SUNIL SUNIL Annexatie groot deel Voorschoten betekent ook financieel nadeel WASDAG - SÜNILDAG WASDAG - SÜNILDAG Leiden en Valkenburg verplicht tot bepaalde uitkeringen MEEST Bevorderingen Chr. Lyceum Leiden Opening nieuw gebouw van LOI Wellevendheid te water' De Sleutelbloemen maakten er heel feest weer een van. Uitreiking; van getuigschriften aan meisjes in de Kaagsocieteit Proces rondom Leids dierenasiel Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 6 juli 1961 Tweede blad no. 30392 In de gemeenteraad van Voorschoten komt maandagavond de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voorgestelde grenswijziging aan de orde. De ingekomen stukken en mededelingen behelzen reeds een viertal brieven alle op dit probleem gericht, maar ook alle even afwijzend. De eerste is van de heer G. Richt te Giessendam, de tweede van de VVD- afdeling Voorschoten, de derde van de KVP en de vierde is ondertekend door 600 bewoners van het betrokken gebied. Het standpunt van B. en W. van Voor schoten ordt uiteengezet in een pre advies, waaruit wij het volgende over nemen: B. en W. voelen een ernstig onbehagen, dat in het door G.S. opgestelde voor ontwerp geen enkele reactie te vinden is op de door de gemeente Voorschoten na de raadsvergadering van 18 mei 1960 geuite bezwaren. B. en W. noemen dit een onderschat ting van de waarde van 's raads oordeel en van de staatsrechtelijke en sociologi sche betekenis van historisch gegroei de gemeentegrenzen. Hoewel een gemeente als Leiden in de gelegenheid dient te zijn op eigen ter ritoir de voor haar inwoners nodige voor zieningen te treffen, zoals het tot stand brengen van woningbouw ter sanering, willen B. en W. dit niet als voornaamste argument tegen de annexatie stellen. Zij stellen, dat de ontworpen begren zing van Leiden in haar totaalbeeld geen stedebouwkundig afgeronde eenheid vormt: dat het motief van G.S.dat de toe komstige hoofdwegen rondom Leiden een sterk scheidende functie zullen vervul len een onjuiste stelling is, die bovendien niet overal bij deze voorstellen is toege past: dat de geprojecteerde Rijksweg 4b nog niet definitief is en dat de ligging nog kan worden verschoven; dat de handhaving van de grens tussen Leiden en Leiderdorp in strijd is met de door G.S. gehuldigde opvatting, speciaal in vergelijking met de toekomstige wij ken Noord-Hofland enStevenhoven. dat de beide hierboven genoemde wij ken bij uitstek zijn aangewezen voor het opnemen van de zgn. Haagse „over spill", terwijl er alle aanleiding bestaat Voorschoten deze wijken tot stand te doen brengen: dat de Voorschotense burgerij blijk heeft gegeven sterk te zijn gekant tegen het verlies van 14% van haar sterkte; dat evenwel tegen de voorgestelde grenswijziging tussen Valkenburg en Voorschoten in beginsel geen bezwaar bestaat; dat Voorschoten door eventuele grens wijzigingen financieel ernstig wordt be nadeeld, hetgeen wettelijke voorzienin gen zou vereisen. „Enclave" B. en W. noemen de nieuwe grens volkomen grillig met een enclave In het Leids gebied gevormd door Oegstgeest In het zuiden dringt een qua vorm on verklaarbare strook nieuw Leids gebied in Zoeterwoude door. De natuurlijke grenzen: de Oude Rijn en de Korte Vliet, liggen volledig voor de hand. Waterwegen hebben, in tegenstel ling tot verkeerswegen wel een sterk scheidend karakter. Als Leiden boven dien de Korte Vliet zou gaan verbreden om de scheepvaart door Leiden te ont lasten, zou die waterweg een nog sterke re scheiding vormen tussen Leiden en de nieuwe wijken Stevenhoven en Noord- Hofland. Een sterk argument tegen de grenswijziging. Bovendien is in de loop van de jaren gebleken, dat bij wegaanleg dikwijls moet worden afgeweken van het reeds lang tevoren uitgestippelde tracé. Dan zou de nieuwe grens volkomen onlogisch komen te liggen. 4 B. en W. betrekken in hun betoog ook een vergelijking met Leiderdorp, dat als kern voor de werknemers in de in die buurt geprojecteerde industrieën zal gaan dienen, terwijl Voorschoten in de reeds genoemde uitbreidingsplannen juist op het zuiden, op Den Haag, georiën teerd zal zijn. Daarom achten zij het onbegrijpelijk, dat Leiderdorp „ongerept" gehandhaafd blijft terwijl juist de grens met Voorschoten gewijzigd wordt. Omgekeerde wereld Leiden zou daardoor grond krijgen, waar Haags georiënteerden komen wo nen, terwijl Leiden voor eigen gezinnen in Leiderdorp onderdak zal moeten zoe ken. De voorbereiding voor de nieuwe wij ken Noord-Hofland en Zevenhoven is reeds lang door Voorschoten ter hand genomen. Zij bevindt zich al in een ver gevorderd stadium. De direct bij de annexatie betrokken Voorschotenaren hebben zich reeds als één man tegen de overgang naar een andere gemeente verklaard. Maar ook hebben inwoners, die er niet bij betrokken zijn op onmiskenbare wijze blijk gegeven er hoge prijs op te stellen dat de gemeente blijft zoals zij is. Het bezwaarschrift van de direct be trokkenen draagt de handtekeningen van 600 gezinshoofden en alleenstaanden boven de 20 jaar. Beter De tegenstanders van de plannen van G.S. stellen, dat de Haagse forensen van MULO-EXAMENS Geslaagd voor diploma A: De dames: M. van der Klooster en D M. Zwanenburg beide te Katwijk a. Zee. C. Visser te Leiderdorp. E van Starkenburg te Rijnsburg. M. A. T-mmermans en H. W. van der Plas beiden te Katwijk a. Zee en C. J. van der Beek te Haarlemmermeer De heren: K M. van Duijvenvoorde te Katwijk a. Zee. J. Hoek. W. A. van Leeuwen, beiden te Katwijk a. d. Rijn, A. Ouwehand te Katwijk a. Zee, M. J. de Vries te Katwijk a. d. Rijn, J. W Wessel te Rijnsburg, J. van Dorp te Oegstgeest en J. A. Hubeek te Leiden. Geslaagd voor het diploma B: De dames: M. C. Smit te Leiden en J Zijlstra te Oegstgeest. De heren: R. Beurse, J. C. Calsijn, R. E. van der Water, J. van der Tuin. J. Visser en J. van Wezel allen te Lei den. Voor A en B tezamen afgewezen 5 kandidaten. De kandidaten bij wier naam een sterretje staat, behaalden tevens het middenstandsdiploma. de nieuwe wijken qua levenssfeer beter bij Voorschoten dan bjj Leiden aanslui ten. Voorschoten is een levenskrachtige inc> gemeente met een groot aantal forensen, j tnkomrtên 'uff Jemeentè'fonds" en bela^ Bestuurlijk heeft Voorschoten deze sterke ontwikkeling al goed weten op te vangen. In 6\» jaar werden 1116 wonin- WASMIDDEL gen gebouwd in Voorschoten, terwijl in de tweede helft van dit jaar nog 214 wo ningen gereed komen. In dezelfde tijd kwamen 2 ulo-scholen, 2 lagere scholen van 8 lokalen en een kleuterschool ge reed. Met de bouw van een 3e ulo wordt binnenkort begonnen. In 1954 werd een Gezondheidscentrum gesticht, waarin de drie kruisverenigingen samenwerken. Verder kwamen gereed: een cultureel centrum, een groot sportpark en drie grote troephuizen voor padvinderij. Financieel bezwaar Ook over het financiële nadeel wordt door B. en W. nadrukkelijk besproken. De uitgaven van de gewone dienst zou den niet ernstig verminderen, maar de tingen zouden sterk achteruitgaan door verlies van zoveel woningen en inwoners Indien de grenswijzigingen een feit wor den hebben B. en W. zelfs in hun pre advies een ontwerp wetsartikel opgeno men, waarbij Leiden en Valkenburg ver plicht zouden worden gedurende ten hoogste 15 jaren bepaalde uitkeringen aan Voorschoten te doen. B. en W. delen tenslotte mee, dat dit pre-advies opgesteld is in overleg met prof. mr. D. Simons. (Daaruit blijkt, dat prof. Simons dus de adviseur is, die geruime tijd geleden voor deze kwestie als adviseur is aange trokken. Totnutoe was de naam van de adviseur nooit genoemd en was deze ken nelijk alleen aan de raadsleden door geheime vergaderingen bekend. Red.) B. en W. stellen bovendien voor prof. mr. Simons met burgemeester De Kool te benoemen tot gemachtigden voor de gemeente om de raad bij de openbare zitting van G.S. op 27 juli a.s. 's middags om 2 uur, te vertegenwoordigen. Bevorderd van klas 1 naar klas 2. ONDERBOUW Klasse la: Ineke Baartse, Selma Blonk, Wim Buurman, Wim van Door nik, Trudy Glasbergen, Gideon Hekster, Anke Heymans, Chris^of Impeta, Pau line Jansen, Bea Marijt, Jan v. d. Meu- len, Reino Rustige, Marijke van Rijns- wou, Loek Schipper. Erna Sleeboom. Nel- la Star, Katie Verduyn, Marja de Vos, Koos de Wachter, Kok v. d. Weerthof. Klasse lb: Nan Anes, Ina de Bak, Judy v. d. Berg. Roeland Boot. Arjan Eigenbrood, Dick Glasbergen, Catrien Guldemond, Robby Hasper, Mare Heule, Lies den Hollander, Tilly Houwing, Kees d. Kaay, Winnie Kedde, Piet Kra nenburg, Henny Kromhout, Peter La- man, Marten v. d. Lee, Annelies Matze, Ary Jan v. d. Meer, Paul v. d. Mey, Pat ty Neervoort, Fré Passchier. Anneke Sepers, Margaret Storm, Boukje Boer. Klasse lc: Caty Barnhoorn, Lies Bergsma, Jaap v. d. Broek, Enno Bijle- veld, Robert van Duuren, Leo Ginsel, Hille Huigens, Lynke Korenhof, Gert v. d. Laan, Thijs van Leeuwen, Adri v. d. Marei, Stanneke Meyrink, Martje van Nes, Johan Pruis, Ank Reyenga, Gerrit Ruhaak, Truus Schut, Truus Smitte- naar, Hermien Tobé, Niek van To, An neke Verweij, Lida Wijlage, Gijse Her mans. Klasse ld: Pim Baarspul, Tommy Ba- velaar, Jenne Bloem. Dick van Buren, Corry den Haan, Ries Hebly, Bastiaan 't Jong, Maya Klein, Piet Leurink, Leen 1. Linde, Joke Marcelis, Lien Meyers, Ankie v. d. Niet, Theo Reints Bok, Simo- ne Robbers, Sjoukje Rullmann,, Hans van Rijn, Kees Schipper, Ellen van Tongeren. Henk Tijsterman. Greetje Visser, Hillebrand v. d. Zee, Peter La- ban. Klasse le: Willem Bockom Maas, Kees Bogaards, Henk Bongers, Rob v. d. Broek, Wijn van Dam, Frans van Eg- mond, Rien de Jonge, Bram Kranen burg, Dick Krijgsman, Wim v. d. Kwaak, Wim Nijenhuis, Huig Ouwehand, Niec Parlevliet, Kees Plug, Johan Rade, Paul Smit, Martien van Sprang, Dirk Jan van Straten, Wim Stuiver, Freddy Tee- kens. Klasse If: Rudolf de Boer, Jaap Bui- tink. Willem Flim, Evert Ketting, Kees Loeve, Alex Meert-ens. Wim Meyerink, Frans v. d. Mooren, Peter Jan Mulder, Koos v. d. Niet, Hans van Nieuwkoop, Herman Nievaart, Henk Posthumus, Rienko Prins, Nico Rade, Martien van 't Riet, Dick Schonenberg, Sjaak Schou ten, Kees van Steenwijk, Henri Stolp. Gerard Timan, Hans Vis. Bram de Vis ser, Renée Huigens. Niet bevorderd 42 leerlingen. Bevorderd van klas 2 naar klas 3. AFDELING H.B.S. Klasse 2a: Willy Bergman, Nico Blansjaar, Aart Boekee, Els Brandt. Henk Breuker, Willemijn Docter, Gerie Groot, Carla Hendriks, Ziska Kepel, Carla van Klaveren, Janny Kruger, El- lie Langmuur, Jeannette v. Leeuwen, Henk de Mooy, Cariene van Ooijen, Machiel Overduin, Jos Piers. Klasse 2b: Arend van Delft, Jelle van Doornik, Ton van Egmond, Paul Favier, Herno Geysman, Ton Haarsma, Bert Jan Hey, Riet van Leuveren, Albert Jan de Neef, Anneke Olden, Mijke de Ru, Trudy Schouten, Eddy Timan, Barbara d. Voet, Annemieke Wetting, Janny van Zuylen, Petra Jonkers. Klasse 2c: Frank Basters, Noor van Dee, Leendert van Duyvenbode, Anne Kari Gorter, Anki v. d. Groef, Roland Groenevelt, Margreet van Herpe, Els Hymans, Dick Hoogendam, Tonny van Hulzen. Tineke Jansen, Philippine Kort- hof, Alie Maandag, Coby v. d. Plas, Jaap de Ruyter de Wildt, Bas Schipper, Kees Stieding. Klasse 2d: Tom Admiraal, Hans Bui tenhuis, Klaas van Egmond, Alt Hoge- woning, Ton van Hoven, Wim de Jong, Leo Kreft, Wim Laman, Herman La- mers, Wim v. d. Luyt, Sjaak Nonhebei, Arie Remmelzwaal. Lex Roberti, Her man Roest, Kees van Rooyen, Ben Slee- bos, Karei van Turennout. Wim Veld- huyzen, Hans Vermeer, Joek Vlasblom, Gerco Wilbrink. Klasse 2e: Klaas v. d. Broek, Jacq van Gent. Geert Grootjans. Nico Hel mus, Adrie Hoek Bram Hogewoning. Nico Hollebeek, Peter Horsman, Henk Hulzinga. Piet Jan Jansen, Wouter de Jong, Dick Knetsch, Theo de Krijger, Gerrit v. Kruistum. Frank Mulder. Ni co Ravensbergen. Aart van Rijn, Fridus Valkema, Kees Varkevisser, Wim Veer man, Taco Veldstra. Gerard de Vries Niet bevorderd 30 leerlingen. Bevorderd van klas 3 naar klas 4. AFDELING H.B.S. Klasse 3a Guido Bakema, Jaap v d. Berg, Willeke Betram, Janny Boer, Gre ta Broks, Albert Brijnen, Job Clausen, Koos Duindam. Truus van Dura. Piet van Duivenbode. Nelleke van Dyk. Jan Joziasse, Tineke Klinkenberg, Anneke de Koning, Ada Kranenburg. Ada Krom hout, Marieke Schut. Coby Storm, Lies- beth Stoute, Irene Vis, Irene Visser, An neke Westerink. Klasse 3b: Corry van Anrooy, Wim Eradus, Emmy v. d. Eykel, Nel van Gos- liga, Paul v. d. Horst, Rudi Nieuwen- huis, Kees van Nieuwkoop, Marie Louise Otto, Gé van Ravenstein. Riet Schrier, Coby Spierenburg, Ineke van Spronsen, Mineke Vercouteren, Henk Vos, Jan van 't Wout, Rini Oldenhof. Klasse 3c: Hans v. d. Berg. Gerrit den Heyer, Nico Kapteyn, Dirk Kieft. Fred Kiel, Piet Kranenburg, Roland Kukler, Jan Kuit, Rudi v. d. Lip, Kees Los, Arie Meerburg, Jaap van Meijgaar- den, Bert- de Mooy, Gé Nieuwenhuis, Jan v. d. Plas, IJsbrand v. d. Plas, Herman Posthumus, Aart Schutte, Piet Spieren burg. Klasse 3d: Gerard Bassie, Jaap Beste- breurtje, Nico v. d. Gugten, Jan Heid,s- ma, Jos Holthaus, Alfred Kolderman, Floor Kuyt, Paul Mekking, Jaap Parle vliet, Klaas v. 't Riet. Jaap van Rijn. Roel Riphagen, Arend de Roode, Penk Stek, Joop Stuiver, Bram de Vente, Frans Verlinde, Rob Visser, Adrie de Vlaming, Adrie Walle, Dick Wijnands, Cor Zandbergen. Niet bevorderd 23 leerlingen. Bevorderd van klas 4 naar klas 5 AFD. H.B.S.-A. Klasse 4A: Peter Berg, Dineke Boek kooi, Jerphia Fabery de Jonge, Elly Hillebrand, Riet Ketting. Peter de Ko ning, Roel Crabbendam. Dick Krom hout, Arie Ouwehand. Arie v. d. Plas, Meino Scheffer, Daan Stichter, Ton Visser, Joop de Vreugd, Greet- van 't Woud, Margriet Zimmerman, Iet Zuid broek, Joke Kreft. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Bevorderd van klas 4 naar klas 5. AFD. H.B.S.-B. Klasse B4a: Adrie Barnhoorn, Dicky Bos. Elly Hendriks, Arie de Hoog, Do nald ten Hoven. Joost Huysman. Hilde Knibbe, Dick Meirik, Gé le Nobel, Piet Parlevliet, Harm Poort, Astrid Questro. Machteld Slappendel, Fits Verbree, Arie Verhoef, Kees Verloop, Ide Vos, Dientje Vreeken, Peet de Jonge. Klasse B4b: Dik v. d. Brink, Jelke Brinksma, Kees Buys, Co Carstens, Hans Dreef, Jaap Haasnoot. Dingeman Jan sen, Piet de Jong, Harm Kooreman, Maurits Kroon, Jan de Lange, Jan Mets, Hans Oudshoorn, Cor v. d. Plas, Piet Sosef, Hugo van Sprang, Bastiaan Vooys, Peter Walop, Wim Westerveld. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Van klas II naar klas III gymn. Klasse Ila: Anita Beeftink, Martie van Bemmel, Albertus Berkhof. Ridens Bolhuis, Hilde Bouma, Rob Bruining, Ma rijke Dijkstra, Trees Elias, Ada Guyt, Tineke Harmsen, Petra Hogewoning. Geert Hovingh. Piet Jagers, Roelof Kammer, Liesbeth Korthof, Jan Kijne, Niesje Laman, Christina Oudshoorn, Ni co Siljée, Joop van Strien, Anton To bé, Wil de Visser. Klasse lib: Tom Beekhuis, Nellie Enserink, Aart Fockens, Chiel Hekster, Marjolein Hennes, Jeanne Jansen, Nan- ning de Jong, Piet Kousemaker, Mar tien Kroon, Jacqueline Lindhout, Betty van Luyn, Marja Meerburg, Mieke v. d. Mey, Lia Mulder, Dick Nicolai, Hannie van Norren. Arie v. d. Plas, Marijke Roetert Steenbruggen, Yvonne van Scheepen, Edith Taekema, Dick de Vos, Marijke Zimmerman. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Van klas III naar klas IV gymn. Klasse III: Hans Bijleveld, Marijke Haartsen, Marius v. d. Heuvel, Lieuwe de Jong, Angeniet Klein, Alice v d. Kwaak, Wim Loeve, Hans Erik Mek king, Harry Mulder, Ben Olivier, Joke van Ommering, Ab van Parijs, Kees v. d. Plas, Jan Postma, Jan Pronk, Steef Stolp, Carla Versteeg. Niet bevorderd: 6 leerlingen. Van klas IV naar V gymn. Klasse IV: Hans de Bruyne, Ber nard Bijleveld, Matje Diemer John Fockens. Jaap Guyt, Lies v. d. Haspel. Kees Horsman. Kees v. d. Horst. Alis Koekoek, Dimmy v. d. Oever. Dick v. d. Plas. Gert-Jan Scholten, Fokkelien Schram, Harm-Jan Smid, Jos Visser. Hans Vöge, Jan Vos, Tineke Wagenaar, Lieke v. d. Weerthof. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Van klas V naar VI gymn. Klasse Va: Greetje Eerkhof. Nel v. d. Broek, Piet Brouwer, Kees Datema, Cok van 't Hoff, Hans Kedde. Hans Overduin, Rina Verhaar, Herman van Zwieten. Klasse Vb: Niek Jan van Bemmel. Wim Bladergroen, Chiel van Diggele, Colleen van Doornik, Teun van Dijk, Truus v. d. Gugten, Bram Huysman, Woensdag 12 juli Het reeds bejaarde gebouwencomplex aan de Oosterkerkstraat langs het water van de Zijlsingel krijgt binnenkort zijn vierde bestemming. Eens eigendom van de Leidse Katoenmaatschappij, daarna in handen van de Edelachtbaar Siga renfabriek. waren deze gebouwen tot voor kort nog de huisvesting van Royal Mc Bee Nederland N.V. Toen dit bedrijf de nieuwbouw aan de Rooseveltstraat betrok konden de Leidsche Onderwijsin stellingen. die aan de Rijnsburgerweg uit hun jasje barstten, beslag leggen op het complex aan de Oosterkerkstraat. Dat is nu alweer enige tijd geleden, maar het heeft wel wat moeite gekost de 7000 vierkante meter geschikt te ma ken voor 't 300 man tellende personeel, dat zich inzet voor het schriftelijk on derwijs. De gebouwen hebben een in grijpende wijziging ondergaan, hetgeen vele genodigden zullen kunnen zien. wanneer zij de officiële opening op woensdagmiddag 12 juli door mevrouw mr. Chr. A. de Ruijter-De Zeeuw als waarnemend commissaris van de Ko ningin in de provincie Zuid-Holland zul len bijwonen. Tot de aanwezigen zullen ook vertegenwoordigers van het ministe rie van Ónderwijs en van de Belgische Ambassade behoren. Ook in rayon Leiden Werkloosheidscijfer blijft maar dalen Het. wordt langzamerhand een „oud" liedje: het werkloosheidscijfer blijft maar dalen. Ook in het rayon, dat ressorteert on der het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Doezastraat te Leiden. Dat rayon omvat Leiden, Alkemade. Leiderdorp. Oegstgeest. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Het toch al lage werkloos heidscijfer in dat gebied is in de maand juni nog eens met 13 gedaald en op 101 gekomen. Dat betekent 3 van de af hankelijke mannelijke beroepsbevolking, een percentage dat laag is vergeleken bij Zuid-Holland (5 en geheel Neder land <8ri->. En de nu geregistreerde werkloosheid is in sterke mate gecon centreerd in de categorie van de minder geschikte arbeidskrachten (69 van het totaal van 101). In vrijwel alle bedrijfstakken is dan ook de vraag naar arbeidskrachten ge stegen. Men zou thans reeds 864 krach ten kunnen plaatsen, vooral in de tex tielindustrie, de metaalnijverheid en de bouwnijverheid, waar de nood het nü- pendst is. Door de inschrijving van pas afge studeerde scholieren is de arbeidsreser ve van vrouwen toegenomen nl. van 38 tot 46. maar dit getal staat nog in geen enkele verhouding tot de vraag, die met 39 is gestegen tot 440. Er bestaat vooral behoefte aan vrouwelijk handelsperso- neel <63), kantoorpersoneel (92), huis houdelijk personeel (90) en textielar- beidsters (36). ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren M. Reints Bok (Noord- wijk aan Zee) en F. Brandt Corstius (Leiden); voor het doot. ex. Vrije Stu dierichting in de Rechtsgeleerdheid de heren B. M. Leverland en P. A. Ran- dour (beiden Leiden); voor het kand. ex. Westerse Sociale Wetenschappen mej. A. G. van Santen (Den Haag); voor het doet. ex. Westerse Sociale Wetensohappen mej. M. J. M. Kooien (Wassenaar) en voor het examen MO. Biologie de heer S. Verploegh (Den Haag). Jan Kromhout, Jaap Mulder. Leen v. d. Niet. Hann van Riet. Niet bevorderd: 2 leerlingen. EINDEXAMEN!!! Geslaagd Klasse Vla: Ada v. d. Bent, Tineke Boer, Jan Bijleveld, Albert van Diggele, Geb van Doornik. Jan Helmus, Gera Hogewoning. Henk Jan de Jonge. Martientje Knibbe. Ans Kroese, Anne ke v. d. Laan. Andries Post-ma, Martien Rittersma, Hans Stolp. Klasse VIb: Rinske Bouwknegt, Klaas Maas. Kandidaten: 20. Afgewezen in totaal 4. Alsnog geslaagd voor het toelatings examen: Marianne v. d. Mey, Wim Nag- tegaal. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Ook in brillant ringen. Ruime keuze in alle prijzen. OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Booteigenaars zijn meestal zeer trots op hun bezit. Velen besteden heel wat vrije uurtjes aan de verzorging van hun geliefd vaartuig. Het is hun oogappel, en de gast bij een zeiltochtje kan zich niet méér verdienstelijk maken dan door wat respect te tonen voor al dat werk. Trek zachte schoenen aan om het dek niet te beschadigen I Bied de helpende hand bij het optuigen van de boot, met een open oor voor de vakkundige aanwijzingen! Laatste tip: op het water smaakt een sigaret zo nu en dan bijzonder goed. Welke neemt U mee om te presenteren? Gladstone natuurlijk. Want Gladstone - met of zonder filter - is de sigaret die iedereen voldoening schenkt. KING SIZE VOORNAAM EN AANGENAAM Uitgelaten stemming aan boord van schip Voor de derde achtereenvolgende keer maakten de meisjes van „De Sleutelbloem" een vaartocht naar de Kaagsocieteit om aldaar de door haar behaalde getuigschriften in ontvangst te nemen. Ze hebben er een heel feest van gemaakt. Aan boord van het schip heerste een uit gelaten stemming, zowel op de heen als op de terugreis. Het teas hoe kan het ook anders weer een ge hos en gejoel van jewelste. Een ac cordeonist zorgde tijdens dit uitstap je voor populaire muziek, op de maat waarvan naar hartelust gedanst kon worden. De leidster van de Sleutelbloemen, mej. A. L. Huijsman. rcas ook van de partij. Zij hield temidden van al het feestrumoer op de Zijl een oogje in het zeil. Tijdens de bijeenkomst in de Kaagsocieteit kreeg deze actieve leidster lof toegezwaaid voor de wijze waarop zij de belangen van de meis jes behartigt. Waardering De voorzitter van de Stichting voor Ontwikkeling en Ontspanning van Meis jes, werkzaam in bedrijven, de heer D. van Eek, die de meisjes hartelijk toe sprak, maakte van de gelegenheid ge bruik om de directrice en leraressen van de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg te danken voor alle onder vonden medewerking. Zonder haar zou het werk van de stichting niet kunnen slagen, zei hij. Nadat de heer Van Eek de meisjes op het hart had gdrukt zo veel mogelijk kennis te blijven vergaren werden de getuigschriften uitgereikt. Mej. H. H. F. Henderson, die per auto Uitspraak van Arbitrageraad De Raad van Arbitrage voor de Bouw bedrijven in Nederland heeft een scheidsrechterlijk vonnis gewezen in een geschil tussen de N.V. Bouw- en Aan nemingsmaatschappij. De Zuid-IIolland- se N.V. te Noordwijk, thans te Voort huizen en de stichting Nieuw Leids Die renasiel te Leiden. Het betreft hier de bouw van het Leidse Dierenasiel met wo ning aan de Besjeslaan te Zoeterwoude. De aanneemster vorderde betaling van een hoofdsom van f 6 600.—Het bestuur van de stichting, dat haar verdediging had opgedragen aan onze stadgenoot, de heer Th. J. van der Heijden, voerde bij monde van deze aan, dat zijn cliënte het niet verantwoord achtte het gevorderde bedrag te betalen, omdat het werk niet naar behoren was uitgevoerd. De aan neemster had z.i. niet gepresteerd, waar toe zij gehouden was. Een belangrijke rol in deze zaak speelden mede de wijzigin gen in het oorspronkelijke bestek van de architect. Er waren twee zeer uiteen lopende staten van wijzigingen in om loop. Eén opgesteld door de tegenwoor dige voorzitter van stichting, de heer A N. Zekveld, alsmede één opgemaakt door I de architect. Het bestuur van de stich ting verklaarde de door de architect op- gestelde staat van wijzigingen voor en j bij de bouw niet te hebben gezien en dat Ihet eerst in een veel later stadium van die staat kennis nam. De Raad overwoog dat dit een kwestie is tussen de stichting en de architect, nu deze architect en de directeur van de Zuidhollandse verklaard hebben, dat de zeer ingrijpende staat van wijziging door de. architect vóór de gunning aan de aanneemster ter hand was gesteld. De Raad is blijkens het scheidsrechterlijk vonnis van oordeel, dat de principaal aan de architect tegen over de aannemer verbonden is, ook al is de architect of zijn familie aandeelhou der van de aanneemster, dus belangheb bende bij de aanneemster. De Raad van Arbitrage constateert in de uitspraak dat de aanneemster verplicht was om de door de staat van wijzigingen zeer aan merkelijk bezuinigde bouw voor het ove rige met meer dan gewone zorg uit te voeren, dat de bouw wel voldoet aan de daaraan te stellen constructieve eisen, doch dat de uitvoering, in het bijzonder het timmer- schilder en glaswerk niet met zorg is geschied De Raad van Arbitrage verminderde de vordering van f 6 600 en die voor ren te wegens niet tijdige betaling van het restant van de aanneemsom, met een be drag van f 2.600, bepaalde dat de rente hierover slechts zou lopen vanaf de dac. waarop de zaak voor de Raad van Arbi trage werd aanhangig gemaakt en be paalde dat ieder van partijen de helft van de arbitragekosten voor haar reke ning moest nemen. De betrokken architect was voor de uitspraak van deze arbitrage-raad reeds door de Architectenraad zeer ernstig be rispt terzake van het feit. dat hij zijn zelfstandigheid als architect door de relatie met de aanneemster in gevaar had gebracht. naar de Kaag was gekomen, heeft zich met de overhandiging van deze waarde volle papieren willen belasten. Heel wat De namen van de meisjes werden een voor een afgeroepen. Het waren er weer heel wat. Dispensantengroep: Ria Vlasveld. Lies beth Lepelaar, Eva Ouwerkerk, Rietje Siera. Joke de Kier met lof, Sonja Schip per, Marry Laven, Joke Boekkooy, Geer trui v. d. Plas. Middaggroep: Jannie de Nijs. Annie v d. Woerd, Rietje Leas, Joke Lens, Ju dith Arnoldus, Ria v. d. Tang, Greet Kramer. Joke v. Gessel. Gonda v. d. Hoogt. Janny Betgen. Elly v. Kempen, Jeanét Oudshoorn, Annie Klitz <Hille- gom), Corry Wynands (Noordwijk), Joke Breeveld, Bep Opdam. Suze v Kampen, Toos v. Helder, Ineke Petit, Roos Krug, Greet Langerak, Nel Duiker. Trudy de Haas (Noordwijk), Elly Kilhn, Joke v. Roven, Cokkie Angenent. Leny v. d. Lek. Hermien v. d. Nagel (Woubrugge), Greet v. Berkel. A vond groepen: Bep Schoneveld (Rjjns- burg), Ria Jansen, Marry Vis. Janny Ouwerkerk. Corry Wendt. Franca v. d. Burg; Joke Rietkerken, Marijke v. Iter- son (Rijnsburg), Riet v. Iterson (Rijns- burg). Nel v. d. Kooi (Rijnsburg), An neke Sierat, Ali Rombout, Mieke Koek, Riet Passchier. Marian Kuyters, Adri Dorrepaal, Wilma Sassen (Ter-AarJo Bakker (Voorhout). Annie Boom, Maaike Keyzer, Marry Bouwman, Tiny Stoof. 2e jaars: Tiny v. Biemen. Tiny Zijlstra, Riet v. Leeuwen Hazerswoudemet lof, Dora Bouwman. Ria de Romijn, Lenle IJzerman, Ida Bakker Valkenburg Ti neke v. Leeuwen, Joke Vink (Noord wijk). Advertentie MUS WASMIDOa «vaw it lo PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift getiteld: ..Een ontleedkundig-functioneel onder zoek van de voetwortel", de heer A. Huson. geboren te Pasuruan (Java) en thans wonend te Leiden Promoter was prof. dr. J M F. Landsmeer De pro motie geschiedde cum laude Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde, op een proefschrift getiteld: .Ontogenesis and Phylogene sis their interrelation and their in terpretation". de heer P. Smit. geboren te Lelden en wonende te Katwijk aan Zee. Promotor was prof. dr H. R v d Vaart.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3