ikm VIJF EN TWINTIG JAAR VEBO a FILMS Kwart eeuw van agrarische activiteiten ra ra in—tl LIGTV0ET iPra'ei Laagvlieger' zal drie maanden aan de grond moeten blijven Chaplin-revue: kostelijk drietal Gero-cassette Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 29 juli 1961 Tweede blad no. 30412 8 Idealen voor een groot deel verwezenlijkt Vijf-en-twintig jaar V.E.B.O. Een kwart eeuw van agrarische activiteit en daaraan gepaard gaan de verbetering van het veebeslag, waardoor Leiden zich als centrum gemeente voor de markthandel in vee en zuivel een goede reputatie heeft verworven. Een kwart eeuw, waarin het boerenbedrijf sterk is gemoderniseerd en ook de jongerenorganisaties, mede dank zij de Vebo-jongerendagen en fokveewedstrijden, aan betekenis hebben gewonnen. De Vebo een begrip voor Leiden gaat dit zilveren jubileum, wij schreven daar reeds over vieren met een grote buitententoonstelling, welke van 22 t.e.m. 26 augustus in het Plantsoen wordt gehouden en waaraan rijk, provincie en gemeente hun medewerking verlenen. Een agrarische manifestatie, welke in vele facetten uiteenvalt en waaraan ook tal van attracties zijn verbond- den. De Vebo, die haar ontstaan te danken heeft aan een in september 1935 op het Schuttersveld gehouden vee- en zuivel- show, werd 3 april 1936 opgericht. In deze vergadering ging men er mede ak koord een vereniging op te richten voor het houden van tentoonstellingen in het bijzonder van vee, paarden, zuivel en bodemprodukten en haar de naam te geven van V.E.B.O. (VE van vee en BO van bodemprodukten). De vereni ging had ten doel de bloei van het Leid- se marktwezen en die van de veehandel en de veehouderij en van land- en tuin bouw te bevorderen. Een doelstelling, welke zij al deze 25 jaar is trouw ge bleven. Reeds direct van de aanvang had de Vebo de belangstelling van de provinciale en gemeentelijke overheid. De toenmalige Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, aanvaardde het be schermheerschap van de vereniging, ter wijl de burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, zich be reid verklaarde om op te treden als voorzitter van het Ere-comité. Een be langstelling, welke al deze 25 jaar is ge continueerd. Aan de wieg van de Vebo Hoewel het huidige Vebo-bestuur vele leden telt die daarin reeds tien jaar of langer zitting hebben, zijn er enkele per sonen, die voor 25 jaar aan „de wieg" van de Vebo stonden. Het zijn de heren J. H. van der Kloot, L. A. Mennes, de rijksconsulent ir. P. Verhoeven en het jurylid, ir. J. S. Swierstra. Met de Vebo jubileren ook zij mede. Een naam, welke daarnaast een goede Vebo-klank heeft, is deze van de heer J. W. Bonda, die zeer vele jaren het voorzitterschap be kleedde. Bij alle Vebo-activiteiten was hij de motor, waarom alles draaide. Treden wij terug in de geschiedenis van de Vebo, dan ontmoetten wij de heer Mennes, die ons vertelde, dat de thans jubilerende vereniging reeds een voorloopster heeft gehad. Het was de in 1931 opgerichte „Vereniging van Var kensfokkers en Mesters te Leiden", die op 25 april 1933 op het veemarktterrein een varkensdemonstratie en verkoopdag hield, welke, gezien het succes, een jaar later werden herhaald. De heer J. W. Bonda van dit succes op de hoogte nam contact op met de heer Mennes teneinde in volgende jaren uitbreiding aan deze tentoonstelling te geven. Een goede aanleiding daartoe vond men in september 1935, in welk jaar de uitbrei ding (verbetering) van de veemarkt, waarvoor de raad een krediet van f 155.000 beschikbaar had gesteld, ge reed kwam. Het is inderdaad, aldus vertelt de heer Mennes, in die septembermaand iets goeds geworden. Niet slechts alle mogelijke uitgebreide rubrieken groot- en klein vee werden geëxposeerd, maar ook zuivel, groenten, fruit en bloemen, terwijl landbouwmachines en werktui gen en verschillende stands met pro- dukten en goederen, eveneens plaats ruimte vonden. Ook was de organisatie Officiële publikaties VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de Me loenstraat met Ingang van 31 Juli 1961 -uiBBZ3(j8MsSunB-nsaq JBP Jnnp ap jooa heden aldaar, ls afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, ln belde richtingen. LEIDEN, 29 Juli. van een ruiterfeest niet vergeten. Als terreinen waren aangewezen: voor vee, het vernieuwde en uitgebreide veemarkt terrein en voor al het overige het pas geëgaliseerde en van bestrating voor ziene gedeelte van het Schuttersveld. De exposities op dit veld werden onderge bracht in zes zeildoektenten, waaronder één van 60 x 10 m2 (voor fruit, groenten en bloemen), één van 40 x 20 m2 ivoor wetenschap en praktijk), één van 32 x 14 m2 (voor zuivel) en de overige van meer of minder geringe afmetingen, waaronder één voor kookdemonstraties. 't Begon met een zuid-westerstorm In totaal had men voor deze exposi tie de beschikking over circa 30000 vier kante meter overdekt terrein. Had menwant een voor deze tijd van het jaar ongewoon felle zuid-wester storm, welke daags voor de opening als een orkaan losbrak, bracht schrik en vernieling teweeg. Tent na tent stortte in Hetgeen met Hollandse degelijk heid was voorbereid, werd in een paar uur tjjds grondig vernield. Van een we deropbouw was geen sprake meer. En dat aan de vooravond van de opening, welke op 18 september was gesteld. Wie echter mocht menen, dat het organiserende comité zich door deze ca tastrofe want dat was het uit het veld liet slaan, vergist zich. Voorzitter Bonda en zjjn mannen togen opnieuw aan de slag. Hierover schrijft de heer Mennes ons het volgende: „Met auto's gingen wij nog dezelfde dag op stap om te zien of we een of ander gebouw konden bemach- Leidse veemarkt centrum van handel. Vrijwel alle Vebo-activi- teiten concentreren zich op deze markt. (Foto L.D./Holvast) tigen om daarin de expositie alsnog on der te brengen. Nadat in enkele uren vele tegenslagen waren geïncasseerd men kon op zo korte termijn niet een ge schikt onderkomen vinden zagen de gemeentelijke autoriteiten in, dat onze met ontzaglijk veel moeite en offers op gebouwde organisatie tot mislukking ge doemd was, indien hunnerzijds niet de helpende hand zou worden geboden. Deze werd geboden en royaal. Het gehele schoolgebouw aan de Rijns- burgersingel en Schuttersveld grenzen de, werd ons te circa 4 uur ter beschik - de kinderen door de ene deur de school king gesteld. Een kwartier later verlieten en werd door de andere deur het expo sitiemateriaal door gemeentewerklieden naar binnengedragen. We waren onderdak- zuchtten van ver lichting werden geslaakt, maar moesten voortijdig worden afgebroken, want nu moest er waar worden gemaakt wat bij de opening, welke slechts één dag moest worden uitgesteld, voorzitter Bonda zei, n.l. „dat de onvermoeide werkers wel in het bijzonder né, dinsdag blijken had den gegeven wat ze waard waren". Geslapen is er die nacht niet veel. In tegenwoordigheid van het ere-co mité en vele genodigden, verklaarde bur gemeester Van de Sande Bakhuyzen de tentoonstelling 19 september voor ge opend, na het uitspreken van een rede, waarin hij duidelijk zijn erkentelijkheid en dankbaarheid voor het gepresteerde deed uitkomen. Koninklijk bezoek Nieuwe receptieruimte Op de plaats, waar veertig Jaar ge leden een garage gevestigd was (het tegenwoordige Karrewiel aan de Steen straat) is thans een mooie, moderne re ceptieruimte verrezen, met een vloerop pervlakte van ruim negentig vlerkante meter. Voor deze nieuwe aanwinst legde de heer A. P. G. Timp sr. in 1921 de grondslag. Hij kocht het pand Steen straat 55 en vestigde daarin een winkel met lunchroom. Mede onder leiding van zijn zoon, de heer A. P. G. Timp jr., die in 1953 de zaak overnam, werden tal van wijzigingen aangebracht en groeide het Karrewiel uit tot een modern hotel- café-restaurant, dat uit toeristisch oog punt en met het oog op de nog altijd ge ringe hotelaccommodatie in de Sleutel stad, in een grote behoefte voorziet. Zeer vele relaties onder wie een vertegen woordiging van WV, boden de heer en mevr. Timp met deze nieuwe uitbreiding hun gelukwensen aan. Schilder- en bloemsierkunst in de Lakenhal NU REEDS BIJNA 5000 BEZOEKERS Nu de samenwerking met de Stichting Rijnsburgs Bloemencorso in de Laken hal ingerichte tentoonstelling „Schilder en bloemsierkunst" één week open is, kan reeds worden vastgesteld, dat deze expositie een groot succes wordt. Bin nenkort wordt de 5000ste bezoeker ver wacht, hetgeen in zo korte tijd voor de Lakenhal een record bezoek is. Reeds tweeanaal vond een verversing plaats, om te bereiken dat iedere bezoe ker de tentoonstelling in even mooie toe stand ziet als bij de opening. Opvallend is vooral de toename van het bezoek, na de televisie-uitzending van jJ. woensdagavond. Wanneer we de in de Lakenhal dienst doende suppoosten mogen geloven en wat is er voor reden om dat niet te doen dan is iedere bezoeker sprakeloos over hetgeen hier te zien is. De Rijksgebouwendienst heeft ondershands aanbesteed het bouwen van een proefkamer voor het Organisch chemisch laboratorium. Er werd als volgt ingeschreven: N.V. vh. Bik en Breedeveld, Leiden f 88.000; Aannem.bedrijf K. Burgy. Oegstgeest f85.516; C.V. Aanmem.bedrijf Proper, Oegstgeest f 83.840. sportvlieger uit Putten de stuurknup- pel niet hanteren, want voor de duin- van deze tijd is zijn vliegbrevet door de Raad voor de Luchtvaart ingetrok ken. De jongeman vloog op tweede paasdag met zijn eigen vliegtuigje, een Tiger Moth, zo laag over het huis en het erf van zijn ouders te Putten, dat Advertentie GANGEN \t LEIDEN- TEL.WW&I J5 Drie maanden mag een 24-jarige een tak van een boom een groot gat Felle brand in het hart van Zaltbomniel Vannacht om halfeen is een fel uit slaande brand ontstaan in een groot pakhuis aan de voet van de eeuwenoude St. Maartenskerk in Zaltbommel. In dit 680 kubieke meter grote pakhuis van de lompen- en oudpapier handelaar L. A. van Bruchem is door tot dusver niet op gehelderde oorzaak brand ontstaan. Tientallen meters hoge vlammen vormden een ernstige bedreiging voor de omliggende gebouwen en voor de goti sche Sint Maartenskerk. De brandweer heeft schade aan andere percelen kun nen voorkomen, maar kon niet verhin deren, dat 150 ton papier, lompen en enige persen en ander materiaal in vlammen opgingen. Opmerkelijk is dat enige weken geleden, eveneens in de nacht van vrijdag op zaterdag om half een een auto van de heer Van Bruchem is uitgebrand. Deze auto was in brand gestoken door een werknemer van de heer Van Bruchem. die zich op het ogen blik in arrest bevindt. in een van de vleugels van zijn toe stel sloeg. Hij vloog zonder verdere ongelukken met zijn passagier terug naar het vliegveld Teuge, waar hij was opgestegen. De kantonrechter legde hem wegens te laag vliegen buiten de bebouwde kom is de toegestane minimumhoogte 150 meter) 150 gulden boete op. De Raad voor de Luchtvaart, die zijn zaak op 30 Juni behandelde, zegt in zyn uit spraak van gisteren, dat hij een ernstig gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef en vliegerschap heeft getoond. De sport vlieger die van beroep automonteur is. vertelde op de zitting van de Raad. dat de schade aan zijn toestelletje zo groot is <3.000 gulden» dat hij het niet meer wil opknappen. Hij wil nu zelf een helikopter gaan bouwen. Lezers schrijven Leiden in last (II) Met veel belangstelling Las ïk het artikel in de krant van gisteren ..Lei den in last door vuil". Mijn aelljaohtje heeft een ligplaats in de Haarlemmer- trekvaart. dicht bij de spoorbrug. Ver leden jaar was het wit geschilderd doch dit jaar werd het donkerblauw, waar door de vuile olielaag althans niet zo zichtbaar, maar daarom niet minder erg is. Algemeen worden de Lichtfabrieken als voornaamste bron van deze vuile olie genoemd. Als dit Juist is. vind ik het een schande dat hieraan al ndet lang paal en perk is gesteld. Een over heidsbedrijf geeft hier wel een heel slecht voorbeeld. Het ls dan ook geen wonder dat kleinere bedrijven het daarom ook niet zo nauw nemen. Het viel mij op dat niets gezegd werd over de oliestank. In de omgeving van de Mare bij het smalle bruggetje over de Langegraeht is deze stank vrijwel con stant aanwezig Het feit dat het hier blijkbaar geen klachten over regent. is wel een bewijs dat de Leidenaren op dit punt veel gewend zijn. Ik vraag mij echter af of deze voortdurende stank op den duur niet schadelijk is voor de gezondheid van de bewoners van het stadsdeel in de omgeving van de Licht fabrieken. J. POORTMAN. De zigeunerprinses Kolder uit de oude doos VAN DEZE WEEK Nog dezelfde dag deed dit ook Ko ningin Wilhelmina, die met klein gevolg een bezoek aan de tentoonstelling bracht en zich uitvoerig over het geëxposeerde materiaal en het aangevoerde vee liet voorlichten. Tot zover de heer Mennes. Niet versagen Hebben de voortrekkers van de thans jubilerende Vebo ondanks deze aanvan kelijke tegenslag niet versaagd, opeen volgende besturen zijn in hun voetspoor voortgegaan. De komende tentoonstelling zal daarvan het bewijs leveren. Gestelde idealen zijn voor een groot deel reeds verwezenlijkt. Het boerenbe drijf is gemoderniseerd, de veestapel heeft aan kwaliteit gewonnen, terwijl ook de agrarische jongeren het nut van de Vebo zijn gaan inzien. Blijft nog een grote wens: een nieuwe veemarkthal. En ook daarvoor zijn de perspectieven thans gunstiger, dan voor enige jaren. LUXOR Wat moeten wij na zoveel jaren nog voor nieuws over Stan Laurel en Oliver Hardy vertellen? De laat ste is al geruime tijd geleden overleden en Stan Laurel slijt zijn laatste levens dagen in betrekkelijk comfort en rust in de Zuidcalifornische badplaats San ta Monica. Hij is over de zeventig Toch is dat duo, dat de historie is ingegaan als „de dikke en de dunne", nog steeds een begrip. In de vakantie- REX De wijn, die Charlie Chap lin eertijds in zijn films schonk, kon de krans best missen en nóg heeft zijn naam een magische klank. „De i Chaplin-Revue" zal dan ook zeker 41_ olccuo CC1I Ali uc \veel bezoekers trekken. De heer j verstrekt, werd overgeschakeld op dë'vVr- tijd duiken hun dolle 'rolprenten steeds Chaplin zelf houdt een korte inlei- strekking van warm maaltijden aan de weer op. De mensen schijnen niet ge- I ding bij de drie (stomme) filmpjes, meest nooddruftige medeburgers. Die noeg te kunnen krijgen van hun grol- waaruit deze „revue" bestaat: A maaltijden werden georganiseerd met - - 1-- een semi-legaal tintje. Vijftigduizend In memoriam J. A. J. Hendriks Gistermorgen werd op het R.-K. Kerk hof aan de Zijlpoort het stoffelijk over schot ter aarde besteld van de heer J. A. J. Hendriks, die op 27 juli JJ. in zijn woning in de leeftijd van 63 jaar is over leden. Het is moeilijk te berekenen hoe vele en hoe grote verdiensten zich deze man voor de gemeenschap en speciaal voor de stad Leiden heeft verworven. Hij deed dit voornamelijk in zijn functie bij het distributie-bedrijf vóór, tijdens en na de oorlog. Van het begin af van het distri butie-apparaat, dat was in 1937—1938, was hij daarin werkzaam Bij de sterke uitbreiding van de dienst tijdens de oor log. werd hij al spoedig hoofd van ver schillende afdelingen bij de Leidse Dis tributie. Later werd hij benoemd tot di recteur van het Distributie-district Voor burg. In deze hoedanigheid beëindigde hij dan ook zijn distributie-loopbaan in 1950 toen de distributie voor goed een einde nam. Nadien hield hij zich bezig met de administratie en organisatie van de verschillende studiefondsen bij de Leidse Universiteit. Door zijn rechtvaardigheid, eerlijkheid, plichtsbetrachting en sterk ontwikkeld sociaal gevoel ls hij in de bezettingsjaren tallozen, particulieren zowel als instellin gen, tot een waarlljke zegen geweest, ter wijl zijn diplomatieke gaven hem in staat stelden altijd precies het evenwicht te bewaren en zijn naar meerdere zijden uitermate precaire positie te handhaven, al werd hij ook eenmaal gearresteerd. Behalve dat hij voortreffelijk werk voor de burgerij heeft gedaan, is hij ook de illegaliteit tot grote steun geweest. De heer Hendriks vormde de dekking en de achterhoede van het sociale verzet. Daardoor is het de Leidse illigaliteit ge lukt, zelfs onder de moeilijkste omstan digheden, een hulpverleningsprogramma ten uitvoer te leggen, dat in andere ste den van het We:ten niet denkbaar, laat staan realiseerbaar was. Dit programma omvatte enerzijds de bescherming en an derzijds de levensmiddelenvoorzienmg van de opgejaagde en achtervolgde me de-burgers. Daarnaast stond de finan ciële ondersteuning. De bescherming en dc levensmiddelenvoorziening gingen in dit programma hand in hand. Alle be reikbare ondergedoken dwangarbeiders, Joden en politiek gezochten werden in Leiden in het bezit gesteld van authen tieke bescheiden, zoals persoonsbewijzen, stamkaarten en inlegvellen. Maandelijks werden enige duizenden levensmiddelenkaarten aan de Leidse distributie-dienst „ontfutseld" om daar mede te voorzien in de noodgevallen in Leiden en in andere plaatsen van Ne derland, o.a. Amsterdam, Rotterdam, Dordrecht, Eindhoven en Arnhem. Zo was ergens in een katholiek ziekenhuis een heel contingent Joden ondergebracht, dat een trouwe afnemer was van de Leidse bonkaarten. Toen de levensmid delenvoorziening op de bonkaarten ging stagneren en er praktisch geen levens middelen meer op deze kaarten werden len en grappen. De entourage, waarin j dog's life",, „The Pilgrim" en „Shoul- men ze ziet. doet-gemeten naar de he- der Arms Charlie Chaplin hield dendaagse begrippen klassiek aan, j van stomme film, hij kon er, bij mm ■■f: •wW Zo is het nu reeds 25 jaar: be langstelling voor het Vebo-vee. Geheel links (met zwarte hoed) de heer W, Bondadie jarenlang zijn stimulerende krachten aan de jubilerende vereniging heeft gege ven, maar zo is ook hun humor. Ongecom pliceerd: Van-dik-hout zaagt-men-plan- ken. Een dom stukje travestie, een on nozel robbertje vechten, een kolderieke holpartij met veel val- en glijpartijen en vanzelfsprekend het nodige (en nog meer onnodige) gooi- en smijtwerk. Het is een overbekend stramien, waarop dit duo heel wat geborduurd heeft. In feite verschillen hun films maar bar weinig van elkaar. Altijd even onnozel, altijd even stom. Of zij nu barkeeper, glazen wasser, brandweerman, kermisexploi tant, boef of zigeuner zijn. In al hun vermommingen hangen zij de domme Hans uit. die aan het slot altijd weer op de pootjes terecht komt. Ach. het is humor. Ongetwijfeld van een bepaald soort, maar in deze weerkundig toch al sombere vakantietijd kan een bevrij dende lach zeker geen kwaad. Want zelfs de grootste nurks zal onwillekeu rig lachen om de kolderstreken, die het duo uitgehaald hebben, toen zij vele ja ren als weinig schilderachtige zigeuners voor de camera's gezet werden en daar bij zelfs bij kinderroof betrokken raak ten. De snertsoldaat Zotte situaties LIDO „De snertsoldaat" is een grappig filmpje over de belevenissen van een spion en diens dubbelganger. De spion is een arrogante, IJdele, maar ook onverschrokken wingcommander, die ge vreesd en gezocht wordt, door de Duit- jsers. Zijn dubbelganger is een onnozele I rekruut, die zich slechts heeft bekwaamd in het wassen van toiletten. Ge zult be grijpen, dat de dubbelganger een actie van de gevreesde spion moet dekken door |Zich voor hem uit te geven. De spion moet worden gedropt in het bezette Frankrijk om tekeningen van vliegen de bommen te bemachtigen. De dubbel ganger moet naar Afrika. Uiteraard komt de dubbelganger in Frankrijk terecht om enkele dagen later met vliegende bom en al in Londen te landen, waar hij als een held wordt verwelkomd. U ziet: van het verhaaltje gaan er duizend in een dozijn. Maar het ls wel aardig uitgewerkt. Er is ruimte genoeg gelaten voor zotte en vaak zelfs amu sante situaties. En het feit, dat de film op echt Engelse manier een tikkeltje spottend is aangepakt garandeert ook zo nu en dan een echt scheutje humor. Brian Rix speelt kennelijk met veel plezier de (dubbele) hoofdrol. In het voorprogramma draait een film over Duke Ellington en zijn kwartet, 's Middags wordt voor de kinderen „De nieuwe avonturen van Dik Trom" ver toond. de intrede van de geluidsfilm, slechts node afstand van doen. Zijn liefde evenaarde zijn meesterschap, waar- dooqr zijn produkten uit die tijd nog steeds de moeite van het bekijken waard zijn. In „A dog's life" treedt het Chaplin-maJinetje in volle glorie op: als de vagebond, die zichzelf en zijn hond met fraaie listen in leven weet te houden. Als ontsnapte ge vangene speelt Chaplin in „The Pil grim" voor de nieuwe dominee van een kleine gemeente: een kostelijke geschiedenis. De langste van de drie, „Shoulder Arms", is een meesterlijke parodie op de oorlog. Charlie holt als boom door een bos, beleeft alle el lende van het soldatenleven aan het front en weet tenslotte de Duitse I keizer te ontvoeren. Het is een zot en heel knap filmpje. Iets om te gaan zien. De bruid is niet bleu Kuise B.B. Casino In „De bruid is niet bleu" wordt het verhaaltje aangegrepen om B.B volkomen ongemotiveerde?) in al lerlei verleidelijke houdingen uit te stal len. Het ligt er vaak wel erg op B.B. als badreclame, B.B. op bed, B.B. een beetje verdrietig half naakt door de tuin. Enfin, de meeste heren zullen zeggen: Bah B.B., dat vieze kind. maar zullen wel graag naar haar kijken. Welnu laten ze hun gang gaan, want hoe verleidelijk B.B. ook wordt uitgestald, er Ls geen de cadent tafereeltje bij. Wel bedenkelijk is. dat er grapjes worden gemaakt met het huwelijk. Ook al is het zelfs in de film een grapje, dan past dit toch niet. Over de liefde wordt af en toe wel eens iets aardigs gezegd Iets dat wer kelijk hout snijdt. Daar zijn het dan ook Fransen voor. Zeggen ze Tenslotte ls het wel aardig om te we ten. dat B.B. in deze film een erg kuis meisje is, op zoek naar de ware liefde. mensen waren daarvan de gast. Dat dit alles mogelijk was, ls voor een belangrijk deel te danken geweest aan de heer Hendriks. HU wist de plaatsen op het distributie-kantoor zo te doen bezetten, dat Juist die personen, die om hun betrouwbaarheid en werkkracht voor de uitvoering van het enorme program ma onontbeerlUk waren, de kardinale posten innamen. Bovendien wist hij op kritieke momenten zodanig in te grijpen, dat de dreigende mislukking van het werk en arrestatie van de betrokkenen doeltreffend werden afgewend. ZUn nuttig en menslievend werd ln die Jaren is slechts weinigen bekend. Er moge thans, nu hU is heengegaan, ln grote dankbaarheid melding van worden gemaakt. Mr. A. M. G. Bernard, Advertentie L'Amerique Insolite Zoekt U een van f40.— of f400.—. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De Gero-specialist. Sag mir adieu Pretentieloze vrolijkheid TRIANON Een filmpje zonder enige pretentie. Een dwaas verhaaltje van een stelletje boeven, die een dief stal van documenten, welke een mil joen waard moeten zUn. op touw heb ben gezet, wordt gebruikt als kapstok om er het optreden van een aantal voor al bU de Jeugd populaire sterren ann op te hangen. Jacqueline Boyer zingt een liedje in een voorbijtrekkende bus. Jan en Kjeld zingen ook. maar dan als twee hulpjes op een fruitmarkt, Rocco Gra- nata laat zich even horen in een hotel en Gaby King wandelt na haar korte bijdrage weg aan de hand van een of andere Jonge man om ook met meer terug te keren. Alleen Fred Bertelniann en Chris Howland horen we wat meer. maar daarvoor zUn zU dan ook het artiestenpaar. dat per ongeluk de plan- I\u al de vijfde week nen van de boeven doorkruist. bU toeval cttttwa t a i !de documenten in bezit krUgt en dan STUDIO In het kleine theater aan het doelwit van een dolle jacht vormen Sjf T ssgj. Er wordt lustig met tomaten gesmeten. de Steenstraat gaat „L'Amerique Insoli te" de vUfde week in. Het is de kleurige visie van de Fransman Francois Rei- chenbach op de ongewone dingen ln het Amerikaanse leven. Een zeer be langwekkende film, die overal veel bijval geoogst heeft. En dat kenneRjk ook ln Leiden doet. pittig met harde voorwerpen geslagen en danig van kleren verwisseld. Dat al les om de vrolUkhcld maar op te voe ren. Een zuiver commerciële rolprent, welke aan degenen, die hun eisen niet al te hoog willen stellen, wel plezier kan verschaffen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3