ALPHENS HERTEN IN NIEUWE OMGEVING J. Noordman reeds uitgeschakeld door een jeugdige Duitse badgast In herenenkel C: Bobet maakte een noodlanding LUSTRUMTOVR DE LISSE GISTERAVOND VAN START Kerkelijk L even Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 8 augustus 1961 Derde blad no. 30420 Druk bezet tennis-toernooi Kahcijk 128 deelnemers T (Van onze tennismedewerker) De wedstrijdleiding van het bad- gastentoemooi te Katwijk hoeft zeker niet over gebrek aan inschrij vingen te klagen. In het herenenkel C.i. b.v. prijken de namen van 128 spelers op het wedstrijdschema. Een enorm aantal! Overigens kan worden vastgesteld, dat het toernooi niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief goed is bezet. In het herenenkel B, het hoofdnummer van het toernooi, is o.a. de bekende Mauer van de partij. Gisteren won deze ervaren toernooispeler met 6-1, 6-1 van Schreu- der. die in het B-toernooi te Groenen- daal de finale in het herenenkel wist te bereiken. Bepaald dus geen zwakke broe der en dan al in de eerste ronde uitge schakeld. Dat belooft wat, in de komen de dagen. Nog een Waterloo Nog een andere bekende, Leidse, speler vond gisteren al z(jn Waterloo, nJ. J. Noordman. Hij trof het echter niet, dat hij als tegenstander de 17-jarige Duitse badgast, Langweg. kreeg. Deze beschikt over een sterke service en solide ground- strokes. De eerste set was snel bekeken. 6-2 voor Langweg. maar in de tweede Vlot verloop Tenslotte nog even terug naar het he renenkel C.i. H. van Dyk uit Lisse wist zich reeds bij de laatste zestien te plaat sen. En dat uit een veld van, zoals we boven reeds schreven, 128 deelnemers. Vlotter verloop van de zaken kan de wedstrijdleiding in Katwijk zich niet wensen. Een speler, die in dit nummer een serieuze kandidaat is voor de titel is de jeugdige F. Hemmer (11 jn. die ook op het „Roomburg"-toernooi al zulke aardige successen wist te boeken. Hij won gisteren zijn partijen in het enkelspel van F. Basters, 6-0, 6-4 en P. van Om men, 6-4, 2-6, 6-3. TENNIS Geplaatsten voor nat. kampioenschap Voor de nationale tenniskampioen schappen 1961, die van maandag 14 tot en met zondag 20 augustus op de Mets- banen te Scheveningen zullen worden gehouden zijn de volgende spelers en speelsters „geplaatst". Herenenkelspel: 1. H. van Dalsum (kampioen 1960), 2. W. Maris, 3. H. Go- ris, 4. P. van Eijsden, 5. E. Schneider, 6. R. Kuijpers, 1. D. Stradmeyer, 8. R. Gu- rowitsch. Damesenkelspel: 1. mej. M. Weurman (kampioene I960), 2. mej. M. Moritz, 3. mej F. Marinkelle. 4. mevr. B. Thung, 5. «t heeft Noordman het zijn Jeugdige op- ^ïr'7J ®?ar,s"ïï?ef'm6',m,eJ =H' van ponent niet cndeau gegeven. Na lange en U 7' meJ' J Ferlr- 8' meJ' J' Seven zenuwslopende rallies Noordman had de Duitser helemaal ln zijn vertraagde spel meegetrokken won Langweg met 8-6. A. Verhees wist zich reeds bij de laatste acht te plaatsen dank zij twee keurige overwinningen. 6-2, 6-4 op v. d. Burg en 8-6, 6-3, op M. Harteloh Jr. In het damesenkel B zal ongetwijfeld mej. Heidemiiller uit Keulen hoge ogen gaan gooien voor de ereplaats met twee overwinningen, beide met 6-3, 6-3, op resp. mej. Kengen en mevr. Klasman (Did.) gaf zij een duidelijk visitekaartje. De basis van deze overwinningen werd gevormd door het vaste baseline-spel. SCHAKEN Open Ned. kampioenschap De uitslagen van de eerste ronde van het toernooi om het open schaakkam pioenschap van Nederland, dat in Bus- sum wordt gehouden, luidden als volgt: Baylor (V-S)mr. dr. J. H. O. Graaf van den Bosch (Hilversum) afgebr.; H. J. Bredewout (Zwolle)—H. F. Crabben- dam (A'dam) 1-0, ir. H. J. van Donk (Dordrecht)—mr. J. G. Eibergen (Bus- sum) Va-^4, D. van Geet (Utrecht)P. A. Hoogendoorn (Dordrecht) 1-0, M. J. Quakkelaar (Oldenzaal)N. B Speier (Nijmegen) 0-1; H. Staffers (Amersfoort) —Th. van der Tol (Leeuwarden) 0-1, G. J. Verholt (Utrecht)—R. D. Westra (Lei den) 1-0. DUIVENSPORT Leidse Concours Commissie Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Duffel. Aantal vogels 3608. gelost te 7.30 uur met af en toe stormachtige z.w. wind. Afstand plm. 119 km. Ie duif te 8.59.41 uur. 1, 24 G. A. v. Albada; 2 A. v. Ruitenburg; 3. Engel Smit; 4, 13. 49. C. Gijsman; 5. H. Moenen; 6, 12, 34. P. Mooten; 7, 23. W. Onstenk; 8, 44. Bink—v. d IJssel; 9. J. Plug; 10 H le Pébre; 11. W. Siera; 14. D. de Ridder; 15, 46, 48. J. Rozier; 16. J. Wolters; 17. M. Noordervliet; 18. J. Jansen; 19. J. v. Alphen; 20. A. Mooyekind; 21. T. den Hoed. 22. A. de la Rie; 25. 26. 50 J. Diemei; 27. D. Zwaan; 28, 35. N. Ouds hoorn; 29, 42 J. de Weerd; 30. C. v. d. Berg; 31. Q. Beugelsdijk; 32. M. Jonge- leen; 33. A. Dubbelaar; 36. M. v. d. Wiel; 37. P. Fasel; 38, 39. J. Staffeleu; 40. P. v d. Assem; 41. A. v. Noord; 43. J.Smeet 45. F. Bouwman; 47. A. v. Duin Azn. Wedvlucht van Vilvoorde Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde, afstand 137 km., gelost te 9.10 uur met n.w. wind. Leidse Postduiven Club: In concours 267 vogels; le duif te 12.15.37 uur. 1, 13. M. de Lange; 2. 3. J. Filippo: 4. H. v Riet; 5. J. Schijf: 6 A. W. Krol; 7. 11. W. Doesburg; 8. J. v. Alphen; 9. A. v. d. Meys; 10. D. v .d. Nieuwendijk; 12. H. v. Alphen; 14. F. W. Sloos; 15. B. Geen Jaar. De Bonte Duif: In concours 128 vo gels; le duif te 12.16.31 uur. 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 14. N. Oudshoorn; 5, 11. P. de Haas; 10. G. A. v. Albada; 12. D. de Romeyn; 13. M. J. Noordervliet; 15. P. Fasel Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Chislain, afstand plm. 197 km.; ge lost te 9.30 uur met kalme w. wind. De Bonte Duif: In concours 110 vo gels; le duif te 12.52.34 uur. 1. G. Schuurmans; 2, 6, 12. N. Oudshoorn; 3, 15. G. v. Albada; 4. P. Fasel; 5. Bink— v. d. IJssel; 7, 10. P. de Haas; 8. D. de Romeyn; 9, 11, 13, 14. M. J. Noordervliet. Leidse Postduiven Club: In concours 174 vogels; le duif te 12.55.24 uur. 1. H. v. Alphen; 2. 5. J. Degen; 3, 4, 10. B. Geen jaar; 6. 8, 14. M d3 Lange; 7. A. W. Krol; 9. J. v. Alphen; 11. J. Schmouten; 12. F. Sloos; 13. H. v. Riet; 15. IJ. H. Swart. Uitslag Bordeaux: 1. A. W. Krol; 2. H. Fasel (zondag); 3. W. Teske; 4. J. Fi lippo; 5. J. Schijf; 6. J. C. Knijnenburg (maandag); 7. J. Filippo (dinsdag); 8. J. v. Alphen; 9. P. Schenkeveld; 10. R. Schippers (woensdag). De Rijnklievers: In concours 276 vo gels; le duif te 12.55.36 uur. 1, 2, 10. A. v. d. Dop; 3, 7, 14. A. Holland; 4, 11 W. Habraken; 5, 15. J. v. d. Wal; 6. C. v. Dam; 7. Gebr. Kok; 9. J. Truyers; 12, 13. Reyerse—Borst. Herendubbelspel: 1. Van Eijsden-Maris 2. Van Dalsum-Goris, 3. Schneider-H. v. d. Weg, 4. Dominicus-Linck. Damesdubbelspel: 1. mej. Seven-mej. Weurman (kamp. 1960), 2. mej. F. en mej. J. Marinkelle, 3. mevr. Roos-mevr. Van der Storm, 4. mej. Ruinen-mej. Van Rijn. Gemengd dubbelspel: 1. mej F. Marin- kelle-H. v. d. Weg (kamp. 1960), 2. mej. Seven-Goris, 3. mej. J. Marinkelle-Maris 4. mej. Moritz-Kuijpers. ATLETIEK Arthur Rowe weer verder met de kogel c* De Engelsman Arthur Rowe, de hoef smid uit Yorkshire, heeft voor de tweede keer in drie dagen het Europees record kogelstoten scherper gesteld. Na zaterdag te Londen met de kogel een afstand van 19.43 meter te hebben overbrugd, kwam Rowe gisteren tijdens wedstrijden te Mansfield tot een prestatie van 19.55 meter, waarmee hij het wereldrecord van de Amerikaan Bill Nieder (20.06 m.) tot op 51 cm is genaderd Vóór de record verbetering van zaterdag j.l. stond het record op naam van Rowe met 19.11 meter, dat dateerde van 16 oktober 1960. Programma van UVS UVS speelt zondagmiddag een oefen wedstrijd op het eigen veld in de Kik kerpolder! Na de werkzaamheden aan dit terrein verkeert de grasmat thans in een zo danige toestand, dat het verantwoord wordt geacht de blauwwitten in eigen huis te laten spelen. Voor zondagmiddag half drie staat er'n ontmoeting met RCH op het programma, de oude vereniging van Van der Lippe. Verder is het programma voor de eer ste helft van de competitie bekend ge maakt. welke zoals bekend begint met een uitwedstrijd op 20 augustus tegen Helmondia '55. Daarna volgen: 3 september: UVSTubantia; 10 sept. Velox-UVS; 17 sept. UVS-Oldenzaal; 24 sept.: Longa-UVS; 8 oktober: UVS-PEC; 15 oktober: De Graafschap-U VS; 5 no vember: UVS-Baronie; 19 november: EDO—UVS; 26 november: UVS—RCH; 3 december: NECUVS; 10 december: UVSZwartemeer; 17 december: Zwolse BoysUVS; 31 december: Roda Sport UVS. De competitie- indeling van 't zaterdagvoetbal DISTRICT WEST I 4e klas A: ETO; de Geuzen: Intimes; Kennemer- land; Kinheim; PVWA; SIZO; SVJ; VEW; Zandvoortmeeuwen. DISTRICT WEST II 2e klas: 's-Gravenzandse SV; Kozakken Boys; NoordwUk; Quick Boys; Rjjnsburgse B Spijkenisse; SSS; Ter Leede; Zwaluwen; Zwart Wit '28. 3e klas A: ARC; CSVD; Excelsior M; Excelsior P; HBSS; Hoogvliet; Loosduinen; Mon ster; Schev. Holl. Sport; de Zwerver. 4e klas 4 GWS; Hoekse Boys: JAC; Katwijk; Koudekerk; Leiden: Lisser Bovs; Oegst- geest; RCL: SVOW. Res. 2« klas: ARC 2; CSVD 2: Excelsior M2: NSW 2; Quick Boys 2; RWH 2; Spijkenisse 2; SSS 2; Zwaluwen 2; Zwart Wit '28-2. Res. 3e klas A: •s-Gravenzandse SV 2; Katwijk 2; Noordwijk 3; Ornas 2; Quick Boys 3; RCL 2; Ter Leede 2; Rijnsburgse Boys 2. Res. 3e klas B: Die Haghe 2; HBSS 2; JAC 2: De Lier 2; Monster 2; Noordwijk 2; Rijns burgse Boys 3; Semp. Altius 2; Schev. Holl. Sport 2. WIELRENNEN Louison Bobet, Frankrijks nationale wielerheld. die het, ondanks het klim- Westeuropese dames tegen Ver. Staten De Westeuropese damesploeg, die op 24 en 25 augustus a.s. in Blackpool tegen de Amerikaanse zwemploeg uitkomt, is definitief als volgt samengesteld. 110 yards vrije slag: Diana Wilkinson (G-B) en Adrie Lasterie (Ned.); 220 yards vrije slag: Nancy Rae (G-B) en Adrie Lasterie <Ned.); 440 yards vrije slag: Nancy Rae (G-B) en Judith de Nijs (Ned.i; 110 yards schoolslag: Alli son Turnbull (G-B) en Betty Heukels (Ned.); 220 yards schoolslag: Anita Lonsbrough (G-B) en Betty Heukels (Ned.) 110 yards rugslag: Margaret Ed wards (G-B) en Ria van Velsen (Ned.); 220 yards rugslag: Margaret Edwards (G-B)en Ria van Velsen (Ned.); 110 yards vlinderslag: Lesley Green (G-B) en Tineke Lagerberg (Ned.)220 yards vlinderslag: (G-B) en Tineke Lager berg (Ned.); 4 x 110 yards wisselslag: Ria van Velsen (Ned Anita Lonsbrough (G-B) Tineke Lagerberg (Ned.) en Adrie Lasterie (Ned.) of Diana Wilkinson (G-B). 4 x 110 yards vrije slag: Diana Wilkin son (G-B), Cockie Gastelaars (Ned.), Adrie Lasterie (Ned.) en Judith de Nijs (Ned.). Toen bekend werd, dat de Zweedse zwemster Jane Cederquist niet beschik baar was voor het zwemmen op de 440 yards vrije slag werd door de KNZB oor spronkelijk als haar vervangster aange wezen Corrie Schimmel. Deze zal echter in de week na de ontmoeting Nederland —Ver. Staten 19 en 20 augustus in Zwol le, op wedstrijden in Duitsland uitkomen Haar plaats in de ploeg voor Blackpool wordt ingenomen door Judith de Nijs, die oorspronkelijk voor de ontmoeting in West-Duitsland was aangewezen. Nat. jeugdzeilwedstrijden G. Kaars Sijpesteyn won in Reeuwijk <le hoofdprijs klasse A (Van onze zeilmedewerker) De Nationale Jeugdwedstrijden op de Reeuwijkse Plassen .georganiseerd door de Roei- en Zeilvereniging „Gouda" en de Goudse Watersportvereniging „Elf hoeven" zijn evenals vorige jaren weer een groot succes geweest. De organisatie was werkelijk perfect. Het jeugdfestjjn werd door geen wanklank verstoord. Gezorgd werd. dat de jeugdige deel nemers ook buiten de wedstrijden aan genaam bezig gehouden werden. De laatste wedstrijden werden gevaren op de Gravenbroekse Plas bij mooi zon nig weer met een redelijke bries. Ideaal zeilweer. De wedstrijd in Klasse A was zeer spannend, omdat hierin de beslis sing voor de hoofdprijs moest vallen. De grote kanshebber was Kees Nater, maar hij verspeelde kostbare punten door slechts een zesde plaats te veroveren. De kop werd genomen door zijn rivaal G. Kaars Sijpesteyn Tot kort voor de finish leek het of niets de overwinning voor deze jonge Zaanse zeiler meer in de weg stond. Maar op de laatste meters kwam toch nog G. T. v. d. Werf aan een minimaal kleine voorsprong van nauwe- Jonge pedaalricklers streden om gele trui O Op het sportterrein in Lisse heerste gisteravond weer een ge zellige drukte toen voor de vijfde maal het startschot voor de Tour de Lisse werd gelost. Het eerste onderdeel van deze lustrumtoer bestond uit het rijden van een tijd rit voor de verschillende ploegen. De jonge renners trokken er deze avond meteen flink aan, met het gevolg, dat het ronderecord van verleden jaar al gauw sneuvelde. De tijdrit ging over tien ronden. Dit is een totaal afstand van 4 km. Winnaar van deze eerste avond werd J. van Rooijen, die de gele trui veroverde. De tijden van de drie eerst aankomende renners golden voor het ploegenklasse- ment. Ook in. de andere onderde len is deze toer volkomen identiek aan zijn grote broer de Tour de France. Terecht merkte burgemeester Th. M. J. de Graaf van Lisse in een voorwoord van het toernooiprogramma op, dat dit jeugdfeest tot een algemeen gewaardeerd sportfeest is uitgegroeid. Voorts prees hij nogmaals het initiatief om aan de va- stellen. Deze prijzen worden niet in geld uitgekeerd, doch vooraf wordt in over leg met de ouders één van de harte- wensen van de prijswinnaar verwezen lijkt. Het welslagen van de tour is voor een groot deel te danken aan de belangstel ling van de zakenmensen, die hier in een goede reclamemogelijkheid zien. De ploegen komen dan ook voor verschillen de firma's uit. De heer Van Kesteren hoopte in de toekomst nog eens zoveel belangstelling te kunnen opwekken, dat het publiek gratis toegang tot dit sportevenement zal hebben. De uitslagen van de eerste rit van de tour te Lisse: Algemeen Ploegenklassement: 1. Ons Weekblad 7.02, 2. Graficus 7.19, 3. Tis- sing 7.25, 4. Melkhandel 7.33, 5. Bijers- bergen 7.43, 6. De Vlinder 7.50, 7. Waja 7.54, 8. Bronkhorst 8.27. Uitslag dagklassement: J. van Rooijen 6.51, M. v. d. Vlugt 6.56, J. Lamboo 7.02, J. Boot 7.06, F. Meijer 7.14, A. Wassenaar 7.16. E. v. d. Drift 7.16. Th. Bon 7.18, M. van Graven 7.19, R. v. d. Poll 7.19, F. v. Dam 7.20, F. van Zeist 7.21, F. Bader 7.22, Th. Landwehr 7.24, H. van 't Hof 7.25, G. v. d. Vlugt 7.25, R. van Lierop 7.31, G. van Dijk 7.32, K. Sijtsma 7.32, H. Faasen 7.33, G. Rusman 7.33, H. v. d. Salm 7.33, P. Butter 7.35, P. v. d. Vlucht 7.41, Th. Verdegaal 7.43. H. Butter 7.44. W. Kulk 7.44, C. v. d. Klauw 7.50. W. v. d. Zijden 7.52, J. Langeveld 7.54, M. v. d. Vlugt 8 01, G. Warmerdam 8.01, B. Cas- tien 8.05, P. Marijne 8.06, A. van Dijk gerland 8.22, H. Lamboo 8.27, W. van Kesteren 8.36, J. van Kampen 8.38, W. v. d Meij 8.42, G. Mens 8.59, P. van Kes teren 9.06, G. van Keeuwen 9.07, T. v. d. richting en leiding te geven. Gratis De organisator van deze tour, de heer J. van Kesteren vertelde, dat na het af trekken van de onkosten er nog genoeg geld over zou blijven om voor de jonge winnaars mooie prijzen beschikbaar te SPORTSPLINTERS De Amerikaan Jim Beatty liet gis teravond tijdens internationale atletiek wedstrijden te Oslo en tijd van 3 min 40.2 sec voor zioh afdrukken op de 1500 meter, de beste tijd dit jaar op deze af stand gelopen. Zijn landgenoot Frank Budd leverde het bewijs, zijn beste vorm weer terug te hebben, door op de 100 yards tot een tijd te komen van 9,3 sec slechts 0.1 sec boven zijn wereldrecord. Een derde Amerikaan, die tot een bui tengewone prestatie kwam, was de ver springer Ralph Boston, die met een sprong van 8.17 meter winnaar werd. Tweeduizend kinderen uit heel Ne derland zullen vandaag in Breda aanko men om daar de nationale jeugdvier- daagse te gaan lopen, die dit jaar in het kader van de nationale manifestatie vrije tijdsbesteding „Nu Breda 1961" wordt gehouden. Vanavond zal de bur gemeester van Breda, dr. R. Geuljans, de echter kwam met zijn tweede plaats aan een totaal van 81 punten, juist 2 punten meer dan Kees Nater. Kaars Sijpesteyn kan zich dus de officieuze jeugdkam pioen noemen. In de laatste race werd Rik v. d. Want derde en na hem finish ten Wim Klomp jr., G. Brouwer en Kees Nater. Het eindklassement in de A af deling luidde: 1. en hoofdprijs: G. Kaars Sijpesteyn 81 pnt.; 2. Kees Nater 79 pnt.; 3. G. T v d Werf 68 pnt. en 4 Wim Klomp eveneens 68 pnt. In de B-klasse was Bram de Wilde al zeker van zijn eindoverwinning in het men der jaren, nog altijd erg druk heeftklassement met zijn drie eerste plaatsen jeugd vierdaagse openen tijdens een vlag- lijks een handbreedte. Kaars Sijpesteyn genparade op het manifestatieterrein. in zijn métier en zich indertijd een sportvliegtuig aanschafte om zich snel van de ene wedstrijd naar de andere te kunnen verplaatsen, heeft het ditmaal niet gehaald Maandag moest hij rijden in een wie- lercriterium bij Autun (Saone et Loire) en in gezelschap van oud-wereldkam- pioen André Darrigade -vertrok hij 's morgens met zijn „Jodel Ambassadeur" uit Dax. Te Egletons (Correze) moesten Zeer sterke bezetting van de Europese kampioenschappen Duitsland, dat vier titels te verdedi gen heeft in de twee zonder, de twee met stuurman, de vier met stuurman en - de acht Rusland en Tsjecho-Slowakije Bobet en Darrigade echter wegens mo- zullen van de twintig ingeschreven lan- torstoring een noodlanding maken. Bo den voor de Europese roeikampioen- j bet, die inmiddels een geroutineerd vlie- schappen heren, die van 24 tot en met1 ger is geworc^n, zette zijn toestel feil- 27 augustus op de Moldau te Praag wor- loos aan de grond. De inzittenden, noch den gehouden, op alle nummers verte- 1 het toestel hadden ook maar één schram genwoordigd zijn. Het sterkst bezette metje opgelopen. De organisatoren van nummer is de vier met stuurman met 16 j het wielerevenement wachtten echter te- inschrijvingen. Het aantal ingeschreven 1 vergeefs. Bobet en Darrigade konden skiffeurs is dertien. Met tien inschrijvers j hun contractuele verplichtingen niet na- is de twee met stuurman kwantitatief komen. Een volgende keer maar per het zwakst bezette nummer. 'fiets. in de voorgaande dagen. Hij bracht het in de laatste wedstrijd niet tot een eerste plaats: kennelijk deed hij het wat rus tiger aan. De zege ging nu naar Rem- meli Kraneveld, waarna vervolgens ge noteerd werden A. F. T. Schimmer. Bram de Wilde. E. ten Kate en C. v. d. Torren. Het eindklassement van de B-klasse luidde; 1 en hoofdprijs Bram de Wilde 74 pnt.; 2. Remmeli Kraneveld 48 pnt.; 3. G. Hessel 45 pnt.: 4, A. F. T. Schim mer 39 pnt. Vijf Nederlandse amateurs zullen onder leiding van B. Zomerdijk deelne men aan de tweedaagse van Gelsenkir- chen, die op 9 en 10 septemer a.s. wordt gehouden. Het zijn WimDieperink (Bar- chem) Jurri Dokter (Halfweg), Henk Nieuwkamp (Borne). Henk Hoekstra (Ureterp) en Roel Hendriks (De Wijk). De etappes van deze vierdaagse gaan alle door de omgeving van de Baronie- stad. Frankrijk heeft in de finale van het toernooi om de Galeabeker te Vichy tegen Spanje met, 21 de leiding geno men door een overwinning in het dub belspel. Italië heeft zich reeds verzekerd van de derde plaats in de eindrangschikking door in de wedstrijd tegen België, dat hierdoor als vierde is geëindigd, een be slissende voorsprong van 30 te nemen. Tijdens een belangrijke internatio nale waterskiwedstrijd in Montreux is de 13-jarige Conny Dane uit Den Haag eer ste geworden op de slalom en tweede in het onderdeel figuren. Conny Dane maakt deel uit van de Nederlandse equipe voor de Europese kampioenschappen, die van 13 tot 15 augustus in Spanje worden gehouden. Haar prestatie in Montreux is aanlei ding geweest om haar als nog als enige Nederlandse deelnemer naar de wereld kampioenschappen in Longbeach (Cali- fornië) uit te sturen. Groot-Brittannië heeft in de lan- denatletiekwedstrijd tegen Hongarije te Londen een dubbele overwinning be haald. Voor de eerste keer in de geschie denis slaagden de Britse heren erin hun Hongaarse tegenstanders te verslaan namelijk met 110—102 punten, terwijl de Britse damesploeg met 6145 punten zegevierde. Ploeg Strijdlustigste renner was K. Sijtsma, ongelukkigste renner H. v. d. Salm. De firma Jan Reijerkerk uit Lisse was aanwezig met een auto met reservefiet- sen en eventuele hulp bij kleine onge makken te verhelpen. De eerste etappe is uitstekend verlo pen. Vanavond wordt de tweede etappe verreden op de weg op een parcours van 18 kilometer. I PI m: a»*, s Gisteren zijn de laatste van de 17 herten hokken, geiten en kalfjes in hun nieuwe wei de bij de Prins Bernhardlaan oos telijk van het Bos- park in Alphen, ge laten. De dieren moesten eerst nog even wennen aan het op enkele tien tallen meters af stand over de Pr. Bernhardln. voort razende verkeer. Het overbrengen van de dieren van het oude kamp naar de nieuwe omgeving heeft verzorger W. Boo gaard heel wat hoofdbrekens ge kost, maar kon toch zonder be schadiging aan de geweien van de bokken aan te brengen gebeuren. Het nieuwe kamp, dat veel groter is dan het oude, is omgeven door een groot - weliswaar wat zwaar - hek werk. Aan de zijde van het Bospark en de Anna van Bu- renlaan, zijn nieu we paden aange legd. Ds. P. Kuijlman zeventig jaar predikant Morgen is het zeventig jaar geleden dat ds. P. Keijlman uit Hilversum werd bevestigd als predikant in de Ned. Her vormde Kerk. Ds. Kuijlman werd op 17 november 1866 te Harderwijk geboren en is voor zover wij weten thans de oudste van de emeriti-predikanten van de Ned. herv. Kerk. Ds. Keijlman werd 9 augustus 1891 door ds. W. Zijlstra bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Bunnik. Daarna stond de jubilaris verder nog te Oud Alblas, Zegveld, Bar- neveld, Oosterwolde, Lunteren, Houten, Doornspijk en Eemnes-Binnen, waar hem met ingang van 1 juni 1935 na bijna veertig volbrachte dienstjaren op ruim achtenzestig jarige leeftijd emeri taat werd verleend. „Kardianal Van Roeij was een eer voor de kerk" Van de gelegenheid aan de overle den kardinaal van Roeij, aartsbisschop van Mechelen, een laatste groet te bi en- gen, hebben gisteren tallozen gebruik ge maakt. Tot de vooraanstaande personen daaronder behoorden Koningin Eliza beth, die zondagavond uit Spanje in België is teruggekeerd, Koning Leopold en Prinses Liliane. Na het overlijden heeft Paus Johan nes XXIII de hulpbisschop van Me chelen mgr. Suenens benoemd tot admi nistrator apostolicus van het aartsbin- dom. De Paus zond aan mgr. Suenens het volgende telegram: „Bij het ver nemen met diepe droefheid van het overlijden van de geliefde en vereerde kardinaal Jozef Ernest van Roeij, zen den wij onze gebeden op tot God voor de ziel van deze waardige herder, die een eer is geweest voor de kerk en voor zijn land tijdens een langdurig en vruchtbaar episcopaat. Wij verlenen aan het gehele rouwende diocees, als onder pand van goddelijke vertroosting, een zeer vaderlijke apostolische zegen". Uitvaart kardinaal Canali In de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaan stad is gisterochtend de uitvaartdienst voor wijlen kardinaal Canali gehouden welke door Paus Johannes werd bijge woond. Er waren achttien kardinalen aanwezig. De mis werd opgedragen door aartsbisschop Ilario Alcini. De Paus ver richtte de absoute. Het stoffelijk over schot van kardinaal Canali wordt bij gezet in de kerk van Sint-Onuphrius op de Janiculus bij Vaticaanstad, de kerk van de orde van het Heilig Graf waarvan kardinaal Canali grootmeester was. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Aarlanderveen M. H. Boogert, vic. te Scheveningen. die be dankte voor de benoeming tot voor ganger van de Hervormde Evangelisatie te Hoogezand-Sappemeer. Aangenomen naar Haarlem (wijkgemeente Schalkwijk ln wor ding) (toez.) H. S. J. Kalf te Bennebroek. Aangenomen naar Nieuw-Helvoet (toez.) S. Nydam te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogvliet J. E. Hendriks te CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Charlois J. P. Versteeg, kand. te Amsterdam. Aangeno men naar Noordeloos J. Kievit, kand. te Apeldoorn, die bedankte voor Den Helder, Eemdijk, Gorlnchem, Leerdam, Maassluis, Ouderkerk a/d Amstel, Oud-Beljerland, Werkendam. Zaamslag en voor Zwaag- westelnde. Bedankt voor Artesia (Califor- nië) (Old Chr. Ref. Church) C. Smits te Slledrecht. S.S. „Waterman" morgen in Rotterdam verwacht Het S.S. „Waterman", onder comman do van kapitein I. J. L. Risseeuw, wordt woensdagmorgen vroeg uit Australië en Zuid-Afrika in Rotterdam terug ver wacht. In Australische havens kwamen 427 passagiers aan boord en in Kaapstad 225. Van deze 652 in totaal hebben er 524 Rotterdam als bestemming, de overi gen verlaten het schip reeds in Southampton. De ontscheping van de passagiers in Rotterdam begint om half

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7