7 dagen varen op de Rijn WAARSCHUWING! Boerhaaverestaurani Vrij dagprijzen prijzen OCCASIONS FORD Zepliyr J. BAYER poelier Majoor bij vt diende valse Kerkelijk Leven jrliclitingsdienst declaraties in „Mathesis Scienfiarum Genifrix1 8.7 3 5 leraarvoordealg.vormendevakken DAGBLADRECLAME IS NIEl IE VERVANGEN OCCASIONS! Joh. Slol Aangeboden MEISJE GEVRAAGD a. magazijnbediende b. vlotte jongeman c. nette chauffeurs DONDERDAG 6 JULI 1961 Hij moest in sijn aeti „XJ gebruikte lunches met artiesten, u schreef scenario's voor radio- en te levisieuitzendingen en voerde zelf de regie, u schreef zelfs balletten voor de legervoorlichtingsdienst. Was dat nu al lemaal wel nodig", zo vroeg de president van de krijgsraad te velde West in Den Haag aan de majoor die hoofd is van een afdeling van de legervoorlichtings dienst en als zodanig veel met radio en televisie te maken had. Deze stond terecht op beschuldiging van het indie nen van onjuiste declaraties tot een bedrag van f. 246,25. „Ja", antwoordde de majoor, de aard van zjjn werk bracht dit met zich mee, en daar hij geen mogelijkheid zag re presentatiekosten op de gebruikelijke wijze te declareren had hij ze by andere onkosten „ingecalculeerd". De president bleef zich echter afvra gen, of het wel de bedoeling was dat de majoor, inplaats van slechts zuiver ambtelijk informaties aan de omroep verenigingen te verstrekken, zelf een soort omroep organiseerde „Greep u niet te hoog?", zo vroeg hij. De majoor voerde aan dat alles in het belang van het leger geschiedde, en dat men hem voor de resultaten steeds had geprezen, hetgeen weer een aanmoedi ging voor hem had betekend. De getuigen êt décharge kolonel Bak ker en mr. G. P. Kies, zeiden, de ma joor te hebben willen „remmen". De eer ste, arts van beklaagde, omdat de ma joor door de „chaotische situatie" bij de betrokken afdelingen, overwerkt raakte. Beiden hadden de werkzaamheden van de majoor meer in de „ambtelijke sfeer" willen brengen, doch dit lukte hun niet. wel had mr. Kies ervoor gezorgd, dat de majoor assistentie kreeg, maar, zo zei hij, „die greep dit alleen aan om nog meer werk op zijn schouders te nemen". Als getuige verscheen ook de heer J. NED. HERV. KERK Beroepen te Boven-Hardlnxveld E. J. Schimmel te Oud-Beijerland te Wezep J. Vermaas te Veenendaal te Sint- Philipsland (toez.) en te Wilnis J. J. de Heer te Babylonlënbroek te Leeuwar den (vac. W. Bartlema) (toez.) A. Moll te Steenderen te Oude en Nieuwe Nledorp (toez.) H. M. Stam, vicaris te Drimmelen te Nleuwolda M. H. Boo- gert, vicaris te Scheveningen te Wie- ringermeer S. Tijmstra te Retranchement. Aangenomen naar Amsterdam (als stu dentenpredikant. vac. Dr. O. van Leeuwen) Mr. A. A. A. E. A. Voerman, legerpred. te Breda. Bedankt voor 's-Gravenhage (wijkgem. 33, in wording) W. P. ten Kate te Delft voor Glessendam-Neder-Har- dinxveld (2e pred.pl.) T. Langerak te Vinkeveen. Benoemd tot bijstand ln het pastoraat te Sirjansland Ja van Vliet, emeritus predikant te Breskens. GEREF. KERK Beroepen te Hasselt A. Verdoorn, kand. te Voorschoten. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Oostkapelle en te Sint Annaland G. Schlpaanboord, kand. te Leiden. viteitgeremd worden van der Kolk, chef programmaleiding van de Nederlandse Televisie Stichting. Deze verklaarde dat degenen die by de TV werken, een „stelletje wilde jon gens" zün, die allereerst hun program ma zo mooi mogeiyk willen maken. Waar het nu opnamen van het leger betrof, moest de majoor er op toe zien wat wel en wat niet kon. Daarover moesten besprekingen worden gevoerd, en hij vond het vanzelfsprekend, dat de majoor dan als gastheer optrad en consumpties aanbood. De auditeur militair vond het echter maar een onprettige zaak: een hoofd officier die valse declaraties indient. HIJ achtte valsheid in geschrifte bewezen. De getuigenverklaringen vond hU niet ontlastend. Hij eiste een maand ge vangenisstraf en ontslag uit de mili taire dienst. Raadsvrouwe van beklaagde, mevr. R. E. Andringa. schetste de actieve fi guur van de majoor, die, vol ideeën, misschien wel buiten zijn boekje was gegaan, maar die daartoe door zijn by- zondere functie min of meer was ge dwongen. Zij vroeg de raad, rekening houdend met de verzachtende omstan digheden, een mild vonnis te vellen. Uitspraak 12 juli. Drukbezochte receptie dr. Willem Drees Op de gistermiddag door het bestuur van de PvdA aan dr. W. Drees aange boden receptie ter gelegenheid van diens 75ste verjaardag, verschenen zeer velen die dr. Drees wilden gelukwensen. Onder hen was een aantal leden van het par- tijbestuur, van het bestuur van de Fe deratie Den Haag en de afdelingen daarvan. Voorts de oud-ministers prof. Van Oven, Logemann, Schermerhorn, Sam- kalden, Joekes, Van de Kieft en Hofstra, de Commissarissen der Koningin, in Noord- en Zuid-Holland, vele leden van de Tweede Kamerfractie, de ambassa deur van Israël, de heer Cidor, mr. Jonkman, voorzitter der Eerste Kamer, ir. Vos, tweede voorzitter van de PvdA (de voorzitter, de heer Suurhoff, was door ziekte verhinderd), de Staatsraden, mej. Ribbius Pelletier en Reinalda, prof. Muntendam, directeur-generaal van de Volksgezondheid, mr. Van Walsum, bur gemeester van Rotterdam, mr. Lange meyer, procureur-generaal bij de Hoge Raad, mevrouw Mansholt, het oud- Tweede Kamerlid J. Schilthuis, mevrouw De Ruyter-De Zeeuw, gedeputeerde van Zuid-Holland, voorts nog de heren Van Kuilenburg, directeur en Voskuil, cud- hoofdredacteur van „Het Vrije Volk", Roemers, voorzitter van het NVV, Ku- pers, oud-voorzitter, Van Veen, rege ringscommissaris van het radiowezen, de Haagse wethouders Van den Oever en Van Zwijndregt en de heren Rensen en Damme namens de Haagse raads fractie van de PvdA. Koninklijk Paar bij grootse vlootschonw (Van onze Haagse correspondent) Dit was met zonnig weer de dag van de Kon. Marine! Sinds de dagen van Michiel Adriaans- zoon De Ruyter is Nederland niet meer getuige geweest van een vlootschouw der Kon. Marine als vanochtend bij Scheve ningen heeft plaats gevonden. Om tien uur arriveerden bij de Pier Koningin Juliana en Prins Bernhard, gekleed in de uniform van luitenant admiraal van de Kon. Marine. Groot gejuich onder het talryke pu bliek, dat zich de tijd had gekort met het kyken naar de reeksen autoriteiten, die een feest als dit plegen op te luiste ren: leden van de regering en het par lement, van het diplomatieke corps, en vele militairen. Het Koninklijk Paar werd verwelkomd door burgemeester Kolfschoten, de Commissaris der Konin gin, mr. J. Klaasesz, minister Visser en zyn staatssecretaris kapitein ter zee P. J. S. de Jong, vice-admiraal L. Brouwer, bevelhebber der zeestrijdkrachten, lult - generaal C. J. Valk, gouverneur van de residentie en mr. A. Adema Zylstra van de Exploitatie Maatschappij Schevenin gen. Terstond na de begroeting begaven Koningin en Prins zich naar het zonne- eiland. Om zes over tien klonk de stem van Ltz. II W. C. Lemaire van de Ma rinevoorlichtingsdienst over de vele luid sprekers op de Pier en langs de Boule vard. Nadat zes hoge marine-officieren op het terras van het zonne-eiland aan de Koninklijke bezoekers waren voorgesteld kon de afwerking van het draaiboek be ginnen. Langzaam stoomde de kruiser „De Zeven Provinciën" op. Evenals het vlieg kampschip „Karei Doorman", dat in haar kielzog volgde, vuurde zy 21 saluut schoten af. Kort na twaalf uur lag een derde ge deelte van de Nederlandse oorlogsvloot cp de rede van Scheveningen onder de belangstelling van vele duizenden. De Koningin was om kwart elf ver trokken. Burgemeester Kolfschoten stond aangetreden voor de officiële ontvangst van de eskader-commandant, de Com mandant der Zeemacht in Nederland, Schout bij nacht mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk, die zijn opwachting kwam maken. Later heeft de burgemeester hem aan boord van zijn vlaggeschip een tegenbezoek gebracht. Reddingsoefeningen met helikopters, schijfschieten met raketten door marine- vliegtuigen en een défilé waarin 950 man marinepersoneel mee marcheerden, heb ben vanmiddag het programma besloten. Vanavond vormen een taptoe op de boulevard bij het Kurhaus en een groot vuurwerk het officiële sluitstuk van deze uiterst spectaculaire marinedag. Derde Technische Hogeschool in Kamer De oprichting van een derde techni sche Rijkshogeschool in Enschede zal a.s. dinsdag door de Tweede Kamer wor den besproken. Dan komt aan de orde de in verband met de derde T.H. nood zakelijke wijziging van de wet op het wetenschappelijk onderwijs. K.L.M. besliste nog niet over „Trident" Met veel nadruk spreekt de KLM een bericht van de Londense „Evening Stan dard" tegen, die rapporteerde, dat de maatschappij voor de uitbreiding van haar vloot vrywel zeker de keus had laten vallen op de „Trident". een Brits verkeersvliegtuig voor de middelgrote af standen met 3 Rolls Royce Spey straal motoren bij de staart, waarvan de KLM er 10 zou bestellen. Aangezien de prys van een „Trident" 12 miljoen gulden bedraagt, zou met deze opdracht 120 miljoen gulden gemoeid zyn. „Er ls nog steeds geen beslissing ge vallen", zo deelt de KLM mede. „Wel bestuderen wij de „Trident", maar even zeer de Amerikaanse Boeing 727 en de Franse Caravelle. Op welke van deze drie types tenslotte de keus zal vallen is op dit moment nog niet bekend. Wel ligt het in de bedoeling, dat de vloot met 10 nieuwe toestellen zal wor den uitgebreid, die in 1964 in gebruik moeten worden genomen". Kongolese regering zou zich bemoeien met Unilever-lonen (Van onze Londense correspondent) Verwacht wordt, dat de regering van Kongo de els zal stellen, dat Unilever zijn personeel in dat land een forse loonsverhoging zal geven. In de Londense „Daily Mail" is een bedrag genoemd van 80.000 pond per maand, maar by het hoofdkwartier van Unilever in Lon den is geen enkel percentage, dat men zou willen eisen, bekend. Er werken by het Unilever-concern in de Kongo 40.000 personen. Het bedryf in Leopoldstad bestaat voornameiyk uit palm-plantages, een zeep- en margarinefabriek en een wa renhuis. Het is nog nooit voorgekomen, dat een regering in een van de landen waar Unilever werkt, looneisen heeft ge steld. In Londen kan men. zolang geen by- zonderheden bekend zyn, weinig over deze zaak zeggen. Men ontkende, dat de regering van Kongo van plan zou zyn het Unilever-bedrijf te nationaliseren. Nieuwe Amerikaanse truc Een voorstel van de Amerikaanse Se nator Hubert Humphrey om de Ame rikaanse atoomproeven onder toezicht van de V.N. te hervatten, is door de Rus sische vertegenwoordiger by de conferen tie in Genève tegenover Journalisten een „nieuwe Amerikaanse truc" genoemd, „Er kunnen geen proeven genomen worden zonder een overeenkomst met de Sowjet-Unie. De V.S. moeten eerst met ons tot overeenstemming komen", zo zei hy. De Britse afgevaardigde, Sir Michael Wright, verklaarde in de zitting van gis teren dat het Sowjetrussische voorstel tot het instellen van een onderzoek naar niet-geidentificeerde aardschokken niets meedeelde over de te volgen procedure met betrekking tot de inspectleploegen. De conferentie zal maandag worden voortgezet. Tuinfeest van „Oosterkwartier" Vrydag en zaterdag a.s organiseert het bestuur van de speeltuinvereniging „Oosterkwartier" een groot tuinfeest met het doel het batig saldo te bestemmen voor uitbreiding van het speelmateriaal en het clubwerk. Tegen een matige ver goeding zullen jong en oud in de gele genheid worden gesteld om in schiet- en ballententen, met speerwerpen en tal van andere vermakelykheden prijzen te behalen. Dank zii de recente vernieu wing van de speeltuinvloer kunnen ook de danslustigen ditmaal aan hun trek ken komen op de „grootste dansvloer van Lelden". E.H.B.O.-examens Dezer dagen werd de EHBO-oplei- ding van een aantal plichtnoodwach- ters van de Reddingsdienst (redders- EHBO-ers), de Geneeskundige Dienst BB (gewonden helpers en -geleiders) en een vijftal vrijwillige noodwachters van de Wijkploegen-EHIO afgesloten met het officiële EHBO-examen, dat werd afgenomen door dr. J. G. Bazuin met assistentie van de heer N .H. Ko ning BDAen mevr. G van Dam- Borst (EHBO-kaderlid). Van de 25 ge- examineerden moest 1 kandidaat wor den afgewezen, terwyi 1 kandidaat we gens uitstedigheid niet kon worden ge ëxamineerd. Na afloop van de examens behoorde de heer S. W. Hagedoorn tot de eersten, die de geslaagden met het behaalde succes complimenteerden. Geslaagd zyn de dames: mevr. M. A. H. de Tombe-De Vroom en mej O. Boelen en de heren: J. J. Abspoel, M. Bol. J. Boom, C. van Britsum. F. B. DÖ11, W. H. Haasbroek. W. J. Harte- veld, J. Kanbier. A. J. Kiel, A M. van Kins, C. A. Meiman. P. S. A. Minnes, S. Mulder. A J. Sierat, W F Taffyn, P. H. C. Vertioef. J. van Voorthuvzen, L. de Vos. J. G. Wisse. M. Wijsman, J. Zaalberg en P. Zuyderduin. STRAATPREDIKING OPEN DEUR-WERK Reeds enkele weken achtereen zyn op verschillende plaats in de stad van wege het Open Deur-werk van de her vormde gemeente, straatbyeenkomsten gehouden. De eerste reeks van deze bijeenkomsten wordt dinsdagavond as. besloten met een straatpredlklng in de Gerard Brandtstraat (by de Jacob Catslaan). Koperblazers van ..Concor dia" en het zangkoor .De Zaaiers' o.l.v. mevrouw L. v. d. Reyden verlenen weer hun medewerking. Dr. P. L Schoon- heim zal spreken over het onderwerp: Dichters biyven leven. Half augustus wordt de straatpredlklng hervat. Uitbreiding van het vliegkamp Valkenburg Biykens een in de Staatscourant van gisteren gepubliceerde beschikking heeft de minister van Defensie als luchtvaart terrein aangewezen voor de militaire luchtvaart de uitbreiding van het in mei 1960 aangewezen luchtvaartterrein Val kenburg. De commissie, die was Inge steld ter gelegenheid van de voorge nomen aanwyzing van de uitbreiding van het vliegkamp Valkenburg van de Marine Luchtvaartdienst, heeft de mi nister geadviseerd tot de voorgenomen aanwyzing over te gaan. Het vliegkamp- is uitgebreid met enige delen liggende in de gemeenten Valkenburg en Wasse naar. OUDERAVOND VAN DE KAREL DOORMANSCHOOL In het schoolgebouw van de OLS aan de Sumatrastraat werd gisteravond de halfjaarlijkse ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer Bartels man, leidde het eerste programmapunt in. n.l. de vertoning van een tweetal films, beschikbaar gesteld door dg Amerikaanse Ambassade. De eerste film toonde beelden van 'a internationaal zomerkamp voor kinde ren. Als proefneming in Amerika be gonnen. werd al spoedig een organisa tie gevormd, waan-an sinds kort ook 'n Nederlandse afdeling bestaat, de CISV (Children's International Summer Vil lage Nederland). Na de film werd besloten het door de gratis vertoning van de fhm vrijgeko men bedrag aan de vereniging te schenken. De volgende film toonde Danny Kave op zijn reis door het Oos ten voor de Unicef Vervolgens speelden leerlingen van de 6e klas een toneelstukje over het ge zin van een onderduiker Hoewei kin- deriyk gespeeld, ontroerde het toch en oogstte het verdiende bijval. Na de pauze werden enkele huishou- deiyke zaken behandeld, waarna de heer Bartelaman een aantal dia's ver toonde; o.a. over het werk in de klas en de schoolreisjes. Hierna was het af scheid van de scheidende leerlingen aan de beurt. De toespraak en goede wensen van het hoofd der school waren vergezeld door een namens de ouder commissie aan leder geschonken boek. Postz egelten toonstelling Gisteravond hield de postzegelver eniging „Willem de Zwyger" een kleine tentoonstelling ln de aula van de O L. School aan de Willem de Zwljgerlaan. Deze verenigLng-in-schoolverband werd ruim twee Jaar geleden opgericht met het doel het verzamelen van postzegels onder de Jeugd te bevorderen. De leaen komen om ae veertien dagen bijeen, rullen dan onderling zegels, doen mee aan een verloting, enz. De tentoonstelling trok vele belang stellenden. vooral van do kant van de Jeugd. Voor de leden, die allen werk ingezonden hadden, was dit een grote stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. De Jury. bestaande uit de heren Maas en Ravensbergen. kende de le-prys in de groep 12 Jaar en ouder toe aan M. v. d. Mee en de 2e-prys aan C. Boom In de groep tot 12 Jaar viel de le-prys toe aan M. v. Maren en de 2e aan Joke Seriier. Toen om 9 uur de tentoonstelling ten einde was. kon het Jeugdige bestuur op een geslaagde avond terugzien. DIENST MET NIEUW1 GEESTELIJKE LIEDEREN In de dienst zondagmorgen 9 uur as. ln de Maranathakerk, met als voorgan ger dr. P. L. Schoonheim. zal het Ma- ranathakoor o.l.v. mevrouw T. Massaar- Van Drlel enkele kleine koorwerken zingen. Bovendien zal het koor steun geven aan de samenzang, waarbij ook nieuwe geesteiyke liederen, op teksten van hedendaagse diohters en getoonzet door Nelly Poortier uit Noordwijk. ge zongen zullen worden. De melodieën zyn eenvoudig. Een liederenblad wordt aan de kerkbezoekers uitgereikt. Or ganist is de heer H. Henzen. Onze stadgenoot, de heer H Fuchs slaagde aan de Ned. Econ. Hogeschool te Rotterdam voor het doctoraal exa men ln de economische wetensohappen. „Halrsproy" het practlsche vloeibare haarnet, waarmee Uw kapsel de gehele dag keurig blijft. Zeer grote 2. 9S .„Beach sandals" van soepele kwali teit rubber. Ideaal voor de vacantie. Kies uit verschillen de kleuren. 25-26 0.75 42-44 1.55 Tussenliggende maten naar verhouding. .Parterre 40 Hardplatte koffers met versterkte hoeken. Bruin of grijs gestreept. 45 cm. Ij, 60 cm. 8,90 75 cm. 11,75 Tussenliggende ma ten naar verhouding. .Parterre Dubbele linnen fietstas mee versterkte ran den en hoeken, lederen riemp|es. Flinke maat. .Bruin canvas. Klapstoel van massief ge stoomd beukenhout. Mooi naturel gelakt. Solide uitvoering. Gemakkelijk op te bergen. Parterre ALLEEN^GELDI^\^RIJDAG^7JUL^AjS. KONINKLIJK GENOOTSCHAP 6.' 3e etage Dusters in fleurige cottoni- sette met 3/4 mouw en 2 grote steek- zakken. Heel veel dessins ei\ kleuren combinaties. Zo'n duster is practisch en staat altijd char mant. /L 90 Maten 40-52 vr. 1e etage Lakens en slopen van Twents graslin nen. De lakens zijn extra lang. Zware kwaliteit slopen met hotelsluiting. Lakens 150x240 5.85 180x240 675 Slopen p. st. 1.75 Part. Breestr. \EIDEN Damesonderjurken van prachtige hem berg charmeuse. Metschouderbanden «o gegarneerd met Zwitserse of Franse kant. Zeer goede pasvorm en verzorg de afwerking. Maten 38-50.2." Part. Breestr. Nylons. Kies uit kristal (15 denier) en wandel (30 denier). Met en zonder naad. Prima pasvorm en in dlver- se modieuze tinten De prijs? Heel voor- d.llf nl. 95 1 paar voor Parterre Plastic herenregenjas het onmisbare kle dingstuk op Uw vacantie. Met knoop- slulting, geheel ge last. Soepele kwall* telt. 50 VROOM DREESMANN bus. Parterre Compdte stel van prachtig helder glas. Deze set bestaat uit: 1 grote schaal en 6 kleine schaaltjes. Onmisbaar voor het serveren van een heerlijke compote O 50 3e etage co Pieterskerkgracht 13 Telefoon 22474 Leiden Aan de UITGEBREID TECHNISCHE SCHOOL van het Genootschap wordt gevraagd: in het bezit van hoofdakte en akte Duits en/of Engels. In dienst te treden per 1 september, of zo spoedig mogeiyk daarna. Sollicitaties te richten aan de directeur der school. Salaris volgens Ryksregeling. per luxe zeewaardig passagiersschip met aan boord mobilofoon, centrale verwarming, com fortable zitsalon enz., enz. Deze unieke reis wordt U alléén op 15 juli en 29 juli aangeboden tegen de SPECIALE PRIJS VAN f170— p.p. Vertrek v.a. Arnhem. Reisbureau STADHUISPLEIN, LEIDEN. TEL. 0 1710—25070 Inlichtingen: WELKE ZAKENMAN g die wegens personeelsgebrek zelf in zyn zaak staat en 's avonds de administratie moet verzorgen g WIE DAAR VANAF!!; Heer van 35 jaar met behoorlyke schoolopleiding (hbs) wil hem graag enkele uren 's middags en/of 's avonds I komen helpen. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 24084. Door mij zal geen enkele rekening meer betaald worden van myn vrouw, E. C. C. DAMEN—DE VRIES, wonende Reigerstraat 13 te Nieuwkoop. C. A. M. DAMEN, V.W. de Luxe 1955 OPEL Kapitan 1956 HILLMAN Mlnx 1957 RENAULT Dauphine 1958 FIAT 600, Multipla 1956 FORD Zephyr 1954 f 875. AUTOBEDRIJF Lid BOVAG LANGEBRUG 91 - tel. 25033 1 VOLKSWAGEN de Luxe met roldak 1958 1 OPEL caravan 1960 km. stand 3400. Beide wagens uitst. conditie. Desk. onderzoek toegestaan. Te bevragen: L. Scheistr. 19. f Aangeboden: Hlllman 1951, astanjelaan 5, Sassenhelm. Te koop z.g.a.n. kinderwagen merk Pedigree. G. Duindam, Julianastraat 1, Noordwijk aan Zee. Aangeboden 3 gestoff. ka mers met keukentje, voor acad. gevormd echtpaar. Prys f 116.. en een kamer voor rustige ouderejaars student. Mevr. Dee Jan van Goyenkade 13. Telef. 23474. Steeds prima gebruikte Bromfietsen voorradig. Door Inruil verkregen, door vakmen sen nagezien I Van ZUp. Haar lemmerstraat 295. Korevaar- atraat 6. WIJ BIEDEN TE KOOP TWEE VAUXHALLS (model I960) met zuinige 4 cilindermotor; met resp. een staalblauwe en zachtgele buitenkleur; met resp. een zacht grUze en lichtrode binnen- bekleding; 4-deurs auto's voorzien van een kachel; slechts 50.000 km. gelopen beide auto's worden onder garantie voor f 4600. per stuk verkocht. Official G.M.-dealer voor VAUXHALL - BEDFORD - PONTIAC BLOM'S AUTOMOBIELBEDRIJVEN ZIJLSINGEL 36 HOFSTRAAT 17 LEIDEN RIJNSBURG Telefoon 24777 Telefoon 0 1718—3341* in gezin met 2 kinderen. Prettige werkkring. Huise- lyk verkeer. Voor hele dagen. Leeftyd boven de 18 jaar. Mevrouw VAN ZIJP, Haarlemmerstraat 279 Leiden TE KOOP AANGEBODEN wegens omstandigheden een Met vele accessoires. Slechts 25.000 km. gelopen. Te bevragen: W. H. WARRING, Haarlemmerweg 6a - Leiden - Tel. 0 1710—26220 STe huur aaneeb. na 13 aug. euwe 6-pers. Caravan. Te be vragen: Kanaalweg 174, Lelden. Aangeboden Frollng hete- luchtkachel, grote capaciteit. Te bevr. Kort Rapenburg 17. Katwyk opgelet. Vrydag- markt. Zeer speciale aanbieding links geweven kousen f0.98, 2 paar f 1.60, witte verpleegsters- schorten tot en met 62, Alle maten nu f 2 98, damessllps 98 ct. Zie borden. Japle Katwyk opgelet. VrUdag- markt. Vakantieaanbieding Frisse grote badlakens, geen f 6.98, maar f 2.98, vlotte heren weekelndeshlrts. alle maten f3.98, charmeuse onderjurken tot 48 nu f2.76. Zei borden. super wit geribd heren sport- goed geprobeerd? Het goed dat zo mooi bluft ln de was. Alle maten f 1.98. Zie borden Japle RVoor een nieuwe hulssleutel zerhandel v. d. Kuy, Beesten tot 48 nu f 2,75. Zie borden. R Heeft U een nieuwe naam plaat of hulsnummerplaat no dig, dan naar Ijzerhandel v. d. Kuy. Beestenmarkt 7. Lelden. Voor draad en vlechtwerk Ijzerhandel v. d Kuy. Beesten markt 7. tel. 20107, Lelden. Aangeboden Royal Enfield. rg.st.z. Prlnsenstr. 10. Na 6 u. E Biedt zich aan net r.-k. meisje. 21 Jaar. als oppas voor enkele avonden. Br. bur. van dit blad no. 8432k. Aangeb. Singer handnaai machine ln koffer In zeer goe de staat. Met garantie f 85. Herenstraat 23, Leiden. Telef. 32027. FA. VAN VEEN'S groothandel ln fyne vleeswaren en conserven, HOOFDSTRAAT 20 SASSENHEIM vraagt manneiyk personeel. voor het samenstellen van orders. Leeftyd 18 Jaar of ouder. voor het uitpakken en sorteren van binnen gekomen goederen en het vervaardigen van dozen met elektr. nietmachine. (Voor het vervaardigen van dozen komen gepensioneerden in aanmerking). voor bestelwerk met V.W. Persooniyk aanmelden of schrlftciyke sollicitaties aan bovenstaand adres, tel. zaak 0 2532—7541. Na 6 uur: heer Byiand telefoon 8592. Dagschotel a f 2. Boerhaavelaan 188a Telef. 31685 Rapenburg 91 Telefoon 20854 VERSE BRAADKUIKENS (l-pers.) vanaf f2.per stuk BRAADKIPPEN (2-pere.) vanaf f 3.per stuk BRAADKIPPEN (4-pers.) vanaf f 4.per stuk POULARDEN (4-6 pers.) vanaf f 4.50 per stuk SOEPKIPPEN, vanaff 4.50 per stuk BRAADPOELET f 2.500 gram SOEPPOELET f 1.80 500 gram

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7