West-Du itsland lieeft behoefte aan belangrijk betere rechtszekerheid GOEDE DAMESPARTIJ Kortebaandraverij was hoogtepunt Voorschotense paardenmarktdag Er moet einde aan de willekeurige arrestaties komenadvocaten moeten meer rechten krijgen Herziening procesrecht nu tot zeker in september uitgesteld ZATERDAG 29 JULI 1961 (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse Bondsdag (Tweede Kamer) heeft dezer dagen het wetsontwerp voor een her ziening van het procesrecht opzij gelegd. Het zal dus pas worden behandeld door de in september te kiezen nieuwe Bondsdag. Dat is betreurens waardig, want daardoor duurt het nog langer voordat in de Bondsrepubliek grotere rechts zekerheid ontstaat, een einde komt aan willekeu rige arrestaties en advocaten eindelijk eens van het begin van een zaak af toegang krijgen tot het belastende materiaal. Dat dit allemaal hoog nodig is wordt o.m. duidelijk uit het proces tegen de kankerspecialist dr. Josef Issels. Issels, directeur van een kankerkliniek in Rottach-Egern aan de Tegernsee, is in de herfst van het vorige jaar gearresteerd, omdat hij verdacht werd patiënten valse hoop te hebben gegeven om hen zo langer in zijn dure kliniek te kunnen houden. In vier gevallen wordt hem voorts verweten de dood van patiënten te hebben veroorzaakt omdat hij operatie en bestra ling afraadde in een ziektestadium, waarin deze behandelingsmethoden nog succes hadden kunnen hebben. Issels zou hiertoe niet zijn overgegaan omdat operatie en bestraling in strijd zouden zijn met zijn natuurgeneeswijze, die erop gericht was de algemene toestand van de zieken te verbeteren dooi? een dieet en door het verwijderen van infec tiehaarden zoals ontstoken tanden, kiezen en amandelen. Tydens dit proces zyn wonderlijke dingen aan het licht gekomen. In de eerste plaats bleek, dat de omstreden methode van Issels geenszins operaties en bestra ling uitsloot en dat hij in vele gevallen zelf hiertoe aanspoorde. In de tweede plaats werd duidelijk, dat Issels zelf een heilig vertrouwen in zijn methode had en dat hij. ondanks het grote aantal sterfgevallen in zijn kliniek veroorzaakt doordat hij meestal elders opgegeven gevallen te behandelen kreeg een onbe grensd optimisme in zijn patiënten wist te kweken. Dat Issels zelf niet in dit optimisme geloofde en dit alleen maar ten toon spreidde om goed te verdienen werd door geen enkele getuige beweerd. Kamerleden hebben helaas iveinig haast Bovendien lanceerde de Beierse art senkamer een verklaring dat geheel on waar was wat de belangrijkste getuige a charge, dr. Teicher, beweerd had. De ze had n.l. gezegd dat hij in opdracht van de artsenkamer materiaal tegen dr. Issels had verzameld. Nadat dit een grove leugen bleek te zijn. begon men uiteraard ook te twijfelen aan andere belastende verklaringen van Teicher, die overigens eens in Issels' kliniek gewerkt heeft, maar er met onenigheid weg is gegaan. De tweede sensatie in het proces was, dat een van de andere getuigen a charge, de tandarts Glaser, die ook al bij Issels had gewerkt en met moeilijkheden was weggegaan, plotseling werd gearresteerd onder verdenking meineed te hebben ge pleegd. Glaser had verscheidene belas tende verklaringen afgelegd, die opval lend strijdig waren met meer dan één andere getuigenverklaring. Vreemde uitwerking Glasers arrestatie had een vreemde uitwerking op andere getuigen. Mensen die tijdens het vooronderzoek bij hoog en bij laag beweerden, dat Issels hen met zekerheid genezing voor hun zieke man of vader had beloofd zeiden nu in de getuigenbank alleen nog maar dat de arts optimistisch was geweest en red ding niet had uitgesloten. Zover men nu al een beeld kan heb ben van de hele kwestie is het wel dui delijk dat Issels een man vol fantasie was. Geen methode was het te wild bij de behandeling van de kankerpatiënten, die elders als hopeloze gevallen naar huis waren gestuurd. Suggereerde iemand bijvoorbeeld hulp van een hand oplegger. het wikkelen in koolbladen of het slikken van op bijgeloof gebaseerde volksmiddeltjes, dan was Issels steeds bereid het te proberen. Baat het niet, het schaadt ook niet. was zijn stelregel en hij was er daarbij van overtuigd, dat het op de geestesgesteldheid van de patiënten een heilzame uitwerking had als iij zagen dat alle mogelijkheden hen te genezen werden beproefd. Zelfs een waarzegger maakte op een gegeven moment de kliniek onveilig en schreef vele patiënten laxeermiddelen voor. Is sels zelf liet zich door de waarzegger inlichten over het karakter van zijn medewerkers. Komplot gesmeed Dat mag allemaal vreemd zijn, nog vreemder is het dat de Munchense offi cier van justitie maar meteen tot arres tatie is overgegaan op aanwijzingen van twee artsen, die met Issels ruzie had den gekregen. Alom heeft men namelijk de indruk dat deze artsen, Teicher en Glaser. samen met een zekere weduwe Dehm. wier man een van de patiënten was die in de kliniek geen genezing von den, maar wel een pittige rekening moesten betalen, een komplot hebben gesmeed om Issels een hak te zetten. En het ziet er naar uit, dat dat gelukt is. ook al komt er van een veroordeling niets. Want men moet niet vergeten, dat Issels maandenlang in voorarrest heeft gezeten, dat zijn kliniek inmiddels werd gesloten en dat de schulden, die hij had gemaakt om de kliniek uit te breiden niet konden worden afbetaald. Ook al loopt het proces met vrijspraak voor de kankerspecialist uit Rottach- Egern af, dan nog is zjjn carrière door het proces en de lange maanden in de gevangenis ernstig geschaad. Haastig optreden Maar het Is niet alleen het proces- Issels dat velen doet treuren over het uitstel van de behandeling door de Bondsdag van wat hier heet „de kleine strafproces-novelle". Ook de opzienba rende vrijspraak van Maria Rohrbach In Munster speelt een rol en ook de kwestie van dr. Stalmann, die op vage beschuldigingen van de Nederlandse mi nister Marynen werd garresteerd om na tien dagen weer te worden vrijge laten. Ook de zaak-Stalmann is nog niet ten einde, maar mocht het waar zjjn dat minister Marjjnen zich vergist heeft en dat Stalmann ten onrechte van omko perij verdacht werd, dan nog Is door het haastige optreden van de Westduitse politie de naam van deze ambtenaar blijvend geschaad. Daar komt nog by dat wellicht nooit bekend zal worden waarop het open baar ministerie zijn verdenkingen tegen Stalmann baseerde, want volgens het huidige strafrecht wordt de advocaat geen inzage gegeven in enig materiaal, zolang de aanklacht niet zwart op wit feformuleerd is. Wat men Stalmann pre cies verwijt of heeft verweten, is daarom zowel hem als zyn advocaten tot op de dag van vandaag duister. Er is veel dat in het Westduitse pro cesrecht zou moeten veranderen, om een beklaagde werkelijke rechtszekerheid te geven. Zo zou elke beklaagde ervan op de hoogte moeten worden gebracht, dat hij niet verplicht is verklaringen tegen over politie en openbaarministerie af te leggen. Ook zou een advocaat de mogelijk heid moeten hebben protest aan te te kenen tegen het eindeloos verlengen van het voorarrest, hetgeen meestal gebeurt met het argument dat er gevaar be staat dat de beklaagde na vrijlating de sporen van zijn misdrijf uitwist, zon der nadere aanduiding overigens wat daarmee precies wordt bedoeld. Tenslotte wordt in de Bondsrepubliek ook als een misstand gevoeld dat de openbare aanklager naast de rechtbank op een verhoging troont, terwijl de ver dediger moreel in het nadeel is door zijn lagere plaats aan de overzijde. Een in teressant punt als men bedenkt dat ook in Nederland het openbaar ministerie naast de rechtbank zetelt, alsof hij met de rechter onder één hoedje speelt! De wijziging van het strafprocesrecht, die de nieuwe Bondsdag zal gaan behan delen, voorziet nog lang niet in al deze wensen. Toch zou zjj al een stap vooruit zijn. Het is daarom niet alleen jammer maar ook opmerkelijk dat men in West duitse parlementaire kringen zo weinig doordrongen is van het belang van de ze zaak, dat er van ha^st geen sprake is. Wellicht dat nog enige opzienbaren de processen, waarin de gang van za ken bij een strafprocedure opnieuw min der fraai voor de dag komt, nodig zijn spoed te krijgen!! Onze bridgerubriek NOORDWIJKERHOUT Interessante film over barre realiteit bij het reddings wezen op zee De belangstelling voor de filmavond van de Kon. Noord- en Zuidhollandsche Red dingmaatschappij mag dan niet zo groot zijn geweest ais de WV had gehoopt, zeker is, dat de ruim honderd aanwezi gen interessante en boeiende films heb ben gezien, waarin het loodswezen ge toond en de bebakening van kust en vaargeulen uitgelegd werd. Vervolgens een film over het werk van het hospi taal-kerkschip „De Hoop", met arts, do minee en bemanning in volle zee tussen de vissersboten. Eerst daarna toonde de heer Wittpen. de propagandist van de N.Z.H.R.M., het een en ander van de Nederlandse reddingsboten en zag men de Doris Rijkers in actie. Realiteit Bij het begin van de avond had de heer Wittpen reeds een en ander over het ontstaan en de geschiedenis van de Reddingsmaatschappij verteld. Na de pauze werd een unieke film van een redding onder de IJslandse kust ver toond. Voor het maken van deze film zou de stranding van een Engels schip op de rotsachtige kust van IJsland en de moeiiyke redding van de bemanning worden gereconstrueerd, maar toen de filmmensen pas goed en wel bezig wa ren met hun opnamen, stak er een he vige storm op en strandde vlakby een Engels schip. In plaats van een film, waarin de werkeiykheid zo getrouw mo gelijk was nagebootst, werd het nu barre realiteit. Duitse knapen gingen op roof uit Een 16-jarige Duitse jongen, die met een groep andere Duitsers In het Lan- geveld in Noordwijk kampeerde, werd betrapt op het stelen van grammofoon platen in een radiozaak te NoordwRk aan Zee. Na een grondig onderzoek bleek, dat deze jeugdige gasten een drietal andere knapen ook diverse andere goederen, waaronder sigarettenaanstekers, thee lepeltjes, rookgerei, tafelaanstekers en chocolade hadden ontvreemd. Bovendien bleek, dat zy ten nadele van hun reisgenoten geld hadden weg genomen. Ze zyn via de Koninkiyke Marechaus see aan de Duitse politie te Emmerik overgegeven. Bridgevraag van deze week: In een oefenparty bleek my, dat lang nog niet iedereen duidelyk begrip heeft over het bieden, na een tus- senbod van 1 Sansatout. Noord ge- ver, niemand kwetsbaar. Noord opent 1 ruiten - oost biedt 1 SA - wat moet zuid doen op elk der drie 1 volgende spellen? a. Sch. 9 6 5 4, Ha. A B 7 4 2, Ru. 10 9 3, KI. 4. b. Sch. V 9 2. Ha. A B 10 8 3, Ru. 10 5, KI. V 10 4. c. Sch. 7 5, Ha. A B 10 9 6 5, Ha. B 4 2. KI. 6 3. Antwoorden elders op deze pagina. (1 De Nederlandse dames die ons land in september zullen vertegen woordigen bij de Europese dames kampioenschappen, komen regel matig voor oefening bijeen. Bij deze partijen fungeren heren vaak als tegenpartij en zo heb ik ook de gelegenheid gekregen de prestaties der dames te kunnen beoordelen. Vooral het Haagse damespaar mevr. Akkerman-mevr. Hoogen- kamp heeft op mij een goede in druk gemaakt; niet alleen dat deze speelsters hun Goren-biedsysteem werkelijk beheersen, óók kennen zij diverse tactische manoeuvres voldoende om het de tegenpartij op de juiste tijd moeilijk te maken. I zyn voor nz en het contract is gewon- nen. In de laatste diagramstand speelde ik uit noord harten 6 na - oost een kleine en als zuid de hartenvrouw. Nu hleek, dat west (mevr. Hoogenkamp» harten aas tóch had - zij had met Ha. Aas-3 de eerste keer zéér goed de hartenheer niet genomen. West kon haar 4e klaver tje naspelen - zuid won en moest de Ha. 9 nog verliezen aan oosts harten boer down! Dit alles ging in 't vlotte tempo, dat by dergeiyke manoeuvres on- ontbeerlyk is om succes te hebben. Dat de ruitenboer-derde had gezeten» maakte het succes groter. Goed tegenspel - 'een compliment waard! H. W. FILARSKI Antwoord op bridgevraag: Op spel a is het beste, dat zuid past. De hartenkleur is te slecht en de ruitensteun te dun, om een bod te doen. Noord komt nog aan de beurt - dus het is beter af te wach ten. Op spel b is de aangewezen actie: doublet. Het is hoogst onwaarschünhjk dat oost niet tenminste 2 down zal gaan als noord een normaal openingsbod heeft; heeft noord dat niet, dan kan hij het straf doublet uitnemen. Op spel c tenslotte is de juiste actie 2 harten - aangevende een zwak spel met lange, goede hartenkleur. Na dit tussenbod van 1 SA is zo'n kleurbod niet forcing - partner mag dus passen. Dat is dan ook één van de redenen, waarom op spel b het 2 hartenbod niet goed is. Een voorbeeld: Sch. 5 3 Ha. Ru. KI. Sch. Ha. Ru. KI. AH 10 8 5 2 A H V n wo z V 9 8 7 H V 9 4 V B 8 6 3 LEIDERDORP Raad vergadert half uur Gisteravond kwam de raad van Lei derdorp in openbare vergadering byeen Van de 11 raadsleden waren er slechts zeven aanwezig: mevr. B. Seret-Cruden, en de heren C. de Graaf, L. Los en J. W. Boot waren er niet. De 11 punten tellende agenda werd. onder voorzitter schap van burgemeester Van Diepenin- gen vlot afgewerkt, alle punten werden zonder hoofdeiyke stemming aangeno men. Deze agenda-punten zyn alle in ons blad behandeld. Tenslotte zei de voorzitter nog. dat het beschikbaar gestelde krediet voor de nieuwe Rynbrug opgevoerd is i.vm. een verhoogde uitkering uit het gemeente fonds. G. S. zullen aan het ministerie een verhoging van de uitkering advise ren. De raadsvergadering duurde een half uur. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Dick. zn. v. H. van Zan ten en D. Merbis; Maryke Elvira, dr. v. G. van der Sterre en J. M. v. Ezmond; Lea Pietemella Maria. dr. v. R Paulides en C. M. Rietveld; Marcel Dirk. zn. v. D. van Leeuwen en J C. van Rossum; Dirk Marten, zn v. N. P Blankevoort en M D. Scheffers; Johannes Wilhel mus Nicolaas, zn. v. C. W. van Heel en A. P. C van Egmond; Hans Marcel, zn. v. J. F. Viertelhauzen en S. Beurze; Elisabeth Maria, dr. v. W J. Nagtegaal en P Kranenburg; Arnold Jacobus, zn. v. A. Smit en C. L. Meyburg; Gerrit. zn. v. B. van Winkel en M. van Harskamp ONDERTROUWD: T. J. R. de Jong. 27 jr. en R. M. J. Voost, 29 Jr. VOORSCHOTEN DUIVENSPORT „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux, afstand plm. 891.500 km. Gelost om 12 uur met n.o. wind. Aankomst eerste prysduif 2038.50 uur. Deze vlucht had een heel traag verloop. Kwam er zondag maer één duif door, ook op maandag was dat het ge val. Op dinsdag kwamen er nog vyf by. De prijzen werd als volgt behaald: H. v. d. Wal 1; J. P. v. d. Assem 2, 4; P. N. van Wissen 3; F. Hendriks 5; A. de Graaf 6; W. Onstenk 7. Ie kampioen Fond J. P. Assem met 468,8 punten; 2e kampioen Fond F. Hen driks met 417.3 pnt.; 3e kampioen Fond W. Onstenk met 3483 pnt. Kampioen aangewezen doffer J. J. Heyne. Kam pioen aangewezen duivin W. Onstenk. Tevens werd een wedvlucht gehouden met Jonge duiven vanaf Vilvoorde, af stand plm. 134.500 km. Ook hier een traag verloop. Gelost om 10.30 uur met n.w. wind. De eerste prysduif arriveerde 12.12.22 uur, snelheid 825 78 meter per minuut. Laatste prysduif 1332.10 uur, snelheid 558.92 meter per minuut. De pryzen werden als volgt behaald: F. Hendriks 1. 5; H. Rol 2; A. de Groot 3; J. P. v. d. Assem 4; K. I. Waasdorp 6, 8; H. Verhoork 7; P. Belt 9; M. Paarde- k oo per 10. HILLEGOM Treslongtuin prijkt in zomertooi In samenwerking met het bestuur van de Nederlandse Gladiolusveremgtng wer den in het voorjaar niet minder 125 soor ten gladiolen in de Treslongtuin opge plant. Al deze soorten gladiolen staan nu in bloei. Daarby voegen zich de kleuren van de dahalis's van de vroeg- bloeiende soorten. Zaterdag 2 en zondag 3 september zal een bulten- en binnen- tentoonstelling worden geopend door de burgemeester van Hillegom jhr.. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den. Bovendie is inde totstuin een le liebeplanting aangebracht onder leiding van de tulnchef. de heer N. de Wit. Scooterrijder gewond Vrijdagavond omstreeks 8 uur had op de Meerlaan een aanrydin_* plaats tus- sen een personenauto en een scooter- ryder uit Aerdenhout De scooterryder werd tegen het wegdek geslingerd Hy had een diepe oog wond onder het lin ker oog en bloedde uit zyn neus. Hy werd naar het Diaconessenhuis in Haarlem overgebracht. CRICKET Morgen speelt de Leidse Cricket Club in de Kikkerpolder een wedstryd tegen de „Stratfield Turgis and Hartley Wes- pall Cricket Club" uit Engeland. LCC zal in de sterkste formatie uitkomen, aanvang 11 uur. VIERDE TESTMATCH BIEDT GOEDE VOORUITZICHTEN VOOR ENGELAND Australië uit voor 190 runs! Engeland heeft op de tweede dag van de vierde testmatch tegen Australië te Manchester het heft in handen geno men. Bij het sluiten had Engeland 187 voor 3, slechts drie runs achter Austra lië. dat in de eerste innings 'n totaal van 190 had. De Engelsen dankten hun suc ces voornamelijk aan captein Peter May, die een prachtige innings van 90 op zyn naam schreef, en in samenwerking met Geoff Pullar 111 scoorde voor het derde wicket. Met dit tweetal onderscheidde zich fastbowler Brian Statham. die met goede steun van Ted Dexter de zes over gebleven Australische batsman in de morgenuren uitgooide. Slechts 66 runs hadden zy aan hun totaal van de eerste dag 124 voor 3, kunnen toevoegen. Statham bowlde 5 voor 53. Het was vooral de combinatie May- Pullar, die Engeland in de lift bracht. Pullar batte zeer langzaam, maar zyn in nings van 63 in iets meer dan 3Va uur, was onschatbaar voor Engeland. May was kolossaal, hy vermeed alle risico en gaf een sublieme demonstratie cricket ten beste. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG. 28 Juli. Bloemenveiling Flora. Gladiolen; Fire Brand 1 10-90, M morlal Day 7.00-7.30, Red Signal 7.40. Gold Dust 6.50. Strauss 6 00-6.30. Agnlta G 50-6 60. Hawaii 430. Asters wit 2.00-3 00. ld. gemengd 1.80-2.30, Colvlllel 2.80-3.60, Achella 2.00-2 10, Zinnia 2.30, Dahlia: Kochelsee 4.80-5.30. ld. Purity 5.—, An jers: Dusty 9.Sim roze 8.tot 10. Sim wit 8.tot 10.—. Sim red 7.tot 9.Fanfare 8.Mac Arthur 9.t t 11.alles per 100, Segetum 28-33 Leeuwenbekken 23-36, Statlce gemengd 65-75, ld. blauw 45-55, ld. geel 60-57 per bos, Agapanthus per stuk. RIJNSBURG. 28 Juli Groenteveiling Flora. waspeen Al 22 50-25.A2 17. tot 21.—. Bi 36 tot 38 50. uien 8.— tot 9.herenbonen 67tot 80andijvie 12.tot 17.per 100 kg. bloemkool A 30 tot 49 B 16— tot 34.—. sla 3.50- 6 70 per 100 st.. seldery 2.00-3 80. peter selie 2.70-5.90. radys 9 80-1030. bospeen 3.20-4.30 per 100 bos. LEIDEN. 29 Juli. Leidse Coöp. Groen- t»- en Fruitveiling. appelen 43-59. peren 61. pruimen 110-185, aardappelen 9-13. andyvle 7-12. snijbonen 135-220. stambonen 65-78, kroten 9-20. kroten, ge kookt 40. rodekool 7-13, postelein 43-66, rabarber 7-12, spinazie 40-71, komkom mers 28-29, tomaten 25-76. uien plcklers 26.20. ld. drielingen 26.20, ld. mlddelgrof 14 50, ld. grof 15 40. zllverulen 38 per 100 ke meloenen 70-185. perziken 10-38. bloemkool 15-62, komkommers 10-42. sla A 3 50-11 per 100 st., bospeen 36-49, kroten 7-10. Noord als gever opende 1 ruiten - ow pasten - zuid 1 harten - noord 3 ruiten - zuid 3 Sansatout. West kwam uit met schoppen 2, oost maakte schoppenheer en speelde schop penboer na - zuid de vrouw, west het aas. West Incasseerde schoppen 10 (noord ruiten weg, oost bekende nog schoppen) - in slag 4 vervolgde oost met schoppen, noord een ruiten, oost een hartentje weg, - zuid kwam dus met de schoppen 9 aan slag. Men kan natuuriyk spelen op het val len van de ruitenboer, maar een andere kansryke speelwyze is de volgende: rui tenvrouw maken, met klaveren naar ta fel inoord) gaan, dan harten naspelen en de hartenheer leggen. Indien oost nu hartenaas heeft, is de winst zeker - zelfs als ruitenboer vierde zou hebben gezeten. Want na het maken van de hartenheer, worden noords twee hoge klaveren als mede ruitenaas geïncasseerd. De situatie die dan overbiyft is de volgende: Ha. Ru. w o Ha. Aas Ha. KI. V 9 B Noord is aan slag - nz hebben reeds 7 slagen gemaakt <1 in schoppen. 1 in harten, 2 in ruiten en 3 in klaveren». Is de ruitenboer gevallen, dan zyn de 9 slagen verzekerd - als dat niet het geval is, speelt noord harten 6 na en mag oost hartenaas maken. Wat oost ook nog in handen mocht hebben (b.v. twee ruiten, - of een ruiten met een klavertje - of alleen maar harten) de laatste 2 slagen 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur mm. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te benen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bol vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U met helpen. 30500 30500 30500 Geslipt met bromfiets By het slippen van zyn bromfiets is gisterochtend de 37-Jarige G. P Bakker uit de Prins Fredenkstraat op de He rensingel tegen een aldaar geparkeerd staande auto terecht gekomen, tenge volge waarvan hy een gecompliceerde onderbeenbreuk en wonden aan het ge laat opliep. De EH.D heeft de man naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Medische Dienst Oegstgeest Dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 20390. Voorschoten Dokter v. d Koov. J. W. Frisola&n 8—5. tel. 2527. Dokter J. M. Ababanel. Chopinlaan 32, tel. 3875 (voor eigen patiënten). Wykverpleeg- ster: Gezondheidscentrum, teL 2177 Leiderdorp Dokter Blaauwendraad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714 208. Warmond Dokter H. A. G. M. Wa lenkamp. teL 01711220. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Maria Margaretha, dr. van J. A Jan sen en B Spanhaak; Anke Margot. dr. van M. J. de Bock en A. G. SJouke; Frank. zn. van A. Zweistra en G. van Helden; Dirk. zn. van J. Beutick en C. Koopman; Roberto Paul, zn. van H v d. Linden en C. J. Riethoven; Gysbertha, dr. van J. H. van Houten en W M. Gal. Cprnelis, zn. van J. den Haan en P. H. v d. Kraan: Johannes, zn van M. Ha- zenoot en A. Ouwehand; Arend Cornells, zn. van C. Hendriks en E J H de Geest Wllhelmina Fredenca Hermandina. dr. van A. B. 8chrelner en J. Vermont, Hen- drlka Johanna Maria, dr van J A de Kok en H. J. M. Noordervllet; Adolf, zn. van J. Bloemendaal en E. A. Oet. ONDERTROUWD J Ouwerkerk en J W. M. Visser; P. M van Leeuwen en W A Kattestaart, W Gysman en C. M. Heijmans. W. D. A Strijk en E. J. M Koster; A J van Lienden en J. Dekker; H. Stlkvoort en H P Melnders; M van Leeuwen en P. G Bontje; J. T. Straathof en E. J. de Wolff; A. C. Boer en J C. Ju; J. A. van Vliet en M. J. Habraken. D. Marck cn T. M. Hop; P. G. van Oeveren en R. A. Moes; J P. H. F. van Rooy en M C. J. de Romyn. OVERLEDEN H. Bosman. 81 Jaar, wed. van J Ro denburg; J. Bruning, 61 Jaar. echtgen. van S. J. Koopman? L D. van Egmond, 75 jaar, echtgen. van J J v d Broek; C. Hermans. 79 Jaar, man; J. C. C.uste- ïyn, 25 Jaar. man; J. A J Hendriks, 63 Jaar, man; A. J van Vliet, 71 jaar, vrouw. In het kader van de festiviteiten rond de -paar denmarkt dag in Voor schoten werden gistermiddag korte- baandraverijx gehouden. Voor dit doel was de Prins Bernhardlaan niet rieten matten afgesloten en vormden twee banen zand een afdoende be scherming voor de tere paardenhoe ven. Velen hadden de kans aange grepen om van dit niet alledaagse schouwspel te genieten of een gokje te wagen. De uitslagen: 1. Xylon S van d€ stal Frisia, rijder J. Wagenaar jr. 1900; 2. Vaut Mieux K, eigenaar J. Onrust f350; 3. William Axkit, eige naar J. Wagenaar. rijder J. Wage naar jr. f 175; 4 Xanover, stal Zet, rijder J. Zuy der duin uit Voorschoten f100. Het Leidsch Dagblad Meeat gelezen blad van Leiden en Omstreken (Foto LJ5 /Holvast) veaua by. NOORDWIJK-fllNNEN Internationale ruilavond van Philatelica De afdeling Noordwyk van Philateli ca hield In hotel .,D< Zeeleeuw' een internationale ruilavond. Deze mocht zich ln een buitengewoon grote belang stelling verheugen, zeker niet ln het minst van de tyde van de buiten landse gasten. Heel wat zegeltjes \crwlsscldcn van eigenaar. Ook de voorzitter \an b«-t lan delijke Philatelica, de heer P L Backe- rult uit Den Haag woond<- dit verzn- melaarscontact op internationaal nl-

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7