Eiclimann blijft schuld op anderen schuiven FILMS VAM DEZE WEEK „Tammy, tell me true": ontwapenend optimisme Gero-cassetle „Het ontbrak me aan moed"1 Diploma's timmeren vakopleiding bouwbedrijf gisteren uitgereikt Fokpaarden uit Leiden's omgeving Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 22 juli 1961 Tweede blad no. 30406 nuniniiininnniniuumiTTniinniinninnihnirFitiiiiniiiiiüHHiiHMnüfüN.'iiiiRiiTRnniiiiiniairenni TRIANON Ze beweren, dat de jeugdige Sandra Dee een idool is van de Amerikaanse jeugd. Wie „ze" zijn valt in dergelijke gevallen ech ter vaak moeilijk te achterhalen. Zijn het personen, die serieus ge tracht hebben de opinie van de jon geren te peilen en daarbij op een voorkeur voor Sandra zijn gestoten? Of gaan achter de anonimiteit van die ,ze" de handige publiciteitsmen- sen van de filmwereld schuil, die om gemakkelijk grijpbare redenen San dra graag tot een idool bombarde ren? We zullen ons in deze vraag niet verder verdiepen, in ieder geval is royale publiciteit de raket geweest die Sandra's naam de ruimte van de populariteit heeft ingeschoten. De tijd kan slechts leren of deze ster voldoende kracht en energie zal op brengen om geheel zelfstandig te blijven stralen. Maar voorlopig staat zij hoog aan Hollywoods firmament, wat ook wel blijkt uit het feit, dat de camera haar voortdurend in het oog heeft gehou den bij de opnamen voor deze film. En het moet gezegd, ze levert een aller liefst plaatje op. Een wolk blond haar. Een paar pittige bruine ogen. Een wer kelijk charmante verschijning in een heerlijk rolletje. Een moderne Pygma lion. Tammy is de ruwe diamant, die net als in Ahaws door „My fair lady" nog beroemder geworden werk. wordt geslepen door een soort spreekleraar (John Gavin). Zoekt D een van f40.— of f400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De Gero-specialist. Jerry als ruimtevaarder Orentrekker LUXOR Eigenlijk is „Jerry als ruimtevaarder" 'n onbetekenend filmpje, Desondanks moet je wel lachten om de rare grimassen van de halve gare ruim tevaarder, die Jerry is. Het is een kol deriek verhaal, waarin Jerry, die als bewoner van Venus allerlei bovenna tuurlijke gaven bezit, oren trekkend en met trillende neusvleugels de meest won derlijke dingen laat gebeuren. Het is „slapstick". Soms van de bo venste plank, maar lang niet aldoor. In die afeer wordt en passant nog een parodie gegeven op de commerciële TV en wordt de gewichtigheid van de Ame rikaanse Bescherming Bevolking bela chelijk gemaakt. Rio Bravo Uitstekende western CASINO Al kan „Rio Bravo" niet tot de zelfde klasse als „High Noon" en „Shane" worden gerekend, toch steekt deze psychlogische western met kop en schouders uit boven wat men in het al gemeen wild-westfilm noemt. Beheerst camerawerk, waardoor langzaam maar onontkoombaar naar een climax ge voerd wordt, prachtige kleuren en een uitstekende sfeertekening. In de rolbe zetting treft men een paar oude rotten in het vak aan: John Wayne als de stoere sheriff en Dean Martin als een door een ongelukkige liefde aan de drank geraakte assistent-sherrif, die strijdend tegen het onrecht zicnzelf tracht te vinden. Een film, waarin tot tegenstelling met de meeste westerns de opgelegde mannelijkheid voor de meer kritische bisoscoopbezoeker niet bela chelijk wordt. Voor de liefhebbers van een keiharde maar eerlijke western valt er deze week veel te genieten. In de middaguren draait een speciale jeugdvoorstelling Robin Hood. De trot se hoofdman, die met zijn bendeleden strijdt voor de onderdrukten en de eer van de koning. Speelse gevechten be doelt voor een nog speels publiek. De blonde Sandra Dee en de donkere John Gavin vormen liet paar in „Tammy, tell me true". Maar Tammy heeft nog meer dan haar bekende voorgangster. Ze werkt bijna als een toverstaf uit een of an der sprookje. Waar zij komt worden de moeilijkheden als vanzelf opgelost. Spreek met- haar en het komt in orde. Een eenzelvige, wat verzuurde oude da me is na enkele gesprekken weer vro lijk en vol levenslust. Een ontmoedig de schilder hervindt zijn werklust. Een kinderloos huwelijk wordt gered. Wilde kinderen worden tam. Wrede scholieren worden vriendelijk. En natuurlijk wor den mannen verliefd. En zo maar ver der. Al het ijs smelt onder Sandra's persoonlijke warmte. Na zo'n opsomming is het niet moei lijk zwakke plekken in het geheel aan te geven. Het ligt er wat te dik op, het is hier en daar een tikje sentimen teel en het toont vrijwel nergens diep gang. Maar ondanks dat alles is het een verrukkelijk filmpje. Het naieve op timisme, waarvan de geschiedenis is doortrokken en het ontwapenende van het wezentje, waar alles om draait, zor gen voor een pretentieloze, maar vreug devolle ontspanning. Een prettige ver ademing in de stroom van zwaar met Sroblematiek geladen films. Een koste- jk vakantie-uurtje in een tijd, dat de zon buiten verstek laat gaan. De verleidster van de Nijl Strijd om dorpsmeisje in het oude Egypte Rex „De verleidster van de Nijl" is geen courtisane in de stijl van Du Barry, maar slechts een eenvoudig, maar o zo schoon dorpsmeisje in het oude Egypte, dat de begeerte opwekt van de zoon van de farao en van de prins van Beneden-Egvpte. Beide prin sen spelen om het bezit, van het meisje, maar het is de jonge en knappe lijfarts van farao's zoon die de liefde van het meiske weet te winnen. Vanzelfsprekend nemen zijn rivalen daarmee geen genoegen en daarmee begint de ongelijke wedijver, die merk waardig genoeg toch nog in het voordeel van de twee geliefden eindigt. Intussen worden de toeschouwers vergast op pittoreske. pseudo-Egyptische tafereel tjes, harde gevechten en griezelige avon turen in geheimzinnige tempels. Een spektakelstuk dat boeit of de lachlust wekt, maar zeker niet verveelt. WAAROM PARMENTIER UIT LEIDEN VERTREKT Personeelsvoorziening één der oorzaken Zoals bekend heeft het raadslid, de heer H. M. J. W. J. Kortmann. onlangs tot het College van B. en W. enige vra gen gericht inzake de verplaatsing van de Wolspinnerij van de N.V. Joh. Par- mentier naar Dokkum. B. en W. delen thans mede, dat de directie tot deze verplaatsing heeft be sloten, omdat door de huidige spanning- op de arbeidsmarkt ernstige moeilijk heden worden ondervonden by de voor ziening in de personeelsbehoefte. Hier bij komt nog, dat het in gebruik zjjnde fabriekscomplex aan de Schelpenkade niet meer aan de tegenwoordige eisen beantwoord. De directie verwacht, dat de genoemde moeilijkheden zich in de gekozen vestigingsplaats, waar een nieu we fabriek in aanbouw is genomen, niet in die mate zullen voordoen. Uit het overleg met de directie is B. I en W. gebleken, dat zij afziet van de I bouw van een nieuw fabriekspand in I Leiden of in de naaste omgeving, waar- door ook de mogelijkheid tot het aan trekken van personeel wellicht eniger mate zou kunnen verbeteren. Een zoda nige oplossing was voor de directie n.l. financieel weinig aantrekkelijk, nu voor de vestiging van industrieën in bepaal de gebieden van het land, waar de re gering deze vestiging wil stimuleren in het kader van het industrialisatiebeleid, van rijkswege een aanzienlijke financi ële steun in grond- en bouwkosten wordt verleend. Ook in de kosten van personeelsop- leiding wordt in deze gevallen door het ryk een aanmerkelijke bijdrage gegeven. De overplaatsing naar Dokkum. welke gemeente door de regering als z.g. in- Artv^rtcntle Adolf Eichmann heeft tijdens de rechtszitting van gisteren gezegd, dat hij dc moed heeft gemist zich tegen zijn nazi-superieuren te verzetten. In antwoorden op vragen van zijn rechters gaf hjj tevens toe, dat, naar hij wist, het vermoorden van joden beschouwd werd als „een roemrijke daad". Eichmann maakte een uiterst zenuwachtige indruk. Herhaaldelijk zag men hem zijn lippen aflikken alvorens op vragen te antwoorden. Keer op keer legde hjj tegenstrijdige verklaringen af, waarop hU dan van het Hof te horen kreeg, dat zjj moeilijk te geloven waren. Een der rechters. Benjamin Halevi, begon de ondervraging van tweeëneen half uur door Eichmann toe te voegen: „Dit is waarschijnlijk uw laatste kans, uw enige kans om in het volle aange- dustriële kern is aangewezen, zal voor zicht van de openbaarheid te zeggen wat het bedrijf, behalve de beschikking over een groter arbeidsreservoir, derhalve ook het verkrijgen van rijkssteun voor de bouw betekenen. B. en W. merken nog op. dat ongeveer een derde deel van het bedrijf, t.w. de tricotageafdeling, alhier gevestigd zal blijven. Uit een en ander blijkt, dat voor de gemeente moeilijk wegen zijn aan te ge ven om in een geval als het onderhavi ge het vertrek van een onderneming te voorkomen. Indien ander directies even tueel het voornemen zouden hebben het bedrijf te verplaatsen, vertrouwen B. en W. vroegtijdig daarvan kennis te krij gen. zodat overleg kan plaats hebben om alle andere mogelijkheden te onder zoeken. Uiteraard zullen B. en W. ook in de toekomst alles in het werk stellen om alhier gevestigde bedrijven voor de ge meente te behouden, omdat daardoor, alsmede door uitbreiding van deze be drijven en de vestiging van nieuwe in dustrieën, de groei van de werkgelegen heid en de welvaart worden bevorderd. Onze stadgenote, mej. G. E Kayser, is geslaagd voor het examen tolk-ver- taler Engels. Im weissen Rössl Zonmuziek en zang Lido Nu wij het in deze weken mpt temperaturen van 18 graden en minder moeten stellen en velen reeds een ver regende vakantie hebben, werken deze week in Lido alle factoren mede om regen en wind te vergeten en eens echt van een door zon overgoten vakantie te genieten. Men is opgenomen in de ge moedelijke Oostenrijkse sfeer en dwaalt enkele uren door operette-land. Mid delpunt van al deze opgewekte vakan tievreugde is de zo zeer bekende her berg „lm weissen Rössl" am Wolfgang- see. De gelijknamige operette is te be kend, dan dat wij hier veel behoeven uit te weiden over al die vrolijke figuren een verliefde oberkelner Leopold, de charmante eigenares van „lm weissen Rössl" Josepha en de komische Sigis- riiund die men op dit zorgloze uit stapje naar de Wolfgangsee ontmoet. Vol vrolijkheid en zang is deze in fraaie kleuren verfilmde operette van Erik Charell, waarin ook de Oostenrijkse folklore ruimschoots aan haar trek komt. L'Amerique insolite Voor de vierde week Studio Het feit. dat deze interes sante kleurenfilm thans reeds voor de vierde week in het theater aan de Steenstraat draait, bewijst wel. dat dit prachtige werk in de belangstelling staat. Zoals wij reeds eerder schreven: men verwachte geen documentaire over het gemiddelde leven in de „States", want het zijn juist de uitzonderingen, de ongewone dingen des levens, welke in frappante beelden aan de toeschou wer voorbijtrekken. uw houding is en wat voor soort mens u bent. U kimt er verzekerd van zijn, dat dit Hof geen vooroordeel tegen u koestert. Wij hebben geen persoonlijke wrok tegen u. Maar hoewel dit Hof ob jectief is, dient dit toch niet zodanig uitgelegd te worden, dat wjj naïef ge noeg zfjn om alles te geloven wat u ons verteld hebt". „Ik ben geen lafaard", aldus Eich mann, „en ik wens mij niet te verschui len achter leugens en draaierij". Rechter Halevi, die in Duitsland ge boren is. sprak in het Duits, omdat hij naar hij zei de verdachte thans wilde aanspreken in zijn eigen taal. „Indien u bij uzelf eens ernstig gewetensonderzoek instelt", zo begon hij zijn ondervraging, .moet u dan nief toegeven, dat het u als burger aan moed ontbroken heeft?" „Ja, het heeft mij aan die moed ont broken", zo gaf Eichmann toe. Hij zag grauw van vermoeidheid. Hij zei ook geweten te hebben, dat het „als een roemrijke daad werd beschouwd joden te vermoorden en hen uit te roeien alsof het bacteriën waren, terwijl genadeloosheid gezien werd als een goede eigenschap". „Ja, ik moet toege ven. dat dit geheel Juist is". Enige ogen blikken tevoren had hij echter verze kerd. dat hij geen antisemiet was ge weest. Nooit eigen mening Halevi en zijn mederechter Raveh slaagden er echter niet in Eichmann te doen terugkomen op zijn bewering als zou hij nooit zelf een bevel hebben gege ven. Raveh vroeg hem, of hij werkelijk wilde volhouden, dat. wanneer hij naar zijn superieur bij de Gestapo, generaal Heinrich Müller. ging voor een bepaalde kwestie, hij daarbij nooit een mening uitsprak of dat hem nooit naar een me ning werd gevraagd. Inderdaad, dat wilde Eichmann nogmaals bevestigen. Daarop hief Raveh zijn beide armen ten hemel, liet zich achterover in zijn rechterstoel vallen en riep duidelijk ge- ergerd uit: „Wat u nu zegt is toch moei lijk te geloven". Vervolgens vroeg Raveh hem, hoe hij eerder afgelegde verklaring, dat hij „evenals Pontius Pilatus" zijn handen in onschuld waste, in overeenstemming kon brengen met het feit, dat hij wist. dat de orders welke hij uitvoerde, op het vermoorden van mensen gericht waren. Eichmann gaf toe, dat het „op bevel handelen" volgens de wet iemand niet van schuld vrijpleit. Dat werd indertijd door het tribunaal van Neurenberg be paald en het is sindsdien door de Isra ëlische rechtspraak overgenomen. Opnieuw zei Eichmann: „Ik was niet de man, die orders gaf, maar degeen, die ze uitvoerde". Even later voegde hij daar met zachte stem aan toe: „Maar als dat strafbaar is, dan zal ik die straf moeten ondergaan". Het proces wordt maandag voortgezet. Dan zal de president van het Hof. Mosje Landau, Eichmann vragen stellen. Middenstandsexamens Voor het middenstandsdiploma zijn geslaagd: A Timmermans-Faas Noord- I wijk. C. v. Tol-Spek Abbenes. H. Ulthol- I Ederveen. A. Uitvlugt Alphen a/d Rijn, J. Uljee Hazerswoude, H. Uytewaal-Hoo- |gervorst Ter Aar. A v. Veen Zevenho ven, A. Veenhof Kaïnerik <Utr W. v. d. Veer Oud-Ade. Z. Velis Alphen a/d RUn, A. v. Velzen, J. v Velzen, F. Ver berg, W. Verberg te Leiden. H Verdoes Katwijk a'Zee. M Vergeer Alphen a d Rijn, A. Verhey Rijnsburg. J. Vermeulen Leiden. E. Verschoor Voorschoten. E. Versluis Alphen a d Rijn. B Verver Lel den, W. Verwey Noordwijk. P. Vis Nieuw-Vennep. J. v, d Vlekkert, C. v. Vliet te Voorschoten. P v. Vliet Alphen a/d Rijn, C. de Vogel Zoeterwoude. C. A. de Vogel Alphen a de Rijn, H. Vogele zang Leiden, H. Voorbij Alphen a/d RUn. P. Vos Aarlanderveen. J. Voskuil Leiden, W. v. Waay Benthuizen. J. Wahle Zevenhoven. J. Walraven Wasse naar, A. Warmerdam Stompwijk. E. Wassing Noordwijk. A. de Water Voor schoten. A. Wesseling Sassenhelm. H. Vos Alphen a/d Rijn, M. Wesseling Sas- senheim, M. v. d. Weyden Nieuwkoop. B. v. Wieringen Abbenes, J. v. Winkel Leiderdorp, P. v. Wissen Voorschoten, Jac. de Wit Alphen a/d Rijn, D. v. d. Wolk Leiderdorp, F. Wyilng Leiden, P. Wijman Bodegraven. L. Wijsman Noordwijk-Binnen. G. IJkema, Joh. IJkema Alphen a/d Rijn, J. v. d. IJssel Leidschendam, S. Zandbergen Oegst- geest, T. Zandbergen Rijnsburg. A. Zeg waard Hazerswoude. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ida Adrlana. dr van L. v. d. Leek en I. A. Roelandse; Armando Frank, zn van W. H. van Arend en C. de Leeuw. Jane Celestlne Leotlne. dr van D. Dongelmans en M Koenen; Marijke, dr van P. de Vries Lentsch en M. A Wouda. Manfred, zn van C. van Beelen en A. G. Kevellng; Lambertus Dirk. zn van L. Cornet en A. J. Brussee; Adrlaan Relnhard. zn van B. Star en R. W. Blok; Tessa Avallne, dr van H, J. v. d. Loo en J. H. v. d. Horst; Wil helmus, zn van W. Kagle en M E, Nle- man; Paula Maria, dr van A .T Molen kamp en J. A Hessels; Johanna, dr van A Pardon en J Dlsseveld; Johannes Hen- rlcus, zn van H. G C Bouekaert en A M Heeres; Ida Elizabeth Thérése. dr van J J. du Mée en C. van den Berg; Gerar- dus Jacobus, zn van C. J. G. Vlasman en A. E van Klink; Willem, zn van J van Rh(Jn en D. v. d. Plas; Jan Gerhard, zn van P. Seventer en A. C A. Bol; Wlnold Relnler. zn van N H de Wilde en M. C Janssen. ONDERTROUWD J. J. Vos en J C. van der Mark; L. A. Dlrkse en M. C. Godefroy; H. van Tol en A Reljerse; L H van der Voet en Verpoorte; H M J. Juffermans en E Relzevoort; T. G Burgerhout en L. F. M. Honsbeek; W. Carree en E. J van der Weljden; J. S. Brandt en W Fasseur; J. Aan 67 jongemannen is gisteravond in de Ambachtsschool aan de Haagweg het diploma timmeren van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf uitgereikt. De bijeenkomst in een van de lokalen op de eerste verdieping werd geopend door de voorzitter van de Plaatselijke com missie vakopleiding bouw- en nevenbe- drijven te Leiden, de heer A. P. de Roojj. Na een korte begroeting van de aan wezigen gaf hij het woord aan de voor zitter van de examencommissie, de heer Meerburg, die de diploma's uit reikte. Tevens kon hij namens het be drijfsleven de beste leerling zowel van de cursus aan de Haagweg als die in de Don Boscoschool aan de Haagweg, resp. J. W. Broekhof uit Noordwijker- hout en J. II. M. Bierman uit Noordwijk belonen met een waterpas. De lande lijke commissie had nog een aantal boe ken beschikbaar gesteld. Een goede raad van de voorzitter De Rooü besloot deze bijeenkomst, waarvan de volgende jongens gediplomeerd te rugkeerden Ambachtsschool (timmeren) J. A Arnoldus, D. van Berk (boek», D. K. W Blansjaar, F. Boot, (boek). L. Cornet. J. J. ten Donkelaar. Voorscho ten. H. J. L Duizend. J. G. Duijnisveld, Voorschoten (boek). A. Hastra, Oegst- geest, A Hazenoot, Noordwijk. F. Th. Hooites, W. Leupe. B J. Luk. Leidschen dam. K Martijn, C. de Nijs, S. den Os. A. M. J. Pieterse, Zoeterwoude, P. A. Plezier, A. Plug, Noordwijkerhout, H. Roest, Warmond. W. F. Rijnsburger. N. J. van Soest, P. van Tol. Oegstgeest, J. Verhoeks, Leiderdorp. N. L. Visser. J. J. de Vos, Wassenaar. F. J. Webbers. P. J. M. Weenink. A. Zeilstra. L. A. v.d. Zwart (boek), J. W. Broekhof. Noord wij kerhout. Don Boscoschool (timmeren) H. J. Bakker. Woubrugge (boek), J. van Beelen. Katwijk, J. H. M. Bierman, Noordwijk, P. Blanksma, Alphen a. d. Rijn, H. J. L. Buitendijk, Zoetermeer, J. van Duyn, Katwijk (boek), A. Duyven- voorde, Katwijk, J. C. de Gelder. Ha zerswoude, L. L. van Gent, Zoeterwoude, G. Hekkema, Alphen a. d. Rijn, A. P. de Heij. Alphen a d. Rijn. H. N. den Hol lander. Leiderdorp. M. J. M. de Kan, Noordwij kerhout, J. W. Koot, Lisse, A. Koster, Alphen a. d. Rijn, J. L. v. d. Kroft. Leiderdorp, J. A Lek, Langeraar, W. Ch. Loomans. Zoeterwoude. I A. Messemaker, Katwijk a. d. Rijn. H. Mey- vogel. Katwijk. D Mol. Katwijk. F P J. Mooyekind. Noordwijk aan Zee, A. J L. Nobelen. Sassenheim, F. A. A. van Nob- belen. Sassenheim. E. Th. L. M. Oost- dam. Noordwijk (boek), W. v d Plas, Katwijk (boek). L. M. J. G. Ritzen, Warmond, L. J. J. Ruigrok, Noordwijk, E. L. Schie, Noordwijk, G. J. Smirren, Alphen a. d. Rijn, L. Sneeuw. Alphen a. d Rijn, H. Th van Veen, Wassenaar. J. Vooys. Katwijk, D. de Vreugd. Katwijk A H M. Waasdorp. Sassenheim, J H M. Wassenaar, Lisse. A. P. v. d. Werff, Zoeterwoude. Mulo-examens Voor het Mulo-diploma A zijn ge slaagd de dames; S. Boender te Oegstgeest: E. Hage- man te Leiden- M. G. Sandberg te Leiden: C. v. d. Mey te Valkenburg; J. Alting te Leiden. De heren: J. Pret. N. Vijlbrief, D. J Wassenaar, H. A. Flaman te Leiden; A. Ruben te Leiderdorp. Afgewezen 14. De kandidaten die een sterretje voor de naam hebben zijn ook geslaagd voor het middenstandsdiploma. Van de Leidse Avond-mulo zijn voor het Mulo-examen geslaagd de dames: E. Barnhoorn te Noordwijk, E. Hageman te Leiden, J. A. Kempenaar te Wou brugge en J. v. d. Mey te Valkenburg. De heren: D. J. Schild en D. J. Was- I senaar te Leiden, J. Groot en W West- I hoek te voorschoten, h c Biankespoor Centrale keuring in Dordrecht JL5/7Ï A te Wassenaar en A Ruben te Leider- v- Vkxwnte. te. A. Ph. v. d Breggen te dorp; voor het aanv. examen; de heer Dertig zendelingen in Kongo aangehouden In Bakweme (Oostprovincie) in Kon go is een groep van dertig Amerikaan se. Engelse en Canadese zendelingen ge arresteerd op beschuldiging van het verspreiden van anti-communistische pamfletten, zo heeft een woordvoerder van de Verenigde Naties gisteren in Leopoldstad meegedeeld. De pamfletten zouden ln Bunia, een plaats in de nabijheid van het Albert- meer, zijn gedrukt, op een pers die het eigendom is van alle protestantse zen dingsgenootschappen. De woordvoerder zei, dat een patrouille van VN-troepen en van het Kongolese leger onder commando van generaal Loendoela uit Stanleystad is vertrokken om een onderzoek naar het Incident in te stellen. Strenge straffen voor leiders van Nationale Front De leiders van het Nationale Front In Perzië, de oppositiepurtfj van de voor malige premier Mossadeq, zullen streng worden bestraft. Dit heeft premier Amini gisteravond bekend laten maken. Verwacht wordt zelfs dat de partf) ver boden zal worden. De leiding van het Nationale Front had voor gisteren een grote bijeenkomst uitgeschreven ter herdenking van de opstand van 1952. De huidige regering had de massa-betoging verboden. De gehele dag deden zich verspreide botsingen voor tussen politiemannen en soldaten aan de ene zijde en aanhangers van Mossadeq anderzijds. Gisterochtend vroeg waren een aantal leiders van de partij van bed gelicht en uit het hoofdkwartier gehaald. Mossa deq zelf bleef ongemoeid. Milaan en P J. de Wit; D. Oudshoorn en H. J. Kluivers; B P. Kop en M E. Dull- verman; S. F. C. Heerma van Voss en F. J. Dantuma; D J. van den Burg en M. van Egmond OVERLEDEN van Turenhout, 81 Jaar. vrouw; N. W M. Wesseling en C. Uckert; A. van Roster, 70 Jaar, man. J. W. Boerma te Katwijk en mej. G. Strooker te Wassenaar. Bloemenmarsen Vrijdag 4 augustus zullen in het kader van het Rjjnsburgse Bloemencorso on der auspiciën van de Leidse VVV weder om door de Wandeikring-Leiden de tra ditionele bloemenmarsen worden geor ganiseerd. De middag tocht, die speciaal is uitgeschreven voor Jeugdige wande laars van 812 jaar, gaat over een af stand van 10 km, terwijl voor de oudere deelnemers(sters) een avondtocht van 25 km zal plaats vinden. Naast een spe ciaal ontworpen herinneringsmedaille, ontvangen alle deelnemers"stersi langs de routes een boeket Rfjnsburgse bloe men. De start voor beide tochten vindt plaats vanuit de Romanuszaal aan de Mare en wel voor de Jeugd om half twee 's middags en voor de ouderen tussen 6 en 7 uur 's avonds. OP DE UITKIJK GESTAAN Een 23-jarige monteur uit Lelden had op de uitkijk gestaan terwijl een vriend van hem in een fabriek aan de Caecilia- straat een inbraak pleegde. De buit be droeg slechts f 15. Doch later had ver dachte ook geholpen bi) het stelen van een auto op de Hooglandsekerkgracht. Tegen verdachte had de officier 3 maanden gevangenisstraf geëist met voorwaardelijk ter beschikking stellen van de regering. De Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan en f 50 boete of 10 dagen hech tenis opgelegd benevens de voorwaarde lijke ter beschikking stelling. (Van een deskundige medewerker). De afdeling Zuid-Ho] land van het warmbloed paardenstamboek de V.L.N. heeft vrijdag haar centrale premiekeu ring van fokmerries gehouden te Dor drecht, dit ter gelegenheid van de land bouwtentoonstelling aldaar. Voor deze centrale keuring waren op de vooraf gegane lokale keuringen diverse mer- riën aangewezen voor een hoge prime - ring. Met name werden hier de ster- merriën beoordeeld of ze de hoogste exterieur-waardering van kroonmerne waard waren Dit was het geval met twee sterren van het Gelders type, doch no 1 der vroegere kronen, een Utrechtse merrie, werd kampioene Na haar volgde als 1 B de zeer goede vijfjarige bruine Valentina, V Norton, van H P den Haan te Oegstgeest. Haar volle zuster, f. e. A. C Vermeulen te Kedlchem. was eerste der nieuwe kronen Een 2de pre mie kreeg de 6 J. kroon, de schimmel Ulomana V Oran, f e. C. A Zandber gen te Rijnsburg. Negen driejarige en drie oudere mer- rieën kregen het sterpredicaat. Uit deze twaalf werd terecht als kampioene aan gewezen de zeer mooie driejarige vos- kol Zerla. V Luitenant, van H. P. den Haan te Oegstgeest Deze H. P den Haan maakte vee] furore in de klasse der oen Jarigen door met twee bruine Ulex-dochters de eer ste en de derde plaats te bezetten van de twaalf, die een eerste premie kre gen Bovenaan de mooie en goede Bot tle uit een stermerri van l'Invasion. 1 C ook heel mooie Bernadette uit een kroon-doch ter van dezelfde preferente Breggen te en 2-jarigen werd Waddinxveen. Kampioene der 1- no .1 der twenters. de moolë voables Aterlita V '."Invasion, f. e. C. de Qroot te Oosterwijk. Met zijn bruine merrieveulen Culoma, V Wachtmeester, uit de kroon Uloma na kreeg C A Zandbergen te Ryns- burg een tweede prijs. Bij het Gronings type kregen ook twee stermerriën het kroonpredicaat. een jonge Romeo uit Rommelsdijk en de bruine vlerj. Wodeline. V. Idea pref.. van W. P. den Haan te Oegstgeest. Het veulen uit Wodeline. V Verdi, f.e H. P den Haan te Oegstgeest werd eerste der merrleveulens en bIJ de zeven eersten der enters was de bruine Brunhilde. V. Onanus. f. e. N S Onder water te Stompwijk Met de zwartble.s Zlnolda V Ratboud. kroeg de f.e dr M R v d. Bergh- stichting te Noordwijk een 2de premie bij de driejarige merriën. terwijl N. S. Onderwater te Stompwijk met zijn vierj. bruine Wodka V Hopman, ook een tweede premie verwierf Naast de warmbloeden waren er trek paarden uit Rijnsoterwoude J O de Raadt kreeg de l A prijs voor zijn merrie Mlrza (V Nico v Annie) met haar twee dochters de tweej M.rza v. Stevenshoeve en de een) Beatrix van Stevenshoeve, n Knap drietal, waarvan d<* 6-J moeder zelve een 1 B had in de rubriek 4—7-jarige merriën met veu len. de tweej. kreeg een 2de prijs ln de middelmaat, de eeni kreeg ook een 2de prijs. !C Kempenaar te Rljnaaterwoude kreeg met zijn drie) orulrischlmmel Jaste v. d. Vlasblom. V David. Zeeuws fokprodukt. een tweede prijs.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3