Avondvrouwen cflenk toekomst DDD Boeren grepen na wilde jacht door wei twee Duitse boefjes Noord-Rliodesië blijft onrustig RUIMTEVLUCHT VAN DRIE RUSSEN VOOR NOVEMBER? EXPEDITIE PERSON EEL VAN GEND LOOS ZUID-HOLLANDSE LOONBEDRIJVEN Dagbladreclame is niet te vervangen I NET kosthuis a. typiste b. vrl. adm. pers. nette personen PUISTJES DINSDAG 8 AUGUSTUS 1961 Zij hadden heel wat op htm kerfstok! (Van onze correspondent) De Beuninger landbouwer, de 64-jarige G. A. Steunebrink, en zün 29-jarige zoon Hennie, hebben gistermorgen na een wilde achtervolging door weiden en essen tussen Oldenzaal en Denekamp de hand kunnen leggen op twee jeugdige, maar reeds notoire Duitse misdadigers, resp. 15 en 16 jaar oud. afkomstig uit Hamburg. De een heeft reeds vijf jaar tuchtschool achter de rug, de ander staat ook bjj de politie als berucht bekend. „Wij zaten juist koffie te drinken", vertelde ons de heer Steunebrink toen we de twee jongens met slobbertruien en spijkerbroeken door de wei zagen lo- peen. Ze sprongen een paar maal over 't prikkeldraad heen en dat kwam ons ver dacht voor. maar we besteedden er toch verder geen aandacht aan. Toen hoor den we opeens ..houdt de dief' of zo Iets roepen. Er kwam een schilder aan rijden die de twee jongens kennelijk achterna zat. Nou, wij er achter aan natuurlijk. Wat er aan de hand was wisten wij niet eens. De jongens renden de Denekamperstraat over en verdwe nen in het roggeland. Hennie had de eerste al gauw bij de kraag en ik greep even later de tweede. Wij hebben de jongens naar de boer derij gebracht. Het waren flinke kna pen, één had zelfs een dolkmes bij zich dat we gauw afgenomen hebben. Wij hebben de politie gebeld en die kwam hen halen. De voorgeschiedenis van deze jacht was de poging die de twee boefjes deden om een bromfiets van een Denekampse schilder te stelen. Deze was in een huis aan het schilderen en toen hij een bromfiets hoorde starten keek hij uit het raam. zag de twee jongens met zijn bromfiets aan de gang en rende hen schreeuwend achterna. De knapen schrokken zo dat ze de bromfiets op de weg lieten liggen en de weilanden in- renden. Tegenover de politie verklaarden zjj dat ze zondag uit Hamburg waren ver trokken op een gestolen bromfiets die ze ergens achter Nordhorn hadden wegge worpen. Omdat ze geen pas bjj zich hadden en geen geld waren ze de „groene grens" overgegaan. De jongens zeiden op weg naar Frankrijk te zijn. De Rijkspolitie heeft ze gistermorgen aan de Duitse politie overgeleverd, die zich bijzonder verheugd toonde over deze vangst, om dat de twee „Halbstarken" in hun land zeer ongunstig bekend staan. Uit het mijngebied van Noord-Rh odesië waar zich zaterdag een aantal ont ploffingen hebben voorgedaan, zijn gisteren opnieuw sabotagedaden ge meld. In de weg tussen Kasama en Mprorokoso is een brug gedeeltelijk ingestort als gevolg van sabotage en een tweede brug in brand gestoken. Te Bancroft werd een pijpleiding voor afvoer van een kopermijn doorgehakt en bij Kitwe is een poging tot sabotage van een spoorlijn ontdekt. Volgens officiële berichten zijn in de afgelopen drie dagen bij ongeregeld heden twee Afrikanen doodgeschoten en een derde ernstig gewond. In Boelawajo (Zuid-Rhodesië) zijn 2 000 van de 5.000 Afrikanen die in dienst van de gemeente staan, gisteren in staking gegaan ter ondersteuning van looneisen. ANTIEKBEURS TE DELFT OPENT 18 AUGUSTUS De komende Oude Kunst- en Antiek beurs te Delft, die wordt gehouden in het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof" te Delft van vrjjdag 18 augustus tot en met zaterdag 9 september, telt 26 deel nemers. Dit is een meer dan vorig jaar. Voor het eerst zullen deelnemen de heren A. van 't Hof uit Haarlem en C. J. Y. Weegenaar uit Den Haag. Hiertegenover staat, dat de firma Prem- sela en Hamburger, die van het begin Jan de Groen stierf eenzaam in Wuppertal Leed aan kinderverlamming (Van onze correspondent te Bonn) Jan de Groen, een 15-jarige jongen uit Den Haag, ls In een ziekenhuis In Wuppertal aan kinderverlamming over leden. Dat is het verschrikkelijke bericht dat de ouders van Jan, die met hun volkswagenbusje door Italië reizen, bjj thuiskomst zullen horen. Hemel en aarde heeft Jan bewogen om zyn ouders te laten weten dat hij doodziek in een Duits ziekenhuis lag. Zelfs heeft het blad ,3ildzeitung", dat 'n miljoenenoplage heeft, een stuk aan het tragische lot van Jan de Groen gewijd, vergezeld van de oproep naar Jans ouders. Maar het heeft alles niet gebaat. Jan de Groen is eenzaam gestorven, ver van zfjn ouders, in een vreemd ziekenhuis. De kinderverlamming, die in Noord- Rijnland Westfalen op sommige plaat sen heerst, overviel hem in zijn ergste vorm. Jan de Groen is slechts enkele dagen ziek geweest en plotseling gestor ven. af tot de belangrijke deelneemsters be hoorde, ditmaal niet op de lijst voor komt, evenmin als de Vereniging van Antiquaren in Nederland, die vorig Jaar heeft deelgenomen. De heer Meyer Elte uit Den Haag. die vorig jaar verstek liet gaan, doch die tot de oude bekenden behoort, zal dit jaar weer van de partij zijn. Volgende evenement na Titow-reis De tweede Russische ruimtevaarder Titow vertoeft thans in een medisch onderzoekcentrum, waar nauwkeurig zal worden nagegaan wat de lichamelijke en psychologische gevolgen van de vlucht geweest zijn. Inmiddels bereidt Moskou zich voor, Titow een grandioos welkom te geven, wanneer hij dezer dagen een soortgelijke huldiging op het Rode Plein zal moeten ondergaan als indertijd Joeri Gagarin. Nadere berichten uit Moskou delen mede. dat Titow tijdens zijn 25 uur en 18 minuten durende vlucht in totaal 695.936 kilometer heeft afgelegd, dat wil zeggen ruim anderhalf maal de afstand aarde-maan die gemiddeld 385.000 kilometer bedraagt. De Wostok II werd volgens niet officiële berichten gelanceerd van de basis Baykonoer, op een afstand van ongeveer 260 km ten westen van het Aralmeer. In wetenschappelijke kringen in Moskou is verklaard, dat vermoede lijk nog voor het 22ste congres van de Russische communistische partij in oktober a.s. en vermoedelijk vóór de eerste Amerikaanse poging om een ruimtevaarder in een baan om de aarde te brengen, een nieuw ruimte-evenement zal plaats vinden. Het zou hierbij gaan om een drie of vier dagen durende ruimtevlucht van drie man. Een van de ruimte vaarders zou dan een wetenschappelijk onderzoeker zijn. De eerste twee ruimtevaarders waren militairen. Van Gend Loos fn Leiden heeft plaats voor met mogelijkheden voor verdere opleidingen o.m. tot vorktruckrijder. Voor hen die van aanpakken weten staat een goede toekomst open. Geboden wordt een vaste betrekking met zelfstandig werk. Vrije werkkleding. Toeslagen voor eventueel overwerk, avond- of nachtarbeid. Een loonweek van 45 uur. Voor het gehele personeel (ook voor echtgenote) jaarlijks enige aantrekkelijke mogelijkheden voor binnenlandse reizen. 2 vrije zaterdagen per 3 weken. Laat U eens nader inlichten. U kunt zich dagelijks vervoegen op ons kantoor Goederenloods Haagweg Leiden. Van heden af kunnen vrouwen, boven 17 jaar, die niet elders in dienstverband werkzaam zijn in de avonduren komen inpakken. SCHOON- en LICHT WERK! VALKENBURG (Z.-H.) Als U meer wilt weten over dagblad reclame, geef ons dan even een berichtje of telefoontje (no. 25041) Onze vertegenwoordiger komt U gaarne zonder enige verplichting volledig inlichten. met huiselijk verkeer, f30.k f. 35.per week. Brieven bureau van dit blad onder no. 1495a. Tijdelijk gevraagd: (event, halve dagen). Gehuwd geen bezwaar. Soli, telef. 30225. Gevraagd in Leiden en om geving voor het bezorgen van reclame HUIS aan HUIS. Volledige brieven onder no. 26421 bur. van dit blad. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloei bare D.D.D. De jeuk be daart in enkele secon den, de ziektekiemen worden gedood, de huid geneest. fl.2Q p. flacon. geneest uw huid VLOEISTOF BALSEM ZEEP SLEUTELTJES GEVRAAGD Nette Jongeman zoekt net kosthuis, met huiselijk ver teer. Omgeving Leiden. Brie ven bur van dit blad onder no. 1404 k. \rt< raagt enige heleg- glngshulzen te koop Lelden, Haarlem of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 1408 k. B Werkman, 60 J., zoekt net kosthuis, bij mensen op leef tijd Brieven bur. van dit blad onder no. 1415 k. B Grote beloning. Jongelui ln bezit van urgentieverklaring (groep I). zoeken een hun passende woning Brieven bur. van dit blad no. 1419 k. B R.-k. Jongedame zoekt per 1 september een zlt-slaapka- mer. met volledig pension Br. bur. v. d. blad no. 15907 k B Gezocht positief christelijk pleeggezin voor één of twee jongens uit Nieuw-Gulnea. 20 en 22 Jaar. leerlingen van ana- llstenschool Brieven Hervormd Maatschappelijk Werk. Oude Rijn 44 C. Lelden of telefoon 20901 B Gevraagd meisje v. 9I u. v. Wassenaerlaan 19. Oegst- geest. eindpunt UJn 1. B Te koop gevraagd elektri sche trein met toebehoren. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad no. 1433 k. B Analiste zoekt per 1 sept. zlt-slaapkamer. liefst omgev. Acad. Ziekenh J. Slenters^ Jullanastr 15. Helvolrt (N.Br.) Tel. 04198 - 479. B Jong aanstaand echtpaar zoekt een paar kamers of vrije etage met kookgel. te Lelden Br. bur. v. d. blad no. 1447 k. B Kosthuis. Jongeman met vaste werkkring zoekt net een voudig kosthuis. Brieven bur. van dit blad no. 1528 k. B Gevraagd enige flinke be ton timmerlieden Orsel's Bouw bedrijf. Franchlmontlaan 29. Lelden B W|j zoeken een nette flinke werkster, voor dinsdag en vrij dag. Het Leldse Inventarishuls. St. Aagtenstr. 32. h Nieuwe Beestenmarkt. B Pientere jongen op klein kantoor voor de adresseerafde ling. Opleiding en ervaring niet vereist. Vismarkt 4. Lel den. B Trapauto ter overname ge vraagd. moet ln g. st. zijn. Br bur v. d. blad no. 15919 k. B Meisjes gevraagd. Voor man gel- en plaJttafel enkele meis jes gevraagd. Wasserij Ding jan, Hoge Rijndijk 1. Leiden. B Twee bejaarde mensen, 50 a 60 Jaar. gevraagd, om 2 avonden te komen kijken naar de televisie, groot beeld. 90 cm. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1524 k. B Gevraagd werkster, 2 och tenden per week. Frederik Hendriklaan 74. Leiderdorp, tel. 34886. B Ambtenaar vraagt lening van f 1300. Is genegen een goede rente te betalen. Brieven bur van dit blad no. 1517 k. B Gevraagd ruime kamer voor 2 personen, ln Lelden of di recte omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 1460 k. B Jongedame, b.b.h.h.. zoekt zlt-slaapkamer. eventueel met gebruik van keuken. Omgeving van de Apothekersdljk. Brie ven bur. v. d. blad no. 1459 k. B Gevraagd ln arbeidersgezin, hulshoudster, ln moederloos gezin. Niet ouder dan 40 Jaar. Br. bur. v. d. blad no. 1483 k. B Heer zoekt net kosthuis met huiselijk verkeer, f 30 f 35 per week. Brieven bur. van dit blad onder no. 1494 k. B Gevraagd nette werkster voor 2 of 3 ochtenden per week. Mevr. Llps. Zijlsingel 34. Lelden. Tel. 25268. B| Gevraagd voor Ruteck's unchroom. Stationsweg 11-17 Lelden, serveersters, werksters (voor hele of halve dagen). Prettige werkkring Goede ver diensten. Voor Inlichtingen kan men zich dagelijks wen den tot bovenstaand adres. SI Jong echtpaar zoekt enkele amers of etage Hoge huur geen bezwaar. Brieven bur. v. d. blad no. 15932 k. A.s. echtpaar zoekt ln Lei en of directe omgev., enige kamers. Brieven bur. van dit blad onder no. 15932 k. B Nette werkster gevraagd voor 3 a 4 ochtenden per week Rijnsburger weg 50, Leiden. Tel. 25097. AANGEBODEN B Te koop poppewagen, In goede staat. Clarensteeg 21, Lel den. B Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door Inruil verkregen, door vakmen sen nagezien I Van Zijp. Haar lemmerstraat 295, Korevaar- straat 6. B l w bed als nieuw terug, als wij die overtrokken hebben. In één dag klaar! 2-pers vanaf f26.50 1-pers. vanaf f 19.50. De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51 B Krediet tot f 4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083. Rot terdam B Correspondentie Nederlands en handelskennis. Opl Assoc. v. prakt.examens Kon Erk. Pltmanschool, Plantsoen 65. Tel. 26558. B Naar het zonnige zuiden per luxe automobiel, zonder chauffeur. Vraagt Inlichtingen aan Autoverhuurbedrijf „Sou plesse". Verhuur zonder chauffeur. Veurseweg 14. Voorschoten Tel 01717 - 2631 B Aangeb. Iierlnt M 13 brom fiets. loopt niet. prijs f 17.50 en Solex ln prima staat, prijs f115. Te bevragen: Rynsour- gerweg 115, Lelden. B Aangeb. klnderledlkantje met bedje. Lage Rijndijk 118. Leiden. B Biedt zich aan chauffeur. alle rijbewijzen. Jaren erva ring. Bekend door het hele land. Brieven bur. van dit blad onder no. 1521 k. B Henry Ford, 4 cilinder. 1952 Goede banden en mech. ln goede staat. Prijs f 325. Clere, Valkstraat 15, Lelden. B Te koop z.g.a.n. Puch brom fiets. tegen elk aann. bod. Te bevragen na 6 uur. Trompstraat 12, Lelden. B Fraaie open blokken- of kolenhaard, pracht Mee helse leeuwekopdressolr. leeuwekop- tafel en kastje, eiken kabinet met beslag, gasfornuis, bad- gelser. Inkoop meubelen, an tiek enz. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rjjn 9. t/o V en D„ bij Hoogstr Tel. 23261. B Gitaren, mooi van toon f 25 en f30. doet uw voordeel! Te vens geven w-ij een goede prys voor pickups. 45 en 33 toeren platen ene Muzlekh W. Grön- loh. Burgsteeg 9. Lelden. B - poesjes kunt U kosteloos verkrijgen, mits door dieren vrienden afgehaald en ver zorgd. Kort Rapenburg 18. E. de la BUe. B Jonge Schotse Collies. Prijs f 50. D. van Velzen. Rijn dijk 9. achter Hazerswoude B Motorrijwielen? ij leveren u graag ieder gewenst merk. b v A.J.S.. Puch. Moto Guzzl. BMW BBA Triumph enz enz. Valk a, h H. Schouw. Voorschoten. Al meer dan 40 J. motorische vervoermiddelen B Aangeb. Berlnl M 21 brom fiets. ln z. g. staat. Prijs f 185. Oudenhof laan 8. Oegstgeest. B Aangeb. klein radiotoestel, ln houten kast met ingebouw de antenne en pick-up aan sluiting. f 35.Leideeweg 445. Voorschoten. B Nieuwe breimachine, Knlt- tax. spotprijs Erres stofzuiger f 15. platenspeler f 10. baby weegschaal I 7.50, wasmachine koffergTamm. f 6, koffiemolen, vleesmolen enz. Waard gr acht 126. Hedenavond. B Stofzuiger, wegens over compleet aangeb., 1. z. g. s Merk Excelsior. 127 V T.e.a.b. Te bevr Kersenstraat 25. Lel den. B Net meisje biedt zich aan voor hulp ln de hulshouding. Br. bur v. d. blad no. 1538 k. B Gebruikte brommers, alle merken o.a. Puch vanaf f 130. Solex v.af f 95 enz. Ook mo toren, scooters en fietsen. Kijk bij ons, er staat er ook een voor U. v. d. Mey. Middelweg 29. Lelden. (Centrum). B B. z. a. als hulshoudster, nette weduwe, m. 1., N.-h. Achterweg 2 a. Katwijk a/d. Ryn. B Vloerkleed ter overname aangeboden. Prijs f 25. De Laat de Kanterstraat 21. B Aangeb. z. g. a. n. motor, merk T.W.N 200 cc., kleur zwart, compl. m. valbeugel, kofferrek. 8 mnd. al-risk ver zekering en belasting. Wegens ziekte t.e.a.b. Slechts 11.000 km gereden. Te bevragen by: W. Th. Neuteboom. Langestr 20. Lelden. B Te koop zo goed als nieu we kinderwagen. Mooi model. Prijs f65—, v.d. Hal. Caland- straat 21. Lelden. B Te koop aangeb. ZUndapp. 175 oc.. in prima staat. Prils f650 Tevens 2 motorhel men. Te bevr.: Mors weg 87. Na 7 uur. B Net r.-k. meisje biedt zich aan. 15 Jaar voor 3 hele of 4 halve dagen per week. Zater dag niet Brieven bur. van dit blad onder no. 1550 k. B Te koop Jawa, 250 cc., CZ, 125 cc, HJI.W, bromfiets, v.- en a telescoop. T.e.a.b. Tollensstraat 8. Lelden. B Wegens overcompleet prima gelsertje. merk .Ascot" f 45. haard f 20. gasoven f 7.50. Buys Ballotstraat 58. B B. z. a. net meisje (22 J.) als hulpverkoopster v. d. zater dag. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1400 k. B RUschool „Beatrix", Beatrlx- straat 4. telef. 30319. Erkende bondaijschool B.BN .vermin dert Uw praktische lessen door theorie-onderwljs met fllm6. B Ook U kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine Na le aanbetaling reeds vanaf f 5.- per week. Komt D eens praten b(J: P. J. v. Steyn. Nieuwe Ryn 46 B B Markiezen, rolschermen, al. Jaloezieën. Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Mel- chers mar kier nfab riek C. E. Jedeloo, Juffermar. traat 35. Oegstgeest. tel 01710 - 31165 B Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knlrps). wan delstokken. lnvalicfestokken. rubberdoppen. Paraplumagazyn Van Oerle. Haarlemmerstr 95. By de Vr ou wens teeg. B Overhemdenreparaties, alle soorten, no-lron aezelfde prys, heel boord f 2.50. bovenboord fl.95 Overhemdenreparatle- Inrlchtlng: Bebo. L. Pk .koor- steeg 30. tel. 31369 B Enorme sortering schilder stukken ln alle prijzen, meta len fotoiysten. plastic fotolljs- ten ln dlv. kleuren enz. Na tuurlijk byLljstenmakery „De Conourrent". Haarlemmer straat 72 Tevens het aange wezen adres voor het omlijsten van platen, foto's enz. B Vakantie. Bespreek tydlg een Renault Ondlne 1961. V.W. of Opel Kaplt&n Rij school en Verhuurbedrijf Remmerswaal. Utrechtse Jaag pad 16 A. tel. 21966 B Goedkoop en vakkundig Liw gouden en zilveren sieraden gerepareerd by Tom Brinks Haarl.straat 137 t/o Voortinan cafétarla. B Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto Gulf Service. Verdam straat 6. B Leert O.A.F. .yden. Een voudiger. goedkoper. Inlich tingen by Gebr van Ulden, D.AF -dealer. Verdamstraat 6. Tel 23041 9 5 nieuwe stationaire ben- ne motoren, Brlgs en Strat- ton. Zeer geschikt voor In bouw boot of waterpompln- stallatle Gebr Hulsman. Ho gewoerd 66—68 Tel. 31292 - 22962. B Scooters. 7, ln zeer goede staat verkerende Vespa's 1958. 2 Lambretta's. zo goed als nieuw. 1 N.S.U. prima. Voll. garantie. Financiering Gebr. Hulsman. Hogcwoerd 6668. Tel. 31292 22962 B 2e hands scooters reeds vanaf f 250 2e hands motor - rywlelen reeds vanaf f 150. 2e hands bromfietsen Gebr Huls man. Hogewoerd 6668. Lel den Tel 31292 22962 B Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines. Iets be schadigd f 155.-. Centrifuges. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13 Tel. 24409. B Autoryies f 6.50 per uur. Nieuwe V.W 's 1961. open dak Kwak's Verkeerslnstltuut o.l.v. oud-examinator. Theorieles woensdags 8 u. nam. Tel. 22803 Zoeterw. Singel 104. B Zlg-zag naaimachines vanat f350.(met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls). P. J. v. Steyn, Nieuwe Rijn 46 B, Lei den. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen. Chevrolet, Opel. Consul. V.W. busjes, be stelwagens. Blook's automo bielbedrijf, Nieuwstraat 3341. Tel. 30600. B Heeft L timmer- of metsel werk? Ook alle reparaties Vraagt prijs Prins Frederlk- straat 4. tel. 31218 B Schoorsteenvegen? Laat U niet misleiden langs de deur. Uw kwitantie heeft pas waar de van een erkend schoorsteen veger. Sinds 1875 Leidens schoorsteenveger Jac. Stouten, Schelpenkade 23, tel. 21751. B Te huur nieuwe personen auto's p. w. of langere termyn. Aantrekkelijke tarieven. C. C. A. v. d. Wilde. Crocusstraat 6, Katwyk a/d. Rijn, tel. 01718 - 4731. B A.s. bruidsparen Uw bruids stoet wordt le klas verzorgd door het gespecialiseerde Trouw autobedrijf. Zeemanlaan 12 a Dir. De Jong Tel. 23055. 7-pers. auto's. Keuze uit: zwart. zllvergTi's of witte bruidscoupé. B Amsterdamse firma levert prima heren- en dameskleding naar maat. Bet. f 25 per mna of f 5 per week. Coupeur komt U aan huls bezoeken. Tel. 020- 736141 of br. bur. van dit blad no. 9025k. B Nieuwe auto's zonder chauf feur Nieuwste modellen 1961. o.a. Taunus 17 M. Opel Rekord. Volkswagens. Anglla. Consul. Volkswagenbusjes met open dak Garage Werkhoven. Mare- dyk 34a Tel 22300 - 32735 B 10 rijlessen voor f 47.50. In Renault Dauphlne. Erkende Bonds-Autoryschool „Irene". Boddens Hosangweg 52. Woubrugge. tel 286. Lelden tel. 26753. B Prachtige verzameling post zegels te koop. van alle we relddelen met twee albums, plm. 2000 stuks, waaronder zeer waardevolle zegels. Te bevragen by de heer G. v. Brussen. Herenweg 86, Rljnsa- terwoude B Vakantiekoopjes. Regenjas sen v. dames en heren vanaf f 29 75. f39.—, f49 enz enz. Ook ln plastic en nylon. Grote sortering Jacks, Zeer goedkoop. Leune. Janvossensteeg 67, tel. 22415 - 32256. B Vakantlekooples. Tulnbroe- broeken v. meisjes v.af f 4.95, voor dames f 10.95; kind er - broekjes vanaf f 1.98; grote sortering spUfcert?roeken. vanaf f 17.95. Leune. Janvossensteeg 07. tel22415 - 32256 B Vakantlekooples. Dames Ja ponnen nu f 9.75. kinderjurk jes nu f 3.95 Grote sortering rokken, truitjes en vesten. Het nieuwste en toch goedkoop Leune. Janvossensteeg 07. tel. 22415 - 32256. B Vakantiekoopjes. Sport col berts vanaf f29 75. f39 50. f 49 75 enz. In de nieuwste des sins ook voor Jongens zeer goedkoop. Leune. Janvossen steeg 6i, tel. 22415 - 32256. Bedryfskledlng. Heren bak kers. slagers, kruideniers, kap pers. groente- en melkhande laren koopt by ons uw vak- kledlng. Beter en goedkoper. Zlchtzendlng vrybïyvend. Leune. Janvossensteeg 67. tel. 22415 - 32256 B Vakantiekoopjes. Weekeinde overhemden, effen, geruit enz., vanal f 5.95. In 60 verschil lende kleuren Terlenka das sen. sokken, pullovers, truien enz Zeer goedkoop. Leune. Janvossensteeg 67, tel. 22415 - 32256 Regenjas cadeau. By aan- oop van een kostuumvanaf f49 75. f59.—. f69.—. f79.—. f 99.enz. 1 plastic regenjas cadeau. Leune. Janvossensteeg 67. tel. 22415 - 32256 B „Morspoort". Specialiteit In eethoekjes, grote sortering ta fels en stoelen. Degelbke berr ie as ten vanaf f69 verschil lende moderne bergmeubelen. Morastraat 58. B Plastic sportbal 89 cent. Ex tra grote maat. ongeveer 62 cm omtrek. Vastgestelde prys f 1.29 Nu met deze advertentie voor 89 cent I VA.. Haarlemmer straat 48 Nova. Noordelnde 43 Lelden. B Prachtige theebeurs f 4.98. Prima vulling en overtrokken met fraai gebloemd plastic (af- wasbaarDiverse fraaie de cors Voor deze prijs koopt U alleen by: I VA., Haarlemmer straat 48. Nova. Noordelnde 43. B Goedkope kop en schotels!!! Zes stuks voor f 3.98. Mooi hoog model met moderne streepdecors Zes verschillende kleuren Prima eerste keus kwaliteit. I VA.. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordelnde 43. Lelden. B Plastic w.c.-brll f3.98. Zwa re kwaliteit, geheel compleet met bevestigingsbouten. Past op elke stenen w.c.-pot. Diver se kleuren. Voor deze _pri)e koopt U alleen by I VA. Haar lemmerstraat 48. Nova. Noord elnde 43. Lelden. B Plastic messenbak 98 ct. Modern 4-vaks model. On breekbaar soepel plastic. Di verse kleuren. Alleen met In levering van deze advertentie voor 98 ct I.V.A.. Haarlem merstraat 48 Nova, Noord einde 43. Lelden. B Te huur aangeb. vergrote B.M. met aanhangmotor. dek zeil. anker enz. Veel berg ruimte. Te bevT.Haven 54, Lelden. B Kredieten t/m. f3000 (voor dereen en zonder borg) voor aankoop meubelen en woning textiel. direct van fabriek, enorme keuze en besparing, uiterst soepele betalingsrege ling. strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend Inlichtin gen. Poetbus 538. Den Haag. B Een foto Is altyd een wel kom geschenk. Foto Studio Koopman. Hooigracht 96. Tel. 31701, maakt voor U mooie vlotte briefkaartfoto's vanaf f3.75 per 3 stuks Pasfoto's vanaf f 1.per 3 stuks. f| Hangkasten, legkasten, keu- enkasten. „Wlenese" ladders, trappen en steigers voor aan nemers. timmerlieden, loodgie ters en schilders. Fabrieksprij zen. Hout. board, triplex, lijs ten. Komt vry bill vend eens kij ken. „De Houthal" en prijs-vra- gen. Hogewoerd 99, tel. 22536. B Wy verzorgen al Uw druk werken tegen billijke prijzen. Geboortekaartjes. verlovlngs- kaartjes, huwelijksaankondigin gen. visitekaartjes enz Prima afwerking en vlotte bediening. Halpa vulpenservice. Haarlem merstraat 64. naast muziek handel Hofenk. B Opel Rekord, prachtauto, f 1500 Berlnl met 3 veran. mo tor. 1959. voor f 225. Smitslaan 36, Leldschendam. B Gero cassette en Cinderella lTnnenultzet. Nieuw. Elektr. naaimachine, bijna nieuw. Br. bur. v. d. blad no. 15397 k. B Jongeman, 22 Jaar, biedt zich aan voor kantoor- of ma gazijn werkzaamheden. Brieven bur. van dit blad no. 1413 k. B Wegens verhuizing te koop klassieke eetkamer, best. uit 1 dressoir. 1 tafel en 6 stoelen. Tevens een bank. Alles ln g. st. Na -8 uur. Noordelnde 30. B Aangeb. klein kabinetje, gestoft., vaste wastafel, gasje, grote kast. voor heer of dame. b. b. h. h. Adres: Schelpen- kade 37. L. D. de Wekker. B Aangeb. een Sparta motor, 250 oc.. 24.000 km. gelopen, 's Avonds na 8 uur. G Meyer, Julianastraat 63. Lelden. B Vakantiekoopjes. Terlenka- fantalons. nieuwste kleuren 16.95. f19.75. f24 75. f29 75. f 39.Jongensbroeken vanaf f 9.75 Leune. Janvossensteeg 67 tel. 22415 - 32256. B Een zomerbulsje te buur. te Noordwykerhout van 26 augus tus tot half september, met alle comfort, f45 per week Br. bur. v. d. blad no. 1428 k. Te koop mooie haard, brandt zuinig, tevens klnder ledlkantje en rooktafel met toebehoren. Ryn- en Schle- kade 97. Lelden. SB. z. a. net meisje ((22 J.) s hulpeerveerster v d. zater dag. Brieven aan bur. van dit blad onder no. 1489 k. B Te koop aangeb. kinderwa gen In pr. staat en zgsn. Na 7.30 uur. De Sltterla&n 2G B Te koop bromfiets, merk Puch. 3 versnellingen. Ingoe de staat Brieven bur. van dit blad onder no. 1438 k. B Bruidsjurk, mt. 40, t.e.a.b. Gude Hoefstraat 50 A. Lelden. B Bruidsjapon, maat 40, met toebehoren aangeboden. Lan- gegracht 234 a B Bromfiets, merk N.S.U., In g. st.. tegen elk aannemeiyk bod. te koop aangeboden 2e Looierstraat 88. Lelden. B Aangeboden damesfiets, ln goede staat f 25.—. Solex f 25.- Frederlk Hendrlklaan 76. Lei derdorp. tel 01710 - 34719 B Fraai drlezlts bankstel met twee clubfauteuils, gekost f 950 SportrlJwielen even gebruikt. Solex bromfietsen. Pracht club fauteuils Wandel wagens. Drle- wlelcrfletsjee. Autopeds. 6 keu kenstoelen Pracht kapok bed- stellen Etagebedden, vloerkle den Alles tegen spotpryzen. Nleuwenburg. Hooigracht 55. (Geen winkel). B Pracht bromfietsen, met voor- en achtertelescoop. Sa- rolea Sport, zeer mooi, Puch f 195. Locomotief f 185. Berlnl M 21Philips transistor radio, bandrecorders vanaf f 155. Phi lips drukknopradio. Colaro en Philips wlsse.aar Nieuwe Ryn 60. by de Hooigracht P Plano's, hoekkast enz. Prima Duitse plano's, fraaie wortel noten hoekkast, fraaie halve maan tafeltjes, gebogen dames- bureautjes. antieke gebeeld houwde kist. mooie gasfornui zen. prima brandkast. Inkoop. Inruil. Nieuwe Rijn 60, by hoek Hooigracht. Tel. 22150. DIVERSEN B Zoekt U een goede per manent. laat hem dan by ons zetten voor de vakantie en U la tevreden. Bespreekt vroeg tijdig. Heren bezoekt de kap per voor lastig haar Het Kap perehuls. Apothekersdljk 8. tel. 26218. fBel 24782 voor Uw taxi. lliyke tarieven. Vlotte be diening Op doktersadvies ge ven wy kwitantie voor Uw ziekenfonds. B Dansen. Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" Jaoobazaal B Verloren zondag ln War mond. schoudertas met pap le ren. Tegen flinke beloning te rug te bezorgen: Le Grand. Dorpsstraat 25. Oegstgeest. Na 7 uur. B Verloren herenbrll, gaande van Driftstraat. Sumatrastr. naar de Volkstuinen. Gaarne terug^te bezorgen: Driftstraat B Jonge vrouw zoekt ser. ken nismaking met nette heer. tot 35 Jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 1414 k. B Wil heer, die zaterdagavond Dy KtaaIerstraatbrug op dame waohtte. adres of trefpunt schrijven, daar dame verhin derd was te komen. Brieven bur. van dit blad no. 1423 k. B Postzegelverzamelaars! Ont vangt U reeds ons maandbe richt met vele aanbiedingen, nieuwtjes, series, pakketten, restanten enz. Op aanvraag gratis verkrijgbaar. Van Leeu- wen's postzegelhandel. Lok- horstetraat 27. (Pleterskerkgr.) B Weduwnaar, 66 Jaar, met woning, zoekt kennismaking met dame van ongeveer dezelf de leeftyd. Brieven bur. van dit blad onder no. 1461 k. B Jongeman, 29 J., zoekt ken nismaking met serieus meisje, gesch. geen bezwaar Mag ook van bulten zijn. Brieven bur. van dit blad no. 1475 k. B Wonlngrull. Aangeboden benedenhuis. 1 kamer. 1 slaap kamer. keuken, tuintje en schuur. Gevx. groot heel huis. Br. bur. v. d. blad no. 1525 k. Wonlngrull Den HaagLei en. 3-kamerflat met grote keuken .douchecel, balkon en schuuT. Huurprijs f 68 p. m„ voor woning in Leiden. Liefst groter. Hogere huur geen be zwaar. Te bespreken: Korte Hoefstraat 62, Lelden. B Wonlngrull. Aangeboden te Rijnsburg 3-kamerwoning, plus zolder, tuin en schuur (nieuw bouw. huurprijs per week f 10.95. Gevraagd Iets derge lijks te Lelden. Moet marine- gezin zyn. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1466 k.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 8