Vau Meegeren maakt liet Lex Karamoy erg lastig DE NEDERLANDSE ZWEMELITE STEEKT NIET IN GROTE VORM Acht racketvirtuozen in Noordwijk Vinnige Segura verslaat Gonzales GERBEN KARSTENS WON OOK RONDE VAN OLDEBERKOOP ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1961 Tennis van wereldklasse op banen Casino (Van onze tennismedewerker) Tennistarzan Pancho Gonzales (33) in de VS de kasmagneet van het ten- niscircus Kramer, heeft de eerste dag van de Noordwijk Professional Cham pionships niet overleefd. Het was de vin nige kleine vechter „Little Pancho" Se- gura, die daarvoor verantwoordelijk was. Segura is al in meer toernooien voor Gonzales een van zijn intieme vrienden een onoverkomelijke hin derpaal gebleken. Misschien omdat Se gura meer, veel meer dan de overige racketvirtuozen van Kramer, contact heeft met Gonzales, hem door en door kent. zijn stemmingen want de we reldkampioen van de profs is een stem mingen-speler aanvoelt. Daarbij kwam, dat Gonzales op het door de 's ochtends neergevallen regen slipperige gravel niet zo best uit de voeten en derhalve meer in het achter veld bleet „hangen" dan hij gewoonlijk doet. Daar onderging hij in de eerste set de meedogenloze afstraffing van Segura's dodelijke, tweehandige fore hand. In de tweede set echter kwam even een glimp van de Gonzales, zoals hij thuis in de VS pleegt te spelen. Kansloos was Segura op het brede ge spreide volleren en het flitsend passe ren, vooral van de Gonzales'-backhand. Maar deze kon de pressie, het hoge tempo op deze baan niet volhouden in de beslissende set. Hij probeerde op alle mogelijke manieren Segura's forehand te ontregelen maar dat lukte niet. Kleine Pancho was ongenaakbaar en met een feilloze backhand-volley, waar Gonzales meters vanaf bleef won hij de partij 6—3. 3—6, 6—3. Over de baan gejaagd Tevoren had Hoad de Fransman Haillet van links naar rechts over de baan gejaagd. Van sparen was hier geen sprake. Haillet kreeg met 2—6, 2—6 de rekening gepresenteerd van Hoads tech nisch overwicht. Trabert speelde een levendige partij tegen Mackay. Zijn prachtige backhand, duidelijk voor zich uit genomen, besliste het duel 6-2, 6-4. Mackays drieste netaanvallen in de tweede set konden Traberts precisie en manoeuvreren niet breken. Licht en gracieus Het waren echter niet de „veteranen" van het circus Kramer, die gisteren de show stalen. Dat waren n.l. Gimeno de jeugdige Spanjaard (23) en Buchholz de nog jeugdiger Amerikaan (20). Gi meno is enorm in spelkracht omhoog gegaan sinds hij vorig jaar tot het cir cus toetrad. Luchtig ging hij over het gravel in de eerste set. Buchholz kogelen de backhands tikte hy aan het net met zoveel gemak en gratie weg dat het pu bliek, ong. 1500 man sterk, hem enkele malen een open doekje gaf. Met 62 won Gimeno de eerste set, maar in de Luehtpiraat had geen politieke oogmerken Leonard Gilman, de grenswachter die een einde maakte aan het Incident met de Boeing door Bearden sr. te over meesteren, heeft in de Senaatscommis sie voor luchtvaart verklaard dat Bear den heeft ontkend in opdracht van de Cubaanse regering te hebben gehan- delsd. Bearden had geen politieke oogmer ken en wilde slechts transport naar Cuba, maar meende dat hij hartelijker zou worden verwelkomd wanneer hij de Cubaanse regering een vliegtuig van vijf miljoen dollar kon overdragen, al dus Gilman. Ook de F.B.I.-man die de twee lucht- piraten in spé heeft gearresteerd, Fran cis Crosby, verklaarde dat Bearden en zijn zoon zich slechts op Cuba wilden vestigen, en niet van zins waren de Boeing aan de Cubaanse regering te verkopen. Bearden, die volgens Crosby „walgde" van de Verenigde Staten en elders een nieuw leven wilde beginnen, had het plan ook zijn vrouw naar Cu ba te laten komen. tweede set vocht Buchholz terug. Zijn serveren was heel sterk en deed niet onder voor dat van zijn rivaal. Aan het net mocht hij niet de artisticiteit ten toonspreiden van Gimeno, maar hij scoorde ook onhoudbare punten. Bij 5—5 had hij .geen geluk, toen 2 keiharde passeerslagen tegen de netband ketsten 65 voor Gimeno. Alles op de aanval zettend won deze daarna zijn service op love, 75. „Veteraan" Pancho Segura. Men kan zijn veertig jaar wel van zijn gezicht, maar niet van zijn spel af lezen. Fabelachtig was de wijze, waarop hij de jongere Pancho Gon zales, die al jaren wordt beschouwd als de sterkste tennisser op deze aarde, bedwong. Segura's spel n-os zo geslepen, dat het aan alle kanten fonkelde. Gonzales raakte erdoor verblind en verloor in drie sets. Tweede race van de Holland Week II tot later uitgesteld Urenlang moesten de deelnemende zei lers in de Holland Week II op het IJselmeer gisteren wachten in de jacht haven van Muiden, tot er een defi nitieve beslissing van het wedstrudco- mité kwam. De harde, stormachtige wind maakte het zeilen in de kleinere jachten tot een riskante onderneming. Begrijpelijk was het daarom, dat men de verantwoor ding om de tweede wedstrijd door te laten gaan niet op zich wilde nemen. Aangezien echter mededelingen van het K.N.M.I. inhielden, dat de wind tussen 2 en 3 uur n.m. sterk zou afne men, wachtte men tot die tijd alvo rens het sein te geven: „Wedstrijd tot een latere datum uitgesteld". Wel klaarde het weer wat op, maar de wind werd nauwelijks minder. Van daag of morgen zullen dus twee races gevaren worden. Waterpolo-nieuws In een zeer enerverende wedstrijd is het de Sleutelstad-reserves gelukt, na verlenging, met 6-5 de ploeg van Gou we II te verslaan. Voor de Sleutelstad betekent dit pro motie naar de reserve 2e klasse De rust werd met 1-0 bereikt dankzij Dool na fraai solowerk van Erades. Na de rust ging voor de tweede maal een Sleutel stad het water uit en Gouwe kon de stand in evenwicht brengen. Gouwe zette door en mede doordat t\yee maal achter elkaar een Sleutelstad-speler het water moest verlaten kwam de stand op 4-1. De zaak leek verloren voor de Leide- naars, maar toen juist kwam de ware strijdlust boven.Met een enorm enthou siasme en veel wilskracht trokken zij, onder aanvoerinig van Erades en Dool op de Gouwe-veste af, die tegen dit ge weld geen verweer had. En zo kwam het nog op 4-4. zodat een verlenging noodzakelijk werd. Er werd veel gevraagd van het uit houdingsvermogen. Gouwe nam weer de lei. ing, maar de Leidenaars kwamen door Dool op 6-5. Het zesde doelpunt van de midvoorOnder enorme spanning verliepen de laatste minuten met Sleu telstad in het defensief om de behaalde voorsprong veilig te stellen. Het kostte moeite en enkele zenuwen, maar het lukte. Het promoverende zevental bestond uit de navolgende spelers: J. Dool, A. Ker sten, H. Doove, P. Erades, G. v. Hooi donk, Hans Bouwmeester en Fr. Thijs- sen. reserves: Jan Kenter en J. Brede- veld. VOETBAL Opstelling L.F.C. De LFC-combinatie komt vanavond om zes uur in de volgende opstelling tegen het veenstreekelftal op het DOSR terrein in Roelof arendsveen in het veld. C. Kryger, S. Bruggeling, H. Sira, N.N., W. Siera, A. Kanbier, W. Langezaal. P. de Jong, A. Heijmans, J. v. d. Heijden, D. Sira. Leids succes in Fries plaatsje Piet van der Lans finishte als vijfde Weer heeft de snelle Swiftrenner Gerben Karstens een zege toege voegd aan de indrukwekkende lijst, die hij de laatste tijd heeft opge bouwd. Mede dankzij de hulp van de Sas- senheimer Piet tan der Lans werd de Leidenaar een royale overwinaar in de Ronde van Oldeberkoop een plaatsje nabij Heerenveen. De steun, die Gerben in de laatste fase van de strijd van Van der Lans kreeg, was eigenlijk een wederdienst. Reeds in de eerste ronde van de 70 ki lometer, die amateurs en nieuwelingen moesten volmaken, kreeg de man uit de Bollenstreek te kampen met een lekke band. Spontaan stelde Gerben Karstens zijn tweede fiets ter beschikking tot Van der Lans in de vijfde ronde zijn eigen vehikel weer kon bestijgen. Maar ondanks dit sympathieke ge baar en alle pogingen, die Karstens in het werk stelde om het tempo van het peloton te drukken, moest de Sassen- heimer de koers met een ronde ach terstand voortzetten. Na een twintigtal ronden sprong Gerben Karstens weg uit het peloton. Langzaam maar zeker bouwde hij een voorsprong op, die steeds groter werd. Vijftien ronden voor het einde had hij zelfs het gehele veld ge dubbeld. Gerben ging door, maar in zijn kielzog gingen nu Henk Hoekstra uit Eureterp (met één ronde achterstand) Advertentie jaloezieën bij de vakman Off. Dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 bij de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK Cricketprogramma Eerste klasse A: HBSACC; HCC II '—Quick H. HCC II—Rood en wit Hermes/DVSHCC I, Rood en Wit>— voc. Eerste klasse B: PWRood en Wit II, Sparta—Excelsior, VRA—Haarlem. Tweede klasse C: Ajax LHBS II, Antwerp CC—15 ABOD, Concordia—B. Br.S.C.; HRCC—Krekels. Derde klasse C: CVHW—Groen Geel OlympiaKieviten, VCC IILCC. Open Leidse tenniskampioenschappen Van Dalsum slaat Dominions in 2 sets (Van een tennismedewerker) De grote verrassing van gisteren ivas de tegenstand, die Karamoy van Van Meegeren ondervond in hun strijd om de laatste kwartfinale plaats, die nog niet bekend is. Het was reeds vrij laat, toen de wedstrijd begon. Beide spelers ble ven rustig achterin, maar Karamoy was met zijn dropshots steeds ge vaarlijker. Zijn andere slagen mis ten echter elke lengte en Van Mee geren bleef steeds naast hem. Beide spelers slaagden er niet in om in de lange eerste set een set- punt te veroveren. Tot 8-8 bleef dat zo. Van Meegeren won toen Kara- moys service en hoewel Karamoy op de service van zijn tegenstander nog één setpunt na 40-15 'teniet wist te doen, benutte Van Meegeren de volgende met een fraaie dropshot. Hij won daarmede de eerste set met 10-8. Karamoy was daarna opper machtig. Van Meegeren ivas te ver moeid om nog enige tegenstand te bieden en verloor de volgende set snel (2-6), maar de duisternis ivas toen reeds zó intens, dat de partij werd afgebroken en vandaag in de ochtend is afgespeeld. Van Dalsum bereikte als eerste de halve finale door een zege op Domini- cus die fraai van Tulleken had gewon nen. Van Dalsum won de eerste set na doorbraak van de service van Domini- cus op 3—3, met 6—3. De tweede set leidde de Nederlandse kampioen met 5—1, maar door snel spel en goed vol leren kwam zjjn tegenstander naast hem <55). Toen nam Van Dalsum weer het initiatief en na 6—5 won hij de service van de wat gedeprimeerde Dominicus zonder punt verlies (75). Ondanks een lelijke val, en verlies van de eerste set won Herok van Nijeboer 36, 63, 6—2. Lim won fraai de afge broken wedstrijd tegen Linck na 4—6, 20, ondanks een match-point tegen op 45 met Linck aan service. De uit slag was 46, 75, 64 voor Lim. Mej. F Marinkelle won snel van mej. Van Rijn (6—2, 6—2) en kwam in de halve finale. Mej. Seven was te fors voor mevr. Puf kus <62, 6—1). Mej. Weurman en mej. Budd hadden beide één set, toen ook hun wedstrijd door de duisternis werd overvallen. In B won Voogt van R. Kasten, die de wind als grootste tegenstander had. Voogt speelde 1" vendien goed aan vallend en maakie secuurder af. Koole stond tegen Molenbroek nog 44 in de laatste set. maar moest de eer aan zijn tegenstander laten (2—6, 64, 64). Het schaakspel van Kluivers was te veel voor Terpstra. Ubblnk en Nuis ver loren eerst een set aan Kasten en Grimbergen maar herstelden zich snel. Zij komen nu tegen H. Ubbink en Koole voor de stryd om een finale plaats. Eén finalisten paar voor het gemengd dub bel B is al bekend. Mej. Pino en Monod de Froideville wonnen met 64, 62 van mej. Nienhuis Muller en Voogt. In het herenenkel C komt reeds enige tekening. Het blijkt, dat de kwart fi nalisten komen uit de winnaar van Van NesR. v. d. Graaf met v. d. Graaf als favoriet en de heren Temminck, die van Harmsen won, Spee, vla Luytze en F. Wolff door een zege op Van Egger- mont. Mej. Engelenburg won moeizaam van mej. Th Gribnau (9—7, 46, 64) en zag dat beloond met een kwart-finale plaats Mej. M. v. Loon, die mej. M. v. Ulden versloeg moet tegen haar de strijd om een finaleplaats aanbinden. Mej. v. d. Koogh kwam bij de laatste vier door een zege op mej. Heymans. De gezusters Van Loon bereikten de finale door mej. v. Venetiën en mevr. Penseel met 63, 7—5 te slaan. De weersvoorspellingen voor het week einde zijn helaas niet al te best. Het A- toernooi vertoont een achterstand door de regens van de laatste dagen en wed strijdleider De Wolff zal met straffe, hand het tijdschema moeten vasthou den, willen de finales op zondag a.s. verspeeld kunnen worden. H.E.-C 3e ronde: H. v. Nes—Ch. Ken- gen 60, 60; J. Temminck R. A. Oost 75, 63; B. J. Luytze J. C. Stradmeyer 6—1, 64; R. v. d. Graaff J. T. Streur 6—2, 64. H.E.-C 4e ronde: F. F. Wolff—E. Eg- germont 8—6, 8—6; J. Temminck P. W. Harmsen 7—5, 6—2; J. M. Spee—B. J. Luytze 63, 36, 6—2. D.E.-C 2e ronde: mej. H. v. Loon mej. T. v. Griensven 62, 62. D.E.-C 3e ronde: mej. E. Engelenburg mej. Th. Gribnau 97, 46, 64. H.D.-C 2e ronde: J. P. v. Leeuwen/ C. J. Hollebrandse A. Maassen A. Keilerhuis 4—6, 7—5, G-4. H.D.-C 3e ronde: G. Pasma R. Brö- ring J. Temminck H. A. M. Meyer 6—1, 1—6, 6—4; W. Ekker J. Stam—F. Hemmes E. Eggermont 63, 63. D.D.-C halve finale: mej. H. v. Loon mej. N. M. v. Loonmevr. D. Penseel I mej. A. v. Venetiën 63, 75. G.D.-O 3e -onde: mej. J. v. d. Koogh G. Pasmamevr. W. v. d. Gaagh A. Maassen 64, 62. H.E.-B 4e ronde: R. Molenbroek C. J. Koole 2—6, 6—4, 6—4. D.E.-B 2e ronde: mevr. H. Kasten mej. J. de Jong 64, 63; mej. M. v. Ipenburgmej. R. de Jong 64, 79, 7—5. H.D.-B 2e ronde: C. J. Koole H. J. UbbinkW. Runderkamp J. P. Strad meyer 6—1, 6—2; J. T. Ubbink K. Nuis R. Kasten A. H. Grimbergen 26, 6—2, 6—2. G.D.-B halve finale: mej. A. Pino/J. Monod de Froideville mej. W. Nien huis Mulder/H. Voogt 6—4, 6—2. H.E.-A herkansing: H. W. R. Nijeboer H. J. Ubbink 6—3, 6—3; D. v. Galen LastA. H. Grimbergen 86, 7—5; J. KluiversR. v. d. Graaff 62, 64. H.E.-A 2e ronde: P. Dominicus K. Tulleken 60, 62; H. v. DalsumP. Veentjer 64, 63; S. Huizinga J. Kluivers 61, 61; D. v. Galen Last J. Linck 46, 75, 64; K. A. H. He- rok—H. R. W. Nijeboer 3—6, 6—3, 6—2. H.E.-A 3e ronde: H. v. Dalsum P. Dominicus 63, 75. D.E.-A herkansing: mevr. J. Baars mevr. Th. Nooteboom 6—1, 63; mej M. Weurmanmej. M. v. Ipenburg 61. 6—1. D.E.-A 2e ronde: mevr. J. Baars mej. A. Versnel 6—0, 6—0. en ook Piet van der Lans (met twee ronden achterstand dus) mee. Vijf ron den voor het einde moest Hoedstra los sen, zodat Gerben Karstens nog slechts Piet van der Lans in zijn gezelschap had. Maar twee ronden voor de eind streep reed Gerben nog slechts in zijn eentje, Piet van der Lans was aan een formidabele eindsprint begonnen, waar in hij zowaar nog kans zag zijn ach terstand op het peloton goed te maken, zodat hij in de massale eindsprint van de grote groep nog kans kon zien als vijfde binnen te komen. Gerben Karstens was toen allang als glorieus winnaar over de finish gegle den. Hij had de 70 kilometer in 1 uur 32 min 10 sec. gereden. Zijn voorsprong op nummer twee, Van Dijk, die de sprint van het peloton had gewonnen, bedroeg 1 ronde en 100 meter. Van Dek- ke werd derde, Henk Hoekstra vierde en Van der Lans dus vijfde. Vanavond starten Gerben Karstens, Bert Zoet (winnaar in Chaam) en de Lissenaar Jan van Dijk in de zeer sterk bezette Ronde van het Zuider park in Den Haag. De concurrentie is uiterst zwaar, want op de deelnemers lijst komen ook de namen voor van Henk Hoekstra, Hend Nijdam, de Ne- Henk oekstra, Henk Nijdam, de Ne- vele andere prominenten. SPORTSPLINTERS De Amerikanen Ralph Boston en Frank Budd leverden gisteravond tijdens internationale atletiekwedstrijden te Malmöe de opvallendste prestaties. Budd won de 100 meter en 10,2 sec., Boston bleek ongenaakbaar bij het verspringen. Hij kwam ditmaal tot 8.10 meter. De Rus Timir Pinegin Olym pisch kampioen 1960 heeft gisteren op de rede van Kiel de eerste race, die telt voor het Europese kampioen schap Starklasse gewonnen. De tweede plaats was voor de Westduitser Bruno Splieth. De Brit Mike Davies en de Austra lische titelhouder Peter Cawthorn heb ben zich geplaatst voor de finale van het toernooi voor tennisleraren, dat in Eastbourne wordt gehouden. In de halve finales versloeg Davies de Deen Kurt Nielsen met 11-9, 6-4 en won Cawthorn met 7-5, 1-6 van John Horn (Ierland). Met bloemen en muziek zijn gis termiddag de deelnemers aan de vierde internationale jeugdvierdaagse in Rot terdam, binnengehaald. Van de 1869 jongens en meisjes zijn er in totaal slechts een twintig uitgevallen; 1332 jongens en meisjes liepen voor de eerste keer mee, 357 voor de tweede, 93 voor de derde en 70 voor de vierde keer. Er waren een kleine honderd bui tenlandse deelnemers, uit Engeland, Ierland, Duitsland, België en zelfs de Verenigde Staten. BETOGINGEN NA MIJNRAMP Een 600 mijnwerkers hebben gisteren te Merlebach bjj Metz het kantoorge bouw van een mijn waar deze week ze ven arbeiders door een instorting om het leven zijn gekomen, met stenen beko geld. De arbeiders trokken aanvankelijk rustig door Merlebach met spandoeken waarop zij instelling van veiligheids commissies eisten. Bij het passeren van het kantoorgebouw begonnen echter een paar mannen met tomaten te gooien, waarop al gauw stenen volgden die de ruiten verbrijzelden. Een zevental auto's werd omver gegooid en twee ervan wer den in brand gestoken. FREDY MARINKELLE snelle winst D.E.-A 3e ronde: mej. J. Sevenme vrouw E. L. Puf kus 62, 61; mej. F. Marinkellemej. H. v. Rijn 62, 62. G.D.-A 2e ronde: mevr. J. Baars J. A. Karamoy mej. N. Kettner W. v. As 6—3, 6—1. G.D.-A 3e ronde: mej. Fikenscher J, Linckmej. H. v. Rijn/B. S. Lim 61, 6—4. H.D.-A le ronde: K. Tulleken D. v. Galen LastJ. Monod de Froideville P. W. Tiele 6—4, 1—6, 6—2. D.D.-A le ronde: mej. F. Marinkelle J. Marinkelle miss. M. Gibson mej. M. Wieriks 6—1, 6—3. De eerste series van de Neder- 1-12.4 en de 1.12.6. waarmee Marianne landse zwemkampioenschappen, die dit weekeinde in het zwem bad „Ter Worm" in Heerlen wor den verwerkt, hebben de aanwezi gen niet de indruk gegeven dat de Nederlandse zwemelite in grote vorm verkeert. Dat een zwemmer zich met een tyd van 5.12.1 voor de finale van de 400 m. vrije slag weet te plaatsen, dat een an der de eindstrijd op de 200 m. vlinder slag bereikt door zijn serie in 3 min. 20.2 sec. wereldrecord 2.12.8te zwemmen en dat op de 100 m. vlinder slag dames slechts twee meisjes onder de 1.14 blijven, zijn toch wel sympto men, die op een sterke teruggang van het prestatiepeil wijzen. Goede ver richtingen waren op deze regenachtige avond bijzonder zeldzaam. En bij het opmaken van de balans kwamen wij tot welgeteld vier presta ties van redelijke klasse. Dat zijn de Heemskerk ondanks haar Robben uitrusting nog. steeds voor de K.N.Z.B. zwemmend en Tineke Lagerberg als snelsten uit de vlinderslagseries kwa men, voorts de 1.11.0 waarmee onze rug- slagcrack Ria van Velsen de Zian-ploèg de leiding gaf in de wisselslag estafette en de 1.13.8 van Marijke von Hebei (Brunhilde) in de rugslagseries van de meisjes. Dat de goedzwemmende jeug dige Groningse gediskwalificeerd werd wegens een verkeerde slag in een mis lukte finish, doet aan de veelbelovende tijd niets af. Verder was het een reeks matig ge zwommen races .waarin Johan Bonte - koe zich kon veroorloven samen met Henk van der Linden in 4.55.0 de srfel- sten van de 400 m. te zijn en waarin Bert Sitters aan 2.41.1 op de 200 m. vlinderslag genoeg had om een binnen baan in de finale te krijgen. Dat Bon tekoe later ook de beste tijd op de 200 meter maakte en met 2.11.3 ruim zes se conden sneller was dan Ronnie Kroon betekende tenslotte nog iets. 400 meter vlije slag heren: l. en 2. Henk van der Linden (Zwemlust) en Johan Bontekoe (HPC) beiden 4.55.0. 3. Joop de Witte (AZC) 4.56.8. 200 meter vlinderslag heren: 1. Bert Sitters (Het IJ) 2.41.1; 2. R. Hanou (Naarden) 2.57.0; 3. Koos de Jong (LZC 29) 2.57.4. 200 meter vrije slag: 1. Johan Bonte koe (HPC) 2.11.3; 2. Wam van Spinge- len (HZPC) 2.16.4; 3. Henk van der Linden (Zwemlust) 2.16.6. 100 meter vlinderslag dames: 1. Ma rian Heemskerk (KNZB) 1.12.4; 2. Tine ke Lagerberg (Naarden) 1.12.6; A. Aty Voorbij (De Robben) 1.14.1. Voor de finale van het nummer 4 x 100 meter wisselslag dames plaatsten zich: 1. HDZ (Amsterdam) 5.03.8; 2. De Ro hen (Hilversum) 5.07.8; 3. Naar den 5.08.1; 4. Zian (Den Haag) 5.187: 5. Het IJ (Amsterdam) 5.21.9; 6. SZC (Schiedam) 6.25.6. Voor de finale van de 4 x 100 meter wisselslag heren kwalificeerden: 1. HPZ (Heemstede) 4.41.6: 2. Het IJ (Am sterdam) 4.42.9; 3 .Zwemlust (Utrecht) 4.50.7; 4. Zian (Den Haag) 4.55.6; 5. en 6. Surae (Breda) en Naarden elk 4.59.1. Bromfietser „rijd niet om" mvr Sommige bromfietsers hebben de ge vaarlijke gewoonte om het-kost-wat-het- kost hun voertuig zolang mogelijk rij dend te houden - ook al dwingt de ver keerssituatie hen eigenlijk te stoppen. Het gevolg hiervan is dat dikwijls zonderlinge en daardoor gevarenschep- pende handelingen worden verricht, waarschuwt de ANWB. Bromfietser A wil het kruispunt over steken, doch wordt hierin belemmerd door een voor hem van links komende auto. In plaats van vóór de kruising te gaan stilstaan, buigt A naar rechts,"om dan achter de inmiddels gepasseerde auto de rijbaan over te steken en weer terug te rijden naar het kruispunt. Bromfietser B haalt iets soortgelijks uit, omdat een achteropkomende auto hem verhindert de zijstraat naar links in te slaan.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7