|W. Boender in raadsvergadering te Wassenaar herdacht Bouw vuilverbrandingsinstallatie in Leiden-noord kost 4>V2 miljoen Anneke Grönloh zong op vrolijk teenagerfestival m Wassenaar Receptie Blauw Zwart, Wassenaar Benoemingen Leidse Universiteit Burgemeester eerste ereburger Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 4 juli 1961 Tweede blad no. 30396 Geen bezwaar tegen grenswijziging, mits Bij de aanvang van de gemeenteraads vergadering van gisteravond heeft bur gemeester mr. W. J. Geertsema in een toespraak, die door de leden staande werd aangehoord, het onlangs overleden lid van de raad, de heer W. Boender herdacht. De burgemeester herinnerde eraan, dat de heer Boender 33 jaar lang lid van de raad is geweest. Zijn onver zettelijke energie en zijn grote gaven van hoofd en hart maakten hem tot een uitnemend raadslid. Hij had de algeme ne sympathie en waardering van vrijwel alle raadsleden. Door zijn ploselinge heengaan heeft ook het georganiseerd overleg en vooral Maatschappelijk Hulp betoon een zwaar verlies geleden. Mr. Geertsema sprak tenslotte woorden van deelneming met de echtgenote en de kinderen van de heer Boender, voor wie dit verlies onherstelbaar is. De raad nam na deze woorden enkele ogenblikken stilte in acht. de centrale verwarmingsinstallatie in het politiebureau en voor verbetering van de beschoeiingen in de Paauwvij- ver achter het raadhuis. In de Bouwverordening werden enkele wijzingen aangebracht in verband met de verhoging van de bijdragen in het onderhoud van wegen, de plantsoen- aanleg en de straatverlichting. Verontwaardiging Wat het besluit van de regering van Brazilië betreft om de aankoop van de ambassadeurswoningaan de Paauwlaan ongedaan te maken zeiden de heren L. G. Oosterling (Prot. Chr.) en F. M. van der Stap (gemeentebelang) veront waardigd te zjjn over deze gang van Koopavond Na een gelukwens aan de heer Hazen berg in v^-band met diens benoeming tot burgemeester van Veenendaal en de mededeling, dat in de vacature-Boender door het centraal stembureau benoemd is verklaard tot raadslid de heer D. Bloe mendal, werd een begin gemaakt met de behandeling van de agenda. Er ontspon zich eerst een uitvoerige discussie over de vraag of met de behandeling van de instelling van een koopavond al of niet gewacht moet worden tot de daar voor ingestelde commissies adviezen zul len hebben uitgebracht aan de rege ring over de gevolgen van de werktijd verkorting voor de toepassing van de winkelsluitingswet. De Wassenaarse Mid denstandsactie heeft om een koopavond op vrijdag gevraagd. B. en W. achtten het echter verstandig, te wachten op het standpunt, dat door de regering zal worden ingenoemen. De heer H. L. J. van Dillen (VVD) en verscheidene andere leden van de raad waren het daarmee niet eens. Zij stelden dat het verzoek om een koop avond los gezien moet worden van het probleem der werktijdverkorting. Na mens het college zegde burgemeester Geertsema tenslotte toe, zo spoedig mo gelijk het advies in te winnen van de Kamer van Koophandel, het Wasse naars Vrouwencontact en de werkne mersorganisaties en daarna over het verzoek van de Middenstandsactie een preadvies aan de raad uit te brengen. Grenswijziging In verband met de voorgestelde grens wijziging tussen Wassenaar en Leiden wilde de heer C. E. van den Berg (KVP) duidelijker tot uitdrukking gebracht zien dat Wassenaar geen bezwaren heeft tegen deze grenswijziging, mits de nieuw aan te leggen rijksweg 4B bulten de nieuwe Wassenaarse grens zal komen te liggen. Wethouder mr. dr. J. Hazenberg ant woordde, dat bij de openbare behande ling van deze aangelegenheid voor Ge deputeerde Staten het accent nog eens extra op deze Wassenaarse wens ge legd zal kunnen worden. Tot gemach tigden van de raad voor deze openbare behandeling werden benoemd de heer A. C. Duyvenstijn, lid van de raad en de directeur van gemeentewerken en het hoofd van de afdeling algemene zaken. Met vrijwel algemene stemmen werd tot opvolger van de heer A. Sluimers als hoofd van de openbare school aan de van Zuylen van Nijeveltstraat benoemd de heer W. v.d. Worp, onderwijzer aan deze school. De raad stelde kredieten beschikbaar voor nieuwe gymnastiektoe- stellen in de gymnastiekzaal aan de Bloemcamplaan, voor vernieuwing van LEIDERDORP N. Mol jr. is in Utrecht geslaagd voor het doctoraal-tandartsexamen. Gerestaureerde Jeugdgebouw aan kerkvoogdij overgedragen »De Jeugdraad van de hervormde ge meente heeft gisteravond het onder zijn beleid gerestaureerde jeugdgebouw weer aan de Kerkvoogdij overgedragen. Ds. Honnef sprak als voorzitter van de Jeugdraad woorden van waardering over de prettige sfeer, waarin geduren de de twee maanden is gewerkt. De voorzitter van het college van kerk voogden de heer J. van der Hoek, zei, dat de aan de Jeugdraad gestelde ver wachtingen verre zijn overtroffen. Daarom durft de kerkvoogdij het ver dere beheer van dit gebouw aan de Jeugdraad toe te vertrouwen. Burge meester van Diepeningen zei, dat het college van B. en W. dat voltallig aan wezig was, grote waardering heeft voor de wijze, waarop deze restauratie ter hand is genomen. Hierna bestond er gelegenheid het ge bouw te bezichtigen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 juli Vette varkensmarkt Aanvoer 102 varken. Noteringen per kg. levend gewicht)zware varkens 1.76-1.82, lichte varkens 1.85-1.89, slagersvarkens 1.90-1.92, zeugen 1.65-1.72. Handel lui. ROTTERDAM, 4 juli Veemarkt: Totale aanvoer 3064. Weekaanvoer 4664. Vette koeien en ossen 200, gebruiksvee 696, vette kalveren 660, graskalveren 231, nuchtere kalveren 560, varkens 15, lopers 74, biggen 72, paarden 64, veulens 12, schapen of lammeren 451, bokken of gel ten 29. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit)vette koeien 3.20-3.45, 2.80- 3.15, 2.60-2.75; vette kalveren 2.75-2.80, 2.45-2.75, 2.20-2.45, per kg.; graskalveren 450, 350, 275.. nuchtere kalveren 78, 65, 55 per stuk. Lopers 135, 110, 95; biggen 80, 70, 50 per stuk. Slachtpaarden 2.70, 2.60, 2.30 per kg. Schapen 140, 110, 100; lammeren 100, 80, 65; kalf- en melk koeien 1270, 1140, 970; vare koeien 950, 770, 650; pinken 570, 470, 400, per stuk. Aanvoer vette koeien als vorige week, handel traag, prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer als vorige week, han del goed, iets stijver, prijzen enkele pri ma's boven notering; graskalveren: aan voer Iets minder, handel kalm, prijzen ongewijzigd; nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel willig, prijzen goed prijshoudend; lopers en biggen: aanvoer groter, handel kalm, prijzen stabiel; slachtpaarden: aanvoer matig, handel redelijk, prijzen iets stijver; schapen of lammeren: Aanvoer korter, handel stroef prijzen: lammeren iets hoger; kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, handel goed. prijzen ruim prijshoudend; Vare koeien: aanvoer matig, handel kalm, prijzen stabiel; vaarzen en pinken: aan voer als vorige week, handel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend. zaken. Wethouder Hazenberg zeide, dat de ambassadeur met wie de onderhan delingen zgn gevoerd, geen verwijt treft. Het is zijn regering geweest, die uit be zuinigingsoverwegingen door de koop overeenkomst een streep heeft gehaald. In beroep Aan de agenda werd nog toegevoegd het voorstel om bij de Kroon in beroep te gaan over een herziening van het uitbreidingsplan Berkheistraat. Dit uit breidingsplan, verband houdend met een wijziging, die indertijd in het komplan werd aangebracht is door Gedeputeer de Staten niet goedgekeurd. Vier leden van de raad, de heren van Dillen, van den Berg, Oosterling en Duyvestijn, die destijds tegen het komplan stemden, stemden tegen het voorstel om in beroep te gaan. Tenslotte werd nog besloten de ar beidstijdverkorting voor een deel van het gemeentepersoneel tot 45 uur niet in te laten gaan op 1 januari 1962, maar op 1 juli j.l„ zulks op verzoek van de ambtenarenorganisaties die in het georganiseerd overleg werden ge raadpleegd. Reeds vjjf jaar geleden besloot de Leidse gemeenteraad in principe tot de stichting van een vuilverbrandingsinstal latie in het noordelijk deel van de stad. Erg veel haast met verwezenlijking van die plannen was er toen echter niet, want toen de stortplaats in Nieuwkoop wegviel kon nog een tijdelijke oplossing gevonden worden bij Noordwijk. Maar Leiden kan zijn vuil daar slechts kwijt tot 1 oktober 1964. De ijd gaat nu toch dringen. B. en W. hebben dan ook steeds ver der gebreid aan hun plannen en zijn tot de ontdekking gekomen, dat een vol ledige installatie, zoals de firma L. von Roll A.G. te Zlirich kan leveren, geheel aan alle te stellen eisen voldoet. Zowel uit technisch, als uit sociaal-hygiënisch oogpunt verdient de toepassing van het „Von Roll-systeem" de voorkeur. In de praktijk heeft het zijn waarde ondub belzinnig bewezen. De bouw vraagt echter een hoge in- ZOETERWOUDE Afscheid adjudant Zaterdag 1 juli was het 25 jaar gele den, dat adjudant D. Tigchelaar, groeps commandant van de groep Hazerswoude van de Rijkspolitie, in politiedienst trad. In verband hiermee werd de heer Tigchelaar met zijn vrouw en kinderen en verdere familie door het gemeentebe stuur ontvangen in „Ons Huis" aan de Dorpstraat. Burgemeester Detmers zette uieen, dat hoewel het hier de groep Hazerswoude betrof, dit feest toch in Zoeterwoude werd gevierd, omdat het groepsbureau te Hazerswoude nog steeds niet was ge bouwd en het groepsbureau dus nog steeds in het raadhuis te Zoeterwoude is gevestigd. Spreker bracht de geluk wensen over van het gemeentebestuur en bood een prachtige vaas met bloe men aan. Kapitein Vermeulen feliciteerde de ju bilaris met zijn 25-jarig jubileum, na mens de districtscommandant, en over handigde de gebruikelijke enveloppe. Burgemeester Smit van Hazerswoude bood mede namens zijn collega's van Benthuizen, Moerkapelle en Zoeterwou de twee kisten sigaren aan. Namens de groepscommandanten uit het district werd het woord gevoerd door adjudant Bots, die een grasmaaimachi- ne en een hark aanbood. De w.n.d. groepscommandant, de heer Romph, bood namens de groep Hazers woude, naast de gelukwensen een fo totoestel aan, opdat adjudant Tigchelaar, wanneer hij nog eens naar Friesland zou terugkeren, Zoeterwoude en menig plekje in Zuid-Holland op de gevoelige plaat zou kunnen vastleggen. Van de reservisten kreeg de jubilaris een schemerlamp. Mevrouw Tigcnelaar kreeg bloemen. vestering. De totale stichtingskosten, in clusief grondkosten ad f220.000.- en ren teverlies tijdens de bouw, zijn geraamd op rond f 4.640.000 - B. en W. achten deze uitgave echter verantwoord en aan vaardbaar. De exploitatiekosten zullen per jaar f214.000 meer gaan bedragen, maar ook dat wordt aanvaardbaar ge acht. Te zijner tijd zal het college met een voorstel komen hoe deze expolitatie- kosten te dekken, maar voorlopig stelt het voor f 27.200 beschikbaar te stellen, opdat de leverancier een voorlopig schetsplan kan uitwerken. In de offerte heeft de firma Von Roll een tijdschema voor de bouw opgenomen, waaruit blijkt dat 34 maanden na een voorlopige op dracht de inrichting in exploitatie kan worden genomen. B. en W. achten de grond ten zuiden van de Slaagh- of Stinksloot, tussen de Haarlemmervaart en het. terrein van de N.V. Kat Kunstvuurwerkfabriek het ge- schikst voor de bouw van de installatie, Hel Leidsel, Dagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. Vragen van de heer Burger over kabinet (Van onze Haagse correspondent) De minister-president, prof. De Quay, heeft vanmiddag de Tweede Kamer verzocht de verdere behandeling van het wetsontwerp algemene kinderbyslagver- zekering enige tijd uit te stellen. Na de verklaring van de minister-pre sident noemde de heer Burger P. v. d. A.) minister Van Rooy, „één van de zwakke figuren" in dit kabinet. De Wassenaarse Middenstandsactie heeft de goede gedachte gehad, ter ge legenheid van haar eerste lustrum een teenager-festival te organiseren, een grote wedstrijd voor amateur-zangeres sen en zangers en amateur-orkestjes. Zaterdagavond heeft dit muziekfeest plaats gehad in de grote tent, die op Hij vroeg meer inlichtingen omtrent de het terrein aan de dr. Mansveltkade is aanleiding tot het ontslag. Wat zijn de „redenen van persoonlijke aard"?. Hij zou in het bijzonder willen weten of mr. Van Rooy J.l. donderdag al dan niet ge sproken heeft namens het kabinet en vroeg zich af, of het kabinet minister Van Rooy niet in een onmogelijke posi tie had gebracht, door enerzijds vast te houden aan het wetsontwerp, en intus sen achter de schermen te werken aan een compromis. Als de man, die hier werkelijk achter zat, zag mr. Burger de minister van Fi- nanciëne prof. Zijlstra, die misschien wel het antwoord van minister Van Rooy door de telefoon had gedicteerd. De heer Burger vroeg zich tenslotte af waarom het gehele kabinet geen ont slag heeft genomen en wilde grzag we ten was de „marge" was tussen de re- geringspolitiek en die van minister Van Rooy. KONINKLIJK BEZOEK AAN OSS EN BREDA Koningin Juliana is voornemens op op 21 juli 1961 een bezoek te brengen aan de N.V. Organon te Oss. Hare Majesteit is tevens voornemens om op die dag een bezoek te brengen aan de „Nationale manifestatie NuBreda 1961". De 38-jarige heer C. de Gram uit Geldermalsen is verdronken, toen hij wat verkoeling zocht in het water van een gegraven put achter een steenfabriek te Buren. Hier waren veel mensen aan met zwemmen. De heer De Gram was de zwemkunst niet meester. Hij is ver dronken voor de ogen van zijn vrouw opgericht, en die in de komende dagen nog voor andere feestelijkheden zal dienst doen. Een speciale attractie van dit feest, dat door ongeveer duizend Jongelui werd bij gewoond, was het optreden van de zan geres Anneke Grónloh, die enkele van haar succes-liedjes zong, zoals „Sarina", „Mama hij wil een zoen van mij" en „When the saints go marching in". Het enthousiasme van de jeugd, die zich overigens keurig gedroeg, bereikte bU dit optreden een hoogtepunt. De wedstrijd werd door de heer A. Lodder, voorzitter van de Middenstands actie op vlotte wijze geleld. Iedere solist en iedere band voerde twee nummers uit. waarvan er een beoordeeld werd door een tweetal jury's. Een van deze jury's was samengesteld uit vertegenwoordigers van grammofoonplatenmaatschappijen, in een tweede z.g. jeugdjury's had o m. Anneke Grönloh zitting. De puntenbe- oordeling van de eerste jury werd na ieder optreden bekend gemaakt. Om de spanning er tot het laatste toe in te houden kwamen de punten van de jeugdjury pas aan het einde van de avond uit gesloten enveloppen te voor schijn. De 20 bands en solisten waren verdeeld in drie klassen: de solisten, de amateur-bands en de „semi-amateurs, d.w.z. orkestjes, die wel eens tegen be taling optreden. In de solistenklasse ging de eerste prijs onbedreigd naar het Was senaarse meisje Corry Romein. Op de tweede plaats eindigden verschillende deelnemers met een gelijk aantal pun ten: „The Gold Sisters" uit Zoeterwoude, Jan Schrama, Rob Roessing en Frede- rico. In de amateur-klasse werd de en twee kinderen, die zich op de wal eerste prijs gewonnen door The Rocking bevonden. Combination, gevolgd door resp. Charly Viering 40-jarig bestaan De R.-K. Sportvereniging Blauw Zwart heeft zaterdag en zondag een begin gemaakt met de viering van het veer tigjarige bestaan. Zaterdagmiddag hield het bestuur een receptie in een grote feesttent op het terrein aan de dr. Mansveltkade. Tal van autoriteiten, af- Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit is: De heer P. D. Bakker, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst; de heer P. Dekking, wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de natuurkunde benoemd tot wetenschappelijk ambte naar le-klasse in vaste dienst: De heer G. van Benthem van den Bergh, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerd heid, voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom in de functie benoemd; de heer A. C. Bobbert, weten schappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de fysiologie voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom in deze functie benoemd; de heer J. G. Eernisse, wetenschappelijk ambtenaar bij de inwendige geneeskun de, benoemd tot wetenschappelijk amb tenaar le-klasse in tijdelijke dienst; de heer R. W. Elias, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de keel- neus- en oorheelkunde, voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom in deze functie benoemd; dr. C. Hahn, Een fraai papier, gesierd door een krijgshaftig kijkende adelaar, is het bewijsstuk van het ereburgerschap van het 6000 inwoners tellende Ameri kaanse stadje Boonville. De burgemeester van Boonville, William F. Hall, heeft burgemeester Van Kinschot als eerste de eer waardig gekeurd om zulk een oorkonde te ontvangen. Vergezeld van een brief van de „mayor" heeft jhr. mr. F. H. van Kinschot zijn ereburger schap vandaag ten stad- huize ontvangen uit handen van mr. Russell W. Frey, mede-directeur van het plaatselijk dagblad, dat verschijnt onder de naam „Boonville Herald Waarom deze Amerikaan in de Sleutelstad, waarom deze uitreiking van een ere-burgerschap? Deze vragen bleven voor ons tot vanmorgen half- twaalf onbeantwoord. Mr. Frey heeft ons echter alles uit de doeken gedaan. Boonville is volgens zeggen van deze Amerikaan, gesticht door een Lei- denaar. Honderdvijfenzestig jaar geleden *s deze man, Gerrit Boon ge heten, naar Amerika getrokken en heeft zich daar op driehonderd kilo meter afstand van het tegenwoordige New York een huis gebouwd met c en houtzaaginrichting annex. Ojilangs is er een boek geschreven over de geschiedenis van het stadje en thans heeft B. en W. van Boonville noodzakelijk geacht om Leidens eerste burger te maken tot ereburger iu Boonville, dat wij een dochtertad van Leiden zouden kunnen noemen. Dit alles volgens de woorden van de heer Frey. wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de Thorax-Chi- rurgxe, voor het tijdvak van 1 maart 1961 tot en met 28 februari 1962 weder om in deze functie benoemd; de heer W. A. van Heel, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de syste matische plantkunde, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium; de heer W. Herstel, wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en 'Stralenbescherming, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in vaste dienst.; de heer P. J. M. van He- teren, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de fysische chemie II; de heer H. M. van der Horn, wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de biblio theek, voor het tijdvak van 1 juni 1961 tot 1 juni 1962 wederom in de functie benoemd; de heer G. Horsman, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de theoretische organische chemie voor het tijdvak van 1 maart 1961 tot 1 maart 1962 wederom in deze functie benoemd; de heer H. van Hou ten, wetenschappelijk ambtenaar le- klasse in tijdelijke dienst bij de heel kunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; mej. mr. J. van der Jagt, wetenschap pelijk ambtenaar in vaste dienst bij de bibliotheek, benoemd tot wetenschappe lijk ambtenaar le-klasse; de heer J. M. F. Jaspars, assistent bij de psychologie, benoemd tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst; de heer A. M. Koppius. wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst in algemene dienst voor de scheikunde, voor het tijdvak van 1 december 1960 tot 1 december 1961 wederom in deze functie benoemd; de heer T. Kunke, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de psy chiatrie voor het tijdvak van 1 april 1961 tot 1 april 1962 wederom in aeze functie benoemd; dr. H. Muller, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelij ke dienst bij de heelkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1961 tot 1 januari 1962, wederom in deze functie benoemd; de heer A. de Noeling, wetenschappelijk ambtenaar le-klasse bij de cardiologie, benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst; dr. E L. Noach, wetenschappelijk hoofdambte naar in vaste dienst bij de pharmacolo gic, benoemd tot wetenschappelijk hoofdamotenaar A; de heer W. J. Ruis- kamp, wetenschappelijk hoofdambte naar in tijdelijke dienst bij de natuur kunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; de heer L. Streep, assistent bij de psychologie, benoemd tot wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst; de heer A. Struyvenberg, wetenschappelijk ambte naar le-klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der geneeskunde, voor het tijd vak van 1 april 1961 tot 1 april 1962 wederom in deze functie benoemd; dr. L. T. F. L. Stubbé, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst, bij de heelkunde; mej. E. M. A. E. Tholen, hoofdassistente bij het Prentenkabinet, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; dr. J. L. T. M. Vereecken. we tenschappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de psychiatrie, voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom in deze functie benoemd; mej. L. M. J. S. Volders, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Sterrewacht, voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962, wederom in deze functie benoemd; dr. P. E. Voorhoeve, wetenschappelijk ambtenaar m tijdelij ke dienst bij de fysiologie, voor het tijdvak van 1 juli 1961 tot en met 30 Juni 1962, wederom in deze functie be noemd; dr. A. de Waard, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de toegepaste enzymologie en radiobio logie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A; de heer P. Zand bergen. assistent bi) de natuurkunde, benoemd tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst. gevaardigden van organisaties en zus terverenigingen kwamen hun gelukwen sen aanbieden. Er werden vele toespra ken gehouden, o.m. door burgemeester mr. W. J. Geertsema, door de heer D Nüs namens de KNVB, door mr. A. J. Dankelman namens de Haagse afdeling van de KNVB en de heer Th. Essers namens de Ned. Kath. Sportbond. Be halve vele andere geschenken ont- ing de vereniging de bondsvlaggen van de KNVB en de N.K.S. en de vlag van de Haagse KNVB-afdeling. De muziek vereniging Excelsior en de drumband Wassenaar kwamen een muzikale hul de brengen aan voorzitter J. P. J. De- kleermaeker en zijn medebestuursle den. Zondagmorgen was er na de hoogmis in de St.-Willibrordkerk voor de senior leden een feestelijk ontbijt in het Ver enigingsgebouw. Namens de leden bood hier de heer Gerard Boer een geluids installatie voor de terreinen aan. Het internationaal toernooi voor A- junioren dat zondagmiddag gehouden werd, werd geopend door rector W. Q. Grimbergen, diocesaan adviseur van de Ned. Kath. Sportbond. Het toernooi le verde na spannende strijd een overwin ning op voor Scheveningen Holland Sport, terwijl Leonidas uit Rotterdam op de tweede plaats eindigde. De twee Duit se clubs. Alt Köln en Vorwarts (Bottrop) bezetten de derde en vierde plaats. Zondagavond was er in het R.-K. Ver enigingsgebouw een feest voor de Blauw Zwart-Junioren. and his red stars en Peter Boermans en zijn kwartet. In de semi-beroepsklas- se wonnen „The Scarlets", die ook An neke Grónloh bij haar optreden moch ten begeleiden, terwijl The Fire Strings en The Sunstar Combo de tweede en derde prijs wonnen. De winnaars in de solistenklasse, n.l. Corry Romein en „The Gold Sisters" werden vereerd met de uit nodiging voor een van de grammofoon- platenmaatschappljen om een proefop- name te komen maken. BEURSOVERZICHT HOGERE KOERSEN; UNILEVER ZWAK Amsterdam, 4 Juli. Op de algemene stemming van van daag vormde Unilever een uitzondering. Terwijl de internationale waarden op hoger niveau kwamen, ondanks het feit dat Wall Street weinig steun betekende en zelfs vandaag wegens Independence Day gesloten blijft, vertoonde Unilever een koersdaling. Na gisteren op 781 te zijn gesloten, opende Unilever op 776, steeg tot 778, maar viel terug tot 772. Deze fluctuaties hielden aan. Men bracht ze in verband met een bericht over een mogelijke nadelige beïnvloeding van de Unileverwinst in Afrika als ge volg van looneisen door de vakbonden in Kongo. Koninklijke trok de aandacht door een verbetering van f3 -, waarmede het hoofdfonds voor het eerst in geruime tijd weer eens een flink herstel vertoont. Hoogovens, die gisteren reeds een sprong van 30 punten maakten, waren vandaag opnieuw willig gestemd en gin gen tot ver boven de 1000% omhoog Zij openden op 1017 en liepen op tot 1023 vergeleken met 989 op het slot van gis teren. Ook Philips kwam weer op 1000%, hetgeen een koersverbetering van 15 pnt. betekende. Aku was op 425 slechts 4 pun ten hoger. Ook de scheepvaartmarkt gaf blijk van een vaste stemming. Over de gehele linie werden hogere koersen genoteerd, vooral voor Holland-Amerika Lijn, Nie- velt en Scheepvaart Unie. Cultuurfond sen kalm en prijshoudend. In het verdere verloop viel hier en daar een lichte reactie te bespeuren. Maar de markt bleef de goede onder toon behouden. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 Juli. Londen 10.01%—10.01%; New York 3.59%—3.59%; Montreal 3.45%—3.46; Parijs 73.30—73 35; Brussel 7.21%—722; Frankfort 90.30%—90.35%Stockholm 69.51 69.56%Zürich 83.23—83.28; Milaan 57.88%—57.93%Kopenhagen 51.8251.87; Oslo 50 08—50.13; Wenen 13.86%—13.87%; Lissabon 12.50%— 12.52%. BEURS VAN AMSTERDAM ACTIEVE OBLIGATIES Dinsdag 4 juli Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 102% 102 fi Ned '59 4%102% 102H Ned '60-1 4% 102% 102H Ned '60 II 4% 102% 102ft Ned '59 4% 102 101% Ned '60 4% 102 101 jJ Ned '61 4% 102 ,V 101} jGB Ned '53 3% 99% B 99%GB Ned Grtb obi 3% 85 B Ned '47 3% 95}» 95} Ned '51 3% 98% Ned '53 I-II 3% 98iV 93% Ned '56 3% 97% 97% Ned '48 3% 93% 93 Ned bel cert 3% 93% Ned '50 I-II 3% 93% 93% Ned. '54 I-II 3% 94% 94% Ned '55 I 3% 94% 94% Ned '55-11 3% 95% 95% Ned "37 3 94% 94% Ned grtbk obi '46-3 94% 94 Ned doll in '47 3 90 90% Ned Inv cert 3 100,V 100GB Ned 62-64 3 100,V lOO^GB Indië *37 3 100 100 Indië *37 A 3 96% 91% Ned. won bJ *57 6.. 110% 110% Ned. won.bJ '58 4% 102 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber ill ill Ver. HVA-miJ. 129 129% AH U 420% 423%OB Dell Mi) cert141 145.10 Hoogovens cert 989 1023 Philips gem bez. 986 998% Unilever cert 780% 778 Dordtse Petr 541 559% Kon Petr <60Af20) 115.60 11850 Holl Amer lijn 159% 162% Java China Paket 157 160 KL.M 78 50 83 Kon Ned Stoomb 187 188 Kon Paket Mi) 151 153% Stoomvaart Mij Ned 187 191% Nievelt Goudr cert 157% 159% v Ommeren cert 340 GB 343% Kon Rott Lloyd... 148 149 Ned Scheepv Unie 155 159% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Pro».- en Gem leningen A'dam '47 (3% 3 98 idem 48 (3%) 98% 98% R'dam '52-1 (4%) 100101 Id id -37 l-IJ (3%) 97% Z-Holland *55 4% 101% Bankwezen Bank N Gem *58 8% 105 104% ld NWB '62 (4%) 100% 1004J BVG r. pbr t. r»CP 189% B 190B BV~ -:nbr "52 146 146 Indtntr Oh"— Philips Dollarlng *61 90% 90% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dara '53 3 110 109% A'dam '51 I 2% 89% A'dam '66 1 2% 84% 84 A'dam '56 O 2% 96% 97 A'dam '56 III 2% 97 96% Eindhoven '54 2% 84% 83% Enschede *54 2%84 Den Haag '52 I 2% 96% 96% Idem II 2% 97 L 96L R'dam *52 I 2% 96% 96% Idem n 2% 96% 96% Idem '57 2%100% 100% Utrecht '52 2% 93% Z.-Holl. 1957 2% 96 96% Zuld-Holland '59 2% 104 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietinsteUlngen Robeco 242.50 244 Amst Bank 375 370 Cultuurbank 30% 31 Holl Bank Onle cert. 218 219% Ned Handelmt) 325% 327% Rott Bank 370 368 Twentsche Bank 306 311 Senembah470 470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn638 Berkel's Patent <v.) 325 335 BorsumlJ 39% Calve Delft cert 775 779 Electrolasm# 380 L 381% Kon Pap y Gelder 380 389% Kon Ned. Grofsm 166% 169 Holl Constructie 460 470 Ing. bur v BouwnlJv 270 GB 250 Internado 167% 170 Int. KunststoXX. Ind. 79 B 79 v. Kempen en Begeer 129 .30 Leidse Wolspinnerij 610 B 650B MUller en Co NB. 512 130 Ned Kabelfabr 614 627 Philips pret 283% 289 Rott. Droogdok MfJ 550 559 Sikkena Oroep 873 890 Ver Touwfabrleken 365 370 Walvisvaart 101 104 We mink's BetonmlJ 183 190 Wilton Feyenoord 275 277 Van Wijk en Heringa 121% 125 Zaalberg 140 141 Mijnbouw en pt*rnienm Button 2de r 485 502 Kon Petr (X 20) 119 122.10 Amerlk *«nd«en Canadian PaciXlo R 24% Intern Nickel 77% 77% Anaconda 56% Betnietiero 8teeJ 42% 43% Cities Service 61% 52% General Motors 43% 44 Kennecott 82% 84 Republic Ster 57% 59 Shell Oil 38% 38% nnlon PaciXlc 32}» 33% Un 8tates Steel 80% 81%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11