Keert Londen terug tot vorm van dienstplicht? Laaiste nieuws Belangrijk overleg van NAVO's secretaris-generaal Stikker Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 14 juli 1961 Tweede blad no. 30399 (Van onze Londen&e correspondent) Onze landgenoot mr. D. U. Stikker, secretaris-generaal van de NAVO. bespreekt »op het ogenblik in Londen met de Britse regering o.a. de kwestie van de militaire dienstplicht, welke naar men weet in Engeland is afgeschaft. De vraag is namelijk of terugkeer naar de een of andere vorm van dienstplicht noodzakelijk zal zijn voor de vervulling van Engelands verplichtingen tegenover de NAVO. Destijds besloot de Britse regering zich te concentreren op verminderde, geheel uit beroepsmilitairen bestaande strijdkrachten, omdat de nieuwe wapens massa-legers overbodig had gemaakt. Het was in de periode, dat Engeland vooral uit financiële overwegingen op de raketwapens wilde vertrouwen, een standpunt, dat inmiddels weer is losgelaten. Met Lord Home. de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft mr. Stik ker gisteren met name de kwestie van een mogelijke wederoprichting van een politieke adviesgroep van de NAVO- landen besproken. Het oude probleem van het politieke overleg in de NAVO staat nog steeds in het middelpunt van de belangstelling. Op dit gebied zijn goe de vorderingen gemaakt, zei Stikker. Er is ook zeer nauwe politieke consultatie over het Berlijnse probleem. Voor de BBC verklaarde hij gisteravond nog. dat hij de dag tevoren met president De Gaulle een zeer bemoedigend gesprek over de NAVO heeft gehad. Moskou mag eenlieid van het Westen niet onderschatten Mr- Stikker zei gisteren dat het pro bleem van de dienstplicht in ieder land anders is. Nederland bijv. zou onmoge lijk zjjn NAVO-verplichtingen zonder dienstplicht kunnen nakomen. Het is bekend, dat de Britse regering al enige tijd onder druk staat van het NAVO-hoofdkwartier om terug te keren tot een soort van dienstplicht, bijv. ge selecteerde oproeping. Ook president Kennedy zou Macmillan te kennen heb ben gegeven, dat voor Engeland dienst plicht noodzakelijk is. Op de vraag of de NAVO in staat is zonodig een oorlog over Berlijn te voeren, antwoordde Stikker, dat hij niet denkt dat Chroesjtsjow het zo ver zou aten komen, al weten we niet hoe ver lij wil gaan. Vanzelfsprekend bespreek k deze kwestie bijna dagelijks met ge- eraal Norstad, merkte hij op. Norstad ?gt dat we, indien we moeten vechten, t kunnen en zullen doen. Stikker voeg- 3 er echter aan toe dat de NAVO er list is om een crisis te voorkomen 'hroesjtsjow mag de eenheid van het Vesten niet onderschatten. V/ij moeten hem daaraan voortdurend herinneren. Stikker zei nog dat sinds de NAVO opgericht is, het Sowjetblok niet verder naar het Westen is opgedrongen. Juist omdat de Sowjet-Unie in Euro pas in bedwang is gehouden, heeft de dreiging thans zowel politieke als econo mische vormen aangenomen. Het is thans de taak van de NAVO om ook deze uitdaging te weerstaan. „Ik zelf voel me zeker helemaal niet ontmoedigd", aldus Stikker. „Ik ben ervan overtuigd, dat wij de militaire en economische kracht be zitten en ook de morele bronnen om het vol te houden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Juli. Kaasmarkt: aan gevoerd 28 partijen Goudse kaas en twee partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. tot 12.35, le kwal. f 2.13-2.20. 2e kwal. 2.05- 2.12. Leidse extra kwal. tot f2.60. Handel kalm. LEIDEN. 14 Juli. Veemarkt. Aan gevoerd :stleren 10. melkkoeien 55. vette koeien 360, vare koeien 45. pinken 9. vette kalveren 57, nuchtere kalveren 57. var kens (zeugen) 40. schrammen 242. biggen 823. veulens 1, gelten 20. zuig- en weide- lammeren 844. paarden 2. Totaal 2967 st. Noteringen: stieren f3.10-3.30 per kg schoon gew„ melkkoeien f 825-1175 per et vete koelen f 2.85-3.40 per kg schoon gew.. vare koelen f 650-1050 per st.. vette kal veren f 2.20-2.70 per kg. nuchtere kalve ren f 1.40-1.65 per kg levend gew., ld. f 35-70 per st.. vete schapen f 105-115-130 per st.. varkens (zeugen) 1350-475 per st.. schrammen f 80-115 per st., biggen f 64-70- 75 per st.. zulglammeren f 85-105 per st., weldelameren f 70-83-87 per st. Handel: stieren handel goed, melk koeien lui en duur, vette koelen redelijk, vare koelen rustig, vette kalveren goed, varkens (zeugen) redelijk, schrammen re delijk, biggen redelijk, zulglammeren goed, weldelammeren rustig. AALSMEER, 13 juli. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera 20-38, Bouvardla 45-68. Clematis 30-46, Violieren 10-18, Chysanten gr. bl. 70-95, ld. kl. bl. 5-9 per stuk. Amaryllis 10-15. Lelies 40-65 per kelk. Cyclamen 45- 68. Iris 25-49, Ornithogalum 65-95, Gla diolen 80-110, Colvlllei 60-80. Campanula 70-120. Esther Read 25-42, Dahlia 80-115. Zinnia 45-90, Chrysanten 60-80 per bos Rozen: Roselandla 3-9'2. Parel van Aals meer 4-12, Geh. Duisbèrg 4-14. Pechtold 2-8. Townv Gold 2-7. Mad. Ofman 2-7. Baccarat 20-35, Montezuma 8-17, Stokman 2-6'2. Floriade 8-18, New Yorker 8-20. Carol 3-10, Garnette 2-84. Pink Sensa tion 10-25. Sweetheart 4-11, Nvmph 10-21, Moulin Rouge 4-12. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 Juli. Groenteveiling: waspeen per kist Al 10.70- 11.40, A2 6 70-8.20. Bl 10.50-12.50. bloem kool per 100 st Al 45.— tot 66.—. A2 21.tot 47.bospeen per 100 bos 33. tot 48.—. sla per 100 st. 4.00-7.50. andllvle 8.tot 11.kroten per kist 2.40-3 70. spinazie 37.pootulen 6.tot 9.pe terselie per 100 bos 2.80-4.30, krulpeter- selie per 100 bos 8.30, selderie per 100 bos 3.30-4 60 Aanvoeren: waspeen 51.000 kg. waarvan 21.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 17.000 stuks, waarvan 900 stuks voor export werden verkocht. RIJNSBURG. 13 Juli. Bloemenveiling Flora. Statlce 65-70, Godetla roze 38- 45. Godetla azalea 40-46. Godetla zalm 35-40. Godetla rood 35-45, Ridderspoor 100-130. Physostegla wit 24-35 per bos. Centaurea 210-240, Achella 180-210, Lla- trls 690-730. Anjers 150-170, Diverse Dah lia's 440, Colvlllei 270-390. Ornithogalum 550-600, Gladiolen: Strauss 600-710, Leeu wenhorst 12.tot 13.Dr. Fleming 9. tot 10.— Gustaaf Malher 610. Red Fox 650-700. Gold Dust 570-610, Early Queen 670-700. Sneeuw Prinses 600-680. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Gerardus Antonia, zn van M. P. H. Akerboom en A. A. v. d. Loo; Gerar dus Maria, zn van W. A. v. d. Poel en M. M. Murk; Johanna Maria Christina, dr van J. P. Luurssen en J. G. Kluivers; Maria Johanna Wljnanda, dr van J. B. v. d Spek en J. A. M. v. d. Holst; Richard Henrlcus Johannes, zn van J. M. A. Oomen en E. J. v. d. Hoeven; Inez Wllmoed. dr van D M Passchler en F. van Vliet; Theo dora Adrlana aMrla. dr van A. B. van Schle en J. C. G. van Paridon. GETROUWD N. J. van Roljen en M. W. Verhoeven; M. G. Heruer en V. van den Burg; N B van den Bogaerd en A. A. M. Rljsdam; G A. Stouten en A M. van Leeuwen; I Prins en C. H. M. Letsch; A. Zwager man en C Schouten; A. G. van Vyfeljken en P. H. M. Zijerveld. OVERLEDEN J M. A. Tlele, 64 Jaar, e.v. P. de Dek ker; F A. van Rossum. 38 Jaar, e.v. D. LelJJ; W. Koekcbakker. 48 Jaar, e v. L. M. Knegtel; J. Hakkenberg, 81 Jaar. vrouw; A. M. Holl, 60 Jaar, e.v. F. G. de Groot. Het instortingsclrama te Amsterdam net pand in de Rapenburgerstraat in Amsterdam dat vanochtend volkomen is ingestort, is het eigendom van een in woner uit Oudekerk aan de AmsteL Beneden de drie woonetages. was gelijk vloers een groothandel in huishoudelijke artikelen van de heer H. de Wit geves tigd. Deze verklaarde dat hij reeds geruime tijd de overtuiging had dat het pand „niet geheel te vertrouwen was". De heer De Wit zei voorts dat hij de eigenaar, verschillende malen benaderd had over de mankementen van het pand, echter zonder resultaat. Nu het vaststaat, dat er zich onder de puinhopen geen slachtoffers meer kunnen bevinden, is de brandweer be gonnen het dak en de topgevel van het huis naast het ingestorte pand naar be neden te halen. In de bouwput aan de andere kant van het verwoeste pand, zou de aannemers firma Dompeling vandaag de hei-werk zaamheden beginnen. Omdat men ge constateerd had dat het bewuste pand scheef stond, hadden de heiers de be woners gewaarschuwd voor instortings gevaar. Toen het pand de eerste in stortingsverschijnselen vertoonde, door dat stukjes kalk uit de benedenmuren sprongen, werd ook de brandweer ge waarschuwd. die ongeveer op het tijd stip arriveerde dat het drama zich vol trok. De brandweer wist de ongeveer 63-ja- rige mevrouw R. Overweg, die met haar man en zoontje de derde etage bewoon- Mevr. I. GeelkerkenBrusse lid van de Leidse raad? Dezer dagen is de benoeming te ver- I wachten van mevrouw I. Geelkerken- Brusse als lid van de Leidse gemeente raad. Bij aanvaarding van deze benoe ming het nieuwe lid krijgt negen da gen bedenktijd zou zij deel gaan uit maken van de protest antichristelijke raadsfractie. Zij wordt dan de opvolgster van mr. dr. H. D. M. Knol. die wegens gezondheidsredenen heeft moeten bedan ken voor "t lidmaatschap. Mr. dr. Knol heeft sinds 1946 zitting gehad in de Leid se raad en gold als de prot. chr. specia list op het gebied van financiën en economie. de, uit het puin te bevrijden. Ook de circa 50-jarige mevrouw Kok, die met haar echtgenoot en zoon de eerste etage bewoonde, werd door de brandweer ge red- Op het moment van het ongeluk waren de overige leden van de families niet aanwezig, evenals de bewoners van de tweede etage, de ongeveer 64-jarige weduwe Schroder en haar zoon en doch ter. NIEUWE CHEF MILITAIR HUIS DER KONINGIN H.M. de Koningin heeft per 1 augus- 1 tus 1961 tot haar adjudant tevens sous chef van haar Militaire Huis benoemd luitenant-generaal-vlieger H. Schaper. Het ligt in het voornemen dat gene raal Schaper aan het einde van dit jaar luitenant-generaal-tit C. F. Pahud de Mortanges zal opvolgen als chef van het Militaire Huis. Laatstgenoemde zal we gens het bereiken van de 65-jarige leef tijd de militaire dienst met pensioen verlaten. Weer storm over (le residentie Park Marlot afgesloten (Van onze Haagse correspondent) Gistermiddg, bij een nieuwe storm, zijn in Den Haag nog circa 200 bomen (vooral veel jonge) beschadigd. De I Plantsoenendienst zal met 50 .i 70 man nog dagen werk hebben om de schade zoveel mogelijk te herstellen, j Het park Marlot blijkt door de beide stormen zo geleden te hebben, dat men I het voorlopig heeft moeten afsluiten. MINISTER LUNS KRIJGT DE SCHULD I De woordvoerder van het Indonesische I ministerie van Buitenlandse Zaken, Ganis Harsono, heeft te Djakarta ge- j zegd dat de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. II. Luns, de volle verantwoordelijkheid zal hebben te dragen Indien de spanning om westelijk Nieuw-Guinea tot een uit barsting zou leiden. Harsono haalde een uitlating aan die de secretaris-generaal van de NAVO. mr. D. U. Stikker, zou hebben gedaan en volgens welke hij. mr. Stikker, als minister van Buitenlandse Zaken van Nederland had gepleit voor overdracht van Ned. Nieuw-Guinea aan Indonesië. „Hieruit blijkt", aldus Harsono. ..het „boosaardige" karakter van de politiek van minister Luns om Westelijk Nieuw- Guinea een Nederlandse „kolonie" te laten blijven." Er zou geen explosieve toestand heb ben bestaan", zo voegde hij eraan toe, ..indien mr. Stikkers politiek was ge volgd". VOORSCHOTEN Nijpend gebrek aan liquide middelen Jaarvergadering IKI Gistermiddag werd de jaarlijke alge mene vergadering van aandeelhouders gehouden van de Internationale Kunst stoffen Industrie te Voorschoten. Van aandeelhouderszüde zei men „begrip te tonen voor de moeilijke situatie waarin het bedrijf zich op het ogenblik ten gevolge van het nijpend gebrek aan li quide middelen bevindt". De vergadering sprak het volste ver trouwen uit in het beleid van de direc tie. Op een vraag of iets kon worden meegedeeld over de resultaten van het eerste halfjaar 1961, antwoordde de di rectie, dat deze „bescheiden positief" waren. Over de te verwachten resultaten van het 2de halfjaar wilde de directie zich, desgevraagd, niet uitlaten „gezien de wisselvallige omstandigheden in de hele plasticindustirie". De omzet ontwikkelt zich volgens de directie echter in de goede richting. WASSENAAR Vakantieweek „Dorpshuis" Het Dorpshuis zal ook dit jaar weer kinderen gedurende twee weken van de grote vakantie ontvangen. Er zal dan onder leiding gespeeld en geknutseld worden. Van 24 Juli tot 5 augustus zijn kin deren van 6 tot 12 jaar welkom, iedere dag van 10 tot 4 uur «behalve op za terdag en zondag). Brood en drinken moeten door de kinderen worden mee genomen. Er is gelegenheid zich hier voor op te geven bij de jeugdleidster, mejuffrouw Nijdam. op vrijdagavond 21 Juli van 7-8 uur in „Het Dorpshuis", van Zuylen van Nijeveltstraat 245. David Hollestelle zingt in de Zijllaankerk Aanstaande zondagavond om 7 urn- wordt er weer een bijzondere dienst ge houden in de Zijllaankerk. Dr. A. Vos zal spreken over het onderwerp „Kunt u muren omver blazen?" en de bas Da vid Hollestelle zal zijn medewerking ver lenen door het zingen van Psalm 121 (Bew. Anton v. d. Horst), een „Geist- liches Lied' van J. S. Bach en de lie deren „Gott ist mein Hirt" en „Herr, nun sing ich Dir ein neue.s Lied" van A. Dvorak. Het orgel wordt bespeeld door Gerard Akkerhuis. Collecte voor tbc-sanatoria De volgende week wordt een collecte gehouden voor de Sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren. Beeld van de enorme ravage, ver oorzaakt door de instorting van een woonhuis in de Rapenburgerstraat te Amsterdam. Kustvaarder in nood De 348 ton metende Nederlandse kust vaarder „Maartje" van de rederij A. Goumare te Hellevoetsluis heeft van nacht assistentie moeten accepteren van de sleepboot „Neylandia". De kustvaar der kwam tegen middernacht bij de zuidkust van Ierland in moeilijkheden d<3or een defect aan de motor. Later seinde het schip, dat de machinekamer onder water stond en het langzaam in de richting van de kust dreef. De radio-ontvanger viel uit. Gelukkig was de „Neylandia" tijdig ter plaatse. Bij zware zee tracht de sleepboot de kust vaarder in veilige haven te krijgen. JONGETJE DOOR TREIN TE N.-AMSTERDAM GEDOOD (Van onze correspondent) Op de onbewaakte spoorwegovergang in de scheidingsweg te Nieuw-Amster- dam (Dr) is gisteren omstreeks half zes de 9-jarige Frcderik de Haan met zijn fiets tegen de uit de richting Emmen passerende trein gereden. Het knaapje werd vele meters weggeslingerd en zo ernstig gewond, dat het onderweg naar het ziekenhuis is overleden. De treinbestuurder heeft van het on geval niets gemerkt en is doorgereden. De iongen was vergezeld van zijn vriendje, dat door geschreeuw heeft ge tracht hem op de trein opmerkzaam te maken. Technische hulp voor India De regering van India en de N V. Phi lips Gloeilampenfabriek te Eindhoven hebben een technische-hulpcontract ge tekend waarbij Philips zich verbindt technische hulp te bieden voor de pro- duktie van halfgeleiders in India. De fa bricage van halfgeleiders wordt ter hand genomen door „Bharat Electronics td" te Bangalore. Dit bedrijf is eigendom van de Indische regering. Bharat produ ceert o.a. reeds elektronen-buizen over eenkomstig een van 12 mei 1959 date rend technische-hulpcontract met Phi lips. Medaille voor trouwe dienst Namens de Ned Vereniging van Huis vrouwen is aan mei Mathilde Figner de verguld zilveren medajlle uitgereikt voor 25-jarige trouwe huishoudelijke dienst bij de familie Pluijgers te Wassenaar. Van 29 juli tot en met zaterdag 5 augustus wordt er voor de jeugdleden van de sportverenigingen Wassenaar een Jeugdkamp georganiseerd in kampeer- centrum „De Goudsberg" te Lunteren. De deelnemers maken de reis naar Lun teren per autobus. Prof. dr. W. II. Beekenkamp 25 jaar predikant Woensdag 26 juli a.s. zal het vijfen twintig jaar zijn geleden, dat prof. dr. W. H. Beekenkamp. predikant van de hervormde gemeente van Delft en tevens buitengewoon hoogleraar aan de Protestantse Theologische Faculteit te Brussel, werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Prof. dr. Beekenkamp werd op 26 ok tober 1911 uit een predikantsgezin te Delft geboren. Zijn vader, ds. G. H. Bee kenkamp, die in 1928 is overleden, dien de naderhand ongeveer acht jaar de hervormde gemeente van Leiden. Hij bezocht het stedelijk gymnasium te Lei den. waar hij verder studeerde, in 1934 zijn kandidaats-, twee jaar later zijn doctoraal examen theologie aflegde en op 9 juli 1940 bij prof. dr. J. N. Bakhui zen van den Brink op een proefschrift „De avondmaalsleer van Berenga- rius van Tours" promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid. Nadat de heer Beekenkamp in 1935 door het pro vinciaal kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hij op 26 juli van het daaropvolgend jaar (1936» door wijlen dr. J. D. de Lind van Wijngaar den. toen nog predikant te De Bilt, be vestigd als predikant van de hervormde gemeente van Helnenoord in de classis Dordrecht. Op 24 mei 1942 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Middelburg. Sinds 8 september 1946 dient hij de hervormde gemeente van Delft, waar hij werd bevestigd door prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink uit Leiden. In april 1956 werd prof. dr. Beekenkamp door de Raad van de Pro testants Theologische Faculteit te Brus sel in België benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de kerkgeschiedenis. Ge durende de cursus 1950/1951 was dr. Beekenkamp reeds een jaar docent voor de kerkgeschiedenis aan de Protestants Theologische Faculteit te Brussel ge weest. Prof. dr. Beekenkamp aanvaard de zijn buitengewoon hooleraarschap op 17 oktober 1956 met een inaugurele rede over „Viaticum". Behalve zijn dissertatie verschenen van zijn hand nog: „Zending en Ge bed"; enige kerkhistorische publikaties over Cyprlanus; Bonifatius en Geert Groote. In 1941 verzorgde hij een nieu we uitgaven van „De Sacra Coena" van Berengarius van Tours. Verder is de jubilaris medewerker aan „Verita- tem in Caritate", het orgaan van de Brusselse faci.: Naar wij vernemen ligt het niet in de bedoeling van Prof. dr. Beekenkamp om een herdenkingsrede uit te spreken en ook niet om te recipiëren. Hij hoopt deze gehele maand met vacantie te zijn. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS WEDEROM LAGER Het marktbeeld van vanmiddag was niet erg opwekkend. De internationale waarden gaven wederom koersverliezen te zien. Deze bedroegen bij de opening 7 tot 15 punten. Hoogovens vormde hierop een uitzondering met een winst van circa 3 punten op 954. De handel was gering. Mede in verband met het naderende weekeinde resulteerde het gladstrijken van posities in enige ver kopen, die in een lege markt moesten worden uitgevoerd. Hierdoor is het ge makkelijk te verklaren, dat Amsterdam voor de laatste dag van deze beursweek met koersverliezen genoegen moest nemen. Wall Street was gisteren lager met afnemende omzetten. De Europese beurzen waren vandaag kleurloos. Op de internationale beurzen speelt de wereldpolitiek een grote rol. De beurs neemt een afwachtende houding aan. De openingskoersen bleken vanmiddag nog te hoog te zijn geweest. Philips daalde gedurende de verdere beursduur van 970 tot 965 «V.k. 982 Unilever zakte in van 744 4 tot 738 (752 *4- H<X)govens liep terug van 954 tot 943 (951). Bij nadere bestudering bleken, volgens de beurs, de eerste halfjaarcijfers van het AKU-concern STADSNIEUWS ORGELCONCERT PIETERSKERK Het programma der orgelbespeling in de Pieterskerk door Gerard Akkerhuis op maandag 17 juli a.s. luidt als volgt: 1. Orgelconcert in Bes. C F. Handel. Tempo ordinario, e staccato. Allegro. Adagio. Allegro; 2. Suite du deuxieme Ton, L. Cl. Clérambault, Duo. Trio, Basse de Cromorne, Recit de Nazard. Caprice; 3. Fantasia in G. J. S. Bach; 4 Trio: Allein Gott in her höh.... J. S. Bach; 5. Praludium in d^ F. Mendels sohn; 6. Allegretto uit Son. 4. G. Men delssohn; 7. Konzerto über die Weise „Es sungen drie Engel", H. Fr. Micheel- sen. Het concert vangt aan te half negen. De volgende orgelbespeling wordt ge houden op maandag 31 juli door Klaas Bolt te Haarlem. Directeur Gecrit de Haan van het Texelse natuur-historisch mu seum krijgt de laatste tijd vele jonge moederloze zeehondjes aangeboden. Het museum heeft nu al de zorg over tien jonge robben, die ver scheidene keren per dag de fles moeten hebben. De dieren krijgen allengs vaster voedsel en tenslotte vis. Op den duur moet de zeehon den geleerd worden zelf in de vrije natuur jacht op levende vis te' maken. De verzorging van de rob ben kost veel geld. Al gooit een natuurvriend weieens een duit in de collectebus, het financiële vraag stuk is hiermede nog lang niet op gelost. De heer De Haan hoopt zijn werk echter te kunnen voortzetten. Ook mevr. De Haan heeft het maar druk met de kleine zeehonden. over 1961. toch wel teleurstellend te zijii. De koers van de rayonaandelen liep terug van 395 tot 392. (Bij vorige slotkoers 4024 L In de openingsprijs van Kon Olie op f 115.10 kwam weinig Ver andering meer. De slotkoers van giste ren voor dit fonds was f 116 10. De scheepvaartaandelen brokkelden verder af zij het. dat de verliezen tot 1 of 2 punten beperkt bleven De leiden de cultures gaven, na een hogere ope ning voor Amsterlam Rubber en HVA tenslotte weinig verandering te zien. Certificaten DeH werden op f 142 (f 144 50) geadviseerd. In de staats fondsen hoek was de stemming iets ge makkelijker. De overige beleggmgs- markt was ongeanimeerd met een iets zwakkere ondertoon. Grootbanken wer den verdeeld geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 Juli Londen 10 004 10.00S. Montreal 3 46,13.46,V. Brus sel 7.21 7.22, Stockholm 69 45',— 69.50',, Milaan 57.88',—57 93',. Oslo 50.06',50.11',. Lissabon 12 48—12.49',. New Vork 3.59'4—3.59ParUs 73 30— 73.35. Frankfort 90.27—9032, Zurich 83.23 'i83.28',, Kopenhagen 5178 51.83. Wenen 13.92 4—13.93%. BEURS VAN AMSTERDAM VrUdag 14 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000, I Ned. *58 44 Ned. '59 44 Ned. *60-1 44 I Ned. '60 n 44 I Ned '59 4% Ned. '60 4'i Ned. '61 414 Ned. '53 34 Ned. Grtb obi 34 Ned. '47 3 4 Ned. '51 34 Ned. '53 I-II 34 Ned '56 34 Ned. '48 3% Ned. bel. cert. 3'4 Ned. '50 I-II 34 Ned. '54 I-II 3V4 Ned. '55 I 3% Ned. '55-11 3'i Ned. '37 3 Ned. Grtbk. obi '46 3 Ned. doll. In '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië -37 3 Indië 17 A 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. won bJ. '58 44 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber /er HVA-mij A.K.U Deli MfJ cert Hoogovens cert Philips gem bez. Unilever cert7524 Dordtse Petr Kon. Petr. <50 A f20) Holl. Amer. lijn Java China Paket K LM Kon. Ned. Stoomb. Kon Paket Mij Stoomvaart Mfj Ned Nievelt Goudr cert v Ommeren cert Kon. Rott. Lloyd... Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen OEGSTGEEST De heer A. J. M. Louman slaagde voor het examen Technisch Ambtenaar Bouwtoezicht. Vorige Slotkoers koers v. heden 1024 1024 1024 102', 1024 102', 102 102'j ÏOIH 1014 1014 101*; 101*4 101 99 85 B 994 954 95|| 98', 984 974 974 97', 97 92*4 924 93'4 974 924 93 A 93 U 93,', 93)1 B 94-4 94 4 94' i 944 944 94 4 89', 904 99|| 99 4 GB 100 100 4 GB 994 994 964 96 A 110', 110'i 1014 10111 109 110% 126 129% 4024 390 GB 144 50 140 50 951 948 982-4 9674 7524 735 GB 5504 5464 116 10 115GB 1564 153% 155 1534 79 78 188 1844 1494 147 188 185 1594 1574 330 325 GB 148 145 1554 153 3 A'dam '47 34) idem '48 (34) R'dam '52-1 (4 4) ld ld "37 I-II (34) Z.-Holland *55 44 Bankwezen Bank N Gem "58 5% ld NWB '52 (4%) BVG rspbr f 500 BVO rspbr "52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 974 974 100*4 974 1014 105 1014 192 1454 974 97 i 1004 974 102 192 B 146 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden 110 894 894 854 854 964 96% 97 974 844 834 83 824 964 94'i 94 96 96 L 96 96 101 99% 964 96 954 104 103*1 A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 I 24 A'dam '56 n 24 A'dam "56 m 24 Eindhoven *54 24 Enschede *54 24 Den Haag '52 I 24 Idem II 24 R'dam -52 I 24 Idem n 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24 Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holland '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 242 Amst. Bank 360 Cultuurbank 31% Holl. Bank Unie eert. Ned. Handelmi) Rott. Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Patent (v.) Borsumyj Calve Delft eert. Electrolasm# Kon. Pap. v. Gelder Kon. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwnijv. Intematio 1674 Int. Kunststof f. Ind. 804 v. Kempen en Begeer 128 Leidse Wolspinnerij 6494 Müller en Co. NB. 515 Ned. Kabelfabr598 Philips pref290 Rott Droogdok Mij 625 Sikkens Groep 870 L Ver. Touwfabrleken 360 Walvisvaart 994 Wernlnk's BetonmU 186 185 Wilton Feyenoord 2614 263 Van WUk en Heringa 117 1174 Zaalberg 145 L 140L Mijnbouw en petroleum 216 315si 339 308 488 636B 318 384 748 349 369 1704 460 259 240 50 3554 30'; 215 3124 335 301 470 620 310 38 740 345 365 1714 328 167 80 126 640 L 5004 575 289 512 850 355 Kon Petr (f 20) \mertk fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific ün. States Steel 483 475 118.. 117 24 234 79 784 544 534 414 54% 534 434 434 85 854 594 58'4 394 384 334 33,% 804

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11