Nationale estafetteweclstrijden in de Leidse Hont verwaaiden OUTSPAN sinaasappelen LEFTHANDER ROD LAVER EN MC KINLEY IN EINDSTRIJD Hongerstaking van Duitser in Huis van Bewaring Maastricht Morgen hij Ned. Spoorwegen weer beraad over arbeidsvoorwaarden DAF-TRUCK5 GEBR. VAN ULDEN DONDERDAG 6 JULI 1961 Huldiging Gerda Kraan Yele ploegen lieten verstek gaan Ook dc Nationale estafettewed strijden die A.V. Holland gister avond op de Leidse sintelbaan organiseerde zijn verwaaid. Vele ploegen lieten verstek gaan, zodat het een weinig aantrekkelijk geheel werd. Opmerkelijke prestaties wer den er dan ook niet geleverd. Even zag het er naar uit, dat de sprint- driekamp voor heren: 4 x 60 m., 4 x 100 m., 4 x 200 m., een span nend verloop zou krijgen, omdat de ploeg van De Bataven, met een imponerende Ton van Rooyen als laatste loper vooral op de 4 x 60 m. aardig werk liet zien. A.V. Holland, met de lopers Smit. Van Venetiën, Van Heek en een ge-blesseer de Meyer, leek voor het eerst sinds vele. vele jaren een nederlaag tegemoet te gaan tegen de stadgenoten. Zover is het echter niet gekomen, in de eerste plaats omdat op de 4 x 200 m tot uiting kwam dat de Bataven enkele klassen minder waren het -verschil met de oranjebroeken bedroeg 3.7 sec! en in de tweede plaats omdat zij op de 4 x 100 m gediskwalificeerd werden, wegens een foutieve wissel. DE HAAS—VERKADE Het enige nummer dat ons het win terse klimaat deed vergeten was de 4 x 1500 m. Langzaam maar zeker ging het ernaar uitzien dat het weer een duel zou worden tussen Rein Verkade de laatste loper van AAV '36 uit Al phen en de Lei denaar Piet de Haas van AV Holland. Gijs Hoope, de eerste man van de oranjebroeken zorgde voor een stevige voorsprong op de Alphena- ren. Joop van Leeuwen verloor enkele meters terrein en Piet Seller, als derde schakel moest zelfs dulden dat AAV '36 naast de Leidse formatie kwam. We derom kreeg men dus op de Leidse sintelbaan het duel De HaasVerkade voorgeschoteld. Verkade leek te gaan winnen, omdat de afstand slechts 1500 m bedroeg en dat is doorgaans een te korte afstand voor een wat stroeve De Haas. ZELFVERZEKERD Ditmaal echter zagen we een leven dige. soepel draaiende De Haas over de baan gaan. Een zelfverzekerde Piet de Haas, die enkele dagen geleden door een vooraanstaand sportarts is onder zocht en die daardoor nu van elke kwaal genezen was en voor een Rein Verkade in het geheel niet bang was. zélfs niet op zo'n .sprintafstand" als de 1500 m. Drie ronden lang mocht Verkade in het spoor blijven van de oranjebroek, toen was het finaal af ge- Advertentie Zojuist gearriveerd van de zonnige Kaap de Goede Hoop een schip vol heerlijk sappige 07%. Zg'Óf. 7e firpZê/i. lopen. Tegen de wind in er was nog zeker een afstand van 350 m af te leg gen lanceerde De Haas een demar rage. die onstuitbaar bleek. Met een warm applaus werd de Noordwijkêr door de laatste meters getrokken. AV Holland had gezegevierd in 16.57.3. Verkade, en dus ook AAV '36. moest in deze laatste ronde vele meters afstaan: 16.59.8. BLOEMEN VOOR GERDA KRAAN Over de huldiging van Gerda Kraan, de Bataven-atlete die in Moskou zulke voortreffelijke wereldprestaties boekte, kunnen we zeer beknopt zijn. Goed, zij werd toegesproken achtereenvolgens door de voorzitter van AV Holland, de heer H. C. Rietbergen, de vertegen woordiger van de sportstichting, de heer P. Breedeveld, de voorzitter van de afdeling Leiden der KNAU en de voorzitter van De Bataven de heer H. Mentink en zij kreeg verscheidene bos sen bloemen, maar zij vonden deze hul diging van een wereldatlete eindelijk beschikt Nederland weer eens over zo'n Fanny Blankers-Koen maar minne tjes. Het publiek op de tribune in derdaad, er waren er niet veel die ge tuige waren van deze koude estafette avond werd er niet bij betrokken. Ineens was daar de stem van de voor zitter van AV Holland en was de hul diging reeds in volle gang. We vonden bet een eenvoudige bedoening. DE UITSLAGEN Dames tweekamp 4 x 60 meter: 1. ALO 31.6; 2. Bataven 31.7. De heer Noordenbos van de Af deling Leiden van KNAU overhan digt de reeds flink in de bloemen gezette Gerda Kraan een beker. (Foto L.D./Holvast) 4x80 meter jongens B: 1. Holland I 39,3; 2. Bataven 40.4. 4x100 meter jongens A: 1. Haarlem 45.6; 2. Trekvogels 45.6. 4x100 meter meisjes A: 1. AAV '36 56.1. 4 x 100 meter. Dames Sprinttwee kamp: 1. ALO 52,8; 2. Bataven 56.1 Einduitslag sprinttweekamp dames: 1. ALO 84.4; 2. Bataven 87,8; 3. Spor tief II 94.5. 4x 1500 heren: 1. Holland 16.57.3; 2. AAV '36 C 16.59.8; 3. ALO 18.08.0. 4x60 meter jongens: 1. S en L. 31,6; 2. Gouda 31,7; 3. Holland I 31,9. 4x60 meter meisjes C: 1. Bataven 35.6; 2. AAV '36 35.9; 3. Sportief I 36.0. 4x80 meter meisjes B: 1. Sparta 41.9 2. Sportief 44.6; 3. SIOS 45.6. 4x 300 meter junioren A: 1. Zaan land 2.28.4; 2. Haarlem 2.30.5. 4x300 meter junioren B: 1. Hol land I 2.44.1. 4 x 200 meter heren sprinttweekamp: 1. Holland 1.33.5; 2. ALO I 1.33.6. Totale uitslag heren sprinttweekamp: 1./2. Holland en ALO 165.4; 3. Trek vogels 168.7; 4. ALO II 172.0. Wimbledonkampioeuschappen Voor de derde achtereenvolgen de maal heeft de tengere Austra lische lefthander Rod Laver zich geplaatst voor de heren enkelspel finale van Wimbledon, waarin hij morgen zal uitkomen tegen de Amerikaan „Chuck" Mckinley. De rood-harige Australiër versloeg in de halve finales met 6—2, 8—6, 62 de flegmatieke Indiër Rama- nathan Krishnan, die door de ster ke service en het uitstekende volleren van zijn tegenstander geen ogenblik tot zijn normale subtiele spel kon komen. Laver liet de breedgeschouderde In diër als het ware geen tijd voor wel doordachte slagen en hoewel Laver's service slechts twee „aces" telde, bracht deze Krishnan toch telkens in een moei lijke positie. Snel oplopend naar het net scoorde Laver punten met magnifieke fore- en backhand volleys. De service van Krishnan, die zo'n be- Koersen Duindigt O Holly Scott-prljs: 1. Anastasia Hanover (H. C. ten Hagen) (1.36.6) 2. Arion Athel; 3. Athoom. Tot.; wl. f 10.10, pl. 2.60, 3.20, 2.10, koppel 7.40, cov. 17. Hanover's Pete-prljs: 1. Yostra (G. Ray- makers) (1.32.4); 2. Xanover; 3. Zwentl- bold. Tot.: wl. f2.80. pl. 1.50, 2.30, 1.40, koppel 9.10, cov. 12.20. Holland Hanover-prljs: 1. Young Mo- menal (J. Oostlng) (1.27.6); 2. Yssel; 3. Yankee Erebus. Tot.: wl. f6.30. pl. 1.90, 1.60, 4.20, koppel 12.90, cov. 4.70. Harrle Scott-prljs: 1. X Tello (J. Oos tlng) (1.25.7); 2. Volann O; 3. Xessldor. Tot.: wl. f3.50, pl. 1.80. 2.20, 1.70, koppel 10. cov. 5.90. Hendrik Gregor-prljs, met autostart: 1. Uranus (F. J. Eerenberg) (1.20.4); 2. Wie- bellne Wip; 3. Umber. Tot.: wl. f4.30, pl. 1.70, 2.30, 2.50, koppel 14.90. cov. 6.90. Hollywood Nlmble-prijs: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1.21.5); 2. Urma Norton; 3. Q. Bascom. Tot.: wl. f2.50, pl. 1.60, 1.80, 2.10, koppel 6. cov. 3.60. De rennen: Sandjar-prijs, le afdeling: 1. Rex Muii- dl (A. Kammerzelt); 2. Altai; 3. Marlalva. Tot.: wl. f 1.70, pl. 1.30, 2.80, koppel 9 70, cov. 7.70. Prince Chevaller-prljs: 1. Sir Edwin William (H. J. v. d. Kraats); 2. Easter Monday; 3. DJebal. Tot.; wl. f3.30, pl. 1.50, 4.40. koppel 9, cov. 4 40. SandJar-prlJs. 2e afdeling: 1. Parnas sian (H J. V. d. Kraats); 2. Sollman; 3. Turmwacht. Tot.: wl. f4.70. pl. 1.70, 1 60, 3.60, koppel 4, cov. 3 90. Totallsator-omzet: f89.493,50. HENGELSPORT W.B.M. hield een viswedstrijd op de Kaag. De uitslag was: 1. H. v. d. Leek 9 stuks; 2. F. v. d. Meer 2 stuks; 3. W. v. d, Berg 3 stuks; 4. C. Laterveer 2 stuks 6 W. Teske 1 stuks; 7. B. Voskuil 2 st.; 8 J. Boekkooi 1 st. De vangst was zeer slecht. langrijk wapen was geweest in diens partij tegen Emerson, kon Laver in het geheel niet imponeren. Zevenmaal in totaal doorbrak de Australiër de service van de Indiër, die in de eerste set min of meer van de baan werd geveegd. Daarna handhaafde Krishnan zich tot 66 op zijn service, kwam zelfs met 300 voor te staan, maar verloor ver volgens vier punten achtereen, waarvan de laatste op een dubbele fout. De Australiër had daarna niet veel moeite om ook de tweede set op zijn naam te brengen. In de derde set scheen de Indiër niet meer de kracht te hebben om terug te vechten. Laver doorbrak al spoedig zijn service en in korte tijd de bal bleef hoogstens drie of vier slagen in het spel werd het 62 voor de Australiër. De hardheid had gezegevierd over de tac tiek. Enorme vechtlust „Chuck" McKinley, de tegenstander van Laver in de finale, heeft zich in de afgelopen week ontpopt als één van de kleurrijkste figuren van Wimbledon. De 20-jarige Amerikaan heeft een vrijwel ongelooflijk anticipatie-vermogen, re tourneert de meest onmogelijke ballen, en valt bovenal op door de enorme vechtlust, die hij in ?lke partij aan de dag legt. Tegen die combinatie van kwa liteiten was de 20-jarige Brit Michael Sangster niet opgewassen. Hij verloor in 80 minuten met 64, 64, 86, maar niet nadat hij tot het uiterste weerstand had geboden aan het superieure spel van de Amerikaan. Toch hadden de toeschouwers op de uitver kochte tribunes de indruk, dat Sangster niet in zijn beste vorm stak. De Brit was nerveus en sloeg verscheidene dub bele fouten. Maar ook zonder dat, zou hij verloren hebben van MacKinley, die ach ter elke bal aanging en zelfs de beste slagen van Sangster retourneerde. De Amerikaan beschikt over een bijna on uitputtelijke energie, waarmee hij zelfs gevaarlijk kan worden voor Laver. Inbrekers schiepen chaos in een villa Autodiefstallen ook in Leiden De hoofdstedelijke recherche heeft een 36-jarige lasser uit Amsterdam aangehouden, die ervan wordt verdacht in een villa aan de Bilderdljklaan in Aerdenhout te hebben ingebroken, waarbij een grote partij tafelzilver, een elektrische naaimachine, een foto toestel en sieraden zijn buitgemaakt. Deze inbraak is gepleegd in de nacht van zondag op maandag bij afwezigheid van de bewoners. In de nacht van maandag op dinsdag heeft de Zandvoortse politie een Am sterdammer aangehouden, die daar rondreed in een auto. Hij had even te voren het stopteken van een Bloemen- daalse agent van politie genegeerd. De man werd verdacht de auto te hebben gestolen. Nadat hij aan de tand was gevoeld bleek dat hij met de auto de in Aerdenhout gestolen voorwerpen naar het Centraal Station in Amster dam had gebracht waar hij ze in depot had afgegeven. De goederen zijn daar later dóór de politie opgehaald. Tevens kon de lasser worden aangehouden, die als hoofddader van de inbraak wordt verdacht. Hij is op transport gesteld naar het politiebureau in Overveen. De In Zandvoort aangehouden Am sterdammer wordt verdacht van dief stal van een auto in Amsterdam, die hij In Bussum zou hebben verkocht en van diefstal van een andere wagen, in Leiden, die hij in Den Haag had ver kocht. De opbrengst van deze transac ties had hij nog op zak. Beide mannen hadden in de Aerden- houtse villa een grote chaos aangericht. Zij waren van plan een dag later terug te komen om andere goederen van de inboedel weg te nemen maar werden in dit plan gehinderd door een toeval lig passerende politieagent. De Bloe- mendaalse reoherohe gaat na of zij zich nog aan andere inbraken hebben schuldig gemaakt. Engelse matroos overleden na val van acht meter Aan boord van het Britse s.s. „Ben- vorlich". dat in de Waalhaven te Rot terdam lag. is gistermiddag een 17-ja rige matroos uit Glasgow acht meter omlaag gestort. Hij werd naar het Ha venziekenhuis te Rotterdam overge bracht. waar hij enkele uren later is overleden. De jongen was bezig met het openleggen van een ruim. toen hij uit gleed en met zijn hoofd op het tussen dek viel. De heer Arndt reeds uitermate verzwakt (Van onze correspondent) In het Huis van Bewaring te Maastricht is de 41-jarige Duitse wapenhandelaar R. W. Arndt uit Berlijn sedert vorige week donderdag in hongerstaking. Deze hongerstaking is een protest tegen het uitblijven der beslissing van de minister van Justitie over een uitleveringsverzoek van de Zwitserse regering van deze Duitser. De Zwitserse Justitie heeft namelijk vermoedens, dat genoemde Arndt betrokken was bij de moord op een andere wapenleverancier van het Algerijnse rebellenfront, een zekere Marcel Leopold op 19 september 1957 te Genève. De heer Arndt is thans uitermate verzwakt door zijn tot nu toe halsstarrig volgehouden weigering om voedsel tot zich te nemen. Zijn toestand begint dan ook langzamer hand zorgelijk te worden. Nog geen beslissing Tot woensdagmiddag toe werd door het Departement van Justitie op her haalde verzoeken van de verdedigers van Arndt, om de beslissing over het uitleveringsverzoek te bespoedigen, la coniek geantwoord dat de minister nog geen beslissing heeft genomen. Minis ter Beerman wacht blijkbaar nog steeds te vergeefs op beantwoording van de informaties die hij aan Zwitserse auto riteiten stelde, o.a of de moord door Zwitserland als politiek delict dan wel als een misdaad volgens het gemene recht wordt beschouwd. Maar zowel de officier van Justitie bij het Gerechts hof te Karlsruhe als onlangs de offi cier van Justitie te Maastricht heeft overduidelijk vastgesteld dat Arndt de moord te Genève niet kan hebben be dreven omdat hij op die dag in Ber lijn was. De Maastrichtse rechtbank heeft, zoals wij ook reeds meldden, de minister geadviseerd het uitleverings- vei^oek af te wijzen. De beslissing van de minister blijft echter uit. Toch blijkt men op het Departement van Ju stitie enigszins bezorgd te zijn over de gevolgen van de demonstratieve honger staking van Arndt. Vanwege het Depar tement van Justitie heeft men overwo gen de Duitser naar het ziekenhuis van een inrichting in Vught over te bren gen. teneinde hem onder medisch toe zicht te plaatsen. Geen injecties Van welke aard deze medische con trole zou zijn, blijkt uit het feit, dat vanwege de gezondheidsdienst van het Departement van Justitie aan de ge vangenisarts, dokter A. Hollman te Maastricht, werd verzocht de heer Arndt zonodig tegen diens wil injecties voor kunstmatige voeding te geven. Dokter Hollman heeft echter verklaard ook om medisch-ethische motieven iemand niet tegen zjjn wil injecties te mogen ge ven. Zowel de officier van Justitie te Maastricht als de procureur-generaal in Den Bosch onderschrijven deze weige ring van dokter Hollman. In elke Hero vruchten drank proeft u dat unieke verrukkelijke fruitaroma. En... Hero heeft de smaak voor elke smaak. Neem dus Hero, bestel dus Hero. Steeds weer die verrassing van een weergaloos- fijne, koele verkwikking. Steeds weer die ontdekking dat Hero een klasse apart is. Geniet vaker van Herol HERO DRANKEN ZIJN OVERAL GEVRAAGD Ingangsdatum blijft tivistappel WATERSPORT Prijsuitreiking N.I.Y.C. In het kader van de Brasem-week zal maandagavond a.s. te 18.45 uur in het clubgebouw van de Netherlands In ternational Yacht Club in de jachtha ven Van Wijk te Woubrugge de uit reiking plaats vinden van de prijzen in de Hornet-klasse. De Britse ambas sadeur. Sir Andrew Noble, heeft zich bereid verklaard deze plechtigheid te verrichten. Terwijl vermoedelijk ook de Spaanse ambassadeur aanwezig zal zijn. SPORTSPLINTERS Ook de vierde party in de reeks om het persoonlijk dames-schaakkampioen schap van Nederland tussen mevr. Vree ken en mevr. Heemskerk is afgebroken. De afgebroken partyen ook in d derde ontmoeting is de beslissing nog niet gevallen worden hedenavond uit gespeeld. De directie van de Ned. Spoorwe gen zal morgenochtend om elf uur haar overleg met de personeelsraad over de secundaire arbeidsvoorwaar den voortzetten. Om negen uur die zelfde ochtend nog zullen de vak bonden bijeenkomen om te trachten gezamenlijk hun standpunt te bepa len ten aanzien van het rapport, dat hierover is uitgebracht door een uit directievertegenwoordigers en personeelsraad paritair samengestel de commissie. De 24-jarige Oostduitse zwemmer Guenther Tittes heeft by selectiewed- stryden voor de ontmoeting Oost-Duits- landGroot-Brittannië in Oost-Beriyn het wereld- en Europese record op de 100 meter schoolslag verbeterd en ge bracht op 1 min. 10,8 seconden. Het oude record stond sedert 4 mei van dit Jaar op naam van de Rus Leonid Kolesnikov met 1.11.4. Gisteren is in Rome bekend ge maakt, dat de bekende Duitse interna tionaal Horst Szymaniak (Karlsruhe) een contract heeft getekend met de Si- ciliaanse vereniging Catania. Van het transferbedrag, dat rond de 400.000 gul den zou liggen, is 70% voor de Duitser en 30% voor zyn oude vereniging Naast een maandsalaris van f 1 000 krygt Szy maniak premies, een eigen huis en een auto. Gisteren is in Den Haag het inter nationale Jeugdschaaktoernooi voor lan denteams begonnen. De uitslagen waren: NoorwegenNederland 31, België Engeland 0—3 en 1 afgebr. party, Oos- ienryk—Denemarken 21 en 1 afgebr party, West-DuitslandZwitserland 3-0 en 1 afgebr. party. De vakbonden zullen dan reeds ln hun hoofdbesturen hun eigen standpun ten hebben bepaald, mede op grond van de ervaringen, die zy hebben opgedaan in de bijeenkomsten met hun leden, die de afgelopen weken in het gehele land hebben plaatsgevonden. Terugwerkende kracht In vakbondskringen wil men de verbe tering van de secundaire arbeidsvoor waarden, die door de paritaire commissie ln elf punten zijn vastgelegd, laten ingaan op 28 mei (dus met terugwerken de kracht) in plaats van, als voorge steld. op 1 oktober a.s. Tevens gaan er stemmen op om de on regelmatigheidstoeslag voor avondwerk reeds om zes uur des namiddags te la ten Ingaan. De paritaire commissie had hiervoor tien uur 's avonds genoemd. De verruiming in de toekenning van deze toeslag is gesuggereerd door het van communistische zyde onder het spoor wegpersoneel verspreide blaadje „Het Sein" en schynt by het personeel te zijn ingeslagen. By de protestants-chrlsteiyke bonden van vervoerspersoneel wees men ons er echter op. dat volgens de uit 1951 stammende bepalingen in het basisloon van het bedryfspersoneel voor de onre gelmatige diensten tussen zes uur 's mor gens en tien uur 's avonds een toeslag van zeven procent is vastgesteld. Mer achtte het by het PCBV niet on- mogeiyk, dat het College van Ryksbe- middelaars dit ln het geding zal bren gen by de eerstvolgende wyziging van het Reglement Dienst Voorwaarden als men thans de onregelmatigheidstoeslag ook gaat toekennen vóór 10 uur 's avonds Men vraagt zich In Maastricht thans met enige verbijstering af, hoe lang de beslissing van de minister van Justitie nog op zich laten wachten. Advertentie i O 1 Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 Duizenden vogels bij Zoutkamp gedood Desastreuze slachting als gevolg van storm (Van onze correspondent) De felle noordwester storm van de afgelopen dagen heeft bij Zoutkamp (Gr) duizenden jonge vogels in hoofdzaak meeuwen en snippen de dood ingejaagd, terwijl nog vele dui zenden dreigen te volgen. Oorzaak van deze desastreuze slachting Is de volle dige vernieling van een uitgebreide broedplaats in de rietvelden aan de bui tenzijde van de zeedyk. Dinsdag ls deze uitroeiing met het opsteken van de wind begonnen gis teravond by afnemend wind spoel den nog steeds nesten met bebroede el- eren en meer dood dan levende vogels tegen de boorden van de dyk, die op slag veranderd zyn ln een triest slag veld. bezaaid met vogeliyken en eieren. Daartussen scharrelen vele duizenden dieren, die, het vliegen nog niet mach tig, beschutting zoeken achter het door de wind opgestapelde riet om daar by gebrek aan voedsel langzaamaan de hongerdood te sterven. De droogte van het afgelopen weekeinde heeft de bo ven het zeewater uitreikende rietplui men kenneiyk zo hevig aangetast, dat toen de wind dinsdag eenmaal opstak een buitendyks rietveld met een opper vlakte van vele kilometers totaal ver woest werd. Het riet brak onder de grote druk van de wind precies op de wateriyn en met het riet verdwenen vele duizenden vogelnesten in het roe rige zeewater. De jonge vogels, die deze verrassende aanval op de natuurlijk tot stand geko men broedplaats overleefden, spoelden met het afgebroken riet tegen de dijk wand aan om daar verkleumd en veel al besmeurd met scheepsolle te wach ten op de dood. TWEEHONDERD POSTBODES TE WEINIG IN AMSTERDAM Opeenhoping van werk (Van onze Amsterdamse correspondent) De P.T.T. heeft in Amsterdam een te kort van ongev. 200 postbodes. Tot voor kort heeft men kunnen voorkomen, dat hieruit ernstig ongerief voor personeel en publiek voortkwam. Sinds enkele da gen echter is, mede door de invoering van de vrije zaterdag voor een deel van de postbeambten, een dusdanige opeen hoping van werk ontstaan, dat vertra ging ls opgetreden in het bestellen van poststukken en dat het personeel heeft moeten overwerken. In verband met het vervallen van de tweede bestelling op zaterdag zyn grote hoeveelheden drukwerk het z.g. „niet- regelmatlg verschynende drukwerk" biyven liggen voor de bestellingen van maandag en dinsdag Maar zelfs ook het regelmatig verschynende drukwerk, zoals per post verzonden dagbladen, kwam voor een deel niet aan bod. Zo kon het gebeuren, dat kranten van vrydag eerst 's maandagsmiddags by de lezers kwamen. Vele bestellers hebben maandag en dinsdag moeten overwer ken om alle post te bezorgen. Overigens heeft de P.T.T. alle ver trouwen. dat na een Inloopperiode van de nieuwe regeling de vertragingen overwonnen zullen worden. DUIZENDEN BEGONIA'S VOOR .MG 61' GRONINGEN Op het stadsparkterrein te Groningen is een zending van 41 000 knolbegonia's uit Gent aangekomen. Ongeveer 60 extra arbeidskrachten zyn oegonnen met het uitzetten van deze planten. Het betreft hier de grootste zending tot dusver in Nederland. Deze begonia's dienen ter verfraaiing van het stadspark en het ter rein waarop de Internationale show „MO '61" van 31 augustus t/m. 16 sep tember zal worden gehouden. Maandag wordt nog een zending van 38 000 bego nia's verwacht uit Wiesmoor D De/c zending ls eveneens voor het 50 ha. grote MG-terreln, maar dient tevens om de parken en plantsoenen in de stad Gro ningen kleurig te sieren.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13