Ruimte vlucht van Titow vooral wetenschappelijk belangwekkend Vliegtuig in Hongarije neergestort: 24 doden Technische prestatie niet veel groter dan tocht van Gagarin Chroesjtsjow naar Tunesië Geen joden in de regering, zegt 41 proeent van de Duitsers Met een enkel woord Agenda MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 Vervolg van pag1 Opzienbarend was de vlucht van de Rus Titon zeker, maar technisch niet een enorme sprong voorwaarts na de 108 minuten durende vlucht van Gagarin, die slechts één omwen teling om de aarde maakte. Voor beide prestaties is een zelfde snelheid nodig (ongeveer 29.000 km per uur) terwijl de vlucht of vluchten om de aarde „automatisch" verlopen tot het moment dat de landings operatie wordt ingezet. Wel is bij deze nieuwe ruimtevlucht weten schappelijk van zeer groot belang, dat men thans de gevolgen van een langduriger verblijf onder ruimte-omstandigheden kan nagaan: gevol gen van schijnbare gewichtsloosheid, psychische gevolgen van de langdurige isolering en eventuele stralingsgevolgen (die echter op groter hoogte weer veel groter kunnen zijn, zoals in de Van Allen stralingsgordels Technisch staat de prestatie van thans dus ongeveer gelijk met die van Gagarin en met de poging, die de Amerikanen in oktober willen ondernemen om een bemande Mercurycapsule ruim driemaal om de aarde te laten wentelen. De korte ruimtevluchten van de Amerikanen Shepard en Grissom waren hiermee technisch niet vergelijkbaar, omdat het toen ging om korte ballistische ruimtevluchten met een topsnelheid van ongeveer 8500 km per uur. Bij een dergelijke veel lagere snelheid zijn de tech nische problemen van start, terugkeer in de dichtere lagen van de atmosfeer en landing eenvoudiger op te lossen, hoewel het ook daarbij nog ging om bijzondere prestaties. Voor zover bekend hebben de Russen dit stadium van korte ballistische ruimtevluchten overgeslagen. het gebruik van het recht in de ruimte te komen teneinde te voorkomen, dat zich ook daar de bewapeningswedloop voortzet. Later werd van de zyde van het Witte Huis meegedeeld, dat deze visie door Kennedy wordt gedeeld. In Engelse kringen paart men waar dering voor de technische prestatie aan kritiek op de kennelijk propagandische munt welks Rusland uit de ruimte- vlucht wil slaan en op het duidelijk machtsvertoon op een moment, dat in grijpende beslissingen moeten worden genomen in het thans met grote bluf en hoog gespeelde politieke spel. Gagarin naar huis Een geheel andere reactie was die van de eerste Russische ruimtevaarder Ga garin: hij was buiten zichzelf van vreug de en vertrok reeds gisteren in plaats van vandaag uit Canada, om zo snel mogelijk persoonlijk zijn ruimtecollega te kunnen gelukwensen. Glierman Titow De tweede Russische ruimtevaarder, met wiens bevindingen de gehele wereld maar vooral de Russen intens hebben meegeleefd dank zij de zeer vele Rus sische radioberichten, werd in 1935 in het dorpje Verkhneye Zhilino in Si berië in een leraarsgezin geboren. Zijn vader wilde hem een wetenschappelijke studie laten volgen, maar hij verkoos zelf de militaire luchtvaart school in Stalin grad, waar hij van 1955 tot 1957 stu deerde. Hij is getrouwd met de 24-Jarige Tamara Vasilyefna. Het echtpaar heeft geen kinderen. De echtgenote van de ruimtevaarder heeft het grootste deel van de nacht wakend doorgebracht bij de radio, vol spanning luisterend naar de berichten over de vlucht ook tijdens de periode, dat Titow zelf in zijn cabine een wel verdiende slaap genoot. Ruimterecht Zoals reeds gezegd gaat de bewonde ring in het Westen gepaard met be zorgdheid. Adlai Stevenson, Washingtons vertegenwoordiger bij de V.N., heeft naar aanleiding van het Russische ruim tesucces verklaard dat het thans nood zakelijk is, om tot een regeling over Premier Chroesjtsjow heeft een uitnodiging voor een bezoek aan Tunesië aanvaard, doch de datum voor het bezoek moet nog worden vastgesteld. De Tunesische minister van Buiten landse Zaken, Sadok el Mokaddem, heeft zaterdag in Moskou bekendgemaakt, dat de uitnodiging was vervat in een per soonlijke brief van Bourguiba aan de Russische premier, die Mokaddem zater dag aan Chroesjtsjow heeft overhandigt. Mogelijk zal Chroesjtsjow zijn bezoek aan Tunesië verbinden aan een reis naar andere Afrikaanse landen die hem heb ben uitgenodigd. De Tunesische minister is woensdag in Moskou aangekomen om het Tunesi sche standpunt inzake Bizerta uiteen te zetten. Andere Tunesische ministers ma ken soortgelijke informatiereizen naar Washington, Dakar en Senegal. Mokaddem heeft zaterdag anderhalf uur met Chroesjtsjow gesproken en drie uur met de minister van Buitenlandse Zaken Gromiko. Hij had de verzekering gekregen dat de Sowjet-Unie bereid is aan Tunesië „alle vormen van hulp te geven" die Tunesië nodig zou achten, doch wat dit precies inhield wilde hij niet zeggen. Russen helpen China NIET met aanmaak van atoomwapens De Sowjet-Unie heeft de Ver. Staten meermalen verzekerd dat zij China niet helpt bij de vervaardiging van atoomwapens, aldus de Amerikaanse afgevaardigde op de conferentie over het staken van proeven met kernwa pens, Dean. „De Russen hebben laten doorschemeren dat zij een verdrag over het staken van atoomproeven wil len omdat zij de Chinese communisten dan geen splijtbaar materiaal behoeven te leveren", zo voegde hij hier aan toe. Dean, die in een televisie-interview sprak zei ervan overtuigd te zijn dat „vroeg of laat" overeenstemming zal worden bereikt over een verdrag. De Russen zullen zich waarschijnlijk ook aan dit verdrag houden, „uitsluitend en alleen uit eigenbelang". Hij zei niet te weten of de Russen het moratium over het staken van proeven met kernwapens hebben geschonden of niet. Fanfani terug in Rome De Italiaanse premier en zfjn minis ter van Buitenlandse Zaken, Fanfani en Segni, zyn zaterdag na hun bezoek van drie dagen aan de Sowjet-Unie in Rome teruggekeerd. Premier Chroesjtsjow, met wie de Italiaanse ministers besprekingen heb ben gevoerd, had hun op het vliegveld van Moskou uitgeleide gedaan. Ook de eerste vice-premier Mikojan en minis ter van Buitenlandse Zaken Gromiko namen afscheid van de Italiaanse gas ten. Men stelde vast dat de ontmoeting nuttig was geweest. Er is geen gemeen schappelijk communiqué geplubiceerd. Bij zijn aankomst in Rome verklaar de premier Fanfani, dat de internatio nale toestand „delicaat blijft en met grote zorgvuldigheid zal moeten worden gevolgd". Hij wees op de vriendschap pelijke manier waarmee hy in Moskou was ontvangen. Hij deelde mede dat hij bij zijn besprekingen met Chroesjtsjow „met Westelijke solidariteit" had ge werkt voor de vrede. Geen twijfel Sir Bernard Lovell, de directeur van Jodreii Bank. Engelands radioastrono- misch centrum dat evenals de BBC Ti- tow's gesprekken met Russische grond stations heeft opgepikt, hoopte dat de Gagarin inderdaad in de ruimte is ge weest thans door deze nieuwe treffende demonstratie beseffen, hoe dwaas hun houding was. De „daily Expresse" is van oordeel dat de grote mate van publiciteit die de Russen aan majoor Titows ruimte reis hebben gegeven drie politieke doe len heeft. In de eerste plaats kan nie mand nu ooit nog redelyk zeggen dat majoor Gagarins ruimtereis een ver zinsel is geweest. Verder is dit nieuwe bewijs van de voorsprong van de Russen op het gebied van de raketten een grote propagandistische steun voor Chroesjt- sjows aan de vooravond van zyn grote rede over Berlijn. Tenslotte zullen de boodschappen van de ruimtevaarder veel indruk maken in Afrika en andere „niet genen die er aangetwyfeld hebben of-gebonden" landen. (Van onze correspondent in Bonn) ider^e z*en a^s een soort l&ndver- Niet minder dan 41 procent van i Geruststellend is daarentegen dat 63 de Westduitse bevolking is van .SdSESZW ™e mening, dat het niet gewenst is dat prominente nazi's aan de regering, joden in de Bondsregering zitting Voorts bleek dat 95 procent van de on hebben. Dat is het onthutsende resultaat van een enquête van het instituut voor opinie-onderzoek in Frankfurt. Van de ondervraagden vond 39 pro cent dat in de regering in Bonn geen mensen moeten zitten, die tijdens het Hitlerbewind zyn geëmigreerd naar het buitenland. Dit laatste is in de eerste plaats interessant als men bedenkt dat de socialistische kandidaat voor het Bondskanselierschap. Willy Brandt, zo wel als vele van zijn medestanders emi grant in deze zin zijn geweest. In de tweede plaats omdat eruit blijkt, dat nog steeds een zeer groot deel van de Westduitsers emigratie ten tijde van het dervraagden iets wist van het proces- Eichmann; 35 procent acht het juist dat het proces in Israël plaats vindt, 18 procent had liever gezien dat Eich- werd door een automatische schuim- mann in West-Duitsland was berecht.1 blusser geblust. OPLOSSINGEN.... President Kennedy heeft zo'n twin tigduizend antwoorden ontvangen op zijn verzoek om suggesties voor de behandeling van de wereldsitua tie dat hij onlangs in zijn televisie rede heeft gedaan. Een warenhuis directeur adviseerde gebeden voor de vrede, een bankier stelde voorgeld voor de „welvaartstaat" voor defen sie aan te wenden. En er was ook een briefschrijver die aanbood Nikita Chroesjtsjow om zeep te helpen Commando-overdracht Smaldeel V Woensdag 16 augustus te elf uur zal aan boord van het vliegkampschip ..Karei Doorman", liggende te Rotter dam. Commandeur A. P. Ferwerda, commandant van smaldeel V het be vel over dit smaldeel overdragen aan commandeur A. van Es. Een Dakota van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij is zondag in het oosten van Pest, een deel van Boedapest waar veel mensen wonen, neergestort. Er zijn 24 mensen om het leven gekomen. De twintig passagiers en vier bemanningsleden van het toestel waren allen Hongaren. Het vlieg tuig was opgestegen voor een rondvlucht. De politie deelde mee. dat de Dakota nadat hij in de woonwijk was neergestort, in brand was ge raakt. Geen inwoner van de wijk liep letsel op. Het Hongaarse persbureau, MTI, en de Hongaarse radio hadden gisteren nog geen melding ge maakt van het ongeluk. TREINENLOOP REGELMATIG GEDURENDE WEEKEINDE De Spoorwegen hebben het In het af gelopen weekeinde over het algemeen minder druk gehad dan de laatste we ken het geval was. Zaterdag was het in het zuiden drukker dan in de rest van het land. In Eindhoven sprak men zelfs van de drukste dag van het jaar. De treinenloop was zowel zaterdag als zon dag regelmatig. Zondag was het in de BINNENLAND Gistermiddag is de 19-jarlge Maria Schippers uit Ophoven (Did), die voor enkele uren in Zandvoort vertoefde, bij het baden in zee verdronken. Zij werd door een golf omgegooid en kwam niet meer boven. Enige minuten later spoelde het stofffeiyk overschot op het noordelijk strand aan. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. Het zaterdag te Leersum gehouden tiende bloemencorso ..Midden-Nederland" heeft duizenden belangstellenden getrok ken. Ongeveer 25 groepen werkten aan het bloemrijke schouwspel mee. Vooral de on geveer vijf meter hoge bemande ruimte raket, gemonteerd op de brandweerwagen, oogstte succes bij de kijkers. Behalve de plaatselijke muziekverenigingen, verleen den nog drie korpsen uit de omliggende plaatsen hun medewerking. Een speurtocht van de Amsterdamse politie naar een uit Avereest ontvluchte psychopaat uit de hoofdstad afkomstig, heeft zaterdag resultaat gehad. De politie slaagde er zonder veel moeite in de man in een café aan de Amsterdamse Zeedijk aan te houden. Een auto, die de man vrydag uit de garage van een Amers- foortse tandarts stal. werd voor het café aangetroffen. De psychopaat ontvluchtte donderdag Jl. uit de inrichting. BUITENLAND De vice-premier van Tsjecho-Slowa- klje Vatsjlaw Kopertsjkl is zaterdag. 64 jaar oud in Praag overleden. Hij was sinds de oprichting van de communis tische party lid en heeft meermalen in de gevangenis gezeten. De president van Ecuador heeft de minister van Binnenlandse Zaken Milton Sanchez ontslag verleend. Sanchez had hierom gevraagd omdat hy de uitdaging tot een duel van de leider van de liberale partij. Raoel Clemente Huerta. heeft aan genomen. Belde mannen hebben een ver schil van mening over de binnenlandse politiek. President Kwame Nkroemah van Ghana zal van 14 tot 19 augustus een Premier Nehroe van India heeft zon dag in het parlement verklaard, dat hij zich voorstelt de topconferentie van neu trale landen - volgende maand in Bel grado - bij te wonen en daarna Moskou te bezoeken. -Behalve vet wordt thans ook vlees in Cuba gerantsoeneerd. Volgens sommige deskundigen is het tekort te wijten aan onvoldoende fok-maatregelen. Ook andere voorname voedingsmiddelen zyn schaars. Hirosjima herdacht zondag het feit dat zestien Jaar geleden de atoombom beven de stad ontplofte. De burgemeester plaatste bij het monument dat is opge richt op de plaats van het centrum van de ontploffing een steen met de namen van 120 personen die vorig Jaar tenge volge van de explosie zijn overleden. Za terdagavond is nog een 71-Jarlge man overleden die vorig Jaar Juni in het ziekenhuis voor slachtoffers van de atoom bom werd opgenomen. De oriëntatiereis van de Nederlandse parlementaire missie naar de Antillen is voorbij. Een week geleden keerden de Tweede Kamerleden Diepenhorst, Neder- horst en Meullnk op Schiphol terug, gis terochtend arriveerden tot slot de voor zitter van de missie, mr. dr. C. Berk houwer, tezamen met dr. W. L. P. M. de Kort. Dit tweetal heeft nl. voor het de terugreis uit de Antillen aanvaardde ge lijk gemeld, eerst nog een bezoek van een week aan Mexico gebracht. De griffier van de Tweede Kamer. mr. A. F. Schepel, is gisteren van Mexico naar Colorado in de VjS. gereisd, waar hy een familiebezoek brengt. De Tunesische autoriteiten hebben zondag vyf Franse soldaten vrygelaten. De Franse bevelhebber in Bizerta liet op zijn beurt 12 Tuneslërs vry. Dit is de eerste maal sinds de stryd rond Bizerta dat belde partyen gevangenen hebben uitgewisseld. Het vliegend personeel van de Bel gische luchtvaartmaaschappij Sabena heeft besloten de reeds aangekondigde stakingsactie voort te zetten. Zaterdag is aan de luchtvaartmaatschappij aanzegging VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 ni. NCRV: 18.00 Kerkorgel. 18.30 Gram. 19.00 Nws, en weerber 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Amus. muz. 20.15 De Hand, hoorsp. 21.25 Pianorecital. 22.00 Pari. comm. 22.15 Jazzmuz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22 40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Promenade ork. en cello. 23 40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws en comm. 18.20 Ko- perork. 18.50 Act. 19.00 Gram. 19.15 Rege- rlngsultz.: De Zilvervloot. Een zomerse spaarpotpourri. 19.30 Omr. ork. v. Noord wegen. SO.OO Nws. 20.05 Dansmuz. 20.35 Felix Timmermans werd 75 Jaar geleden geboren, klankb. 21.05 Gram. 21.35 Over ijssels fllharm. ork. en soliste. 22.30 Nws. 22 40 Overyssels fllharm. ork. (verv.) 23.10 Gram. 23.55-24 00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Kunstkron. 20.50 Gevar. progr. 21.15 Fllmrep. 21.55 Epiloog. Russisch-Perziscli luchtiiicident Russische jagers hebben boven de Kaspische Zee een aanval gedaan op een Perzisch DC-4 transportvliegtuig, aldus is in Teharan meegedeeld. Een motor raakte in brand en het toestel moest op Perzisch gebied noodlanding maken. Perzië zal een krachtig protest by de Sowjet-Unie in dienen. Het toestel, met een bemanning van drie personen, was op weg van Teheran naar Beiroet. Volgens Perzische deskun digen legden de Russen radiocontact. Zy dirigeerden het toestel in noordelijke richting, waarna boven de Kaspische Zee de aanval volgde. De brand in de motor officieel bezoek aan communlstlsch-China van de stakingsactie gedaan, die, als in- *- "—- tot stand komt, op treinen vry rustig. Er behoefden geen brengen, zo is zondag in Accra bekend- tussen geen regeling to extra maatregelen te worden genomen, gemaakt 120 augustus zal Ingaan. Anoniem (Van onze t.v.-medewerker) Toen wy in oorlogstyd vanwege onze nationale gevoelens de gastvryheid ge noten van een buitenlandse mogendheid deelden de regelmatig de schaarse maaltijd met een medeslachtoffer, dat zich bijzonder geërgerd kon tonen over de ontoereikendheid onzer gehoororga nen. Je weet aldus in het kort de quintessence van zijn langademig be toog dat we omringd worden door aether-golven die voor ons gewichtige mededelingen bevatten en je kunt ze niet opvangen. Eenzelfde gevoel kwam gepasseerde zaterdag over ons, toen ons t.v.-toestel na meer dan drie jaar onfeilbare trouwe dienst ons stom aanzag, daarmee te kennen gevend, dat we onze eigen antenne nu maar eens in werking moes ten stellen. Aangezien echter ook onze lichamelyke uitrusting nog steeds niet tegemoet komt aan de eisen van een internering, moesten we verstek laten gaan. Dat viel natuurlyk net een pro gramma te beurt, dat we met enig onge duld tegemoet hadden gezien. We wil den het echtpaar Van Duynhoven graag aan het werk zien en we waren toch ook wel geboeid geweest door de ..Kom er maar eens achter"-quiz. Dank zy een snel georganiseerde enquête zyn wy er achter gekomen en in staat geraakt om een doorsnee-oordeel te geven over het geen zich buiten ons om heeft afge speeld We ontlenen het onderstaande uit sluitend aan meningen van ervaren kijkers met een goed onderscheidings vermogen, vogels van diverse pluimage overigens. Vakantie of niet, de AVRO trakteerde de kykers overwegend op levend werk. Daar was eerst de éénacter van de be faamde Rattigan, „Harlekinade" ge doopt en sterk bezet in de hoofdrollen op de wyze, die we hierboven reeds aangaven. Verder waren er een paar ge zichten. die de kykers zelden of nooit tegast krygt. Invallers vanwege de vakantie, die nu gelegenheid kregen ook eens in ruimer kring te laten zien wat ze waard waren. Het geheel speelde zich af in een natuurlyk décor (ook een bofje voor de décorafdeling, die toch al niet weet hoe klaar te komen). Het samenspel van regisseur Van der Kamp met de spelers was voortreffelyk. Ze speelden elkaar de (onzichtbare) bal ongedwongen toe. Wie gedacht had, dat de zogeheten harde quiz op het eerste succes zou freewheelen, kwam bedrogen uit. De heer Giele, genezen van zijn planken koorts. bemoeide zich onmatig met het geval en brak daarmee af, in de mening verkerend hard aan het bouwen te zyn aan zijn fragiele succes. De in wezen simpele opzet van het geheel bood aardig vermaak, net genoeg om maandelyks met plezier naar (uit) te kyken. Schokkende belevenissen (Van onze t.v.-medewerker) De zondagavond kwam volgens rooster voor rekening van de NCRV. Dat bete kende dus weer een op film vastgelegd programma, gewoonte by de één, vakan- tienoodzaak bij de ander. Wat leerde ons de aanschouwing ten tweede male van het spel? In de eerste plaats kregen we een schokje, niet dat van herkenning, maar integendeel, vanwege het totaal verzinken van vrijwel de hele herinne ring en dat in een tydsverloop van ruim twee ja. r. Nu kan men stellen, dat het ons dan aan memorie ontbreekt. Dat zou inderdaad het eval kunnen zyn, maar we staan in deze ervaring niet alleen, sterker nog, we hebben niemand geraad pleegd, die niet precies dezelfde bedroe vende ervaring opdeed. We herinneren ons wel, dat het stuk medio 1959 op ons een diep eindruk maakte, maar - tweede schok - het was dit keer volslagen an ders. We willen nu eens niet de posi tieve punten noemen die waren er zonder enige twyfel maar de teleur stellende kanten belichten. Het bleek ons, dat de spelstyi in die tijd zo is ge- evolueerd, dat het geheel nu een wat antieke indruk op ons maakte. Om het wel wat overdreven, maar zo duidelyk mogelyk te stellen, het was ongeveer de zelfde ervaring, die de bioscoopganger heeft als hem een film van 20 30 jaar terug wordt voorgeschoteld. De spelstijl heeft dus wel gewonnen, is natuurlijker geworden, is meer afgestemd geraakt op het intieme medium. Men chargeert minder tegenwoordig, ontc.oet zijn werk nauwkeuriger van romantiek en senti mentaliteit Nu willen we niet voorby- zien aan het feit, dat ook het stuk niet meer piepjong was. maar wel bleek ander winstpunt voor het heden dat de techniek van de t.v.bewerking aan- zienlyk gevorderd is. „Tobias en de engel" werd nJ. in opdracht van de NCRV destyds van toneelstuk omge bouwd tot t v.-stuk. De enige, die door zyn werk geheel by de tyd leek. was de decorontwerper, wiens arbeid vandaag de dag niemand zou kunnen verbeteren Na de dagsluiting, waarby ds. Jager zichzelf en zyn collega vergeleek met portiers, kwam de sport met een fleurig ballet schaakspel en boeiende buitenlandse beelden. Kroon op het werk van deze dag was wereldnieuws, berichten, met flitsen ge ïllustreerd. van de tweede Russische ruimtevaarder, die zyn eerste tien rond jes erop had zieten en in zoete slaap verzonken was. Wij voelden ons bevoor recht, dat we er getuige van waren en niettemin in eigen bed de nacht kon den doorbrengen. We willen hier niet over prestigewinst gaan praten, omdat buitenlandse poli tiek ons terrein niet is. maar willen toch wel even releveren, dat we bepaald ge schokt zyn door een uiting van een man, die we tot de grootste levende staats lieden ter wereld rekenen. Adlai Steven son, die niet anders wist te zeggen dan dat er nu toch eens serieus met de Rus sen gepraat moet worden over de ver deling van de ruimte. De Russen zouden daarop kunnen antwoorden, dat zulks best en snel bekeken is, want een klein stukje Atlantische Oceaan zullen ze graag aan Amerika laten, omdat nu een maal zelfs een springer niet verder komt dan zyn polsstok lang is. Daarop kan worden overgegaan tot de orde van de dag. Uit t.v.-oogpunt alweer een koste- lijxe primeur, dit geval, al was de kwa- litent via Finland werd het van een directe Russische uitzending afgetapt slecht. Maar er zyn nog geen t.v.-sa- tellieten en dus zullen we het by het overbruggen van aardse afstanden voor lopig wel hiermee moeten doen. VOOR DINSDAG 8 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen» febed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. .50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de Jeugd. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.35 Gram. 11.30 Gram. 11.50 Vol- aanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 1204 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14 45 De Fatale 7 Da gen, hoorsp. 15.35 Gram. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.: Het gouvernements-arbelderskamp ln Hollan- dla, door mr. R. S. Keilman. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Regerlngsultz.: Onze musea, door Petra Clarys. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Recital. 21.05 Limburgs symf. ork. en plano. 21 50 Koorzang. 22.20 Letterkundige persoonlijkheden,- die lk gekend heb. le zing. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11 15 V d. zieken. 12.00 Hammondorgelspel. 12.15 Strijkork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Orgelspel. 14.00 Strljkkwart. 14 40 Gram. 14.50 De dierenwereld en wy. praatje. 15.00 Metro- Kile ork. 15.30 Levenskunst, lezing. 15.45 ezzo-sopr. en plano. 16.15 Gram. 16.30 V. d Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 een Suor Angelica, opera. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 21.00 Speurwerk wyst nieuwe wegen, klankb. 21.20 Nieuwe gram. 22.05 Gram. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Televl- zler 20.30 Documentaire film. 20.55-22.20 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engelaiul, BBC llome Service, 330 m. 12.0() Ork conc. 12 55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Relsverh. 13.40 Voordr. op gram. 14.30 Royal National Eisteddfod. Ï5.15 Gram. 15.30 Hoorsp. 16.00 Gram. 16.45 Praatje. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18 00 Nws. 18.15 In the South- East, 19.00 Mil. muz. 1930 Hoorsp. 20.30 Lezingen. 21.00 Gram. 21,30 Twintig vra gen. 22 00 Nws. en corrun 22.30 Pianoreci tal. 22 45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Voor de arb. 13.00 Russische muz. 13.15 Cricket. 13.30 Nws. 13.35 Crlcketultsl. 13.45 Voor de kind. 14 00 Voor de vrouw. 14.15 Pianospel 14 31 Gram. 15.00 Licht progr. 15.31 Muz. by het werk, 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uit slagen races en crlcketultsl. 16 35 Gram. 17.31 Gevar. muz. 17.50 Cricket. 18.00 Gram. 1830 Nws en act. 18.36 Sportnws. 1845 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20 00 Gevar. progr. 20.31 Gevar. muz. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gram. 22.30 Nws en sport. 22.40 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nnrdwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Intern, volksmuz. 13.00 Nws. en weerber 13.15 Lichte muz. 14.00 Klass.muz 17.00 Nws 17 20 Pianorecital. 17 45 Lichte muz. 1900 Nws en weerber. 19.15 Gram. 21 00 Gram 23 20 Ork .conc 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 100 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws 12 10 Gram. 13.45 en 14 10 Gram. 14 40 Meesterwerken v. d. vokale muz. 17.00 en 18.30 Gram. 19 00 Nws. 20 05 Operamuz. 22 00 Gram. 23.10 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 48-t m. 324 m. 12.02 Grammofoonmuz. 1230 Weerber. 12.35 Gram 12 50 Beursber. 12.35 Gram. 12 50 Beursber. 13.00 Nws. 13 15 Kamermuz 14 00 La Tosca. opera. 16 00 Beursber 16.06 Kamermuz. 10.30 Ork. conc 17 00 Nws. 17 15 Lichte muz. 17 40 Boekbespr 17 50 Klassieke muz 18 20 V. d sold 18 50 Gram 19 00 Nws. 19 40 Gram 20.00 Operamuz. 21 45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13 00 Nws. 14.03 Gram. 14 30. 15.10 en 15.30 Idem. 17 00 Nws 17 10 Gram. 18 30 Idem. 19 30 Nws 20.00 Ork. conc. 21 45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. DINSDAG Prediker: Spr. dr. H C. R. Carter, pred. van de Presbyteriaanse Kerk ln de V.S 8 uur n.m. DONDERDAG Prediker: Ds. J. A. Smlnk. 8 uur nam. Sportterrein Kikkerpolder (Ingang Ma- redyk): Openluchtvoorstelling „Opge ruimd staat netjes" door Toneelgroep „Spelenderwys". 10 uur voorm. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie „Ecclesia". 8 uur nam. Chris tengem. TENTOONSTELLINGEN Hortus: „Aqua-Hortus". Werkdagen 10 uur v.m10 uur n.m 's zondags 1210 uur nam. (t.em. 12 augustus). Kort Galgewater: Museumschip „Klein Artls". 10 uur VJn.-9 uur nm. (t/m 9 augustus). Lakenhal: Eretentoonstelllng Kees Ver- wey. Dageiyks 10-5 uur, 's zondags 1-5 uur (tot 4 september). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 -12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 'l zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Ryksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd Jaar Romeinse be zetting" Werkd. van 10-5 uur, zondags van 1-5 uur itot 20 augustus). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang. die vlsl" (tot 1 ok tober). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedeisen de gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. van Uw halsarts of tdiens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22223. BU geen gehoor specialist (of WF.ERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. BIOSCOPEN Casino: „Een huls vol herrie" (18 Jr). Werkd. 7 en 9.15 uur; zond. 4 45, 7 en 9.15 uur. Dagel. te 2.30 uur „Leven ln de brouwery. (A.I.). Lldo: „Je komt er wel uit". (A.l.) Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Werkd. 10.30-12.30 uur „De mislukte bankroof" (A.l.). Trianon: „Dryfzand der begeerte" (14 Jr). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De bajes ls zo groot" (14 Jr). Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30 4.45, 7.15 en 9.15 uur; Donderdag „Te rug uit de hel" (18 Jr). Luxor: "AU hands on deck". (A.l.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „School voor (f)linke Jongens". (A.l.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra-Wassenaar Vrydag 8 uur: zater dag 7 en 9.15 uur „Jacht op een Scherp schutter". (14 Jr); zond. 7 en 9.15 uur; maandag en woensdag 8 uur „Salomo en de koningin van Scheba". (14 Jr). Donderdag 8 uur „Marteling van de Nacht". (18 Jri Zondagmiddag, maan dag, woensdag en donderdagmiddag half drie „Het Koninkrijk der Humor". (A.l.). Is S k| 35 B Ï-T fc M C CM Amsterdam half bew. zzw 3 20 13 5 Den Heider half bew. w 3 18 15 0 Ypenburg Vllsslngen licht bew. onbewolkt zw 4 zw 7 20 20 14 13 0 0 Eelde onweer zzw 4 20 11 12 De Bilt onweer zzw 2 20 12 0 Twente licht bew. wzw 4 20 12 0 Eindhoven onbewolkt zw 4 20 11 0 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 4 19 13 0.2 Helsinki zwaar bew. zw 1 18 15 1 Stockholm onbewolkt wzw 6 19 10 2 Oslo licht bew. w-stil 20 13 0 Kopenhagen onbewolkt w 4 20 12 0 Londen zwaar bew. Witll 17 5 10 Aberdeen onbewolkt z 1 21 9 5 Brussel licht bew. wzw 4 20 13 0 Luxemburg mist w 1 23 10 2 Parijs zwaar bew. w stil 21 10 0 Bordeaux regen ono 3 23 16 0.1 Grenoble zwaar bew. wstU 29 15 0 Nice onbewolkt n 4 26 19 0 Beriyn Frankfort regen z 2 27 16 0.4 zwaar bew. nnw 1 28 15 12 MUnchen zwaar bew zzo 4 30 16 9 Zlirlch geh. bew. w.stll 29 16 0 Genéve zwaar bew. w.stU 30 17 0 Locarno zwaar bew. ono 1 29 17 0 Wenen onbewolkt w 3 32 16 0 Innsbruck licht bew. ozo 2 33 15 0 BelgTado onbewolkt o 3 31 21 0 Athene half bew wnw 9 Rome onbewolkt watil 33 18 0 Aiacclo half bew. o 2 29 16 0 Madrid licht bew. wstil 35 18 0 Mallorca licht bew. w.sttl 30 18 0 Lissabon onbewolkt zw 4 16 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2