Gele rijders van Janssen hebben hun les geleerd GRATIS Lute liet Verstraete in Zutphen winnen CABALLERO DHC schorst bestuurslid DE ZIJL BEHAALDE NUTTIGE OVERWINNING OP DWR VAPORISATOR bij VINOLIA for men AFTER SHAVE LOTION f 3.95 for men Scherpe Nederlandse verklaring over associatie Antillen - E.E.G. Kerke'ijk [/even DINSDAG 13 JUNI 1961 Olympiads Toer door Nederland De gele rijders van Sjefke Jans- sen maakten gisteren in de langste etappe van Olympia's Toer niet dezelfde fout van de vorige dag. Toen op de Zutphense veemarkt, waar de gemeentepolitie voor een werkelijk perfecte aankomst-par- cours had gezorgd, een kopgroepje van zeven renners op de eind streep afstormde, duwde Cees Lute zijn ploegmakker Miel Verstraete met zoveel kracht naar voren, dat de Zeeuw gemakkelijk als 1ste kon eindigen en de kostbare minuut bonificatie opeisen. Verstraete, die zondag door de acties van zijn ploegmakkers Lute en Knops de oranjetrui had verspeeld aan Piet Steen voorden, kon door zijn zege zijn achterstand op de Heemstede- naar verkleinen tot 26 seconden. veel Sprinter Lute had door dit get goed gemaakt. Hij maakte dê tri< het gele eskadron, dat de ene overwin ning na de andere opeist, volkomen door beslag te leggen op de tweede plaats, waardoor de ploeg van Sjefke Janssen ook in het algemeen ploegenklassement de achterstand op de mannen van Gerrit Schulte en Peter Post voor een groot deel wegvaagde. Spoorbomen De vierde etappe werd beheerst door gesloten spoorbomen. De overwegwach ters van de spoorwegen maakten bij Roermond (40 km.) een einde aan de vlucht van de Hagenaar Wim de Jager, wiens voorsprong echter pas 200 meter bedroeg en waarschijnlijk dus toch wel ongedaan gemaakt zou zijn.. Daarvoor had de Limburger Harings na de start in Heerlen in zijn eigen streek een 20- tal kilometers eerst alleen en later met Schreuder op kop gereden. Maar verder dan een 30-tal seconden had dit twee tal het ook niet kunnen brengen. Na Roermond ontstond weer een nieu we vluchtgroep metleider Steenvoor den, Hoekstra, Snepvangers, Mertens, Van Aart, Henk de Jong, De Waard en de jonge Boom, die in het verdere ver loop van deze rit zijn geboorteomgeving steeds een vooraanstaande rol zou spelen. Deze groep -evocht een winst van 40 se conden, die bij weereen gesloten overweg in Blerick (65 km.) tot nul werd gereduceerd. Het was nog niet het einde yan het rennersleed. In de straten van Nijmegen kwam de Rotterdammer Van de Klooster ten val en werd tot over maat van ramp door een volgende mo torrijder geraakt. Van de Klooster moest in de ambulancewagen, waarschijnlijk met een hersenschudding. Tevoren had ook Gerard Wessellng een ogenschijn lijk lelijke val gemaakt, maar hy mocht van de ronde-dokter de tocht voort zetten. Onrustig In Nijmegen ook werd de zoveelste ontsnappingspoging op touw gezet. Te- De Zeeuw Verstraete eist, met grote medewerking van zijn ploeg genoot Lute (rechts), in Zutphen de winst en de belangrijke nieuwe bonificatie voor zich op. vergeefs, want hier stuitten opnieuw de roodwitte spoorbomen de doortocht. Het bleef echter onrustig in de meute en toen zich tussen Nijmegen en Arnhem een sterke kopgroep vormde, bestaande uit Buis, Van Aart, Dieperink, Snijder, Schreuder, Van de Ven en weer Boom, die bij de uit de Ronde van Nederland beruchte brug van Westervoort een voor sprong van 30 seconden had veroverd, leek de beslissing nabij. Op de smalle wegen van de Graafschap ontspon zich een spannende achtervolging, die uit eindelijk de vluchters toch weer tot op geven dwong. De laatste ontspanning, een tien tal kilometers voor Zutphen, bleek dan toch wel een beslissing te brengen, maar was van geen enkel belang voor de volgorde in het algemeen klassement. Die bleef zoals hij was. Klassementen De uitslag van de vierde etappe, Heer lenZutphen <204 km.) luidt: 1. Miel Verstraete (ploeg Janssen) 5.00,45 (1 mi nuut bonificatie inbegrepen); 2. Cees Lute (ploeg Janssen) 5.01.15 (30 sec. bo nificatie inbegrepen)3. Henk Nijdam (ploeg Post) 5.01.30 (15 sec. bonificatie inbegrepen); 4. Ritte (ploeg Schulte) 5.01.45; 5. Stolk (ploeg Peters) z.t.; 6. Boom (ploeg Vooren) z.t.; 7. Fonst Post (ploeg Van Heusden) z.t.; 8. Sebregts (ploeg Van Heusden) 5.02.-; 9. Janssen (ploeg Schulte) 5.02.-; 10. Peters (ploeg (Peters) 5.02.-; 11. Solaro (ploeg Van Beek) z.t.; 12. Becker (ploeg Janssen) z.t.; 13. De Jong (Belg) (ploeg René Janssens) z.t.; 14. Boog (ploeg Ladenius) z.t.; 15. Coehorst (ploeg Van Beek) z.t. Na de vierde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Steenvoorden (ploeg Peters) 16.48.32; 2. Becker (ploeg Sj. Janssen) 16.48.42 3. Verstraete (ploeg Sj. Janssen) 16.48.58; 4. Sebregts (ploeg Van Heusden) 16.50.16; 5. Snijder (ploeg Post) 16.50.36; 6. Ritte (ploeg Schulte) 16.50.59; 7. K. de Jongh (ploeg Schulte) 16.51.15; 8. Timmermans (ploeg Simons) 16.52.17; 9. De Waard (ploeg Lam- brichs) 16.52.25; 10. Heuvelmans (België pl. René Janssens) 16.52.44; 11. Nijdam (ploeg Post) 16.53.-; 12. Van Dongen (ploeg Simons) 16.53.11; 13. Solaro (ploeg Van Beek) 16.53.35; 14. Dieperink (ploeg Post) 16.53.37; 15. Wesseling (ploegPost) 16.53.56. Het algemeen ploegenklassementluidt: 1. ploeg Schulte 49.07.04; 2. ploeg Post 49.07.17; 3. Ploeg Sj. Janssen 49.08.42; 4. Ploeg Simons 49.13.05; 5. ploeg Lam- brichs 49.14.39. Na de vierde dag luidt het punten klassement: 1. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 34 punten; 2. Sebregts (ploeg Van Heusden) 38 punten; 3. Steenvoor den (ploeg Peters) 39 punten. Amsterdams elftal Het Amsterdamse elftal (amateurs), dat morgenavond op het UVS-terrein een wedstrijd zal spelen tegen het Leids amateurelftal zal uit de volgende spelers worden samengesteld: J. Seve- rijnse en M. H. Wiertz (beiden Ajax); J. C. Melschers (De Spartaan)H. van Dam (AFC); T. Groot (DCG)J. Hazendonk en J. P. J. Koswee (beiden Zeeburgia)R. W. Geestman (Rivalen) N. van Beeren, G. Both en J. de Haan (JOS); N. v. d. Meer en H. F. Storm (RKAVIC) en A. L. M. v. d. Wollenberg (DOG), Aanvang 7 uur. DHC - Volewijckers op Houtrust De beslissingswedstrijd DHC-Vole- wijekers, de clubs, die in de eerste di visie in hun afdeling op de tweede plaats zijn geëindigd en waarvan de winnaar zal uitkomen tegen Elinkwijk voor een plaats in de eredivisie, zal zondagmiddag a.s. op Houtrust in Den Haag worden gespeeld. a NEC en Wilhelmina zijn overeenge komen de beslissingswedstrijd, die moet uitmaken welke van beide clubs met de verliezer van EDOHelmond twee wedstrijden moet spelen om één plaats in de eerste divisie, zondag a.s. in de Goffert in Nijmegen te houden. Advertentie Het bestuur van de Delftse eerste divisieclub DHC heeft- de voorzitter van de afdeling betaald voetbal, de heer J. van 't Hof, medegedeeld dat deze is geschorst in zijn functie en hangende het onderzoek geen invloed op de gang van zaken in het clubbestuur zal kun nen uitoefenen. Het DHC-bestuur ver wijt de heer Van 't Hof eigengereid op treden, in strijd met het verenigings- belang. Er was al meermalen sprake geweest van een controverse tussen de heer Van 't Hof en zijn mede-bestuurs leden. Laatstelijk zou het thans ge schorste bestuurslid voornemens zijn geweest een bepaalde geste tegenover dc spelers van SHS te doen. Van een strafbaar feit was hierbij geen sprake, maar het DHC-bestuur, dat van de plannen van de heer Van 't Hof niet op de hoogte was, heeft een en ander als laakbaar en onsportief tegenover Heracles, de tegenstander van SHS, ge kwalificeerd. Waterpolonieuws (Van onze waterpolomedewerker) De Zyl heeft de eerste punten binnen. Zij zyn behaald op een ploeg, die in de laatste winterbekercompetitie veel furore maakte, omdat veel sterkere tegenstan ders het onderspit moesten delven. In het internationale toernooi van vorige week liet DWR in het binnenbad nog vry aardig spel zien, in De Zyl tydens het toernooi van de Sleutelstad was dat al wat minder ,al speelde men ng tegen De Sleutel stad gelyk, maar gisteravond was er in de vry koude Zyl tegen de gelijknamige ploeg geen enkel spoor terug te vinden van wat eens een snelle goed spelende ploeg moet zijn geweest. Integendeel het plaatsen was traag, men kwam slecht terug en alles moest eigenlijk van de midvoor Jan Sint komen, die beurtelings door Ton Roman en Hennie Hensing goed in de gaten gehouden werd. Daarmede is de nederlaag van DWR en de overwinning van De Zyl, over de vleugels bereikt, verklaard. DWR haalde de bal, maar de eerste aanval leverde niets op. Aan de andere kant kreeg Loek Leune die met Hans van der Moolen het eerst te water ging. ook weinig kans en zo golfde het spel wat heen en weer. Tot Jan Sint de bal goed aangegeven kreeg en het leer ach ter Loek v. Kampen Joeg. (0-1). De Zijl bleef aanvallen, Loek Leune werd te zwaar afgedekt en dus moest de mid- achter van DWR eruit. Wim Bergman zorgde heel gauw voor de gelijkmaker (11). Toen Tonnie Roman voor Jan Sint ging liggen was het vrij gauw een doelpunt omdat hij een aangegeven bal even verloor. Jan Sint maékte geen fout (12). De tweede speeltijd bracht Ton nie Plezier in het doel, terwijl Tonnie Roman met Hennie Hensing ruilde. DWR was nu iets sterker maar steeds als het op afwerken aankwam, werd er geknoeid. Zo ook bij een hoekworp op het doel van De Zijl die niets opleverde. Aan de andere kant schoot Loek van Kampen bij een aanval tegen de paal. Het spel werd slechter en zenuwachtiger. Voortdurend werd er fout aan beide kanten geplaatst. Het fluitsignaal voor het einde van deze speeltijd was dan ook eigenlijk een opluchting. In de derde speeltijd werd Wim Berg man vervangen door Piet Onvlee. Plot seling kreeg de Zijl toen om onnaspeur lijke reden de geest, want eerst maakte Leo Stokhuizen vanuit de hoek 22 en toen er een speler van DWR uit moest om enigszins aanvechtbare reden want Loek van Kampen kreeg bij het nemen van een vrije bal o.i. onopzettelijk een klap van een opzwemmende DWR- speler, maakte J. de Haas geen fout en scoorde (32). Maar nog verslapte de geest bij de Zijl niet want opnieuw zwom Joop de Haas goed door en gaf vanuit de hoek goed voor aan Loek van Kam pen, die ineens doorschoot (42). De laatste speeltijd gaf het beeld van een aangeslagen Haarlemse ploeg en een Zijl-ploeg die vrijuit speelde. Joop de Haas en Piet Onvlee maakten plaats voor Hans Snel en Loek Leune. Wel pro beerde DWR nog van alles maar de fut was en bleef eruit vooral toen Sint tegen paai en lat schoot. In de laatste minuut nam DWR nog onnodig over, Leo Stok huizen was er als de kippen bij om die fout uit te buiten (52). Geen mooie wedstrijd, maar een volkomen verdiende en nuttige overwinning voor de Leide- naren. OLYMPIA'S TOUR Expediteur JAN STOLK rijdt in de Caballero-ploeg van Gerard Peters de sigaret die anders is dan andere! MOTORSPORT Honda domineert op eiland Man De Japanse Honda-motoren waren op permachtig op het eiland Man, waar gisteren een aanvang werd gemaakt met de T.T.-races. De Japanse machines be zetten zowel in de 125 als de 250 cc-klasse de eerste vyf plaatsen. In beide klassen eiste de 21-jarige Engelsman Mike Hail- wood de eerste plaats voor zich op. Hail- wood zou aanvankelijk op een Italiaanse machine starten, maar gaf op het laat ste moment de voorkeur aan een Honda, die hem door de Japanners welwillend ter beschikking werd gesteld. Tijdens de wedstrijd in de zijspanklasse deed zich een ernstig ongeluk voor, waar bij de Zwitserse Marie Lambert het-leven verloor. Mevrouw Lambert was de part ner van haar man Claude, die bij een snelheid van 160 km per uur de macht over het stuur verloor, waardoor zijn motor van de weg raakte. Claude Lam bert brak bij het ongeluk een been. De uitslagen: 125 cc: 1. Mike Hailwood (GB) met Honda, 182 km in 1 uur 16 min. 58.6 sec., gemiddelde snelheid 141.99 km/u. (nieuw oaamecord)2. Luigi Taveri (Zwitser land) met Honda, 1 uur 17 min. 00 sec.; 3. Tom Phillis (Australië) met Honda, 1 uur min. 49 sec.; 4. Jim Redman (Zuid- Rhodesia) met Honda 1 uur 20 min. 04.2 sec.; 5. S. Shimazaki (Japan) met Honda, 1 uur 20 min. 06 sec. 250 cc: 1. Mike Hailwood op Honda (GB) 303 km in 1 uur 55 min. 3.6 sec. (gem. 158.32 km per uur)2. T. Phillis (Australië) op Honda 1.57.14.2; 3. J. Red man (Zuid-Rhodesia) op Honda 2.01.36.2; 4. K. i'akahashi (Japan) op Honda 2.02.43.2; 5. N. Taniguchi (Japan) op Honda 2.07.20. Zyspan: De Duitsers Deubel en Hoer- ner wonnen met een BMW de zijspan- race. Zij legden de 182 km af in 1 uur 17 min. 29.8 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 141.05 km/uur. De uitslag was verder: 2. Scheidegger/ Burkhardt (Zwitserland) met BMW 1.18.02.6; 3. Harris (GB) met BMW 1.19.40.4; 4. Rohsiepe/Boettcher (Duits land) met BMW 1.25.19.8; 5. Freeman (GB) met Norton 1.26.10.6. ZEILEN Bart en Henk Kraan zeilen in Bentlor Voor het Europees kampioenschap éénmanszwaardboten (Finnjollenklasse) dat van 17 t/m 23 juli a.s. voor Warne- münde in de Mecklenburgse bocht zal worden gezeild, heeft het bestuur van de KVNWV aangewezen als Nederlandse vertegenwoordiger Wim Maarse uit Aals meer. Deze zal uitkomen met zijn splin ternieuwe zelfgebouwde Finn-jol 115. Verder heeft het bestuur van de KVNWV zijn goedkeuring gehecht aan de door de Nederlandse Flying-Dutch- man-organisatie voorgestelde kandidaten voor het Europees kampioenschap in de F.D. klasse, dat van 9 tot 16 juli a.s. in Bendor (Frankrijk) wordt gehouden. Hier zullen Bart en Henk Kraan met Mustang voor Nederland uitkomen. Vrijheidszeilers geven voorkeur aan Westeinder De wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap in de Vrijheidsklasse zullen op de Westeinder plaatsvinden en niet op het IJsselmeer. Hiermee heeft het bestuur van de KVNWV gehoor ge geven aan de wens van vele Vrijheids zeilers om dit kampioenschap op de plassen te laten varen. Met uitzondering van de Draken-, de Pampus-, de FD- en de Finnjollenklasse, waarvan de zeilers de voorkeur geven aan het IJsselmeer, zullen de kam pioenswedstrijden voor alle overige klas sen nu tijdens het tweede en derde weekeinde van september op de West- einderplas worden gehouden. Marian Heemskerk voor tuelitcommissie Marian Heemskerk, de winnares van i de zilveren medaille bij de Olympische Spelen in Rome op de 100 meter vlin derslag, is met onmiddellijke ingang door het bonds bestuur van de KNZB geschorst wegens het nietgerechtigd deelnemen aan de 2 km zwemwedstrijd van De Robben in Loosdrecht. Marian Heemskerk zal, evenals het bestuur van de Hilversumse vereniging De Robben, moeten verschijnen voor de tuchtcom- missie van de KNZB. TENNIS Noordwijk won eerste promotiewedstrijd De LTC „Noordwijk" speelde haar eerste promotiewedstrijd tegen Victoria 2 uit Rotterdam en won met 54. Noord wijk mag nu zondag a.s. tegen een hek- kesluiter van de Overgangsklasse A een poging wagen ten koste van deze tegen stander de promotie te bevechten. Tijdens de wedstrijd veranderde een geweldige stortbui de banen van de sportvereniging in een vijver, maar na goed anderhalf uur sponsen en gravel strooien waren ze, tot grote vreugde van de Rotterdammers, weer bespeelbaar. De uitslag van de wedstrijd Noordwijk- Victoria 2 luidde: W. J. Karsten slaat U. Bruns 6—2, 6—3; R. W. J. Karsten slaat mr. W. H. Gal- lois 64, 62; J. C. Smid slaat M. E. H. Karsten 75, 63; mej. A. Molen broek slaat mevr. H. Momma 62, 36, 7—5; mej. W. Schenk slaat mevr. L. J. W. Molenbroek 64, 61; mej. A. Mo lenbroek en W. J. Karsten slaan mevr. H. Momma en U. Bruns 16, 86, 75; W. J. Karsten en R. W. J. Karsten slaan U. Bruns en mr. W. H. Gallois 62, 63; mevr. H. Momma en mej. W. Schenk slaan mevr. L. J. W. Molenbroek en mej. A. Molenbroek 62, 75; mevr. W. Schenk en mr. W. H. Gallois slaan mevr. L. J. W. Molenbroek en R. W. J. Karsten 62, 61 CRICKET Australië staat nog 215 runs voor Zware regen was er op de vierde dag van de eerste testmatch tussen Enge land en Australië, die in Birmingham wordt gespeeld, de oorzaak van, dat er slechts 2 uur en 20 minuten werd ge speeld. De Engelsen scoorden in de tweede innings, voor het begon te regenen 106 runs voor het verlies van één wicket. De achterstand van de gastheren op de Australiërs, die zaterdag op 516 runs voor het verlies van 9 wickets sloten, bedraagt met nog één dag spelen 215 runs. Wanneer de grond de regen, die gisteren viel, voordat de pitch werd af gedekt, niet opneemt, kan het veld dinsdag wel te glad zijn voor de Aus tralische bowlers. De weersvoorspel ling beloofde voor vandaag niet veel goeds. Na de lunch was er gisteren slechts 20 minuten gespeeld, toen een hevige regenbui losbarstte. Toen het spel, na herhaaldelijk te zijn onder broken, na twee uur officieel werd ge staakt stond Subba Row op 69 not out. HENGELSPORT Hengelsportvereniging D.V.S. hield een wedstrijd in de Vliet. De vangst was slecht: in totaal 57 stuks met een ge wicht van 3357 gram. Uitslag: 1. W. v. d. Linden 623 gr. (grootste blei); 2. W. winkelwaarde f 1.35 of Pre-Shave lotion f 4.25 Voor de man die er verzorgd uit wil zien is er bovendien nog: HAIRCREAM f 2.95 HAIRLOTION5-50 SHAVINGCREAM f 2.25 LONDON - PARIS - BRUXELLES - ROTTERDAM' v. Berkel 315; 3. W. v. Loon 304 4. I. Zandbergen 303; 5. J. v. Loon sr. 285; 6. W. Walstra 277; 7. L. J. Verbiest 273; 8 H. Zuurmond 270; 9. J. Veldhuizen 186; 10. L. Dubbela&r 167 (grootste voorn). Vlscollege „De Brasem" hield zijn openingswedstrijd in de Rechtzijl met bootjes. Het weer en de vangst waren zeer slecht. Uitslag: 1. G. Lakerveld 805 gr. (extra pr. gr. voorn); 2. H. Brussché jr. 325 gr. (extra pr. gr. blei); 3. B. Helden 285 gr.; J. W. Planjer 220 gr.; L. Groot 210 gr.; 6. H. Jansen sr. 200 gr.; 7. H. Vos 165 gr.; 8. A. v. d. Vos 70 gr.; 9. P. Eradus 60 gr.10. G. Hundersmarck 50 gram. „Men is nog geen stap verder gekomen" De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. Luns, heeft gisteren tijdens de ministerraad van de E.E.G. een scherpe ver klaring afgelegd over het uitblijven van een beslissing over het associatie-verzoek van de Ned. Antillen met de Europese Economische Gemeenschap. „Hoewel in principe de Nederlandse regering tegen het leggen van een verband is tussen twee verschillende zaken, overweegt zij ernstig uit het uitblijven van een beslissing over de associatie van de Antillen. waarop het Koninkrijk recht heeft volgens het E.E.G.- verdrag consequenties te trekken op het gebied van andere „gemeenschapszaken", aldus verklaarde de minister. Minister Luns wees de minister van de overige vijf E.E.G.-landen op het feit, dat de zaak van de Antilliaanse associatie thans reeds 16 maanden duurt en dat men nog geen stap verder is". qué werd meegedeeld de gedachten- wisseling over de associatie van de Ned. Antillen voortgezet. Een groep deskun digen, bestaande uit vertegenwoordigers van de zes verenigingen en van de Euro pese commissie onder voorzitterschap van het Belgische commissielid J. Rey, „zal de nog hangende vraagstukken be studeren en voorstellen aan de volgende ministerraad voorleggen". Inmiddels bestaat ook na de nadere bespreking van gistermiddag nog enkele toenadering wat betreft de behandeling van deolieprodukten uit de Antillen in het associatie-verdrag. Van Nederlandse zijde bestaat de bereidheid een ontsnap pingsclausule te aanvaarden ter voor koming van een te grote invoer van An tilliaanse olieprodukten op de gemeen schappelijke markt. Onder geen voor waarden mag echter daarby de Antil liaanse produktie worden gediscrimi neerd jegens raffinaderijen in de andere lid-staten of jegens raffinaderijen in de reeds geassocieeerde gebieden. De minister deelde na afloop van de ochtendvergadering van de ministerraad mede, dat het Nederlandse kabinet over de kwestie heeft beraadslaagd en dat de verklaring daarvan het resultaat is. Hy wilde niet ingaan op vragen op welke onderwerpen, die in de EEG aan de orde zyn, de „consequenties" van toepassing zullen zfjn. Wel verduide- lykte hy, dat dit een „moeiiyker hou ding" van Nederland in EEG-verband kan betekenen. Invoer olieprodukten voornaamste moeilijkheid De voornaamste moeilijkheid by de besprekingen over de Antilliaanse asso ciatie blyft het te volgen regime voor de invoer van olieprodukten in de zes landen. Het overleg, dat de afgelopen dagen heeft plaats gehad tussen de per manente vertegenwoordigers van de zes landen by de EEG, waaraan ook door deskundigen op het terrein van de energievoorziening is deelgenomen, heeft echter geen enkel resultaat opgeleverd. Vooral van Franse zyde worden bezwa ren gemaakt tegen een volkomen vrye invoer van Antilliaanse olieprodukten in de Gemeenschap. De veelvuldige be sprekingen hebben echter niet geleid tot een voor alle betrokkenen aanvaard bare clausule waardoor „marktversto ring" door een te grote toevloed van deze produkten in de zes landen zou kunnen worden voorkomen. Inmiddels wordt het niet denkbeel dig geacht, dat de inoeiiykheden met de Antilliaanse associatie ook consequen ties zullen hebben voor het verzoek, dat de vorige week voor associatie van Su riname by de ministerraad is ingediend. Afgezien daarvan worden vrij zeker Italiaanse reserves verwacht met het oog op de invoer van citrusvruchten uit Suriname in de Gemeenschap Inmiddels heeft minister Luns de ministerraad verzocht de Europese com missie op te dragen een rapport over het Surinaamse associatie-verzoek uit te brengen Verdere studie De ministerraad van de EEG heeft gisteren op de middagvergadering zo als na afloop in een officieel common!- NED. HERV. KERK Beroepen te Sint Annaland (toez.) J, Arendsen te Bunschoten naar Rekken (toez R. C. Krouwel, kand te Utrecht Benoemd tot vicaris te Meppel A. J. Schol ten, kand. te 's-Gravenhage, GEREF. KERKEN Beroepen te Zwolle (vac. J. H. Kuiper) Jac. van der Wal te Vrouwenpolder te HIJum-Flnkum A Groene wegen te Wljckel (Fr.). Aangenomen naar Weesp (vac W G. Scheeres) W. van der Zwan te Nieuwe Pekela naar Sint Jacobl Parochie H Wysmans, kand. te Amsterdam, die be dankte voor Hasselt, Loenen aan de Vecht Oosternykerk (Fr.). Oudega (W.) en voor Zyidyk (G.). Benoemd tot hulpprediker te Bllthoven G. Laarman. a.s. em -predikant te Utrecht-Oost. Bedankt voor de be- noemnlg tot leraar godsdienstonderwijs aan het Chr. Lyceum. Popullerstraat te •s-Gravenhage J. P. Prins te 's-Gravenhage Looeduinen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaamslag W. F Laman te Hamilton (Ontario. Canada). Bedankt voor Alphen aan den RJJn J. C. van Ravens- waay te Schevenlngen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9