VAN DALSUM LEIDS KAMPIOEN „Veteraan" Segura oppermachtig gÖIKARELl BOSCH Susan Budd sterkste dame Oranje renners voor Zürieh en Bern begin sept. Tweede plaats voor F. Leemans in nieuirelinsenkoers te Assen MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 Na drie sets zege op Herok Voor dc derde maal sinds het verspelen van de open Leidse tenniskampioenschappen aan de Kanaalweg te Leiden, is Hans van Dalsum via een zege in de finale op Herok (86, 6—1) als uitein delijke overwinnaar uit het strijd perk getreden. Willem Maris, als eerste ge plaatst, verloor in de halve finale in drie sets van Herok (63, 0-6, 4-6). Toen zaterdag een tropische plensbui het. spelen welhaast onmogelijk, maakte, had het er alle schijn van dat het toer nooi eeheel zou verwateren. Gelukkig kwam het niet zo ver. Vrijwilligers leg den de banen droog en er konden nog enige belangrijke partijen afgespeeld worden, zodat gisteren de meeste finales konden worden verspeeld! Karamoy, titelhouder van het vorig jaar won zijn afgebroken partij tegen Van Meegeren en versloeg Huizinga (64. 9—7». In de halve eindstrijd tegen Van Dalsum. leek het er even op of hij de Nederlandse kampioen zou verslaan <61). maar Van Dalsum dwong hem in de volgende tot legio missers door goed verdedigen (1—6) en in de laatste set werd een grote voorsprong van Van Dal sum door "Karamoy wel bijna ingelopen (24. 4—5» en hij nivelleerde op eigen service weliswaar een 040 achterstand itot. douce. maar ee grandioze misser schonk Van Dalsum zijn vierde match- punt. waarna een zeer riskante dropshot. welke juist niet. het net kon passeren Van Dalsum de zege gaf. Verder is Van Dalsum niet meer noemenswaardig be dreigd. Herok, die door bijzonder goed netspel van Maris had gewonnen bleek tegen het rustige plaatsen van Van Dalsum niet genoeg scherpte in het afmaken te hebben. Wel kon hij na 5—5 op eigen service de leiding nemen (65) maar Van Dalsum ging er even rustig voor staan en op love werd het gelijk <66). Na twee heel lang bevochten games werd het 68 voor Van Dalsum, die daarna oppermachtig was (16). Sterke gast Bij de dames was het de Canadese gast Susan Budd. die met de eerste prijs naar huis ging. Daarvoor had zij eerst mej. M. Weurman verslagen in een par tij die zaterdag op 64. 5—7 werd afge broken en uiteindelijk door haar met 63 werd gewonnen. Toen won ze van Fredy Marinkelle 61, 36, 61 en de halve finale. Mevr. BaarsWienese de andere finaliste, kwam tegen mej. Rui nen in de kwart finale op 63. 36. 66. toen ook deze partij moest worden afgebroken. De volgende dag. na hervat ting. won mevr. Baars met 86. In een fel "duel met mej. J. Seven (63, 1210) verdiende zij haar plaats in de finale, waar zij dootr mej. Budd, vooral door haar goed serveren en volleren, met 57, 46 werd verslagen. Het gemengd dubbel ging naar de Rot terdamse combinatie mej. Seven/Herok. die mevr. Baars/Karamoy in het net spel verre de baas waren (63. 62). De herendubbel kon niet meer worden verspeeld. Morgenmiddag komen in de verlate finale Dominicus/Bruininga tegen Van Dalsum/Maris op de baan. Mej. J. Seven en mej. M. Weurman bleven met 61. 75 de meerdere in de finale d.d. van mej. Van Rijn en mej. H. Ruinen. De verrassing in B was de nederlaag van H. Voogt tegen H. Ubbink (64. 57, 6—3). waarbij Ubbink vooral opviel door zijn prima beheerst aanvallen. Mevr. Tiele en mej. Van Loon moeten nog uitmaken wie de winnares in het enkelspel wordt. In de dubbel gaat de finale alsnog tussen Monod de Froide ville'Kluivers en Koole/H. Ubbink. Mej. Tieleman en mej. Pino werden kampioen in de damesdubbel. Uitslagen HEC halve finale: R. v. d. Graaff—J. Temminck 6—3. 3—6. 6-6; J. W. Spee— F. Wolff 6—4. 6—4. HEC finale: J. W Spee—R. v. d. Graaff 4—6. 6—4. 6—0. DEC 3e ronde: Mej. H. v. Loon—mej. J. Bröring 64. 60. DEC halve finale: Mej. H. v. Loon mej. J. v. d. Koogh 75, 61. HDC 2e ronde: B. J Demenint en H. GoekoopA. M. P. v. Aelst en B. Schol ten 636—3 HDC 3e ronde :L. Engelenburg en R. A. HogervorstB J. Demenint en H. Goe koop 64. 16. 64; P. W. Harmsen en v. Amsted—Ja P. v. Leeuwen en C. J. Hollebrandse 6—1. 6—2. HDC halve finale: G. Pasma en R. Bröring—P. W. Harmsen en v. Amstel 64. 7—5: W. Ekker en J. Stam—L. Engelenburg en R. A. Hogevorst 61, 6—2. HDC finale:G. Pasma en R. Bröring—W. Ekker en J- Stam 75, 64. DDC halve finale: Mej. J. v. d. Koogh en J. Bröringmevr. J. Zitman en R. Kasten 61, 75. GDC 3c ronde: Mej. Th. Gribnau en Th. Lambers—mej. J. Bröring en R. Bröring 64, 64. GDC halve finale: Mevr. H. Laurs en W. Laurs—mej. Th. Gribnau en Th. Lambers 62. 62. GDC finale: Mej. J. v. d. Koogh en G. Pasma—mevr. H. Laurs en W. Laurs 6—4. 6—1 HEB 4e ronde: J. Monod de Froideville F. Bonte 61, 61; H. J. UbbinkJ. Kluivers 63. 6—2. HEB halve finale: H. Voogt—R. Mo lenbroek 63, 63; H. J. UbbingJ. Monod de Froideville 63, 57, 62. HEB finale: H. J. Ubbink—H. Voogt 64. 5—7. 6—3. DEB 3e ronde: Mevr. C. G. de Jong mevr. Kasten 3—6. 62, 63; mej. H. v. Loonmej. v. Ulden 57. 62, 64; mej. A. Pino—mej. M. v. Ipenburg 64. 63. DEB halve finale: Mevr. I. Tiele mevr. de Jong 61. 62; mej. H. v. Loonmej. A. Pino 16, 7—5, 8—6. HDB 2e ronde: F. Bonte en J. W. Jan senW. J. de Jong en C. Swart 64, 4—6, 8—6 HDB halve finale: J. Monod de Froi deville en J. KluiversF. Bonte en J- W. Janssen 64. 06; 75. DDB halve finale: Mej. M. Wieriks en mej. J. de Jongmevr. I. Tiele en mej. v. Ülden 62. 64; mej. Tieleman en mej. A. Pino—mej. L. Vreede en mej. M. v. Ipenburg 64, 61. DDB finale: Mej. Tieleman en mej. A. Pinomej. de Jong en mej. M. Wieriks 6—1. 6—3 GDB halve finale: mevr. I. Tiele en J. Kluiversmevr. S. B Ubbink en H. J. Ubbink 6—1. 6—3. HEA 3e ronde: W. MarisD. v. Galen Last 63. 63. HEA halve finale: H. v. DalsumJ. A. Karamov 1—6 6—1. 6—4. R. A. K Herok—W. Maris 3—6, 6—0. 6—4. HEA finale: H. v. DalsumR. A. H. Herok 8—6. 6—1. DEA 3e ronde: Mevr. Baarsmej H. Ruinen 63. 3—6. 86: Miss Budd mej. Weurman 64. 57. 63. DEA halve finale: Miss Buddmej. F. Marinkelle 61. 36. 61; mevr. Baars mej. J. Seven 63, 1210. DEA finale: Miss Buddmevr. Baars 7—5. 6—1. GDA 3e ronde: Mevr E. L. Pufkus en P. Dominicusmej. J. Overdijkink en P. W. Tiele 6—2, 4—6. 6—2 Mej. J SevenK. A. H. Herokmevr. Th. A. Nooteboom en J. Holleman 63, 62; mevr. Baars en J. A. Karamoy mej. J. Y. Burgemeestre en S. Huizinga 64. 6—3 GDA halve finaleMevr. Baars en J A. Karamoymevr. E. L. Pufkus en P Dominicus 75, 6—2; Mej. J. Seven en K. A. Herokmej. Fikenscher en J. Linck 61, 61. GDA finale Mej. J. Seven en K. A. H. HANS VAN DALSUM weer Leids kampioen (Foto L.D./Holvast) Herokmevr. Baars en J. A. Karamoy 6—3, 6—2. HDA le ronde: C. R. E. Kalff en H. VoogtJ. M Spee en H. Dekker 8—6. 8—6. HDA 2e ronde; J. A. Karamoy en J. LinckK. Tulleken en D. v. Galen Last 64. 63; W. Maris en H. v. Dalsum— C. R F Kalff en H. Voogt 6-2. 6—1; P Dominicus en R BruinincaK. A. H. Herok en H v. Meegeren 75, 75; W. Maris en H. v. DalsumP. Veentjes en F. V. Engelenburg 63, 75. HDA halve finale: P. Dominicus en R BruiningaJ. A. Karamoy en J. Linck 6—1. 6—4. DDAle ronde: Mej. H. v. Rijn en mej. H. Ruinen-^mej. E. Urlus en mej. N. Kettner 61. 63; mej. J. Burgemeestre en mej. A. L. Versnelmej. D. Blaisse en Miss Budd 75, 36. DDA halve finale; Mej. J. Seven en mej. A. M. Weurmanmej. J. Burge meestre en mej. A. L. Versnel 6—1. 6—2; Mej H. v. Rijn en mej. H Ruinenmej. J. Marinkelle en mej. F. Marinkelle 61. 3—6. 6—3. DDA finale: Mej. J. Seven en mej. A. M. Weurmanmej. H. v. Rijn en mej. H. Ruinen 61, 75. De sporteommissie van de KNWU heeft besloten de volgende renners af te vaardigen naar het wereldkampioen schap op de weg voor profs (Bern, 3 sept. a.s.): Jaap Kersten (Slebengewald), Ab Geldermans (Beverwijk), Jo de Haan (Klaaswaal), Jacques van der Klundert (De Heen), Bas Maliepaard (Willem stad), Piet Rentmeester (Ierseke), Jo de Roo (Schore) en Michel Stolker (Breda). Reserve zijn: Piet van Est (Klundert), Piet Damen (Lieshout), Jan Westdorp (Schoondjjke) en Dick Enthoven (Am sterdam De afvaardiging van Ab Geldermans Is nog niet definitief. Deze hangt af van de vorm, waarin de Beverwüker over enkele weken verkeert. Voor de amateur-wegwedstrijd, die een dag tevoren, eveneens in Bern, wordt gehouden heeft de KNWU voor lopig twaalf renners ingeschreven. Deze zullen, met uitzondering van Nijdam, deelnemen aan wedstrijden in heuvel achtig terrein in België. Daar zal wor den beslist, welke renners naar Bern zullen worden afgevaardigd. De 12 amateurs zijn: Jan Janssen (Nootdorp). Cees de Jong Westgraft- dijk), Leo Knops (Bocholtz), Henk Nijdam (Eelderwoldei, Marinus iPaul (Den Haag), Jan Schroeder «Ko ningsbosch). Leon Sebregts (Nijlen, België), Cees Snepvangers (Zundert», [Bart Solaro (Den Bosch), Jaap de j Waard (Rijsoord), Nico Walravens (Den Bosch) en Gerard Wesseling (Halfweg). I Voor de wereldkampioenschappen op de baan, die van 24 t/m 30 augustus a s. in Zürieh worden gehouden zal de defi- I nitieve ploeg zo spoedig mogelijk worden (samengesteld. Ingeschreven werden: Sprint amateurs: Arie de Graaf (Rot terdam). Gerard Koel (Amsterdam). Jan Nolten (Den Haag). Piet van der Touw (Den Haag». Achtervolging amateurs: Henk Nijdam (Eelderwolde), Jaap Oudkerk (Amster dam). Stayers amateurs: Henk van Campen (Amsterdam), Leen van der Meulen (Badhoevedorp), Bert Romijn (Den Haag». Sprint professionals: Jan Derksen (Amsterdam), Hennie Marinus (Amster dam). Achtervolging professionals: Peter Post (Amstelveen). Stayers professionals: Arie van Hou- welingen (Sassenheim). Noppie Koch (Utrecht), Peter Post (Amstelveen). Jan Stakenburg (Amsterdam), Martin Wiert- stra (Amsterdam). Advertentie Bert Zoet zegevierde in Haaren (N.Br.) Nog net op tijd Vjjf renners uit de categorie Nieuwe lingen maakten zaterdag de verre reis naar Assen waar op een parkoers „De route door het land van Bartje" over een afstand van niet minder dan 117 km een grote dorpenrit werd verreden. Het waren Schijff (Rijnsburg), C. v. d. Hulst (Zoeterwoude), B. Odijk (Alphen aan den Rijn), P. Prins (Rijnsburg) en onze stadgenoot Fred Leemans. Laatstge noemde was de meest succesvolle renner van het vijftal want de Leidenaar leg de beslag op de tweede plaats en ein digde vóór de winnaar van Chaam. Van de overige renners werd v. d. Hulst 8e. Odijk 12e, Schijff 17e en Prins 35e. Ge zien het sterke veld van deelnemers uit stekende resultaten van de Swiftrenners. Moedige poging van Schijff Na 60 km koersen in de buurt van het dorpje Loon verliet de Rijnsburger C. Schijff het peloton en ging alléén er vandoor. Zijn solo duurde 30 kilometer toen pas gingen de twee favorieten en winnaars te Chaam t.w. Steenbergen en Ottenbos in gezelschap van v. d. Hulst uit Zoeterwoude en Stroper (4de te Chaam) op zoek naar de dappere Schijff. In Peize <na 90 km) streek dit viertal op de Swiftrenner neer. De voorsprong op het peloton bedroeg na 100 km in de buurt van Norg twee minuten, doch een valpartij deed de afstand tot 1 minuut slinken. Inmiddels waren uit het jagende peloton drie renners op jacht gegaan naar de vijf voorop: t.w. Hoogland, La gendijk en Bladel, die na 107 km aan sluiting kregen. Helaas was Schijff, die zijn tol had moeten betalen, uit de kop groep weggevallen en zo gingen dus 7 man nog aan de leiding. Zeven kilometer vóór de finish te As sen de zeven voorop hadden nog altijd cén minuut voorsprong maakten onze stadgenoot Leemans en de Vlaardinger Drop de beslissende sprong naar de vluchters. Nog net op tijd. De kopgroep werd gehaald waaruit inmiddels Hoog land was weggesprongen op weg naar de zege. Met 50 meter voorsprong greep Hoogland de zege. terwijl Leemans nog genoeg reserve had overgehouden om in de eindsprint, met als inzet de tweede plaats, de sprint van de achtervolgers te winnen. De uitslag was als volgt: 1. Hoogland (Aalsmeer). 2. Leemans (Leiden) op 50 meter. 3. Drop (Vlaardingen). 4. Steen bergen «De Wyk>. 5. Strooper «Heerhu- gowaard), 8. v. d. Hulst (Zoeterwoude), allen in dezelfde tijd als het Leemans; Odijk uit Alphen aan den Rijn. die kort vóór de de finish nog uit het peloton was weggegaan greep de 12 plaats op 30 sec., 17. Schijff «op 1 minuut) en 35e Prins (op 7 minuten). Reeds gefeliciteerd In de Ronde van Schiedam voor adspi- ranten zaterdagmiddag over een af stand van 20 km verreden ging het in de eindsprint tussen twee oude rivalen: Minnebo uit Heenvlïet en Peter de Jongh uit Roelofarendsveen. Over de uitslag bestond tussen de beide favorie ten géén twijfel, want de knaap uit Heenvliet feliciteerde De Jongh met z(jn derde zege in successie. De jury oordeel de echter anders en verklaarde Minne bo winnaar. Raar, maar waar! De uitslag was dus: 1. Minnebo. 2. De Jongh, 3. op 100 meter Smit (Rotterdam) Toch nog zeges Wat zaterdag niet lukte (althans vol gens de jury) gebeurde gistermiddag in WIJ ZIJN HET EENS elastisch rijden BOUGIES thermaelastic afgestemd op het hedendaagse verkeer Alleenvert. N.V. Willem van Rijn Amsterdam-W. Postbus 8005 de Ronde van Vleuten voor adspiranten wél: Peter de Jongh won n.l. op over tuigende wyze de sprint van een groep I van 20 renners. De ronde telde 10 ronden van 3 km. De uitslag was verder 2 Paul (Den iHaag), 3. Smit (Rotterdam». 4. Kerstens I (Nijmegen», 5. Minnebo (Heenvliet). En ook Bert Zoet heeft weer een zege op zijn naam geschreven. Deze sterke Sassenheimer ging als eerste over de eindstreep in de Ronde van Haaren (N.-Br.). Kris-kras In de Haarlemmermeer reden gister ochtend de Swiftleden een pelotonrit over 48 km. De uitslag was: 1. H. Boelee (1.18.50); 2. Akerboom, 3. v Diemen. 4. L. Sikking (Warmond), 5. Th. de Vroo- men (Warmond), 6. Wesselman (Roelof arendsveen), 7. Bakvis. 8. M. v. d. Hoek (B. Kruit werd gediskwalificeerd). Vanavond rijden de beide Swiftrenners Zoet en Karstens en ook de Sassenhei- I mer P. v. d. Lans in de bekende Ronde van Zundert voor amateurs en woensdag weer in een ronde in Den Haag. Ook aan de Ronde van Nootdorp (zater dag 26 augustus) nemen drie Swiftren ners deel t.w. Karstens, Zoet en de I Rijnsburger Piet Kooijman. (Van onze tennismederwerk) Eerst om half zes zaterdagmiddag kwamen Kramers racketvirtuozen op het door de regenbuien glibberig geworden gravel van het Noordwijkse Casino. Van behoorlijke tennis kon onder deze omstandigheden uiteraard geen sprake zijn. Gelukkig was het, dat de beslist beste speler in dit toernooi zich desalniettemin voor de finale plaatste. Segura klopte Trabert met 6-2, 6-1. De zwaarder gebouwde Trabert kon zich op deze gladde baan natuurlijk veel moeilijker bewegen dan "Little Pancho". De Spanjaard Gimeno hield Hoad op 6-2, 6-2. De finale werd een demonstratie van Segura's huidige uitzonderlijk goede vorm. Gimeno kreeg, hoe hij ook vocht, hoe fraai zijn volleys waren, hoe onhoud baar zijn serveren, bij deze Segura geen schijn van kans. Taai in de verdediging met listige lobs en zachte passeerslagen dodelijk uitschietend op de kansen met zijn befaamde twee handige forehand, won de man uit Ecuador met de onaan tastbare score: 6-3, 6-3. Een opgetogen publiek, er waren na genoeg geen vrije plaatsen meer rond het pittoreske centre-court bracht hem een dankbare ovatie. Het dubbelspel de grote attractie van het toernooi was voor „Tandem— Master", Tony Trabert, zo genoemd, om dat hU praktisch altijd de dubbelnum- i mers op zijn naam brengt, en de Frans man Haillet. Zij versloegen in de finale een wat uit- j gebluste Segura en een alleen bij vlagen I sterke Gonzales, 7-5, 2-6, 6-4. Trabert hield na afloop nog een gees- I tig speechje voor de microfoon, waarin hij het publiek dankte voor de belang stelling en waarin hij zei, dat Segura al verschillende malen was gezegd er nu maar eens me op te houden omdat hij toch te oud werd. Maar tot spijt van zijn collega's hadden ze de kleine Pancho nog niet van dat feit op de baan kunnen overtuigen. Dit toernooi is n.l. het derde in successie, dat hij heeft gewonnen. „We kunnen hem dus nog niet aan de kant zetten", aldus de managing-director van het Circus Kramer in Europa. Gehavend Quick Boys door Hilversum van veld geveegd (0-8) Doelman Buys zal wel met weinig vreugde aan zaterdagmiddag terugden ken. Toen mocht h(| het heiligdom van het eerste elftal van Quick Boys ver dedigen in de strijd tegen de eerste di visieclub Hilversum. Buys werd achtmaal naar het net gestuurd. Maar al was zijn optreden niet smetteloos, het was be slist niet alleen zijn schuld, dat de Kat- wljkers met 80 van het veld werden gevaagd. In alle onderdelen rammelde hel in het team van Quick Boys. dat zelfs met eigen wapens enthousiasme en uithoudingsvermogen danig om de oren werd geslagen. Hilversum had zich terdege op deze ontmoeting voorbereid, de Katwjjkers kennelijk niet Bovendien had men bij Quick Boys enkele junioren opgesteld, die in zulke wedstrijden wel voor heel zware opgaven komen te staan. Zelfs Tony den Duik, die in de middenlinie zo aardig van start ging. zakte later danig af. Boven dien moesten èn linksback Koelewijn èn de nog niet geheel herstelde De Mooy op rechts herhaaldelijk hun snelle te genspelers laten gaan. zodat er telkens gaten in de Katwijkse defensie vielen. En Floor van Duyn kon ze niet opvullen, die speelde in Nljverdal met het zater dagelftal tegen Heracles. Toch zag het er aanvankelijk niet zo somber uit. Hilver sum kwam ondanks hard werken en wind in rug in de eerste helft niet ver der dan 1—0, zodat nog alles mogelijk leek. Maar toen kort daarna de stand op 03 werd gebracht, was het gedaan met het moreel van het gehavende Katwijkse team. Het hek was van de dam. de Hilversummers schoten er acht bij el kaar. terwijl aan de andere kant doel man Rhuurman geen „redden van de eer" toestond. CRICKET. L.C.C. WINT OPNIEI^W. Ondanks het gemis van een viertal spelers, bleek L.C.C. toch veel te sterk voor de Voorburgers. Het Leidse openingspaar bleek er goed het oog in te hebben, want met de regelmaat van een klok waren er runs te noteren. Tenslotte werd Guus Wondergem voor 19 goede runs in het verre veld gevan gen. maar Nico den Hoed ging rustig verder en liet een repertoire van slagen zien dat er mocht wezen. Op zijn per soonlijk totaal van 29 ging hij l.b.w. en kwam de taak van scoren nu geheel op de schouders van captain Piet Kante been terecht. Wim Crama kwam in en viel de bowlerij direct ongenadig aan; samen met Kantebeen werd de score opgevoerd tot boven de 100. De Voorburgse bowlers gingen toen minder accuraat bowlen en nu was het hek helemaal van de dam. Op een to- taal van 165 runs voor 5 wickets besloot Kanteoeen te declareren. Piet Kantebeen was not out geble ven met 53 runs. zijn zoveelste hoge score in düt seizoen; Wim Crama bleef eveneens not out met 40 runs. De in nings van V.C.C. was daarna een ko men en gaan. want slechts 43 runs I konden de gastheren in de boeken laten schrijven toen allen hun beurt hadden gehad. Mede debet hieraan was de hoogop- komende pitch, die door de meeste V.C.C.'ers onoordeelkundig behandeld werd. De L.C.C.-stockbowlers hadden uiter aard goede cijfers: N den Hoed 216 en G. Wondergem 311. terwijl de jeug dige Hans Lam an 21, ook nog van zich liet spreken. AJAX (L) VERLIEST VAN HBS II MET 4 WICKETS Door de afwezigheid van de Jongh, Hagenaar en Endlich bond een zwaar gehavend Ajax elftal de strijd aan tegen één van de kampioenspretendenten, het 1 Haagse HBS. Nadat skipper P. A. L. O von Oven de toss verloren had, openden Veldhuizen en Malmbere de Leidse in- 1 nings. Zij deden dit voortreffelijk. Zon der wicketverlies kwam de 40 op Op dit totaal verkeek Malmberg (7) zich en werd gebowled. Veldhuizen ging onver stoord verder en ontving alleen nog steun van P. Gans. die een goede 15 runs scoorde. Toen Veldhuizen met een uit stekend gespeelde innings van 34 gevan gen werd. was de Leidse innings op een totaal van 88 teneinde. HBS. toen in gaande. had de grootste moeite met het accurate bowlen van G. Spiering en R Veldhuizen. Na ruim 3 uur speeltijd had HBS voor het verlies van 6 wickets de benodigde runs bijeen en werd op het totaal van 90 gesloten. G Spiering bowl de unchanged 24 overs met de fraaie cijfers van 4 voor 23 runs. C. Bouman met 2 voor 17 deed ook een duit in het zakje, terwijl Veldhuizen helaas geen I loon naar werken kreeg en 26 runs tegen zich gescoord zag. I Zondag a.s. speelt het 1ste team van Ajax (L) tegen HTCC in Eindhoven. I terwijl het 2de elftal zijn laatste thuis- wedstrijd speelt tegen HRCC n. CRICKETUITSLAGEN lste klasse A: Hermes DVSHCC I: ge wonnen door Hermes met 17 runs (HDVS 87. HCC 70 HBS-ACC; draw (ACC 210 voor 6. gesl. HBS 157 voor 7. tijd); HCC II-Quick H. gew. door HCC met 1 wickets (Quick 144. HCC 145 voor 9); HCC II- Rood en Wit; verregend; RW-VOC: gew. door RW met 4 runs (RW 129, VOC 125). lste klasse B: VRA-Haarlem: draw (VRA 168, Haarlem 144 voor 8. tijd); Sparta-Excelsior gew. door Excelsior met 70 runs (Sparta 73. Excelsior 143 voor 9) PW-RW II: gew door PW met 53 runs (PW 118. RW 65) 2de klasse C: Ajax LHBS II: gew. door HBS met 4 wickets (Ajax 88, HBS 90 voor 6); ConcordiaBBr.S.C.: gew. door Brussel met 6 wickets (Concordia 90, Brussel 96 voor 4>; HRCC-Krekels: gew. door HRCC met 10 runs (HRCC 114 Krekels 104). 3de klasse C: VCC II—LCC: gew. door LCC met 122 runs (LCC 165 voor 5, gé- sloten. VCC 43). ATLETIEK. Pluvius verhinderde atletiek in Wassenaar Helaas moesten de atletiekwedstrij den. die de vereniging ..WIK" te Wasse naar in het kader van de Oranjefeesten op zaterdagmiddag jl. zou organiseren, rloor de voortdurende regenval worden afgelast. Het sportterrein aan de Prin- senweg kon op vele plaatsen het water niet verwerken en terecht besloot de wedstrijdleiding, om de wedstrijden zo mogelijk naar een datum in september te verschuiven. TENNIS Dovies won in Eastbourne De Engelsman Mike Davies heeft het internationale toernooi voor tennislera- ren in Eastbourne gewonnen. In de fi nale versloeg hij de Australiër Cawthorn met 6—1, 6—1, 6—4. Jeugdige Leidse judoka's leverden goede prestaties De Nederlandse Judo en Jiu-Jitsu Bond organiseerde te Arnhem een jeugd- judokamp. Er waren 95 deelnemers in de leeftijd van 13—16 jaar. Twee jeugdige judoka's van de Judo-Club Luiten, kwamen tot goede prestaties. De 15-jarige Adrie van Polanen uit Sassenheim drager van de bruine band werd voor de derde maal kam pioen van het kamp. Hij verscheen 12 keer op de mat. waarvan hij 9 wed strijden won en 3 gelijk speelde met een totaal van 105 punten. De 5de plaats was eveneens voor een leerling van Sportschool Luiten, n.l. voor Adrie Gij- bels uit Leiden. ZWEMMEN Twee wereldrecords zwemmen verbeterd De Japanse wereldrecordhouder op de 200 meter vrije slag Tsujosji Jamanaka heeft zaterdag bij wedstrijden in Nahoja (Midden-Japan) zijn eigen wereldrecord scherper gesteld. De 22-jarige zwemmer kwam tot een tijd van 2 min 01.1 se conde. waarmee hij 0.1 seconde sneller was dan bij zijn recordprestatie van 24 juni jj. in Osaka. Voor insiders kwam de wereldrecord- verbetering van Jamanaka als een ver rassing. De Japanner was in de afgelo pen dagen op de 200 meter regelmatig verslagen door de Amerikaan Roy Saari, die nu derde werd. Op de eerste dag van de tweedaagse zweminterland tussen Hongarije en Oost-Duitsland. die te Boedapest wordt gehouden, heeft de Oostduitse Karen Bayer het wereldrecord op de 200 meter schoolslag dames verbeterd. Zij maakte een tijd van 2 min 48.0 sec en bleef daarmee anderhalve seconde onder het oude record dat sedert de Olympische Spelen van Rome op naam stond van de Engelse Anita Lonsbrough. Een Oostduitse dames estafette zwem ploeg heeft gisteren, tijdens dezelfde lan- denwedstrijd. het Europese record 4 x 100 meter wisselslag verbeterd en gebracht op 4 min 46.4 sec. De ploeg bestond uit de dames Holletz, Beyer, Fuhrman en Pechstein. Het oude record stond se dert 15 juli 1960 reeds op-naam van Oost-Duitsland met 4 min 46.7 sec. TUSSEN NEUS EN LIPPEN ^^VCHARMANT 20 X KWALITEIT VOOR F 1," SPORTSPLINTERS De Italiaanse bokser Duilio Loi verdedigde zaterdag in St. Vincent in het dal van Aosta voor nauwelijks 2000 toeschouwers met succes zijn Europese titel in het weltergewicht tegen de Deen Christian Christensen. De Italiaan zege vierde op punten na een gevecht over 15 ronden. De tenniswedstrijd tussen Marok ko en Mexico, voor de halve finale (Ame rikaanse zone) van het toernooi om de Daviscup, die te Casablanca werd ge houden. is door Mexico met 5-0 gewon nen. De strijd tussen Italië en Zweden in de finale van de Europese zone is door de Italianen met 4-1 gewonnen. De eni ge nederlaag leed Pietrangeli togen Jan Erik Lundquist. Een Nederlandse dames bondsploeg heeft de tweedaagse schaakwedstrijd te gen Rheinland-Westfalen. die in Dus- seldorp werd gehouden, met 10-6 pun ten verloren. Nadat onze landgenotes op de eerste dag een 4 %-3 Vi voorsprong hadden genomen, herstelden de Duitse dames zich gisteren, hetgeen resulteer de in een 6 '--1 nederlaag voor de Ne derlandse bondsploeg. De Engelsman Arthur Rowe heeft zaterdag te Londen, op de eerste dag van de atlethiekwedstrijd Groot Brit- tannië-Hongarije, het Europees record kogelstoten verbeterd en gebracht op 19.43 meter. Het oude record stond met 19.11 meter sedert 16 oktober van het vorig jaar op zijn naam. De Duitser Helmuth Halier, die sinds 1958 twaalf maal in het Duitse nationale voetbalelftal uitkwam, zal vanaf 1 oktober a.s. voor de Italiaanse club Bologna gaan spelen. Augsburg, de club waarvoor Haller de laatste jaren uitkwam, zal een transferbedrag ont vangen van 300.000 Duitse marken. Ramanathan Krishnan is winnaar geworden van het herenenkelspel van het int. tennistoernooi in Oostende door in de finale de Australiër Bob Hewitt met 6-4, 6-0 te verslaan. De uitslagen van de overige eindstrijden waren: Damesenkelspel: Jan Lehane Austra lië) verslaat Christiane Mercelis (Bel gië). 7-5. 7-5. DamesdubbelspelJan Lehane en mej. Ebbern (Austr/Dld) verslaan mej. Hunt en mej. Gerson (Zuid-Afr.) 2-2 opge geven. Herendubbelspel: Hewitt en Stolle (Austr) verslaan Feltcher en Newcombe (Austr.) 8-6, 6-4. De roeibonden van Oost- en Wes- Duitsland zijn tot overeenstemming ge komen inzake het zenden van een ge- zamelijke Duitse ploeg naar de Europese kampioenschappen in Praag. De selec tiewedstrijden voor dit kampioenschap vinden op 12 en 13 augustus a.s. plaats op de Templiner See bij Potsdam. De stand na de zesde ronde van het zoneschaaktoernooi te Marienbad is als volgt 1.: Olafsson (IJsland) 4Vt pnt. en 1 afgebr. partij; 2. Uhlmann (O.-Dld) en Filip (Tsj.-Sl.) 4 punten en 1 afgebr. partij; 4. Johannessen (Noorwegen) en Chitescu (Roemenië) beiden 3V2 pnt.; 6. Szabo (Hongarije) 3 punten en 1 afgebr. party; 7. Perez (Spanje) en Ciric (J.-Slavië) beiden 3 punten; 9. Milic (J.- Slavië) en Sliwa (Polen) beiden 216 pnt. en 1 afgebr. partij; 11. Barendregt (Ned.) en Blom (Denemarken) beiden 2\2 pnt; 13. Bobotsov (Buig) 116 pnt en 2 afgebr. partyen; 14. Gragger (Oost.) en Niemela (Finland) beider. 1 punt en 1 afgebr. partij16. Lundquist (Zweden) 1 punt.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10