Trotse vader Spectaculaire reddingen in woeste zee op Boiidsstranddag Noordwijk Leidse Boisot-groep heeft geen zeilboot, maar wel veel plezier bevestigd als vicaris te Ruurlo MASSAAL OUDERBEZOEK AAN NATIONAAL WATERKAMP TANTE POS OP WIELTJES ®5K00A Vermiste jongen verdronken Opgericht 1 maart 1860 Maandag 31 juli 1961 Tweede blad no. 30413 Hoe de 21 meisjes van de Leidse Boisotgroep het waterkamp in Nieuwkoop vinden? „Heel erg leuk, met twee streepjes op heel", zegt een grappig brutaal ding. Ze zijn het er allemaal mee eens. Het is 't leukste en grootste kamp, dat ze ooit hebben meegemaakt. En wat ze vooral zo leuk vinden is, dat er cok jongens aan meedoen. Niet alleen om de jongens zelf, maar omdat ze wel eens mee mogen met de zeilboten van de verkenners. Want zeilboten heeft dit enthou siaste groepje niet. En dat verdriet ze echt wel een beetje. Want hoe wel ze roeien ook wel leuk vinden, blijft het toch altijd een soort surrogaat van zeilen. Haar wapenfeit is totnutoe de eerste prijs, die Liesbeth Groen op de 25 meter rugslag meisjes be haalde. Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f 30.— en f 40.— of het allerbeste van f200.- en f300.-. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. leidenaar verongelukt Oud-stadgenote, Da. Th. Barnard „Bevestig Gij hel tverk onzer hatnlen" Op het kruispunt Wasbekerlaan en het rijwielpad van Rijksweg 4 in Sassenhelm had zaterdagavond omstreeks half acht een aanrijding met dodelijke afloop plaats tussen een stationcar uit War mond en een bromfietser. Laatstgenoemde, de 22-Jarige G. Michels uit de Gerrit Kasteinstraat te Leiden viel en liep een schedelbasisfrac- tuur en hoofdwonden op. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Acad Zie kenhuis in Leiden, waar het in de loop van de avond is overleden. Zijn zuster, die achterop zat kreeg een lichte shock Vermoedelijk heeft de bestuurder van de auto geen voorrang verleend. Ds. A. Hueting overleden TIEN JAAR ZIEKENHTJISPREDIKANT IN LEIDEN In de ouderdom van 92 Jaar ls in Utrecht overleden ds. A. Hueting. een van de oudste zendingspredikanten van de Ned. Herv. Kerk. Ds Hueting ging in dienst van de Utrechtse Zendingsvereniging in 1896 naar Halmaheira, waar hij zowel op het gebied van de evangelieprediking als op dat van de medische verzorging van de bevolking pioniersarbeid heeft verricht. Hij heeft tientallen gemeenten gesticht 1 Reeds op 27-jarige leeftijd ging ds. Hue ting werken onder de Tobelorezen. Op zijn zendingsterrein heeft hij een kweek school opgericht en een ziekenhuis ge sticht. Later werkte hij op het eiland Boeroe. Na zijn repatriëring is ds. Hueting nog tien jaar ziekenhuispredikant in Leiden geweest. Behalve een aantal volksverha len van Halmaheira schreef hij een dic- tionair voor de Tobelorse taal. alsmede een grammatica. Zijn verdiensten von den erkenning in zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gisteren heeft onze oud-stad ge note, mej. Th. Barnard, zich als vicaris Ter bonden aan de hervormde gemeente van Ruurio (GId). Zij werd tijdens de mor gendienst tot haar werk ingeleid door de plaatselijke predikant, da. R. Hoving, die tot tekst van zijn prediking had gekozen Mattheus 13 8 «Een ander deel (van het zaad) viel in goede aarde". De predikant mag leven en werken in dienst van het Evangelie en dat is een zeer vreugdevolle zaak. aldus spreker. De grootste lol hebben ze in de tenten, waarin ze slapen. Voor het eerst, dat ze in tenten slapen, ,,'t Is zo fijn, omdat je er zo lekker keet in kunt trappen". Hoe hun leidster, Annemarie 19 jaar), over haar waterpadvindsters denkt? „Ze zijn verschrikkelijk las- tig", zegt ar olijk. Hetgeen natuur lijk aanleiding is voor een storm van protesten. Protesten, die wel dra verstommen als een grote berg boterhammen naar binnen wordt gewerkt. En dat gaat heel snel, want water maakt hongerig. (Foto Leldsch Dagblad) Da. Th. BARNARD Het betekent rond te gaan als een zaaier en daarbij mag men er van over- Duizenden ouders, familieleden en belangstellenden, onder wie ook vele inwoners van Nieuwkoop, Leidse Concourscommissie Ruffec Wedvlucht met oude duiven vanaf Ruffec. Aantal vogels 662, gelost te 6 45 met z.w.-wind. Afstand plm. 751 km; le duif te 17.45.24 uur. 1. A. v. d. Hulst; 2. J. Beugelsdijk; 3. Duindam-Noord; 4. J. v. d. Wiel; 5. Gebr. v. d. Luik; 6. W. Onstenck; 7. T. Gysman; 8, 15 R. P. de Graaf; 9, 14, 39, 46. J. de Weerd; 10. P. Warmerdam; 11. M. Jongeleen; 12. G. A. v. Albada; 13. P. v. d. Assem; 16. P. dUaens; 17. 31. 41. G. Oude Elferink; 18. 28 M. v. d. Wiel; 19. Gebr. Kok; 20. S. Koster; 21. J. v. d. Niet; 22. 36. C. v. d. Berg; 23. J. Kortekaas; 24. F. Heemskerk; 25. J. Staffeleu; 26. A. v. d. Meys; 27. H Fa- sel; 29. A. Siera; 30. J. Wolters; 32. C. v. Wissen; 33. R. Lolkes de Beer; 34. L. Glasbergen; 35. W. Kapaan; 37. J. Bors- boom; 38. J. Berg; 40. C. Gijsman; 42 M. Njjssen; 43. J. Schlimmer; 44. C. Parlevliet; 45. C. v. d. Zwart; 47. L. Steen voorden48. B. Oskam; 49. J. Fi- lippo; 50 J. Wassenburg. Orleans Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Aantal vogels 894, gelost te 7 uur met z.w. wind. Afstand plm. 507 km; le duif te 13.1130 uur. 1. J. Kukler; 2. Haak-Hoonaard; 3, 37. F. Bouwman; 4. J. Beekman; 5. M. de Lange; 6. 23. A. Dijsselbloem7, 41. G. Oude Elferink; 8. 19 A. v.d. Hulst; 9. 20. J. v. Alphen; 10, 33. R. P. de Graaf; 11,15, 34. F. Heemskerk; 12. W. de Haas; 13. H. Moenen; 14. Duindam-Noord; 16. J. Schlimmer; 17. J. Smeets; 18. Chr. v. d. Pluym; 21. P. Angevaare; 22. J. Filippo; 24. P. v. Wissen; 25. I. Pauw; 26. J. Borsboom; 27. P. v. d. Assem; 28. A. Dubbelaar; 29. Bink-v. d. IJssel; 30. J. Staffeleu; 31, 44. Gebr. Kok; 32. D. Zwaan; 35. B Oskam; 36. H. Drenth; 38. D. v. d. Nieuwendijk; 39. M. v. d. Wiel; 40. C. Vlaardingerbroek42. J. Boon; 43. E. Wansink; 45. M. de Vries; 46. B. Hoogervorst; 47. J. Verhaar; 48. F. Hendriks; 49. 50. C. v. d. Berg. Wedvluchten van Vilvoorde Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Vilvoorde. Afstand plm. 137 km, gelost te 9.30 uur met n.o. wind. De Rjjnklievers. In concours 377 vo gels; le duif te 12.19.35 uur. 1. 8. A. Rijsbergen; 2. J. Truyvers; 3. 10. Chr. v. d. Pluym; 4. 13. W. Habra- ken; 5. C. de Ridder; 6. M. v. d. Wilk; 7. F. Wervelman; 9 D. Zwaan; 11. W. de Haas; 12 L. Klein; 14. T. Tieterse; 15. H. v.d. Vecht. De Vriendenclub. In concours 286 vo gels. le duif te 12.20.18 uur. 1, 7. J. v. Duuren; 2. L. Gijsman; 3. J Rietbroek; 4. J. Dekker; 5, 15. W. Klink; 6 J. de la Rie; 8. J. Pauw; 9. A. J. jjlnk; 10. C. Vesseur; 11. A. J. v. d Mark; 12. J. J. Mulder; 13. Th. den Hoed; 14. W. Vijlbrief. BORDEAU Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeau. Afstand plm 896 km, gelost zaterdag te 12 uur met n.o. wind. Hoewel in 1959 ook al in Noord- wijk een Bondsstranddag was ge houden, had het bestuur zaterdag toch weer de bloemenbadplaats uitgekozen, omdat dit jaar de Noordwijkse afdeling veertig jaar bestaat. Op het strand aan het einde van de boulevard stond een aantal luid sprekers opgesteld, waardoor com mentaar werd gegeven, zodat het vrij talrijke publiek de betekenissen van de verschillende soorten red dingen goed kon volgen. Vele belangstellenden zullen het ongetwijfeld met de woorden, die de voorzitter van de contactcom missie van de kustbrigades de heer P. v. d. Mye sprak: „Redden is een kunst, die geleerd moet worden", eens geweest zijn, als zij de af en toe wel zeer spectaculaire reddin gen in de woeste zee zagen. Zo verrichtte de Katwijkse Bri gade een redding met behulp van reddingstuigjes, de Zand- voortse Brigade redde een drenke ling met behulp van een vlet, de Bloemendaalse Brigade toonde aan hoe een vlet vanaf het strand door middel van een seinbord naar de plaats van onheil geloodst kan worden, de Noordwijkse Brigade demonstreerde een redding met een vlet met behulp van radiocontact vanaf het strand, de Rotterdamse Brigade verrichte een redding door gebruik te maken van een haspel een lijn, terwijl tot slot de Haagse Brigade een redding de monstreerde d.m.v. een reddinglijn en lijnploegen. De roeiwedstrijden konden vanwege de woeste zee geen doorgang vinden. Ongetwijfeld heeft deze middag er toe bijgedragen, de badgast meer inzicht te geven in wat voor zijn belang wordt gedaan. hebben gistermiddag de kampen van de verkenners en waterpad vindsters aan het Meijepad bezocht en de vraag rijst of het Meijepad, anders zo stil en romantisch, ooit zovele bezoekers heeft verwerkt. Reeds omstreeks 10 uur begon de stroom van auto's. De voertuigen wer den door de politie allen naar een par keerterrein langs de Nieuwveenseweg gedirigeerd. Daar stonden „treintjes" klaar, die een pendeldienst tussen de parkeerplaats en het kampterrein onder hielden en in enkele uren tljds vele honderden bezoekers te vervoeren kre gen. Over het algemeen verliep dit vervoer vrij vlot, maar een lek bandje bracht, hoewel snel verholpen, toch enig oponthoud. Via de Achttienkavels en het Zuideinde. werden de bezoekers naar het Meijepad vervoerd, waar vele tientallen boten gereed lagen om hen naar de verschillende eilanden te vervoeren. Daar konden de ouders hun zonen en dochters spoedig in hun element vinden en kon de koffie, een op het vuur be reide warme maaltijd, of de thee in het kamp genoten worden Menige foto werd gemaakt en vele meters film werden gedraaid om straks de genoegens van dit kamp nog eens in beeld te kunnen brengen Omstreeks half zes gingen de meeste bezoekers weer huiswaarts. De voor deze dag met een aantal manschappen versterkte Rijkspolite heeft het uiteraard bijzonder druk gehad. De voor deze plaats enorme au tost room, die door hen in totaal op ongeveer 1000 werd geschat, heeft echter geen enkele noemenswaardige vertraging ondervon den Het feit dat enkele honderden auto's reeds langs de Nieuwveenseweg I konden worden geparkeerd is hieraan I niet vreemd Natuurlijk stonden toch nog vele honderden auto's tn he* Zuid einde. maar nergens heeft dit tot op stoppingen aanleiding gegeven en dat is in het niet op een dergelijk massaal verkeer berekende smalle Zuideinde een bijzonderheid. De bestuursleden van .De Zuade" kunnen ook tevreden zijn. want het vervoer werd door hen ten bate van de speeltuinkas voortreffelijk geregeld. tuigd zijn dat een deel van het zaad ;n goede aarde valt. We moeten echter ook op een vreugdevollle dag als deze reëel zijn en ons bedenken dat er ook veel teleurstelling zal zijn. Ondanks dat mogen we echter weten, dat als we trouw zijn aan onize dienst er wat zal groeien en dat er ook geoogst zal a-or den al zal dat ndet onze taak zijn. Nadat mej.«Barnard bevestigend ge antwoord had op de vragen uit de orde van dienst voor de bevestiging :n een bediening, deed zij haar intrede :n dezelfde dienst. Als tekst voor haar prediking had zij gekozen het laatste vers van Psalm 90 En bevestig Gil het werk onzer handen over ons, ja. het werk onzer handen, bevestig dat". Psalm 90 is vooral bekend als oude jaarsavond-psalm. maar het heeft goe de zin deze psalm te overdenken en mee te bidden wanneer men Iets nieuws be gint. aldus da. Barnard. Na het loflied op Gods grootheid en majesteit, belijdt de psalmdichter de nietigheid van de mens De mens maakt tal van plannen, acht zich zelf zeer belangrijk Maar al ons werk krijgt pas waarde, eeuwig heidswaarde. wanneer God het werk dat wij doen. zegent en bevestigt Het is een overweldigende gedachte zaaier te mogen zijn op de akker van de wereld, en het Is met een geweldige vreugde dut ik aan mijn werk begin aldus spreekster Hierbij leeft echter in mijn hart de bede: Bevestig gij het werk onzer handen over ons Wij mogen zaaien en moeten de rest overlaten aan Hem die ons h**t zaad geeft Het wer ken in Gods dienst is geen privilege van predikanten en vicarissen, het is een voorrecht en een opdrach* aan ieder een Ik ga dan ook niet alleen onder u werken, maar samen met u allemaal, tot eer van God en tot hulp van elkaar Laten we deze nieuwe periode echter n.et beginnen dan met de bede: Beves tig Gij het werk onzer handen over ons. ja. het werk onzer handen, bevestig dat Na afloop van de kerkdienst was er gelegenheid persoonlik kennis te ma ken met da Barnard Namens diverse kerkelijke colleges en verenigingen werd nog het woord gevoerd, terwijl ook de praeses van het dispuut van Leidse vrouwelijke theologische studenten «en gelukwens uitsprak. Heeft gezin. Vraagt veiligheid op de weg. Vrouw Iet op kleur en lijn. Vindt in SKODA: een degelijke wagen, comfort voor vijf personen, prettige kruissnelheid op ioo, top op 125 km per uur. Gunstig verbruik: X op 13 in de praktijk. Eigen stijl: sportieve bouw, keus uit tien kleuren. Mej. A. F. Sjouke uit Den Haag heeft het bijzonder naar haar zin. Om dat ze plezierig werk doet en de gehele dag verkenners en waterpad vindsters om zich heen ziet. Zij troont dan ook voor enkele dagen achter een van de loketten van het rijdend postkantoor in Nieuwkoop, wat voor haar een prettige afwisseling is. Ze is leidster van de Triopgroep uit Den Haag en kan dus weten wat er in een padvindershart omgaat. Daarom ook is zij uitverkoren om tijdens het Nationale Waterkamp 1961 de belangen van Tante Pos in het plaatsje aan de plassen te behartigen. DE RIJNKLIEVERS In concours 65 vogels, le duif zondag 17.36.27 uur. Zondag: 1. N. Hoogervorst; 2. W. de Haas. Maandag: 3. Chr. v. d. Pluym; 4. W. de Haas. 5, 7. H. v. d. Vecht; 6. P. v. Griensven. Dinsdag: 8. H. v. d. Vecht; 9. M. Jon geleen; 10, 13. N. Hoogervorst; 11. J. v. Alphen; 12. Gebr. Kok; 14, 15. B. Hoogervorst. Ze vertelt, dat er grote belangstel ling bestaat voor het speciale stem pel ter gelegenheid van het water kamp. Het gebeurt ook niet zo heel vaak, dat de PTT speciale stempels uitgeeft. Het is dan ook echt niet gemakkelijk om hiervoor de toestem ming van de centrale directie van de PTT te verkrijgen. „Of ik m'n werk leuker vind dan m'n baantje in Den Haag? Allicht, 't is iets wat iedereen wel graag zou willen doen." De chauffeur van het enige Ne derlandse rijdende postkantoor, de heer W. Boonstoppel vertelt, dat de wagen dit jaar voor de zevende keer in actie is gekomen en dat sinds '57 de wagen kris-kras door het land rijdt. Hij is dit jaar ook naar Val kenburg getrokken voor de „Tour", heeft vijf weken in Amsterdam- Noord „gestaan" tijdens de waters nood en is ook altijd present als er zomerzegels aan de man moeten worden gebracht. Het is een comfortabele wagen, dat rijdende postkantoor. Met telex-, te lefoon- en radioaansluiting. Met licht, water ev een toilet. Mej. Sjouke vertelt, dat ze het de eerst *agen razend druk heeft ge had in Nieuwkoop. ,Maar nu is 't al een stuk minder geworden. Het geld raakt op en er gaan al ettelijke briefkaartjes de deur uit met ver zoeken om geld. Ook heeft iemand een telegram verstuurd met het dringende verzoek schoenen te stu ren. Het enige paar, dat hij bij zich had is namelijk op de bodem van de plassen terecht gekomen Grappig is. dat vele kinderen den ken, dat het speciale stempel het opplakken van een postzegel over bodig maakt. Er worden heel wat brieven ongefrankeerd bij ons in de bus gestopt Op de foto ziet men, dat mej. Sjouke zich in Nieuwkoop niet hoeft te vervelen. Er zijn altijd wel een paar waterpadvindsters die een post zegel willen kopen. (Foto Leldsch Dagblad) Tip voor hem (en haar) die SKODA willen zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT.... MET compleet met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5495 - uitstekende onderdelen- voorziening e meer dan 60 dealers in Nederland H.ENGLEBERT N V. Theresiastrut 145.Den Haag TeL 070-723903' DEALERS: Gor. REYS, Zoeterwoude Hoge Rijndijk 55, tel. 22381 OTTO, Noordwi|k-Binnen Herenweg 21, tel 2820 De 12-jarige Ton van D|jk uit de Lin delaan in Sassenhelm is vrijdagmiddag bi) het hengelen in de Ringvaart nabij het gemaal De Leeghsrater in de Kaag te water geraakt en verdronken. Zoals wij reeds meldden werd vrijdagavond, toen de jongen niet thuiskwam, een onder zoek naar zijn verdwijning Ingesteld. Het stoffelijk overschot werd zaterdag middag na vele uren dreggen ongeveer 20 meter van de plaats, sraar de jongen heeft zlttan vissen, gevonden

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3