Meer dan 400 scholieren behaalden in de Overdekte een zwemdiploma De heer Worms spant een proces aan tegen de Hoge Autoriteit DONDERDAG 6 JULI 1961 De oogst van tivee dagen In de afgelopen dagen is in de Over dekte op massale w^jze gezwommen voor het schooldiploma. In totaal konden er 187 A-diploma's worden toegekend en 214 diploma's B. Asserstraat (van Schalk)Diploma A: Marion Visser, Christien Pera, Wil- ma Neuteboom, Agnes Vonk, Toos Klin kenberg, Lydy Duprie, Cor Colijn, Rudy Ouwerkerk, Piet van Vliet. Diploma B: Willy de Water, Nelleke v. d. Horst, Marjan Strik, Magda Hoogeveen, Wou ter Baars, Hans Plaman. Hooglandse Kerkgracht: Diploma A: Marian Volverda. Diploma B: Marjan Heemskerk, Jaap de Bree, Roop Roze- leur, Dries v. d. Laan, Wim Urban. Da Costastraat: Diploma B: Gerdi Clements, Carla Ridder, Dick Ober, Hans van Egmond. Oppenheimstraat: Diploma A: Trudy Damen, Thea van Schaik, Mirjam Pen- ders, Marion Groenewegen, Robby Pouw. Diploma B: Eddy van Geest, Joep Ding jan. Boshuizerlaan: Diploma A: Netty Pie- pelenbosch, Wim Hoogduin. Diploma B: Richard Piepelenbosch. Aalmarkt: Diploma A: Anneke Boe kamp. Diploma B: Miesje van Dijk, Anneke Boekamp, Mary v. d. Hoogt, Joep van Dam. Jan Kanbier, Hans Kan bier, Hans Scheffer. Drie Octoberstraat: Diploma A: Joke v. d. Linde, Michel Dorrepaal, Bram van Eygen, Linda Fischer, Jeanne Kan bier, Peter Burger. Diploma B: Wilma Vermeer, Peter Moeliker, Robby van Zijp. Havenstraat: Diploma B: Pleunia Le- feber. Oppenheimstraat: Diploma A: Mar jan Teeuwen, Hanneke Jonker. Diploma B: Marjon van Bekkum, Marijke v. d. Klip, Hennie Sieders, Ingrid Plekkrin- ga, Kees Zitman, Toon Zitman, Jan Maarten de Bruyn, André Waals. Du Rieustraat: Diploma A: Monique Tan, Marijke Zwarbvoorspui, Tonny Vroom, André de Beer. Diploma B: Miep Knoptels, Marlies Renaud, Anke de Wijn, Dick Briel, Henny Verlind, Harm Dragt. Hoge Morsweg: Diploma A: Lydia Domburg, Henneke Schlagwein, Fran- ny Bekkering. Diploma B: Janneke van Sonsbeek, Thea Keyzer. Zuidsingel: Diploma A: Stien Cornet, Henneke Schlagwein, Vera Oudshoorn, Janny Rijsbergen, Frans van Tongeren. Diploma B: Tiny Lafeber, Marijke Oudshoorn, Wim Neuteboom, Wim v. d. Nieuwendijk, Freek van Woerd. Duivenbodestraat: Diploma A: Gon- da Bouman. Adriaan Pauwstraat: Diploma B: Siske Zaadnoordijk, Jan Arie v. d. Bijl. Rijnsburgersingel: Diploma A: Eddy Verbiest, Jan Hogewoning. Diploma B: Ridy Platteel. Middelstegracht: Diploma A: Willy van Oosten. Diploma B: Elly Schip- aanboord, Nico Philipo. Hoge Morsweg: Diploma A: Joke Zoet, Kees Haneveld, Thea v. d. Water, Gijsbertus Ju, Bert v. d. Star. Diplo ma B: Petra van Deventer, Gerard Zoet, André Jansen. Obrechtstraat: Diploma A: René van Doorn, Hans Ouwerkerk, Jasper van Osnabrugge, Wim van Roede, Hans Lim burg, Elly Platteel. Diploma B: Jasper Osnabrugge, René van Doorn, Hans Ouwerkerk, Peter van Borstelen. Maresingel: Diploma A: Marry Wort- man, Elleke Noest, Conny v. d. Lin den, Herman van Soest, Hans Tege laar, Sylvia v. d. Berg, Bep Weber, Alida Gubber, Ria Neupen. Diploma B: Suze Vreeken, Marian Rijsbergen, Frans v. h. Veld, Peter v. d. Holst, Conny Zwart, Anneke Mieremet, Elly Horree, Jaques Neuteboom. Wim Gubber, Aad Prevo, Peter van Wendt. Marnixstraat: Diploma A: Mien de Jong, Elly Kats, Gerard Redegeld, Joop Nieuwenhuizen, Hans Kramer. Wim Jansen, Chris de Graaf, Jaap Slijkhuis. Diploma B: Jan Stolpe, Lou Gijsman. Krauwelsteeg 8: Diploma A: Carla Teekamp, Ton Starrenburg. Johan Kes- sels, Wies Schaafsma, Ineke v. d. Kwar tel. Diploma B: Rob Kuyper. Noordeinde I: Diploma A; Selma Verboon, Annemieke Louwe, Hans Brand, Ronald v. d. Valk, Gerrit Schimmelpenninck, Jan Jaap Groen. Diploma B: Mangreet Muller, Rob Ver boon, Hein Boer. Pasteurstraat: Diploma A: Marian Crama, Joke Noppen, Henny Pikaar. Diploma B: Janny Berenfenger, Bart van Dam, Jan van Hoef. Driftstraat 77: Diploma A: Judie Heu- sen, Lenv Koolhaas. Wim v. d. Bos Frits Willing. Cobie van Griensveen. Officiële publikaties UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Sta ten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 12 juni 1961, G.S. no. 341, hebben goedgekeurd een plan van uitbreiding met betrekking tot gronden, gelegen ten wes ten van de Rijnsburgerweg (het partiële uitbreidingsplan ..Letden-Pesthuispolder 1960") met de daarbij behorende bebou wingsvoorschriften, vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit van 7 november 1960. no. 318, met intrekking van de voor dat gebied geldende uitbreidingsplannen. Het goedgekeurde plan c.a. ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling Openbare Werken (Stadhuis, ka mer 111). LEIDEN, 6 juli 1961. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Franchimontlaan. Diploma A: Sjef Menken, Gerry Volwater. Diploma B: Dick Leugering, Harry Volwater. Oosterstraat: Diploma A: Aad de Bruin, Peter Nagtegaal. Diploma B: Koos van Weerlee, Bart van Wensveen, Jan v. d. Vos, Willy Mieremet. Sumatrastraat: Diploma A: Hanny Gerla, Elly Boom, Riny Pico, Joop Kool stra, Gea Witteman. Diploma B: Mar- tien Heus, Freddy Plezier, Jan Fengler. Driftstraat: Diploma A: Annemarie v. d. Berg. Diploma B: Ria Heymans, Joke van Strien, Marinus Cové, Ar nold de Roode. Plantsoen (b.l.o.): Diploma A: Her man Rasser, Corrie de Roode. Diploma B: Frans Zwart, André Flippo, Kees Rijnsburger, Jan de Nobel, Bart van Daalen. Breestraat (b.l.o.): Diploma A: John ny Smal Zwerie Boonakker. Addie Doe- leman, Jan Uitendijk, Wout v. d. Sluis. Diploma B: Jan Vermeulen, Peter Roes- sen, Michel Gerris, Theo Houweling. Rapenburg g.l.o.: Diploma A: Bernard van Haasteren. Diploma B: Jan Trel, Willy van Rijn, Henk van Haasteren. Kernstraat: Diploma A: Yvonne Eybergen, Janneke v. d. Klugt, Reni Jonk. Diploma B: Marian Been, Anneke v. d. Wijngaard, Ad v. d. Kommer, Dick van Rooy, Loes Breton van Grolls, Rita van Putten. Rapenburg: Diploma A: Rob Pont, Jan Kooloos. Diploma B: Colette Wie man, Guus v. d. Meulen, Emiel v. d. Vaart. Robby van Leeuwen, Emiel van Gils, Martien Kessels, Bart van Leeu wen, Peter Hofwegen. Boshuizerkade: Diploma A: Hetty Lonsveld, Rudi van Evert, Hans Sla- man. Diploma B: Peter Boon. Lusthoflaan: Diploma A: Tommy van Vliet, Henk Wieria. Diploma B: Hendri- ka v. d. Wiel, Lia v. d. Ploeg, Yvonne Brandt, Nico van Hooidonk. Munnikenstraat: Diploma A: Cobie v. d. Pompe, Peter Berrevoets, Willy Ecluse. Diploma B: Paula v. d. Horst, Rudi v. d. Post. Haarlemmerstraat: Diploma A: An- kie Hok, Peter Halvemaan, Sjaak Ver hoef, John Orth, Toos Pierlot. Diploma B: Martha Vonk, Annie Janson, Geer- truida de Goeie, Koos Bavelaar. Damlaan: Diploma A: Pieter v .d. Kwaak. Damlaan: Diploma A: Lea van Noort Diploma B: Cor Stouten, Henny Koo loos, Robby van Deventer. Stadhouderslaan: Diploma A: Willy van Ek, Joop van Wallinga, Charles Schuring. Van Vollenhovenkade: Diploma A: Herry Schreuder, Wim Borreman. Di ploma B: Ria Stouten, Moni Verlint, Cora v. d. Heyden. Elma v. d. Kraan, André Bey, Eibert Westerink, Con Zaad noordijk, Jan Massaar. Storm Buysingstraat: Diploma A: Bert Mostert. Diploma B: Beppie Pest. Willem de Zwijgerlaan (Schuurman): Dipl. A: Conny v. d. Ende, Corry v .d. Wilk, Freddy Sieval. Dipl. B: Jarmo Ra- vensbergen, Rina Meinders, Hanny Schelvis, Sonja Nieuwenburg, Anneke Wolters, Eddy de Ridder. Pim van Iter- son, Koos Arnoldus. Pasteurstraat: Diploma A: Marian Crama, Joke Noppin. Lorcntzkade: Diploma A: Julika Na- gy, Hans Borgard. Diploma B: Mar- ja van Groningen, Wilma Frenken. Pelikaanstraat v.g.l.o.: Diploma A: Elly Amsterdam, Corry Steinman, Ria Stikkelman, Ester Biegstraten, Tiny Len- ting, Tineke v. d. Hulst, Agaat Ver meulen, Lucia Pluym, Greetje Lieverse, Anneke Bonnet, Pat van Gélderen, El- le Kolderman, Tiny van Zijp, Marian Mullens, Maria Sikking. Diploma B: Tineke v. d. Hulst, Tiny van Zijp. Levendaal: Diploma A: Petra Per- quin, Elly Vermond, Hanneke Pompe, Odilia Villenbroek. Inge Maassen, Ton v. d. Linden. Diploma B: Tineke Bron- meyer, Mirjam Ziegelaar, Gerda Stou ten, Astrid van Duyn, Anneke van Eg- mond, Elly Beerman, Leen van Noort, Berry Dingjan. Zoeterwoudse Singel: Diploma A: Ria Honsbroek. Diploma B: Ria v. d. Weyden, Yvonine de Regt, Marian Kneyber Lusthof laan: Diploma A: Nelly v. d. Weyden, Liesbeth v. d. Zon, Marja v. d. Weyden, Riet de Jong. Diploma B: Carla Blijleven. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Maria Alida Dorothea, dr van J. Mulder en M. A. Lamboo; Evert Marinus. zn van A. Schreuder en M. Verhoeven; Christlaan Samuel, zn van C. van Oosten en M. C. v. d. Holst; Rudolf, zn van J. Zee en J. G. Doeve; Bernadette Anna. dr van R. M. M van Vliet en P. C. van Meurs; Jo hannes Clemens Maria, zn van J. W. Wassenaar en W. T. J. v. d. Vooren; Jo hannes Henrlcus, zn van C. L. M. Nlcolaï en J. B. van Wija. GETROUWD P. J. J. van Weerlee en H. C. van der Heljde. OVERLEDEN D. J. van Raail. 76 Jaar, man; P. W. M. Steyn, 2 Jaar, zoon. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Juli. Leldse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: aardbeien 75-160, zwarte bessen 138, an dijvie 7-16, doperwten 58-70, peulen 45- 75, snijbonen 125-140, stambonen 145-210, tuinbonen 16-21, spitskool 30-45, poste lein 6-19, rabarber 21-26, spinazie 20-46, tomaten 25-87. Per 100 stuks: perziken 5 26, bloemkool 11-54, komkommers 11-23, sla 3.70-10.30. Per 100 bos: bospeen 44-47, kroten 10. AALSMEER. 5 Juli. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera 20-34, Bouvardia 15-25, Clematis 7-10 per stuk. Amaryllis 8-10, Lelies 30- 42 per kelk, Cyclamen 15-34, Iris 15-29, Ornithogalum 40-75, Gladiolen 45-80, Col- villel 60-100, Dahlia 40-75, Zinnia 25-40, Chrysanten 40-75 per bos, Rozen: Rose- landia 2-4, Parel van Aalsmeer 2-7, Geh. Duisberg 6-16, Pechtold 2-6. Towny Gold 2-4, Mnd. Ofman 2-7(4. Baccarat 12-24, Montezuma 3-10, Flor iade 2-8'/,New Yorker 3-9, Carol 2-7»/,. Garnette 2-6, Pink Sensation 4-14, Sweetheart 2-4, Nymph 4-15, Moulin Rouge 2-4. BARNEVELD, 6 Juli. Coöp. Veluwse Elerveillng. Weekaanvoer 1.000.000 stuks, waarvan er thans 374.360 in veiling wer den gebracht. Handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 40/45 gram f 5.61-6 93, van 45/50 gram f7.37- 8.94, van 50/55 gram f 9.32-11.41, van 55/ 60 gram f 11.62-12.22, van 60/67 gram f 12.40-13.56. Elerveillng S.B.E.: aanvoer 535.368 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 53/60 gram f 10.90-12.13, van 60/65 gram f 11.91- 12.92, eendeëieren van 62/83 gram f8 51- 10.50. Eiermarkt: aanvoer 2.100.000 stuks, han del vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 60/65 gram f 12.75-13.40, alg. prijs f 13.10, kilo prijs f 2.13; henneëieren van 39/55 gram f 6.00-11.75, kiloprijs f 1.54-2.14. Pluimveemarkt: aanvoer 36.00 stuks, handel kalm, slachtklppen f 1.45-155, slachtkuikens f 1.25-1.55 per kg. GOUDA, 6 Juli. Kaasmarkt: Op de kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 204 partijen aangevoerd. Ie kwal. noteerde f 2.19-2.27, 2e kwal. f 2.10-2.18 en extra kwal. f 2.28-2.62, alles per kg. De handel was kalm. Haarlemmerstraat 32-34: Diploma A: Ineke v. Goozen, Emmy Orth, Marry v. d. Weiden, Lia v. d. Geest, Ansje Hoogevorst. Marianne v. Giezen. Diplo ma B: Josefine Heetwinkel, Corrie v. Veen, Corrie Neuteboom. Astrid Holl- beck, Hanne Leuverink, Lia van Leeu wen, Bea Klink Potgieterlaan: Diploma A: Irma van Winden, Joep Noordman. Ton Doeswijk, Lea Goddijn, Carla Ticheloven, Lies beth Hennemans, Marianne Juffer mans. Diploma B: Kees Schouten. Nico Schrama, Gerda v. d. Klein, Marjan Kortekaas. Boommarkt: Diploma A: Jan Stikke- lorum, Piet de Vogel, Wim v. d. Helm, Piet Wolvers. Diploma B: Matty Prins, Ad Hilgerson, Aad van Dijk, Atty de Groot. John Verhagen, Wim Groen, Martein Vinkestein. Cees Vrisekoop, Wim Feber, Gerard Blokhuizen, Piet Spriger. Oude Vest: Diploma A: Aad Brons geest, Sarie Quelborst, Trientje San ders. Diploma B: Datie Teegelaar, As trid Roman, Wilma Bekooy, Coby van Eek, Ria v. d. Weyden. Joop Penning, Piet Koree. Jan van Houten, Henk de Kier, Jan Sierat. Noordeinde: Diploma B: Leen Lots, Henk Mulder, Roel v. d. Heiden, Jan Melet, Henny v. d. Tuin, Bram. v. d. Zeeuw, Lieuwe Labordus, Henk Weber, Andries Linschoten Kees Bulek, Koos Bernauer. Os- en Paardelaan: Diploma A: Leo Dickhof, Bram Franken. Diploma B: Hans de Geus, Gerard Roodenburg. Caeclliastraat: Diploma B: Renee Klinkhamer. Bromfietsdiefstal De politie heeft een 22-jarige sloper uit Leiden aangehouden, die wordt ver dacht van de diefstal van een brom fiets. Zijn 23-jarige broer, die de brom mer van de verdachte had gekocht, is eveneens aangehouden voor opzettelijke heling. Door de achterruit' Gistermiddag omstreeks half zes heeft op het kruispunt Churchilllaan/Voor- schoterweg een ernstige botsing plaats gevonden tussen twee personenauto's. De wagens naderden het kruispunt bij na gelijktijdig. De één reed over de Voorschoterweg de andere wagen, be stuurd door een in Rotterdam wonende ingenieur, kwam van de Churchilllaan en verleende geen voorrang aan de an dere auto, die met grote snelheid reed. Een botsing volgde. De ingenieur werd gedeeltelijk door de achterruit van zijn voertuig geslingerd. Hij bekwam een diepe hoofdwond en een hersenschudding. Zijn wagen was zwaar beschadigd. Het slachtoffer is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. DUITS MEISJE GEWOND DOOR STEEKVLAM De 4-jarige Petra Schlimbach uit Düsseldorf, die met vakantie in Leiden verbleef, is gisteren in een tram van lijn 9 in Den Haag getroffen door een steekvlam uit de zekeringenkast. Het kind kreeg brandwonden aan gezicht en handen en werd opgenomen in een ziekenhuis. Een begin van brand werd door een wachtmeester van de Rijks politie geblust. AFSCHEIDSAVOND MARNIX VAN ST.-ALDEGONDESCHOOL Dinsdagavond werd in het gymnastiek lokaal van de school afscheid genomen van de leerlingen van de 6e klas. Mevr. Zwart-Feenstra, schoolarts bij de School- geneeskundige dienst, hield een interes sante inleiding over het hoe en waarom van de Schoolgeneeskundige dienst, meer speciaal de schoolhygiëne. Daarna voerden de leerlingen van de zesde klas op vlotte wijze enkele stukjes en muzieknummertjes uit. Vooral de mimische voorstelling van een orkest- uitvoermg, alsmede het optreden van „The Little Stars" oogstten veel succes. Na afloop van dit rrogramma volgde het afscheidswoord van het hoofd der school, de heer P. v. Zonneveld. Dit afscheidswoord ging vergezeld van een leuk cadeautje aan de scheidende leerlingen, door de oudercommissie aan geboden als aandenken aan de school. Aan de heren v. Zonneveld en Dubbel- deman werd namens de kinderen van de zesde klas een cadeautje aangeboden, terwijl mevrouw v. d. Cappelle van de kinderen van de vijfde klas een bloem stuk in ontvangst mocht nemen. De voorzitter van de oudercommissie de heer Vermond dankte aan het slot van de avond voor de betoonde belang stelling. OEGSTGEEST Raad woensdag bijeen om annexatie te behandelen De raad van Oegstgeest komt woens dag 12 juli om half 8 's avonds in openbare vergadering bijeen om een 13 punten tellende agenda te behan delen. Het belangrijkste agendapunt is ongetwijfeld de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de ge meentegrenzen in de agglomeratie Lei den en het pre-advies van B. en W. Voorts vermeldt de agenda: beschik baarstelling krediet voor verbreding van de opritten naar de Leebrug; stichting rioolgemaal aan de Lange Voort; ver lening subsidie voor de restauratie van de molen „De Hoop Doet Leven"; kre diet voor verbetering van het voetbal veld tegenover de Laan van Alkemade; aanschaffen leermiddelen voor de Dr. K. Schilderschool: intrekken besluit be treffende kasgeldleningen en het aan gaan van een geldlening groot f 600.000.. Bij inhalen geschrokken; auto over de kop Omstreeks elf uur vanochtend had op Rijksweg no. 4 ter hoogte van de Slaaghbocht een ongeluk plaats, dat wonderlijk genoeg goed is afgelopen. Met een vaart van ongeveer negentig kilometer haalde een automobilist een andere auto in. Juist toen hij deze ma noeuvre uitgevoerd had. zag hij, dat een tegemoetkomende vrachtauto het zelfde wilde doen. De man schrok hier van zo, dat hij scherp naar rechts stuurde en daarbij tevens remde. De wagen slipte, reed in de berm en sloeg over de kop. De bestuurder werd slechts licht gewond. De auto werd zeer zwaar beschadigd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wlllibrordus, zn van G. S. M. den Dubbelden en Th. E. Cath. Goddijn; Johannes, zn van G. de Mooij en Cath. Kralt; Arienoldus G.. zn van W. A. van Denderen en G. Bakker; Annemlek, dr van J. M. Schokkenbroek en J. A. van Duljnhoven; Jan. zn van J. Hogewoning en I. J. de Vogel; Rudl .zn van J. J. M. Borst en Joh. Knetsch; Gerrit D.. zn van G. Heemskerk en T. Postma; Dirk, zn van M. P. H. Roesslngh en A. H. van Stolk; Cornells E. W., zn van B. L. Schmidt en R. van Beek. Ondertrouwd: O. L. O. de Wltt Wijnen. 26 Ir en Chr. S. Jansen Schoonhoven. 25 jr.; J. de Wit, 25 Jr. en S. Mulder, 20 Jr.; J. Roeloffs, 27 Jr. en B. C. van Dam. 24 Jr.; P. Joh. Slewe, 20 Jr. en J. M. de Mooij. 19 Jr. Getrouwd: R. van de Poll, 20 Jr. en E. A. G. van der Maat. 20 Jr.; J. W. SmlJ. 25 Jr. en S. Louwman. 21 Jr.; W. Kok. 28 Jr en Joh. van Leeuwen. 28 Jr.; J. van der Lult. 23 Jr. en C. E. M. Blsschops, 25 Jr. Overleden: Joh. M. Wijnbeek; C. H. van den Eijkel. e.v. P. Paauw; D. H. Wal- burgh Schmidt, e.v. A. M. Bokelmann. De raad zal moeten beslissen over een voorstel van B. en W. om f 478 be schikbaar te stellen voor aanvulling van leermiddelen van de dr. K. Schilder school. Raadsvoorstellen Verbreding Leebrug Het Hoogreemraadschap Rijnland wil de Leebrug verbreden. De rjjbreedte zal dan 6 meter bedragen met aan weers zijden een rijwielpad en een voetpad, elk ruim 2% meter breed. Voorts zal ten westen van de zuidelijke oprit een toegangsweg naar de woningen Abtspoel- weg 1619 worden aangelegd. De sloot langs deze woningen zal daarom moeten worden gedempt. De totale kosten worden op f 46 800 geraamd. De provincie zal 75 procent van de kosten dragen. De kosten van voorbereiding en toezicht, waarin de pro vincie niet bijdraagt zijn geraamd op f3000. B. en W. van Oegstgeest stellen de raad voor een krediet van f 50.000 Le- schikbaar te stallen. Rioolgemaal Omdat al begonnen is met het we genplan „Lange Voort" is het noodzake lijk, dat zo spoedig mogelijk met de bouw van een rioolgemaal wordt begonnen. Als plaats is gedacht het punt, waarop de Lange Voort en de Adm. de Ruyterlaan samenkomen. De kosten zijn begroot op f 55.000. De jaarlijkse exploitatiekosten zijn geraamd op f 3.000. Verwaarloosde molen B. en W. van Oegstgeest zijn van me ning, dat de molen „De Hoop Doet Le ven", die erg verwaarloosd is, voor verder verval dient te worden behoed. Het ver dwijnen van de molen zou een verarming voor het landschap betekenen. De totale restauratiekosten bedragen f 5570. Het ministerie van O.K. en W. heeft een subsidie van 40 toegezegd, terwijl van de provincie een bijdrage van 15 rc kan worden verwacht. Verder zijn bijdragen gevraagd aan de KNAC, de ANWB en de Vereniging De Hollandse Molen. De polder heeft aan de gemeente een subsidie van f2207 gevraagd. B. en W. vragen de raad deze subsidie te verlenen VOORSCHOTEN Raad vergadert maandag over annexatieplannen Het hoofdpunt van de agenda van de extra gemeenteraadsvergadering van maandag 10 juli is het pre-advies van B. en W. inzake wijziging van de ge meentegrens met Leiden en Valkenburg. Voor dit punt in behandeling zal ko men zal de raad echter nog een 7-tal voorst-ellen behandelen, waarvan de voor naamste zijn: voorstel tot overneming om niet van een strook grond aan de Wijn gaardenlaan; voorstel toe verlenging van het nevenriool en het trottoir aan de Leidseweg; voorstel tot aanleg van halte plaatsen (kosten f3300); voorstel tot het treffen van voorzieningen in het pand Treubstraat 7; voorstel inzake aankoop van het perceel Molenlaan 3. Bovendien zullen twee gemachtigden worden aangewezen om voor Gedeputeer de Staten het standpunt inzake de grenswijzigingen te bespreken. Deze gemeenteraadsvergadering, waar voor van de zijde van de bewoners van Leidseweg en Rijndijk wel grote belang stelling zal bestaan, begint maandag 10 juli s avonds om 8 uur. Raadsvoorstellen Aauleg nevenriool In verband met bouwplannen langs de Leidseweg moet worden overgegaan tot demping van een sloot, aanleg van een trottoir en doortrekking van het ne venriool. De kosten bedragen f. 8395, waarvan d e bouwondernemer de helft betaalt. Nieuwe halteplaatsen Op 2 juli is de busdienst Voorschoten- Wassenaarse Slag met een gewijzigde route begonnen. Het begin- en eindpunt ligt nu in de St-adwijkstraat. De gemeente zal enkele nieuwe hal teplaatsen maken, n.l. op de Kon. Ju- lianalaan en op de oude Papelaan ter hoogte van de Bonklaan. De kosten worden begroot op f. 3300,-. De bedrijfsgebouwen van de Treub straat 7 kunnen thans door de gemeen te worden gebruikt voor stalling van enkele gemeentelijke wagens. De voor zieningen, die getroffen moeten wor den zullen f. 3500 vragen. Voor de aanleg van de verbindings weg Klein Langenhorst-Voorstraat kan de gemeente kopen het pand met erf aan Molenlaan 3. De koopprijs wordt echter in de raadsstukken niet genoemd, maar de wordt verwezen naar het taxatierapport. De schroot af'faire Benadeling tengevolge var. dienstfouten (Van onze Haagse correspondent) De heer L. Worms heeft voor het Hof van de Europese Gemeenschappen i»i Luxemburg een proces aangespannen tegen de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Hij stelt daarbij benadeeld te zijn tengevolge van dienstfouten, begaan door de Hoge Autoriteit. De fouten, waarvan de Hoge Autoriteit wordt beticht, komen neer op de volgende: Zij heeft nagelaten gebruik te maken van haar bevoegdheid om het de heer Worms mogelijk te maken te blijven zaken doen, nadat hij in 1957 aangifte van de schrootfraude had gedaan; zij heeft nagelaten de boycot van schroothandelaren in Nederland je gens hem te breken; zij heeft niet met voortvarendheid getracht de schroot-affaire uit de we reld te helpen en niet bevorderd, dat de schuldigen werden gestraft. Vrijdag eerste koopavond Vrijdag zal de eerste koopavond zijn. Het schijnt in de bedoeling te liggen deze eerste avond, waarop de winkels tot 9 uur open zijn, enige luister bij te zetten. De weekmarkt zal waarschijnlijk pas in de tweede helft van augustus geopend worden. WARMOND Ouden van dagen gingen uit De jaarlijks te houden uitgaansdag voor de bejaarden is dank zij de mede werking, die het comité van alle zijden heeft ontvangen, ook ditmaal weer een groot succes geworden, 's Morgens ver trok men met- drie bussen voor een mooie en heerlijke tocht over de Ve- luwe. In de Laage Vuurse werd de kof fietafel gebruikt. Hierna reed het ge zelschap langs het Koninklijk Paleis. Via de Oude Rijn kwamen de ouden van dagen in Alphen aan, waar in het restaurant Avifauna" een diner werd aangeboden. Namens de organisatoren wees de heer W. K. Heïjl er op. dat het ook voor de organisatoren een groot genoegen was de bejaarden leder jaar een uitgaansdag te kunnen aanbieden, en hij dankte voor de financiële mede werking. die het bestuur van verschil lende zijden ontving. Namens de ouden van dagen bracht de heer M. J. Hogen- boorn in geestige bewoordingen het co mité dank voor alles wat zij doet om de bejaarden eens per jaar een onvergete lijke dag te bezorgen. Toen het gezel schap in Warmond arriveerde, stond bij de overweg het muziekgezelschap op gesteld en onder de tonen van een vro lijke mars werden de bejaarden naar huis gebracht In aansluiting op de reeds bestaande regeling zal de waarnemend burgemees ter op iedere donderdag spreekuur houden van 10 tot 12 uur. Gouden kloosterjubileum Zuster Arnolda van de orde van de Franciscanessen zal zondag in huize St.- Liduina haar gouden kloosterjubileum vieren. Van 1918 af is zij gedurende bijna veertig jaar kleuteronderwijzeres geweest. Velen, die nu kleinkinderen hebben .heeft zij nog onder haar hoede gehad. Ondanks haar gevorderde leeftijd ver richt zij nog met grote nauwgezetheid administratieve werkzaamheden, 's Mor gens zal in de kapel van St.-Liduina een H.-Mis voor haar worden opgedra gen. Van drie tot vijf uur zal zondag middag gelegenheid bestaan zuster Ar nolda te feliciteren. WASSENAAR Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen economi sche wetenschappen J. P. J. de Kieer- maeker uit deze gemeente. Geldelijke vergoeding? Daarnaast acht de heer Worms het tot de aansprakelijkheid van de Hoge Auto riteit te behoren, dat de OCCF als or gaan van de EGKS hem in 1958 heeft geboycot en stelt hü haar dus aanspra kelijk voor de ge-'olgen daarvan. De schade van de heer Worms wordt omschreven als verlies van zijn scheep- sloperij te Dordrecht, van zijn handels kantoor te Rotterdam, gederfde inkom sten als schroothandelaar en gemiste handelstransacties tengevolge van de boycot. Het Hof wordt gevraagd een commis sie van deskundigen te benoemen om de schade te bepalen. De heer Worms vraagt een geldelijke vergoeding geluk aan het bedrag, dat deze deskundigen zullen bepalen. De heer Worms heeft enige tijd gele den van het Luxemburgse Hof toestem ming gekregen om gratis te procederen. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Bij minimale omzetten was de stem ming vanmiddag bij opening voor de internationale waarden goed prijshou dend tot vast. Kon. Olie noteerde toen f 120,90, tegen een vorige slotkoers van f119. Verder kwamen Aku's, Philips en Hoogovens een weinig boven het vorige slotniveau uit. Alleen Unilever daalde 2 punten tot 775 (2. Wall Street gaf gis teren, na de rustdag van dinsdag we gens „Independence Day", een verder koersherstel te zien bij toenemende om zetten. Van de Nederlandse hoofdfond sen lagen Kon. Olie en KLM op de New- yorkse beurs gevraagd. Londen was gisteren flauw op de angst voor een discontoverhogoing. De Britse deviezendaling brengt de nodige onrust rond het pond sterling, waardoor een hausse-tendentie wordt afgeremd. Het Damrak bleef terughoudend. De koop orders namen af met als gevolg dat het nog stiller werd dan bij de opening reeds het geval was. In de olie-hoek werd het aanbod van ParUse zijde door de lokale vraag goed opgenomen. Aanvankelijk daalde de koers tot f 120.50, doch de aan delen verlieten de markt rond de f 121. De pariteit New York was f 121.60. Phi lips bleef op 1005 circa 5 punten boven het vorig slot. Unilever op 775, min 2%. Aku bijna een procent lager op 425. Hoogovens daalden van 1029 tot 1020% om de beurs te verlaten op circa 1027. De slotkoers van gisteren was 1027%. In de Scheepvaarthoek was het zeer rustig. De aandelen noteerden 1 tot 2 punten hoger. Van de leidende cultures was Amsterdam Rubber op 114, circa 14 punt hoger. Staatsfondsen eerder iets gemakkelijker. Philips steeg in de laatste tape tot 1013. WISSELKOERSEN Amsterdam. 6 juli 1961 Londen 10.0010.01 New York 3.59 —3.59%; Montreal 3.45 ,•«—3.45,%; Parijs 73.30—73 35; Brussel 7.21%—7.22%; Frankfort 90 27—90.32; Stockholm 69 45— 69 50; Zurich 83.24%—83.29% Milaan 57.8811—58.33%; Kopenhagen 51.811 51.86%; Oslo 50.0950.16; Wenen 13 88%13.89%Lissabon 12.50% 12.51%. BEURS VAN AMSTERDAM Lezers schrijven AFBRAAK VAN SCHUREN Op 10 april ontvingen wij de be woners van de gemeentewoningen in plan I en II achter Haagweg en He ren Singel een brief, dat we de schu ren moesten ontruimen, omdat de aan nemer nog diezelfde week zou beginnen met braak en bouw. Inderdaad, de schu ren zijn gesloopt. En onze goederen, die we erin opgeslagen hadden, kwamen in de buitenlucht te liggen. Daar liggen ze nog, al is het juli. Er is nog steeds niets te zien van de herbouw. Tekort aan arbeidskrachten? Goed, maar dan had men het toch anders kunnen aanpakken. Bijvoorbeeld straat voor straat. Nu zitten alle bewoners al die tijd zonder schuren. En waar kun nen zyn b.v. de brandstof opslaan? W. BodrU. Prinsenstraat 100, Leiden. ACTIEVE OBLIGATIES Donderdag 6 juli Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige 81otkoers koers v. heden Ned '58 4% 102102% Ned '59 4%1021 102% Ned '60-1 4% 102)1 102% Ned '60 II 4% 102102% Ned '59 4% 101% 1021% Ned '60 4% 101)1 102 Ned '61 4% 101)1 102 GL Ned '53 3% 99% B 99%B Ned Grtb obi 3% 85 B Ned '47 3% 96% 95)1 Ned '51 3 98% 98% Ned '53 I-Il 3% 98(4 98J« Ned '56 3% 97% 97,% Ned '48 3% 92% 92% Ned bei cert. 3(4 93% Ned '50 I-II 3% 93% 93 Ned. '54 I-II 3% 94% 94,% Ned *55 I 3% 94% 94,% Ned '55-11 3% 95,% 95% Ned *37 3 94% 94)1 Ned grtbk obi '46-3 94 94% Ned doll in '47 3 90 90% Ned Inv cert 3 100 GB 100 Ned 62-64 3 100% 100%GB Indië *37 3 100 99)1 Indië "31 A 3 96% 96% Ned won bl "57 6.. 110,% 110% Ned. won.bi '58 4% 102 102 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 112%GL 113 Ver HVA-mi) 129% 129% A.KÜ 425%GB 424%GL Deli M1J cert153 152.80 Hoogovens cert 1025GB 1027 Philips gem bez. 999 1009% Unilever cert. 777 776% Dordtse Petr 562% 569% Kon Petr (50 ft f 20) 119 120.90GL HoU. Amer iyn 161 161% Java China Paket 161% 160 KLJd. 83 83 Kon. Ned. Stoomb. 188% 189% <on Paket My 155 155 Stoomvaart MJJ Ned 193 192 Nlevelt Goudr cert 157 GB 159% v Ommeren cert 345 347 Kon Rott LJoyd... 149 151 Ned Scheepv Unle 160% 162% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam '47 (3%) 3 97% idem '48 (3%) 98 97% R'dam '52-1 (4%) 101 id Id 37 l-n (3%) 97% 97% B Z-Holland '65 4% 101% Bankwezen Bank N Gem *58 5% 104% 104% id NWB 32 (4%) 100)| RVO rspbr I. sr* 190 B 191 BVr -cobr *52 146 145% Industr Ob"— Phlllpi Dollarlng *81 90% 90% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 109% A'dam '51 I 2% 89% 90% A'dam 56 I 2% 85 85% A'dam '56 n 2% 97 97 A'dam '56 HI 2% 97 96% Eindhoven *54 2% 84 Enschede "54 2%83 L 82% Den Haag "52 I 2% 96% 96% Idem n 2% 95 94% L R'dam *52 I 2% 97 96% Idem n 2% 96% 96% Idem '57 2%99% 100% Utrecht "52 2% 94 Z -HoU. 1957 2% 96 96 Zuld-HoUand "59 2% 104,'104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Robeco 244 246 Amst Bank 370 375 Cultuurbank 31% 32% Holl Bank Unle cert 219% 219% Ned Handelmtl 325 327% Rott Bank 370 370 Twentsche Bank 313 313 Senembab 485 489 Industrie Ondernemingen Albert Heyn629 625 Berkel's Patent (vj 345 B 350 B Borsumy. 39% 39^ Calvê Delft cert 779 777 Electrolasmy. 381% Kon Pap. v. Gelder 394 397 Kon Ned. Grofsm. 171 175 B Holl Constructie 455 Ing. bur v Bouwnyv 260 268 B Internatlo 175 177% Int Kunststof! Ind 79 80 v. Kempen en Begeer 129 130 Leldse Wolsplnnery 650 660 B MUller en Co NB. 544% 540 Ned. Kabelfabr 636 636 PbUlps pre! 292% 295 Rott. Droogdok My 555 552 Sikkens Groep 914 915 Ver, Touwtabrleken 370 370 Walvisvaart 104% 104% We mink's Betonmy 190 188 Wilton Feyenoord 277 278 Van Wyk en Heringa 127 129% Zaalberg 145 B 148% Mynbouw en petroleum Billton 2de r 507 509 Kon Petr (f 20) 123 10 124.10 Amerlk -*vn Canadian Pacific a 24% 24,"« Intern Nickel 78 78% Anaconda 56% 67% Bethienem 8teeJ.... 42% 42% Cities Service 52% 13 4 General Motor* 44 44% Kennecott85 85 Republic Steel 59 59% Shell OH 38% 39% Union Pacific 33% 33 Un 8tates Steel81 81

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5