Kleine meerderheid achter plan tot sanering betaald voetbal in 2 jaar ZIPPORA Derby-winnaar 1961 na strijd niet Zampa v. Papenhoef Eindelijk heeft Moss Grote Prijs gewonnen BEWOGEN VERGADERING SEMI-PROFS Afdelingen contra de semi-profs inzake salarissen jeugdspelers Geen protesten in eredivisie Happy Time icon Clingendaal-ren Zegerus Tli. Hollandia werd derde Zonder pech op Nürburgring MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 „Iedereen wil sanering, maar alleen bij zijn buurman", riep voorzitter Jos Coler vertwijfeld uit, toen de vergadering van de semi-profs zaterdag in Amsterdam vier uur oud was. Nog een uur ruim moest de nieuwe praeses van de semi-profs wachten vóór hij de bewogen vergadering kon sluiten. Het werd tot veler verbazing toch nog een „happy ending", want een voor het sectiebestuur lang niet prettige motie, ingediend door mr. J. H. Lobsteyn (Hilversum), werd met 31 tegen 10 stemmen verworpen en een voorstel van de heer J. Hekman (Groningen) een gewijzigd saneringsplan kreeg wel een meerderheid, maar niet zo groot als aanvankelijk verwacht werd. promoveren. Uit de tweede divisie pro- CIL De belangrijke agendapunten van deze buitengewone algemene verga dering waren het voorstel tot regle mentswijziging in verband met de invoering van jeugdcontracten en van een jeugdcompetitie betaald voetbal, alsmede de toelichting van het bestuur op de promotie- en de gradatieregeling 1961'62. Nadat de clubs uit de eredivisie bij wijze van proef bij „gentlemen agree ment" overeenkwamen, gedurende één seizoen geen protesten in te die nen. kwam het voorstel tot regle mentswijziging aan de orde. Opmerkelijk veel vertegenwoordigers vonden de voorstellen tot invoering van jeugdcontracten en een nationale jeugd competitie te verstrekkend. Bij herha ling werd betoogd, dat reeds volledige aspirant beroepsspelers werden gecre ëerd, voordat cr van fulltlme-professio- nalisme in Nederland sprake kan zyn. Ile bedragen, die de clubs aan deze jeugdige spelers moeten gaan uitbeialen, werden veelal te hoog gevonden. Zeker gold dit voor de minimaal 4200 gulden, die zal moeten worden betaald aan jeugdspelers, wanneer deze 19 jaar oud zijn geworden. Na langdurige debatten werd besloten het vastgestelde bedrag van 4200 gulden te laten vallen en de clubs vry te laten de hoogte van het salaris vast te stel len. Of de vertegenwoordigers van de se mi-profs het betaalde voetbal daarmee een dienst hebben bewezen is zeer de vraag. Immers, zowel de secties ama teur voetbal als zaterdagvoetbal en af delingen hadden op een dergelijk bedrag aangedrongen. En al beweerde voorzitter Jos Coler bij herhaling, dat de kans groot is, dat zelfs het gewijzigde bedrag een „haalbare trek" was, de reacties van afgevaardigden van de amateurs, die als belangstellenden de vergadering bij woonden. loeen er niet om. Het is dan ook nauwelijks een voorspelling te be weren, dat als het voorstel over veertien dagen op de algemene bondsvergade ring van de KNVB wordt aangenomen, er langdurige en moeizame discussies voor nodig zullen zijn. De commentaren van de amaterus waren weinig hoop gevend voor de semi-profs! Al vastgesteld De toelichting op de door het bonds- bestuur vastgestelde promotie- en degra datie-regeling bracht bestuur en afge vaardigden opnieuw in de ..gevechtsstel lingen". Ruim 2V& uur duurde het ge vecht. ondanks de omstandigheid, dat het bondsbestuur zich beroepende op de reglementen de regeling voor het komende seizoen al heeft vastgesteld. De heren Roodenhuis en Lobsteyn waren het lang niet eens met de me ning, dat het bondsbestuur het recht heeft de promotie- en degradatierege ling oftewel de saneringsregeling, vast te stellen zonder toestemming van de bondsvergadering. De heer Lobsteyn ging zelfs zover, dat hij een motie indiende. Voordat deze echter in stem ming kwam, nam bondsvoorzitter A. L. M. Schroder, als toehoorder aanwezig, het woord. „Met klem adviseer ik de motie niet te steunen", luidde het ad vies van de KNVB-voorzitter, die ver volgde: „Het is jammer, als door deze motie van wantrouwen want dat is het is feite het werk van één jaar teniet wordt gedaan". Het werd uitein delijk een 31-10 nederlaag voor de heer Lobsteyn. Meer succes Het voorstel van de heer Hekman uit Groningen had meer succes. Uitvoerig betoogde hij dat. de saneringsregeling van het bestuur wel wat erg cru is, aan gezien van de 36 eerste divisieclubs er na dit seizoen 23 degraderen. Hij stelde voor het leed te verdachten door het plan niet in één, doch in twee jaar uit te voeren. Voordat tot stemming werd overgegaan kondigde de heer Co ler aan dat hij, indien het voorstel een meerderheid kreeg, wel het plan nader wil bezien, doch verder geen belofte kon doen. Van de 42 afgevaardigden waren er 22 voor en 19 tegen het voor stel. Er was één blanco stem. Het sectiebestuur zal nu op korte ter mijn zich uitspreken over het voorstel. Gezien de geringe meerderheid, die het voorstel kreeg is het lang niet denk beeldig, dat het bestuur zal besluiten toch het oorspronkelijke saneringsplan aan te houden. In twee jaar In grote Ujnen komt het plan-Hek man overeen met de saneringsregeling die het KNVB-bestuur al voor het be taalde voetbal had ingevoerd, alleen het wil er twee jaar overdoen! Het plan-Hekman ziet er ongeveer als volgt uit: Eredivisie: seizoen 1961'62: van de 8 clubs degraderen er drie. Een eerste divisieteam promoveert. Er blijven dus 16 teams over. Seizoen 62/63: er de graderen twee clubs en de kampioenen van de beide eerste divisies promoveren. Aantal clubs blijft 16. Eerste divisie: Seizoen 61/62: van de 36 clubs promoveert er één. Voorts ko men er drie clubs terug uit de ere-divi- sie. Eén club uit de tweede divisie pro moveert naar de eerste divisie. Zodat er 39 clubs komen. Hiervan degrade ren er zeven naar de tweede divisie, zo dat er 32 clubs '2 x 15) resteren. Seizoen 62/63: de beide kampioenen moveren twee teams. Het aantal clubs naar de tweede divisie: resteert één eerste divisie van 16 clubs. Tweede divisie: Seizoen 61/62: van de 6 clubs promoveert er één. Er komen voorts zeven teams terug uit de eerste divisie. Van de 22 clubs in de tweede divisie gaan er zes terug naar het ama teur-voetbal, zodat er eén tweede divi sie van 16 clubs overblijft. Seizoen 62/63: er komen 16 clubs terug uit de eerste divisie, zodat er na afloop van het seizoen twee tweede di visies van 16 clubs kunnen worden ge formeerd. Juist te laag Ook de afgevaardigden van de 20 afdelingen van de KNVB hebben za terdag in Amsterdam onder voorzitter schap van ir. H. F. Hopster de agenda voor de komende bondsvergadering be sproken. Terwijl de semi-profs, die in hetzelfde gebouw vergaderen, van me ning waren dat de vergoedingen voor de jeugdspelers te hoogwaren, vonden de afgevaardigden van de afdelingen de bedragen juist te laag. Zij willen op de bondsvergadering voorstellen de verplich te minimum vergoedingen te verhogen, zodat het minimum bedrag dat een Jeugdspeler moet worden uitbetaald 1000 gulden wordt. De afdelingen waren zeker niet una niem ingenomen met de voorstellen. Naar schatting is het aantal afdelin gen, dat voor invoering van betaald jeugdvoetbal is vrijwel gelijk aan het aantal, dat er tegen is. Daarbij moet dan nog rekening worden gehouden dat de vertegenwoordigers van de afdelin gen niet op de hoogte waren van de wens der semi-profs de in de voorstel len genoemde bedragen lager te stellen. Wel wat men er het vrijwel algemeen over eens dat het onjuist is spelers van 16-jaar te contracteren. Zeventien jaar werd de aanvaardbare minimum leef tijd gevonden. Felle discussies in Amsterdam. Druk beraad met en rondom voor zitter Jos Coler van de semi-profs. Van links naar rechts H. Burgwal, \L. Brunt, Jos Coler, KNVB-praeses KNVB-secretaris-penningmeester \A. Schroder en H. Zon. Nederlandse zwemsters versterken Duitse ploeg Op uitnodiging van de Westduitse zwembond zullen enkele Nederlandse zwemsters de Duitse ploeg versterken, die in de week na de strijd tussen West-Europa en de Verenigde Staten eveneens tegen de Amerikaanse dames- ploeg uitkomt. De KNZB heeft hier voor de volgende zwemsters aangewe zen: Vrije slag: Ineke Tigelaar (Robben en Judith de Nijs (Robben), schoolslag: Gretta Kok (HDZ>, vlinderslag: Atie Voorbij (Robben), rugslag: Corrie Win kel (GDZ). Gene Fullmer behield middengewichttifel De Amerikaan Gene Fullmer heeft zaterdag door een puntenoverwinning op c!e Cubaan Florentino Fernandez zyn titel van wereldkampioen in het middengewicht behouden. Het gevecht vond plaats in Ogden (Utha). De be- I slissing om Fullmer tot winnaar uit te I roepen, werd niet unaniem genomen, j Twee juryleden en de scheidsrechter za- gen Fullmer als winnaar, één van de i juryleden verklaarde zich voor de Cu baan. De scheidsrechter tenslotte noteerde voor Fullmen 145 en voor Fernandez 142. (Van onze medewerker) Zippora, gereden door Freek Eerenberg, won de meest begeerde titel voor 3-jarige dravers, de Derby! Tot ongeveer 150 meter voor de finish lag Zegerus Th. Hollandia (Geersen) op kop. Op dit moment volgde de felle slotaanval van Zippora en deze kreeg enig voordeel op Zegerus. Toen kwam de eindsprint van Zampa van Papenhoef, doch deze bleef op foto tweede achter Zippora. Zefa (Siderius) werd vierde voor Zephyr (Heskes). Het grote veld van niet minder dan 18 paarden kwam achter de auto vry goed weg en even had Zuleika (J. de Vlieger) de kop voor Zegerus Th. Hollandia en Zampa van Papenhoef. In de eerste bocht werd Zus van Spencer Gay door Zampa weggedrukt, wat deze een vry goede positie kostte. Na een baanronde had Zegerus de leiding en volgden Zuleika. Zampa van Papenhoef, Zippora, Zee en Zilverreiger S. Geersen bracht Zegerus als eerste de rechte lijn in, doch toen hy halverwege werd aangevallen, moest hy de eer aan zyn entrainementgenoot Zippora laten, die zoals boven gemeld een fraaie triomf behaalde in 1.25.8 km-tijd. Dat „goed bloed" zich niet verloochent blykt uit het feit, dat de Zippora een volle zuster is van de succesvolle Theo Messidor en de tweede aankomende, Zampa van Papenhoef, een volle broer van de Derby-winner 1960 en winnaar van de Gouden Zweep 1961, Ybe van Papenhoef. In de openingsdraverij leidde Zelma Dear, gevolgd door Yum Yum Hanover. Voor de tweede maal voor de tribune had Yostra de kop voor Zelma Dear en Yasmine, die haar 60 meter handicap grotendeels had ingelopen. By het in gaan van de rechte lyn leidde Yostra nog steeds, doch de eindspurt van Yas mine (Strooper) bracht haar in 1.28.6 als eerste voorby de rechter, terwyl Xenophon Scott (Heskes» kort voor de streep Yostra voor de tweede plaats klopte. In de Vanadisprijs had E. de Visser met Wento Con Dios tot de bovenbocht de kop. Toen de leider werd aangevallen, volgde een galoppade. Ysvogel S (Ver gay) voerde nu het commando, doch deze kon het niet klaren tegen de door Nottelman gereden Xanthos Narciso, die in 1.26.4 zegevierde. Wilfield (De Vlieger), die zijn eindsprint laat inzette, werd derde. In de Walter HollandiaprUs bleek de grote favoriet Youthful Nora Spencer (v. Dooyeweerd) In de eindstryd geen kracht te hebben en Ylite Rose (A. Kny- nenburg), die van den beginne af had geleid, triomfeerde in 1.25.2 km.-tyd. Ypermoron (Verhoeve), werd verrassend tweede voor Xaverius II (Vergay). In de Xuthus Hollandiaprys begon de favoriet Wanda van Gonny (Nottelman) met een fout, waardoor de schimmel veel terrein verloor en dat heeft haar waar- schynlyk de koers gekost. Wel liep Wanda van Gonny een groot deel van haar achterstand in, doch kon de in 1.24.9 zegevierende Wendy Hollandia Heynen) niet meer bereiken en werd derde, daar Walter Mitty (Strooper) haar kort voor de streep de tweede plaats ontnam. De pikeur van Ukas, Ten Hagen, kwam in de laatste bocht door een aanryding met Xanthi Con Dios ten val, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Dat Hairos II (Geersen), de Generaal G. J. A. A. Baron van Heemstra-beker zou winnen, stond by voorbaat wel vast en het werd dan ook een 1.21.1 zege. De tweede plaats, die over het algemeen aan Theo Messidor of Vrijdag werd toe gedacht, kwam echter by verrassing aan Harley (v. Dooyeweerd). Vrydag ein digde als derde voor Theo Messidor. Vlieger D. die in de slotdravery het eerste startnummer had, won van start tot finish in 1.23.4 km.-tyd. Way Jewel fouteerde meerdere malen en werd uitgeschakeld. Op het doel afgaande deed Martin Vergay met Uranie nog een vertwyfelde poging, doch het baatte niet. Hy bleef tweede. Zyn entrainementge noot Uranus, die 20 meter had moeten geven, werd kortby derde. Dat Eddy van Dyk een onzer beste heerryders is bleek weer uit de uitslag der ren om de beker der amateurs. In de rechte lijn hield hij met Loyal steeds de overhand op de door de Belgische amateur Sombrijn gereden East Wyn, die hy met 3/4 lengte klopte. Op 1% lengte werd Remus derde. De Clingendaal-ren voor 2-jarige vol bloeds, over 1200 meter, werd na hevige stryd op foto gewonnen door Happy Time (v. Dijk). Marina (Szegner) werd op 3!i lengte derde. De Lucas Bolsprys werd slechts door drie paarden betwist en niet de favoriet Dear Gallows (v. d. Kraats) behaalde de zege, doch Ishan (Delbrassinne), Rex Mundi (Kammerzelt) werd tweede en Dear Gallows derde. Uitslagen De uitslagen lulden: Urania-prijs: 1. Yasmine (P, A. Stroo per) (1.28.6); 2. Xenophon Scott; 3. Yostra Tot.: wl. f2.60, pl. 1.10, 1.90, 1.10. oppel 10.50, cov. 10. Vanadis-prijs: 1. Xanthos Narciso (A. R. Nottelman) (1.26.4); 2. Ijsvogel S; 3, Het veld in de Derby in de bocht. Zegerus Th. Hollandia ligt op kop. Tweede van links (nr. 7) de win naar Zippora. Wilfield. Tot.: wi. f3.10, pl. 1.10, 1.10, 1.10, koppel 3.40, cov. 3.30. Walter Hollandla-prljs: l. Ylite Rose (A. Th. Knljnenburgi (1.25.3); 2. Yper moron; 3. Xaverius II. Tot.: wi. i'6.40, pl. 2.40, 2.70, 1.80, koppel 24.70, cov. 6.40. Xuthus Hollanüia-prijs: 1. Wendy Hol- „SS lp-, «eyneni (123.9); 3 Walter Mitty; 3. Wanda van Gonny. Tot.: wi. 16.60, pl. 1.30, 1.50, 1.30, koppel 22 20 cov. 3.40. ZA 1i zlPP°ra (p- J- Eerenberg) (1.25.8); 2. Zampa van Papenhoei; 3. Zegerus Th Hollandia. Tot.: wi. f4.6o. pl. 2. 6.20 2.20, koppel 7.20, cov. 22.50. Gen. G. j. a a. Baron van Heemstra- beker: 1. Hairos II (W. H. Geersen) (1.21.1); 2. Karley; 3. Vrijdag Tot.: wi. lO^o' 1-30. 4.90, koppel 16.10, cov. Ybe van Papenhoef-prijs: 1. Vlieger D (J. P. de Vlieger) (1.23.3); 2. Uranie; 3. Uranus. Tot.: wl. f2.60. pl. 1 50, 2 20 2.30, koppel 4.90, cov. 5.80. De rennen: De beker der amateurs-prijs: 1. Loyal (E. v. Dijk); 2. Eat Wyn; 3. Remus. Tot.: ppy (A. W, van Dyk); 2. Paturlon II; 3. Ma rina. Tot.: wl. f4.60, pl. 1.70. 1.30, koppel 2.30. cov. 4.20 Lucas Bols-prijs: 1. Ishan (F. Delbras sinne); 2. Rex Mudl; 3. Deer Gallows. Tot.: wl. f2.20, koppel 9 60, cov. 2.40. Totale omzet f201.667,50. De uitslagen van de gisteren gehouden draveryen lulden: Koersen Groningen O Ellonora-prys: 1. Yell (K. Woudstra) (1.32.5); 2. Yzolde; 3. Yec. Tot.: wl. f 16.90, pl. 5.80, 2.40, 3.20, koppel 9 30, cov. 6.10. Grote Prys der Ned. Eigenaren; 1. Young Erebus V (K. G. v. d. Veen) (1.29.6); 2. Yankee Hanover; 3. Y. Norton. Tot.: wl. fll, *pl. 2.60, 3.90. 1.50, koppel 14.80, cov. 13. 2e heat: 1. Y Y V (J. K. v. d. Veen) (1.26.3); 2. X Hanover; 3. X Hennv D. Tot.; wl. f 11.50, pl. 2, 2.50, 2.40, koppel 21.10, cov. 7.40. 3e heat: 1. Willemarie GS (R. Ham ming) (1.27.1); 2. W. Petrosia van Hid- dum; 3. Q Bascom. Tot.: wl. f5.20, pl. 1.90. 6.20. 2.50, koppel 12. cov. 19.60. Prys der 2-Jarlgen: 1. Arjoles (J. Oos- tlng) (1.34.8); 2. Aalscholver S; 3. At- letha J. Tot.: wl. f6.20, pl. 2.60, 3.30, 2.20, koppel 14.80, cov. 14.50. Mellonora-prljs: 1. Zombra Hesperus (K. Woudstra) (1.33.2); 2. Zlppohra Scotsch. 3. Zephyr Scotsch. Tot.: wl. f2.70, pl. 1.30, 1.40. 1.60, koppel 5.60, cov. 5. Tot:, wl. f2.70, pl. 1.30, 1.40, 1.60, koppel 5.60, cov. 5. Finale Grote Prys der Ned. Eigenaren: 1. Y V V (J. K. v. d. Veen) (1.27.6); 2. Young Erebus V; 3. Y Norton. Tot.: wl. f4.40 (stal), pl. 2.30, 3. 2.10, koppel 5.60. cov. 15.10. Spencer Nora-prys voor amateurrijders: 1. Uiver S (J. Drent) (128.4): 2 Wallna Hollandia; 3. Vizier. Tot.: wl. f3.50, pl. 1.90, 3.80. koppel 15.70. cov. 5.80. Totale omzet f85.720,50. Leidenaar R. D. Westra dingt mee naar Ned. schaaktitel Het open schaakkampioenschap van Nederland, dat vandaag in Bussum is begonnen, telt 14 deelnemers. Zy zullen tegen elkaar uitkomen volgens het z.g. Zwitserse systeem. Het zyn: Baylor (G.B.), mi*, dr. J. H. O. graaf van den Bosch (Hilversum), H. J. Bredewout (Zwolle), H. F. Crabben- dam (Amsterdam), ir. H. J. van Donk (Dordrecht), mr. J. G. Eibergen (Bus sum), D van Geet (Utrecht), P. A. Hoogendorn (Dordrecht), M. J. Quak- kelaar (Oldenzaal), N. B. Speier Nyme- gen), H. Steffers (Amersfoort), Th. van der Tol (Leeuwarden), G. J. Verholt (Utrecht) en R. D. Westra (Leiden). 7 6 0 1 12 54 6 4 2 0 10 66 7 5 0 2 10 61 6 4 0 2 8 31 7 4 0 3 8 75 7 4 0 3 8 53 6 3 1 2 7 43 7 3 0 4 6 41 7 3 0 4 6 35 6 2 0 4 4 31 6 1 0 5 2 33 6 1 0 5 2 8 6 0 1 5 1 17 HENGELSPORT Leidse hengelcompetitie Gisteren werden de wedstryden in de Leidse hengelcompetitie voortgezet in de Leidse Vaart tussen P. Gijzenbrug en Lisse. De vangsten waren niet groot. De stand is nu als volg: gev. gew. gel. verl. pnt a. st. De Ruisvoorn DVS Hengelsport Sportvisser De Bliek DVV S. en G. De Leede Sportvrienden Onder Ons Zaalberg Ons Genoegen VIOS „Leidse Boys" De contactcommissie organiseerde voor haar leden en dona teurs de laatste viswedstrijd in dit sei- •zoen. Onder zeer gunstige weersomstan digheden werd matig gevangen. De uitslag: 1. G. Springer (tegens wisselbeker) met een vangst van 525 gram)2. Willemse 510 gram tevens prijs grootste bei); 3. Wynands 220 gr.; 4. v. d. Linden sr. 185 gr.; 5. Ranselaar 165 gr.; 6. Hogervorst 115 gram; 7. S. Weeda 85 gr.; 8. v. d. Linden jr. 80 gr.; 9. Kruit 65 gr.; 10. Bink 40 gram. „De Gulden Voorn" hield haar tweede wedstryd in Aalsmeer op de Westeinder Plas. Het weer was zeer goed. De vangst ook. Uitslagen: 1. G. Harland (wissel beker) 2330 gr., 2. C. v. d. Zwan 1336 gr. 3. J. Moenen (wisselbeker, grootste blei) 1214 gr., 4. G. Bavelaar 712 gr., 5. M. P. Hoogkamer 641 gr., 6. Joh. Azier (wissel beker grootste voorn) 601 gr.. 7. F. Velt- huizen 381 gr.. 8. A. van Tongeren 326 gr., 9. D. Wasslnk 240 gram. De Joegoslaviër Levacic heeft de Ronde van Joego-Slavië voor amateurs gewonnen, zyn totaaltijd bedroeg 38 uur, 56 minuten en 43 seconden. Joego-Slavië legde ook beslag op de eerste plaats in het ploegenklassement. Van de Nederlanders bezec Harings in het eindklassement de vyfde plaats in 38.58.47. Beckers is tiende in 39.03.21. In het eindklassement voor ploegen werd Nederland derde achter Joego-Sla vië en Hongarye. Eindelijk is het dan gelukt. Ein delijk heeft pechvogel Stirling Moss de supersnelle rode Ferrari's achter zich kunnen laten. In een weergaloos gereden race heeft de Londenaar, die met een Lotus reed gisteren bijna leidend van start tot finish op de Nürburgring de Grote Prijs van Duitsland op zijn naam gebracht. Veel winst op de leider van de com petitie om de wereldtitel, Wolfgang von Trips, heeft Moss in deze Grand Prix dit jaar aangewezen als Grote Prys van Europa niet behaald. De Ferrari van de Duitser ging kort na de Lotus van Moss over de streep. De race heeft niet alleen een teleur stelling voor het Ferrariteam opgeleverd ook Cooper en Porsche niet vertegen woordigd by de stryd om de leiding werden niet gespaard. Vol trots had Charles Cooper aangekondigd, dat wereldkampioen Jack Brabham eindelijk met de veel-besproken Coventry Climax V-8 motor zou kunnen ryden. Wel reed Brabham in de training zo snel. dat hy een plaats op de eerste ry van de start opstelling veroverde, doch dat was eigen lijk 't enige wapenfeit van de Australiër. In de allereerste ronde raakte hy in een moeilyke bocht de macht over zyn stuur kwyt. De Cooper schoot van de baan en werd zwaar beschadigd. Brabham zelf bleef ongedeerd. Het Lotus-team raakte kort daarop eveneens zyn topcoureur kwyt, toen Innes Irelands Bolide in de derde ronde plotseling vlam vatte. De Brit zag kans op tyd uit de wagen te komen, doch kon niet verhinderen, dat de Lotus uit brandde. Enerverend De ruim 300.000 toeschouwers hebben een enerverend duel gezien, waarin de briljant rijdende Moss, in weerwil van zyn minder snelle wagen, er tot ieders verbazing in slaagde de rode Ferrari's voor te blyven. Een troost voor de cou reurs van het Italiaanse merk was, dat het ronderecord tenminste op naam' van Ferrari kwam. Phil Hill slaagde erin het drie jaar oude record van Stirling Moss, die met een 2500 cc Vanwall tot 9 min. 9.2 sec. kwam, te verbeteren. Hij reed de snelste ronde van 22.8 km in 8 min. 57.8 sec. (152.8 km/u.). Tevoren was Von Trips als eerste beneden de 9 minuten gekomen, tot 8 min. 59.9 sec. De Nederlander Carel Godin de Beau fort, die met een Porsche reed, werd veertiende. Onze landgenoot Ben Pon werd aan het stuur van een Porsche Carrera Abarth vierde in de wedstrijd voor grand tourisme wagens, die voorafging aan de grote race. Nog twee. De uitslag van deze race luidt: 1. Stirling Moss (G.B.) met Lotus de 342.150 km (15 ronden) in 2 uur 18 min. 12.4 sec. (gemiddeld 148.6 km/u.); 2. Wolfgang von Trips (W.-Dld) met Fer rari 2.18.31.8; 3. Phil Hill (V.S.) met Ferrari 2.18.34.9; 4. Jimmy Clark (G.B.) met Lotus 2.19.29.5; 5. John Surtees (G.B met Cooper 2.20.06.5; 6. Bruce Mclaren (Nieuw-Zeeland) met Cooper 2.20.53.8. Na de Grote Prijzen van Monaco, Nederland, België, Frankrijk, Engeland en Duitsland luidt de stand in de com petitie om het wereldkampioenschap der coureurs 1961: 1. Von Trips (W.-Dld) 33 pnt; 2. Phil Hill (VS.) 29 pnt; 3. Moss (G.B.) 21 pnt; 4. Ginther (V.S.) 16 pnt; 5. Jimmy Clark (G.B.) 11 pnt; 6. Gurney (VS.) en Baghetti (It.) beiden 9 pnt. Voor het kampioenschap tellen nog de Grote Pryzen van Italië en Amerika. Aangezien de beste vyf prestaties van elke coureur bepalend zyn voor het eindklassement staat Moss, die pas drie keer werd geklasseerd, iets gunstiger dan zyn 21 punten aangeven. Zowel Von Trips als Phil Hill zyn namelyk al in vü? races geklasseerd.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9