Sir Michael drijft Tsarapkin op kernsiop-conferenfie in 'I nauw Amerikanen spioneren in Westelijke landen Ramp „Sirius" raadsel Jong goed WEER AANSLAGEN IN ALGERIJE Sabotagedaden in Alto Adige ZES PERZISCHE DORPEN DOOR AARDBEVING VERWOEST Geheime stukken in handen van Britse blad „Daily Herald" Onderzoek commissie begonnen Met een enkel woord ligtvoet Agenda DINSDAG 13 JUNI 1961 (Van onze t.v.-medewerker) De hoogtepunten ln het KRO- programma van gisteren werden ge vormd door jong bloed. Daar waren in de Musicbox twee prettig aandoende en vlotte meisjes Mlchele en Patricia, geen grote talenten, maar plezierig om even naar te kijken. Bovendien beschikten ze kennelijk al wel over wat t.v.-erva- ring en wisten zich te „brengen". Helemaal anders lag de zaak voor de vaderlandse meiskes Habraken en Frencken. Dat zijn de nieuwe afkome- lingen van de Maastrichtse Toneelschool en die deden officieel haar entree, dat tevens het examenwerk voor het eind punt betekende. Alleen uit dien hoofde al dienen we er wat extra aandacht aan te besteden, want al geldt nu wel niet „erop of eronder", van belang voor twee jonge levens was dit alles wel. Men had de goede gedachte gehad het geheel op band te laten vastleggen. Daarop konden de examinatoren rustig hun oordeel baseren. Dat was in begin mei gebeurd en ongeveer half mei was het geval goedgekeurd: ze waren ge slaagd. Zijn ze geslaagd? Hebben ze haar talent kunnen waar maken tegenover een groot publiek? Dat hangt van veel dingen af, welhaast in de eerste plaats van het gekozen stuk. Met alle waardering voor het daarin opgetaste talent, een compliment voor de auteur Bax, maar vooal voor de woordentovernaar, die Manus van de Kamp is, het leek ons bepaald geen stuk om prettig mee uit de voeten te kunnen. Het was als t.v.-eindexamenop- gaaf bepaald veel te eenzijdig. Hoe hebben de kinders het er nu van afgebracht? Wel, Marja, het blondje, heeft het naar onze smaak glansrijk ge haald. Met een zelfvertrouwen, verza meld in een veeljarige dilettantenloop baan, heeft ze haar tekst voor het groot ste deel met gemak door de beeldbuis gebracht. Het geval lag met Willy wat moeizamer. Die had in de eerste plaats haar (Limburgs) dialectisch bezwaar bijzonder dapper overwonnen. Maar ver der voldeed ze bepaald niet aan de be schrijving een komisch rol voor een ko misch talent, want ze is veel te serieus voor komisch werk. Ze zal natuurlijk In Oran zijn gistermiddag een Alge rijn en een Europeaan door terroristen vermoord. Ook deden zich nog enige kleinere incidenten voor. De politie heeft een groot aantal arrestaties verricht. In Blida is een lid van het vreem delingenlegioen aangehouden, die zon dagmiddag in Castiglione een aanslag met een granaat heeft gepleegd, waar door een persoon werd gedood en vijf anderen gewond. Het hoofd van de regeringsvoorlich ting in Algiers heeft op een persconfe rentie gezegd, dat tussen 21 mei en 8 juni, na de eenzijdige afkondiging door Frankrijk van een wapenstilstand in Algerije, 133 personen door de opstan delingen zijn gedood en 300 gewond. In dezelfde periode hadden Europese ex tremisten een moord op hun geweten en 154 bomaanslagen waardoor twee mensen gedood en 16 gewond waren. In Algiers is bekendgemaakt, dat 13 personen in staat van beschuldiging zijn gesteld in verband met de moord van 1 juni op het hoofd van de politie in Algiers, Roger Gavoury. De beschuldig den zijn allen Europeanen. Zeker tien mensen zijn vanochtend vroeg gewond door een ontploffing in een hotel voor Algerijnen in Parijs. Volgens een bericht van het Italiaan se persbureau Ansa is gisteren in een vallei bü Selva dei Mollnl (in de Noord - Italiaanse provincie Alta Adige) een grote explosieve lading ontdekt, een uur voordat deze had moeten ontplof fen. De lading was geplaatst onder een dam. Bü slagen van de opzet zou het Aurina-dal zün overstroom. Het persbureau Italia meldde gis* teravond, dat zich in Alto Adige drieën dertig ontploffingen hebben voorgedaan. Als gevolg hiervan zal de elektriciteits centrale van Sant Antonio, nabij de stad Bolzano, gedurende zeven weken buiten bedrijf zijn, terwijl twee ande re, nl. in Sarentino en Lana, nabij Merona tien tot vijftien dagen zul len stilliggen. In Alto Adige hebben alleen al zon dagavond negentien explosies plaatsge had. waardoor elektriciteitsleidingen werden beschadigd en een boer om het leven kwam. De daders zouden Duits-sprekende ex tremisten zijn geweest. Zoals bekend be staat er een geschil tussen Oostenrijk en Italië over dit gebied. Alto Adige be hoort tot Italië. Oostenrijk is echter van mening dat het een grotere auto nomie moet hebben. Volgens de directeur van het Perzi sche Rode Kruis is een zeer uitgestrekt gebied ln Perzlë door de jongste aard beving getroffen. De schade is zeer groot. Behalve de dorpen Dehkouhen en Kah- neh, in het zuiden van het land, zou den ook nog zes andere dorpen zün ver woest. Of hierbü slachtoffers zün ge vallen, Is nog niet bekend. Zoals eerder gemeld, kwamen in Deh- kouheh vyftig mensen om en werden vijftig gewond, terwijl in Kahneh een mensenleven verloren ging. In Lar, waar verleden Jaar 350 doden en gewonden te betreuren vielen door een aardbe ving. werden gisteren negen mensen gewond. De namen der zes andere getroffen dorpen zijn Mehriz, Sayeban, Dourz. Mazijan, Shahgheyb en Bukhou. Het Rode Kruis heeft er vijfhonderd ten ten, dekens, voedsel en geneesmiddelen heen gezonden. Het nele zuidwesten van Perzië ls tot aan de Perzische Golf met een dikke laag stof bedekt. Legervliegtuigen zijn gistermorgen ln het gestroffen gebied geland. Zij brachten voedsel, medicijnen tenten en dekens mee. In Dehkouhen en Kahneh zün tentenkampen opge richt voor de daklozen. een groter gemak eerst aldoende krij gen, maar het was ons nog wa^t te ge wrongen. Ze zei haar tekst te mechanisch en zal het op de planken wellicht beter doen. Ze moet een zaal hebben. Marja is zo zelfverzekerd, dat ze het wel zonder kan. Als we cijfers zouden moeten ge ven, zou het neerkomen op een 8 en een 6. Het zal na het bovenstaande niet moeilük zijn te raden wie wat krügt. Advertentie 18 juni r Magnetisch SlgarettenetulS.90 I voor I •uto Magnetisch foto-etui....v.a. *.95 ZEKA sleuteletuiv.a. 2.2S ZEKA portemonnalev.a. 2.9S ZEKA ralsapotheekv.a. é.75 Alles echt leder, levenslange garantie Ijgbaar Morgen bijeenkomst der R.T.C. De eerstvolgende bijeenkomst van de R.T.C. tussen Nederland, Suriname en de Ned. Antillen zal morgenochtend te half tien worden gehouden. RACEBOOT OP DE WAAL SLOEG OM: EEN DODE Drie jongemensen uit Moers (Did.) zün zondagmiddag met een raceboot omgeslagen op de Waal onder de ge meente (Jbbergen-Beek. Een van hen kwam om het leven. De boot, die in volle vaart was, dook ln een golf onder en sloeg om. Twee van de inzittenden konden zich zwemmend redden. Zü werden door schippers uit het water gehaald. De 25- jarige Fischer is door de stroom meege sleurd en verdronken. De rivierpolitie heeft tot dusver zijn stoffelijk overschot niet gevonden. SOEKARNO NAAR CHINA Premier Chroesjtsjow, president Brezh- new en tal van landelijke en plaatselijke autoriteiten hebben op het vliegveld te Moskou president Soekamo uitgeleide gedaan aan het einde van zün bezoek aan Rusland. Een batterij vuurde 21 saluutschoten af, er was een erewacht en 'n militaire kapel speelde de volksliederen van Indonesië en Rusland. Brezhnew en Soekardo hielden een korte toespraak. Het vertrek werd uitgezonden via radio en televisie. Soekamo en zijn gevolg reizen in een speciaal „TU-114-vliegtuig naar Peking. Het Britse blad „Daily Herald" meldt, dat fotokopieën van documen ten waarop het woord „geheim" en een stempel van de Amerikaanse geheime dienst voorkwamen, gisteren in het kantoor van de „Daily Herald" zijn ontvangen. Deze documenten die uit Rome kwamen, zijn, naar hun inhoud te oordelen, kopieën van rapporten van Amerikaanse spionnen over politieke en militaire aangelegenheden in Westelijke landen. Aan de stukken was een anonieme Amerikaanse ambassade gebeld. Een re- brief toegevoegd waarin wordt gezegd „Veel van het geheime materiaal waar toe ik toegang neb, betreft de veiligheid van mün land maar ik heb dergelijk materiaal niet doorgegeven en ik zal het niet doen. Wat mü «eer ergert is de spionage van onze geheime diensten tegen onze bondgenoten en bevriende landen. De enige manier die ik kan vinden om hieraan een einde te maken is de zaak aan het licht te brengen". Volgens het blad heeft men vijf mi nuten na het openen van de brief de (Van onze speciale medewerker) Wat is de oorzaak geweest dat captain K. J. Reynolds niet in staat was zijn Electra aan de grond te krijgen, ondanks zijn melding aan de verkeerstoren dat „alles O.K." was? Het raadsel is gister avond en vannacht niet opgelost. Het raadsel dat de captain O.K. zei en dat de verkeerstoren antwoordde met „bien arrivée", waarop vrij wel onmiddellijk de catastrofe volgde. De verwachting van de leider van de commissie, KLM-onder-directeur A. W. Witholt, hoofd van het vliegbedrijf, dat onmiddellijk na aankomst van de DC-8 door de Egyptische autoriteiten een tipje van de sluier zou worden opgelicht, is op een teleurstelling uitgelopen. Dr. K. Vaandrager, hoofd medische dienst van de KLM, verzekerde ons, dat hü bü zün eerste bezoek aan het zie kenhuis de indruk kreeg, dat de medi sche verzorging uitstekend was. Niette min zei hü: „Ik zal trachten de gewon den, zodra hun toestand dit toelaat, naar Nederland over te brengen. Dit klimaat ls moordend voor hen". Goudzending weer compleet In de vroege ochtend vernamen wy van de KLM te Cairo dat de goudzen ding weer „nagenoeg compleet" is en in veiligheid gebracht. De lezing van de enige ooggetuige van de ramp, die van nacht iets kon vertellen luidde: „Ik ben er goed afgekomen en ik mag wel zeg gen dat ik in de oorlog voor hetere vu ren heb gestaan. Er was iets aan de hand met het toestel ik hoorde een hevig lawaai en toen sloeg het tegen de grond. Ik sprong er uit en even later zag lk het achterste deel van het vlieg tuig branden." De in München met bestemming Cairo ingestapte Egyptenaar Refar- Strafik, die eveneens tot de lichtgewon den behoort, heeft gezegd onderweg zijn plaats te hebben geruild met een andere passagier. Dit is zijn redding geweest. „Toen het toestel neersmakte en brak sprong ik er onmiddellijk uit en probeer de weg te rennen. Ik viel echter en toen ik omkeek was de brand al uitgebroken. Alles was normaal Voor zover uit de summiere gegevens blykt was alles normaal aan boord. Maar toch heeft de „Sirius" met een vleugeltip de lage zandheuvel geraakt. Waarom? Was er op het laatste ogen blik iets mis met het instrumentarium? „Die baan 342/162 is vrü ongunstig," vertelde vierbander M. S. Rap, die wü in Rome spraken, toen hü er met zün uit Cairo komende Electra een tussen landing maakte. „Er is op die baan geen ILS (Instrumenten Landings Systeem), maar wel is hij 's nachts goed verlicht en zün de normale bakens goed bruik baar.' 'Vandaag, om half negen, is de uit Nederland aangekomen commissie, gesplitst in werkgroepen, begonnen met het onderzoek. Het eerste werk zal zün het zoeken van contact met de Egyp tische autoriteiten, die gisteren al een aanvang maakten met het onderzoek. dacteur van het blad werd vervolgens ontvangen door de militaire attaché van de ambassade, brigade-generaal Boswell. Deze zei dat. dergelüke rapporten in derdaad worden opgesteld maar dat hü niet kon zeggen of deze stukken echt waren. Ze zijn per eerste diplomatieke post naar Washington doorgezonden. De stukken zijn gedateerd van juli 1959 tot november 1960. Eén ervan gaat over de militaire kracht van West-Duits- land en geeft de legerplaatsen en de sterkte van infanteriedivisies. Een ander heeft betrekking op de sterkte van de Britse strijdkrachten in Kenia en de Britse strategie in het Midden-Oosten. BINNENLAND Hr. Ms. opnemlngsvaartulg Luymes, die thans vanuit Ned. Nieuw-Guinèa op de thuisreis naar Nederland ls, zal op don derdag 15 Juni des morgens om zes uur op de rede van Den Helder arriveren. Gistermiddag is het vüfjarig dochter rie uit het mijnwerkersgezin Curvers uit Berg en Terblljt (L.) door een vracht wagen overreden en op slag gedood. Het gezin telde vier kinderen. In Heerhugowaard is gisteravond de 20-Jarige G. de Jong uit Broek op Langen. dijk, die op automatische weg ove: gedood. Gistermiddag is op de Terborgseweg ln Doetinchem het 8-Jarige dochtertje van de familie Van der Woude verongelukt. Het kind stak plotseling de weg over en werd door een auto overreden. Het kind was op slag dood. BUITENLAND i een bromfiets een "met een t knipperlicht beveiligde over- Een woordvoerder van de regering tn de Dominicaanse republiek heeft gis teren meegedeeld dat generaal-majoor Ro man Fernandez, die drie dagen geleden ls ontheven van zijn functie als minister voor de Strijdkrachten, als medeplichtige aan de moord op generalissimus Rafael Trujlllo voor een krijgsraad zal worden ge leld. Volgens de woordvoerder heeft gene raal Ramon Fernandez toegegeven dat hh op de hoogte was van de samenzwering tot moord op Trujlllo. De Hongaarse velllgheidsautoriteiten hebben drie Zwitserse toeristen het land uitgezet wegens ongeoorloofd fotograferen van militaire objecten en industriële in stallaties, aldus meldt het Hongaarse pers bureau MTI. De toeristen hadden ook op andere wljro Inbreuken gemaakt op de Hongaarse wetten. - Het Amerikaanse ministerie van De fensie werkt aan een ruimtevoertuig, met behulp waarvan men kernexplosies op aarde en ln de ruimte zal kunnen ontdek ken, zo heeft het hoofd van de afdeling speurwerk van het departement, dr. Ha rold Brown, gisteren voor een Senaats commissie bekendgemaakt. Een groep van 12 tegenstanders van de kernbewapening, bestaande uit Noren, Zweden en Britten, heeft zich gisteren te Winchester ln zuld-Engeland bij de 13 Amerikanen gevoegd, ale van plan zün naar Moskou te lopen uit protest tegen de atoombewapening. De Amerikanen hebben al 6.400 km achter de rug voor hun Ideaal. Zij hopen dat er zioh nog meer mensen bij hen zullen aansluiten op hun tocht door Frankrük. Belgie, West-Duitsland. Oo8t-Dultsland en Polen. De Amerikanen Eén van de drie in Algiers verschij nende dagbladen, die na de mislukking van de militaire putsch ln april J.l. wer den verboden, mag weer verschünen, zij het onder een andere naam. De voormalige Dépêche Quotldlenne heet nu La Dépêche d'Algerie Naar verluidt zijn verscheidene leden van de staf, die bekend zün om hun antl-Gaulllstlsche opvattingen, ontslagen. Volgens het te Rostock verschijnende blad Oostzeezeltung zün een Oostdultse echtpaar en z(Jn achttienjarige dochter op beschuldiging van spionage tot gevangenis straf veroordeeld. De 60-Jarlge Karl Wal ter en zijn 40-Jarlge vrouw kregen elk 10 Jaar. terwijl hun dochter Monika tot drie maanden werd veroordeeld. Zij zouden mi litaire geheimen omtrent Russische troe pen ln Oost-Dultsland hebben doorgegeven aan agenten van de Amerikaanse geheime dienst ln West-Berlljn. Hiervoor zouden zü van deze dienst 6.000 mark hebben ge kregen. Gisteren liepen Prinses Grace van Monaco de tranen over de wangen, toen zü luisterde naar een groep kinderen, die ln een r.-k. weeshuls ut Dublin gebeden voor haar zongen. Hoewél het de gehele dag druilerig weer was. werd het prinselijk paar overal geestdriftig begroet door met vlaggen zwaaiende Ieren. In de avond bladen werd het bezoek van Prins Rainier van Monaco en zijn echtgenote, die van Ierse afkomst ls, „een triomf" genoemd. Zondagavond zijn vier personen, o.w. twee vrouwen, verdronken toen hun mo torboot kapseisde ln een stroomversnelling vlak bij de Niagara waterval. De boot en de vier slachtoffers werden door de stroom meegesleurd en kwamen terecht ln de wa- terval, die aan de Canadese kant een val van meer dan 48 meter maakt. Sir Michael Wright, de Britse ver tegenwoordiger in het Brits-Ameri kaans- Russische^ overleg te Genève over een overeenkomst tot het sta ken van proeven met kernwapens, heeft de Sowjetrussische afgevaar digde Tsarapkin gisteren gevraagd: „Is het waar, dat de Sowjet-Unie geen belang stelt in voortgezette on derhandelingen, tenzij de door haar ingediende voorstellen zonder meer door Groot-Brittannië en de V.S. worden aanvaard"? Tsarapkin bewaarde na het stellen van deze vraag ongeveer drie minu ten een volledig stilzioijgen, waarbij hij in zijn papieren zat te bladeren. Daarop antivoordde hij: „De Sowjet- Unie doet alles, wat in haar vermo gen is, om overeenstemming te be reiken". Hierop reageerde Wright met de opmerking dat Tsarapkin klaarblij kelijk niet wist of hij gerechtigd was het overleg voort tc zetten, of dat hij dit moest beëindigen. Van conferentiezijde wordt ver nomen dat Tsarapkins stemming toen van verwarring omsloeg in ver ontwaardiging. Hij reageerde ten minste vinnig met: „U kunt mij niet vertellen of ik al dan niet be voegd ben een bepaalde beslissing te nemen". Arthur Dean, de vertegenwoordiger van de V.S., verklaarde dat de Indruk werd gewekt dat de Sovjet-Unie beslo ten de onderhandelingen te beëindigen. „Er bestaan vele bewüzen, dat de Sow- jet-Unie vanaf 21 maart J.l. steeds min der belang is gas~ stellen in de tot standkoming van een verbod op het nemen van kernwapenproeven. De Rus sische afvaardiging heeft het Westen voorstellen gedaan, die in hun geheel moesten worden aanvaard of verworpen. Er kon dus niet over worden onderhan deld", aldus Dean. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: Invloed van de Chrlstelüke Kerk van het Oosten op het Russische denken, door Dr. J. H. Dubblnk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Omr. ork. en soliste. 21.40 Orgelconc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Llohte muz. 19.00 Parl6 vous parle. 19.05 La forza del destlno, opera. 20.00 Nws. 20.05 Wielerwedstr. 20.15 Gram. 21.00 Speurwerk wüst nieuwe wegen, klankb. 21.25 Lichte muz. 21.55 Sopr., alt en Slano. 22.30 Nws. 22.45 Aot. 23.00 Gram. 3.65-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Documentaire film. 20.45 TO-film. VOOR WOENSDAG 14 JUNI. Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Gewij de muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.00 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.00 Alleen maar vandaag, hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.10 en 15.30 Idem 15.35 MAN TE DEN HAAG OM HET LEVEN GEBRACHT De politie in Den Haag heeft gister middag in een woning aan de Uilen- bomen, in de Nieuwe-Havenbuurt, het stoffelijk overschot gevonden van een 71-jarige bewoner van dat huis. De man is vermoedelük enige dagen geleden op gewelddadige wijze om het leven geko men. Dr. Zeldenrust verrichtte sectie op het lichaam. De politie heeft nog geen vermoeden over motief en identiteit van de dader. Het onderzoek wordt geleid door commissaris Harskamp. De dader van de moord op 'n 71-jarige man te Den Haag, 'n 32-jarige zwerver en verpleegde psychopaat is vannacht omstreeks half 3 voor de woning van zün slachtoffer aan de Uilebomen 25 door de politie gearresteerd. Na een verhoor van büna zeven uur heeft de man bekend de moord te hebben gepleegd. Nadere details over het motief en de omstan digheden waaronder de moord is ge pleegd ontbreken nog, omdat de dader eerst in de gelegenheid is gesteld een paar uur te slapen. De zwerver is een bekende van de po litie. Hü heeft een groot aantal veroor delingen achter de rug wegens diefstal en schaking en was ter beschikking van de regering gesteld. Hü is geruime tüd verpleegd in een inrichting ln Avereest. maar van het contactadres ln Witharen (O), waar hü was ondergebracht, is hü weggelopen. De moord is ontdekt door een verloofd paar, dat wel meer bij de vermoorde man op bezoek kwam. De politie nam het verloofde paar mee naar het bureau, waar het uit het ge toonde fotomateriaal de zwerver aan wees als de man, die zij zondagmiddag De Electro-Boys hebben tijdens de hadden gesproken. Het bleek, dat deze te Hilversum gehouden landelyke finale vrydag de bromfiets van zün slachtoffer in de afdeling van het lichtere genre had verkocht en ook een koffer met van de Oprechte Amateur, een beker kleding aan een opkoper van de hand behaald. gedaan. Twee piano's. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Pianorecital. NCRV: 18.00 Kerkkoor. 18.20 Het spec trum, lezingen. 18.35 Musette-ens. en sol. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muz. v. h. Leger des Hells. 19.30 Radiokrant. 19.50 Amus. muz. 20.30 Kamerork. en soliste. 21.35 Meisjeskoor en Instr. kwint. 22.00 Tot ziens ln Jeruzalem. Bü13®15® Quiz- 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondover denking. 22.55 Omr. ork. 23.15 Platen- nws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 11.30 Walsmuz.. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.45 Van vuist bijl tot kunstmaan, lezing (II). 14.00 Ka merork. en solist. 15.00 Dat boren ze me weer door de neus!, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Vakantietlps. 17.50 Regerlngs- ultz.; Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Hammondtrlo. 18.45 Wielerwedstr. 19.00 V. d. kind. 19.10 Gram. 19.25 VARA- Varla.. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws 20.05 Metropole ork. 20.35 Een persoonlüke mening, hoorsp. 21.35 Gram. 21.43 Gesproken portret. 21.58 Planotrio 22.20 Sportultsl. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e ïyn van 1820 uur) Ain't she sweet (Yellen), Back to Char leston, Orkest Claude Bolling; Lullaby of Erkende Philips service £fw gang root gangetje 12 is lenend. GANGETJE 12 DINSDAG Het Gulden Vlies. Ver. tot bevordering van de welsprekendheid, 8 uur n.m. Tweede Looierstraat (bij Meelfabriek): Straatpredlking Open-Deur-Werk. 7.15- 7.45 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Half uur van Bezinning. 12.50-1.20 uur n.m. Boerhaavelaan: Slaan eerste paal Lagere Land- en Tuinbouwschool. 2 uur n.m. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en meisjesbond. 8 uur n.m. x StadszaalProvinciale Vrouwendag V.V.D. Spr.: mevr. drs. J. F. Schouwe- naarFranssen en H. van Rlel. 10 uur v-m. Steenschuur 6: K. en O. Lezing dr. M. J. Adrian! over „Mens, natuur en na tuurbescherming". 8 uur n m. Oegstgeest (Hoge Morsweg)Aan- deelhoudersverg. N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid. 10.30 uur v.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Zangconcours Ring van Chr. Zangverenigingen. 6.30 uur nam. Delft (Prinsenhof)K. en O. Ned, Co- medle „Elckerlyc". 9 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. Station N.S.: Excursie gewest Zuidwest Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Ble6bosch. 7.51 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. MAANDAG Stadhuis: gemeenteraad. 2 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Bandeloos". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9. uur Trianon: „Suddenly last summer". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „Verboden moederliefde". 14 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2,30, 4.45, 7 en 9,15 uur; donderdag cyclus: „Mensen zoala Jü en ik". Studio: „Het gezicht". 18 Jaar. Werkd 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „De hel van Salpan". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Grenspiraten". 14 jaar. Werkd 2.30, 7.15 en 9,15 uur; zondag 2.30, 45, 7.15 en 9.15 uur; donderdagcyclus: „Razzia op Monmartre". Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 u., zaterdag 7 en 9 15 en zondag 7 en 9 15 uur. „Echt Iets voor Conny". Elke leef- tüd. Maandag en woensdag 8 uur „Op De Drempel van het Leven". Donder dag 8 uur. „De Koe en de Gevangene" Elke leeftüd. Voor dr Jeugd: Zondag en woensdagmiddag 2.30 uur. De Hond van Vlaanderen". Elke leeftyd. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Floris Verster (tot 3 lull) Rükamuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling „eolo- gle van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenatraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderlaren van de elektriciteit" (Werkd. 10—16 uur; "s zondags 13—16 uur) (tot en met 29 ok tober). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Kok, tel. 24807. (Stanford), Das hab" loh ln Paris gelernt (Hennlng). Orkest Max Gregor; Alexander's Ragtime Band (Berlin), Orkest Peter Cramer; Fes tival swing (Sandmann), Orkest Max Gre gor; Sleep walk (Farina), Orkest Günther Fulisch; Dolly 25 (Barrier), Charle6tonic (Bolling), Orkest Claude Bolling; Pigalle (Ulmer). Orkest Rloardo Santos; Marianne (Larue), Les Compagnons de la Chanson; Java (Stern), Maurice Larcange; Le Jour ou la pluie viendra (Delanoe), Les Com pagnons de la Chanson: Bolero (Durand), Orkest Ar mand Miglani; Ricordate Mar cellino (Savons). Florella Binl, Adrlano Valle; Clrlblrlbln (Pestalozza) Orkest Rl- cardo Santos: Guaglione (Funcielli), Flo rella Binl; Maria Dolores (Garcia), Orkest Helmut Zaoharias; Lisboa antlgua (de Vale). Gloria Lasso; Espana canl (Marqui- na), Orkest Marcel Feü'oo; Splel noch ein- mal ftir mich Habanero, (Gletz), Caterlna Valente; Tanzende Finger (Gerlach), Or kest Horst Wende; Auf Ja-ma-malka (Gletz), Caterina Valente; Patricia (Pra- do). Orkest Bert Kampfert; Granada (La- ra). The Four Freshmen: De postkoets (Cleber). Orkest Erwin Halletz; Somenone to watch over me (Gershwin), Orkest Nor- ,rle Paramor; Twilllght time (Ram), Or kest Werner Müller; Bird dog (Boudleaux) The Everly Brothers; Mélodie d'amour (Salvador). Orkest Joe Loss; St. Louis blues (Handy), Velma Middleton, Louis Armstrong; Yellow dog blues (Handy), Louis Armstrong; Loveless love (Handy); Velma Middleton, Louis Armstrong; Just you, Just me (Greer), Dancing on the cel ling (Rodgers), Sonny Stitt Quartet. TELEVISIEPROGRAMMA Jeugdjourn. KRO: 17.10- klnd. NTS: 20.00 Jpum. NTS: 17.00 17.40 V. d. kli weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.30 Amateur-danskampioenschappen v. Nederland, 21.15 Het kind huilt, één-acter BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12,00 Volksdansen, 12.30 V. d, landb. 12,55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13,40 Gram. 14.00 Sohoolradio. 15.00 Hoor spel. 16,00 Vespers, 16.45 Lezing of voor dracht. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18,00 Nws, 1815 In the South-East. 1900 Gram. 19,30 Twintig vragen. 20.00 Ork. conc. (20,40-20 55 Lezing). 21.40 Voordr. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06- 23.51 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 in. 11.45 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.15 Motorraces. 13 31 Intermezzo. 13.35 Crlcketultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V d. kleuters 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Llohte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 15.35 Races Roval Ascot. 15.55 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races en crlcketultsl. 16.35 Gram. 17.31 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.30 Nws. en act. 1836 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws en lourn. 19 25 Sport. 19.31 Gevar progr. 20 00 Detectiveverhaal. 20.31 Moderne volksdansen. 21 31 Ork. conc. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 23.15 Dans- muz. 23.45 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws Nordwestdeutsoher Rundfunk 309 m. 12,00 Muz. v. blaasinstrum. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17 45 Gevar. muz 19.00 Nws 20.00 Muz. v blaasinstrum. 20.30 Hoorsp 21.45 Nws. 22.15 Kamermuz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Ge var. muz. 24.00 Nws. 0.10 Amus. muz. 0.30 Llohte muz. 1.00 Weerber en gevar. muz. Frankrl|k 3, 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 19.30 Gevar. muz 22.35 Gram 23.10 Conc 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 321 lil.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Llch- to muz. 14.00 Ork. koor en sol. 15.15 Ge var. muz. 16.00 Beursber. 16.06 Engelse les. 16.21 Amus. muz. 16.30 Omr. ork. en solist. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 17.35 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Le- kenmoraal en -filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 School- wedstr. 20.00 Akademle der diskoflelen. 21.30 Omr. ork 22.00 Nws. 22.15 Peda gogisch prnatle. 22.30 Volksmuz. uit Grie kenland. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 14.17 14.30, 15.30 en 16.07 Gram 17,00 Nws. 17.10 Gram. 1830 Jazz. 19.00 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 2210 Moderne muz. 22.55 Nws. WEERRAPRORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a o. w> w S c 3 S BSË oS Rapenburg BU pcelul geen gelioor van Uw hulsnits of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Amsterdam regen Den Helder regen Ypenburg regen Vllsslngen regenbul Eeide geh bew. Do Bilt regen Twente regen Eindhoven regen Z.-Limburg regen Helsinki licht bew. Stockholm geh. bew. Oslo geh. bew. Kopenhagen half bew. Aberdeen zwaar bew Londen geh bew. Brussel regen Luxemburg regen Parüs regen Bordeaux mot Grenoble zwaar Nice half bew. zwaar bew regen zwaar bew. regen regenbul geh bew. zwaar bew. zwaar bew onbewolkt onbewolkt half bew. ozo otreeen raar bew. Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen in rubruck Athene Rome AJacclo Lissabon nno 4 16 10 6 no 6 14 12 2 nno 6 16 11 9 n 8 16 12 25 o 3 15 10 2 nno 4 16 11 12 O 3 15 10 7 wzw 3 17 10 28 w 6 17 11 21 4 25 14 0 4 29 16 0 O 1 21 14 0 zw 2 18 12 0.3 n 4 13 5 0 n 8 16 10 19 z 1 17 11 20 zw 6 16 10 12 w 10 17 13 4 wzw 6 21 15 0.3 w.stll 22 11 0 n 4 21 15 0 z 2 18 11 5 z 6 19 12 16 zzo 4 18 12 0 Z 4 18 12 2 wzw 4 20 13 w.stll 25 16 W.stil 22 9 W 2 22 11 w.stll 28 - W.stil 26 10 1 26 11 0.1 awaarbew. nnw 5 23 1 6 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2