4-DEUGE SLA-SET Duyvi DE KAMER VOOR DE EIST OPEN DEUR SPIJTOPTANTEN! Dr. Kortenhorst komt op voor de Tweede Kamer „Zo kón Minister Beerman aan de bestaande richtlijnen het niet langer houdt vast ft 1 Verruim de I toelating! Absenteïsme: ongegrond verwijt Voor van Duyvis én de lekkerste sla van het seizoen Hoop op ontdekking van oorzaak ramp met de Fridtjof Nansen Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 13 juli 1961 Derde blad no. 30398 Allerwegen scherpe kritiek uitgeoefend De Tweede Kamer heeft gisteren voor de zoveelste maal een dringend beroep op de regering gedaan de deur wijder open te zetten voor spijtoptanten uit Indonesië. Het gaat om ongeveer 10.000 mensen van Nederlandse afkomst, die nog in Indonesië zijn en een visum voor Nederland hebben aangevraagd. De Kamer drong aan op aanmerkelijke verruiming van richtlijnen voor toelating, en versnelling van het onderzoek in drie gevallen, waarin niet direct kan worden beslist. Minister Beerman beloofde maatregelen te zullen nemen, opdat de dossiers sneller kunnen worden behandeld. Hij zeide te verwachten, dat dit jaar in totaal 3000 a 4000 spijtoptanten kunnen worden toege laten. Hij ging echter niet in op de eis van de Kamer, dat de richtlijnen voor toelating aanmerkelijk worden verruimd. Geladen stemming De stemming in de Kamer was nog al geladen, omdat nu al jarenlang ver geefs wordt aangedrongen op een soe peler toelatingsbeleid, terwjjl de nood onder spijtoptanten stijgt. „Zo kan het niet langer!" riep de heer Van Doom (KVP) uit. „Onaanvaardbaar en onverandwoord" noemde mej. Ten Broe- cke Hoekstra (VVD) het toelatingsbe leid, „Gooi de deur wjjd open voor de spijtoptanten!" eiste de heer Meu- link (ARP). „Een onmenselijk beleid", constateerde de heer Daams (PvdA) „moreel onverteerbaar", vond de heer Van de Wetering (CHU). Niets veranderd Ruim een half jaar geleden had de Kamer al in een door alle fracties (be halve de CPN) gesteunde motie herzie ning van de richtlijnen voor toelating van spijtoptanten geëist. Maar aan die richtlijnen is geen letter veranderd. Wel worden ze wat soepeler uitgelegd, maar zelfs bü een ruime interpretatie van de richtlijnen worden nog veel te veel visumaanvragen op zij gelegd, klaagde mr. Van Doorn. En intussen heeft de adviescommissie-Van Vollenhoven beslo ten slechte om de andere week bijeen te komen, zodat haar „produktie" is ge halveerd. De KVP-woordvoerder kwam tot de conclusie, dat het kabinet blijkbaar niet meer dan 2500 spijtoptanten per jaar wil toelaten (in 1960 werden 2425 visa verstrekt). Hij sprak van „gemillimeter uit angst dat iemand ten onrechte zou worden toegelaten", en deed een klem mend beroep op minister Beerman de richtlijnen aanmerkelijk te veruimen. We komen er niet „Zo komen we er niet", was ook het oordeel van mej. Ten Broecke Hoekstra, die uit Indonesië wanhopige brieven had ontvangen over het van dag op dag ondraaglijker leven der spijtoptanten. Zij stelde voor mensen van particuliere repatriëringsorgansaiites (NASSI en CCPKI) als onbezoldigd ambtenaar te laten helpen bij het afwerken van de aanvragen. „Nederland moet nu tonen zijn door de eeuwen heen gevestigde reputatie ook ten aanzien van eigen stamgenoten hoog te houden". De woordvoerster der VVD had de grootste bewondering voor het geduld, het medeleven en de medewerking van de ambtenaren van het Departement van Justitie. Maar de regering moet be sluiten tot een andere werkwijze. Mej. Ten Broecke Hoekstra deed een „harts tochtelijk beroep op de menselijke ge voelens van alle kabinetsleden om onze landgenoten te redden uit hun vrese lijke lichamelijke en geestelijke toe stand". Verbijsterende hardheid De heer Meulink werd haast moede loos door de „verbijsterende hardheid en onwrikbaarheid", die de regering aan de dag legde. Als enig criterium voor toelating van spijtoptanten zag de AR- afgevaardigde de binding met Nederland in geestelijke zin. De vraag van de af stamming mag niet doorslaggevend zijn, en het aantal bloedverwanten hier is een pure toevalligheid. „Het toelatingsbeleid begint een na tionale schande te worden", oordeelde de heer Daams (PvdA). Veel ellende zou de spijtoptanten in Indonesië be spaard zijn gebleven, als de regering de motie van vorig jaar had uitgevoerd. Wanneer nu de „laatste kans" niet word aangegrepen, zou hij zijn laatste greintje vertrouwen in de regering verliezen. Waarom alléén minister Beerman De heer Van de Wetering vroeg zich af, waarom minister Beerman (Justitie) alleen achter de regeringstafel zat. Waar was minister Zijlstra (Financiën), mi nister Klompé (Maatschappelijk Werk), minister Marijnen (ad interim belast met Sociale Zaken en Volksgezondheid) en minister Van Aartsen (Volkshuisves ting)? Al deze bewindslieden hebben met de repatriëring te maken, en mi nister Beerman zit, voor het visum, eigenlijk pas op de laatste stoel. „Premier De Quay komt altijd als er moeilijkheden zijn gewéést" voeg de de heer Van de Wetering hieraan toe. De CAL afgevaardigde deed een beroep op minister Beerman het kabinet dui delijk te maken, dat Nederland zich niet kan onttrekken aan de consequen ties van de soevereiniteitsoverdracht. Hij herinnerde aan de suggestie van zijn partijvoorzitter Beernink om een groot aantal commissies in te stellen voor de behandeling van de dossiers der spijt optanten. Hoewel ook de pacifistische socialist Lankhorst een snellere toelating van spijtoptanten bepleitte, zocht hij de op lossing van het probleem toch in een andere richting. Een verbetering van de betrekkingen met Indonesië zal de positie der spijtoptanten zodanig verbe teren, dat de „spijt" (over het opteren van het Indonesische staatsburgerschap) zal verdwijnen betoogde de PSP-er. Nieuw beleid Minister Beerman begon zijn ant woord met een uiteenzetting van de ernst en de omvang van het rep&trië- rings-vraagstuk. Sinds de Japanse ca pitulatie zijn 265.000 mensen van In donesië naar Nederland teruggekeerd, en van 1950 tot 1960 is ruim f365 mil joen aan de repatriëring besteed- Er zijn drie grondslagen voor toela ting: de nood, de plicht voor Neder land om in die nood te voorzien, en de mogelijkheid voor betrokkenen zich aan te passen in Nederland .Assimileer baarheid"). AI zijn de richtlijnen dan niet herzien, toch was volgens de mi nister uitvoering gegeven aan de in december door de Kamer aangenomen motie. Als belangrijke wijzigingen in het toe latingsbeleid zag mr. Beerman dat de nood niet meer alleen in materiële zin wordt opgevat, en dat veel soepeler maatstaven worden aangelegd voor de binding met Nederland. „In feite kan men spreken van een nieuw beleid". De commissie-Van Vollenhoven, die tot voor kort eens per week bijeen kwam, was zelf tot de conclusie gekomen dat met een vergadering per 14 dagen kon worden volstaan. De minister wilde nog wel eens nagaan of door de benoeming van een of meer plaatsvervangende le den het wekelijks vergaderen zou kun nen worden hervat. Maar hij zag daar de noodzaak noeg niet van in. Er zijn nu nog 2000 .levende" dos siers. Elk gezin heeft één dossier, zodat het naar schatting ruim 8000 personen betreft. De minister beloofde er voor te zullen zorgen dat die 2000 dossiers bin nen een jaar in behandeling zullen wor den genomen. Dit jaar verwacht het Departement er nog 850 af te zullen doen. Hoeveel toetatingen daaruit zul len voortvloeien kon de minister niet zeggen. Hij verwachtte echter, dat dit jaar in totaal 3000 A 4000 personen uit Indonesië in de gelegenheid zullen worden gesteld naar Nederland te ko men. Er zijn in het eerste halfjaar 1961 al visa aan 1400 personen ver strekt. Geen „emotionaliteit" Voor een beroep op zijn barmhartig heid was de minister gevoelig. Maar een .emotioneel beleid" kon hjj niet aan vaarden. Toen mr. Beerman de spijtoptanten aanduidde als Indonesiërs", interum- peerden mej. Ten Broecke Hoekstra en de heer Van de Wetering prompt: ,Het zijn geen Indonesiërs.". Minister Beerman (fel),Het zijn wèl Indonesiërs!" De heer Van de Wetering (boos) Ach, Juridisch geklets! De bewindsman ontkende dat de ge hele groep in Indonesië vijandschap zou ondervinden. ,Dat ligt in het per soonlijke vlak. „Het is individueel". „Een spijtoptant komt niet in moeilijkheden omdat hij een spijtoptant is" .betoogde mr. Beerman die vervolgens uitweidde over de zware financiële lasten van de repatriëring en de moeilijkheid om voor huisvesting te zorgen. In totaal zijn (sedert de soevereini teitsoverdracht) al 24.000 woningen be schikbaar gesteld. „Dat zou bijna neer komen op 10 kabinetscrises", constateer de de minister in een toespelling op de decembercrisis toen het om 2500 hui zen ging. Niet tevreden De heer Van Doorn (KVP) was niet tevreden met het antwoord van minis ter Beerman. Hij betreurde het vooral, dat de minister genoegen had genomen met de .merkwaardige halvering" van het werk der adviescommissie. De 3000 a 4000 toelatingen waartoe de bewinds man wilde komen voor 1961, achtte de K.V.P.-er te weinig. Daarom diende hij de motie in waarmee hij al eerder had gedreigd en waarvan hij al gezegd had dat, evenals vorig jaar de gehele Ka mer (behalve communisten) er ach ter zou staan. Dit bleek echter niet het geval. De PSP-er Lankhorst kwam verklaren te vreden te zijn met de regeringstoezeg- gingen (300 A 4000 toelatingen en een mogelijkheid van terugkeer naar de we- I kelijkse vergaderingen van de commis sie- van Vollenhoven). Het in de motie onder (b) gestelde vond de heer Lank horst een slag in de lucht. Hoe andere Kamerleden er over dachten, werd niet onthuld. Uitspraak Tweede Kamer 2 In de gisteren aanvaarde motie- 9 Van Doorn spreekt de Tweede X Kamer als haar oordeel uit, dat de p w veelal kennelijk zeer grote geeste- V rj lijke en materiële nood van de fi visum-aanvragers het onduldbaar 9 maakt, dat in gevallen van duide- u j J lijk aanwijsbare bindingen met i Nederland de visum verlening nog S langer wordt uitgesteld, y Daarom meent de Kamer, „dat T yj de regering onverwijld na overleg i h met de vaste Kamercommissie voor 9 n de repatriëring: a. de toelatingsrichtlijnen aan- 4 merkelijk dient te verruimen in T dier voege, dat aan bepaalde, ge Maar toen voorzitter Kortenhorst de- j makkelijk te verifiëren criteria genen die voor de motie waren, verzocht terstond doorslaggevende betekenis op te staan bleven behalve de PSP-er tcn £unste van de betrokkene wordt ook dr. Tilanus (CHÜ), enkele anti-re- i toegekend: volutionairen (de heren Van Eibergen b. het onderzoek in de overige Smallenbroek) en enkele liberalen (mevrouw Kuiper-Struyk en de heer Van Leeuwen) rustig zitten. De motie-Van Doorn anno 1961 werd dus wel met grote meerderheid, maar niet met praktisch algemene stemmen aanvaard. q gevallen aanmerkelijk dient te ver- Qj .ï- snellen, in dier voege, dat een aan ft p. het menselijk leed der aanvragers ft rft aangepaste werkwijze wordt toege- X 2 past". SJ O T (Van onze Haagse correspondent) De Tweede Kamer is tot de derde dinsdag van september uiteen gegaan. In zijn traditionele terugblik op het parlementaire seizoen maakte voorzitter Kortenhorst melding van drie incidenten: de plot selinge kabinetscrisis van december, 't afbreken van het kinderbijslag debat door het ontslag van minister Van Rooy, en het abrupte einde van de vergadering van 21 juni toen het door de grondwet vereiste quorum van tenminste 76 leden niet in de zaal aanwezig bleek. Dit door velen gekritiseerde absente- te tolereren absenteisme is geslopen, on- isme was voor dr. Kortenhorst aanlei- I gegrond was. Het leek hem niet ver- '4-delige Sla-Set voor slechts vier Duyvis-kroontjes ^plus 1 gulden. Vraag uw winke lier hoe u in het bezit komt van dit elegante sieraad voor uw tafel Begin morgen met kroontjes sparen. dt met Livomo: de pikante, romige saus voor sla en slaatjes ding wat dieper in te gaan op het par lementaire werk. Hij betoogde dat de toewijding, het plichtsbesef en de ver dienste van een Kamerlid niet in de eerste plaats beoordeeld mogen worden naar het aantal dagen en uren, dat hij in de vergaderzaal aanwezig is. Zijn aanwezigheid kan elders veel meer nodig zijn. Niet zonder reden is in 1956 het aantal leden van de Kamer van 100 op 150 gebracht. Als argument daarvoor gold de actieve en intensieve deelne ming aan internationale en supranati onale parlementsvergaderingen en bui ten de landsgrenzen uitgezonden parle mentaire missies. „Daarnaast" aldus dr. Korten horst werd het in toenemene mate wenselijk en noodzakelijk geacht, dat de leden contact onderhielden met groe pen der bevolking teneinde op de hoog te te komen van noden en wensen. Bo vendien is de werkwijze der Kamer door beraad in de fracties en commis sies er op berekend, dat Óe open bare debatten in menig geval volko men tot hun recht komen, ook wanneer slechts een beperkt aantal leden in de zaal aanwezig is. Intussen gaf de voorzitter toe, dat ongemotiveerde afwezigheid door nie mand mag worden goedgepraat. Aan de hand van cijfers trachtte dr. Kor tenhorst vervolgens aan te tonen dat het verwijt, alsof in de Kamer een niet Broodprijs mag niet worden verhoogd Geen doorberekening ven loonsverhoging (Van onze Haagse correspondent) Gisterochtend heeft de minister van Economische Zaken een delegatie van het bakkersbedrijf waarin zowel werk gevers als werknemers vertegenwoordigd waren, ontvangen. De delegatie gaf een toelichting op het verzoek om de bij het College van Rijksbemiddelaars aanhan gig gemaakte voorstellen tot verbetering van de lonen en de arbeidsvoorwaarden in de broodprijs te mogen doorbereke nen. Uitvoerig is ingegaan op de specifieke omstandigheden van deze bedrijfstak. Niettemin meende de minister niet op het verzoek te kunnen ingaan mede ge let op de repercussies die inwilliging er van zou hebben op de algemene loon- en prijsontwikkeling in ons land. antwoord door een enkel ongelukkig toe val het verwijt van absenteisme tot de Kamer te richten. „De betrekking van lid der Kamer is geen beroep. Het is normaal en be gerenswaardig dat ledsn der Kamer naast hun lidmaatschap nog andere functies bekleden en zodoende niet ge- isoleerd staan tegenover hun medebur gers. Ons college is daardoor een ge trouw spiegelbeeld van het volk, dat het vertegenwoordigt", aldus dr. Korten horst. Vernieuwing van schatkistcertificaten De Tweede Kamer Ls gistermiddag z.h.s. akkoord gegaan met het wetsont werp. waarbij de Minister van Financiën machtiging vraagt geldleningen aan te gaan tot een bedrag van f. 1200 mil joen. Deze machtiging dient om te kun nen overgaan tot vernieuwing van de in 1954 uitgegeven acht-, tien-, en twaalfjarige .schatkistcertificaten. Deze certificaten zijn destijds geplaatst bij I banken, die een „gentlean's agreement" met de Ned. Bank hebben aangegaan I voor het aanhouden van kasreserves bij de Centrale Bank. Het doel van die plaatsing was de consolidatie van een I deel van het schatkistpapier in handen i van deze banken. Om monetaire rede- i nen wordt het wenselijk geacht deze consolidatie ook in de toekomst te be stendigen. Negatief resultaat actie belastingambtenaren (Van onze Haagse correspondent) In antwoord op vragen van de heer van Heivoort (KVP) heeft de minister van Binnenlandse Zaken. mr. Toxopeus, gistermiddag in de Tweede Kamer ver klaard. dat het overleg over de salaris sen der belastingambtenaren een ne gatief resultaat moest hebben, in ver band met het algemeen salarisbeleid. Alleen voor de politie, het verplegend personeel en de kleuterleidster kon voor 1 Januari 1962, een verbetering tot stand worden gebracht wegens ..kennelijke achterstand". Minister Toxopeus en de staatssecretaris van Financien, mr. dr. Van den Berge, werden met tal van vragen bestookt over de kwestie van de salarissen der belastingambtenaren, maar hun antwoorden maakten de ka mer niet veel wijzer. Sociale verzekering en vijfdaagse werkweek De Tweede Kamer heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stemming haar goed keuring gehecht aan een aantal voor zieningen in verband met verkorting van de werkweek. Het betreft hier een aanpassing van de sociale verzekerings wetten aan de .vijfdaagse". Ook zes wetsontwerpen tot naturali satie van in totaal 128 personen, gingen onder de hamer door. MINISTER ZIJLSTRA NAAR OOSTENDE Minister prof. J. Zijlstra zal begin volgende week, maandag en dinsdag, in Oostende een conferentie bijwonen van de ministers van Financiën uit de zes landen der E.E.G.. Hoewel de officiële agenda nog niet bekend is, verwacht men dat de minis ters, behalve over algemene financiële kwesties, ook zullen spreken over de ver gaderingen van het Internationale Monetaire Fonds en de Wereldbank die van 18 tot 22 september in Wenen zul len worden gehouden. Tijdrovend onderzoek duurt nog 4 weken (Van onze Haagse correspondent) Wrakstukken van de bij Lissabon verongelukte KLM DC-8 „Fridtjof Nan sen" worden in Nederland en Portu gal onderzocht op sporen, die een aan wijzing omtrent de oorzaak van het ongeluk zouden kunnen geven. Over re sultaten van dit onderzoek wensen de officiële instanties zich nog niet uit te laten, maar uit de informaties die wij kregen klinkt een gematigd opti misme door. Er zijn zoveel wrakstuk ken geborgen, dat men hoop heeft de I oorzaak van de ramp te kunnen vast- i stellen. I In totaal is er 45 ton aan ma- I teriaal uit de zee gevist Een DC-8 weegt j leeg ruim 56 ton. Uit de vergelijking van de cijfers kan men opmaken dat de. met hulp van een Amerikaans onder zeeboot-moederschip met duikers en van Portugese vissers, uitgevoerde ber gingswerkzaamheden bijzonder succes vol zijn geweest. Onder de wrakstuk ken zijn het vooral de instrumenten, zoals o.a. de toerentellers, die waarde- ln Capelle aan de IJssel is een rijdende kraan bij de reparatie- scheepswerf van de fa. Vuyk in beweging gekomen en neergestort. Het bovengedeelte van de kraan kwam terecht op een montageloods van de stalen-meubelenfabriek Kor sten en De Visserhet onderge deelte op een woonark. Twee arbei ders zijn om het leven gekomen, vier gewond. De foto toont de woonark ge klemd onder de kraan. Geheel links de montageloods. volle gegevens kunnen verschaffen. De ze worden onderzocht in het Nationaal Luchtvaart Laboratorium te Amster dam. Belangrijke informatie kan voorts worden verwacht uit de bestudering van de eveneens geborgen motoren. Dat deze motoren door de klap op het water bjjna een meter korter zijn geworden, geeft aanleiding tot de voorlopige ver onderstelling, dat de „Fridtjof Nansen" vrijwel loodrecht op het zee-oppervlak moet zijn neergekomen. Tegenover deze positieve mogelijkhe den staat het feit, dat het merendeel van het materiaal uit zeer kleine stuk jes bstaat. Vie rinspecteurs van de Rijksluchtvaartdienst, drie technici van de KLM en een deskundige van de Douglas-fabrieken proberen deze deel tjes in Lissabon aan elkaar te passen. Verwacht wordt dat dit tijdrovende werk nog een week of vier in beslag zal nemen. Mej. dr. Kronenberg nestor bibliografen gehuldigd (Van onze Haagse correspondent) Bij gelegenheid van haar 80ste ver jaardag is inej. dr. Maria Elisabeth Kro nenberg, de nestor van de Nederlandse bibliografen, tijdens een gistermiddag in een van de salons van de Kon. Biblio theek in Den Haag gehouden bijeen komst een hartelijke huldiging door vrienden en bewonderaars ton deel ge vallen. Reeds eerder op de dag was er een samenkomst in het Ministerie van O., K. en W., waar ^an mej. dr. Kronen berg het officierskruis in de Orde van Oranje-Nassau werd overhandigd. Op haar tachtigste verjaardag heeft ook de afsluiting van haar levenswerk plaatsgevonden, zo bleek uit de toe spraak van prof. dr. L. Brummel. bi bliothecaris van de Kon. Bibliotheek. Gisteren is namelijk het derde en laat-ste deel van Nijhoff-Kronenberg's Nederlandse bibliografie van de jaren 15001540 van de pers gekomen. Deze bibliografie geeft een zo volledig moge lijke opsomming en beschrijving van de boeken uit deze periode. Nederland is het eerste land dat op een dergelijke bibliografie kan bogen. Prof. dr. Brummel wees erop, dat de jarige meer dan veertig jaar heeft ge werkt aan de totstandkoming van deze bibliografie. ..Het was een wedloop met de tijd", aldus spreker. ..die nu ten einde is omdat het derde deel van de biblio grafie is verschenen". Nadat hij zijn grote waardering had uitgesproken voor haar wetenschappe lijk werk, waarmee zij zich een voor treffelijk representante van ons land heeft getoond, overhandigde hij haar een bundel van eigen artikelen. In de bundel is ook een bibliografie van haar werk opgenomen. Verder werd het woord gevoerd door dr. D. Creswick, bibliothecaris van de Cambridge University, die haar buiten landse vrienden en bewonderaars ver tegenwoordigde. Ook hij getuigde van zijn grote bewondering voor de persoon en het werk van mej. dr. Kronenberg De gehuldigde begon haar dankwoord met een citaat uit een novelle van Top Naeff„En ze had een onbestemde af keer van haar verjaardag „Maar, zo zei de kleine grijze vrouw, dit is een ..mooie verjaardag" met veel bloemen en vrienden. Velen maakten daarna gebruik van de gelegenheid haar persoonlijk geluk te wensen. Soedanese politici voor de rechter De vijftien politici die de afgelopen dagen in Soedan zijn gearresteerd zul len door een militair hof worden be recht, aldus heeft de Soedanese minis ter van Voorlichting, generaal Talaat Farid meegedeeld. De leden van de Oemma en de Natio- m.stische Partij zouden hebben besloten met de communisten samen te werken bij het verspreiden van .valse geruch ten die de opperste belangen van het land schaden" Alle drie partijen wer den na de militaire staatsgreep van 1958 verboden. Bovendien zouden vertegenwoordigers van deze drie partijen de opperste raad een memorandum hebben gezonden met valse aantijgingen. In dit memorandum wordt gezegd, dat Soedan aan de rand van een economische ineenstorting staat en dat de algemene toestand slecht is. Generaal Farid verklaarde dat de toe stand in het land normaal is en dat pre sident Abboed op 17 Juli naar Moskou zal vertrekken voor een bezoek aan de Sowjet-Unie. Binnenkort nieuwe Franse ambassadeur (Van onze Par IJ se correspondent) De huidige Franse ambassadeur in Den Haag. zijne excellentie E. baron de Bcauvrrger. zal binnenkort, omdat !hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, zjjn post verlaten. Als opvolger wordt In Parijs genoemd de huidige Franse ambassadeur in Wenen. Crouy- I Chanel. dip vroeger directeur uas san de belangrijke afdeling politieke zaken aan het ministerie van Buitenlandse Zaken aan de Quay d'Orsay. De mutatie in Den Haag maakt deel uit van een aflossing van belangrijke diplomatieke posten in het buitenland, die binnen korte tijd vyf verschillen de Europese hoofdsteden zal betreffen. De directeur van het kabinet van het staatshoofd. René Brouillet. die in de vjjfde republiek een uiterst voorname vertrouwenspositie bezet, is intussen al benoemd tot toekomstig hoofd van de Franse ambassade in Wenen, waarvan de tegenwoordige titularis, als gezegd, dus binnenkort naar Den Haag hoopt te vertrekken. Daarnaast zullen ook de Franse diplomatieke missies in de Noor se. Joegoslavische en Poolse hoofdste den van nieuwe ambassadeurs worden voorzien.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5