Burgemeester Waverijn, Koudekerk, zal o.m. bezoek brengen aan Artesia Drie kloosterbroeders ontvoerden een pater Schuldig aan vrijheidsberoving? VROUWEN ACHTER SLOEGEN SLECHT T STUUR FIGUUR PORTUGAL ZOU BOYCOT VAN DE VER. NATIES OVERWEGEN vaderjdag Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 13 juni 1961 Vierde blad no. 30378 In de wachtkamer van de intercon tinentale lijnen op treurend Schiphol, klonk gisteravond het gebruikelijke ge roezemoes van stemmen in vele talen. Burgemeesters uit tal van plaatsen van de wereld maakten zich op om voor het hijwonen van het congres van zusterge- meenten en de vergadering van.de In ternational Union of Local Authorities in het gecharterd^ P.A.A.-toestel naar Washington te stappen. Onder de ongeveer 40 Nederlandse burgemeesters, die de vergadering bij zullen wonen bevond zich de burgemees ter van Koudekerk aan den Rijn, die nagewuifd door zijn echtgenote, zijn kinderen Joke en Jaap, zijn moeder, de locoburgemeester en raadsleden met een brede armzwaai in de voor deze reis om gedoopte clipper „Iula" verdween. Het romantische van deze naam ging voor de achterblijvers wel verloren, toen vlak voor de start, onzichtbaar voor de inzittenden, de opgeplakte naam „Iula" er werd afgescheurd en de werkelijke naam van het toestel weer te voorschijn kwam. Inleiding Burgemeester Q. Waverijn zal in de vergadering van de zustergemeenten een korte inleiding houden over de moge lijkheden van „townaffiliations" van kleine gemeenten. Op dit congres zal hij ook voor het eerst in zijn leven in persoonlijk contact met de vroede va deren van de zustergemeente Artesia komen. Op de Iula-conferentie, die van 15 tot 25 juni duurt, zal van ge dachten gewisseld worden over: de ont- Pan American Airways beschuldigt de KLM „Schending overeenkomst" Pan American Airways heeft de KLM beschuldigd van schending van de Nederlands-Amerikaanse luchtvaartovereenkomst. De beschuldigingen waren ver vat in een brief van de Panam, gericht tot de Raad voor de Bur gerluchtvaart. In de brief werd verzocht om met alle macht die de Raad bezit maatregelen tegen de Nederlandse maatschappij te nemen. Gezegd werd „de schending van de bilaterale overeenkomst wordt elke dag uitvoeriger en doelbewuster en duurt reeds geruime tijd". Panam beschuldigt de KLM speciaal van het uitvoeren van meer vluchten tussen Nederland en de V.S., dan de vraag rechtvaardigt. Voorts zou de KLM zich schuldig maken aan schending van de capaci teitsbepalingen van de overeenkomst. Volgens de overeenkomst mag de KLM op de Noordatlantische route naar en van de V.S. alleen passagiers vervoeren van wie de reis begint of eindigt in Nederland. Volkomen onwaar De KLM heeft te New York bij monde van haar vertegenwoordiger in Amerika, de heer D. J. Koeleman, de aantijgingen van de Pan American Airways „vol komen onwaar" genoemd. De heer Koeleman ontkende tevens, dat de KLM de bilaterale luchtvaart overeenkomst tussen Amerika en Nederland zou hebben overtreden, zoals door de Panam in een schrijven aan de Amerikaanse Raad voor de Burgerlucht vaart (C.A.B.) is beweerd. „Geen enkele regeringsinstantie heeft ons ooit van dergelijke overtredingen beschuldigd", aldus de heer Koeleman. Hij verklaarde ook, dat de beschul digingen van de Panam over de z.g. derdelands passagiers „volkomen vals" zijn. GEDENKBOEK K.N.I.L. VOOR KONINGIN HM de Koningin heeft vanochtend ten paleize Soestdyk een delegatie ont vangen uit de Vereniging van oud-on derofficieren bij het KNIL, „Madjoe" Deze delegatie heeft de Koningin een fraai uitgevoerd gedenkboek aangebo den, dat is samengesteld ter gelegen heid van Madjoe's 50- jarig jubileum. Het gedenkboek, dat een voorwoord bevat van Prins Bernhard, behandelt achtereenvolgens het oude leger onder de Oost Indische Compagnie, de voor naamste verrichtingen van het KNIL van 1813 tot 1941, een overzicht van de in 1941 en 1942 gevoerde strijd, het herrijzen van het KNIL en zijn ver richtingen na de Japanse overgave, de samenwerking met de Kon. Marine, bij dragen en schetsen over de geschiede nis van het KNIL en markante per sonen, zoals generaal Van Heutsz en tenslotte een hoofdstuk over de geschie denis van Madjoe. wikkeling van de gemeenten, public re lations .personeelsbeleid, en de automa tisering van de administratie. Studiereis De burgemeester van Koudekerk zal hier tevens een oriëntatie- en studie reis aan vast knopen. Zo zal hij de steden Baltimore en Philadelphia be zoeken en het gebouw van de V.N. in New York bezichtigen. Daarna zal hij naar Virginia gaan om zdch te oriënte ren op het gebied van de jeugdbeweging en de onderwijsmethoden in Amerika. Burgemeester Q. Waverijn neemt in het bijzijn van zijn echtgenote moeder en beide kinderen zijn reis biljet in bezit. (Foto Leidsch Dagblad) Voorts ligt het in de bedoeling, dat hij een reis dwars door Amerika maakt om de zustergemeente Artesia te bezoeken. Al met al denkt de burgemeester twee maanden weg te blijven, om na deze tijd vol nieuwe ideeën in Koudekerk te rug te keren. Met een brede armzwaai neemt de burgemeester afscheid van al P.T.T. werkt „nog" op zaterdag (Van onze Haagse correspondent) Hoewel ook bij de P.T.T. de 5-daagse werkweek zal worden ingevoerd, zal het voorlopig toch niet zo zijn, dat er op zaterdag niet gewerkt wordt. Het ligt in de bedoeling van de P.T.T. om op zaterdagen door te werken voor zover mogelijk. Gelijk dat tot op heden het geval is. ..Zolang de zaterdag in Nederland niet offi cieel tot rustdag wordt verklaard", zo vernamen wij, ..zal er op zater dagen bij de P.T.T. gewerkt wor den". Men moet echter wel begrijpen, dat het publiek nu niet de P.T.T. kan laten fungeren als plaatsvervanger van bedrij ven, die de vrije zaterdag wel hebben ingevoerd. Het is de laatste weken na melijk op zaterdag bijzonder druk met stortingen op postcheque- en girodienst. Middenstanders, die op zaterdag niet meer bij hun bank terecht kunnen, schijnen nu hun kasgeld naar de post cheque- en girodienst te brengen. Reeds zouden er op zaterdagen tonnen meer aan specie en klein bankpapier zijn gestort. Men zal de gehele situatie, die aan de invoering van de verkorte werkweek' verbonden is, op zeer korte termijn bezien. Daarbij zal men de niet nood zakelijke handelingen zo veel mogelijk beperken en de wel noodzakelijke han delingen blijven verrichten. De mate van noodzakelijkheid zal vermoedelijk slechts naar voren kunnen komen door de ma te waarin het publiek bepaalde tarieven zal aanvaarden wat de postbestellingen op zaterdag betreft, deze kunnen niet verbonden worden aan een speciaal ta rief. Hoewel nog niet onmiddellijk ge stopt zal worden met postbestellingen (Van onze correspondent) Drie kloosterbroeders van de psychiatrische inrichting „Huize Padua" te Boekei (N.-B.) stonden gisteren voor de Maastrichtse rechtbank terecht op beschuldiging van wederrechtelijke vrijheidsberoving, namelijk van pater F. M. T. van der Zee, lid van de „Sociëteit van Afrikaanse missiën", op 4 oktober 1957. Op die dag had den zij met geweld en met gebruik making van een kalmerende injectie uit een klooster te Aalbeek in Zuid-Limburg de pater naar de inrichting te Boekei over gebracht. Daar werd pater V. d. Zee een aantal dagen in observatie genomen en is toen eigener beweging met familieleden weer vertrokken. Het wederrechtelijke van de vrijheidsberoving bestond in dit geval uit het feit, dat pater Van der Zee tegen zijn, en ondanks zün heftig verzet, werd overweldigd door de drie broeders, terwyl het vervoer naar Boekei geschiedde zonder dat daartoe enige bü de wet vereiste machtiging was afgegeven, en zonder enig medisch attest. De officier van Justitie, mr. J. Corsten eiste ter zake tegen ieder der broeders een 34-jarig« hoofdverpleger, een 54-jarige verpleger en een 36-jarige verpleger, allen te Boekei, drie maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Op 4 oktober 1957 waren de drie broe ders in opdracht van hun overste naar Aalbeek vertrokken om daar een patiënt op te halen: de overste van het kloos ter te Aalbeek had namelijk telefonisch verzocht een pater naar de zenuwin richting te Boekei te komen overbren gen. Voor de rechtbank verklaarde de hoofdverpleger, dat pater van der Zee op de 4de oktober klaarblijkelijk in zeer overspannen toestand verkeerde. Hij achtte het niet verantwoord de pater in Aalbeek achter te laten, ook niet toen deze zich met kracht verzette tegen de overbrenging. Alle drie verdachten wis ten, zoals ze ter zitting verklaarden, dat in dergelijke gevallen een machti ging van de betreffende instanties moest op zaterdag, maakt de „post op zater dag" een grote kans spoedig tot het verleden te gaan behoren. degenen, die hem op het vliegveld uitgeleide deden. (Foto Leidsch Dagbladwenste in het midden te laten wat hij Voor de Leidse kantonrechter Katwijkse katvis-handelaar bleef staan in de verdachtenbank „Vrouwen achter het stuur". Dit is een onderwerp, dat op „gezellige" avondjes wel eens een uitwisseling van hatelijke opmerkingen tussen het sterke en het zwakke geslacht oplevert. Opmerkingen van een zelfde strekking werden gisteren geplaatst tijdens de zitting van de kantonrechter. Vanzelfsprekend was het puur toeval, dat de rechterlijke macht de twee zwaarste vonnissen uitsprak tegen vrouwelijke automobilisten. De dames hadden zich niet als „heer" in het verkeer" gedragen en dat heeft zijn gevolgen. Een vonnis van f. 150 boete subs. 1 maand geheel conform de eis was voor rekening van een 32-jarige automobiliste uit Amsterdam, die tevens van de kantonrechter het advies kreeg een paar extra rijlessen te nemen, alvorens zich weer in het verkeer te wagen. De boete was hoog, doch verdachte had het er naar gemaakt. „OP 'T HO-IJZER" In maart j.l. reed zij met een 100 km vaartje over Rijksweg no. 4 onder de gemeente Alkemade, zag in de verte een kruispunt opdoemen en ging derhalve „op de rem" staan zonder enige ver- keersnoodzaak. De gevolgen van deze gevaarlijke wijze van afremmen bleven niet uit. Verdachte's auto ging pardoes driemaal over de kop en degradeerde van een zo goed als nieuwe auto tot een „handeltje" voor de sloper. Het was een wonder, dat verdachte zonder al te ernstige verwondingen uit het wrak te voorschijn kon worden gehaald en dat haar medeweggebruikers niet de dupe werden van haar onbeheerstheid. Ver dachte gaf de feiten zonder meer toe en kon geen aanwijsbare oorzaak van haar handeling opgeven. „Hoe lang reed U al auto?", infor meerde de kantonrechter. Verdachte gaf toe, dat zij destijds pas twee dagen in het bezit van haar rijbewijs was. Het behoeft geen betoog, dat de kanton rechter zich laatdunkend uitsprak over de manier, waarop verdachte de weg met een 100 km-vaart onveilig had ge maakt. Het requisitoir was kort en de eis met f 150 boete subs, niet mals. De kantonrechter zag geen enkele reden van de eis ook maar iets af te doen. 60 KM TE SNEL De tweede „vrouw achter 't stuur" bleek een 28-jarige secretaresse uit Den Haag te zijn, die op 1 mei j.l. met een snelheid van ca. 100 km u bij t Haagse Schouw het rode stoplicht had gene geerd en vervolgens een van links ko mende auto „op de bumper had ge nomen". Ook hier had het geluk weer een grote rol gespeeld: alleen materiële schade. Verdachte voerde aan, dat zij het rode stoplicht niet had opgemerkt, omdat de zon haar parten had gespeeld. Zij reed bovendien „niet 100 km, doch „slechts" 90 km". „Gezien de verkeerssituatie ter plaatse zeker 60 km te snel", vond de kantonrechter. Ook hier een kort re quisitoir. De eis: f 100 boete subs. 20 dagen. Het vonnis luidde conform. DRIE BANDEN Een 41-jarige handelaar uit Katwijk werd destijds in zijn woonplaats aan gehouden omdat de verbalisant zag, dat drie banden van verdachtes vrachtauto tot op het canvas waren versleten. „Het gebeurde vlak bij de garage waar ik mijn vrachtauto in onderhoud en daar lagen de drie nieuwe banden op mij te wachten. Een uur later zaten zjj er al om", aldus verontschuldigde ver dat U nieuwe banden had besteld en dachte zich. „Tegen verbalisant zei U de aflevering nog niet erg vlotte", re pliceerde de kantonrechter. Commissie van onderzoek zal in elk geval niet in Angola worden toegelaten (Van onze Amerikaanse correspondent) De Veiligheidsraad heeft vorige week met negen stemmen voor en twee onthou dingen van Engeland en Frankrijk een scherpe resolutie aangenomen, waarin van Portugal verlangd wordt „terstond op te houden met onderdrukkingsmaat regelen „in Angola. Een veel zwakkere resolutie had het in maart niet gehaald. Dat de scherpe resolutie thans wèl werd aangenomen, is een symptoom van een veranderde stemming in de V.N. Men is zich er daar van bewust geworden, dat de toestand in Angola hoogst ernstig is en men is niet langer van zins kolonia lisme in de meest brute vorm te vergoelijken. De Portugese vertegenwoordiger Garin hield voet bjj stuk. Portugal zal geen V.N.-commissie toelaten om een onderzoek in te stellen, want Angola is officieel een integraal deel van Portugal en dit land duldt geen inmenging in interne zaken. Bovendien verklaarde Garin, dat de aanneming van deze resolutie zeer ernstige gevolgen zou hebben. precies had bedoeld. In V.N.-kringen neemt men nog niet aan, dat Portugal de V.N. zal verlaten, maar men acht het mogelijk, dat dit land de Verenig de Naties voorlopig zal boycotten. De negen landen, die stemden voor de scherpe resolutie waren: Amerika, Turkije, Chili, Equador, China (Formo sa) en verder natuurlijk de Sowjet- Unie, Liberia, Ceylon en de Verenigde Arabische Republiek. Een zwakkere re solutie had het in maart niet gehaald. Weliswaar stemden toen Amerika en de Sowjet-Unie mee met de drie Afro- Aziatische indieners maar de rest van de raad onthield zich van stemming ^n zo werd de vereiste meerderheid van zeven niet bereikt. Dat de resolutie inderdaad zeer scherp is gesteld, kan blijken uit de inleiding, waarin wordt gezegd, dat de Veiligheids raad diep betreurt, dat er in Angola op zo grote schaal wordt gemoord en dat de onderdrukkingsmaatregelen zo scherp zijn. De Verenigde Naties hebben een com missie van vijf landen ingesteld om een onderzoek te doen in Angola, maar Portugal wenst die commissie niet toe te laten. Garin, de vertegenwoordiger van Por tugal. liet zich niet uit over het aantal mensen, dat de Portugese troepen ge dood zou hebben. De Afro-Aziaten be weerden, dat het er 30.000 waren. Wel zei Garin, dat de oorzaak van de troe belen „communistische terroristen" wa ren, die bedwelmende middelen gebruik ten en die „baby's in de lucht gooiden en er mee gingen voetballen". Amerikanen hielden vast aan de nieuwe Democratische koers Na afloop van de zitting van de Vei ligheidsraad vroeg de pers aan Garin, wat hij precies bedoeld had met die laatste uitspraak. Men zag twee inter- prestatie-mogelijkheden: ofwel Garin wilde te kennen geven, dat de toestand in Angola, ten gevolge van de resolutie, nog ernstiger zou worden, ofwel hij wilde doen doorschemeren, dat Portu- gal consequenties zou trekken uit deze I uitspraak van de V.N. Maar Garin na zeer zeker nog gebruiken. Het risico dat. verdachte de banden niet zou laten vulcaniseren alvorens ze weer te ge bruiken achtte de kantonrechter echter te groot. Tevens kon hij geen reden vinden van de geëiste boete ook maar iets af te doen. VOLMONDIG: „TONG TE KLEIN" Nadat een 46-jarige vishandelaar uit Katwijk tot f7.50 boete subs. 1 dag was veroordeeld, omdat hij ondermaatse tong had verkocht en dat feit volmondig had toegegeven, mocht hy in de verdachten bank blijven staan, omdat hij nóg een zaak tegen zich had lopen. Hierin ging het niet zo vlot als in de Katwijkse katvis-tong-zaak. lit het on derzoek bleek n.l„ dat verdachte een worden aangevraagd, maar zij wisten niet dat zij een strafrechtelijk feit pleeg den, toen ze de patiënt toch meena men, zonder de vereiste machtiging, dan wel een bevel van de burgemeester. Onjuist verweer De president van de rechtbank mr. W. Berger legde er echter de nadruk op, dat de verdachten ondanks sleur en routine in hun werk zich toch bewust moesten blijven voor de verantwoorde lijkheden in hun werk. De president concludeerde dat de verdachten het vragen van een machtiging willens en wetens achterwege hadden gelaten Het verweer dat men geen bevel van de burgemeester ter plaatse had gevraagd voor de gedwongen overbrenging om de naam van de pater niet in opspraak te brengen, achtte mr. Berger bepaald niet de aangewezen weg. In Boekei is pater Van der Zee enige tijd in observatie geweest en de medi sche rapporten van diverse artsen wij zen er wel op dat de psychische toe stand van de patiënt voldoende gron den voor observatie bood. Alleen de be handelende zenuwarts in Maastricht had, achteraf, te kennen gegeven dat hij geen attest voor verpleging in een inrichting zou hebben afgegeven. Bij het verhoor van de verbalisant de Rijksrechercheur A. Vermeulen te Maas tricht bleek dat in Boekei de dienst doende geneesheer het bevel tot over brenging had gelast op telefonisch verzoek uit Aalbeek. Deze arts is in middels enige tijd geleden overleden. Er was een geneeskundige verklaring van de artsen van Berkel uit Boekei en Driessen uit Veghel die een psychische gestoordheid bij pater van der Zee aan wezig achtten. Tragisch wet is. Voorop voert de bakfiets een officieel kentekennummer, achterop geen ken tekennummer. doch een bord dat de max. snelheid van 16 km u aangeeft, terwijl het voertuig beslist hórder kon. Geen kentekenbewijs was afgegeven en verdachte verheugde zich slechts in het bezit van een rijbewijs A. Ondanks het feit. dat zowel de kantonrechter als de officier hem er beurtelings op wezen, dat genoemde feiten, gezien vanuit het standpunt van de wetgever, volkomen met elkaar in tegenspraak waren, bleef verdachte bij de opvatting dat er in feite toch geen enkele wetsbepaling was overtreden. NOOIT HARDER Hij reed nooit harder dan 16 km/u, dus was dat bordje achterop goed en was een ander rijbewijs en een ken tekenbewijs niet nodig. Nadat hem was uitgelegd, dat alles in orde was als hU de snelheid liet afstellen op max. 16 km u en het kentekennummer verwij derde, eiste de officier in totaal f45 boete subs. 9 dagen. Verdachte vroeg hierna nog uiterste clementie, beloofde de vereiste maatregelen te zullen ne men en werd uiteindelijk gevonnist met f 20 boete subs. 4 dagen in totaal. PAK VOOR ZIJN BROEK Voor de vrolijke noot zorgde een 17- jarig leerling-monteurtje ui Leimuiden. Hij stond terecht omdat de voorrem van zijn bromfiets onvoldoende functioneer de vanwege de niet voldoende gespannen temkabel. Hij gaf het feit grif toe en vertelde er by. dat hy 's avonds van Hierna zweeg verdachte. De officier zijn vader een flink pak voor zijn broek 1 achtte een vrachtauto met drie versleten had gekregen, toen deze hoorde, waar- i banden een groot gevaar op dè weg en voor hy bekeurd was „Een monteur en i eiste f 50 boete subs. 10 dagen en ver- dan nog een slechte rem. dat kwam niet nietiging van de inbeslaggenomen ban- te pas', had zijn vad. r gezegd. Na de den. Verdachte protesteerde heftig. De eis van f 15 boete subs. 3 dagen von Voor Amerika betekende deze kwes tie weer een dilemma: zou men de N.A.V.O.-bondgenoot zoveel mogelijk driewielige motorbakfiets bezit, die een ontzien (wat Frankryk en Engeland de- rydende puzzel voor de motorvoertuigen- |den), of zou men meestemmen, met de vertegenwoordigers van landen, die vroeger koloniaal gebied waren en waar men zich het lot van Angola zeer aan trekt? Men besloot tot het laatste en men hield daarmede de koers vol, die Amerika gekozen heeft sedert de De mocraten aan het bewind zyn. Advertentie zet vader in de mode De officier van justitie mr. Corsten sprak van een tragische geschiedenis van een pater die een mislukking was gebleken als lid van de Sociëteit der Afrikaanse missiën en daarover grote moeiiykheden met zichzelf en zyn over heden had. Hierop ging de officier ech ter niet nader in. De wederrechtelijke vrijheidsberoving, de vrijheidsbelemme ring en de toepassing van lichamelijke dwang achtte hy bewezen. Verdachten moesten weten en wisten ook dat ze in geval van verzet een machtiging voor het meenemen naar een inrichting no dig hadden. Zy hebben dit verzuimd en het verweer dat zy deze machtiging of een bevel van de burgemeester niet hadden gevraagd terwille van de pater en zyn familie achtte de officier aller minst grond voor deze vryheldsberoving. Hy twijfelde niet aan de goede bedoe ling van verdachten, maar zy hebben bewust niet de waarden in acht geno men welke de wet met strikte waar borgen voor de vryheld van de burgers omringt. Hy kwam tenslotte tot bovengenoemde els. Gevaarlijke indruk De verdediger mr. J. Seelen uit Maas tricht bepleitte dat de broeders in de mening konden verkeren met een nor maal transport van een vrijwillig mee gaande patiënt te doen te hebben, maar dat zy verrast waren door het hard nekkig verzet van de pater. Volgens de verdachten die daarop toch wel oog hebben, had de pater een zeer overspan nen en voor zyn omgeving bepaald ge- vaarlyke indruk gemaakt Op korte ter- myn zou een machtiging of bevel voor het transport niet verkregen kunnen worden dat dit formeel niet juist was, echter in het belang van de pater en van zyn omgeving. Op grond van recente studies omtrent rechtspraak bepleitte hij in dit geval vryspraak, op grond van een veront schuldigbare verklaring van de feiten als strafuitsluitingsgrond ten aanzien van de strafwaardigheid van zyn cliën ten. Uitspraak, 26 juni. NIEUW PROEFPROCES TEGEN DE A.K.U. Het bestuur van de AKU deelt mede, dat bepaalde belanghebbenden in Duits land nog steeds niet biyken te berus ten ln de onteigeningen van Duits ver mogen, die door de geallieerde staten ln verband met de herstelbetalingen zyn geschied en die door Duitsland bij ver drag zyn aanvaard. Met name meent men dat de onteigening van aandelen In vennootschappen, die In geallieerde landen gevestigd zyn. geen betrekking kan hebben op het in Duitsland ge legen vermogen van die vennootschap pen. Dit vermogen zou op de een of andere manier weer ter beschikking moe ten worden gesteld van degenen, die voor de onteigening aandeelhouders van de onderhavige vennootschap wa ren. Hiertoe werd ln de jaren 1954 tot 1956 ln Duitsland reeds een procedure tegen de Aku gevoerd. De els werd toen tot in hoogste instantie afgewezen, omdat deze onverenigbaar werd geacht met de Duitse wet en de Duitse verdrag*- verplichtingen. Thans is wederom een proefproces in Duitsland tegen de Aku aanhangig gemaakt Het bestuui van de Aku kan naar zyn mening ook voor Omdat .1 van dr .traf motiveerde hy het vonnis. Waarop het monteurtje ad rem reageerde met de vraag: „Als Ik nu om een tweede pak slaag vraag, krijg Ik dan helemaal geen boete?" Grote hilariteit op de publieke tribune en een vroiyk lachende kanton boete kon hy niet betalen en de banden 'niste de kantonrechter met f7 50 subs rechter die de vraag^ontkennend moest t1L°]OMgtwyfcl, kon hy nog laten vulcaniseren en daar- 11 dag. 'beantwoorden *nd moMl I _dil,gent aldus het bestuur tussen Nederland en Duitsland, die uist beogen een definitief einde aan derge lijke kwesties te maken, by de Tweede Kamer tn behandeling zyn „De Ne derlandse regering, die van een en an der op de hoogte is. is ongetwyfeld ter zake diligent", aldus het bestuur van de Aku.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7