te leveren. En dat willen wy dan doen in het heilzame klimaat van Davos' hoogvlakte, waarover burgemeester Christiaan Jost in zyn begroetingswoord zei, dat het er ook geestelijk gezond is. Dat dit in het verleden ook anders was, verheelde Da vos' burgemeester niet. „Het is nog niet zo heel lang geleden", zei hy, „dat hier Duitse kurpatiënten werden uitgewezen, omdat men hen van politieke ongesteld heid verdachtStadspredikant dr. Pe ter Dalbert, leider van het organisatie comité, gaf de congresdeelnemers een röntgenfoto van het geestelyk leven in zijn vaderland. Twee van iedere vijf Zwitsers zijn rooms-katholiek, de reste rende drie behoren tot een der evange lische kerken, de meesten tot de her vormde landskerk. Dan zyn er nog en kele andere evangelische kerken, zei hy, en zo'n 270 kleinere groeperingen binnen het ruime kader van het pro testantisme, maar geen enkele typische vrijzinnige kerk. Niet nodig ook, aldus ds. Dalbert, want binnen de landskerk is de helft der predikanten voorstander van, wat hy noemde, een ondogmatisch christendom. „Nog steeds oefent hier de kerk grote invloed uit op het volksleven", zei hij, „niettemin is er ook een grote toenemende onkerkelykheid". Hoewel ds. Dalbert na de oorlog een oplevende ker- kelyke belangstelling constateerde. PROBLEMEN VAN ALLEDAG Ds. Kuebler, die dit Jaar aftreedt als bondsvoorzitter, luidde, nadat de ver schillende afgevaardigden zich gepresen teerd hadden, tenslotte de eerste con gresdag in en uit. „Wij willen hier aan het werk gaan in het licht van het cen trale thema", zei hij, „door ons bezig te houden met de problemen van alledag". Dat gebeurt dan ook in de discussie groepen, waarin o.m. ter sprake komen WERELDRAAD VAN KERKEN En dan is er ook nog een heet hang ijzer in de vrijzinnige kringen over heel de wereld: de kwestie van de basisfor mule van de Wereldraad van Kerken. Elf november komt op de generale ver gadering in New Delhi (India) de vraag ter sprake of de basisformule van de Wereldraad, waarin de godheid van Christus wordt beleden, al dan niet ge wijzigd moet worden. Nu ook de Russische kerk de Wereld raad zal gaan versterken, is hej onaan nemelijk dat het voorstel tot formulewij ziging niet aanvaard zal worden. De wy- ziging houdt, zoals bekend, een uitbouw in. waarin niet alleen de godheid van Christus mee benadrukt wordt, maar waarin bovendien het dogma van de Hei lige Drieëenheid wordt beleden. Alge meen verwacht men hier dat het zeven tiende congres van vrijzinnige protestan ten uit heel de wereld zich tegen deze voorgenomen basisverbreding zal keren. Naar verluidt zal tegen het einde van het congres een daartoe strekkende reso lutie worden ingediend, die by aanvaar ding duidelyk zal uitdrukken, dat men een vernieuwde basis als voorgesteld, in wereldraadskringen volkomen onaan vaardbaar acht. „Eichmann", aldus Hausner, „had het rechtstreekse beheer over concentratie kampen en dodenkampen". Hy gaf in structies uit. welke joden naar welke kampen gezonden moesten worden, en bovendien heeft hy verscheidene kampen zelf bezocht. Hy herinnerde aan Eich- manns verklaring, dat hy Auschwitz vyf zes maal bezocht hatd. „Waar om moest hy de werkzaamheden daar zelf in ogenschouw nemen, als hy al leen maar bevel enontving en doorgaf?" zo vroeg Hausner. „Als het alleen maar ging om de treinen voor het vervoer van de joden te organiseren, dan was dat helemaal niet nodig geweest". Hausner haalde het voorbeeld aan van Stefer, een jood, voor wie Eich mann iets wilde doen. Stefer zat in Auschwitz gevangen en Eichmann gaf een order uit, dat hy als permanent baantje het bijharken van de grintpa den moest krijgen. „Hoe kon hy derge lijke orders op de persooniyke kaarten van de gevangenen schryven, tenzy hy jurisdictie had over het hele kamp"? Leidde campagne Hausner bleef zeer kalm tydens zyn laatste kanonnade. Hij stond vrywel Nieuwe financiële maatregelen in Cuba De eerste-minister van Cuba, Fidel Castro, heeft nieuwe maatregelen voor toezicht op particuliere bankrekeningen bekendgemaakt. De totale bankdeposito's die Cubanen mogen bezitten zullen aan beperkingen gebonden zyn, terwijl ook de opneming van geld beperkt zal worden. Deze nieuwe maatregelen volgen op de omwisseling van bankbiljetten in het afgelopen weekeinde, waarby alle Cu baanse burgers verplicht waren hun geld boven een bedrag van 200 dollar op speciale rekeningen bij de Cubaanse na tionale bank te plaatsen. Castro verklaarde, dat men van de speciale rekeningen tot een bedrag van 1000 dollar contant kan opnemen. Daar na mag men slechts 100 dollar per maand opnemen. De deposito's mogen in totaal 10.000 dollar bedragen. Bedragen boven 5000 dollar zullen automatisch op spaarreke ningen worden overgeschreven, aldus Castro. Het bedrijfsleven zal een beginbedrag van 5000 dollar mogen opnemen. De be dragen boven dit totaal zullen eveneens op spaarrekeningen worden overgeboekt. Castro deelde mede, dat het doel van deze maatregelen is de Cubaanse eco nomie en de contante middelen van Cu ba te beschermen. voortdurend met zyn rug naar het pu bliek toegekeerd en richtte zyn betoog direct tot de rechters. Hy citeerde de woorden, die Eichmann tot Joel Brand gesproken had: „Ik heb de leiding van onze campagne in Europa, in Polen, in Tsjecho-Slowakye en nu is Hongarije aan de beurt". Eichmann had al eer der toegegeven, dat over het algemeen „Brand de waarheid heeft gesproken". Hausner besteedde veel tyd aan Eich- manns activiteiten in Hongarije en zei, dat het verhaal, dat de beklaagde slechts daarheen was gezonden om „de treinen loop te organiseren" als een kaartenhuis ineenstortte onder de bewyzen van het tegendeel. Hy schilderde hem af als de man, die kon beslissen over leven en dood van het Europese jodendom, het Hongaarse incluis. Toen Hitier zelf be reid bleek om een handeltje met admi raal Horthy te doen en 8700 Hongaar se joden naar Palestina te laten emi greren, deed Eichmann daarover zijn beklag, aldus Hausner. „Zelfs die con cessie wilde hy niet doen". H.B.S. M.M.S. LYCEUM GYMNASIUM AMBACHTSSCHOOL, enz. BOEK- EN KANTOORHANDEL HAARLEMMERSTR. 117A - LEIDEN Na klopjacht gegrepen Pistoolschot doorboort dashbord van auto Een 15-jarige Duitser uit het gehucht Hürsten bij Düren, een plaats even over de Nederlands-Duitse grens bij Venlo, heeft op wel zeer brutale wijze een overval gepleegd op een 28-jarige taxichauffeur uit Kaldenkirchen. De jongen richtte hierbij koelbloedig een pistool op de chauffeur en toen zijn eerste schot miste, wilde hij de man ook nog met een mes te lijf gaan. De jonge Duitser had zich dinsdag morgen gemeld bij de politie in Den Haag met de mededeling, dat hy op va kantie in Den Haag was en al zijn geld en papieren had verloren. De politie bracht de jongen naar de Duitse am bassade. Daar zorgde men voor reisgeld en vervolgens werd hy onder geleide naar de grens bij Venlo gebracht. Onder de hoede van de Kon. Mareschaussee werd hy aan de grens toevertrouwd aan de zorgen van de jeugdzorgdienst te Kal denkirchen. Deze dienst zorgde ervoor dat de jongen dinsdagavond per taxi naar zijn woonplaats zou kunnen terug keren. Toen deze taxi nog maar enkele kilometers buiten Kaldenkirchen was gekomen en de chauffeur de weg langs de grens wilde volgen, die aan weerszyden door donkere bossen wordt begrensd, haalde de jongen een pistool uit zyn zak, richtte dit op de chauffeur en dwong hem te stoppen. Vervolgens eiste hij van de taxi chauffeur al het geld dat deze bij zich had. De taxichauffeur verloor zijn hoofd niet en greep het pistool bij de loop vast. Op het zelfde mo ment echter vuurde de jongen. Het schot miste de chauffeur op een haar en de kogel doorboorde het dasbord van de auto. Met zijn vrije hand trok de jongen vervolgens een mes uit zijn zak en stak de chauffeur daar mee enige malen in de pols en in de handen. Op dat moment naderde echter over de nogal eenzame weg uit tegenoverge stelde richting een auto. De jongen opende een portier,sprong uit de wagen en vei-dween in de bossen. De taxichauf feur werd door de andere autobestuur der dadelyk naar een verbandpost ge bracht. Vervolgens werd de politie te Kaldenkirchen van de overval op de hoogte gebracht. Alle politieposten in de omtrek werden gewaarschuwd en van Kaldenkirchen en Venlo uit begon men onmiddellijk aan een klopjacht op de jonge misdadiger. Het gelukte de politi- van Kaldenkir chen enige uren later de jongen aan te houden en ir te sluiten. De verwondingen, die de taxichauf feur by de vechtparty had opgelopen, zijn van zo erystige aard, dat de man geruim etijd ter behandeling in een zie kenhuis zal moeten verblyven.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5