WAT GOOIT U AF? KNVB wil protesten in eredivisie afschaffen Elke inwoner van Leiden en omgeving 1 AANDEEL van ƒ100.- Groot bouwproject voor cle Haagse binnenstad Transferlijst BONTE EN TEMMINK SLAKEN ZUCHTEN VAN VERLICHTING Ontwerper Olympisch Stadion te Rome drukte er zijn stempel op „Sergeant Meyers was een ervaren woudloper, aan ontbering gewend" ZATERDAG 22 JULI 1961 Protesten tegen sanering Zaterdag 5 augustus komt de sectie betaald voetbal in een buitengewone algemene vergadering In Amsterdam byeen. Drie punten van de agenda zijn van byzonder belang: A. een voorstel tot het afschaffen van de protesten in de eredivisie. B. voorstellen tot reglementswijziging in verband met het invoeren van jeugd- contracten en het vaststellen van een jeugdcompetitie betaald voetbal. C. de promotie-degradatieregeling '61 —1962. Ajax vraagt drie ton voor Swart In KNVB-kringen verwacht men van een aantal verenigingen sterke oppositie tegen de sanering waarin men, zoals bekend, met ingang van het seizoen 1962/1963 wil komen tot de verhouding: 16-ere-divisie elftallen, 16 eerste divisie elftallen en 2 x 16 tweede divisie-elftal len. Het KNVB-bestuur is van mening, dat de promotie- en degradatieregeling die aan deze sanering ten grondslag ligt, als zaak van competitie-indeling een bestuurs-aangelegenheid is. De oppositie stelt echter, dat het een kwestie van reorganisatie is, waarin de algemene vergadering zal moeten beslissen. Oostenrijk bedankt voor intertoto De Oostenrykse voetbalbond zal het volgende seizoen geen clubs meer in schrijven voor de „intertoto-competitie". Dit besluit is gisteren te Wenen geno men, aangezien er weinig publieke be langstelling is voor de intertoto-wed- stryden in Oostenrijk en de clubs de voorkeur aan een langere rustperiode voor de spelers geven. TENNIS Davis Cup-toernooi Gisteren zijn in Parijs en Bastad de wedstrijden voor de halve finales (Euro pese zone) van het toernooi om de Davis Cup begonnen. In Parijs komt Frankrijk tegen Italië uit. In Bastad Zweden tegen Groot-Brittannië. Na de eerste dag heeft Italië met 20 de leiding. j In het eerste enkelspel versloeg Nicola I Pietrangeli de Fransman Pierre Darmon 1 in vjjf sets. De cijfers waren: 57, 6—0, 64, 36, 62. Vervolgens klopte de Italiaan Gardini met 26, 6—3, 6—2, 6—3 Pilet. SJAKIE SWART drie ton De onderhandelingen tussen de ere divisieclubs Feijenoord en Ajax over een transfer van de Ajax' internationale rechtsbuiten Sjakie Swart zjjn op niets uitgelopen en kunnen als beëindigd wor den beschouwd. Fejjenoord heeft Ajax voor Swart een transferbedrag van 150.000 gulden geboden. De Amsterdam mers gaan met dit bedrag niet akkoord. Ztf vragen voor Swart 300.000 gulden. Tussen de besturen van de Utrechtse eredivisieclub DOS en de Apeldoornse eerste divisie-club AGOVV is nu defini tief overeenstemming bereikt over de transfer van de 22-jarige stopperspil van de Utrechters, Ko Temming, naar AGO VV. Temming is reeds met de training bij de Apeldoornse club begonnen. Chirill, de linksbuiten van het Suri naams voetbalelftal, zal het aanstaande voetbalseizoen uitkomen voor het pas naar de tweede divisie gedegradeerde RCH. Chririll, die om studie-redenen naar Nederland is gekomen, speelde vijf entwintig keer in het Surinaams elftal, waarvan acht keer in officiële inter lands. Verleden jaar nog kwam hij met Suriname uit tegen het Nederlands voet balelftal. Cricketprogramma Eersteklasse: A: HBS—HCC II, HCC I— VOC, Hermes-DVSQuick Hg, Rood en Wit—ACC. Eersteklasse B: Quick NRood en Wit II, SpartaVRA. Tweedeklasse C: CCG—HBS n, Kre kels—Ajax L, Antwerp. CC—Concordia, HTCC—16 Verh. Bn. Derdeklasse C: LCC—CVHW, Olym- pia—Groen Geel, VCC II—VOC III. Derdeklasse G: Ajax L IIVCC III. Vliegbasis TWENTE begint actie tegen het laagvliegen De vliegbasis Twente is een actie be gonnen tegen het laagvliegen, waarvan de bevolking ln Twente de laatste tijd veel hinder heeft ondervonden. Het is namelijk gebleken, dat de last wordt veroorzaakt door vliegers van andere I bases. Er is thans een diepgaand om derzoek gaande naar dit hinderlijke laagvliegen, dat duidelijk tegen de voorschriften is. Bij geconstateerde overtreding wordt er streng gestraft. Van de zijde van de vliegbasis Twente heeft men wel de overtuiging, dat na dit onderzoek het onnodig laagvliegen boven de bebouwde kommen zal wor den gestaakt. Vooral de laatste week heeft de vliegbasis een reeks klachten bereikt over het hinderlijke laagvliegen. Naar de oorzaak wordt intensief ge zocht. Men is er op de vliegbasis Twente enerzijds van overtuigd, dat men op een vliegveld niet alle lawaai kan ver mijden, doch anderzijds geeft men toe, dat overlast door laagvliegen over woon wijken in vele gevallen kan worden voorkomen. IJmuider Zuidpier open voor sportvissers (Speicale berichtgeving). Tijdens de bouwvakvakantie zal de Zuidpier van IJmuiden tijdelijk voor sportvissers worden opengesteld. Deze pier is met het oog op de werkzaamhe den aan het nieuwe havenhoofd reeds vele maanden voor vissers en wande laars gesloten. In sportvisserskringen juicht men deze sportieve geste van Rijkswaterstaat ten zeerste toe. De pier zal geopend blijven tot 7 augustus. Men verwacht het komende weekeinde duizenden vissers van gul, malcreel, schar en paling in IJmuiden. Toernooi Leidse Hout WIJ GAAN: 1. een SPORTHAL voor Leiden en omstreken projecteren! 2. De sport in Leiden en omgeving trachten op c.35 hoger peil te brengen in nauwe samenwerking mei de sportverenigingen. 3. Bewerkstelligen, dat voor Leiden en omgeving goed en verantwoord wordt deelgenomen aan de semi- profvoetbalcompetitie. De „N.V." ter behartiging van de Sportbelangen in Leiden en omgeving i.o., stelt inschrijving ter verkryging van een deel der aandelen in deze N.V. open voor particulieren. INSCHRIJFFORMULIEREN en/of inlichtingen op schriftelijke, telefonische dan wel mondelinge aanvrage verkrijgbaar bij het Secretariaat Abtspoelweg 1 te Oegst- geest, telefonisch te bereiken onder Lelden (0 1710) 26780. Definitief plan spoedig gereed (Van onze tennismedswerker) In het herenenkel B zijn gisteren twee hevige gevechten geleverd. Bonte kwam tegen H. v. Dongen met 6—3, 4—6, 64 als heel be nauwde winnaar van het gravel en ook Temmink zal een zucht van twee eenvoudige scoringskansen te mis- Hc) men en daarna inderdaad door eenae' dropshot van Bonte verrast te worden. ban o.G. het Olympisch Stadion in (Van onze Haagse correspondent) Vooral de constructieve problemen verbonden aan de uitvoering van het grote bouwobject van de Landbank NV in het hart van Den Haag en van de bouw van een hotel aan de Boulevard in Scheveningen, hebben de aandacht van prof. dr. ir. Pier Luigi Nervi uit Rome, constructeur en architect van internationale faam. In de gehele vormgeving van het project Schedeldoekshaven te Den Haag zal echter de hand van vermaarde architect, bouwer Rome, te onderkennen zijn. Dit is naar voren gekomen op een gistermiddag in Den Haag gehouden Temmink heeft ondervonden hoe moei- het is om van Oost te winnen. Van 1-4 in de eerste set kwam laastgenoemde lnhsg4V4a pn^nn«''na^eo!? f5.n bek£ken I persconferentie bij gelegenheid van het twsfóifHp' vfii f o oVOon bezoek van de Italiaanse architect aan I ïïiïï Ju1 ni' vuü, h°P k h ons land in verbad met deze plannen, cn^nforihir>rfc tvL. 5" waarbij van zijn adviezen gebruik wordt i- u*- l ll lit 1 Temmink. In de|gemaajct. Vandaag keert prof. Nervi na verlichting hebben geslaakt toen tweede set nam deze snel een 4-1 voor- |en bez0ek van enkele dagen aan ons sprong, om die waarempel weer volko-1- men teniet te zien doen, 4-4, en tenslot te met inzet van de laatste reserves met 6-4 in zyn voordeel te beslechten. hij aan het net tegen Oost de vol ley vond die het eindeloos lijkende duel besliste, 10—8, 6—4. Toch heeft ongetwijfeld Bonte de zwaarste weg bewandeld naar de halve finale, want na een goed begin 6-3, 3-0, werd hij door de uiterlijk onbewogen verder spelende v. Dongen van de illu- Europees kampioenschap eenmanszwaardbofen De Westduitser Willi Kuhweide is winnaar geworden van de vijfde race die telt voor het Europese kampioenschap eenmanszwaardboten (F.D.-klasse) dat bij Rostock (O.-Dld) wordt gehou den. De Fransman Yves-Louis Pinaud werd tweede en de Rus Anatoli Tschut- schelow derde. De Nederlandse vertegen woordiger, Wim Maarse, werd achtste. De zesde en voor-laatste wedstrijd leverde een overwinning op voor de Oost- duitse Walter Gaertner. Raudaschl werd tweede en Tschutschelow derde. De vijf de plaats was voor Maarse. De protesten, ingediend na de vijfde en zesde race, waren gisteravond laat nog niet behandeld. Aangezien de klas seringen van deze laatste twee wedstrij den officieus zijn, hebben de organisato ren nog geen algemeen klassement be kend gemaakt. SPORTSPLINTERS Na de eerste dag van de atletiek wedstrijd EngelandAmerika hebben de Amerikanen zowel bij de dames als de heren de leiding. De dames hebben een 23—21 voorsprong, de heren leiden met 60-40. Op de tweede dag van het toernooi om het Europees golf-kampioenschap voor landenteams, dat in Tervueren bij Brussel wordt gehouden, kwam ae Nederlandse equipe opnieuw niet verder dan de achtste plaats. De teams van Groot Brittanmië, Zweden, Frank rijk en Italië kwalificeerden zich voor het eindtoernooi. Nederland werd met Zwitserland en Oostenrijk ingedeeld in het z.g. tweede troost toernooi. Evenals voorgaande jaren houdt ook thans weer de Hilversumse Lawn Tennis Club in de laatste week van juli haar internationale toernooi, dat een sterke bezetting heeft. In het heren enkelspel zal o.a. uitkomen de Indiër Ramanathan Krlshnan, die te Wimble don in het heren-enkelspel doordrong tot de halve eindstrijd. De Engelse eerste divisieclub Shef field United komt voor het begin van de competitie voor een tweetal wedstrijden naar Nederland. De Engelsen spelen op woensdag 9 augustus te Maastricht tegen MVV en op zondag 13 augustus ln Am sterdam tegen DWS/A. Op de eerste dag van de ontmoe ting tegen de IC Engeland, die in het nabij Londen gelegen Weybridge gehou den wordt, heeft de Nederlandse IC een 1—5 achterstand opgelopen. Het enige Zweden leidt na de eerste dag eveneens sie van een snelle 2-sets zege beroofd met 20. Jan-Erik Lundqvist versloeg I en naar een hevig omstreden derde set Bobby Wilson met 64, 63, 57, 64. j gevoerd, die bij 5-4 en 15 -10 een nefler- Ulf Schmidt zegevierde voorts over Mike laag als resultaat leek te gaan krijgen. Sangster. De cijfers waren: 62, 64,1 Het was v. Dongen zelf die de deur naar 86. de halve finale dicht deed door eerste Onze bridgerubriek Bridgevraag van deze week: Noord gever, niemand kwetsbaar, viertal- lenwedstrijd. Noord 1 harten oost 1 schoppen zuid 2 harten west 2 schoppen noord doublet oost past wat moet zuid bieden met: S. 5.4; H H, 8, 6, 5; R. H, B, 6; KI. B, 10. 8, 5. Antwoord elders op deze pagina. Dat zich in bridge vaak verras singen voordoen, die vrijwel geen mens tevoren heeft kunnen over zien, is iedere bridgespeler uit meer was voor ruitenaas, slag 7 voor ruiten heer, in slag 8 werd een kleine R. van zuid in noord getroefd. Nu volgde eerst een tweede troefronde, waardoor zuid weer aan slag kwam, waarna hij in staat was zijn 4e en laatste ruiten in noord af te troefen met de H. 9. Zuid had nu nog één hoge troef, wat zijn 10e slag werd OW moesten de onaange name ervaring beleven, dat wests vrije hartenboer en oosts vrije klaverenboer in één slag samen vielen. Zuid mocht dus 620 noteren en na afloop ont stonden de gebruikelijke discussies tus sen de tegenspelers. Dit zeer merkwaardige spel is in vele opzichten bijzonder leerzaam. Zet u eens op de westplaats een beginner neer die zal in de 3e slag de troef 8 van zuid droevige dan prettiqe ervarinqen gewoon overtroeven met hartenboer. - -- - - - Niet uit genialiteit, doch eenvoudig om dat hij niets beter weet; wat west nu S. 8, 7. H. B. 7, 4, R V, 9, 7, KI. H, 8, 2 bekend. Het onderstaande spel be hoort tot de categorie „grote ver rassingen" en als U het gelezen hebt zult U dat wel met mij eens zijn: S. V, 10, 4 H. 9, 6, 5, 3. R. A. 4. KI. A, V, 10, 9. N S. A. H, B, 9, 5, 3. w nH 10- w R. 10. 6, 2. Z KI. B, 7, 4. S. 6, 2. H. A, H, V, 8. R. H, B, 8, 5. KI. 6. 5, 3. Zuid gever, allen kwetsbaar. Het bieden was weinig systematisch doch wel snel en goed: zuid 1 harten west past noord 4 harten allen passen. West speelde S. 8 voor, oost begon de kleur 3 malen te spelen; in slag 3 troef de Zuid af met de H. 8 west ging na denken en gooide tenslotte KL 2 weg. Het is altijd belangrijk zich af te vra gen waarom de tegenstander iets doet of nalaat en zuid kwam tot de vol gende conclusies: a> West wil tof kan) de H. 8 niet overtroeven. Gezien het feit dat west1 zich af te vragen wit partners doublet kort in schoppen was, is het aanneme- betekent. Het is duidelijk een strafdou- ook naspeelt NZ zullen één down gaan. De „betere" westspeler die de H. 8 niet overtroefde, deed dat natuurlijk doelbe wust; hij hoopte „sterk" in troef te blij ven en daardoor de zuidspeler down te kunnen krijgen. Natuurlijk wist west met dichte kaarten niet, dat oost KI. Boer had, maar hij (west) had wel kun nen uitrekenen, dat indien oost die be langrijke kaart niet zou hebben, het downgaan praktisch uitgesloten zou zijn. Uit een en ander volgt, dat de beginner of de simpele speler in zijn onschuld veek beter speelt dan de meer ervaren concurrent. Ik weet zeker, dat vele (vrij goede) spelers die ik ken, op de west- plaats de H. 8 niet overgetroefd zouden hebben doch eveneens een klavertje zou den hebben opgeruimd. Wat overigens de enige verkeerde kleur is om weg te gooien ook als west een ruitentje had down gegaan zijn. Wat had u, als west, in die slag num mer 3 gedaan, lezer?? H. W. Filarskl. Snel bekeken KooleNoordman was veel sneller be keken dan was verwacht. Koole liet zich 'niet tot „klapwerk" verleiden", maar be heerste zich, hetgeen intussen niet weg neemt dat hij een klap gaf wanneer de kans daarvoor inderdaad aanwezig was. Het was zijn verdienste dat hij dit spel- plan konsekwent doorvoerde ongeacht zijn missers op soms kritieke momenten. Die momenten, waren er zeker, de gede cideerde setcijfers, 6-4, 6-3 ten spijt. Als finalisten in het H.E.B. tippen we Nordlohne en Koole, als uiteindelijke winnaar de kampioen van vorig jaar, Nordlohne. Bonte is te weinig constant om Koole te kunnen bedreigen en Tem mink zal, al kan hij het Nordlohne heel moeilijk maken, voor de grote vastheid en het slimme manoeuvreren van Nord lohne het hoofd moeten buigen. In het damesenkelspel B is mej. Pino na een alleszins duidelijke zege op mej, Tieleman. 6-2, 6-2, al in de finale aan geland. Wie zij daar tegenover zich zal vinden, zullen mevr. Tiele, die mej. Nis pen tot Sevenaer geen kans gaf, 6-3, 6-3, en mej. Verploegh-Chassée vandaag uitmaken. Een naar onze mening intes- sant treffen, waarin mej. Verploegh- Chassée lichtelijk favoriete is. In het gemengd dubbel B kwamen mej. v. Regteren-Altena en Nordlohne tegen mevr. v. Berge-Henegouwen en Den Holder niet verder dan 1 set, die boven dien nog na 3-0 voorsprong naar de an dere kant ging, 7-9. Een pittige partij leverden in het he- rendubbel C Mulder-Westerveld en Pi- no-Engelenburg. Laatstgenoemd duo was land weer terug naar Italië Zoals gezegd, gaat het hier om een bouwproject in het hart van Den Haag. Hier is een centrum geprojecteerd met een schouwburg, een hotel, een kantoor gebouw, een warenhuis, winkelpanden en een parkeergarage. Veertig miljoen Het project is opgezet door de Land bank N.V. en uitgewerkt door de archi tecten ir. J. A. Lucas en ir. H. E. Nie- meyer uit Voorburg. De kosten zullen meer dan veertig miljoen gulden bedra gen. Naast prof. Nervi zal ook diens zoon, de architect A. Nervi, assisteren. Tijdens de gistermiddag gehouden bij eenkomst werden enkele maquettes ge toond, waarbij ir. J. A. Lucas een toe lichting gaf. Hij wees er daarbij op dat bij het ontwerp in hoofiynen getracht is het gehele project een centrum in zichzelf te doen zijn. Daarvoor was een eerste vereiste, dat de bereikbaarheid met auto's groot is. Vandaar dat een parkeergarage is ent worpen met zes verdiepingen, waarvan Uitslagen D E B: Mej. Pinomej. Tieleman 6-2, 6-2. Mevr. Tielemej. van Nispen tot Sevenaer 6-3, 6-3. HEB: OostTemmink 8-10,4-6. Bon tev. Dongen 6-3, 4-6, 6-4. Koole Noordman 6-4, 6-3. H E C: KeizerLaurs 4-6, 7-5, 1-6. MeyerWesterveld 6-2, 6-4. H D C: Meyer-Swartv. Wijngaarden J. en E. 6-2, 6-4, Mulder-Westerveld Pino-Engelenburg 3-6, 3-6. G D C: Mej. Bonhuys-HollebrancLse mej. v. d. Stam-Westerveld 6-0, 6-2. D D C: Mej. v. d. Stam-mej. de Jager mej. Bonhuys-mej, de Graaf 6-1, 6-4. G D B: Mej v. Regteren-Altena-Nord- u i» ivicj y. ivcKicicii-ziiLciiii-iiuiu- rio 'w? constanter en dat ïohnemevr. v. Berge-Henegouwen-Den de doorslag, 3-6, 3-6. Holder 7-9, n. uitgesp. Schout-bij-nacht Platerink zegt: De „Nieuw-Guinea Koerier" schreef, dat naar aanleiding van hetgeen ln de pers geschreven werd over de terug gevonden marinier Meyers de zeer verontwaardigde commandant, schout bij-nacht Palterink het blad een on- ,.„T3 Iderhoud had toegestaan. Schout-bij- opgeruimd zou zuid kansloos één nachl pialerlnk aidus het blad, «11de "ln niets horen van een Mlltlï om .Mey- ers zelf te interviewen, ten eerste om dat hy nog in de ziekenboeg op Biak ligt en ten tweede omdat de voor- Antwoord op bridgevraag: Dit is de schriften niet toelaten, dat marineper- situatie, waarin een speler bevreesd is dat de tegenpartij 2 schoppen-gedou bleerd zal maken en daardoor de man che maakt. Beter dan zich door deze angst te laten leiden is het voor zuid, Ujk dat hij lengte in de rode kleuren be zit. b) West heeft vermoedelijk 4 ruitens, want van een driekaart of vijfkaart zou hij er wellicht één afgegooid hebben. Oorspronkelijk dacht zuid, dat het slagen van zijn contract zou afhangen van één gunstige klaversnit, doch nu het er naar uitzag dat de troeven slecht zaten, leek het of er twee gunstige snits in klaveren gemaakt zouden moeten worden. Toch bleek er nog een andere, diep verborgen en verrassende mogelijk heid tot winst te zijn. In slag 4 speelde zuid troefaas en toen bij oost H .10 viel, besloot zuid erop te spelen, dat west in derdaad 4 troeven en 4 ruitens had ge had. In slag 5 volgde klaveren in winstpunt kwam op naam van Schneider. I noord gesneden met de K. Vrouw; slag 6 biet, doch elk strafdoublet op laag ni veau is steeds een voorstel aan de part ner, waarbij als het ware de vraag wordt gesteld: „Is, gezien wat je mij hebt be loofd, je spel geschikt om tegen te spe len?" Zuid had op een héél ander soort spel ook 2 harten kunnen bieden b.v. met 5 troeven en vrijwel geen hoge kaar ten. Het gegeven zuidspel is, wegens de twee troeven en de ruime hoeveelheid hoge kaarten prima geschikt om tegen te spelen. Zuid moet dus noords voorstel aannemen en passen. Noord had: S. A. H, 3; H. A, V, 10, 4; R. 10, 9, 8; KI. A. 9. 7. Het 2 schoppenbod zou 3 down gegaan zijn. A 1 zuid (ten onrechte) besluit tot Iringen. Weliswaar heeft Meyers niet een uitnemen van het doublet, is 4 kaarten cursus gevolgd om zich zonder meege- de goede zet. I brachte levensmiddelen in de Jungle te soneel een vraaggesprek weggeeft. Het blad vervolgt: hoewel de Marine thans over niet meer gegevens over de lotgevallen van de sergeant beschikt dan in die welke ln het perscommuni qué werden meegedeeld en hoewel zo doende niet alleen de pers maar ook de Marine zelf verlangend ls daar meer over te horen, vond de schout-bij-nacht de schaarse berichten in het geheel niet onwaarschijnlijk. Ervaren Sergeant Meyers is van gedeeltelijk Ambonese afkomst en tegen de veeitig. Hij is een geoefend woudloper, die op de hoogte is van de manier, waarop men in het oerwoud kan leven. Bovendien heeft hij tijdens zijn krijgsgevangen schap ln de oorlog gewerkt aan de Bir- ma-spoorweg, waar hij zich kon trai nen in uithoudingsvermogen en ontbe- redden, maar het is niet onmogelijk dat hij reeds eerder een opleiding gehad heeft omdat hy reeds lang bij de Ma rine ls. De commandant kon niet zeggen of Meyers tijdens de dagen van bewust zijnsvernauwing geschoten had om wild te doden dan wel om de aandacht te trekken. Uit het zeer lijvige rapport van drie onder de grond, met een capaciteit van circa duizend auto's. De verbinding tussen de garageverdiepingen wordt ge vormd door een cirkelvormige helling- baan. De parkeergarage is geprojecteerd on der een „plein" op een niveau van on geveer acht meter boven de straat, dat omringd wordt door winkels, een hotel van veertien verdiepingen (capaciteit 220 kamers, ongeveer 400 bedden) en een warenhuis. Voorts is een schouwburg (800 nlaat- sen) met een kleinere zaal voor lezin gen en recitals (240 plaatsen) ontwor pen en tenslotte een kantoorgebouw van zeventien verdiepingen op de hoek van de Nieuwe Haven. Behalve het waren huis met een totale oppervlakte van 11.000 vierkante meter is er ruim 3.000 vierkante meter winkelruimte winkelop pervlak, ten dele aan de straat, ten dele rondom het „plein" op acht meter bo ven de grond. Daarnaast komen er in het complex diverse café's en bars als mede een sportschool, een bowling met twaalf banen en een benzinestation. „Wel ingenomen" Naar het zich thans laat aanzien, zal het definitieve plan voor dit grote pro ject over een Jaar gereed zijn. Over de mogelijkheden tot realisering van het project valt nog weinig of niets te zeg gen. Het plan in hoofdlijnen is voorge legd aan het college van B. en W. van Den Haag. de welstandscommissie er. de stedebouwkundige dienst. „Die waren er mee ingenomen", zo vertelde de heer Lucas. „De hand van prof. Nervi zal duidelijk in de gehele vormgeving te be speuren zijn", aldus de heer Lucas, die er daarbij op wees, dat het aan een sug gestie van de Italiaanse archltec* te danken ls, dat ln het plan een helling- baan is opgenomen. Vla deze weg om de schouwburg heen kunnen auto's het bo- venniveau bereiken. Prof. Nervi vertelde zelf. dat hem bij zijn bezoek aan ons land de correcte, rustige architectuur is opgevallen. Of het nieuwe centrum, wanneer het een maal gereed is, zal harmoniëren met het overige gedeelte van de binnenstad vond hij een vraag, die thans moeilijk te beantwoorden is. Prof. Nervi heeft donderdag het bouwcentrum ln Rotterdam bezocht, waar hij geïnformeerd is over de stand van zaken by de ontwikkeling van de Maasstad. Voorts bracht hij bezoeken aan een fabriek van prefab-woningen en was hy eregast op een receptie van de ambassadeur van Italië in Den Haag. Nasoetion spoedig terug in Djakarta Generaal Nasoetion zal naar verwacht wordt naar Djakarta terugkeren voor de volgende bijeenkomst van Soekar- no's hoogste militaire bestuurders op 28 Juli. Dit heeft de secretaris van deze Instantie luitenant-kolonel Soetjipto, meegedeeld. Hy zei. dat generaal Na soetion ziek ln West-Duitsland ls, maar dat hem speciaal verzocht was voor de ze by eenkomst terug te keren. De president zou dan zyn toekom stige politiek voor het oplossen van de rebellie ln de republiek bekendmaken „Generaal Nasoetion ls ziek en heeft eigeniyk veertig dagen rust nodig", aldus kolonel Soetjipto Generaal Nasoetion zou nnnvankeiyk op 17 Juli van Cairo naar Djakarta te rugkeren. In plaats daarvan zou hy echter naar Frankfort zyn gevlogen. trekken. Uit het zeer lijvige rapport van 11 de opsporingsactie biykt alleen, dat IvOi* CfCCll lHOClClcICtlC toen Meyers werd gevonden, hy wel een eyers werd gevonden, hy wel een I geweer, maar geen ammunitie had. Uitgekamd Aan de hand van een groot aantal kaartjes van de noordkust van Mlsool werd getoond, waar de opsporingspa trouilles van Marine, politie en bevol king aan net werk zyn geweest waar- by grote stukken letteriyk werden uit gekamd. Eén grootscheepse ploeg uit de bevolking moet heel dicht in de buurt van de sergeant zyn geweest, maar al dus schout-by-nacht Platerink: „In zulk terrein zou Je op hem moeten trap pen om hem te vinden". „Wat schout-by-nacht Platerink er gert zyn de beschuldigingen, dat de Marine tekort geschoten zou zyn ln de voorlichting. Hy wees er op. dat de Papoea-Jongen, die de aanwezigheid van de sergeant, bij het marinebivak kwam melden, dit op 13 Juli omstreeks half acht 's morgens deed. Terwyi de red dingsploeg op weg was, werd diezelfde ochtend om acht uur de Marine in Ne derland van het terugvinden op de hoog te gesteld", aldus het blad. belastingambtenaren De vertegenwoordigers van de Alge mene Bond van Ambtenaren ABVA de Algemene Rooms Katholieke Ambte naren Vereniging (ARKAt en de Neder landse Christeiyke Bond van Overheids personeel (NCBO) z.yn gisteren weer byeen geweest ter bespreking van de mogeiykheden voor verdere activiteiten tot verbetering van de positie van het belastingpersoneel. De organisaties heb ben ernstig overwogen of het parool voor een stiptheids- of modelactie moest wor den gegeven Om uiteenlopende redenen werd be sloten daartoe op dit moment niet over te gaan. Wel werd het standpunt Inge nomen. dat voor de belangen van de belastingambtenaren gelet op het on bevredigende antwoord van de regerli g op 12 Juli 1961 opnieuw dr dacht van de Tweede Kamer zal wor den gevraagd. TegelIJkertyd zal tevens een beroep worden gedaan op de ver schillende publlclteltsorganen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9