Laatste nieuws FRANSEN VREZEN EEN STAA TSGREEP Parijs gonst van geruchten ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1961 (Van onze Parijse correspondent) De qeruchten over een moqelijke staatsqreep teqen het midden van deze maand houden aan. Donderdagmorgen maakten de Figaro en het weekblad L'Express van deze geruchten voor het eerst melding, maar gisteravond werd er in alle Parijse avondbladen over geschreven. Bij wijze van voorzorgsmaatregelen zijn tien gewezen generaals, kolonels en commandanten overgebracht naar een speciale gevangenis in Tulle in het departement van de Correze. Eerder zaten zij in de gevangenis van Clairvaux, vlak bij het landgoed van generaal De Gaulle in Co- lombey-les-Deux-Eglises. Hun nieuwe verblijfplaats in Tulle ligt 500 kilometer naar het zuiden. Vakbonden paraat Wat er van al deze putschgeruchten waar Is, weet niemand. Maar voor alle zekerheid hebben vyf gTote vakcentra les. die van de socialisten, communisten, katholieken, onderwijzers en studenten, onderling met elkaar overleg gepleegd. Dezp contacten zullen worden gehand haafd om zich tegen iedere nieuwe staatsgreep gezamenlijk te kunnen ver zetten. De gebouwen van de vakbewe gingen worden dag en nacht bewaakt. De concierges en bewakingstroepen be schikken over lijsten met telefoonnum mers, die in geval van nood onmiddel lijk moeten worden gewaarschuwd In de vitale bedrijven hebben de vak bonden vertrouwenslieden aangewezen om bij muiterij overal het werk te laten staken en de toegang tot de fabrieken te beschermen. Dit is o.m. het geval bij de telefooncentrales en de Renault-fa- brieken, waar de toegangswegen ver sperd zullen worden met vrachtwagens en tractoren. In de regeringskringen zegt men, dat generaal De Gaulle boven al deze putch-geruchten ver verheven staat, maar dat hij zich aan de andere kant terdege bewust is van de malaise, die in het leger heerst. Men verwacht na melijk. dat enkele bekende generaals col lectief hun ontslag zullen nemen en dat van alle hogere officieren een collec tieve brief zal uitgaan naar het staats hoofd. Men is in legerkringen zeer ont stemd over plannen van de regering, om de oorlogshaven Bizerta te ontruimen, zodra de crisis in Berlijn voorbij is. Geeft de regering Bizerta in Tunesië vrij, aldus de legerleiding, dan gaat straks in een onafhankelijk geworden Algerije ook de oorlogshaven van Mers- el-Kebir verloren. Genraal De Gaulle is de mening toegedaan, dat deze ver bitterde stemming wel zal afzakken zo dra het leger een nieuwe taak heeft gekregen, namelijk oefeningen op grote schaal met hypermoderne wapens. Wijiigingen in regering Ook gaan er geruchten over collec tieve ontslagaanvragen in bepaalde mi nisteries. Reeds lang is sprake van wij zigingen in de regering, die men ech ter niet tot stand heeft kunnen bren gen door de weigering door aangezoch te personen om toe te treden tot het zwakke kabinet-Debré. Dit alles wijst erop. dat men In bepaalde kringen zich van de gaullistische regering wil distan tiëren. Van generaal De Gaulle hebben de ministers het verzoek gekregen zich in de augustus-vakantiemaand niet te ver van Parijs te verwijderen en geen bui tenlandse reizen te ondernemen. Mocht de reis naar het buitonland strikt nood zakelijk zijn, dan moet het buitenland se verblijf zo veel mogelijk worden be kort. Premier Debré moet tijdens het weekeinde in Abidjan zijn, om aldaar deel te nemen aan de onafhankelijk heidsfeesten van de Ivoorkust. Hij ver trekt zondag, maar zal dinsdag al weer in Parys terug zfjn. De Gaulle zelf gaat tijdens het weekeinde naar zijn landgoed in Colombey-les-Deux-Eglises. maar is maandag weer in Parijs. Na een korte vergadering van de minister raad keert het staatshoofd naar zijn landgoed terug voor slechts twee weken vakantie. bracht. Tegelijkertijd verschenen de gendarmes, die met het transport per autobus waren belast. De gevangenen protesteerden tegen dit overhaaste ver trek en pleegden lijdelijk verzet. Zij slie pen en ontbeten in de bus naar Tulle. Het transport geschiedde in het groot ste geheim. Onder deze omstandigheden is de overbrenging van de tien veroordeelde muiters naar de gevangenis van Tulle geen toevalligheid. Het zijn de gewezen generaals Challe, Zeiler, Nicot, Bigot, Petit, Lecomte, de gewezen kolonels Masselot en De la Chaptelle, benevens de oud-commandanten Saint-Marc en Robin. Van hun vertrek uit Clairveux naar Tulle waren zij slechts enkele ogenblikken tevoren op de hoogte ge- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Pieter, zn van P. van Helden en H. Riet veld, Elise Slgne, dr van F. W. SIJthoff en A. L. Stray, Nicolet Maria Petronella Ag nes. dr. van W. L. Geurts en C. W. van Kesteren, Wilhelmlna Maria Cornelia, dr van L. J. v d. Post en M. M. T. Paarde- kooper, Agatha Christina, dr van C. A. M. v. d. Drift en W. T. Hoogkamer; Jacobus Bernardus Maria, zn van H. M. Goosen en C. C. W. Zandbergen. Elisabeth Margaretha Maria, dr van P. A. Vink en H. A. M. Ha verkort. Hendrlcus Jacobus, zn van A. Webbers en J. J. Lepelaar, Maria Johan na. dr van G. J. A. Haast en J. Wouters, Willem, zn van M. de Clercq en E. J. M. Belonje. Peter, zn van J. Bodljn en A. Vinkestljn, Astrid, dr van J. L. Beurse en W. Flllppo; Wong SI Henderlka, dr van C. C. Fu en S. Schouten. Maja. dr van M. C de Vogel en J. E. Niehot, Johanna Geertrulda Wilhelmlna, dr van J. Verhoog en J. M. Vink. ONDERTROUWD L. Platteel en A. F. Blok. P. Keljzer en C. W. Koet, H. de la Court en J. T. M. Koekenbier, W. Moraal en P. Visser, C. C. van de Velde en A. M. Geuke, D. J. Dub- belaar en Q. J. Zandvliet, J. H. F. Grondel en J. Blansjaar, C. A. Hoogduin en H. Va renkamp, J. van Laar en A. M. van Zeist, M. J. Baak en M. H. Vis, M. M. Haring en A. P. M Cornellssen, G. Llesen en J. van der Pluijm. P. Dool en S. Marijt. L. J. van Klink en J. F. C. van Gerven, P. A. van den Bogaart en A. S. Verhoog, S. van Es en G. B. Korenhof, M. Bouman en C. M. Barnlng. A. Wegman en G. E. Röllng, J. G. W. Vreijllng en H. M. E. Otte, Jhr J. M. C. van der Does en I. Raad, M. C. F. Overgaauw en M. J. Duivenvoorden, J. M. van Batenburg en M. C. Muijzert, H. A. Schlpaanboord en E. Provllv, D. van der Steen en G. E. M. Kleine, J. J. Timmer mans en J. M. de Weljert, L. van der Zwet en M. M. Sleben. GETROUWD: W. J. C. Broekman en H. J. M. Catln. OVERLEDEN: J. J. van der Helm. 66 Jaar. e.v. J. A Schoonderwoerd; J. A. H. J. Walter. 73 Jr man; B. A. M. Damen, 2 dagen, zoon; J. C. van Tilburg, 12 jaar, zoon. Pater E. Commandeur wordt pastoor van St. Antoniusparochie De zelfstandigheid van de r.-k. Parochie St. Antonius, voorlopig gegroepeerd rond het houten noodkerkje aan de Boshui- zerlaan, heeft nu een officieel karakter gekregen door de benoeming van een bouw-pastoor: pater Egmund Comman deur O.F.M., de laatste tien jaar rei zend adviseur van de landelijke bond van r.k. melkhandelaren. De bouwpas toor zal één assistent krijgen, pater Fa- biabus van den Brom, die reeds sinds 1958 in de Leonardusparochie aan de Haagweg waaronder de Antonius parochie tot nu toe ressorteerde als kapelaan werkzaam is. De pastoor en de pater zullen gaan wonen in een vier-kamerflat aan de Churchilllaan 52, recht achter de nood kerk, waar zjj in de toekomst zullen uitkijken op de bouw van hun perma nente woning, een pastorie, welke naast de te bouwen St. Antoniuskerk zal ver rijzen. Overigens is het in alle parochies, waar Franciscanen werken druk wisse len van de wacht. De Leoanrdusparo- chie verliest niet alleen pater v.d. Brom. maar ook de paters S. Keulaerds wordt pastoor in Delft en pater v. Moons, die kapelaan in Amsterdam wordt. De opengevallen plaatsen zullen hier worden ingenomen door de pa ters G. van der Werf uit Amsterdam en P. van der Zijde uit Gouda. De Hartebrugparochie ziet pater S. van der Swelm node vertrekken en het zal wel wat jaartjes duren alvorens pa ter A. Demmers eenzelfde populariteit heeft veroverd als zijn voorganger, die bijna tien jaar in Leiden heeft gestaan. Verder gaat pater A. Beekman, gods dienstleraar aan het Sff Bonaventura Lyceum naar het r.k. middelbare on derwijs in Rotterdam. Zijn plaats wordt ingenomen door pater S. Rozestraaten. Ook komt pater drs. P. Overeem naar Leiden, die een dozijn jaren wis- en natuurkunde doceerde aan het St. Fran- ciscuscollege te Rotterdam. Medische Dienst Warmond Dokter Bots, Voorhout, tel. 02532-7393. Zuster Konijn, Herenweg 77, Warmond, tel. 01711-250. Wassenaar Dokter E. M. N. Ooster- baan, Prinses Marielaan 14 a, tel. 13056. En dokter J. H. Jaarsma, V/ittenburger- weg 106, tel. 9676. Apotheek Siderius, Langstraat 86, tel, 2141 Voorschoten Dokter Swen, Veurseweg 20. tel. 2356. En dokter J. M Abarbanel, Chopinlaan 32, tel. 3875 (voor eigen pa- tienten). Oegstgeest Dokter Held, tel. 24649. Dokter Lanen-Baron, tel. 21610. Leiderdorp M P. Hennink, Maurits- singel 166, tel 33686. Bachlierdenking van Addie de Jong 28 juli 1750 stierf Johann Sebastiaan Bach. Er zjjn er gelukkig nog altijd die dat jaarlijks gedenken, zoals ook Addie de Jong gisteren op het Lciderdorpse orgel. Er waren er ook, maar niet ge- I noeg, die verstild kwamen luisteren en er dat éne uur voor over hadden. Men zou kunnen vragen waarom men dit na laat voor de kolos Handel, even oud en even beroemd en nog meer geliefd? Het antwoord zou een boekdeel kunnen om- vatten. Laten we kort stellen: Bach was de Palestrina van het koraal, in j knochtsgestalte een ..kerkvorst", Bach componeerde het Evangelie. LEIDERDORP Buroerliike Stand Geboren: Rudolf, zn van J. Schelling en J. E. van den Eijkel, Catharlna H. M dr van J. P. van Rijn en H. J. M. Duinhoven Jan W.. zn van J. Bloemendaal en R. H. Wendt. Ondertrouwd: TJ J. Mandemaker, 21 Jr en G. Polderman, 19 Jr. Men maakt films over Berlioz en Cho pin, Sohubert, Schumann, Liszt. Met Bach gaat dat niet: geen amourette, ongelukkige liefde, waarzin of zelf moord. Toen Bach stierf was het niet schokkender of van de Thomas-Schule een ruit was gebarsten. De heren van de eerste kerkbanken en aanverwante autoriteiten vonden het voorval niet belangrijk genoeg om met pen of aanwezigheid van enige belang stelling te laten blijken. Aan een graf steen dacht niemand, de anonieme laat ste rustplaats werd weldra een vakje onder een verkeersweg en de weduwe moest, modern gezegd, „naar sociale za ken". Kleine geesten kunnen geen groot heid herkennen. Het is hun niet inge schapen. Die werkelijk groot waren heb ben 't wèl gekund, tenminste bij tijd en wijle; de collega's Graun en Telemann, de koning Frederik de Grote, een graaf Keyserling, een hertog van Weimar, een keurvorst van Brandenburg. Wat was overigens aan Bach verloren? Hij kon orgelspelen, dat wist iedereen, maar wat hij schreef; canons en fuga's en nóg eens fuga's, dat was tóch maar over leefd en eigenlijk vervelend. Er was een nieuwe tijd aangebroken, een galanter tijd Deze gedachten werden in ons wak ker geroepen door het koraal op Addie's programma: „Vor deinem Tron tret ich hiermit", Bach's laatste daad. Hij heeft het moeten dicteren brok voor brok, want hij was blind en de dood wachtte hem óp. Het was een van de zeven koralen, die wc hoorden, de zes andere waren de „Schüblersche Cho- r&le", zo geheten naar hun toevallige uitgever. De bekendste ervan is „Wachet auf ruft uns die Stimme", de dichter- iijkste „Wo soli ich fliehen hin". Mees terstukken! Als grote werken had De Jong het Praeludium met Fuga in C gekozen en de ieder bekende Tocoata und Fugue in d. die volgens het karakter eraan eigen, magistraal geklonken heeft. Halverwege heeft dan nog de geniale derde Trio- Sonate in d gestaan. Een ..kapitaal" programma! Was het niet Sohumann, die zei dat Baoh's orgelwerk een kapi taal vertegenwoordigde voor alle eeuwen? Bach is méér dan zijn vertolkers, wie ze ook zijn. en vanwege het gedenken door de organist willen we in zijn geest handelen door ditmaal van vertolkings- beoordelingen af te zien. V. OEGSTGEEST Vrouw viel van trap en overleed De 48-jarige mevrouw Schaap, wo nende aan de Rjjnsburgerweg in Oegst geest, viel gisteren in haar woning zo ongelukkig van de trap, dat zjj aan de gevolgen ervan in het Academisch Zie kenhuis in Leiden overleed. Burgerlijke Stand Geboren: Jan H. O,, zn van M. Boese man en E. M. G. Pluijmert, Gljsbert W. zn van J. Roest en H. Scheurwater. Johannes C zn v. C. H. Akerboom en H. A. Kooloos Nlcolette M., dr van J. J. Ravelli en M. G. Poortman. Willem S. M., zn van Syn- co en O. J A. Galmeljer. Gerrit J. Th., zn van A. Netjes en A. Th. van de Melj. Arle J., zn van J. de Leen en M. Chr. de Bruin. Ondertrouwd: B. M. M. Chavane de Dal- massy, 30 Jr en G. V. Meijer. 19 Jr. Getrouwd: J. F. van den Wijngaard. 24 jr en B. C. de Vries. 22 jr, P. O. Sollewijn Gelpke, 27 Jr en E. M. Droogh, 21 Jr. D. N. van Egmond, 24 jr en W. van Noort. 23 jr, K. W. van Leeuwen. 26 Jr en W. G. Wagenaar. 24 Jr, J. van Slageren, 27 Jr en T. Oost, 24 Jr. Pak maar een fiets. KINDJE TE VEENENDAAL DOOR VRACHTAUTO GEDOOD (Van onze correspondent). Op onverklaarbare wijze werd gister middag. in Veenendaal, het driejarig dochtertje van de familie De Gooyer, dat op het trottoir achter de woning aan de Prins Bernhardlaan, aan het spelen was, door een achteruitrijdende vrachtauto van de firma H. Hendrik, uit Veenendaal, aangereden en op slag gedood. De politie .die een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in stelde staat voor een raadsel. Het slachtoffertje was afgelopen woensdag 3 jaar geworden. Geen toevalligheid Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Oldebroek J. H. Cirkel te Hulzen (N-H) te Babylonlënbroek J. M. de Raad. kand. te Hel- en Boelcop. GEREF. KERKEN Beroepen te Goënga J. J. Brinkman, kand. te Heerde. Beroepen te Mlldam B. Fidder, kand. te Emmen. EVANG. LUTH. KERK Aangenomen naar Hjörted (Zweden) (Lutherse Staatskerk) M. J. Heijbroek te Utrecht. GEREF, GEMEENTEN Beroepen te Kampen A. Hofman te Zeist. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaamslag J. Kievit, kand. te Apeldoorn. Jeugd beschermen tegen verderfelijke invloeden Tijdens het internationaal congres van Jehova's getuigen te Amsterdam heeft gisteren de heer Van Vuure, mede werker van het Wachttorengenootschap, een lezing gehouden over het onderwerp: .Beschermt de nieuwe generatie". Hij zei dat uit een ingestelde enquête in enkele scholen te Amsterdam bleek, dat Gisteren kreeg de douane het bij de grenspost Elten weer enorm druk. Grote aantallen Duitsers stroomden ons land binnen of gingen weer terug naar eigen land, zodat in beide richtingen lange files auto's ontstonden. dertig procent der leerlingen van de vierde en vijfde klas zich overgeven aan rookgewoonten. Hij schetste verder hoe de amusememtszakenlieden het met him stripverhalen, love songs en seksfilms vooral op de opgroeiende jeugd hebben voorzien. Hij raadde daarom de ouders aan hun kinderen vooral streng te on derrichten en hun aldus te beschermen tegen de verderfelijke invloeden. De heer Van Vuure gaf de ouders het ad vies eensgezind te wezen en zelf een voorbeeld voor de jeugd te zijn. „Hun onderricht dient gegrondvest te zijn op Gods woord, omdat dit woord de morele hoge maatstaven voor de jeugdopvoeding kan verstrekken." De heer F. W. Franz, vice-president van het Wachttorengenootschap, sprak over een profetie uit Micha, waarin de strijd wordt afgebeeld die Israël in de oudheid had te voeren tegen Assyrië. In de tegenwoordige tijd heeft het geestelijke Israël eenzelfde strijd te voe ren tegen de totalitaire machten in deze wereld, die door Assyrië werden afge beeld en die o.a. door het communisme wordt gevormd. Onderdompeling Jehovah's getuigen Eén van de hoogtepunten van het internationale congres van Jehovah's getuigen, dat deze week in het Olym pisch Stadion in Amsterdam wordt ge houden, vormde gisteren de onderdom peling van ongeveer 550 gelovigen in het Zuiderbad in Amsterdam. Hieraan voorafgaand had men in het Stadion de dopelingen een korte uiteenzetting gegeven van de betekenis der 'onder dompeling. De dopelingen kwamen uit alle delen van de wereld, de moesten echter uit Nederland en België. Terwijl liederen werden gezongen, dompelden een groep vooraanstaande Jehovah's getuigen hun broeders en zus ters onder. De onderdompeling, waarbij men zich letterlijk overgeeft aan de doper, symboliseert het vrijwillig afleg gen van het oude leven en het begin van een nieuw leven als één van Jeho vah's getuigen. „Is dat zo bij de Leidse PT.T.-be- stellers de gewoonte om maar een fiets weg te nemen", zo informeerde de Haagse politierechter en verdachte ont kende het niet ronduit. De fiets van deze 25-jarige besteller was gestolen en dat was lastig. „Pak er maar één aan het station, daar staan er genoeg", zo luidde vol gens verdachte het advies van de collega's. Hij had het advies opgevolgd. Daarmee nog niet tevreden, volgde ook nog een fiets voor zijn echtgenote. „We woonden op kamers en mijn fiets mocht niet binnen staan. Toen hebben ze mijn fiets gestolen", betoog de verdachte. ,Kn dat wentelt u maar weer op een ander af", constateerde de Officier. ..Dan moet u zich maar tegen diefstal laten verzekeren". Verdachte was bij de P.T.T. ontsla gen. „Natuurlijk", zei de rechter: „dat is daar een vertrouwenspositie". De Officier eiste een maand gevan genisstraf. De rechter hield rekening met het blanco strafblad en veroordeelde ver dachte tot f 100 boete en 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Stoffelijk overschot aangespoeld Het stoffelijk overschot van de 24- jarige J. P. van den Haak, die maan dag j.l. in Kijkduin is verdronken, is vanmorgen omstreeks half elf aange spoeld ter hoogte van de Duindamse Slag in Noordwijk. Televisierede van Macniillan De Britse premier, Harold Maomillan. heeft gisteren in een televisierede tot het Britse volk verklaard, dat de kwes- tie-Berlijn niet kan worden losgemaakt van de betrekkingen tussen Oost en West als geheel. Sedert het mislukken van de grote topconferentie .vorig jaar in Parijs, zijn die betrekkingen er niet beter op ge worden, aldus MacmiHan. Met de on derhandelingen in Genève over stop zetting der kernproeven zijn vrijwel geen vorderingen gemaakt, voor de ont wapening zijn de vooruitzichten zeer duister en de conferentie over Laos schiet ook vrijwel niet op. In deze sfeer en met dit alles als achtergrond, duikt nu de kwestie-Berlijn op. De Britse premier stelde met nadruk dat het Westen een verantwoorde!ijk- he'd heeft tegenover de twee miljoen W:rtberlijners1 die onder hun bescher ming in vrijheid een bestaan hebben opgebouwd. Het zou niet voorzichtig en niet eervol zijn als 'het Westen hen in de steek liet. Het zal van de Russen af hangen wat er gaat gebeuren. Doch wat er in de herfst ook gebeuren zal in en om Berlijn, vast staat dat de koude oorlog een lange strijd zal worden. Daarom zullen de Westelijke landen en met name de vrije landen van Europa nauw verenigd moeten blijven. Oefeningen in La Courtins Gisterochtend is de Nederlandse Elf de brigade infanterie haar oefeningen in La Courtine begonnen. Ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Irene werden er gisteravond concerten gegeven door de kapellen van de genie en van het Ireneregiment. Vandaag is er een muziekuitvoering voor het pu bliek. De Nederlandse genie voert op het ogenblik in de streek van La Courtine werken van algemeen belang uit, zoals aan een weg van drie kilometer lengte in het dorp St. Oradoux de Chirouze. Het gemeentebestuur van die plaats heeft als blijk van waardering de Ne derlanders een receptie aangeboden, waarop burgemeeste Salagnac het woord voerde. Verder heeft een compagnie van het elfde bataljon genie onder bevel van majoor Veenstra met groot materieel een meertje van vier hectare oppervlakte aangelegd, tussen Cornac en La Cour tine .een kampeerterrein in orde ge maakt en in een oud verlaten gebouw een kantine ingericht. Vele Nederlandse en Franse kampeerders zullen in alle vriendschap op dit terrein kunnen ver blijven. Bankroof in Parijs (Van onze Parijse correspondent) Op klaarlichte dag zijn vijf gewapen de en gemaskerde boeven erin geslaagd een Parijse bank te beroven en er met 60.000 nieuwe franken vandoor te gaan. Twee gangsters hielden met hun re volvers het personeel van de bank in bedwang. Een derde maakte van de verwarring gebruik, de kassier te somme ren zijn stapels bankbiljetten af te ge ven. De overige twee hielden de toe gangsdeuren open om de aftocht te dek ken. Buiten wachtte een zware automo biel, waarvan de portieren open werden gehouden door een zogenaamde knecht in livrie Omstanders stonden er op straat geboeid naar te kijken, want men meende met een opname voor het filmjournaal te doen te hebben. De ont nuchtering kwam pas later, maar toen was het vijftal al lang weg. In d.e Houtrusthallen in Den Haag wordt thans de verzamelaars tentoonstelling y>Curiosagehou den. Onder meer is deze handpers uit 1790 te zien, waarop vroeger drukproeven werden getrokken voor de Haagse Courant. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 augustus. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: peren 22, andijvie 9-10, pronk- bonen 82-99, snijbonen 90-160, stambonen 56-77, kroten 10-17, rode kool 8-14, spits kool 48-52, postelein 12-33, prei 45-51. ra barber 10-13, spinazie 28-36, tomaten A 43-62, B 44-68, C 38-55, CC 20-33, uien drielingen 25.20, middelfijn 12.60, middel- grof 12 10, grof 13.20; per 100 stuks: me loenen 59-107, perziken 9-42, bloemkool A 11-64, B 11-48. komkommers A 8-28, kom- komemrs A 8-28, sla A 5.50-8.10, per 100 bos: peterselie 20. AALSMEER, 4 augustus. Bloemenvei ling Aalsmeer. Gerbera per stuk 40-70, Bouvardia 15-25, Chrysanten gr. bl. 55-75 id. kl.bl. 20-38, Lelies per kelk 20-37, Fre sia per bos 80-110, Cyclamen 45-69, Iris 25-52. Ornithogalum 30-45, Gladiolen 45- 71, Colvlllei 50-71, Dahlia 55-82, Chry santen 130-260, Rozen: Roselandia 3-10 Parel van Aalsmeer 3-12, Geh. Duisberg 6- 18. Pechtold 2-7, Towny Gold 2-7V2, Mad. Of man 2-7, Baccarat 15-35, Montezuma 10 22. Floriade 8-17, New Yorker 8-17, Carol 3-9, Garnette 3-9, Pink Sensation 10-23, Sweetheart 3-10, Nymph 12-26. BOSKOOP, 4 aug. „De Boskoopse Vei ling. Mardy Graz 110-100, Butterfly 160 140, Duisburg 170-200, gemengd 60-110, Pink Sensation 160-100, White Butterfly 400-260, Bettertimes 80-120, Newvorker 300-200, Pechtold 120-60, Roselandia 70, Vlerlanden 260-240, Hadley 160-110, Lelie auratum 22-21 per kelk, Clematis Duran- dü 150-100, Zinnia 28-26, Asclepia 39, Cosmea 17-19, Margrieten geel 26, goud- bonte ligustrum 60-46, Gips 31-30, Sca- biosa 56, St.-Paulia in pot 36, Gesneria 32, Fuchsia 25, Peperomia 36-40. Ster 41-42 Exacum 17, Trades 23, Afrikanen 80 per bak; Nymph 190-220, Fire King 310-170, Aria 100-75, Sweetheart 150-60, Wolfsglo- rie 95-85, Wheatercroff 100-75, High Light 65-80, Juweeltje 100-45, Marlon 140-110, Carolea 47-53, Else Poulsen 100-41, Valeta 150-110, Hypericum 70-65, Phlox 12-17, Asters 28-21, Hortensia 18-21 per bos, Mar grieten 7-9, Sorbus 24-8, Lathyrus 20-21, Solidago 35-38, Liatris 25-20, Edelweiss 31- 32, Viburnum Lantana 180-95, ld. geel 200- 270, id. rood 380-180, Rozen gr.bl. 20, Ba byrozen per 10 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 augustus. Groenteveiling: waspeen per kist Al 5.40-0.20. A2 3.40-6.90, Bl 6.40-8.20, B2 1.80-3.40, bloemkool per 100 st. Al 46. tot 74.—. A2 13.— tot 52.—, Bl 11.— tot 12.B2 15.Cl 20.andijvie 11.tot 13.bospeen per 100 bos 39.tot 54. sla per 100 st. 7.30-8.10, prinsessenbonen 68.tot 73.snijbonen 140.rode kool 6.tot 10.kroten per kist 2.80-2.90. id. per 100 bos 1.00-4.00, uien per kist 1.80 id. per 100 bos 2.00, tomaten 19.tot 68.komkommers per 100 stuks 15.tot 25.krombekken 22.selderie per 100 bos 3.10-5.00. Aanvoeren: waspeen 75.000 kg, waarvan 21.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 46.000 stuks, waarvan 1.500 st. voor export werden verkocht. TER AAR, 4 aug. Groenteveiling: snij bonen 1.02-1.46, ld B 72-99. id .stek 28- 61. snijbonen kas 1.22-1.42, id. stek 65, stokprlnsessenbonen 68-86, stamprinsessen bonen 57-70, wagenaar 58, witte pronkers 69-82, id. stek 48-59, tomaten A 63-70, id. B 67-72, id. C 44-58, id. CC 22-27, andijvie 7-12, waspeen 21-38, aardappelen 8-13, pos telein 21-34, arabear 4-6, uien 18, kom kommers stek 10. rode kool 11, groene kool 23, prei 21, kroten 9, alles per kg. sla 4-6. bloemkool A 47-73, id. B 21-37, id. C 18-21. komkommers 9-25, alles per stuk, boskroten 5-6, peterselie 2, selderij 2-3, alles per bos. Peren: suikerperen 15 per kg. Bloemen: Lathyrus 10 per bos. ROELOFARENDSVEEN, 4 aug. Bloe menveiling: Ornithogalum 10-43, Liatris 9- 30. Esther Read 12-15, Irissen 8-44, Leeu webekken 18-23, Zinnia's 12-20, Montbre- tia 10-24, Phlox 15-26, Anemonen 6-9, Dah lia's 24-60, Lathyrus 10-19, Asters 10-40, Statice 13-15, Gladiolen 29-64, Troschry- santen 59-71, Colvillels 21-32 per bos; Chrysanten 'geplozen: White Hope 11-16, Golden Delightfull 10-17, Migoll 15-24 per stuk; Am. Anjers: roze Sim 5-14, rode Sim 4-8, witte Sim 5-7, Fanfare 5-8, G. J. Sim 5-8, Skyline 8-11, Tangerine 9-10, Babyrozen 16-18, Super Star 14-26 per st. ROELOFARENDSVEEN, 4 aug. Groen teveiling: snijbonen I 105.tot 138.id. II 92.— tot 115,—, id. stek 25.— tot 51. stokprlnsessenbonen 85.tot 93.dubb. stambonen 62.tot 73.kropsla 3.50- 7.50, tomaten 48.tot 64.per 100 kg. ALKMAAR, 4 aug. Kaasmarkt. Aan voer 14 stapels, 22.000 kg fabrieksedam- mer, 12.000 kg Goudse volvette. Noterin gen: fabrieksedammer f 1.74, Goudse vol vette f 1.85-1.80. Handel goed. RIJNSBURG, 4 augustus. Groente veiling: bloemkool A 46-65 per stuk; B 28 —53, C 11-37, waspeen 32.50-34.00 per 100 kg. uien 7.50-8.00. andijvie 7.70-8.50, bos peen 38.00 per 100 bos; selderie 3.60-5.30 peterselie 3.80-5.00. knolpeterselie 6.90-7.00 prei 9.30, radijs 32.00, sla 3.50-4.00 per 100 krop RIJNSBURG, 4 aug. Bloemenveiling Flora. Gladiolen: Red Superior 6.80-7.00, Spie and Span 7.00, Pactolus 4.20-5.00, Sunny Boy 4.00-4.60, Red Fox 3.80-4.60, Strauss 4.00-4.80, Mark's Memory 5.80-6.00 Hochsommer 6.00-6.80. Asters roze 1.80- 2.20. gemengd 1.60-2.10, wit 1.20-2.00, Col- villei 2.70-3.60, Anjers: Sim wit 8.00-9.20, roze 8.00-10.00, rood 7.20-9.00, Tangerina 9.00, Mac Arthur 7.20-9.00 per 100, Sta tice 35, Godetia Azalea 52-56, zalm 37, Riddersporen 48-55, Monstlosum 30-32 per bos, Tritoma 14, Agepantbus 12-14 per st.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9