-DAG. 2^ 4.9 Eichmaim houdt vol dat zijn rol een „zuiver administratieve was*" „BETER BEWEGEN", QUIZ EN SHOW IN DE STADSGEHOORZAAL Overal gezien en gedronken MM HET GAAT OM UW ALLER ZAAK! Leidse Jeugd Tom- begint maandag STADSNIEUWS Contact groep Rijkensl Resumé van Van der - Nasoetion in Parijs.' Putten aan tie Kamer Situatie te Utrecht is verontrustend Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 23 juni 1961 weede blad no. 30387 Green Spot de échte sinaasappeldrank zonder prik. De foyer van de Stadsgehoorzaal zag er gistermiddag gezellig uit. Fleurige bloemen sierden een podium, waarom heen een aantal tafeltjes gerangschikt was. Vele dames hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zuid-Holland tot het be wonen van een bijeenkomst. CURSUSSEN Mevr. H. van der Grient-Scherpbier, voorzitster van de Bond van Plattelands vrouwen in Zuid-Holland en lid van de commissie, sprak een openingswoord. Daarin vermeldde zij o.m. de grote hoeveelheid cursussen, die een ieder het zij in verenigingsverband, hetzij met een particuliere groep, kan aanvragen. Be halve cursussen in koken, naaien, beter bewegen e a. kent de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting eveneens lezingen en demonstraties. Tal van on derwerpen, die van belang zijn voor de huisvrouw, worden hierin naar voren ge bracht. DEMONSTRATIES Het programma van gistermiddag om vatte een demonstratie „Beter bewegen" een huisvrouwenquiz en een modeshow. De heer H. J. Claassen had de leiding over de demonstratieles „Beter bewegen" Hij behandelde het onderwerp „tillen". Tillen van zware teilen, tafels en an dere voorwerpen komt in ieder huishou den dagelijks voor. De heer Claassen de monstreerde met zijn cursisten hoe men een dergelijk zwaar voorwerp het beste kan „aanpakken". Een hartelijk applaus was het deel van de optredende dames, een hulde, die natuurlijk evenzeer de heer Claassen gold. QUIZ Vervolgens stond een huisvrouwenquiz op het programma. Een zestal dames, verdeeld in twee gelijke groepen kreeg de uitnodiging om op het toneel te verschij nen. Mej. T. Vader leidde de quiz met heldere en vrolijke stem. Deze quiz-me thode, die nog niet zo lang wordt toege past, bleek een aantrekkelijke en boeien de manier om huishoudelijke voorlichting te geven. Zowel de verliezende als de winnende dames verlieten het toneel met een geschenkje in de hand als dank voor de sportieve wijze, waarop zij „partij hadden gegeven". Hierop pauzeerde men een ogenblik. Enkele dames maakten van de gelegen heid gebruik om zich op te geven bij de commissie. MODESHOW Het laatste punt van het programma, de modeshow, trok veel aandacht. Kleren, die door de cursisten onder lei- Zomer - sporthemde n in 12 fleurige dessins, kleur- en wasecht. Voor een sensationeel lage prijs: 5 tot 8 jaar, ALLE MATEN 9 tot 12 jaar, olie maten 3« 13 tot 16 jaar, al Ie maten^J "Hazewind"- jongensbroeken kleur- en wasecht, voor de onge looflijk lage prijs: «90 tot 7 jaar, ALLE MATEN 8 tot 16 jaar,alle maten Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke bestellingen. LEIDEN Haarlemmerstraat 2 ROTTERDAM Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 ding van mevrouw L. de Gier-Schoone- wil, zelf waren gemaakt, werden „ge showd". Jammer genoeg kon de lerares zelf niet aanwezig zijn omdat zij door een auto-ongeluk in het ziekenhuis moet verblijven. Mevr. Ravenshorst, die een soortgelijke cursus in de provincie Utrecht geeft, was echter bereid gevon den om de leiding over deze show op zich te nemen. Er vielen alleraardigste toilet jes te bewonderen, waarvan men in het geheel niet verwacht zou hebben, dat ze niet door een beroepscoupeuse waren ge maakt. Mevr. Van de Grient besloot met een enkel woord deze middag, waarvan het programma gisteravond is herhaald. (Foto Leldsch Dagblad) NATUURWANDELING Zaterdag 24 en zondag 25 juni organi seert het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie in samenwerking met de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging afdeling Leiden, een tweetal excursies naar de Pan van Pesijn bij Katwyk- Binnen. Ook niet-leden kunnen aan deze excursies deelnemen. Zaterdagmiddag vertrekt men met de bus van 2 uur (van af het Stationsplein) en zondag met de bus van 10 uur. GOED AFGELOPEN De vijfjarige Nico van Schilden uit de Kamerlingh Onneslaan mag van geluk spreken. Gistermiddag bevond het knaapje zich omstreeks vier uur achter een mast, die ter hoogte van de De Sit- terlaan, tussen twee trambanen staat. De wagenvoerder van een tram, die na derde in de richting van de stad kon het jongetje niet zien, doch op een sig naal kwam het plotseling achter de paal tevoorschijn. Een aanrijding was niet meer te voorkomen en het knaapje ge raakte onder de tram. Toen de wagen- voerder zijn voertuig tot stilstand had gebracht bleek Nico vrij te komen met de schrik, een paar schaafwonden en een hoofdwond. Aanbesteding kerkbouw in Leiden-Noord Zoals bekend bestaan er in hervormde kring reeds lang plannen voor de bouw van een kerk in Leiden-Noord en van een Vredeskerk in de omgeving van de Professorenwijk (Burggravenlaan). Moet de bouw in de Professorenwijk nog even wachten vermoedelijk is dit het vol gend jaar het geval - nog dit jaar hoopt men aan kerkbouw in Noord te begin nen. Vrijdag 14 juli zal de aanbesteding van deze kerk plaats vinden. Nu binnenkort Z.K.H. Prins Bern- hard, Regent van het Prins Bernhard Fonds, waarvan de Anjerfondsen deel uitmaken, zijn 50ste verjaardag hoopt te vieren en de jaarlijkse An jeractie geheel in het teken van dit halve-eeuw feest van de Prins staat, wil ik gaarne een ieder uitnodigen er toe bij te dragen, dat de Anjercol lecte, welke morgen in Leiden wordt gehouden, een buitengewoon succes wordt. Men geven daarom dit jaar op extra-royale wijze. Slechts door jaarlijkse stijgende inkomsten is het Anjerfonds in staat de culturele verenigingen en instel lingen in de provincie Zuid-Holland zo goed mogelijk te steunen, hetgeen in het belang is van de gehele be volking. Het Anjerfonds staat als een kleine macht met een groot geloof „rustig temidden der ivoelige golven" van dit veelbewogen tijdsgewircht, altijd be reid de zelfwerkzaamheid op cultu reel gebied en dus de geestelijke weerbaarheid van de bevolking te steunen. Weest dan tenslotte gedachtig aan het devies van het Prins Bernhard Fonds: TUA RES AGITUR - Het GAAT OM UW ALLER ZAAK. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Voorzitter van het Anjerfonds Zuid-Holland, (w.g.) mr. J. Klaasesz. Maandag 26 juni start voor de negen de maal de jeugdwielerronde van Leiden en omgeving, de „Leidse Jeugd Tour". Veel jongelui hebben ook ditmaal in geschreven, waaronder de winnaar van het vorig jaar, Wim Zaalberg. De „Leidse Nationale Ploeg" zal de Van Zijp-wisselbeker moeten verdedigen. Sassenheim en Lisse zullen eveneens deelnemen, doch de verwachting is, dat zij voor de „Leidse Nationale Ploeg" geen ernstige bedreiging zullen vormen. In de B-afdeling zal de Zoeterwoudse ploeg in felle strijd gewikkeld zijn met de Noordwijkse „Vrijgezellen". Vorig jaar was de zege zij het op „het nippertje" voor Zoeterwoude. Ook Voorschoten rijdt in deze afdeling mee en wordt be schouwd als een „sterke out-sider". Het programma vermeldt voor maan dag een baanrace op de wielerbaan „Duinhorst" te Wassenaar. Dinsdag: een persoonlijke tijdrit in de duinen. Woens dag: een wegwedstrijd op gesloten par cours. Donderdag: een ploegentijdrit. Vrijdag: een baanwedstrijd, wederom op de wielerbaan „Duinhorst". Mevr. C. H. HendriksenSnel HOOFDBESTUURSLID EXPOGÉ Tijdens het gisteren te Rotterdam ge houden congres van de Ver. van Ex- politieke Gevangenen uit de bezettingstijd is mevr. C. H. Hendriksen-Snel, reeds vele jaren bestuurslid van de Leidse af deling, in de vacature van mevr. P. Kaats-van Doorn, gekozen in het hoofd bestuur van deze Vereniging. Onze oud-stadgenoot, mr. P. C. Breedveld, thans hoofd van de afd. Bur- Igerlijke Stand ter gemeentesecretarie te 's-Gravenhage en de heer G. A. Detmers, burgemeester van Zoeterwoude, zijn bij beschikking van de minister van Defen sie benoemd tot leden van de contact- commissie gemeenten inzake militaire a ang eie?£nhedf" VARKENSHANDELAREN TE ROTTERDAM BIJEEN De Ned. Bond van varkenshandelaren heeft in Rotterdam gisteren zijn Bonds- congres gehouden. Afgevaardigden van zusterorganisaties uit Frankryk en Duitsland waren hierbij mede aanwezig. Bondsvoorzitter J. Lok opende met een rede waarin hy o.m. zei „Deze eeuw is de eeuw van het fabriekmatige pro- dukt. De romantiek is door de industria lisatie verdrongen. Wy gaan op (gf on der) in de massa. De oude arbeidsvreug de is goeddeels verloren gegaan. Voor ons veehandelaren betekent de vrije zaterdag verlies van emplooi. Het vee zal hoe dan ook zeven dagen verzorgd moeten worden. Toch mogen wij niet vergeten dat hoe dan ook de ene helft van ons volk voor de andere helft moet werken. In 1960 werden 5 mil joen varkens gefokt, wat tot een deba cle op de markt leidde. In 1961 wordt 4 miljoen verwacht. Er bestaat een nei ging de varkens te zwaar te doen zijn. Spek en vet liggen qua afzet en prijs uit de markt. De produktie hiervan is niet lonend". Spr. betreurde het, dat de Nederland se varkenshandelaren de Franse markt hebben verwaarloosd. Het is jammer dat Nederland van de tweede nieuwe EEG markt afwezig is gebleven. Onderlinge tegenstellingen zijn volgens spr. hiervan de oorzaak. De heer Lok waarschuwde, dat de kwaliteit op peil dient te worden gehou den. De prijspolitiek zou wel eens oor zaak kunnen zijn van een teruggang in kwaliteit. Inmiddels toonde hij zich niet pessi mistisch. De heer Lok wees op het uit stekende en vrije handelsapparaat waar over Nederland beschikt. Daarna hield de heer R. Truffaut, president van de afdeling varkenshan del van de Franse federatie voor de veehandel, een inleiding over de var- kensmarkt in Frankrijk. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. I Een groep van tien Nederlandse "■"1 J i i 11 mannequins is donderdag met een hoeve van een groep Nederlandse confectiebedrijven een reeks van 15 modeshows te geven. De mannequins voor het vliegtuig. Eichmann heeft gisteren opnieuw getracht aannemeiyk te maken dat zijn rol by de massale deportatie van joden naar het oosten een zuiver administratieve is geweest. Eventueel ander werk hield slechts zydelings verband met zijn taak en geschiedde op last van zyn superieuren. Op de vraag van rechter Halevy wie dit waren, riep de beklaagde uit: „het hoofd van afdeling 4 (Gestapo), de SS-grup- penführer en generaal-majoor van politie Heinrich Müller, de chef van de veilig heidspolitie en SD, Obergruppenführer Heydrich, en later Kaltenbrunner" (SS- generaal Ernst Kaltenbrunner volgde Heydrich op, die in 1942 by een bomaanslag het leven liet. Kaltenbrunner is in 1946 in Neurenberg opgehangen). Er kwam een brief ter sprake, die Heydrich in juni 1940 aan minister van Buitenlandse Zaken Von Ribbentrop schreef. Hij zei daarin dat het vraagstuk van de 3.250.000 joden in de oostelijke ge bieden van Polen niet door deportatie kon worden opgelost. Er moest een „ter ritoriale oplossing" voor worden gevon den. Heydrich wilde de zaak mondeling met Von Ribbentrop bespreken. Eichmann zei hieromtrent: „Mis schien was Heydrich in zijn ijver bang dat het „plan-Madagascar" hem uit handen zou worden genomen en zou worden overgenomen door het ministe rie van Buitenlandse Zaken. Daarom wilde hij de kwestie waarschijnlijk mon deling regelen". Eichmann heeft eerder verklaard dat hij heeft voorgesteld de joden uit bezet gebied naar Madagascar over te brengen. Op de vraag van een rechter hoe hij indertijd Heydrichs term „territoriale oplossing" van het joodse probleem op vatte, zei Eichmann: „Het vestigen van joden op Madagascar". Rijdende gaskamers Vandaag heeft Eichmanns verdediger de kwestie van de „Einsatzkommandos" ter sprake gebracht. Eichmann, die in zijn eigen zaak nog steeds als getuige a décharge fungeert, ontkende vanmorgen ook maar iets te maken te hebben gehad met de rijdende gaskamers, die door deze commando's in Oost-Europa werden gebruikt voor de massale uitroeiing van de joden. Hy ont kende opdracht te hebben gegeven om deze rijdende gaskamers te laten maken of er ook maar enigerlei regeling voor te hebben getroffen. „Kortom, ik had er niets mee te maken", aldus Eichmann. Toen dr. Servatius hem rapporten voorhield, uitgebracht door commandan ten van de „operationele groepen", die in Polen, de Baltische staten en Wit-Rus- land massa-executies uitvoerden, ant woordde Eichmann dat zijn bureau noch hij zelf daarmee iets van doen hadden. Müller, het hoofd van de Gestapo, gaf zijn orders rechtstreeks aan het hoofd kwartier van deze operationele groepen, aldus Eichmann, daaraan toevoegend dat zijn afdeling volkomen buiten deze ge hele zaak werd gehouden. Dr. Servatius gaf Eichmann ook in zage van een document van juli 1941, af komstig van het centraal bureau voor verplaatste personen, waarin o.m. stond dat het beter zou zijn de Joden te liqui deren dan hen door honger te laten om komen. Eichmann verklaarde zich dit docu ment niet te kunnen herinneren en wees er op, dat op dit document geen stem pels van zyn afdeling voorkomen. Ove rigens kreeg hy de eerste aanwyzing over het liquideren van joden pas veel later, o zei hij, en wel van Heydrich persoon lijk. Een ander punt dat vanmorgen ter sprake kwam. was het inbeslagnemen I van kunstwerken. Wat dit betreft ver- klaarde Eichmann, dat Göring zich tot zijn, beklaagdes, superieuren had gewend met het verzoek om aan Eichmann op dracht te geven tot het nemen van stap pen bij de staatspolitie in Düsseldorf met betrekking tot de zich daar bevindende kunstcollecties. Het ging hier echter niet om inbeslag neming, doch om te trachten deze col lecties „tegen goede voorwaarden" te kopen. Eichmann voegde hieraan toe, dat Göring over tal van deskundigen be schikten onder wie ook Joden die hy protegeerde, die kunstschatten voor hem moesten zien te krygen. Rumoer „Ik heb er altyd naar gestreefd de joden wat vaste gTond onder de voeten te geven", aldus Eichmann. Deze opmer king veroorzaakte rumoer onder het pu bliek. De president maande tot stilte. „Het denkbeeld om de joden naar Ma dagascar te brengen, is van my. Later hebben 16 tot 18 bureaus aan de opstel ling van het plan deelgenomen. Myn su perieuren kregen de goedkeuring van hogerhand en droegen mij op een uit voerbaar plan op te stellen", aldus be klaagde. Eichmann verklaarde dat hy in de herfst van 1940 het transport van joden uit Baden en de Paltz naar het onbezet te deel van Frankryk heeft verzorgd. De verdediger, dr. Servatius, haalde een stuk van het ministerie van Buiten landse Zaken aan, waarin wordt gezegd dat Eichmann zich in 1940 op een verga dering in Berlyn uitsprak tegen het sta- tenloos maken van joden, aangezien dat de gedwongen emigratie zou kunnen be moeilijken. Hy had echter geen gehoor gevonden. Eichmann was zich er niet van be wust dat er behalve het staten- en be zitloos maken van de joden nog andere „dictatoriale maatregelen" waren afge kondigd. Hy kon zich niet herinneren waarom de politie in Neurenberg op dracht gaf op elke honderd joden die gedeporteerd werden een rol prikkel draad mee te sturen. „Men had blyk- baar om de een of andere reden prikkel draad nodig, dat in die tyd gerantsoe neerd was". HERVORMD LEIDEN IN CIJFERS In het vandaag verschenen nummer van „Hervormd Leiden" publiceert ds. H. J. van Achterberg, praeses van de Cen trale kerkeraad, enkele interessante cy- fers over het hervormd kerkeiyk leven in de Sleutelstad. Hy schryft, dat er by een telling in 1960 in totaal 13.502 ge zinnen en alleenstaande personen tot de Leidse hervormde gemeente behoorden. By een vorige telling (in 1956 gehou den) waren dit er 13.327. Volgens een door de wykkerkeraden verstrekte op gave zyn dit in totaal 35.946 personen (1956-32.297). Er werden vorig jaar 351 kinderen en volwassenen gedoopt, terwyi byna duizend jongeren het catechetisch onderwys volgden. Van dit aantal legden in 1960 174 belydenis des geloofs af. Voorts werden er het vorig jaar 102 huwelyken kerkelijk ingezegend en 186 begrafenissen geleid. Diamanten doctoraat Morgen is het zestig jaar geleden, dat dr. C. H. A. T. Fehmers, geboren en wo nende te Rotterdam, aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot doctor In de geneeskunde. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Geertrulda. dr van G. Opstal en J. Gul- demeester; Martha, dr van P. van der Bent en M. van der Veen; Frederlk, zn van P. van der Bent en M. van der Veen; Petrus Cornells, zn van P. B. Vink en J. T. van der Post; Nlcolaas, zn van N. Verkalk en C. M. Kluivers; Jacoba, dr. van C. v. d. Born en J. Smit; Monica Elizabeth Maria, dr van A. Mathot en H. Kluivers; Nlcolaas Hendrik, zn van O. J. Verkerk en C. J. Llgny; Josephlna Maria Apollonla, dr van J. Nleuwenburg en J. M, Cornellssen; Rudl, zn van J. J. M. Borst en J. Knetsch; Delrdre Saskla, dr van A. van der Wouden en P. Tessel- hoff; Dlna Cornelia, dr van W. J, Buur meester en W. A. Kokelaar; Patrlclus Lambert, zn van J. T. de Groot en E. A. Steenkamer. GETROUWD H. Buitendijk en J. W. C. Lardé; P. A. Barendse en C. Springer; P. C. Sloos en T. M. van Klaveren; B. H. Eshuls en H Boter; P. Bon en J. H. M. Lares; W. L. van der Laan en A. R. van Heivoort; C. Neddermeljer en M. W. van Halderen; S. Zwarts en W. M, van der Linden; J M. F. Jaspars en B. J. Ravenswaay; S. J. Redmeljer en E. Kleljn; H. J. Redel en W. E. de Jong; H. C. Meijer en E. Stav- leu; H. J. de Vries en P. Hoogbruln. OVERLEDEN J. M. C. van den Hoed. 61 Jaar, echt- gen. van J. Azler; A. P. Schroder, 72 Jaar, echtgen. van A Mallee; C Kramer. 59 Jaar, man; H. W. Lnndwehr Johan, 52 Jaar, man; J. D. van Wilgen, 64 Jaar, mai\; R. P. E. van der Kamp, 2 dagen, zoon; S. C. Bekooy, 40 Jaar, vrouw; A. H. Cu- veller, 53 Jaar, man. (Van onze Haagse correspondent) Prof. mr. F. J. F. M. Duynstee meent dat de regering niet zal kunnen volhou den. dat zy zich volledig heeft gedis tantieerd van de groep „Rykens". Bo vendien acht de Nijmeegse hoogleraar het weinig geslaagd dat de regering juist nu bekendheid geeft aan dit „af stand nemen" inplaats van een gebaar te maken, dat goodwill zou kunnen kwe ken. Prof. Duynstee deelde ons mede, dat hy woensdag zeer uitvoerig gesproken heeft met de heer Oejeng Soewargana, de Indonesische uitgever, die destyds de uitgeverij van de firma Nix in Ban doeng heeft overgenomen. Deze is de contactman van generaal Nasoetion, vol gens velen de enige figuur in het hui dige Indonesische bestel, die nog betrek kelijke invloed op president Soekarno heeft. Generaal Nasoetion heeft de heer Oejeng Soewargana mandaat gegeven om in Nederland de mening te peilen van invloedrijke persoonlykheden. Hy is vanochtend naar Parys vertrokken. Zelf vertrok de Nijmeegse hoogleraar per vliegtuig gisteravond eveneens naar Parijs. Hy hoopte vandaag nog een ge sprek te hebben met de heer Oejeng Soewargana. Misschien zal prof. Duynstee als hy uit Parys terug komt ons vertellen of onze veronderstelling, dat een contact met Nasoetion reeds in Parys zal worden of zyn gelegd, juist is. Het verpleegsterstekort Het verpleegsterstekort in de Utrecht se ziekenhuizen en met name in het Academisch Ziekenhuis, heeft geleid tot een verontrustende situatie. Tot deze conclusie komen B. en W. van Utrecht in een schrifteiyk antwoord op vragen van het gemeenteraadslid De Jongh naar aanleiding van geruchten over sluiting -'an een afdeling van het Aca demisch Ziekenhuis. Volgens het college van B. en W. is het niet juist, dat een afdeling van het Academisch Ziekenhuis moet- worden gesloten. Wegens het verpleegsterstekort is echter wel de bezetting van een aan tal zalen beperkt. Het tekort wordt nog geaccentueerd door de vakantieperiode, terwyl men nog meer moeilijkheden verwacht by de invoering van de 45- urige werkweek. In verband hiermee zyn voorlopig de opnemingen in het Academ oh Ziekenhuis in het algemeen beperkt. Het verpleegsterstekort veroorzaakt vooral in de neurologische kliniek van het ziekenhuis een moeiiyke situatie. B. en W. zyn van mening, dat de mogelijkheid van opneming in zieken huizen voor het algemeen welzUn van zodanig belang ls, dat de overheid zioh De Bussumse technisch hoofd ambtenaar van het ministerie van Defensie, de heer F. H. van der Putten heeft op verzoek van zijn raadsman, mr. N. J. Geleijnse uit Amsterdam een resumé samenge steld van de zgn. Bloesjesaffaire" in Oudewater. Dit verslag zal de heer Geleijnse ter kennismaking zenden aan alle leden van de Tweede Kamer, met uitzondering van die van de CPN en de PSP. In een begeleidend schrijven stelt mr. Geleynse, dat door de verwikke lingen rond de affaire Oudewater in brede lagen van het Nederlandse volk een gevoel van onbehagen is ontstaan, waardoor het overheidsgezag wordt ge schaad. Dit is volgens mr. Geleynse geenszins de bedoeling geweest van zyn cliënt, die door de „onwil van de Justi tie", die geen dader zou willen vinden, gedwongen werd de feiten van Oude water bekend te maken. In het geschrift aan de volksverte genwoordiging (acht pagina's) wordt eerst de voorgeschiedenis geschetst (de fraudes die Van der Putten aan het licht bracht en de daarop naar zyn mening gevolgde ambtelijke tegenwer king), waarna een opsomming wordt gegeven van de gebeurtenissen zoals de ze zich volgens de heer Van der Putten in Oudewater hebben afgespeeld. Hy zal daarby de namen van alle betrokkenen vermelden. Mr. Geleynse is van mening, dat dit verslag aan de Tweede Kamer verant woord is i.v.m. de vragen die het Ka merlid Kranenburg over de affaire Oudewater stelde, het antwoord van de minister daarop en het recente besluit van de officier van justitie in Rotter dam om de aanklacht te seponeren. Hy meent dat de Tweede Kamerleden er recht op hebben volledig te worden ingelicht over de affaire, die nu reeds zo lang in de publiciteit is. hiervan niet kan distantiëren. Vooral met de betrekking tot ongevalspatiën ten draagt de overheid, volgens hen een byzondere verantwoordeiykheid, maar er zyn belemmerende factoren, die de gemeenteiyke overheid niet in haar macht heeft. Het college Is van oordeel, dat be paalde maatregelen tot opheffing van het tekort aan verpleegsters kunnen wor den genomen, doch dat deze In de eerste plaats op de weg van de Rijksoverheid liggen. B. en \V. achten het van be lang, dat ten aanzien hiervan np zo kort mogelyke termijn beslissingen wor den genomen. Het college heeft zich naar aanleiding van de alarmerende situatie in het academisch ziekenhuis gewend tot de ministers van O. K.en \V. en van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Plaatselijk zyn reeds de nodig* maat regelen genomen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3