VELPONlfe B. en W. wensen Stadsgehoorzaal in begin 1962 grondig te verbeteren .Verwarming, toiletten, trappen, foyer, entree en garderobe vragen dringend om verbetering Onderzoek naar uitbreiding technisch onderwijs in Leiden Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 13 juni 1961 Tweede blad no. 30378 Voorstellen arm Leidse Raad Met vele regelmatige bezoekers van de Stadsgehoorzaal is het ook B. en W. bekend, dat deze zaal, de enige concertzaal in onze stad en eveneens veelvuldig voor andere doeleinden in gebruik, thans in een zodanige staat verkeert, dat zij dringend verbetering behoeft. Van het grote aantal ernstige ge breken, noemen B. en W. in een nota aan de raad slechts de volgende: het gedeelte van de voorgevel van het gebouw tot aan het balkon in de Breestraat moet worden gerestau reerd, waarbij de hoofdtrappen die nen te worden vernieuwd. Bovendien beantwoorden de entree en de vesti bule van het gebouw niet alleen in geen enkel opzicht aan de eisen des tijds, maar vertonen daarnaast ern stige gebreken. De moeren van de vestibule, alsmede die van de daarop aansluitende gangen vertonen veel scheuren en zijn nagenoeg versleten. De garderobe is zeer ondoel matig en het afgeven van kleding na afloop van voorstellingen levert grote moeilijkheden op. De trappen, welke naar de eerste verdieping leiden, zijn zodanig uitgesleten, dat het gebruik daarvan, vooral by druk bezochte con certen en voorstellingen, niet zonder ge vaar is. Voorts dienen de toiletruimten te worden verbeterd. Ook de vloer en de lambrizering van de grote zaal behoeven dringend vernieuwing, terwijl eveneens in de foyer, met name aan de toneel inrichting, de nodige voorzieningen moe ten worden getroffen. In verband hiermede heeft het College een schetsplan doen ontwerpen voor de algehele verbetering van de Stadsge hoorzaal. Dit plan voorziet onder meer in het wijzigen en vernieuwen van de entree en de vestibule, het uitbreiden van de garderobe, terwyl het voorts de bedoe ling is de huidige koffiekamer te ver bouwen tot kleine zaal. De kleine zaal en de receptiekamers zullen worden inge richt als koffiekamer. Aan het inwendige van de zalen zullen eveneens de nodige verbeteringen wor den aangebracht. Indien de raad zich met het schetsplan kan verenigen, zal het plan nader worden uitgewerkt en met een gedetailleerde begroting aan de raad worden overgelegd. Het ligt in het voornemen van B. en W. het uitgewerkte plan op korte ter mijn in de raad ter tafel te brengen, zodat de verbetering in het voorjaar en de zomer van 1962 tot uitvoering zou kunnen komen. Uiteraard is het tijdstip waarop de restauratie kan worden aan gevangen, mede afhankelijk van de te verlenen Rijksgoedkeuring. B. en W. koesteren evenwel goede hoop, dat nog in de loop van dit jaar die goedkeuring zal worden verkregen. f 50.000 voor centrale verwarming Teneinde de restauratiewerkzaamhe den zodanig te doen verlopen, dat de zalen gedurende het winterseizoen 1962/ 1963 weer kunnen worden verhuurd, is het noodzakelijk de zalen van medio maart 1962 af niet meer voor verhuring beschikbaar te stellen. B. en W. stellen zich evenwel voor de werken voorzoveel mogelijk reeds voor die tijd te doen aanvangen. De centrale verwarmingsinstallatie dient echter ge durende de eerste maanden van 1962 in werking te zijn. Aan deze installatie moeten ook verbeteringen worden aan gebracht. Het is derhalve gewenst deze werkzaamheden in de komende zomer maanden uit te voeren. De ketels van de centrale verwar mingsinstallatie, welke zijn ingericht voor het verbruik van kolen, moeten zodanig worden gewijzigd, dat in de toekomst met olie kan worden gestookt. Hiervoor zullen onder meer een aantal bouwkundige voorzieningen moeten wor den getroffen, waarvan het maken van een nieuwe schoorsteen met fundering de belangrijkste is. Voor de uitvoering van deze werken is een krediet nodig van f50.000. B. en W. geven de raad, in overeen stemming met het advies van de grootst mogelijke meerderheid van de Commis sie voor de Openbare Werken en het advies van de Commissie voor de Finan ciën, in overweging in deze geest een besluit te nemen. Huisvesting Pedologisch Instituut Zoals bekend heeft de raad in juli 1960 besloten om over te gaan tot stich ting van een pedologisch instituut en aan dat instituut een school te verbin den en dit instituut en de school te vestigen in het gebouw Langebrug 62. Teneinde dit gebouw voor zijn toe komstige bestemming geschikt te ma ken, dient een aantal noodzakelijke voorzieningen getroffen te worden. Voor deze voorzieningen, waarvoor thans urgentie is verkregen, is een plan opgesteld. Zij zullen omvatten: het in richten van een speelkamer en een on- derzoekkamer, het leggen van doubletta tegels op de vloeren en de gangen, het aanbrengen van betonemaille op de lambrizering en in de gangen en in de toiletten, het aanbrengen van nieuwe kapstokken, het wegbreken van de tus sendeuren in de werkkamers van de staf, alsmede het dichtmetselen van deze openingen, het vervangen van schuif deuren door draaideuren in de lesloka len, het wegbreken van de houten kasten en het aanbrengen van hardboardplaten op de deuren. De verwarming van het gebouw zal geschieden door middel van oliekachels. De kosten worden geraamd op f 69.700. Voor de restauratie van het by het gebouw Langebrug behorende gymnas tieklokaal zullen B. en W. de raad te zijner tijd een voorstel doen. Stichting derde openbare kleuterschool in Z.W. In Leiden-Zuid-West zijn momenteel twee openbare kleuterscholen gevestigd, n.l. één aan de Da Costastraat en één aan de Telderskade. De kleuterschool Telderskade, die nog niet over een eigen gebouw beschikt, is tijdelijk gehuisvest in twee lokalen van de openbare lagere school aan de Telderskade en in één lokaal van het hulpgebouw aan de Va- leriusstraat. Deze school zal definitief worden gehuisvest in het tweeklassige schoolgebouw aan de Telderskade, voor de bouw en inrichting waarvan de raad cp 17 april j.l. de nodige gelden be schikbaar stelde. In het bouwplan is rekening gehouden met de mogelijkheid het gebouw met een derde speelwerk lokaal uit te breiden. De kleuterschool telt momenteel 120 leerlingen en 3 leidsters. De verwachting bestaat, dat het aantal leerlingen bij de aanvang van het schooljaar 1961/1962 nog aanzienlijk zal stijgen. Nu voorts de bebouwing in de omgeving van de Va- leriusstraat zich sterk uitbreidt en daar door steeds sterker gaat spreken het bezwaar van de ouders om hun kinderen naar de verder afgelegen kleuterschool aan de Telderskade te zenden, achten B. en W. het nodig, dat in dit stads deel een derde openbare kleuterschool wordt gesticht door afsplitsing van de school aan de Telderskade. De nieuwe school, welke door meer dan 60 kleuters zal worden bezocht, kan tijdelijk in twee lokalen van de hulpschool aan de Va- leriusstraat worden ondergebracht. De financiële consequenties zullen later worden geregeld. Op grond van deze overwegingen stellen B. en W. de raad, welke a.s. maandagmiddag bijeenkomt, voor het aantal openbare scholen voor kleuter onderwijs met één te vermeerderen door het stichten van een derde openbare kleuterschool in het zuidwestelijk stads deel en deze voorlopig te huisvesten in het hulpgebouw aan de Valeriusstraat. Bouw metselloods Gem. Bedrijfstechnische School In 1959 is, in verband met de uit breiding van de gemeentelijke bedrijfs technische school met een derde leer jaar, een metselloods gebouwd achter het schoolgebouw aan de Timorstraat. Na overleg met het Ministerie van Onderwijs, K. en W. zijn in oktober 1960 de lessen begonnen van een aanvullende cursus voor individueel technisch onder wijs. Thans maken 25 jongens van het 2e en 3e leerjaar gebruik van de loods, benevens 6 klassen van het le leerjaar met in totaal 96 leerlingen. Daaren boven ontvangen nog 19 jongens van de cursus voor aanvullend individueel tech nisch onderwijs les in deze loods. By de aanvang van de cursus 1961- 1962 zal het aantal leerlingen stijgen. In het 2e en 3e leerjaar zullen dan on geveer 32 leerlingen zijn geplaatst, ter wijl voor de aanvullende cursus gere kend moet worden op in totaal 33 leer lingen. Met de 96 jongens van het le leerjaar zullen per week in totaal 162 jongens metsellessen ontvangen. Voor dit grote aantal leerlingen biedt de bestaande metselloods onvoldoende ruimte. Vooral bestaat behoefte aan de nodige stelruimte voor praktijkwerk stukken, speciaal in de wintermaanden, als meestal binnen moet worden ge werkt. In verband met dit ruimtetekort, spe ciaal tengevolge van de Stijging van het aantal leerlingen per 1 augustus 1961, is het noodzakelijk een tweede metsel loods te bouwen. Deze nieuwe loods kan eveneens achter het schoolgebouw aan de Timorstraat worden geplaatst en zal door middel van een gang met de be staande loods worden verbonden. De kosten voor het bouwen van deze nieuwe loods waren aanvankelijk ge raamd op f63.340; bij nader overleg is het echter mogelijk gebleken deze kos ten terug te brengen tot f 54.070. Met de inrichting van deze loods, de elek trische installatie, de verwarming, de wijziging van de tuinaanleg en de kos ten voor voorbereiding en toezicht zal een bedrag van f 22.160 zijn gemoeid. De totale kosten bedragen derhalve f76.230. Ingevolge de Nijverheidsonderwijswet en de nieuwe regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten ontvangt de gemeente deze kosten van het Rijk terug. Het is echter niet uitgesloten, dat het I thans gevraagde krediet, tengevolge van nader bij de uitvoering eventueel van- I wege de Staatssecretaris te stellen eisen, nog enige wijziging zal behoeven. Bij de deze middag te behandelen on- derwijsparagraaf, komen voorts de vol gende voorstellen aan de orde: aan het bestuur van de Stichting Roomsch- Katholieke Scholen te Leiden, ten be hoeve van zijn school voor buitengewoon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, voor het jaar 1961, een voorschot te verlenen op de vergoeding in de kosten van de belo ning der vakonderwijzers van deze school, ten bedrage van f. 6.415,het vaststellen van een vergoeding voor vak onderwijs van het bijzonder b.lo. voor het jaar 1958; idem van de stichtings- kosten van de r.-k. school voor b.l.o. aan het Philosophenpadaan het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden medewerking te ver lenen voor de aanschaffing van meubi lair ten behoeve van de school voor v.g.l.o. aan de Boommarkt 1. wegens toe neming van het aantal leerlingen: idem aan dit schoolbestuur voor het aanbren gen van 'n vloerbedekking in de scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Lusthoflaan 2 en de Os- en Paardenlaan 2, zulks voor zover deze voorzieningen geen onderhoud betreffen: het aanpas sen van de rijksregeling t.a.v. de salaris sen van het personeel, belast met het onderwijs aan spraakgebrekkige kinde ren. Verzorgingsflat aan Kanaalweg In verband met de voorgenomen bouw van een verzorgingsflat heeft de heer E. J. van den Berg, te Amersfoort, ver zocht aan hem. en/of de nader door hem te noemen lastgevers, te verkopen het perceel bouwterrein, gelegen aan de Ka naalweg, hoek Trekvlietweg, groot onge veer 4.000 m2. Met adressant is overeenstemming be reikt omtrent de verkoopprijs van f. 260.000,in totaal, zonder nadere verrekening, (bouwrijp en in de staat, waarin het zich thans bevindt). Tegen deze verkoop bestaat naar de mening van het college geeh bezwaar. Voorts komen deze middag nog de vol gende voorstellen in behandeling: aan te kopen het woonhuis met erf en tuin, staande en gelegen aan de Tiboel Sie- genbeekstraa.t 24, voor de prijs van rond f. 32.050,in totaal: aan het Staatsbe drijf der PTT te verkopen de percelen bouwterrein, gelegen aan en nabij de Koningstraat, en wel terrein A. groot ongeveer 420 m2 voor de prys van f. 25,— per m2 en terrein B, groot onge veer 260 m2, voor de prys van f. 15,per m2.; het recht van aanplakken van re clames op de gemeentelijke aanplak borden bij verlenging voor de tijd van vjjf jaren, gerekend van 1 april 1961 af. te verpachten aan de naamloze vennoot schap „Publex", gevestigd te Amster dam, voor de som van f. 20,per vak van 85 x 120 cm per jaar: het aanbren gen van een wijziging in de verordening van de gemeentelijke bodeminrichting: idem van een wijziging/aanvulling van het. partieeluitbreidingsplan Leiden- Zuidwest; aan het daarvoor in aan- Advertentle Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. De commissie van onderzoek van de Rijksluchtvaartdienst en de KLM gaat aan boord van het KLM toestel naar Cairo om een onder zoek in te stellen naar het ongeluk met de Electra „Sirius", DRAINERING VAN KIKKERPOLDER f 8.800 voor het leggen van nieuwe drainreeksen Zoals bekend hebben B. en W. inder tijd op vragen van het raadslid, de heer L. Questroo, inzake de afwatering van het sportveldencomplex in de Kikker polder (twee van de vijf sportvelden), meegedeeld, dat, hoewel de werking van de zich in die sportvelden bevindende drains zonder het treffen van bijzondere maatregelen in goede orde zal komen, zy een voorstel aan de raad voorberei den om als direct afdoend middel tussen de drainsreeksen een nieuwe drainering van dezelfde constructie aan te leggen. Intussen is een daartoe strekkend plan ontworpen. De kosten van uitvoering van het plan worden begroot op f8.800. In overeenstemming met het advies van de Commissie voor de Sport- en Jeugdzaken, Openbare Werken en Fi nanciën geven B. en W. de raad in over weging een bedrag van f8.800 beschik baar te stellen voor het leggen van nieuwe drainreeksen in de twee meest noordwestelijke velden van het sportvel dencomplex in de Kikkerpolder. Aanleg verlengde W assenaarse weg B. en W. van Oegstgeest hebben het Leidse College van B. en W. meegedeeld te willen overgaan tot de aanleg van het verlengde van de Wassenaarseweg, voor wat betreft het gedeelte, dat in haar gemeente is gelegen, ten behoeve van de voorgenomen Universitaire uitbreidingen. In verband hiermede hebbenzij verzocht de aan de gemeente Leiden in eigendom toebehorende in de gemeente Oegstgeest gelegen gronden, welke nodig zyn voor bedoelde doortrekking, aan die gemeente in eigendom over te dragen, waartegen naar de mening van het Leidse College geen bezwaar bestaat. In verband hiermede merken B. en W. van Leiden op, dat de terreinen, welke bestemd zijn voor de Universitaire uit breidingen en eigendom zijn van de ge meente Leiden, te zijner tyd aan het Rijk zullen worden overgedragen, met verrekening van de gedeelten van de terreinen, welke in verband met de ont sluiting en het bouwrijp maken der ter reinen buiten deze overdracht vallen. Aangezien deze verrekening ook plaats zal vinden ten aanzien van de grond, welke de gemeente Oegstgeest nodig heeft voor de aanleg van het verlengde van de Wassenaarseweg, zijn B. en W. van mening, dat onder de gegeven om standigheden bedoelde grond „om niet" aan de gemeente Oegstgeest in eigen dom kan worden afgestaan. Salto-bijna-mortale Bij gymnastiekoefeningen in een lo kaal aan de Van Vollenhovenkade kwam gisteravond de 16-jarige H. Flaman, lid van de gymnastiekvereniging „Jahn" op ongelukkige wijze ten val. Samen met enkele clubgenoten oefende hij de salto. Bij één van zijn sprongen viel de jonge gymnast voorover tegen de grond. De EHD bracht hem met een zware hersen schudding naar het Academisch Zieken huis. EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool te Leiden zijn geslaagd mej. C. de Vente te Noordwijk aan Zee en de heren M. A. Buys te Katwijk aan Zee, B. J. Brinksma te Leiderdorp, H. Snel te Leiden: P. van Tol te Leiden; J. H. Was senaar te Leiden; W. C. Willemse te Lei- den. De examens zijn afgelopen. Einduitslag geslaagd 59, afgewezen 4. Stichting hogere technische school? Intussen is eind 1959 een nota ver schenen van de Staatssecretaris van O., K. en W., gericht aan de Tweede Kamer, betreffende de spreiding van het hoger technisch onderwijs, ivaar- Het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland heeft in 1955 een rapport uitgebracht omtrent de behoefte aan hoger technisch onderwijs in Leiden. Het instituut was toen van mening, dat zulk een school voor Leiden en omgeving wel wenselijk, maar niet dringend noodzakelijk was. Genoemd rapport was gebaseerd op gegevens uit 1953. uit blijkt, dat in het westen van het land nog plaats zal zijn voor twee nieuwe scholen. Deze nota is voor het College van B. en W. aanleiding geweest zich opnieuw over de wen selijkheid van stichting van een ho gere technische school in Leiden te beraden. Voor een juiste beoordeling achten zy het gewenst over een aanvulling met re cente gegevens op het E.T.I.-rapport van 1955 te beschikken, waartoe een nieuw rapport zou moeten worden opgesteld. Daarnaast heeft het bestuur van de Vereniging „De Ambachtsschool" de raad verzocht de oprichting van een tweede ambachtsschool en het bestuur van de r.-k. technische school „Don Bosco" de oprichting van een r.-k.-school voor in dividueel technisch onderwijs nodig te verklaren. In verband met de te ver wachten ontwikkeling van de Leidse ag glomeratie en van het gebied, waarvoor Leiden als centrum-gemeente kan wor den aangemerkt, zullen de Leidse raad in de toekomst meerdere verzoeken om nodigverklaring van uitbreidingen van bestaande en stichting van nieuwe tech- nischescholen bereiken. Door het ontbreken van voldoende ge gevens is het bijzonder moeilijk te be oordelen, in hoeverre er behoefte bestaat aan nieuwe technische scholen of uit- breiding van bestaande scholen. Ten j einde een juiste beoordeling mogelyk te maken, lijkt het B. en W. aangewezen, dat het bovenbedoelde door het Econo- misch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland in te stellen nieuwe on derzoek wordt uitgebreid tot de behoefte aan en de mogelijkheden voor het ge hele technische onderwijs in deze ge meente. De kosten, welke met dit onderzoek zijn gemoeid, bedragen f 5.500,—. De in specteur van het Nijverheidsonderwijs en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, die omtrent ver zoeken om nodigverklaringen terzake van het technisch onderwijs advies moe ten uitbrengen, zullen het op prijs stellen, dat een dergelijk onderzoek door de ge meente wordt gevraagd. B. en W-, die hiervan eveneens voor standers zijn, stellen de raar voor een dergelijk bedrag te voteren. merking komende gemeentepersoneel over de periode van 1 april 1960 tot 1 juli 1961 een uitkering ineens toe te kennen op de voet van de richtlijnen, vervat in de circulaire van de Minister van Bin nenlandse Zaken d.d. 29 april 1961; het brengen van een wijziging in de verorde ning, regelende de uren, waarop het bu reau van de Burgerlijke Stand is ge opend: idem in de begroting voor het jaar 1961; het goedkeuren van de reke ningen over 1958 en 1959 van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis; aan de heren B. J. Huurman en J. Rave- stein. alhier onder voorbehoud, dat de herziening van het uitbreidingsplan „Leiden-Zuidwest 1959" wordt vastge steld en goedgekeurd, te verkopen de percelen bouwterrein aan en nabij de Bachstraat tezamen groot ongeveer 3.800 m2, voor de prijs van f. 130.000, Bouw van 158 woningen Bij raadsbesluit van 23 maart 1959 is het College gemachtigd voor de bouw van 158 woningen ten noorden van de Vijf Meilaan (plan zuid-westVIIIc) een bouwvoorschot. van f. 2.521.255,en een grondvoorschot van f. 418.700,alsmede een bijdrage, als bedoeld in art. 24a, van het Woningbesluit, uit 's Rijks kas aan te vragen en te aanvaarden. Verder zijn bij dat besluit de voorschotten en de bij drage toegekend aan de Woningbouw vereniging „Ons Doel", en is de voor die woningen nodige grond aan deze wo ningbouwvereniging verkocht. Het on derhavige plan is echter niet aan ge noemde woningbouwvereniging in be heer en exploitatie gegeven, maar inge bracht bij de Stichting tot Beheer en Exploitatie van Woningen te Leiden, zodat de voorschotten en de bijdrage moeten worden aangevraagd ten name van de gemeente, waartoe B. en W. de raad thans een voorstel doen. Benoemingen en ontslag In een vacature in het onderwijzend personeel van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Su- matrastraat zouden B en W willen voor zien door benoeming van de heer J. C. Bos, onderwijzer in tijdelijke dienst aan genoemde school. Verder stellen B. en W. voor I. de heer C. Kivit met ingang van 1 september 1961, te benoemen tot leraar in niet-volledige betrekking in de handelswetenschappen aan het Rem- brandt-lyceum; II. met ingang van 1 september 1961. tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cur sus 1961—1962 te benoemen aan de ho gere burgerschool voor meisjes met 6- jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool: a. mej. V. F. H. E Rose, tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde; b de heer B van de Water, tot tijdelijk leraar in het tekenen; c. mevr. A. J. Boeke-van Rijnbach tot tij delijk lerares in de cultuurgeschiedenis van het Christendom. Tenslotte is er een voorstel om de heer J. J. Marcelus op zijn verzoek eervol ont slag te verlenen uit zijn betrekking van leraar schilderen aan de gemeentelijke bedrijfstechnische school. Twee ongevallen in korte spanne tijds op zelfde plaats Gisteravond zyn met een tijdsverschil van slechts tien minuten by de Jan van Houtbrug twee ongelukken gebeurd. Het eerste vond plaats omstreeks tien uur. Een 47-jarige inwoonster van Leiden stak op de brug schuin over. Waar schijnlijk bemerkte zy pas op het laatste (te late) ogenblik een naderende brom fiets. De bestuurder van het rijwiel wilde achter de voetgangster passeren. Deze schrok echter by zijn nadering en rea geerde met een paar passen terug. De bromfietsbestuurder kon ondanks zijn pogingen daartoe, een aanrijding niet voorkomen. Beiden kwamen te vallen. De beryder van het rijwiel kwam er goed af. De voetgangster werd door de EHD met een schedelbasis-fractuur naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Nog geen tien minuten later gebeurde op de Lammenschansweg, dicht bU de Jan van Houtbrug, het tweede ongeval. Een scooter en een rywiel naderden elkaar vanuit tegengestelde richtingen. De 20-jarige berijdster van het rijwiel sloeg linksaf en liet geen ruimte over voor de scooterbestuurder. De EHD bracht de 20-jarige inwoonster van Leiden naar het Academisch Zieken huis. De scooterbestuurder, eveneens uit Leiden afkomstig, klaagde over pijn in armen en benen, maar kon zijn weg vervolgen. Verbouw Wallon De technische dienst van de Stichting Studenten-huisvesting heeft aanbesteed het verbouwen en her-inrichten van het studentenhuis Hopital Wallon. Rapen burg 12 hoek Papengracht. De inschrij vingen luidden: N.V. B. J. Huurman en Zn (Leiden) f. 161.700; N.V. Bik en Breedeveld (Lei den) f. 159.300; Aannemersbedrijf vii. fa. Leo Zitman en P. H. du Prie (Lei- *e?Ra*óon5®'721 en K' Bur?y (Oegstgeest) I. 153.820. De gunning werd aangehouden. JUBILEUM A. v. d. WEYDEN In intieme kring wordt vandaag het feit herdacht, dat de heer A. v. d Wey- den voor veertig jaar als loodgieter in dienst trad van het loodgietersbedrüf van D Kret en Zn aan de Hoge Rljndyk. 8 Onze stadgenoot, mr. P. J. Idenburg is by beschikking van de staatssecretaris van O.. K. en W.. mr. Y. Scholten op nieuw benoemd tot lid van de Ryksad- viescommissie voor de Openbare Biblio theken. Advertentie Iets gebroken? iets gebroken? van Ceta-Bever BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Simone. dr van A. Luyendyk en M. van der Reljden; Hendrik Cornells, zn van J. van Heiningen en J. M. H Smits; Monique dr. van A. P. de Busschere en E de Wek ker; Caroline Cornelia Johanna, dr van A J van den Bom en J. J. van Hooidonk. Héléne. dr van D W. Noteboom en K. J v d. Werf: Ronald Johannes, zn van J Ben schop en C. C. van Egmond; Monique Ma rie Janet, dr van J. Etman en J. A. Faas; Petronella Johanna Maria, dr. van G. W. Kok en A. P. van Steljn; Arend, zn van D van Beelen en M. C. van Duljn; Sabine Tamyra, dr van J. H. G. Meesters en S. Timmerman; Jacoba Petronella Frederlka. dr. van A. Regeer en J. P. F. Vonk: Rlta Helena, dr van L. HenneklJ en R W Paauw; Robert, zn van D Slooa en A van Tongeren; Pleter Johannes, zn van P W. Molkenboer en M. M Wijnhout; Cornelia Agnes Maria, dr van A. Warmerdam en J. Man gooit vrouw uit liet raam Sprong haar na en viel dood Een 24-jarige uit Suriname afkomstige loswerkman heeft vannacht zijn 27- jarige vriendin O. na een felle woorden wisseling uit het raam van de derde etage van een logement aan het Katten burgerplein gegooid, waarna hy haar is nagesprongen. De vrouw werd zwaar gewond, de man was op slag dood. Beiden hadden dikwijls ruzie. Toen de man en de vrouw vannacht dronken thuis kwamen, was dat weer het geval De logementhouder Spanning hoordé plotseling „help, moeder", schreeuwen en zag voor zyn raam de vrouw voorby vaUen. De vrouw raakte nog de bloem bak die in de vensterbank van de heer Spanning staat. Hierdoor is de val van 12 meter waarschynlyk gebroken. Vrywel onmiddellijk is de man zijn vriendin nagesprongen. Zijn aanraking met de straatstenen heeft de dood vrij wel onmiddellijk tot gevolg gehad. Omtrent het motief van de handel wijze van de Surinamer heeft de politie nog geen zekerheid. De toestand van de vrouw, die in het Wilhelminagasthuis is opgenomen, was zorigwekkend. M. Dries; Paulus Stephanus. zo van D Langedijk en M. A. A. E. Tuhnman. Anita Bernadette Maria, dr. van P. A Donders en M. A. M. Duynstee GETROIWD: H. Fraterman en W. Nle vaart. W. G. Wee- nlnk en E. J. van Westrlenen; C. G. A Ro man en A. H. E. Trenker. OVERLEDEN: P. J. Meyers, 56 Jaar, man; N. Zonne veld. 67 Jaar. man; M. Deckers. 2 weken, dochter; J. Favler, 72 Jaar. echtgen van P. J. Stlkkelorum; A. van Essen, 57 Jaar. man; A. G Warmond. 77 Jaar. man, M P. C J. Rademaker' 78 Jaar. vrouw; B Schou ten. 84 Jaar. wed. van J L. F. Bunlngh; A, H. Klok, 12 Jaar, dochter.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3