Twee records sneuvelden in zwembad te Heerlen Drie nationale titels voor Johan Bontekoe Piet van der Lans was snelste in Zuiderpark Nederlandse zwemkampioenschappen Ria van Velsen slikte nieuwe teleurstelling Zoet werd derde, Karstens vierde UVS-Stormvogels (in Rijnsburg) bood geen nieuwe gezichtspunten Bekercompetitie in oude stijl Opgericht 1 maart 1860 Maandag 7 augustus 1961 Derde blad no. 30419 De Nederlandse zwemtitels 1961 zijn verdeeld. Drie dagen lang heeft in het Heerlense zwembad „Ter Worm" de lach om het succes geklonken naast de kreet van teleurstelling. Drie dagen van spanning na een periode van harde training. En hoe serieuzer deze voorbereiding was geweest, des te groter was de vreugde bij een goede prestatie en des te groter was ook het verdriet wanneer het mis ging. Die vreugde hebben wij, en vele honderden toeschouwers met ons, onder ande ren gezien bij Johan Bontekoe, die aan zijn 1500 meterkampioenschap, dat hjj 1 verleden week zaterdag in Breda op zijn naam bracht, de nationale titels op de I 400 en 200 meter vrije slag toevoegde, de laatste met een Nederlands record als extra premie; bij Adrie Lasterie als middelpunt van de juichende Naardense supportersschare bij het behalen van de 400 meter en 100 meter vrije slag titels en bU het succes op de 4 x 100 meter vrije slag titels en bij het succes op de 4 x 100 meter vrijeslag, die dankzij Willy Lambour, Dini Koopman, Tineke Lagerberg en Adrie Lasterie behalve de prolongatie van het kampioenschap tevens een Nederlands record opleverde. Grote vreugde was er begrijpelijk ook in het kamp van de Groningse dames om de overwinning van Corrie Winkel op de favoriete Ria van Velsen. En bij Ria van Velsen, het Zian- meisje, dat van alle Nederlandse zwemsters de laatste jaren wel de grootste klappen krijgt te incasseren, zijn we dan bij de teleurstellingen aangeland. Ria, die nu al weer enkele jaren meedraait en al heel wat wed strijdervaring heeft kunnen opdoen, bleek weer niet in staat om op het kritieke moment de zenuwen de baas te blijven. Zij veroorzaakte hy pernerveus, als zij voor het duel met het aanstormende Groningse talent aan de start verscheen dat kri tieke moment zelf. De zwemster, die dagelijks haar baantjes trekt en het aantal slagen per baan op haar duimpje weet, botste tegen het keer punt alsof zij van plan was geweest door het beton heen te zwemmen. De schrik en een pijnlijke linkerhand deden haar de cadans verliezen. De Groningse studente ln de lichamelijke opvoeding kwam in de baan er naast als eerste uit het keerpunt te voorschijn, maar de voorsprong was zeer gering. Voor Ria van Velsen was deze voorsprong echter te groot. Er lag Iemand voor haar en dat werkte even verlammend op haar als de achterstand, die zij in de olympische finale in Rome kreeg te ver werken. Zjj heeft waarschijnlijk geprobeerd nog alles te geven om weer voor te ko men, maar zij kon niet, zij draaide niet meer. En Corrie Winkel, een echte noor delijke vechtjas, die traint, dat de stuk ken er af vliegen, won in 1.12.3, een nog matige tijd, maar goed genoeg tegenover de oud-wereldrecordhoudster, die dat vechten nooit heeft kunnen leren. Het natuurtalent Corrie Winkel zal uit deze zege veel inspiratie hebben kunnen put ten en dat geldt ook voor enkele andere aankomende cracks. Prachtig Is het bijvoorbeeld niet prachtig, dat het meisjeskampioenschap op de 100 me ter VTije slag door de Stender-pupil Ine ke Tigelaar in 1.03.8 werd gewonnen? En wat te denken van Ada Kok van HDZ die de vlinderslag bij de meisjes zonder enige tegenstand van betekenis ln 1.14.8 op haar naam bracht, na op de sprint in 1.08.5 derde te zijn gewor den achter Ineke Tigelaar en Lydia Schaap (1.06.8)? Overigens had de HDZ- familie ook wel een opkikkertje nodig, want aan Ada's zusje Gretta werd door een volkomen foutieve beslissing van de kamprechters de tweede prijs op de 200 meter schoolslag ontnomen. Duidelijk, met een verschil van zeker 10 centime ter, tikte Gretta Kok als tweede vóór Rita Kroon aan. De baantijd van Rita Kroon bleek echter 2.57.3 en die van de Amsterdamse 2.57.4 te zijn, waarop de jury de Robb-zwemster de tweede plaats toekende. Met een zege in een goede 2.53.0 op de 200 meter schoolslag werd Betty Heukels een waardig opvolgster van haar club genote Ada den Haan, die Betty thans traint en die daarmee op sportieve en spectaculaire wijze er aan heeft meege- f- "■Ka- Nieuwe triomf voor Herman Willemse Onze landgenoot Herman Willemse heeft zaterdag de 24 mijl zwemmarathon over het St.-John Meer in Canada ge wonnen. Willemse, die halverwege de wedstrijd de leiding nam, legde de af stand af in 10 uur en 42 minuten. Hij had een voorsprong van ruim tien mi nuten op numtrrr twee, de Canadees Rejean Lacoursiere. Het was de tweede achtereenvolgende triomf voor de Utrechtse profzwemmer. Ruim een week geleden zegevierde hij in de New Jersey Marathon. JOH. BONTEKOE drie titels werkt, dat Betty Heukels zich uit haar schaduw heeft kunnen losmaken. Gemiste kans Adrie Lasterie heeft de kans op een nog veel betere tijd dan de 1.03.7 al is. gemist doordat haar rivalen onder anderen Cockie Gastelaars tot twee- ADRIE LASTERIE driemaal op hoogste trede van ereschavot maal toe voor een valse start zorgden. Valse starts kosten energie en tasten de souplesse van de spieren aan. En dat kan tienden van een seconde schelen. Zo bleef de intussen schitterend zwem mende kleine Naardense 0.3 sec boven haar serietijd. Cockie Gastelaars kreeg het voor de tweede plaats weer aan de stok met de Haagse Erica Terpstra, die nooit opgeeft voor de laatste centime ter gezwommen is. In gelijke tijd, 1.04.2, tikten beiden aan, nadat Cockie drie meter voor de laatste slag nog duidelijk in tweede positie lag. De tweede plaats werd aan Erica toegekend. Een eenvou dig rekensommetje van deze beste drie tijden plus die van Ineke Tigelaar leert inmiddels, dat tijdens de ontmoeting met de Amerikaanse damesploeg, die over twee weken in Zwolle plaatsvindt, op een duidelijke verbetering van het Europese record mag worden gerekend. Hoogspanning Zaterdagmiddag beleefden we nog een dikke minuut van hoogspanning, toen Marian Heemskerk op de 100 meter vlinderslag de strijd aanbond tegen haar vroegere clubvriendin Tineke Lagerberg en haar huidige ploeggenote Atie Voorbij. Het werd een adembenemende race, waarin Marian de snelste was en bleef, Netl. zwemsters tegen de Verenigde Staten De sportcommissie van de KNZB heeft gisteravond in Heerlen de volgen de ploeg aangewezen voor de landen- wedstrijd tussen de damesploegen van Nederland en de Verenigde Staten, die op 19 en 20 augustus as. in Zwolle wordt gehouden: 100 meter vrije slag: Ineke Tigelaar (De Robben) en Adrie Lasterie (Naar- den). 200 meter vrije slag: Corrie Schimmel ('t Gooi) en Willy Lambour (Naarden). 400 meter vrije slag: Corrie Schimmel en Adrie Lasterie. 4 x 100 meter vrije slag: Ineke Tige laar, Adrie Lasterie, Erica Terpstra (HZ en PC) en Cockie Gastelaars (ESCA). 100 en 200 meter rugslag: Ria van Velsen (ZIAN) en Corrie Winkel (GDZ). 100 en 200 meter rugslag: Ria van Velsen (ZIAN) en Corrie Winkel (GDZ). 100 en 200 meter schoolslag: Betty Heukels (PSV) en Rita Kroon (De Robben). 100 en 200 meter vlinderslag: Marian Heemskerk (KNZB) en Tineke Lager berg (Naarden). 400 meter wisselslag: Marian Heems kerk en Judith de Nijs (Robben). 4 x 100 meter wisselslag: Ria van Velsen, Betty Heukels, Tineke Lagerberg en Adrie Lasterie. Schoonspringen: Judith du Pon (Si- maika) en Lita Kuilen (Joop Stattfn). De KNZB heeft voorts voor de West- europese damesploeg, die op 24 en 25 augustus a.s. te Blackpool tegen de Amerikaanse dames uitkomt, de volgen de zwemsters aangewezen: Rugslag: Ria van Velsen (ZIAN). Vrije slag: Cockie Gastelaars (ESCA), Adrie Lasterie (Naarden) en Corrie Schimmel ('t Gooi). Schoolslag: Betty Heukels (PSV). Vlinderslag: Tineke Lagerberg (Naar den). maar met slechts 0,1 sec voorsprong op Tineke en Atie, die elkaar geen millime ter water gunden. Tineke leek als twee de aan te tikken, maar de scherprech ters met de klokken in de hand zeiden: Atie is twee; 1.12.4, 1.12.5 en 1.12.5 wa ren de tijden, die uit dit titanen-gevecht te voorschijn kwamen. Dat Adrie Lasterie haar zegetocht met een overwinning op de 400 meter zou be ginnen, stond wel bij voorbaat vast. Ti neke Lagerberg en Marian Heemskerk hadden in de enerverende vlinderstrijd toch teveel gegeven om nu nog onder de vijf minuten te kunnen blijven en Cor rie Schimmel en Judith de Nijs waren er niet voor in de gewenste conditie, al was de 5.01.3 waarmee de zwoegende Corrie tweede werd, natuurlijk toch een klasse-prestatie. Ver genoeg uiteen Voor Johan Bontekoe lagen de num mers 400 meter en 200 meter vrije slag nog net ver genoeg uiteen om na de zeer gemakkelijke 400 meter-zege in 4.45.4 met Henk van der Linden en Joop de Witte als tweede en derde op 9% sec, de 200 meter even gemakkelijk in zijn allerbeste stijl te winnen in de nieuwe Nederlandse recordtijd: 2.08.9. Vergele ken bij het nieuwe wereldrecord van Ja- manaka (2.01.1) geen tijd uit de inter nationale topklasse, maar toch wel een prestatie, die het internationale niveau bereikt. Ook verder waren er bij de he ren geen verrassingen. Wieger Mensoni- des won de schoolslag, maar bleek nog niet helemaal in vorm te zijn gekomen, gezien zijn 2.43.0 en Ronnie Kroon was met 57.8 sec beduidend minder snel dan vorig jaar. Wel een extra compliment voor Jan Jiskoot, die de rugslag na felle strijd met Boudewijn de Jong (HPC) won in 1 min 5,6 sec en later nog eens een tweede werd op de vrije slag sprint achter Ronnie Kroon in 58.3 sec. In stromende regen Schoonspringen Ada den Haan geeft haar pupil en opvolgster als kampioene 200 meter schoolslag Betty Heukels (rechts) nog een paar aanwijzingen voor de beslissende slag. Het peil van het schoonspringen om de nationale titels had sterk te lijden onder de afwezigheid van drie olympi sche kandidates van het vorig jaar. Thea du Pon, Anneke Gunneman en Greetje Lugthart De jeugd, die bij de dames met Judith du Pon op de plank kwam, haalde de Europese klasse niet. Judith du Pon, die de strijd in alle onderdelen beheerste, werd dapper, maar tevergeefs bevochten door de zusjes Cari en Lita Kuiler uit Den Haag. Bij de heren heeft de Hagenaar Har ry Meelhuizen gistermiddag met een vijf tal moeilijke, maar voortreffelijk uitge voerde sprongen na het kampioenschap op de een meterplank ook de drie meter- titel in de wacht gesleept. Al bij de eerste sprong ging hij de leidende Gro ninger Martin Stokhorst voorbij en bij elke volgende sprong er was een zeer goede contra-salto bij liep hij verder uit. Stokhorst was er helemaal uit en werd zelfs nog van de tweede plaats ver drongen door Frits Avis. (Van een onzer verslaggevers) Het Vakantie Wielercriterium" trof het zaterdagmiddag niet met de organisatie van het jaarlijkse wielerevenement „De Ronde van het Zuiderpark" in Den Haag, waarvan de baten bestemd zijn voor het Kindervakantiecomiité. De weersomstandigheden waren slecht hetgeen de gladheid speelde het rennersveld danig parten tot gevolg had, dat na zo'n 30 kilo meter fietsen (de totale afstand was 100 km) van de 87 gestarte renners er niet minder dan 35 de strijd reeds hadden gestaakt. Niet temin was de vertegenwoordiging uit Leiden en omgeving op deze regenachtige middag uitermate succesvol. Winnaar werd n.l. de Sassenheimer Piet van der Lans, die op overtuigende wijze de Hage naar W. de Jager in de eindsprint klopte. Daarachter (op 45 sec.) pakten Bert Zoet met in zijn wiel Gerben Karstens beiden van Swift de derde en vierde plaats mee! Jury zag hem niet Er was nóg een Leidenaar, t.w. Henny van Gent, die vooraan zat. Hij finishte n.l. als zesde in dezelfde tijd als Zoet. Helaas in de massasprint om de ere plaatsen zag de wedstrijdjury onze stad genoot over het hoofd. Van Gent werd bjj de prijswinnaars de eerste twin tigniet geklasseerd. Je moet maar pech hebben! De kampioenen DAMES; 100 meter vrije slag: Adrie Lasterie (Naarden) 1.03.7; 200 meter schoolslag: Betty Heukels (PSV) 2.53.0; 100 meter vlinderslag: Marian Heemskerk (KNZC) 1.12.4; 400 meter vrije slag: Adrie Laste rie (Naarden) 4.57.4; 100 meter rugslag: Corrie Winkel (GDZ) 1.12.3; 4x100 me ter vrije slag: Naarden (Willy Lambour, Dini Koopman, Tineke Lagerberg, Adrie Lasterie) 4.26.0 (nieuw Ned. record); 4 x 100 meter wisselslag: Robben (Hen- nie van der Velden, Rita Kroon, Atie Voorbij en Ineke Tigelaar) 5.02.4; schoonspringen 1 meter plank: Judith du Pon (Simaika) 109.89 pnt; schoon springen 3 meter plank: Judith du Pon (Simaika) 116.80 pnt. HEREN: 100 meter vrije slag: Ronnie Kroon (ZAR) 57.8; 200 meter schoolslag: Wie ger Mensonides (Zian) 2.43.0; 100 meter rugslag: Jan Jiskoot (Merwede) 1.05.6; 400 meter vrije slag: Johan Bontekoe (HPC) 4.45.4; 200 meter vrije slag: Jo han Bontekoe (HPC) 2.08.9; 200 meter vlinderslag: Bert Sitters (Het IJ) 2.39.1; 4x100 meter wisselslag: Het IJ (H. Vriend, A. Kroonenburg, B. Sitters en P. Vroegop) 4.37.2; 4x200 meter vrije slag: Het IJ (Vriend, Vroegop, Van Oest en Sitters) 9.27.4; schoonspringen 1 me ter plank: Meelhuizen (Joop Stotijn) 102.84 pnt; schoonspringen 3 meter plank: Meelhuizen (Joop Stotijn) 121.63 punt. MEISJES 100 meter vrije slag: Zieke Tigelaar (Robben) 1.03.8; 100 meter vlinderslag: Ada Kok (HDZ) 1.16.3; 100 meter school slag: Karie Biemolt (GZPC) 1.25.2; 100 meter rugslag: C. Buter (LDZ) 1.14.0. JONGENS: 100 meter vrije slag: Rob Godfroy (Krïmbria) 1.10.1; 100 meter vlinderslag: Frits de Jong (DJK) 1.16.3; 100 meter schoolslag: Van Osch (ZGG) 1.18.9; 100 meter rugslag: Van Osch (ZGG) 1.10.2. Matige partij eindigt met 1-1 (Van één onzer redacteuren) De wedstrijd, die UVS aanvanke lijk in IJmuiden tegen Stormvogels zou spelen, maar die later werd om gezet in een thuiswedstrijd op het terrein van Docos is zaterdagmiddag tenslotte anderhalf uur te laat be gonnen in Rijnsburg. Overigens is hier weer eens gebleken, wat de ware voetballiefhebber voor zijn sport over heeft. De enkele hon derden, die het barre weer getrotseerd hadden en toch naar de Kikkerpolder waren gekomen, werden eerst getrac- teerd op een half uurtje wachten bui ten de hekken van het Docosveld in volslagen onwetendheid of de wedstrijd doorging of niet. Dat wist trouwens het UVS-bestuur zelf nog niet, want toen de Sportstichting laat in de middag zijn veto had uitgesproken over het spelen op het Docosterrein, was men driftig aan het telefoneren geslagen om te elfder ure toestemming te krijgen in het Rjjnburgse sportpark te voetbal len. Men voelde er niets voor om Storm vogels onverrichterzake naar huis terug te sturen. Men kreeg toestemming van Rijns burg. Hoe zij het gepresteerd hebben weten wij niet, maar een half uurtje later omzoomden vrijwel alle enthousi asten, die in de Kikkerpolder gewacht hadden, het veld van Rijnsburgse Boys, waar rr.en zelfs zo bereid was een lager elftal van het hoofdterrein naar een ander veld te dirigeren. Helaas is die hardnekkigheid van de honderden supporters niet gehonoreerd met aantrekkelijk voetbal. UVS in van Stormvogels geleende shirts, want de man, die voor de blauwe hemden moest zorgen, was met vakantie en zijn gasten speelden een weinig interes sant partijtje, dat met een 1-1 gelijk spel werd afgesloten. Het nog met nieu we aankopen experimenterende Storm vogels kon voora laanvallend weinig im poneren en ook het spel van UVS lever de geen nieuwe gezichtspunten op. Doel man Maaskant was niet zo betrouwbaar bij schuivers als hij bij hoge ballen bleek te zijn en zijn uitschieten liet ook heel wat te wensen over. Rechtsback Kluivers, spil Van Delft en linksback Nic. den Hoed hadden een nogal moeizame start, maar herstelden zich later, al was hun dekken verre van feilloos. In de halflinie verzette Breit- ner veel en goed werk. maar het effect hiervan ging vaak verloren door slordig plaatsen en Duwel bewees eens te meer snelheid te kort te komen. De beide bui tenspelers, Koos van Weerlee en Wim van Kampen waren zwak, op de rechts binnenplaats faalde eerst Fasel en daar na Han Verhoeks. Van der Lippe deed op de linksbinnenplaats wel enkele aar dige dingen, maar imponerend was het ook niet. Midvoor Cees van Leeuwen werkte heel hard, sjouwde op elke bal pittig door en verdeeldwe het spel heel verdienstelijk, maar ook ditmaal toonde hij zich ondanks zijn doelpunt geen afmaker van formaat. Het eerste doelpunt viel in de negen de minuut, toen Maaskant een hoge bal wegsloeg en de vrijstaande linksbinnen Snoeks op zijn gemak kon draaien en Stormvogels de leiding kon geven. De gelijkmaker kwam in de 32ste minuut, van de tweede helft, toen Cees van Leeuwen het voortdurende overwicht van UVS na goed doorzetten van Koos van Weerlee eindelijk kon belonen (1-1). De lont in het vat Het was Van Gent en de Rijnsburger Piet Kooyman, die direct na het start schot de lont ontstaaken. Na 6 ronden hadden de beide mannen van het eerste uur reeds een voorsprong van 250 me ter op het peloton met voorin de Ha genaar Mesters en drie rennners uit onze streek: v. d. Lans, Zoet en Karstens. Na een dertig kilometer vele renners had den de strijd reeds gestaakt o.w. de Lei derdorper Ad. Prangers na een val partij ging het dappere tweetal nog altijd voorop. Maar een aantal premies uitgeloofd door de Haagsche Courant bracht ommekeer in het karakter van de strijd. De vluchters werden terugge haald en een nieuwe poging om weg te komen werd door Karstens, v. d. Lans, Coevermans en Moen gelanceerd. De twee laatstgenoemden vielen echter terug, maar Bert Zoet, De Jager en Mesters uit Den Haag voegden zich bij de twee koplopers. Later maakt ook Piet Kooyman de sprong met succes. Het jagende peloton met o.a. Piet v. d. Berg (Voorhout), Rol, Althuizen en Paul sleurde de zaak enkele ronden daarna weer bijelkaar. Beslissende demarrage Er volgde nog enkele vergeefse pogin gen o.a. van de Amsterdammer Van Wijk, maar de beslissing viel met nog 26 ronden voor de boeg, toen na het winnen van een premie, de tempo-rijder v. d. Lans alléén doorging. De Sassen heimer nam 13 sec. voorsprong in de vol gende zes ronden. Toen niemand in het peloton het „gat" wilde .overbruggen sprong Wim de Jager (Den Haag) uit de meute weg en slaagde erin bij v. d. Lans te komen. Samen gingen zij stug door en liepen uit tot 45 sec. In de laat ste fase van de koers gingen Cuvelier (Nieuw-Vennep), Bert Zoet en Mesters er nog achteraan, maar deze poging leed schipbreuk. Het peloton pakte de drie renners terug. In de eindsprint greep Piet van der Lans in 2.21.27 sec. de ver diende zege vóór De Jager uit Den Haag. De sprint van het peloton won Zoet met Karstens op zijn hielen. De verdere uitslag was: 5. Mesters (Den Haag), 6. Stam (R'dam), 7. Coe- vermans (Vlaardingen), 8. Althuizen. (Den Haag), 9. H. Peters (Heemstede), 10. J. de Jager (Den Haag), 11. L. ten Dam (Rijswijk), 12. P. H. ten Dam (Den Haag), 13. Hoppe (R'dam), 14. Krol (A'dam), 17. P. Kooijman (Rijnsburg), 18. P v. d. Berg (Voorhout), allen de zelfde tijd als Zoet. VOETBAL Ook in KNVB-kringen is men niet erg tevreden over het experiment van het afgelopen jaar, toen de nationale bekercompetitie aanvankelijk in groepen werd verspeeld. Het bondsbestuur heeft inmiddels al besloten ook voor het ko mende seizoen een bekercompetitie vast te stellen. Dan zal &eer het overal ter wereld gebruikelijke afvalsysteem wor den gevolgd. Vriendschappelijk amateurvoetbal Ten bate van het Comité Ouden van Dagen werd in Roelofarendsveen zater dagavond een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tussen een Veenstreek- elftal en een sterke LFC-combinatie. Voor de talrijk etoeschouwers werd het een aantrekkelijke wedstrijd aangezien er niet minder dan 17 doelpunten te noteren vielen. De Kanaries schoten nèt iets beter dan de Veners en zegevier den met 89. Aanvankelijk liep LFC uit tot 02, maar de voetballers uit de Veenstreek trokken al spoedig de score weer recht. Tot aan de thee ging het verder om en om met de geelzwarte aanval iets suc cesvoller: 45. Ook na de rust ging het schuttersfeest aan de lopende band ver der met als uiteindelijk resultaat een 89 zege voor de Leidenaars. NOORDWIJK comb.— OEGSTGEEST comb. In een wél prettig maar als oefen wedstrijd weinig zeggend duel behaalde de thuisclub een verdiende 42 over winning op Oegstgeest. Met rust was de stand 21. AFGELAST De wedstrijd in Leiderdorp ln het ka der van het toernooi om de J.P.-beker van RCL, tussen RCL en Woubrugge, ging wegens het slechte weer niet door. Zaterdag a.s. wordt gespeeld de ont moeting RCLForeholte om de door het gemeentebestuur nieuw beschikbaar ge stelde „Zilveren Sleutels". Aanvang 4 uur). Ook de ontmoeting op het Gemeen telijke Sportpark te Noordwij k tussen Rijnsburgse Boys en SJC ging niet door. Deze wedstrijd was ten bate van het jubileumfonds Fanfare „Excelsior" vast gesteld. Zondag a.s. trekt SJC naar Roe lofarendsveen en oefent tegen DOSR. FOREHOLTE—LUGDUNUM Lugdunum begon de oefencampagne met een uitwedstryd tegen Foreholte. Het werd een aardige ontmoeting door de Kikkers verdiend met 14 gewonnen. Met de rust leidden de groenwitten met 0—1 door een treffer van de ex-UVS- prof H. Bekkering. Na de hervatting voerden onze stadgenoten de stand tot 04 op door treffers van Pet (2 x) en nogmaal Bekkering. Eerst kort vóór het einde redde Foreholte de verdiende eer: 1—4. Uitslagen vriendschappelijke voet balwedstrijden: PSV-Petach Tikvah (Is raël) 4-1 (rustand 2-0). NEC-Limburgia 1-1 Heereveen-NAC 2-3, Leeuwarden- Volendam 3-2, WVV-GVAV 3-5. Greno ble (Frankrijk)-Fortuna '54 2-l,Stutgar- ter Kickers-DOS 3-3, Willem II-FC Brugge (België) 0-3, AGOVV-Borac (Joego-Slavië) 4-4-Legerteam Odessa (Rusland)-Blauw Wit 1-2.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5