Hammarskjöld overlegt met president Bourguiba Resolutie van de Veiligheidsraad niet volledig ten uitvoer gelegd Delftse bioscopen wachten nog op beloofde belastingverlaging Gevangenis als vakantie ver blij f Met een enkel woord \genda ft DINSDAG 25 JULI 1%1 (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) Tunis Terwijl lange rijen Tunesische vluch telingen onder de gloeiende zon uit de half ver woeste stad Bizerta trokken, kwam Hammarskjöld de secretaris-generaal van de V.N., gistermiddag op het vliegveld van Tunis aan. Hij verklaarde het conflict om Bizerta een dringende zaak te vinden en zei verheugd te zijn, dat hij binnen 24 uur gehoor had kunnen geven aan president Bour- guiba's uitnodiging om naar Tunesië te komen. Daarna vertrok hij naar Bourguiba's zomerpaleis en ging onmiddellijk in conferentie met het Tunesische staatshoofd. Een dringende zaak was het zeker. Weliswaar blijft de wapenstilstand nog steeds gehandhaafd na de actie, die de Fransen een „beveiligingsoperatie" noemen, maar die in werkelijkheid bijna een strafexpeditie mag heten. Maar Parijs maakt nog niet de minste aanstalte om gehoor te geven aan het tweede deel van de resolutie van de Veiligheidsraad: het terugtrekken der strijdende troepen op hun uitgangsstellingen. De Fransen houden het grootste deel van de stad en haar omstreken bezet. Pogingen om Frans-Tunesische regelingen te treffen over de meest elementaire voorzieningen van de bevolking en water en voedsel stranden nog steeds op protocolaire bezwaren van Franse kant en gebrek aan organisatie b\j de Tunesiërs. leggen. De Franse zaakgelastigde in Tu nis, Duval, en de commandant van Bi zerta, admiraal Amman, hebben beiden met alle kracht tegen Franse militaire repressailles gewaarschuwd. Zij waren van mening dat tot vlak voor het begin Torenhoog politiek probleem Naast de nood in Bizerta zelf doemt een torenhoog politiek probleem op voor Hammarskjöld. Dit is zijn eerste ernsti ge internationale crisis na de aanval waarmee de Sowjet-Unie inzake de Kon golese kwestie zijn positie heeft verzwakt door het voorstel van het „troika"-prin- cipe. Zijn armslag is nu ten zeerste beperkt. Omdat hij in de affaire-Bizerta tegenover een gesloten front staat van het Afro-Aziatische en het communis tische blok kan hij zich geen enkele tegemoetkoming aan Frankrijk of het Westen permitteren. Zelfs het zenden van blauwhelmen om de partijen te scheiden is in dit geval geen oplossing. „Niets minder dan de evacuatie van de basis Bizerta zal de eis zijn van de meerderheid in de V.N. De Fransen daarentegen, die in de aanvaarding van de wapenstilstand een Tunesische capitulatie zien, zijn niet eens bereid zich op de basis zelf terug te trekken. Amerikaanse en Britse di plomaten in Tunis zijn vrijwel rade loos. Zij beseffen dat hun regeringen hun hardhoofdlge Franse bondgenoot wegens Berlijn niet onderhanden kun nen nemen. Zij vrezen anderzijds dat het Westen zicli vlak voor de Berlijnse crisis onverhoeds in een diplomatieke rattenval heeft laten lokken. Stilte In de getroffen stad Bizerta zelf hing gistermiddag na het krijgsrumoer van vorige week een zware bezorgde stilte. De doden zijn begraven, de gewonden geëvacueerd, de bevolking is ongerust. In de Franse wijken is water verkrijg baar, maar het is ondrinkbaar. In de Arabische wijken is nog slechts een begrense hoeveelheid bronwater. Aan beide kanten begint voedselgebrek te heersen, de Fransen leven van conser ven, de Arabieren van magere meel- voorraden. Alleen de Franse parachu tisten mankeert het aan weinig. Zij spelen kaart en eten en drinken. De Franse marine heeft 350 vrouwen en kinderen geëvacueerd naar de grijze oorlogsschepen die op de rede liggen. Maar de rest van de Franse bevolking wil ook weg, alleen vreest zij dan haar bezittingen te verspelen. De Tunesische burgers die geen elektriciteit en dus nauwelijks radio hebben en die omsin geld zijn door een cordon Franse troe- Ïien, lenen in hun isolement een gewil- ig oor aan wilde geruchten. Zij vre zen ieder ogenblik een nieuwe aanval der Franse parachutisten. Fransen in Tunesië De algemene ongerustheid begint zich ook mede te delen aan de 60.000 andere Fransen in Tunesië. Zij mogen het land niet meer verlaten, Air France heeft zijn diensten stopgezet, en Fransen mo gen niet meer werken in openbare gele genheden en in staatsdienst. En een aantal Fransen, voornamelijk reserve officieren-kolonisten en activisten, is ge arresteerd. Hoewel er nog geen enkele Fransman is gemolesteerd door Tune siërs, vrezen de Fransen dat zij in een soort gijzelaarspositie komen. Dat is de tussentijdse balans van een situatie die vrijwel louter sombere toe komstmogelijkheden oproept. Men helt er nu ook in Franse kringen steeds meer naar over de verantwoordelijkheid op de schouders van premier Debré te atle had kunnen worden gered door een aanbod tot nieuwe onderhandeling aan Bourguiba. Debré, in wiens werkkamer een le vensgrote kaart van de stad Bizerta hing, heeft echter persoonlijk de orders tot alle militaire acties in de stad ge geven. Hij zou daarmee zelfs De Gaulle voor voldongen feiten hebben gesteld, zo menen Westelijke diplomatieke krin gen in Tunis. Wie de reden wil weten waarom hij de Tunesiërs „een lesje wil de lezen", hoeft slechts zijn geschriften van vóór 1958 te herlezen, de „Cahiers van de woede", waarin hjj zijn haat der demonstraties in Bizerta de situ- tegen Bourguiba de vrije loop liet. Gemeentebestuur heeft geen haast Het kan nu nog wel maanden duren (Van onze Haagse correspondent) Sinds de Delftse bioscooptheaters op 10 maart j.l. weer voor het publiek wer den opengesteld, waarmee een einde kwam aan een sluiting van negen we ken als protest tegen de veel te hoge vermakelijkheidsbelasting is er al weer een lange periode verstreken. Een perio de, waarin de twee partners in dit con flict het gemeentebestuur van Delft en de Ned. Bioscoopbond, optredende namens de Delftse exploitanten met elkaar aan de tafel gingen zitten om van gedachten te wisselen over verla ging van de tarieven. Begin mei wer den deze onderhandelingen afgesloten met een voor beide partijen bevredigend resultaat. Overeenstemming werd bereikt over een tarief van 25 percent voor de gewone wekelijkse films en vijftien percent voor de culturele voorstellin gen, percentages die ongeveer gelijk liggen met het landelijke gemiddelde. Van de zijde van het gemeentebe stuur werden de eerste mededelingen over de overeenstemming pas gedaan vijf weken later, waarbij echter de percentages niet werden genoemd. Aanvankelijk wilde het gemeentebe stuur het tarief voor de culturele films nog handhaven op twintig percent, maar toen van de zijde van de exploi tanten werd aangevoerd, dat een zo gering verschil met de overige films voor hen geen enkele aantrekkelijkheid inhield om nog culturele programma's te brengen, werd een percentage van vijftien percent overeengekomen. Snelheid nodig Bij het afsluiten van de onderhande lingen is er van de zijde van de ex ploitanten op aangedrongen de tariefs wijziging nu snel in de raad te bren gen, zo mogelijk reeds in de vergade ring van eind mei. Immers, na de goedkeuring van de raad moet het be sluit nog naar Ged. Staten ter bestu dering, waarna het met een advies wordt doorgezonden aan de Kroon ter vast stelling. Daar hiermee nog geruime tijd gemoeid zou zijn en de exploitanten er, zoals tijdens de onderhandelingen werd de verlaagde tarieven met terugwerken de kracht zouden worden ingevoerd, werd op spoed aangedrongen. Van de zijde van de gemeente werd hiervoor de nodige medewerking toege zegd, maar getwijfeld werd of men nog eind mei het betreffende voorstel aan de raad kon doen toekomen. Die twijfel bleek werkelijkheid te zijn. Pas in sepfember Echter ook in de vergadering van eind juni kwam de tariefswijziging niet ter sprake en op de raadsagenda voor woensdag a.s. komt ze evenmin voor. In augustus komt de raad in verband met de vakanties alleen voor zeer drin gende zaken bijeen, zodat op zijn vroegst de behandeling kan worden verwacht in de raadsvergadering van eind sep tember. Wanneer het standpunt, dat aan de tariefsverlaging geen terugwer kende kracht kan worden verleend wordt gehandhaafd, dan zal de inwerkingtre ding pas tegen het einde van het jaar kunnen worden verwacht. De Ned. Bioscoopbond is over deze gang van zaken ernstig ontstemd, te meer ook omdat de Delftse bioscopen (Van onze Utrechtse correspondent) Heel wat mensen, die een straf moeten gaan uitzitten in de gevan genis, blijken daarvoor hun vakantie te benutten. Alleen gisteren al kwa men er 16 mannen en 1 vrouw bij het Utrechtse Paleis van Justitie vrij zich melden voor een periode van afzondering. Het was in dit opzicht in het Utrechtse paleis van Justitie vrij druk. Het normale verkeer van in- en uitlopende advocaten en getuigen is wat geminderd, omdat veel rech ters van hun zomerreces genieten. Onder de mensen, die zich kwamen melden was een buitenman, die zich eerst wat moed had ingedronken, voor hij zich liet insluiten. Met een sjofele tas aan de arm, waarin en kele flessen rinkelden, sjouwde hij door de gang. Die flessen werden hem al gauw afgenomen. Bouw oceanografisch instituut op Ambon President Soekarno heeft gisteren het definitieve plan goedgekeurd voor de bouw van een oceanografisch instituut op Ambon. Deze bouw zal geschieden met hulp van Rusland en zal 10 mil joen dollar kosten. Een Russische le ning hiervoor werd aan Indonesië aan geboden tijdens het bezoek, dat Chroesjtsjow begin 1960 aan Indonesië bracht. Het is het eerste instituut van dien aard in Indonesië. Medewerkers van Soekarno deelden mede, dat opdracht is gegeven om met de bouw onmiddellijk een aanvang te maken. Naar verwachting zal deze eind 1962 zijn voltooid. V.V.D.-dag op 9 september Ter voorbereiding van de V.V.D.-dag 1961, welke op 9 september te Scheve- ningen zal worden gehouden, heeft de afdeling Oegstgeest-Warmond van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie een plaatselijke voorbereidingscommissie ingesteld, bestaande uit: mevrouw P. H. Smits-Witvliet en ir. W. H. B. van Dun- ZENDINGSDAG GEREF. BOND IN H.-H. KERK Donderdag 3 augustus wordt te Drie- bergen-Rijsenburg voor de vijftigste maa'l de grote landelijke zendingsdag, uitgaande van de Ger.-Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk. gehouden. Op deze zendingsdag zullen het woord voeren ds. A. Meyers te Utrecht (ope ningswoord), ds. J. den Hoedt te Wijk bij Heusden over „De zege is Hem be schoren", ds. J. den Besten te Huizen over „Om de volken te verleiden", dr. F. G. de Waal te Wolfheze over „Licht en donker in Midden-Celebes": ds. C. J. P. Lam te Lunteren over „Zending en we derkomst"; ds. H. Goedhart te Rotter dam over „Geen angst en ook geen over moed, maar vreze Gods in het gemoed" en ds. E. F. Vergnnst te Epe over het thema „Lankmoedig tot het einde". al ongeveer vijf jaar worstelen met een tarief, dat aanzienlijk hoger ligt dan het landelijke gemiddelde. Toen er over eenstemming was bereikt had men mo gen verwachten dat nu snel de nood zakelijke procedure zou worden gehand haafd. Dit was overigens ook toegezegd in de laatste week van het conflict. KWARTET (Van onze t.v.-medewerker) In vier parten viel het NCRV-pro- gramma gisteren uiteen. De eerste kaart die voorgespeeld werd, was een dijk. „Vader weet het beter" is een hoge troef, die glansrijk de eerste slag in han den speelde. „Divertimento" was feite lijk een heel spel op zichzelf. Het was smaakvol en genuanceerd en dat is te verwachten als Cruys Voorbergh het voor het zeggen heeft. Maar (en nu komen onze bedenkingen) het leek ge bouwd op een te pover centrum. Als gezegd, niet op mochten rekenen, dat Cruys twee chansons uit de Rococotijd In zee verdronken Te Scheveningen is gistermiddag de 48-Jarige timmerman D. van Bergeijk uit Rotterdam in zee verdronken. Hij was qaan zwemmen. Hij raakte in moeilijk heden en riep zijn dochtertje om hulp. Het kind rende naar haar moeder, die op het strand zat. De moeder en de strandpdlitie snelden te hulp. maar men kon de man niet meer vinden. Enkele uren later spoelde het stoffelijk over schot op vrijwel dezelfde plaats op het strand aan. Even ten zuiden van de vuurtoren van Eierland op Texel is gistermiddag de 22- jarige K. A. Buist uit Eist Overbetuwe in de Noordzee verdronken. Het stoffelijk overschot kon spoedig worden geborgen. In Zwitserland Nederlandse auto van weg geduwdéén dode In de omgeving van Bazel is de tien jarige zoon van Tn Nederlands echtpaar bij een vericeersongevai om het leven gekomen. Twee andere zoons werden ge wond. Het gezin was uit Duitsland Zwitser land binnengereden. Toen bij een rust pauze de ouders even uitgestapt waren, werd hun auto door een tankauto aan gereden. De personenwagen werd van de weg afgeduwd, de glooiende berm af. ge volgd door de tankauto met aanhanger, die boven op de auto met de drie kln- deren terecht kwam. De bestuurder van de tankauto heeft verklaard, dat hij de personenauto te laat zag. De namen van de Nederlanders ziln door de Zwitserse politie nog niet vrij gegeven. BINNENLAND Gisteren is in Heesch (N.-B.) een boerderij afgebrand. De brand werd be streden door de brandweren uit Heesch en Oss. Het ln de boerderij aanwezige vee, een groot aantal kippen, enige koelen en varkens kon worden gered. De schade wordt op f 10.000 geraamd. Een van de bewoners, de bejaarde L. J. Jacobs, wilde de boerderij niet verlaten, omdat hij daar van niet kon schelden. Hy moest door omstanders uit de boerderij worden weg gedragen Gisteravond ls de 63-Jarlge brom fietser G. A. Koorn uit Amsterdam op de brug over het Merwedekanaal te Diemen in botsing gekomen met een andere brom fietser. HIJ ls opgenomen ln het Wllhel- mlna Gasthuis, waar hij later ls over leden. Een Belgische bus heeft gisteravond op de Chaamseweg ln Nleuw-Glnnlken de ruim 73-jarlge heer Verdaas uit Ulvenhout gegrepen. De man ls ter plaatse bezwe ken. De heer Verdaas stak op de flets zonder op het verkeer te letten de weg over. De bestuurder van de Turnhoutse bus trachtte vergeefs de man nog te ont wijken. De bus kwam naast dc weg ln een sloot terecht. Verschillende Inzitten den werden ln lichte mate gewond. BUITENLAND Twee met machinegeweren gewapen de Arabieren, die Israël waren binnen gedrongen, zijn op 22 Juli na een ge vecht met een Israëlische patrouille ge sneuveld. zo heeft een woordvoerder van het Israëlische leger gisteren meegedeeld De Oostenrykse aflossingsleveranties betreffende voormalig Duits eigendom aan de Sowjet-Unie worden per 27 Juli beëindigd. In zes Jaar tyds heeft Oosten rijk ln dit kader goederen ter waarde van vijf- A zeshonderd miljoen gulden naar Rusland verzonden. De levering van olie als aflossing voor de olievelden die onder Russisch beheer stonden gaan nog tot ln 1964 door. Radio-Havanna meldt dat do weduwe van de Amerikaanse schrijver Ernest He mingway zich op Cuba zal vestigen, zy zal het landgoed in de buurt van Ha vanna aan de Cubaanse regering schen ken. Er zal een museum worden gevestigd dat r.llo werken van de schryver bevat. De reservisten van het eerste batal jon van het ln de Zuldrhodesische hoofd stad Salisbury gelegerde koninklijke Rho desia-regiment zyn gisteravond onder de wapenen geroepen. Enkele belangryke graan voort brengende gebieden van de midden- Chlnese provincie Hoepeh hebben te iy- den van een droogte, die ernstiger ls dan die van de afgelopen twee Jaren, zo is medegedeeld door net persbureau Nleuw- Chlna. In het grootste deel van de pro vincie ls sedert april Jl. weinig of geen regen gevallen en ln sommige gebieden is de droogteperiode reeds ln de herfst van verleden jaar begonnen. De regenval was in de eerste vyf maanden van dit Jaar slechts de helft van die ln dezelfde periode van 1960. Een 50-Jarlge negerin In Lowell (Massachusetts) is gisteren met vijf van haar kinderen omgekomen tydens een brand ln haar woning, zy was met haar man en vier van haar tien kinderen voor het vuur gevlucht, maar keerde terug om de andere zes te redden. In de vuurzee viel zy twee verdiepingen naar beneden toen de trap het begaf. Het zesde kind wordt nog vermist. Twintig anderen wer den uit het brandende huls gered. De rechtbank In Haifa heeft gisteren een voormalig lid van de kamppoMtle („kapo") in het Poolse dwangarbeiders kamp Skarzysko bh Kielce, de 42-jarige Israëliër Chalm Sllberberg. tot een Jaar gevangenisstraf veroordeeld. Sllberberg werd onlangs door voormalige mede-ge vangenen uit het kamp In Haifa herkend. HIJ werd schuldig bevonden aan wreed heid tegen kampgenoten, vooral vrouwen, en aan het toebrengen van ernstig llcha- meiyk letsel. In de Cowee-vallei, ln het westen van de staat Noord-Carollna, ln de Ver enigde Staten, is een rode saffier van 435,449 gram gevonden. De vinder, Ker- mit Martin, verwacht dat na het kloven een bewerkte steen van tweeduizend ka raat overbiyft. De grootste tot nu toe bekende saffier ls 916 karaat. Martin heeft tevens een robyn van 311,035 gram ge vonden, waarvan naar schatting 800 ka raat zal overbiyven. De minister van Onderwys en Jus titie van Koeweit, de 59-Jnrlge sjeik Ab- doellah Jaber Sabah, heeft de 20-jarlge Adelheld Dichter uit Kiel getrouwd als zyn vierde vrouw. De sjeik ls een van de rykste leiders van Koeweit, zyn andere drie vTouwen zyn uit Koeweit afkomstig. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Reg.ultz.: Ult- wlssellng8progr. In samenw. met Radio Nederland Wereldomroep. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Brabants ork. 21.35 Boekbespr. v. d. jeugd. 22.05 Radlofllharm. ork. en solist. 22.30 Nws. 22.40 Kamera-Klub, lezing. 22.55 Ca- baretprogr. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Cavallerla rustlcana, opera. Daarna: I Pa- gllaccl, opera. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.45 Speurwerk wijst nieuwe wegen, klankb. 21.05 Zangfestival te Knokke. 22.00 Planorecital. 22.30 Nws. en beurs- ber. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 TV-fllm. 20.40- 22.05 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 26 JULI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Ge wijde muz. 7.50 Bijbellezing. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 De marmeren pendule, hoor spel. 11.40 Gram. 12.10 Oude muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Bachkoor en -ork. 12.37 Nederl. Herv. Kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Volksmuz. 13.40 Gram. 15.00 Gram. 15.30 Pianospel. 16.00 V .d. Jeugd. 17.20 Koperork. 17.40 Beursber. 17.45 Het Spectrum, lezing. NCRV: 18.00 Koorzang. 18.15 Gram. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Organische Chemie I, d. prof. dr.. E. Havinga. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Radio- krant. 19.50 Gram. 20.40 Holland Festival 1961Nederl. Bachvereniglng; Utrechts Stedel. ork. en sol. 21.50 Opsterland en de cultuur, gesprek. 22.05 Promenade-ork. 22.30 Nws. en SO.S.-ber. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55 24.00 Nws. zingen wil, moet hy dat bepaald niet laten, docht het lijkt ons te mager om het met veel franje te presenteren. Daarby kwam, dat men er, naar ons idee, aardig mee ln een tijdrekenkun- dige knoop verzeild raakte. Niet alleen, dat het orkest, dat zich dapper weerde, in plaats van in een paleisachtig zaal tje in een kaal pakhuis had plaats ge nomen, maar vooral het ballet vloekte een beetje erg tegen de vermeende ach tergrond van Louis Quinze. Het waren halfslachtige kostuums en halfzachte Rococo-dansjes. Het summum van de Kitsch was wel de candelabre met sta len kaarsen (of waren ze van bordpa pier?) Dat was allemaal heel Jammer van alle moeiten en kosten, die alleen maar iets erg onechts opleverden. Dat was niet te redden met pikante dans- houdingen op nogal vrymoedige manier betrapt. Als dit laatste ergernis zou opleveren by het eigen publiek, dan is dat ditmaal tenminste consequenter dan de omroepleiding. Het geheel duurde bo vendien te lang by alle gebrek aan spanning. Bepaald meer onder de indruk zyn we gekomen van de eersteling van de af- komelingen van de Arnhemse Toneel school. We lazen ergens de prognose, dat de twee jonge meisjes de wind wel mee hadden tydens haar eerste optreden met een zo forse steun in de rug als Cam- mermans. Dit nu» bleek niet helemaal biliyk, want de jeugdige tonelisten toonden een eigen gezicht, waarby ze niemand anders dan gewone tegenspe lers van node hadden. Een knappe één- akter van Tad Mosel, die hiermee toon de van meet af over een groot en ge voelig talent te beschikken, want hy schreef het voor zyn medestudenten ty dens zyn studietyd. Anne-Marie Prins maakte waar, wat van haar werd ver wacht door insiders: ze toonde een grote dramatische intensiteit. Liesbeth Struppers kon haar lichter gekleurde talent moeilijk waar maken want het rolletje bood haar daartoe on voldoende gelegenheid. We vonden het geheel een (weliswaar gewaagde) proef neming, die door een grote innerlijke spankracht tot goed resultaat leidde. Maar we willen het er eerlykheids- halve aan toevoegen voor een ruim publiek was het minder geschikt. Dit laatste kwam ruimschoots aan zyn trekken in het volgend onderdeel: met ritmeester Gruppelaar naar de paarden van Londen. De commentator stuntelde nog meer dan verschillende paarden maar hy deed het minder spannend. Prachtige, vooral Italiaanse, prestaties met pech voor Ieren en En gelsen Een enkel verloor haar paard, anderen hun zelfbeheersing en dat was minder fraai, al begreep de ritmeester er alweer alles van. Naar ons idee moet het echter allemaal spel blijven en dat was het gelukkig ook voor het overgrote deel. Dat geldt trouwens voor het hele programma, voor alle onder delen van het Kwartet. DONDERDAG Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur n.m. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur v.m.; Bybelstudle 11-12 uur, ds. B. Slond van Den Haag. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar duinen van Ca8trlcum. 9.20 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Gulden Vlies. Aandeelhoudersvergade ring N.V. Van wyk en Heringa. 3 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „De grote bedrieger". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „l'Amerlque insolite". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „lm weissen Rösll". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jerry als ruimtevaarder". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „Rio Bravo". 14 Jaar. Dageiyks 7 en 9.15 uur; 's middags voor de Jeugd „Robin Hood In Sherwood Forest". Rex: „De verleidster van de Nyi". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „De levensroman van Richard Tauber". Astra-Theater - Wassenaar: vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Mannen van Staal". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur .maandag en woensdag 8 uur „Slm- son en Delila". 14 Jaar. Donderdag 8 uur „Roman Holiday". A.l. Zondagml 1- dag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hoe langer hoe gekker". A.l. TENTOONSTELLINGEN Hortus: „Aqua-Hortus". Werkdagen 10 uur v.m.10 uur n.m.; 's zondags 12—10 uur n.m. (t/m 5 augustus). De Lakenhal: Expositie Bloemslerkunst. Dageiyks 10-10 uur; 's zondags 12-10 uur (tot 6 augustus). Lakenhal: Eretentoonstelling Kees Ver- wey. Dagelyks 10-5 uur, 's zondags 1-5 uur (tot 4 september). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 -12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 'e zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd Jaar Romeinse be zetting". Werkd van 10-5 uur, zondags van 1-5 uur 'tot 20 augustus) Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 ok tober). Avond- en Nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. By geen gehoor van Uw hulsarts specialist (of diens waarnemers) bel dokterstelefoon 22222. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Rep. Friese Elfstedenweek. 8.40 V. d. kleuters. 8.55 Wat eten we vandaag?, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 De primitieven en de moderne mens, lezing. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Koorzang. 11.00 Gevar. progr. 11.30 Lichte muz. 12.00 Or- fel en zang. 12.30 Land- en tulnb.meded. 2.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 12.55 Rep. Friese Elfstedenweek. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.45 Van vulstbyi tot kunstmaan, lezing 14.00 Gram. 15.00 Komkommer- tyd?, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 16.30 Gram. 17.00 Tips voor vakantie. 17.50 Regerings uitzending: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 18.55 VARA-varia. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Boekbespr. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pro menade-ork. 20.35 Spontane reacties, mu zikale discussie. 21.15 Zomeravond-con trasten, schakelprogr. met rechtstr. repor tages uit een aantal plaatsen ln ons land. 21.50 Gesproken portret. 22.05 Instr. sext. 22.20 Sportrep. 22.30 Nws. 22.40 Holland Festival 1961: Strljkork. 23.10 Jazzmuz. I. d. pauze: Rep. Friese Elfstedenweek. "3.35 Gram. 23.55—24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) Let's dance (Stone), orkest Ray Antho ny; The wedding samba (Small), orkest Enrlc Madriguera; Paradise (Brown), or kest Francis Scott; Jack, Jack, Jack (Castro), orkest Chuy Reyes; El choclo (Vllloldo), orkest Les Baxter; Mafiana (Barbour), orkest Billy May; Frenesl (Do- minguez), id.; The girl that I marry (Berlin), orkest Francis Scott; Jalousie (Gade), orkest Les Baxter; Perhaps, per haps, perhaps (Farres), orkest Chuy Reyes; Spaghetti rag (Lyons), orkest Ray Anthony; Sleighrlde ln Alaska (Cleber), De Selvera's; Maria from Bahla (Mlsrakl), orkest Erwln Halletz; You're a sweet heart (McHugh)Sonny James; Launchln' rockets (Back), orkest Kurt Edelhagen; Louella (McHugh), Lys Assia; Midnight blues (Grothe), orkest Bert Kaempfert; No matter what you are (Buck), The Platters; Siebenmal ln der Woche (Hal letz). orkest Erwln Halletz; I'm drowning my sorrows (Brandt), Teresa Brewer; Ha waiian war chant (Noble), orkest Tommy Dorsey; Nobody's sweetheart - I'm looking over a four leaf clover - Waiting for the Robert E, Lee, The Johnston Brothers; South of the border (Kennedy), orkest Erwln Halletz; My happiness (Bergantlne) De Selvera's; Swedish polka (Alfven), or kest Helmut Zacharias; If I had a talking picture of you (Henderson), Sonny James; Flamenco boogie (Gletz), orkest Kurt Edelhagen; Giorgio (Burkhard), Lys Assla; Nel blu dipinto dl blu (Modugno), or kest Erwln Halletz; Sail along silv'ry moon (Wendrlch), orkest Max Greger; I cried for you (Freed), Rita Reys, Art Blakey's Jazz Messengers: My one and only love (Mellln)id.; That old black magic (Mer cer), id.; Taking a change on love (La Touche), ld.; You're not the kind (Gryce), Benny Golson, Lee Morgan. Ray Bryant, Percy Heath, Philly Joe Jones; Thurs day's theme (Golson), Id.; Afternoon ln Paris (Lewis), id. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30— 17.40 Int. Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverzlcht. AVRO: 20.20 Televizler. 20.30 Sportpanorama. 20.55 Zangfestival te Knokke. 21.5522.20 Documentaire over Japan. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Dansmuz. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Ork. conc. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the south- East. 19.00 Gram. 19.30 Henry Wood Pro menade conc. (Om 20.4021.00 lezing). 21.45 The best of yesterday. 22.00 Nws. en comm. 22.30 Voordr. 22.45 Pari, overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06 Intern, horse show 23.1123.41 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. (Om 13.30 Nws. en 13.35 Crlcketultsl.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Recital. 14.31 Vragenbeantw. v. d. teen agers. 15.00 Handicapraces. 15.31 Muz. blj het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. races en crlcketultsl. 16.35 Lichte muz. 17.31 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.30 Nws. en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Lichte muz. 20.00 Hoorsp. 20.31 Lichte muz. 21.31 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Latijns-Amerikaanse muz. 23.15 Dansmuz. 23.45 Lichte muz. 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Muz. voor blaasinstr. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork.conc. 14.15 Ope retteconcert. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.15 Amus.muz. 20.15 Hoorsp. 21.45 Nws. en weerber. 22.15 Pianospel. 22.55 Jazz muziek. 23.15 Gevar. muz. 24 00 Nws. en weerber. 0.10 Lichte muz. 0.30 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 280 en 255 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.05 Gram. 14.15 Kamermuz. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 20.05 Lichte muz. 20.35 Gram. 20.45 Fes tival v. Alx-en-Provence: Ork.conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 ni.: 12.02 Gram. 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Kamermuz. 15.15 Operettemuz. 16.00 Koersen. 16.06 Accordeonmuz. 16 15 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.50 Boek bespreking. 18.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Rlgoletto, opera. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws." 14.17 Gram. 14.30 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Operamuz. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Festival v. Knokke. 19.30 Nws. 20.00 Chrlstophe Colomb. opera. 21.00 Festival v. Knokke. 22,00 Wereldnws. 22.10 Wer ken v. Belg. componisten. 22.55 Nws. Paard springt op auto: drie gewonden (Van onze Bredase correspondent) Een paard heeft gistermorgen op de Achtmaalseweg te Zundert (N.Br.) een langskomende auto besprongen, met het gevolg dat drie personen in het Bredase St.-Ignatiusziekenhuis moesten worden opgenomen en het dier zelf moest wor den afgemaakt. Omstreeks half negen maandag reed een kleine auto in de richting Achtmaal. Van de andere kant naderde een boer op een fiets, die aan een leidsel een paard in draf meevoerde. Toen de auto de fietser en het paard genaderd was, maakte het dier plotseling een onver klaarbare manoeuvre, waarbij het met zijn voorbenen op de auto terechtkwam. De automobilist verloor de macht over het stuur van de reeds naar rechts uit geweken auto. De wagen zwaaide, na dat het paard op de weg was gevallen, naar de linkerkant, rankte een boom en kwam tegen een andere tot stilstand. Uit de totaal vernielde wagen kwam de Bredase bestuurder tevoorschijn met een hoofdwond en vermoedelijk een lichte hersenschudding, de naast hem zittende passagier uit Dorst met een ernstige shock en de tweede passagier uit Breda met een gebroken neus. Zij werden allen in een ziekenhuis opgenomen. Op advies van een dierenarts werd het paard afge maakt. WEERRAPPORTEN (Van bedenmorgen 7 nor) a o- bo ÖQ S «L 2 2 2 V a ft (0 v S a s S o SE m 3 f* Amsterdam zwaar bew. zw 6 19 14 0 Den Helder zwaar bew. w 4 18 14 0 Ypenburg zwaar bew. zw 4 19 14 0 Vllsslngen zwaar bew. zw 6 19 15 0 Eelde zwaar bew. zw 3 18 11 0 De Bilt zwaar bew zw 3 19 12 0 Twente zwaar bew. zw 4 17 10 0 Eindhoven zwaar bew. w.stil 19 11 9 0 Z.-Limburg licht oew zzw 4 18 0 Helsinki zwaar bew. zzw 2 20 7 1 Stockholm zwaar bew. wzw 6 21 12 0 Oslo zwaar bew. wnw 2 15 13 0 3 Kopen1" - zwaar bew. w 8 18 11 0 Aberdeen regen z 2 19 10 0 3 Londen zwaar bew. w.stil 24 12 0 Brussel zwaar bew. zzw 2 19 11 0 Luxemburg onbewolkt nno 3 17 8 0 Parijs onbewolkt w.stil 23 9 0 Bordeaux onbewolkt nno 1 28 14 0 Grenoble onbewolkt w.stil 25 12 0 Nice onbewolkt n 5 25 18 0 Berlhn Fr ank for t geh bew w 3 17 12 0 onbewolkt ono 1 20 6 0 München onbewolkt wzw 2 22 9 0 Locarno onbewolkt ono 1 25 11 0 Wenen zwaar bew. w 1 22 10 0 r r nshntck half bew. w 2 26 13 3 Belgrado half bew. wzw 2 23 12 0 Athene onbewolkt n 6 25 0 Rome onbewolkt w.stil 31 16 0 Alacclo licht bew o 2 28 15 0 Madrid onbewolkt n 2 32 19 0 Mallorca licht bew ono 5 33 23 0 Lissabon onbewolkt n 3 29 20 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2