Kerkdiensten Leiden en omgeving Meer dan 120 Don Boscoleerlingen ontvingen diploma of getuigschrift Politiek monetaire onzekerheden thans de fondsenhandel remmen VOOR EEN FEESTJE Voor volgend joor moesten reeds 86 gegadigden af gewezen worden goede orders bij de Nederlandse industrie Merendeels Einddiploma's r.-k. Vakschool voor Meisjes ZATERDAG 15 JULI 1961 Zondag 16 juli Leiden Herv. Gemeente, Pieterskerk. 10 uur ds. P. Slerat, Lelden (voor ds. Kloek). Hoogl. Kerk: 8.30 uur de. J. de Tombe (voor ds. Ottevanger); 10.30 uur da. W. C. v. d. Brink uit Den Haag. M&rekerk: 10.30 uur da. J. M. D. van den Berg. Ooaterkerk: 10 uur da. W. O. MeUering. Voorschoten (voor da. Groot); 7 uur da. Cornelder van Feyenoord. Bethlehemkerk10 uur dr. G. P. H. Locher uit Oegatgeest. Maranathakerk: 9 uur da. H. Perdok uit Oegstgeest (voor da. v. Achterberg). Bevrijdingskerk: 10.30 uur da. E. Saraber uit Voorschoten (voor da. Bouter). Herv. Ulo-school, Aaserstraat: 9 en 10.30 uur da. D. J. Vossers. Aula school Marnlxstraat: 10 uur ds. J. de Tombe (voor da. Ottevanger). Ver. van Vrljz. Herv., Leldae volkshuis: 10.30 Egllae Wallonne: 10.30 uur geen dienat. Acad. Ziekenhuis: 10 uur as. J. Maas kant. Dlaconeaaenhuls: 10.30 uur mej. Th. Barnard. Jeugdkerk, Aula Gymnasium: 10 uur Geref. Kerk. Zulderkerk, Lammenachans- weg 9: 10 uur dr. Dronkert; 7 uur da. Haverkamp. Petrakerk, 8urlnamestraat: 10 uur da. Heule, Bevestiging ds. Haverkamp; 6 uur geen dienat. Kerk Oude Vest. Oude Vest 133: 10 uur da. H. A. Wlerslnga, van Baarn; 6 uur dr. Dronkert; 7 uur geen dienat. Maranathakerk, Lage Morsweg 26: 10.30 uur da. Maaskant; 6 uur ds. H. A. Wler slnga. Bevrijdingskerk, Aerent Bruunstraat: 9 uur ds. Maaskant; 6 uur da. Heule. Chr. Geref. Kerk: 10 en ft uur dr. Ve- lema. Evang. Luth. Gem.: 10.16 uur ds. H. J. A Haan. Geref. Gem.: 10 en 8 uur leeedlenst (woensdag 7.30 n.m. ds. K. de Gier). Geref. Kerk (vrhgem.)10 en 6 uur da. D. Zemel Enschedé. Doopsgez. Gem.: 10 uur dr. S. L. Ver- heus. Rem. Oem.: 10.30 uur mevr. A. B. Pool Borst. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 60): 9.45 uur Hoogmis. Vrije Kath. Kerk (Vreewykatraat 19): 10.30 gezongen H. Mis. Christian 8clence (Steenachuur 4): 10 30 dienst. Leger des Hella: 10 uur hellglngsdlenat 6.30 uur openluchtsamenkomst Gangetje; 730 uur opwekkingssamenkomst, alle sa menkomsten o.l.v. Kapt. C. Vermeulen. Baptisten Gem.: 10 en 8.30 uur dhr. H. B°Evangn Chr. Gemeenschap (Middelste Gracht 3): 10 en 5 uur dhr. Dlkkes. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur dhr H. J. Oroenewegen, kand. Heilige dienst. Den Haag; 6.30 uur ds. P. A. Le- feber. Alphen a/d Rijn. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur da. O. J. Buljs, Murmerwoude. Alphen aan den RUn H®rv; Jullanastraat: 9.30 uur da. P. A. Lefeber; 6.30 uur da. M. HanemaaDer. Aula Imma- nuelschool, Anna van Burenlaan: 9.30 uur dr G. Ph. Scheers te Haarlem. Kapel Gouwsluls: 9.30 uur da. J. H. Bogera; 6.30 uur ds. M. Ottevanger. Lelden. Gebouw Jonathan: 3.30 uur ds. J. H. Bogers. Ka pel Hooftatraat: 9.30 uur da. A. Breure (H.A.); 6.30 uur ds. A. Breure (Dank zegging). Oudshoornseweg10 uur da. C. Cadée. Martha-Stlchtlng: 10.30 uur da. J. Veen. Geref. Kerk. Maranathakerk, Raad huisstraat: 10 uur ds. W. WIJma; 6.30 uur ds. K. H. Schuring. Salvatorlkerk. W. de Zwijgerlaan: 10 uur ds. K. H. 8churlng: 6 30 uur ds. W. WIJma. Hooftatraat: 10 uur ds. T. NIJenhuls. Legerpred. te Den Haag; 7 uur ds. B. J. A. Streefkerk. Den Haag. Oeref Kerk (vrljgem.). Gebouw Concor dia: 10 uur leeedlenst; ft uur ds. H. Schol- te. Chr. Geref. Kerk, Jeruzalemkerk GrU- Eenstelnstraat: 9 30 en ft uur ds. O. Blom. [eerkerk. Oud Geref. Gem.. Van Mander- sloostraat: 9.30 en 4 uur Leesdlenst. Rem. Geref. Gem., Van Mandersloostraat7 uur mevr. da. Hoff-Vlascher. Evangelisatie. IJs- baangebouw: 10 uur Eredienst; 6.30 uur dhr. M. Cohen. Benthuizen Herv. Gem 9.30 en 6 uur da. W. A. S. Laurenae. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst (vrijdag 21 Juli n.m. 7.30 uur: kand. Hulsman. Zwyn- drecht) Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. A. den Hartogh (Bed H. Doop. Voorb. HA.); 6 30 uur ds. v. d. Linden. Den Haag. Nleu- werbrug: 6 30 uur ds. A. den Hartogh. Herv. Evangelisatie: 9 uur da. J. A. Petera, Den Haag; 7 uur ds. P. D. Emous. Den Haag. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten. Utrecht. Geref. Kerk (vr()g.) 9.30 en 3 uur ds. H. 8cholte; Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdlenat. Evang. Luth. Oem.: 10 30 uur da. 8. G. v. d. Haage. Schiedam. Evang. Kring: 10 uur Eredienst; 7 uur dhr. Jb Klein Haneveld. Boskoop Herv. Gem.: 9.30 uur da. W. L. Heljmans (H.A); 6.30 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P J. de Bruljn. Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst. Rem. Geref. Gem.: 10 uur prof. W. F. Zuurdeeg, Chicago, USA. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur J Stehouwer, Alphen a/d Rijn; 6.30 uur J. H. de Boer, Hoogmade. Oeref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur da, N. W. v. d. Hout (HA.). Hlllegom Herv. Gem.: 10 uur ds. F. Brouwer (HA.); 7 uur ds. J. Veenendaal (HA. en Dankzegging). Geref. Kerk: 10 uur da. H. J. Coffrle; 6 uur prof. dr. S. E. Berkhouwer. Chr. Geref 10 en 6 uur ds J M. Visser. Dokkum. Ned. Prot. Bond: mevr. Boe ke-Rijn bach, Noordwhk aan Zee. Evangellaatlesamenkomst zondag 3 uur Nutegebouw: Evangelist J. ZUlstra, Gouda. Woensdag 8 uur Nutegebouw: Meranatha- eamenkomst. ds. A. Agterreek. Haarlem. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. H. de Vree (H.A. en dankzegging). KatwUk aan den RUn Herv. Gem Dorpskerk: 9.30 uur ds. H Hengeveld. Su riname; 6 uur ds. A. Makkenze; Aula Prinses Beatrlxachool9.30 uur ds. A. Makkenze: gymnastieklokaal Narcisstraat: 10.30 uur de. G. Blok, Muntendam; Geref. Kerk: 9.30 en 6 uur ds. H. de Valk. en ft uur da. J. E. Hendriks, Winterswijk. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur da. D. H. Bleama. Oeref. Gem.: 10 en 4 uur leesdlenat. Geref. Kerk (VrUg.): 10 en 4.30 uur da. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdlenst. Ned. Prot. Bond: 10 uur mej. L. A. v. d. Voort, Heemstede. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur da. W. H. de Jong; 6.30 uur da. W. VerweU. Zevenhoven. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Snel te Nleuwveen. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur da N. de Jong. Katwijk aan Zee. Rem. Geref. Gem.: 10 uur da. A. W. Cramer. Nleuwveen Herv. Oem.: 9.30 en 6.30 uur A. 8. Klusener (HA.). NoordwUk/Blnnen Herv. Gem.: 10 en 7 uur da. J. dok. Oeref. Kerk: 9.30 uur ds. W. Dekker; 4.30 uur da. v. d. Hout, Hazerswoude; 11 uur Berghstlchtlng da. Poet, Rljnaburg. Prot. geen dienat. Noord wijk aan Zee Herv. Gem.: 10 uur da. N. J. Cupédo; 7 uur prof. Raaker. Lelden. Geref. Kerk: 8.15 en 10.30 uur da. B. Bouma; 5 en 10 uur da. van Andel, Rotterdam. Herv. Geref. Evang.: 10 en 6 uur ds. G. H. van Kooten, Hulzen. NoordwUkerhout Herv. Oem.: 9 en 10.30 uur da. A. H. 8mlt; 7 uur „De Zllk" (Fam. G. J. van Rheenen) da. A. H. Smit. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur dhr. A. van den Berg, Valkenburg. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur da. J. H. A. Bosch. Alphen a/d Rijn. Rem. Geref. Gem.: geen dienat. RUnsaterwoude Herv. Gem.: 10 en 7 uur de eerw. heer J. Baart te Utrecht. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienat des Woords; 2.30 uur da. N. de Jong. Katwijk aan Zee. RUnsburg Herv. Gem.: Grote Kerk: 9.30 uur da. H. van Goellga; 6 uur ds. M. C. Groenewoud (Dankzegging HA.). Bethel Kerk: 9.30 uur ds. M. C. Groene woud (Dankzegging H.A.); 5 uur da. H. van Gosllga. Geref. Kerk, Petra Kerk: 9.30 uur as. BIJleveld; 5 uur ds. v. d. Linde. Rapenburg Kerk: 9.30 uur da. v. d. Linde; 5 uur ds. Post. Maranatha Kerk: 9.30 uur ds. Post; 6 uur da. BIJleveld. Chr. Geref. Kerk: 10 en 6 uur da. Kamp man. Geref. Kerk (vrljgem.): 10 en ft uur J. Douma. Sassenhelm Herv. Gem.: 10 uur ds. W. H. Wal vaart (HA.); ft uur ds. W. H. Walvaart (Dankzegging). Geref. Kerk: 9.30 uur da. H. J. Westrink Lelden; 5 uur da. P. D. Kuiper. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 uur da. L. S. den Boer. Prot. Bond: geen dienat. Ter Aar Herv. Gem.: 9 en 2 uur ds. Llndenburg. Geref. Kerk: 10.80 en 6 30 uur ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6 30 uur da. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 10 en 6 uur da. Langeler. Geref. Kerk (vrljg.) 10.18 en 5 uur ds. R. Branda. Voorschoten Herv. Gem.: Dorp ln Geref. Kerk: 10.30 ds. Honders, Sassen helm; 7 uur vlc. Hammlnga. Rijndijk: 10.30 uur vlc. Hammlnga. Hulp en Heil: 10 uur da. de Wit, Lelden. Jeugdkapel: 10 uur dhr Oerlemana. Geref. Kerk: 9 en ft uur ds. K. Smit. Geref. Kerk (vrljgem,) 10 en ft uur kand. D. Noort, Drogeham. Voorhout Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. de Jong (HA.). Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur da. J. R. Cuperua; 6.30 uur dhr J. A. Kruithof. Monster. Wljkgebouw: 9.30 uur dhr. J. Breughem, 8tolwlJk; 6.30 uur ds. J. R. Cuperus. Stationsstraat: 9.30 uur ds. H v. d. Akker, Gouda; 7 uur ds. J. Kalk man. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. 8noe(). Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en ft uur ds. A. P. Verloop. Warmond Herv. Gem.: 10 uur dhr. J Vink Katwijk; 7 uur ds. M G. L. de Boer. Spljkenlase. Wassenaar Herv. Gem.: Dorpskerk: 10 uur dr6. H. B. de Roest, vlc.; 7 uur da. H. Beker. Klevletkerk: 9.30 uur ds. H. Beker. Deylerhuls: 10.15 uur ds. J. G. Hooyer. Geref. Kerk. Wassenaar-zuid. Klevletkerk: 11 en 5 uur ds. E. Pijlman. Zijllaan: 10 en 7 uur da. A. Vos. Ned. Prot. Bond. Lange Kerkdam: 10.35 uur ds. J. Zuurdeeg. NPB/Rem. Gem. Doopsgez Gem., Johannahuls: 10.30 uur ds. H. W. Meihulzen (Dg) Den Haag. Soefibeweging, Wald. Pyrmontlaan 6: 11 uur unlv. ere dienst. Herv. Evang.: Dorpshuls: 10 en 5 uur: K. Asmua, Zwljndrecht. Woubrugge Herv. gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. C. G. Tlsslnk, Bode graven. Zevenhoven Herv. Gem 3.30 uur da. W. VerwelJ. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. A. G. Kornet, Oude Wetering. VAKSCHOOL VOOR MEISJES (Rapenburg 23) Geslaagd zijn voor de opleiding tot Inrichtings-assistente, de dames I. de Goede, Sassenheim; M. den Hertog. Alphen aan den Rijn, met lof; F. J. v. d. Marei, Zoetermeer; M. Trouwee, Leiden, met lof en J. van Venetiën, Leiden, met lof. Zwammerrlam Herv. Gem.: 10 uur ds. E. H. Kalkman. Waddlnxveen: 6.30 uur ds. G J. van Embden, Zoeterwoude Ge ref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. A. W. Cra mer, Nieuwkoop. Advertentie Terwijl U gezellig winkelt. verzorgt de ffaufatscht volledige wasautomaat Uw was van A-Z! Reeds compleet v.a. f. 1460.- draaistroom i en f. 1495.- 220 Volt wisselstroom Vraagt demonstr. CjBaiiknecht Imp. N.V. Mentor - Apeldoorn^ J. C. Bosman bleek de beste In het gymnastieklokaal van de R.-K. Technische school Don Bosco" aan de Boerhaavelaan heeft de voor zitter van het schoolbestuurde heer W. Jansen, gisteravond 92 diploma's en 29 getuigschriften uitgereikt. In zijn toespraak tot de geslaagden merkte hij op, dat zich voor het ko mende schooljaar 263 leerlingen heb ben aangemeld. In totaal konden er 177 geplaatst worden, maar dat be Betere verwachtingen steun voor New York Is in opspraak (Van onze financiële medewerker) Het zou niet juist zfjn de sterk verminderde omzetten op de aandelenmarkt te Amsterdam aan de vakantiestemming toe te schreven, want het cijfer voor de maand Juni van dit jaar ad ca. f. 70 miljoen staat tegenover een cijfer van f. 123 miljoen in diezelfde maand van het vorig jaar. Als het optimisme zich van de beurs en de daarbij geïnteresseerden heeft meester gemaakt en hoogtU viert, laat het zich ook door de vakantie niet op zij dringen. De verminderde affaires op de effectenbeurs te Amsterdam, trouwens ook op de andere beurzen, hebben dus andere oorzaken, die men de laatste weken inzonderheid op het vlak van de internationale politiek moet zoeken. Het sabelgekletter ln Rusland en de reacties daarvan in de V.S. hebben over heel de wereld een gevoel van onrust en bezorgd heid gewekt, dat uiteraard ook aan de beurzen niet voorbij gaat. Zo is te verklaren dat het internationaal kapitaal min of meer kopschuw is geworden en bij het zoeken naar belegging grote terughoudendheid aan de dag legt. Emm&Ica nand geen bezorgdheid te wekken omdat met cngeise pontj name ln vVest-Duitsland en ook in ons land de hoogconjunctuur spanningen in het leven heeft geroepen, die o.m. wat de schaarste aan personeel betreft, nog altijd bestaan en die door hogere Ionen en de vijfdaagse werkweek het gevaar voor een prijsverhoging van de produk- ten meebregen, die ons ln de gevreesde cirkelgang van de inflatie zou terug brengen. Wat ons land aangaat, blijkt de vraag aan de orde of de industriële produktle de grotere vraag naar goederen, vooral in het binnenland zal kunnen bijhouden. De consumptieve uitgaven van de bevol king stijgen in een snel tempo. Bij een Indexcijfer van 100 voor 1953 was het cijfer voor 1960 nog niet meer dan 6 punten hoger dan dat voor 1959 (126 tegen 120)maar maart en april hebben een verdere stijging tot 132 gebracht. Als gevolg hiervan is ook de invoer van consumptiegoederen de laatste maanden aanmerkelijk gestegen, zodat het grote overschot op de betalingsbalans sterk is verminderd. KatwUk aan Zee Herv. Gem.: Nieuwe Kerk: 8.30 uur Baddlenst ds. Moerenhout; 10 uur dn. Offerings; 6 uur ds. Boumnn. Oude Kerk: 8 uur dienst ln de Duitse taal; 10 uur dn. Bouman; 6 uur ds. G. F Overgaauw. Woubrugge. Kapel10 uur ds. Moerenhout: 6 uur ds. Offerlnga. Groen van Prlnstererschool10 uur ds. C. van Dop. Amersfoort. Aula Nieuwe be- E"plaats: 10 uur ds. O. M. Krijger, Den Zeehospitium: 6.46 uur ds. Moeren- Kampeerterreln7.30 uur ds. de Vos. Geref. Kerk: 8 en 9 30 uur ds. Nawljn: 10 46. 5 en 6.30 uur ds M. Wilschut van Amsterdam. Chr Geref Kerk: 10 en 5 uur prof. van der Melde van Den HaAg. Oertf. Kerk (vrljg.J10.30 en ft uur ds. van Venetië van Wormerveer; 8.30 en 3 uur dn. Z. G. van Oene van Zwolle. Ge ref. Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst Geref. Gem. In Ned.: 10 en 6 uur leesdlenst. Koudekerk: Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. Koerselman (HA). Geref. Kerk: 10 uur ds. Kuiper. Sassenhelm; 7 uur ds. Griffioen, NUkerk. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. J. P. Honnef; 6.30 uur ds. H. van Gosllga. RUnsburg. Kerkzaal Zlllkwartler: 9 uur ds. O. F. Callenbach. Oegstgeest. Geref. Kerk. Hoofdstraat: 10 uur ds. C. Ch. Griffioen. Woerden; 6 30 uur ds. Dijk. Ver. v Vrljz. Herv geen dienst. Lelmulden Herv. Oem.: 9.30 uur ds. D. H OIJsbers. Geref. Kerk: 950 en 7 uur ds. H. J Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. F. Brouwer Hlllegom: 7 uur ds. A. Dönszel- inann van Amsterdam, Jeugddienst; voor- af 10 min. gemeentezang. Oeref. Kerk: 10 Daar komt dan bU dat het ook ten opzichte van de internationale mone taire verhoudingen ln de wereld van vandaag allesbehalve rustig ls. De ge ruchten en verwachtingen omtrent een devaluatie van de Amerikaanse dollar zijn weliswaar verstomd, maar Canada heeft een koersdaling van zijn dollar geforceerd en na de revaluatie van de Duitse mark en de gulden, wordt ook de Zwitserse frank rijp geacht voor een op waardering, terwijl anderzijds het En gelse pona voortdurend in opspraak is en niet meer als „veilig" wordt be schouwd. Kon de goud- en deviezenvoor raad ln Engeland gedurende 1960 weer wat stijgen, het eerste halfjaar van 1961 heeft een teruggang van 164 miljoen gebracht en vooral Juni was een slechte maand. Engeland kan de concurrentie met het vasteland van Europa niet meer aan. vooral niet na de tot standkoming en geleidelijke uitbreiding van de EEG. En al wordt er thans hard gewerkt aan een samenwerking tussen de EEG en de EVA, waarbij zich dan ook Engeland zal aansluiten, vooreerst wordt op de goud en deviezenreserves van dit land een zware druk uitgeoefend, waartegen de regering zich door interne maatregelen van verhoogde belastingen en beperking van uitgaven poogt te verweren. Het grote belang van een stabiele pon- denkoers heeft de Europese circulatie banken er toe gebracht het pond steun te verlenen en pondensaldl te vormen, waarvoor de Bank of England een vaste omrekeningskoers heeft moeten garan deren. Men is nog niet vergeten dat de devaluatie van het pond in 1931 de Euro pese circulatiebanken, ook die van Ne derland, grote verliezen heeft berokkend en aan die steen wil men zich niet meer stoten. Ned. Bank pot goud op De Nederlandsche Bank geeft geen verklaring van de omzetting van buiten landse valuta ln goud, zodat het leeu- wedeel van onze goud- en deviezen voorraad uit het gele metaal bestaat, maar de pleidooien, die af en toe ln binnen- en buitenland worden gehouden voor een terugkeer, zij het in gewijzigde vorm, van de gouden standaard, bewij zen dat men op de thans bestaande monetaire verhoudingen allerminst ge rust is. Het is niet uitgesloten dat op hoog niveau regelingen worden getroffen om tussen de verschillende landen tot een meer evenwichtige verhouding te ko men. maar vooreerst blijft de onzeker heid bestaan. Het kan niet anders of deze moet op de Internationale handel, die voor zijn berekeningen ln vreemde valuta vaste omrekeningskoersen nodig heeft om geen te grote risico's te lopen, een nadelige Invloed hebben. Terwijl ook het her-derwaarts gaan van het z.g. vluchtkapitaal telkens nieuwe en meestal onaangename verrassingen oplevert. tot een verdere expansie en een ver scherpte concurrentiestrijd. In zoverre is er dan ook geen reden om zich over de toekomst van het Nederlandse be drijfsleven al te grote zorgen te maken. In dit verband moet worden betreurd dat de publikatie van halfjaarscijfers of van een oriënterend tussentijds be- drijfsbericht in ons land nog lang niet algemeen is en men over de resul taten van het lopende jaar zo lange tijd in onzekerheid moet verkeren. Geheel anderd dan in de V.S.waar men voor de meeste ondernemingen aan kwar- taals- of halfjaarscijfers houvast heeft. Hoewel men ook op de Newyorkse beurs doorgaans meer rekening houdt met de verwachtingen voor de komende maan den dan met de cijfers van verstreken perioden en zich thans bijvoorbeeld reeds optrekt aan de vooruitgang, welke de cijfers over het derde kwartaal naar men meent, zullen aanwijzen. Blaaskaak De Newyorkse beurs had deze week veelal ook een min of meer onzeker verloop, waarbij echter met voldoening mag worden geconstateerd dat men zich door de dreigementen van de Russische premier niet tot een stemming van angst en vrees heeft laten verleiden, maar er slechts aanleiding in heeft gevonden om voor „bewapeningsfondsen" hogere koersen te betalen, daarin gesteund door de Amerikaanse regering, die op haar beurt haar tanden laat zien. Dit ls nog altijd het beste antwoord op het blaaskaken van de heer Chroesjtsjow. tekent dat er toch nog altijd 86 moesten worden afgewezen. Dat be treurt het bestuur ten zeerste. Maar in een school met een capaciteit van 350 leerlingen, worden er toch al meer dan zeshonderd „ingeperst'' „Waar moet dat heen?", vroeg de heer Jansen zich bezorgd af. Deken W. P. M. Haring van Lelden sprak zijn waardering uit voor de goede sfeer, die ln „Don Bosco" heerst en het werk, dat er geleverd wordt. Aan zijn gelukwens tot de Jongens voegde hij een raad toe: „Vergeet je school niet en be> schaamt hem nooit 1" De heer C. F. Meerpoel reikte namens de Kamer van Koophandel een polshor loge uit aan de beste leerling van de school: J. C. Bosman uit Oude Wete ring. Tijdens een daverend applaus nam de gelukkige het geschenk glunderend in ontvangst. Er waren nog andere prijswinnaars: P. J. W. Bovelander uit Wassenaar en J. C. G. Halfschepel uit Lisse, die onder luide toejuichingen werden gehonoreerd met een schoolprijs. In een geestdriftig slotwoord bond directeur M. J. Gerris de Jongens op het hart het behaalde diploma niet als het einde te beschouwen. „Het is de onderste trap van de ladder, studeert verder en zorgt, dat ge voor je militaire dienst wat vakkennis betreft binnen bent". Diploma metaalbewerker: A. G. l'Ami, Roelof arendsveen; W. G. M. Bakker, Nieuw Vennep; Chr. Boon; J. Bosman, Oude Wetering; P. A.C. v.Doom,Noord- wijk; G. P. Dubbeldeman; A. J. Friggen, Zoetermeer; G. M. Hakkeling, Wasse naar; L. A. de Hollander; F. P. Hoogen- boom, Roelofarendsveen; P. R. M. van Meegen; F. M. Pieterse, Zoeterwoude; H. A. v. d. Poel, Llsse; J. A. v. Polanen C. A. J. Slingerland, Warmond; Th. J. Vlasveld, Zoeterwoude; Th. G. Voskuil; M. C. VrUburg, Oud Ade; H. J. R. v. d. Zwaan, Zoeterwoude; G. Voortman, Ter Aar; J. J. C. M. l'Abée, Llsse; N. G. J v. d. Berg, Lisse; P. J. W. Bovelander. Wassenaar; W. v. d. Burg, Voorschoten; N. J. v. Diest, Warmond; A. J. N. Groen, Zoeterwoude; W. P. J. M. Heemskerk, Noordwijkerhout; J. M. Jansen, Katwijk; L. P. Julien; J. J. L. v. Kesteren, Noord wyk; J. C. Ruygrok, Wassenaar; J. C. M. v. Schie, Noordwijk; H. Sloos; J, M. v. d. Slot, Noordwijkerhout; M. W. Wester, Oegstgeest; T. A. C. M. v Wiel, Sassenhelm; A. W. J. Veelenturf, Bodegraven. Afgewezen: 3 metaalbewerkers. Diploma houtbewerker: B. C. A. M. v. d. Berg, NoordwUkerhout; J. H. v. Bo- hemen, Noordwijk; H. L. Bos, Zeven- Het getuigschrift Huisnaaister werd behaald door de dames; B. Belt, N. Bernard, T. Brouwer, J. de Jong. L. Massaar, J. Uljé, E. v. d. Veer, Leiden; H. Bol. Voorhout; A. Karremans. R. Spiegeler, Voorschoten; W. Kop, Leider- Uitslag gehouden examens: Het getuigschrift Huishoudkundige werd behaald door de dames: E. Bomers, Hengelo; P. Doove, H. van Syll, Leiden; ,P. Drenth. Veendam; D. Eras. Tilburg; Hogere indexcijfers M. Hehenkamp. Amersfoort; J. Poncin. 'dorp; R, v. i. Ploeg, Rttpwetering; R. 'Santpoort; M. Roeloffzen, Enschede, M. .Rotteveel, Oudeweterlng; Tr. Weber, Al- Scheffers, Eindhoven; E, Schuurmans, phen a/d Rijn; T. Verboon, Oegstgeest. W. Frijda, Wassenaar'. H. Takken,Afgewezen* geen H Werf RnWorH- rhr Hfit getuigschrift Huishoudassistente behaalden de dames; M. Fryda, S. Spruyt. Wassenaar; E. Hilbrink. Haarlem; M. Kaizer. N. Spanningen Een andere oorzaak voor de minder geanimeerde stemming op de effecten beurzen ligt in het verzwakte tempo van de conjunctuurontwikkeling In Europa, hoewel het eerste kwartaal nog een vooruitgang van de industriële pro duktle heeft doen zien. Op zichzelf be schouwd behoeft dit vertraagde tempo Uit de jaarverslagen van de Industriële ondernemingen blykt dat men in 1960 over het algemeen nog redelijke winst marges heeft kunnen handhaven en de dezer dagen gepubliceerde statistiek van de per uit. maart openstaande or ders geeft voor de meeste bedrijfstakken nog hogere indexcijfers te zien dan die van drie en twaalf maanden geleden. Dit geldt vooral voor de metaalindustrie, maar bij de textielindustrie is er enige teruggang, waarvan ook in enkele jaar Vught; R. v. cl. Werf. Bolsward; Chr, Klink. Llsse; A. Meiland. NoordwiJk/Zee M. Verlinden. Rotterdam. Voortgezet examen: 2. Afgewezen: 1. Het getuigschrift Vormingsklas be haalden de dames: A. Bark. A. van Cleef, T. Holthuis, W. v. d. Klaauw, Leiden; H. Bruin van Rozenburg. M. Bruin v. Rozenburg, H. Warnaar, Curacao; T. Frantzen. Sit- meest? gevallen is de gr,,te orderporte- staL Bre?a; M. Raupp. C_ Morsslnk, feuille aan binnenlandse opdrachten te danken, terwijl die van buitenlandse afnemers of gelijkgebleven, of terugge gaan zijn. Conservatief beleid Een en ander schept een sfeer van onzekerheid, die aan de beurshandel niet 's-Gravenhage; G. Smit, M. Simonis, Lisse; W. Willenborg <met lof) Cuyk; T. Warmerdam. G. Lim, M. Steenvoor den. Noordwijk; C. Swagemakers, Til burg; A. v. d. Berg, Noordwijkerhout; M. Nieuwesteeg, Boskoop; S. v. d. Salm, Woubrugge; H. v. Duyn, Katwijk. Afge wezen: 2 Het schooigetuigschrift Kinderver- ten goede komt en aan een blijvend zorgster werd behaald door de dames: koersherstel in de weg staat. Het alge meen indexcijfer voor de aandelen, dat op 27 juni met 396.48 zijn laagste stand bereikte, heeft zich op 6 dezer tot 423.31 kunnen herstellen, maar is sedert weer tot een lager niveau afgezakt. Als gevolg van het gedaalde koerspeil in het tweede kwartaal en de veelal nog hogere dividenden over 1960 is het gemiddeld aandelenrendement voor ruim 200 fondsen van 3.5% uit. maart tot 3.9 uit. juni gestegen, een cijfer dat ook voor de metaalindustrie geldt en in vergelijking met het rendement van bui tenlandse aandelen uit dezelfde sector A. Bleijs, F. Drees, Th. v. d. Kamp. Tr. Paardekooper, A. v. Vliet, E. v. Vliet. Leiden; A. de Boer, Rijnsaterwoude; E. Dompeling. Leiderdorp; R. Geerlings, N. Zoet, Voorhout; N. Homan, A. Verde- gaal, M. v. d. Vlugt, Sassenheim; J. Kortekaas, Hillegom; A. Warmerdam, Noordwijk. Herexamen: 1. Afgewezen: geen. Het diploma Kolonieleidster van de Centrale Raad werd behaald door de dames: E. Dompeling, Leiderdorp; F. Drees. Lel den; R. Geerlings. Voorhout; N. Ho- man. M. v. d. Vlugt. Sassenhelm; J en in aanmerking genomen de daling Kortekaas. Hillegom. Afgewezen: geen. van de rentestand nog niet zo slecht is. Dat de meeste ondernemingen het dividend over 1960 op het niveau van 1959 hebben gehandhaafd, dan wel het hebben verhoogd, mag in het algemeen worden gezien als een bewijs van ver trouwen in de verdere bedrijfs ontwikke ling, waarbij echter de spanning tussen stijgende bedrijfskosten en pogingen tot vergroting van de produktiviteit de di recties veel hoofdbrekens kost. Bestudering van de jaarverslagen van vele ondernemingen leert dat zij, dank zy een zeer conservatief beleid en grote winstinhoudingen, over een moderne ap paratuur en een sterke financiële po sitie beschikken, die ze in staat stellen Het getuigschrift Coupeuse behaalden de dames: Gr. de Bruyckére, D. Kop. Leiderdorp; T. ten Have, C. v. d. Kamp, Oegstgeest; B. Hiep, E. Moerkerk, Noordwyk; A. Molkenboer, Llsse; Jac. Straathof, Nieuwe Wetering. Herexamen: 1. Afge wezen: geen. Het getuigschrift Kostuumnaaister behaalden de dames: M. v. d. Berg, J. v. d. Maat, Voorhout; J. Brandt. R. v. Leeuwen, R. Scheffers, Leiden; T. Duiker. N. Faase, Tr. Ko- vacks, Sassenheim; C. v. d. Meer. Ryns- burg; W. Wernecke. Leiderdorp; R. v. d. Zwet, Llsse; M. van Zuijlen, Noordwijk.Louw, M. v. d. Maat, C. Nieuwesteeg, M. afgewezen; geen. Pannebakker, Boskoop; Ruygrok, M. Topper, A. Vreeburg, L. v. Waveren, E. Bink. I. de Bree, L. Kok, A. Ticheloven, A. van Wijk, C. de Groot, Lelden; I. v. d. Vaart. Zoeterwoude; I. Verhagen, Delft; E. Witte, Leimuiden; Gr. Arkestein, Katwyk/Zee; M. Freijser, C. Wolthaus, Oegstgeest; G. Hendrik- sen. Sassenheim: Th. v. Niekerk, M. Groothuyse, Alphen a/d Rijn; J. Straat hof. Roelofarendsveen; S. Straman, Lei derdorp; A. de Vroomen, Warmond; A. v. d. Tang. Leidschendam L. Duynstee, 's-Gravenhage; M. Eenhorst. Amers foort; C. Oostdam, Noordwijkerhout. Voortgezet examen; 4. Afgewezen: 2. Het getuigschrift 4-jarige Middagop leiding behaalden de dames: L. van Aalst. Koudekerk: C. Boer, Lei derdorp; R. Bentvelzen, Oegstgeest. Af gewezen: geen. Het getuigschrift van de 2-jarige Middagopleiding behaalden: J. Bakker, Gr. v. d. Voort. Voorschot ten; R. Drlessen, R. Klijnmey, J. Oppe- laar. Leiden; S. Landman, Warmond; M. Molenkamp. Oegstgeest; H. van Veen. Zoeterwoude. Afgewezen: geen. Het getuigschrift 2-jarige Primaire Dagopleiding behaalden: L. Meerpoel, Y. Meyer, P. Baak. D. Dirkse, N. Halvemaan, I Kerkvliet, M. Kerkvliet, I. v. d. Klugt, I. v. d. Krogt. H. Loomans, T. Schouten, F. Sloos. M. Tegelaar, I. Keereweer, A. Otto. St. Pypers, H. Regeer. M. Rynsburger. B. Scheffers, E. Schouten, E. Smit, C. Stle- felhagen, E. Tegelaar. R. Verllnd, W. Drees. L. Egberts. M. 't Hart. B. Harte- veld, M. de Jager. T. Kooien. Chr. La- dan, S. v. d. Linden, T. v. d. Luit, L. Mooten, M. Nieuwerburg. R. Ouwersloot, T. Phillppo, M. v. Zomeren, Leiden. G. v. Beek, R. Huigsloot, M. v. d. Meer. M v. Ruiten, B. Akerboom. A. Hoogen- boom, Roelofarendsveen; N. Compeer. L. Mulder. Waddinxveen; N. de Groot. Leidschendam; A Gussenhoven. C. Ver- hoork, J. Warmerdam, L v. Wissen, A. v. Veen, N. de Bruijn, T. Boon. Voor schoten; C. Houdijk, A. Korver, Tr. v. d. hoven; W. P. G. v. Denzen, Noordwijker hout; H. C. J. Chrispyn; W. A. M. De- vllee, Voorschoten; L. T. A. M. Duyn- dam, Noordwijkerhout;J. C. v. d. Geer, Voorhout; J. A. F. Hensing; W. H. de Jong, Roelofarendsveen; J. M. R. van Klink, Zoeterwoude; J. B. W. Kriek, Zoetermeer; J. J. C. Opdam, Zoetermeer; J. T. F. v. d. Ploeg, Voorhout; L. J. M. v. d. Reep, Lisse; J. J. Rysdyk, Voor schoten; Th. v. Schie, Noordwijk; F. A. v. d. Veek, Haarlemmermeer; Th. H. W. v. Veen, Rijpweterlng; H. W. J. VerbeU, Boskoop; A. Verdyk, Llsse; F. T. M. de Winter, Warmond; G. Zoet, Oude Wete ring; L. C. v. d. Zwet, Rypwetering; U. A. Spadon; F. J. M. Devilee; W. J. M. Belt, Zoeterwoude; G. A. M. Grimber gen, Llsse; J. C. G. Halfschepel, Lisse; J. W. de Hollander, Lelmulden; F. A. Huigsloot, Roelofarendsveen; C. L. G. Koot, Voorschoten; B. A. M. Kraan, Hoogmade; W. v. d. Meer, Noordwijker hout; P. W. Meeuwlssen, Sassenheim; J. P. A. Meyer, Wassenaar; F. M. v. Nierop Zoeterwoude; H. v. Nobelen,Sassenheim; L. M. v. Santen, LeidschendamW. Schoo, Warmond; J. Th. Schuur, Zoeterwoude; J. J. J. v. Slingerland, Zoeterwoude; H. P. M. Verdel, Roelofarendsveen; J. G. Vermeulen, Zoeterwoude; J. Vogelaar, Voorschoten; H. B. Wallaart; F. J. War merdam, Lisse; J. C. M. Warmerdam, Voorschoten; P. A. de Winter; A. B. A. Witteman. Voorschoten; C. P. Witteman, Voorschoten; J. A. T. G. v. d. Zalm, Noordwyk; W. J. G. Zonneveld, Voor schoten; J. v. d. Zwet; J. S. Zwetsloot, Warmond. Afgewezen: 1 houtbewerker. Getuigschrift hulpmonteur (part-time cursus V.A.M.); P. J. W. Baak, Voorschoten; M. W. T. v. Benten, Oude Wetering; P. M. J. v. Dyk, Lisse; P. C. Koster, Noordwijkerhout; J. C. A. v. d. Star, Oegstgeest; J. P. Ver haar, Roelofarendsveen; B. J. v. d. We reld, Rijpweterlng. Afgewezen: 1 leerling hulpmonteur (part-time cursus VAM.) Getuigschrift part-time cursus timme ren: H. J. L. Buitendyk, Zoetermeer; L. J. v. Gent, Zoeterwoude; H. N. den Hollander, Leiderdorp; J. L. v. d. Kroft, Leiderdorp; A. A. M. Lepelaar; D. v. d. Meij; F. P. J. Mooijekind, Noordwijk; E. T. L. M. Oostdam, Noordwijk; J. M. L. Ritzen, Warmond; E. L. P. v. Schie, Noordwyk; J. W. J. M. Toor, Hazers woude; A. H. M. Waasdorp, Sassenheim; J. H. Bierman, Noordwijk; A. M. v. d. Hoeven, Zoeterwoude; M. J. N. de Kan, Noordwijkerhout; A. J. P. v. Nobelen, Sassenheim; F. A. A. v. Nobelen, Sas senheim; L. J. J. Rulgrok, Noordwyk; H. Th. v. Veen, Wassenaar; J. H. M. Wassenaar, Lisse; A. P. v. d. Werff, Zoe terwoude; H. J. Bakker, Roelofarends veen. Afgewezen; 1 leerling part-time cursus timmeren. Waar geen plaatsnaam genoemd is, wordt Leiden bedoeld. Reserveer de BAR van Het Oude Koningshuys, SASSENHEIM - Telef. 0 2532—8240 Uitreiking prijzen Toer van Valkenburg In het marine vliegkamp Valkenburg vond gisteravond, tijdens een feesteiyke samenkomst, de prijsuitreiking plaats van de Toer van Valkenburg. Vooraf werd nog het woord gevoerd door de algemene leider van de toer, de luite nant ter zee vakdiensten 2e-klasse M. Stroosnijder. Deze richtte een bijzonder woord van welkom tot de burgemeester van Katwijk en Wassenaar en de com mandant van het vliegkamp kapitein ter zee vlieger B. Sjerp. Voorts be tuigde spreker dank aan de politie korpsen van Katwijk, Valkenburg en Wassenaar voor de verleende mede werking aan het welslagen van de toer evenals aan de voorzitter van de prU- zencommissie luitenant ter zee 2e-klas- se jhr. J. L. von Schmidt auf Al ten- stadt, die voor het vele werk dat hij ge daan heeft een wapenschild van het vliegkamp aangeboden kreeg. De com mandant van het vliegkamp reikte de hoofdprijzen uit aan de drie hoogst ge plaatsten ln het algemeen klassement Halfschepel, Sangers, Hessels en Veld kamp, de eerste prijs van het ploegen- klassement aan de groep Helldrlvers en de prijzen voor de twee oudste renners Hoedjes en Eikelhof en de extra-prijs voor de strydlustlgste rijder van de toer Veldkamp. Ook de vierde prijs van het ploegenklassement, die toeviel aan de gastgroep Transva van de Ko ninklijke Luchtmacht werd door de commandant uitgereikt. De overige prijzen werden door de leden van de jrijzencommissie aan de winnaars over handigd. De avond werd besloten met een groot bal met dansattractles onder leiding van Theo Moens, dat tot mid dernacht duurde. De dansmuziek werd hierby verzorgd door het orkest Tonny Wijman uit Den Haag. T. Oostdam. L. v. Haastert, Zoeter woude; L. v. Ryn, A. v. Tongeren, War mond; A. Rotteveel, R. v. d. Salm, Oude wetering; E. v. d. Luit, li. v. d. Oever, W. de Wolf, Oegstgeest. Voortgezet exa men: 13. Afgewezen: 15.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6