rrvrrrvrrvrrvjrTffrvrrrvrrvrr^ Koelkastenimporteurs „Geen lagere prijzen" m*, nog kunt U Uw lettercombinaties inzenden! Krishnan en Soriano in de kwartfinales mpalla 31 ct GEORGE Amsterdamse waterpadvindsters in Nieuwkoop verspeelden boot VERENIGDE NEDERLANDSE BROUWERIJEN D'ORAN JEBOOM N.V. Beiers dorp wil massamoord op joden (in twaalfde eeuw) vieren DONDERDAG 27 JULI 1961 Ondanks de houding van Bosch De Vereniqinq van Importeurs I Willem van Rijn, d e daaraan toevoegde, 3 r Hot Vlot Karl 11 i f J- van Koelkasten (Vimko) heeft gistermiddag tijdens een spoedver gadering in Den Haag besloten niet tot verlaging van de prijzen van koelkasten over te gaan. Het loslaten van de vaste verkoop prijzen van koelkasten heeft tot gevolg dat by het publiek de indruk wordt ge wekt, dat hierdoor in de huidige prijs situatie een algemene wijziging zou kun nen optreden, hetgeen geenszins het ge val zal zijn, zo meent zij. Aller belang is het beste gediend met handhaving van de vaste, reeds zeer lage verkoopprijzen van koelkasten, aldus de importeurs van koelkasten, aangesloten bU de „Vimko". Men zal zich ten scherpste keren te gen de praktijken van de importeur van de Duitse Bosch-koelkasten, de NV Willem van Rijn in Amsterdam, die zo als gemeld de winkelprijzen van deze produkten heeft vrijgegeven. De mening van de importeur staat overigens lijn recht tegenover die van de Vimko. Hij is van oordeel dat de prijzen van koel kasten zonder enig bezwaar kunnen wor den verlaagd. „Lagere prijzen zullen een omzetstijging tot gevolg hebben, zo ver klaarde een staffunctionaris van de NV Oostduitse controle op wegverkeer Hamburg - Eerlij n De Oostduitse politie heeft een con trolepost binnen Oost-Duitsland op het wegverkeer van West-Duitsland naar West-Berlijn ingericht en wel op de autoweg van Hamburg naar Berlijn. Te Ribbeek, bij Potsdam, moeten alle automobilisten hun papieren laten zien, zo hebben in Berlijn aangekomen reizi gers aan de Westberlijnse grenspolitie gemeld. Normaal wordt het wegverkeer alleen aan de Oostduitse grensposten gecontro leerd, terwijl onderweg alleen maar van tijd tot tijd controle op de snelheids limiet wordt uitgeoefend. Een woord voerder van de Westberlijnse politie ver klaarde vanochtend dat het nog te vroeg is om te weten of de controlepost te Ribbeek als permanent is bedoeld. Volgens het communistische bedrijfs blad „Der Bildschirm" van de Rafena- fabriek in Radeberg zullen de West- duitse reizigers in Oost-Duitsland na het sluiten van een vredesverdrag met de Sowjet-Unie en andere geïnteresseer de landen als vreemdelingen behandeld worden. Volgens het blad zullen de wet ten op het vreemdelingenverkeer van volle toepassing zijn op West-Duitsland. Celebes-rebellen krijgen amnestie President Soekarno zal morgen een al gemene amnestie afkondigen voor alle opstandelingen, die op Celebes nog actief zijn, zo wordt te Djakarta vernomen. Het amnestie-besluit, dat terugwerkende kracht zal hebben tot 22 juni j.l., zal be trekking hebben op ongeveer 5000 re bellen. Het besluit is een uitvloeisel van de pogingen die de regering onderneemt, om in Indonesië tegen eind 1962 een nor male veiligheidstoestand te hebben. Het amnestie-aanbod beperkt zich tot de opstandelingen op Celebes doch zou later kunnen worden uitgebreid tot Mid- den-Sumatra en West-Java. Irak contra Engeland Irak heeft Engeland beschuldigd van schending van de Iraakse soevereiniteit. Het heeft de Veiligheidsraad gewezen op „de ernstige gevolgen die zulke daden kunnen hebben". De Iraakse V.N.-afgevaardigde Pachachi zei, dat drie Britse militairen in een pantser wagen Iraaks gebied zijn binnengeko men. Zy waren „kennelijk uit Koeweit vertrokken met een militaire opdracht". HU heeft de raad niet om maatregelen verzocht. Radio-Bagdad heeft omgeroepen, dat de drie Britse soldaten die in Irak zijn gearresteerd nadat zij de weg bij de grens van Koeweit waren kwijtgeraakt, voor een militaire rechtbank gebracht zullen worden. Er werd niet bij gezegd wanneer dat zal gebeuren. Volgens de Iraakse radio zijn de Engelsen met hun pantserauto de grens overgestoken om „te provoceren en agressie te plegen". Zy zouden wegen en installaties willen hebben opgebla zen. De radio zei dat zij gemakkelijk hun weg terug hadden kunnen vinden omdat ze landkaarten en andere mid delen daartoe bij zich hadden. Akkoord over Laos De Geneefse conferentie over Laos is het eens geworden over de volgende drie punten: niemand mag zich, direct of indirect, met de zaken van Laos be moeien; bij hulpverlening mogen geen politieke voorwaarden worden gesteld; Laos mag niet worden betrokken by bondgenootschappen, die zyn neutrali teit in gevaar brengen. Deze punten worden verwezen naar een werkcommissie, die het akkoord zal redigeren. De conferentie is het ook eens geworden over de samenstelling van de werkcommissie die een neutrali- teitsverklaring zal opstellen, zy zal be staan uit China, Frankryk, India, Engeland en de Sowjet-Unie. Angola weer voor de Veiligheidsraad De 39 landen tellende groep van Afro- Aziatische landen in de Verenigde Na ties overweegt de kwestie Angola voor de Veiligheidsraad of de Algemene Ver gadering te brengen. In een brief aan secretaris-generaal Hammarskjöld zeggen de afgevaardig den van deze landen dat Portugal zich schuldig maakt aan „meedogenloze on derdrukking en massamoord". De Portu gese regering heeft „niet de geringste aandacht" besteed aan de besluiten die de Veiligheidsraad en de Algemene Ver gadering met betrekking tot Angola hebben genomen. Zoals bekend heeft Portugal geweigerd de V.N.-subcom missie voor Angola tot dit gebied toe te laten. dat het besluit tot het vryiaten van de winkelpryzen na ryp beraad van vele jaren is genomen. Onverschillig „Zolang wy Bosch-koelkasten in Ne derland importeren en dat is al ruim dertig Jaar zyn wy nooit lid geweest van de Vimko," zo zei deze staffunctio naris voorts. „Wat de Vimko ook be sluit, het laat ons onverschillig. Wy menen de ingeslagen weg te moeten ver volgen." De NV Willem van Ryn is van mening, dat prysverlaging van de koelkasten tevens zal kunnen leiden tot een sane ring van de verbrokkelde markt. „Er zyn thans teveel handelaren, die koel kasten verkopen". Behalve hergroepe ring van de markt, hoopt men de zo „wilde importeurs", die zelf koelkasten in Duitsland gaan halen en tegen aan- merkeiyke kortingen in Nederland ver kopen, de wind uit de zeilen te kunnen nemen. We voeren nu al jarenlang al lerlei processen, maar dat duurt ons te lang. We hebben geen geduld meer, om dat het verschijnsel van de wilde im porteurs onrustbarende vormen gaat aannemen," aldus de zegsman van Wil lem van Ryn, die voorts zei, dat het geenszins de bedoeling is met het pro cederen te stoppen. Rex Gildo komt niet naar „Nu Breda" (Van onze Bredase correspondent) Rex Gildo, Duits tieneridool en ook zanger, komt zondag niet in Breda. Daar zou hy in de grote feesthal van de ma nifestatie „NuBreda" optreden ty- dens een festyn van moderne ontspan- ningsmuziek. Gisteren heeft Rex Gildo telegrafisch laten weten, dat hem by filmopnamen aan de Middellandse Zee een ongeluk is overkomen. „Doktersver klaring volgt," zo heet het in het tele gram. Die verklaring is natuurlijk van belang voor het geval „NuBreda" een vervolging wegens contractbreuk zou willen instellen. Voorlopig heeft de ,,Nu...." meer werk aan het zoeken naar een zo mogeiyk geiykwaardige ver vanger van Rex Gildo, naar wiens op treden duizenden jongeren moeten heb ben heengeleefd de afglopen weken Lonen bakkerspersoneel weer in bespreking (Van onze Haagse redactie) Gisteren hebben de vertegenwoordi gers van het bakkersbedrijf opnieuw uit voerige besprekingen gehad met de Stichting van de Arbeid. Daarby zyn onder anderen voorstellen naar voren gebracht over de mogelykheld van pres tatiebeloningen. die soms wel, soms niet uit de produktiviteitsverhoging kunnen worden betaald. De Stichting van de Arbeid zal zich nog nader beraden over de naar voren gebrachte standpunten, waarna zy haar mening zal kenbaar maken, opdat het College van Ryksbemiddelaars een be- 31 ju|j js absoluut de laatste dag. Completeer dus Al rpUTC n°g snel Uw lettercombinaties voor de if&k (fiÈtüj "Ltlin 10 Qmiïs trioSCoapêon, WjJJaS) Ifjnnpl nnir (IAPCM 0ver "n paar dapen beo|n' de 3* vt,rassina UHULll ORANJEBOOM Z.H.B. BARBAROSSA Koersen te Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Kessel-prya: 1. Zandor van 's-Graven- hof (A. G Heskes) (1.344); 2. Zelonus K; 3. Xandamour. Tot.: wl. 8.70, pl. 2.40, 1.40. 4 60. koppel 9. cov. 4. Baarlo-prljs. Ie heat: 1. Weerlicht B (W. F. Hauber) (1.23.8); 2. Unaniem; 3. Uranus Koff. Tot.: wl. 11 80. pl. 2 40. 3. 2.10, koppel 9 60, cov. 8.20. Reuver-prys: 1. Y Dunst (B. J. van Tilburg) (1.27.9); 2 Zlppy Erebus; 3. Xa- vler. Tot.: wl. 9.90. pl. 1.80, 1.70, 1.50, koppel 11.20. cov. 4.40. laasbree-prys: 1. Wento Con Dlos (H. Pye) (125.9): 2. Victress H; 3 Why not. Tot.: wl. 2.50. pl. 1.20, 1.30. koppel 4.20, cov. 3. Baarlo-prljs. 2e heat: 1. Sunny Williams (A. G. Heskes) (1.22); 2 Unaniem; 3. Vaurlen. Tot wl. 4.50, pl. 2.60, 2.20, kop pel 20. cov. 5.70. Definitief Baarlo-prljs: 1. Unaniem (D. Suykerbuyk), - - - - - r oujRciuujai, Weerlicht B, 3. Sunny slissing kan nemen omtrent de verho- Williams ging van de lonen in het bakkersbedryf. I Totaiisator-omzet f57.787.50. Internationaal toernooi te Hilversum Ramanathan Krishnan, de vermaarde speler uit India, en de Argentynse no. 1, Soriano, zyn er ils eersten in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinales van het heren-enkelspel In het internatio nale tennistoernooi te Hilversum. Krish nan, die byzonder sterk spel liet zien, versloeg achtereenvolgens Rawstone (6—1 61) en de Zuidafrikaan Coghlan met 61 60. De Argentyn Soriano, die eveneens goed op dreef was, schakelde o.a. de Advertentie groot nieuws voor mannen met smaak!. in dozen en in cederhouten kistje VRAAG UW WINKELIER NAAR DEZE GROTE ONTDEKKING VAN andere ontdekkingen: CAMPARA 40 ct. BANDERA 36 ct (in echt cederhout) McCloy bij Chroesjtsjow De minister-president van de Sowjet- Unie, Chroesjtsjow, heeft gisteren te Sotsji de ontwapeningsadviseur van president Kennedy, McCloy, ontvangen, aldus heeft Tass gemeld. zy hebben in vriendschappelyke sfeer gesproken over de problemen van de Russisch-Amerikaanse besprekingen over ontwapening die vorige week vrydag werden afgebroken. Ook is over andere Russisch-Ameri kaanse kwesties gesproken.» Chroesjtsjow en McCloy hebben samen het diner gebruikt. Agenda WEU-ministerraad De agenda voor de ministerraad van de Westeuropese Unie (WEU), die op 1 augustus in Parys wordt gehouden, zal vermoedelyk de volgende punten omyat- ten: betrekkingen van Engeland met de zes landen der Europese Economische Gemeenschap, het probleem-Berlyn. Europa en Latyns-Amerika en andere kwesties. De bevolking van Argentinië bedroeg ln 1960 20.800.945 zielen wat 26 procent meer Is dan ln 1947, zo biykt uit een dezer dagen gepubliceerd rapport. Het Duitse tydschrift Der Spiegel heeft kritiek geoefend op een voorgeno men viering van een massamoord op joden in de twaalfde eeuw, die In Beieren gehouden zal worden. In sep tember zal namelijk in het dorp Deggen- dorf tijdens een religieus feest het won der van het verschynen van een kind (Foto Leldsch Dagblad) worden gevierd, dat gebeurd zou *Un nadat joden geconsacreerde hosties had den ontwyd. Volgens de religieuze traditie zouden de hosties zyn gaan bloeden nadat de betrokken Joden deze met doornen had den doorstoken en op een aambeeld op de hosties geslagen hadden. Het verhaal luidt dat alle joden in Deggendorf als tegenmaatregel werden vermoord. Het plaatseiyke blad van Deggendorf heeft aangedrongen op het opnieuw op voeren van een antisemitisch mirakel spel dat op dit voorval is gebaseerd. Het spel is geschreven door een Bene- dictyner monnik Der Spiegel eist nu dat de „antise mitische aspecten" uit het festival moe ten worden verwyderd. „Jodenhaat be hoort hierin niet langer betrokken te worden. De jodenhaat heeft reeds een zware schuldenlast op ons volk gelegd". i Na de officiële openingsplechtig heid in het centrum van Nieuw koop van het Nationaal Water kamp 1961" heeft minister Toxo- peus de tentoonstelling „Op en om het water" die is ondergebracht in het R.K. Parochiehuis, geopend. Daarna scheepten de gasten zich in en werd een bezoek gebracht aan de kampen op de eilanden. Ook het Sireneneiland van de meis jes werd niet vergeten. Des middags hebben zeeverken ners en ook enkele groepen water padvindsters de boten bemand en zich wat geoefend op de plassen. Voor de meisjes van de Amster damse „Dacktjanst"groep, behoren de tot de Halarengroep verliep dit proefvaren minder prettig. Onge veer midden op de Zuideinderplas liep namelijk hun vlet vol water en zonk bijna onmiddellijk. De meisjes alle uitstekende zwemsters wisten alle zwemmende het Sire neneiland te bereiken. Zodra het water wat rustiger is zal hun vlet worden geborgen. De zeeverkenners bleken beter tegen het ruwe water opgewassen. Met korte halen trokken zij hun vletten tegen de keiharde wind windkracht 8) in. Ook hebben en kele stoutmocdigen een zeiltocht gemaakt, die veel voldoening schonk. Nederlands antwoord Geen sprake van 'n beschieting Sowjet walvisvaarder De Nederlandse regering heeft officieel ontkend, dat er sprake geweest zou zijn van een beschie ting van de walvisvaarder „Spo- kojny" in de namiddag van 12 mei j.l. In een op 7 Juli aan het Sowjetrussi- sche ministerie van Buitenlandse Zaken overhandigd antwoord op de nota van de Russische regering van 14 mei JJ.. zegt het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken, dat een onderzoek heeft uitgewezen, dat op die 12de mei door een militair vliegtuig een schip werd opge merkt, dat zover kon worden gezien geen vlag voerde. Zoals in dergeiyke gevallen gebruikeiyk Ls, werd het schip vervolgens door het vliegtuig benaderd teneinde dit te identificeren Enige uren later trok het schip weer de aandacht, nu van een ander militair toestel, dat eveneens ln dat gebied op een oefen- vlucht was. Ook dit vliegtuig heeft ge tracht het schi-» te identificeren, dit met inachtneming van alle eisen van vei ligheid. By de uitvoering van deze iden tificatie ls geen sprake geweest van enig provocerend optreden. Slechts de alge meen eebrulkeiyke werd daarby gevolgd. De ontmoeting met dit schip hield geen enkel erband met het feit dat het eerst genoemde vliegtuig, dat voor oefenvlucht was uitgezonden, ongeveer één uur later enkele oefenraketten afvuurde, waarby uiteraard met de veiligheid van het scheepsverkeer nauwgezet rekening werd gehouden. Het vliegtuig bevond zich op dat moment ongeveer 25 kilometer ach ter het schip en vuurde bovendien de raket af in een koers tegenovergesteld aan de richting, waarin het schip voer. Mexicaan Palafox uit: 64 7—5 Een aardig succes boekte de Hilversummer Rob Kuypers. Hy versloeg de Duitser Sitsche in drie sets 5—7 8G 7—5. In de finale-set redde hy de party uit een achterstand van 24 Eveneens een par ty van zeer goed gehalte lieten de Zuid afrikaan Mayers en de Amerikaan Her- nado zien, die eerstgenoemde won met 4—6 6—1 6—2. In het dames-enkelspel slaagde van de Nederlandsen alleen mej. Marian Montz erin, tot de kwart-finales door te drin gen. zy heeft echter nog geen enkele buitenlandse tegenstandster getroffen. Mej. Rollin Couquerque werd op deze dag van het toernooi, waarop de regen enkele keren als spelbreker optrad en er bovendien een hinderiyke harde wind stond, zowel in het dames-enkelspel als in het dames-dubbelspel uitgeschakeld. In het enkelspel strandde zy op de Bel gische Christlane Mercells <61 60) en ln het dubbelspel, met de Australi sche mej. Gibson als partner, verloor zy van de Argentyns-Nederlandse combina tie mej. Bóve—mej. Ferlr, 2—6 6—3 1—6. Uitslagen De voornaamste uitslagen zyn: Heren-enkelspel. Ie ronde Goghlan (Z.-Afr.) versl. Stradmeyer (Ned 108 46 62; Kuypers <Ned.' versl. Sitsche (Did.) 5—7 86 75; Howe (Austr versl. Scholtz <Ned.) 10—8 4—6 6—3; Mulligan (Austr.) versl. Gurowitsch (Ned.» 7—5 6—1; Ali «India» versl. Ka- ramoy (Ned.) 26 86 62. 2e ronde: Coghlan (Z.-Afr.) versl I Campbell (Austr 10—8 64; Sanders (Z.-Afr.) versl. Bennett <GB) 6—0 7-5; Holland (Austr.) versl Ryan (Z -Afr 6—1 60; Soriano lArg versl. Knol (Ned.) 61 61; Palafox (Mex versl. Apparao (India) 6—0 6—3; Geraghty (Austr.) versl. Merlo (It.i 63 57 9—7; Howe (Austr.) versl. Moe (Noorwegen» 63 61; Mulligan (Austr.) versl G. Campbell (Austr. 46 6—1 6—2; Mu- ker Jea (India) versl Termeulen «Ned 7—5 6—2; Mayers (Z-Afr.) versl Her nando (VS) 4—6 6—1 6—2 3e ronde: Krishnan (India) versl. Coghlan (Z.-Afr6—1 6—0; Soriano (Arg.) versl. Palafox (Mex 64 7—5; Dames-enkelspel. Ie ronde: mej Hunt (Z.-Afr.) versl. mej. Teunissen iNed 60 63; mej. Mimi Arnold «VS» versl. mej. Wessels (Ned.) 6—0, 6—0; mevr. Gerson (Z.-Afr) versl. mej. Ruinen (Ned.) 63 6—0. 2e ronde: mej Jan Lehane (Austr.) versl. mej. Joyce Marinkelle (Ned 6—0 60; mevr. Ebbern (Austr versl. mej. P. Marinkelle (Ned.) 6—3 6—2. mej. Hunt (Z-Afr.) versl. mej. Siemers (Ned 61 63; mej. Marian Moritz (Ned versl. mej. Van Ryn (Ned 6—3 8—6; mej. Mimi Arnold (VS» versl. mej Fenr (Ned.) 6—0, 6—4; mej C Mercells (Bel gië) versl. mej Rollin Couquerque «Ned.) 60 61; mevr. Gerson «Z-Afr versl. mevr. Baars (Ned.) 6—2 64. PAARDESPORT Sterke ruiters naai de Leidse Hout De Nederlandse kampioen Anton Eb ben zal met Bajazzo deelnemen aan het nationaal concours hlppique, dat zondag a.s. wordt gehouden In het sportpark Leidse Hout. Tot de tegenstanders van Ebben In het springconcours M. A. be horen o.a. Rob Kouwcnberg. Mady Kos ter, S. Pruikemaker en Willy Scheercn. Het concours wordt geopend met een springconcours voor ruiters beneden 18 Jaar. gevolgd door een handicap springconcours in twee afdelingen, waar in o.a. uitkomen de dames Englebert en Verryn 8tuart en de heren Pruikemaker, Scheeren en Lance Huet Aan dit zeer interessante paardesport- festyn wordt voorts medewerking ver leend door de drumband van de gymnas tiekvereniging Bato uit Haarlem. Het concours vangt aan om 145 uur. Het hoofdnummer, het springconcours M.A., ls op 4.35 uur geprojecteerd Drie harddravers naar Hamburg Aan de op zondag 6 augustus as op de Hamburgse baan Farmsen te houden Grote Jubileum-prys. een internationale dravery over 2600 meter, zullen deel nemen de aan de heer A. Voordouw te Oegstgeest toebehorende Franse dravers Halros II en Jour de Java. alsmede de 10-jarige Nederlandv draver Sorento van de heer T A v. d. Veen te Wolvrga. In deze dravery. die ln totaal met 50 000 DM ls gedoteerd, waarvan de helft voor de winnaar is bestemd, moet Halros II de maximum voorgift geven van tachtig meter. Achttien paarden in de Dravers-Derby Voor de Nederlandse Dravers-Derby, die zondag 6 augustus as op de renbaan Duindlgt wordt gehouden, zyn van de 120 in hun geboortejaar voor deze klas sieke dr-verij ingeschreven paarden, voor slechts 18 drie-jarigen de insehryvingen gehandhaafd. Na de Grote Pry» der Lflge Landen is de Derby met ruim f14 000 aan prijzen en premies de hoogst gedo teerde dravery in ons land.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7