„Excelsior" (Katwijk Zee) zong Mozarts Requiem en Kroningsmis Waarom Arndt uitgeleverd werd „Boerenopstand" in Frankrijk uitgesteld Cubanen vluchten met schip naar Jamaica TJw verlangens worden, werkelijkheid. Dirigent Herman Blekkenliorst: „een naam om te onthouden" Oorspronkelijk Sehubert-lied is tkans bijna weer compleet Van Gogh kreeg eindelijk zijn Franse standbeeld (in Auvers) Majoor Gagarin ere-ijzergieter DONDERDAG 13 JULI 1961 Verzoek van de heer Baeten afgewezen Oordeel schuld rust bij aanvragende land (Van onze Haagse correspondent) Minister Beerman heeft gistermiddag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat de Duitse wapenhandelaar Rudolf Arndt de Zwitserse regering gisteren is uitgeleverd. Minister Beerman antwoordde op vragen van de heer Baeten (KVP)HU deelde mee, dat Rudolf Walter Arndt op 10 april naar het Huis van Bewaring te Maastricht overgebracht werd krachtens een bevel tot voorlopige aanhouding, dat door de officier van Justitie was gegeven op verzoek van de Zwitserse autoriteiten. De officiële uitleveringsaanvraag werd op 15 april gedaan, onder overlegging van een arrestatiebevel, uitgevaardigd wegens verdenking van moord, gepleegd op 19 september 1957 te Genêve. Engeland en EEG Britse vakhond: wees voorzichtig De 1.250.000 leden tellende Britse vak bond ,T. and GWU" voor transport- en andere arbeiders heeft gisteren met al gemene stemmen een verklaring van zün leider, Frank Cousins goedgekeurd waarin deze voorzichtigheid in de kwes tie van Groot-Brittannlës eventuele toe treding tot de Europese Economische Gemeenschap aanbeval. Cousins zei in zijn verklaring dat de minister-president de steun van het volk moet hebben alvorens hij het verdrag van Rome ondertekent. Hij merkte tevens op dat hij enkele politieke leiders op het Europese vasteland niet ver trouwt. De conferentie van de vakbond had twee resoluties voor zich ten gunste van toetreding van Groot-Brlttannlë. Cou sins voorstel deze te verwijzen naar het bestuur werd aangenomen- De vakbondsleider heeft verder nog gezegd dat Indien er geen beschermen de bepalingen voor de Britse landbouw worden bedongen, de gevolgen van toe treding voor de boeren zeer ernstig zul len zUn. De leiders van de Franse boeren heb ben besloten de „boerenopstand" uit te stellen tot 2 augustus. zy willen eerst zien wat de regering doet om aan de grieven tegemoet te komen. De plaatse lijke boerenleiders is geadviseerd paraat te blijven om de betogingen eventueel te kunnen hervatten. In de Montego-baai op Jamaica zijn dinsdag 41 Cubanen aan land gekomen nadat hun schip op ongeveer 10 mijl uit de kust in moeilijkheden was ge raakt. Onder hen bevonden zich vijf Castro-gezlnden. die de bemanning van het schip vormden. Zondagavond had een groep Cuba nen, als militairen vermomd, in de Cu baanse provincie Camaquey de beman ning van het schip overweldigd. De Cu- banen waren toen met het schip naar Jamaica gevlucht en hadden de beman ning als gijzelaars meegenomen. Tot de vluchtelingen behoorden zes vrouwen en acht kinderen. De vluchtelingen worden voorlopig vastgehouden. Ontwapeningsoverleg wordt hervat John McCloy, president Kennedy's adviseur voor ontwapeningskwesties vertrekt morgen naar Moskou om de voorbereidende ontwapeningsbesprekin gen met Zorin te hervatten, aldus is officieel in Washington meegedeeld McCloy en de Russische onderminis ter van Buitenlandse Zaken Zorin heb ben vorige maand in Washington ge sproken over de procedure die zal wor den gevolgd wanneer de ontwapenings conferentie in Genève volgens het voorlopige plan op 31 juli wordt her vat De besprekingen in Washington hebben hoegenaamd geen resultaat ge had. Waarschijnlijk wordt uw werk goed gehonoreerd. Kunt u echter desondanks verschillen de wensen niet in vervulling doen gaan, dan bieden wij u de mogelijkheid hier in te voorzien. Schrijft u ons dan uitvoerig met bijsluiting van pasfoto. Deze brief verzoeken wij u te richten onder no. 5000 aan N.V. Intern. Adv. Bur. v/h Spin, Prins Hendrikkade 48, Amsterdam. Onder een nieuw bewind Bevredigende homogeniteit solistenkwartet „Excelsior" staat onder een nieuw bewind! Herman Blekkenhorst is een nieuwe naam voor Katwijk, een naam om te onthouden! Men heeft met deze koordirigent raak gegrepen. Reeds terstond na de „Introïtus" van Mozart's Requiem, In de dubbelfuga op de thema's van het Kyrie en van het Chrlste Eleison was het al geen geheim meer dat „Excelsior" een goede weg heeft ingeslagen. Het oor werd anders, werd scherper ingesteld op de toonvorming, het klankbeloop kwam meer onder zelfcontrole. In die klank, opvallend milder en leniger, komt bovendien meer bewogenheid tot uitdrukking. Geluk gewenst! Het programma drukte generlei com-1 met de zang van het Lacrimosa als laat- mentaar op het werk af. Voor een deel ste levensklank is Mozart de eeuwigheid weten de lezers stellig, dat de dood hal- ingetreden, na 35 slovende en slopende verwege in het Requiem ongeveer in en niettemin blijmoedige Jaren het Lacrimosa* Mozart opeiste. Zijn leer- Op dit Lacrimosa komen wij even te ling Süssmaver heeft het ontbrekende rug, omdat „Excelsior" onder Blekken- Ingevolge de uitleveringswet moet de rechtbank advies uitbrengen over het al dan niet toestaan der gevraagde uit levering. Krachtens deze wet wordt de opgeëiste persoon verhoord, welk ver hoor als regel in het openbaar geschiedt. Het advies van de rechtbank is niet openbaar gemaakt. Niettemin was de mi nister bereid mede te delen, dat de rechtbank een afwijzend advies gaf, oor delende, dat hetgeen te harer kennis was gekomen bij het verhoor, niet een ernstig vermoeden opleverde, dat Arndt het misdrijf terzake waarvan zijn uit levering werd verzocht, had gepleegd. Het systeem van het met Zwitserland gesloten uitleveringsverdrag brengt ech ter met zich mee dat het niet aan een Nederlandse rechter ter beoordeling staat, of de opgeëiste persoon het feit waarvan het in Zwitserland wordt ver dacht. al dan niet heeft gepleegd. Voldaan aan de vereisten Minister Beerman wees er op dat het oordeel van de schuld van betrokke ne geheel berust by de rechten van het aanvragende land. Hier te lande dient te worden getoetst of voldaan is aan de vereisten van het uitleveringsverdrag en de uitleveringswet en aan de waar borgen, die daarin voor dc opgeëiste per soon zijn gelegen. Aan de vereisten is voldaan. Naar aanleiding van hetgeen door Arndt by zyn verhoor te Maastricht naar voren werd gebracht, waarna con tact met de Zwitserse autoriteiten werd opgenomen, waarbij deze volledig op de hoogte zyn gesteld van hetgeen Arndt te zjjner ontlasting aanvoerde. De Zwitserse regering heeft daarop zeer onlangs doen weten, dat zowel de rechter te Genève als zijzelf het verzoek om uitlevering onverkort handhaaft. De redenen, die tot handhaving van het verzoek van Zwitserse zijde hebben ge leid, staan niet ter beoordeling van Ne derlandse instanties. Na een nauwkeurig bestuderen van alle aspecten was de mi nister tot de conclusie gekomen, dat de uitleveringsaanvrage niet kan worden geweigerd. Minister Beerman ging niet in op het verzoek van de heer Baeten. de uitlevering nog tweemaal 24 uur uit te stellen. Hjj verklaarde dat het uitle veren niet overtuigend hoeft te zijn voor de schuld van betrokkene. Hoofdzaak is dat de identiteit vast staat en dat er een arrestatiebevel is uitgevaardigd door het land, dat uitlevering vraagt. Minister Beerman zei groot ver trouwen te hebben in de Zwitserse rechtpleging. Hij had geen enkele reden te veronderstellen dat de Zwitserse rech ter het recht minder in zich zou hebben dan de Nederlandse. Echtgenote kon niet meer komen Onze correspondent in Maastricht meldt: Het op verrassend korte termijn tot uitvoer gebrachte uitleveringsbesluit werd geëffectueerd voordat de minister de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mr. Baeten in de Kamerbij eenkomst had beantwoord. Een der ju risten van het Maastrichtse advocaten kantoor, dat de zaak-Arndt in handen heeft, mr. R. Lissone. heeft gistermor gen nadat hem het eerste bericht van het departement over het besluit tot uitlevering ter ore was gekomen met Arndt in het Huis van Bewaring enkele regelingen getroffen, opdat diens echtgenote, die in Berlijn vertoeft, op de meest spoedige wijze naar Maastricht zou komen om naar man voor diens uit levering naar Zwitserland goedendag te seggen. Zij zou nog gisteren per vlieg tuig van Berlijn naar Bonn vliegen en verder op de snelste wijze naar Maas tricht reizen. Een uur na deze telefo- De Nederlandse regering heeft de 41-jarige Duitser R. Arndt. uit geleverd aan Zwitserland. De Duit ser heeft drie maanden doorge bracht in het Huis van Bewaring in Maastricht. Deze bewaring hield verband met een Zwitsers uitleve ringsverzoek op verdenking van moord, in 1957 in Genève gepleegd. De heer Arndt is geruime tijd in hongerstaking geweest. Twee leden van de vreemdelingenpolitie bege leiden Rudolf Arndt naar het vlieg tuig voor Zilrich. aangevuld. Men weet denkelijk ook dat dit Requiem besteld werd door een op drachtgever. die zich niet bekend wpnste te maken, met het kennelijke doel om zich te kunnen voordoen als de compo nist zélf. Mozart toog aan de arbeid in een mi serabele lichamelijke constitutie: wegens de bitterste armoe móest dit wel Toen het ontredderde lichaam krachteloos was geworden, hebben vrienden Mozart de gereedgekomen stukken voorgezongen en „De dood en het meisje Laatste deel moet 250 dollar opbrengen (Van onze Weense correspondent) Het beroemde lied: ,,De dood en het meisje" op tekst van Claudius werd in 1817 door Schubert gecomponeerd. Vier jaar later verscheen het in druk tezamen met enkele andere liederen en op het titelblad stond: opus 7. Na de dood van de componist in 1828 kwam het oor spronkelijke handschrift in het bezit van Schuberts stiefbroer Herman die leraar was aan het gymnasium van de Paters Benedictijnen in Wenen. horst na dit onderdeel voortzong in een andere geest, ineens minder abstract, losser, zwieriger. De verklaring zoeken we in het volgende. In de laatste levens periode heeft Mozart Bach en H&ndel kunnen bestuderen en de waarde van het contrapunt voor de kerkmuziek leren beseffen. Dit feit werkte dan ook door in de eerste helft van de Dodenmis. In de door Süssmayer bijgecomponeerde delen is echter kenneljjk aanpassing ge zocht aan de Mozart van vóór deze Bach-Handelstudie. wy hebben bU eerdere vertolkingen, van anderen dus. die breuk In het werk nooit zo duidelijk kunnen opmerken en het pleit voor de pedagogiek van Blek kenhorst dat hU, hetzjj bewust hetzy in stinctief, de gegeven natuur van zijn muzikale onderwerpen volgt, hun karak ter en de hun ingeschapen geest vorm geeft, en in dit geval dus niet naar een geforceerde gelijkschakeling heeft heen- gewerkt. „Abstract" zeiden we. Zo is in geen enkele maat Mozarts Kroningsmis. die na de pauze volgde. Men zou haar bijna een „leuke" mis kunnen vinden Een der delen wordt ingeleid door een orkest stuk. dat ten naastenbij een fragment van de „Kleine Nachtmuziek" weergeeft. Er ls serenadetoon en de melodische lij nen kenmerken zich door een heel bij zondere elegantie! De 23-Jarige schreef hier a.h.w. en „ode aan de vreugde" en geen „mysterie in Gregoriaanse geest". Deze mis dient men dan ook met een blijde beminnelijkheid uit te voeren en Blekkenhorst heeft dit ongeveer ook zo opgevat. Voor solisme ls in het Requiem geen ruimte, praktisch zingen de solisten in kwartet. De uitgenodigden waren u.t de eerste garde: Corrie Bijster en Wilhel- mlna Matthes als sopraan en alt. Leo Larsen en Herman Schey als tenor en bariton, vier nobele, fraaie en hoog geschoolde stemmen, die bij stralende uitdrukkingskracht een zeer bevredigen de homogeniteit realiseerden Alleen stond de alt in volume iets bij haar partners achter. De Kroningsmis heeft evenwel in het Agnus Dei een sopraan solo. waarvan Corrie Bijster iets heel moois heeft gemaakt. Het Westnederlandse Symfonie Orkest kweet zich op vaardige wijze van z'n taak. zU het zonder de Movart-flnrsse. De Oude Kerk was in het hoofdschip geheel gevuld. Deze kerk beschikt noch over een bruikbaar orgel noch over een de stemmen bundelende akoestiek. Dit moest dus onvermijdelijk worden gemist. V. Schubert moet toen ook onder de gymnasiasten reeds beroemd zyn ge weest, want Pater Herman sneed het oorspronkelijke lied in acht. stukken en gaf elk jaar een gedeelte daarvan aan de beste van de klas. Dit was als on- dit ook als zodanig opgevat, want de nische afspraak met mevrouw Arndt, kreeg mr. Lissone echter kennis van het nagekomen bericht van het depar tement, dat het transport nog gisteren zou moeten plaatsvinden. Toevallig bel de mevrouw Arndt Eerlijn nog op en by die gelegenheid kon mi Lissone stukken bleven bewaard, haar mededelen, dat zU geen kans meer In de loop van de vorige eeuw wist kreeg haar man voor de uitlevering nog het „Genootschap van de muziekvrien- te ontmoeten. den" in Wenen oeslag te leggen op zes gedeelten, zodat nog twee ontbraken, jnameiyk het begin met de titel, en het Zelfs mr. Baeten is door de minister slot. In 1922 werden deze twee stukken voor een voldongen feit geplaatst. De I op een Weense auctie aangeboden en heer Arndt verklaarde, toen hjj het be- i kwamen zy in het bezit van twee ver richt van zün uitlevering vernam: „Ik zamelaars, een in Beriyn en een in verwachte dezer dagen dit Huis van Praag. De secretaris van het genoemde Bewaring te zullen verlaten. De laatste genootschap wist later het zevende stuk uren had ik bange vermoedens dat wat met de titel te verwerven, maar de eige- nu geschiedde, mij boven het hoofd naar van het slot was de componist hing". i Moravec uit Praag die in 1938 naar Canada emigreerde en deze relikwie meenam. Lange tyd heeft men in We nen pogingen in het werk gesteld om in contact met Moravec te komen, maar dit gelukte niet, totdat deze enkele we ken geleden plotseling in Wenen arri- derscheiding bedoeld en gelukkig werd veerde en het laatste nog ontbrekende var. Schubert s lied te koop Zadkine schiep een origineel, sterk en in de dubbele zin des woords groot monument (Van onze Parijse correspondent) Het heeft lang geduurd, ruim vier jaar, maar nu is dan toch eindeiyk het plan verwezeniykt om in Auvers-sur-Olse (het plaatsje 35 kilometer van ParUs waar Vincent van Gogh zyn laatste levensjaren sleet en waar hy onder een simpele steen naast zyn broer ligt begraven) een monument voor de grote Nederlandse schilder op te richten. In aanwezigheid van Franse en Nederlandse autoriteiten en belangstellenden is het beeld door een lid van het kabinet van de minister voor Cultuur, André Malraux, onthuld op een rustige plek in het gemeentepark, die door de schepper van het monument Zadkine was aangewezen. gedeelte van aanbood. Het genootschap van de muziekvrien- den wil dit ontbrekende gedeelte na tuurlijk aankopen. maar Moravec vraagt er 250 dollar voor, een bedrag waarover het Genootschap op 't ogen blik niet beschikt. Er wordt over de prys onderhandeld en vooral zoekt de secre taris naar een maecenas die het ont brekende bedrag aanvult. Gelukt dit, dan is het autograaf van een van de beroemdste liederen weer compleet. BRITSE ONDERSCHEIDING VOOR AAPJE HEYNIS De Nederlandse alt-zangeres Aafje Heynis Is begiftigd met de „Miss Harriet Cohen international Music Award", een Engelse muziekprys die eens per jaar wordt toegekend. Deze onderscheiding is toegekend voor de door de zangeres gemaakte op namen van Britse volksliedjes en voor haar persooniyk optreden in Engeland. Tragische fierheid a la Don Quicliotte Een sobere plechtigheid deze onthul ling die zowel in de geest van de beeld houwer als van zyn model was en waar aan het gemeentebestuur van Auvers het karakter van een Frans-Nederlandse manifestatie van vriendschap had ge geven. In de iyn van de levensloop van Van Gogh is ook wel de trage gang van zaken gelegen, die met de uitvoering van de plannen tot deze officiële erkenning van zyn grootheid gepaard is gegaan. Het comité, dat het initiatief tot de oprich ting van het monument genomen had, moet van de officiële instanties weinig medewerking hebben ondervonden en het was, na vier jaar. aan de belangeloze medewerking van de bekende en korte lings overleden bronsgieter Susse te dan ken geweest, dat het ontwerp van Zadki ne tenslotte toch nog kon worden uit gevoerd. Zadkine heeft Van Gogh uitgebeeld in bijna tweevoudige hoogte, als een rij zige figuur die met de verfdoos aan een riem rond de schouders zijn overig schil dersgerei op de rug en een schetsboek in de linkerhand op blote voeten gereed staat de velden in te trekken om een nieuw doek op te zetten Vooral de geest en de persooniykheid van het model heeft Zadkine blijkbaar willen uitbeel den en een geiykend portret stond hem als doel dan ook niet zo nauweiyks voor ogen. De magere en lange gestalte met de tragische fierheid der gelaatstrekken doet soms bijna aan 'n Don Qulchotte denken, een figuur waarmee Van Gogh de verguisde en de eenzame, in de ogen van Zadkine dan ook inderdaad ver wantschap zou hebben vertoond. Hoe men over die visie van Zadkine denken wil. in elk geval heeft hij een origineel, een sterk en in de dubbele zin des woords groot standbeeld geschapen waardoor de laatste overlevende vrien den van Van Gogh ln Auvers nu de in druk kunnen krijgen dat Vincent weer uit zyn graf is opgestaan. 's Werelds eerste ruimtevaarder, majoor Gagarin, is gisteren het eerste erelid van het Engelse vak verbond van arbeiders in metaal gieterijen geworden. Gagarin was voor zijn carrière in de lucht macht maker van gietvormen. De algemeen secretaris van het vakver bond, Fred Hollingsworth, speldde Gagarin de gouden medaille op, naast de ster die hem als „held van de Sow- jet-Unie" werd uitgereikt. Hollings worth verklaarde dat de bond trots is dat Gagarin tot de arbeidersklasse be hoort. en in het byzonder dat hy in een gietery heeft gewerkt. Tydens zijn bezoek aan de gietery en later op een openluchtbyeenkomst. werd hij door 23 000 arbeiders harteiyk toegjuicht. De ontvangst in Manchester was zeker even enthousiast als ln Londen. De fabrieken langs de route van de ruim een uur durende rijtoer stroomden leeg. De balkons waren tot de laatste plaats bezet, voor de ramen verdron gen zich de mensen om een glimp van de ruimtevaarder op te vangen Voor het stadhuLs, waar hy de lunch ge bruikte, hadden zich 10.000 personen verzameld. Leo Ilorn floot in Noordwijk In het kader van het scheidsrechters- internaat in Oegstgeest speelde Noord- wyk gisteravond een wedstrijd tegen een Haags Garnizoenselftal, dat nagenoeg geheel uit semi-profs bestond. De wed strijd stond onder leiding van Leo Horn met assistentie van twee cursisten van het internaat. Uiteindelijk ging het de aanwezige scheidsrechters om de ver richtingen van dit trio, niet om de prestaties van de beide elftallen, die echter alles in het werk stelden om de volle winst binnen te halen De Noord- wykers, technisch een klasse minder, werkten het hardst en wonnen zodoende deze ontmoeting met 2-1, dankzij doel punten van midvoor K. Marijt, die twee maal van zyn vrijheid gebruik maakte. Linksbuiten Webster (DWS A) wist de eer der militairen hoog te houden. Ongetwijfeld zal de heer Horn by de nabeschouwing commentaar op zyn op treden te verwerken krijgen. De Noord- wjjkers deden dit tydens de wedstrijd al en vooral tydens de rust. De eerste helft was nameiyk vyf minuten te vroeg beëindigd. ATLETIEK Twee Leidse atleten in Haagse ploeg Twee Leidse atleten. Gerda Kraan (Bataven) en Piet de Haas (Holland» zijn uitgenodigd om op woensdagavond 26 Juli op de Slntelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag als lid van de Haagse atletiekploeg deel te nemen aan de stedenwedstryd tegen Londen. Rob van Heeswijk naar Feyenoord (Van onae Rotterdamse correspondent) Rob van Heesw-yk, voor zyn emigratie naar Australië doelman van Blauw Wit. heeft een contract getekend met Feyen oord. Voor hij echter voor de kampioens club mag uitkomen <en dat is hard no dig. nu Kutterlnk, de reserve doelman naar SHS gaat en Pleters Graafland na zyn verwonding van zaterdag nog steeds in het ziekenhuis ligtmoet dc FIFA toestemming geven omdat de doelman in Australië aan het wilde voetbal heeft deelgenomen. GELUKKIG JONGETJE! id„ Met een magneet viste gister middag de jeugdige Arnhemse schilder Leo Lander een kost baar gehoorapparaat uit het water van de Delftse Kon. Em- malaan. De Arnhemmer was in de Wippolder op karwei, toen zijn aandacht getrokken werd door het verdriet van een jeug dig Delftenaartje, dat met vriendjes aan het spelen was ge weest bij de kweekvijver van de Delftse Hengelaars Vereniging Bij het stoeien raakte diens ge- boorapparaat in het water. De schilder bracht uitkomst door zich met een magneet te water te begeven en na enig zoeken T het apparaat onbeschadigd om- -i hoog te halen M <*CBck<XC8<*<lGSct<a&3tt Verstekelingen „Wilhelmine" Doris naar Gent en dan naar Zweden Doris Brite Strand, het vyf tien Jarige Zweedse meisje, dat als verstekelinge in de hut van haar vriend, scheepskok Chris Polhuls van de Nederlandse kust vaarder „Wilhelmine", van Zweden naar Grimsby m Engeland .s gereisd, is nu met dat schip onderweg naar Gent. Daar zal de Zweedse consul zich over haar ontfermen. Een functionaris van het Zweedse vice-consulaat in Grimsby ver telde, dat men op grond van menselhke overwegingen had toegestaan, dat het meisje met haar zeeman meevoer. Later zal dan een oplossing voor het geval worden gezocht. Het ls de bedoeling, dat het meisje na terugkeer in Zweden aan haar ouders wordt teruggegeven. Niet „zeer geheim" SPORTSPLINTERS De Internationale Lawntennis Fe deratie heeft op het congres te Stock holm in principe erin toegestemd, dat er als proef een beperkt aantal „open toernooien", waaraan zowel professionals als amateurs kunnen deelnemen, kan worden gehouden. Doordat het bestuur echter pas op het volgend Jaar te hou den congres met nader uitgewerkte plan nen zal komen, betekent dit, dat er vóór 1963 nog geen open toernooien zullen zijn. De Nederlandse zwemster Ada Kok heeft tydens internationale wedstrijden te Rostock in Oost-Duitsland de 400 meter vrye slag dames gewonnen in 5 min 19 4 sec vóór de Zweedse meisjes Inger Thorgren en Kerstin Karlson Als inleiding van het nieuwe sei- zK>en zal de nationale kampioen Feyen oord op donderdag 10 augustus a.s. ln het Rotterdamse stadion een vriend- schappeiyke (licht) wedstryd spelen te gen de Spaanse club Valencia, die ln de komende maand een tournee maak: door Europa. Het Britse ministerie van Marine heeft gisteren een verklaring uitgege ven. waarin wordt gezegd dat de ma rinedocumenten die in het bezit waren van een maandagavond te Bath ^«ar resteerde ambtenaar, geen zeer geneima gegevens bevatten. De documenten had- den geen betrekking op atoomvoortstu- j wing. - Volgens persberichten zou de Marine een onderzoek instellen nanr een lek jby zeer geheime werkzaamheden ir.et betrekking tot atoomondcrzeeèrs. Tydens een vakantie in het Sauer- land is de heer F. M. H. Bennlnga. lid mui het bondsbestuur van d» Konir.k- !yke Nederlandse Z won bond pior.se- llng overleden. De heer Bennlnga die 50 jaar is geworden, was ond«*r meer trainer van het Apeldoornse AZC. De achtste party van de twee kamp om het kampioenschap vnn Ne derland schaken tassen mevr Heems kerk en mevrouw Vreeken ls afgebro ken. De stand ls 4-3 in het voordeel van mevr. Heemskerk. De derde race om het Europees kampioenschap Flying Dutchmanklasse. die gisteren by het eiland Bendor zou worden gezeild, ls uitgesteld ln verband met de heftige mistral. Tijdens de Internationale tennis kampioenschappen van Zweden, die in Baastad worden gehouden, heef Wille Marls <Ned.) ln de achtste finales van het hcrcnenkelspel met 6-3. 8-6 6-2 ver loren van de Amerikaan Chris Crawford.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9