HERDENKING FLORIS VERSTER Laatste nieuws De ontrouwe sjeik.. WERELDRAAD VAN KERKEN JASJE UIT j Radiumpoeder als J J suiker gebruikt! t STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM VRIJDAG 9 JUNI Met het leggen van een krans op het graf van Floris Vester op de begraafplaats aan de Groene- steeg heeft het gemeentebestuur hedenmiddag om twaalf uur eerbiedig hulde gebracht aan de na gedachtenis van deze bekende Leidse kunstschil der. die vandaag voor honderd jaar werd geboren. De plechtigheidwaarbij niet werd gesproken, werd bijgewoond door enkele familieleden van Florif Versterde burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethouders J. C. van Schaik en S. Menken, de directeur van „De Lakenhal", drs. J. N. van Wessem. prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma en mevr. A. Huizing a-S chölvinck namens de Vereniging van Belangstellenden in de Lakenhal en de heren J. van Iterson en H. Gijs man als vertegenwoordigers van de Centrale Kerkvoogdij der Leidse Hervormde gemeente, welke het beheer over de'ze begraafplaats voert. Nadat de burgemeester de krans had neer gelegd, dankte mr. J. Kamerlingh Onnes uit Den Haag namens de familie voor deze sympathieke geste. Ter gelegenheid van deze honderdste geboorte dag wordt hedenavond in „De Lakenhal" een samenkomst gehouden, waarin de directeur van het Rijksmuseum Kröller-Müller te Otterlo, prof. dr. A. M. Hammacher, zal spreken over Het weerzien van Floris Verster". (Foto L.D./Holvast) OEGSTGEEST Commodore „Rotterdam" maakt laatste reizen De heer C. Bouwman uit Oegstgeest, commodore van het vlaggeschip van de Holland-Amerikaiyn, de „Rotterdam" maakt dit jaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zyn laatste reizen. In West-Duitsland is nogal wat sensatie ontstaan door de ongelukkige geschiedenis van de negentienjarige Heidi Dichter uit Kiel, die in Bad Homburg een Arabische olieprins had ont moet, schielijk met hem trouw de, op de huwelijksreis ging, maar na tien dagen in Rome smadelijk werd verlaten. Op 23 maart j.l. huwde sjeik Ab- doellah al-Jaber el-Sabah van Koeweit in Kiel met het jonge Duitse meisje. De sjeik had voorgegeven 43 jaar oud en we duwnaar te zijn. Maar later bleek hij de zeven kruisjes reeds achter de rug te hebben en in Koewiet nog drie vrouwen te hébben De sjeik had zich ge- legimiteerd met een diplomatiek paspoort en zich voorgesteld als minister van Onderwijs en Jus titie. De Westduitse ambtenaren hadden van alle formaliteiten- rompslomp afgezien en genoe gen genomen met de medede ling van de sjeik, dat hij over een ongehoord vermogen be schikte. Volgens berichten uit Koeweit zou de ontrouwe olie prins door de Arabische autori teiten tot schadevergoeding aan Heidi gedwongen zijn en zelfs uit zijn ministeriële functies zijn gezet. Heidi's vroegere werkge ver, deadvocaat Noack, heeft in tussen een bezoek aan Koeweit gebracht. Heidi zou de keuze hebben gekregen tussen een hoog maandgeld of aanneming als vierde vrouw van de Prins. Heidi's ouders moeten zich nu beraden Rem. Broederschap heeft bezwaar tegen basisformule In Amsterdam hield de Remonstrantse Broederschap haar algemene vergade ring. Werd verleden Jaar deze samen komst bepaald door de reeks van Armi- nius-herdenkingen, dit jaar was de aan dacht vooral gericht op de verhouding tot de Oecumene en de Wereldraad van Kerken. Staat zonder enige twijfel het élan der remonstrantse geloofsgemeen schap achter „het erbarmen van Chris tus, dat doorbreekt, met de noden der wereld" om de voorzitter, dr. ir. J. E. Carrière, te citeren, er is thans bezorgd heid over de ontwikkeling in de Wereld raad, waartoe men in 1948 vol gaarne zij het zonder uitdrukkelijke instemming met de basis-formule, toetrad; tegelijk is er de wil tot meewerken en samen werken eer nog gegroeid dan verminderd. Ds. A. M. van Peski hield een voor dracht over de functie van het christen dom in de explosief-chaotische wereld van heden en morgen. Geworteld in het evangelie en sterk in een eigen over tuiging moet de Broederschap zo stel de hij haar diepste solidariteit zich bewust zijn: in de Oecumene. Hoezeer in ander samengaan het remonstrantisme van harte zijn bijdragen kan geven, ligt in de Oecumene de wezenlijke loyaliteit: Kerken was men unaniem van oordeel, dat hiertegen ernstige bezwaren moeten worden kenbaar gemaakt. Het „onaanvaardbaar" werd door ver schillende sprekers uitgesproken. Be zorgdheid bleek te bestaan over de ten dens, waarvan deze voorgestelde wijzi ging getuigen kan. Tegen het handhaven van de formu lering „God en Heiland" voor Jezus Christus zowel als tegen de invoering der Triniteit bleken ernstige bezwaren te zijn. Anderzijds bleek duidelijk, hoezeer het oecumenisch streven steeds in het hart der Rem. Broederschap leeft hoezeer men deelt in de bewogenheid en de boodschap van erbarming en bevrij ding. die de ziel is van de Oecumene. Als afgevaardigde naar New-Delhi werd met algemene stemmen prof. dr. Hoenderdaal benoemd. Aandacht kreeg verder o.m. het werk, dat geschieden zal op het geestelijk cen trum „de Hoorneboeg", conferentie- en vormingscentrum der Rem. Broederschap De versterking van geestelijke bewust wording voor enkelingen en gemeenten krijgt in kadercursussen plaats: daar naast wil „de Hoorneboeg" ook voor hen werken, die, buiten de Broederschap, staande, aan geestelijke verdiepingen be hoefte hebben. Een punt van vrij uitvoerige bespre king was ook de voorziening in de pen sioenen voor emeriti-predikanten en we duwen en wezen. Omdat deze pensioenen op verantwoord niveau moeten komen, werd besloten, dat een kapitaal-inzame ling op korte termjjn door alle gemeen- PESSIMISTISCH GELUID VAN DRS. VAN DER BEUGEL Naar de mening van de pre«ident-di- recteur van de KLM, drs. E. H. van der Beugel. Is het transatlantische luchtver keer van de afgelopen voorzomer sterk tegengevallen en zal dit ook in de ko mende zomer ver beneden de verwach tingen blijven. De heer Van der Beugel zei dit vanochtend op Schiphol, na zRn aankomst uit New York, waar hl) de voorbereidende besprekingen van de komende conferentie van de IATA heeft bijgewoond. Het pessimistische geluld geldt, volgens de heer Van der Beugel, niet alleen voor de KLM, maar Is een algemeen verschijnsel. Op de conferen- tlein Amerika heeft men de oorzaken trachten op te sporen, maar een directe oorzaak heeft men niet kunnen vinden. Op de kruising Rijksweg 12—Prins Hendriklaan bij Utrecht is gisteren de 32-jarige mevrouw Wieringa—Beerthuis door een auto geschept toen zij met haar bromfiets wild eoversteken. In het Sint Antoniusziekenhuis te Utrecht bleek zij te zijn overleden. VN-activiteit in Kongo Albert Kalondji, de heerser van Zuid- Kasai, heeft ermee ingestemd dat de Belgen in zijn leger tijdelijk door V.N.- officieren worden vervangen, zo wordt uit betrouwbare bron in Leopoldstad vernomen. De assemblee van de Loemoembis- tisch-bestuurde provincie Kivoe heeft een nieuwe regering gekozen. Vier „ex tremistische" ministers heeft men laten vallen. Adrien Omari is als premier her kozen. naar Belga meldt onder druk van een missie uit Stanleystad. Eerder in de week was bekend geworden dat de assemblee een motie van wantrou wen in de regering had aangenomen onder bescherming van V.N.-troepen, Hillary is hersteld Dr. Griffith Pugh, wetenschappelijk leider van de Hillary-expeditie, neeft gisteren bij zijn aankomst in Londen uit Nieuw Delhi gezegd, dat Sir Edmond Hillary vrijwel geheel is genezen van zijn ziekte. Hillary heeft kort geleden een hartaanval gehad. Op het ogen blik is Sir Edmond bezig met het op leiden van sjerpas. ZES JAAR VOOR BEROVING VAN WEDUWE De Dordtse rechtbank heeft een 21- Jarige Jongeman uit Dordt, die in de nacht van 3 op 4 februari, twee dagen nadat hy uit de gevangenis was ont slagen, in de Lenghenhof te Dordrecht een 78-jarige weduwe aanrandde en haar beroofde van haar spaargeld, ver oordeeld conform de els tot 6 Jaar ge vangenisstraf met aftrek en terbeschik kingstelling van de regering. 30500 30500 30500 Wij v«rzoek«n ons* abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. omdat het daar nodig is. In de gedach- j ten worden ingezet. tenwisseling werd hierop kritisch inge gaan: enerzijds wilde men herkennen, dat de visie op het evangelie en de op dracht, daaruit verstaan, in deze kring wel een is van eigen karakter, anderzijds werd sterk gepleit voor de toewijding en kracht die juist de Remonstrantse Broe derschap moet geven aan het werk van b.v. de Unesco en aan het internationaal Vrijzinnig Christendom. BU de bespreking van de voorgestelde basis-formule van de Wereldraad van MARKTBERICHTEN LEIDEN. 9 Juni. Kaasmarkt: Aan gevoerd 24 partijen Goudse kaas en 1 partij Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. f2.39, ie kwal. f 2.28-2.32. 2e kwal. f 2.23-2.27. Handel lui. LEIDEN. 9 Juni. Veemarkt. Aange voerd: stieren 8. melkkoeien 65. vette koeien 300, vare koelen 437, pinken 711, graskalveren 111, nuchtere kalveren 97, vette schapen 215, varkens (zeugen) 33, schrammen 241, biggen 657, gelten 7, zuiglammeren 758, Texelse lammeren 950. Totaal 3479 stuks. Noteringen: melkkoeien 1825-1175 per stuk, vette koelen f 280-335 per kg. schoon gew., vare koelen f 575-95C p. st„ vette kalveren f 220-270 per kg. levend gew.. nuchtere kalveren f 130-160 per kg. le vend gew. en f 30-65 per st.. vette scha pen f 105-120 p. st., varkens (zeugen) 1375-500 p. st.. schrammen f 80-115 p. st.. biggen f 62-68-74 p. st.. zutglammeren 175-90 p. st., weldelammeren f 70-82 p. st.. Texelse lammeren 70-80 p. st. Handel: melkkoeien rustig en prijs houdend. vette koelen slepend, vare koelen lui en duur, vette kalveren stug, nuchtere kalveren matig, vette schapen stug. varkens (zeugen) slepend, schram men slepend, biggen slepend zuiglamme- ren stug, weldelammeren tamelijk, Texel se lammeren tamelijk. AALSMEER, 8 Juni. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. Potplanten: 450. id. roze 300-450. id. blauw 300-450, Kalanchoë 80-100. Marantha 35-40, Nephrolepls 400-650 35-45. Primula Obco- nlca 100-165 60-110. Phllodendron 300- 800 ld. Scandens 25-38. Platyce- Hum 200-800 60-100. Sansevlerla bont 200- 380 100-175. Sclndapsls bont 80-95. ld groen 50-65. St.-Paulia blauw 50-75 ld. roze 80-120. Tradescantla 50-65 15- 25, Varens gemengd 30-53, Achimenes blauw 200-380 100-150, ld. roze 180-210. VOORSCHOTEN Praktisch verkeersexamen Gisteren hebben de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen in Voorschoten het praktisch gedeelte van het verkeersexamen afgelegd. Omdat voor het eerst het aantal deel nemers een eind boven de 300 uitkwam waren er dit jaar zowel 's ochtends als 's middags examens. Enkele dames hadden zich beschik baar gesteld de controleposten langs de route te bezetten. Binnenkort zal de examencommissie de uitslag vaststellen en zal aan de ge slaagden op school het verkeersdiploma worden uitgereikt. WASSENAAR Uitvaart pastoor J. P. Buys Onder zeer grote belangstelling heeft gisteren de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van de op 73-jarige leeftijd overleden pastoor van de St.-Willibrordparochie, de zeer- eerwaarde heer J. P. Buys. De plech tigheden in de St.-Willibrordkerk be gonnen met de Lauden en daarna cele breerde de deken van Leiden, de hoog eerwaarde heer W. Haring de uitvaart mis, met assistentie van pastoor A.Buys uit Leidschendam, een neef van de over ledene en van prof. dr. Eickemans C. s. s. R. uit Nijmegen. De lijkrede werd uitgesproken door rector J. Plantinga van de St.-Jacobusstichting en de St.- Ursulakliniek, oud-kapelaan van de pa rochie. Rector Plantinga beschreef de persoon van de overleden parochieher der als een eenvoudig, gesloten man, die geheel en al leefde voor de zielzorg. Hij gunde óioh nooit rust, nooit vakan tie. Door zijn plotselinge heengaan is hem het offer van het moeten gaan rusten bespaard geworden, aldus rector Plan tinga. Onder de zeer velen die de kerkeiyke plechtigheden en de bijzetting in het priestergraf. bijwoonden bevonden zich burgemeester mr. W. J. Geertsema, wet houder dr J. J. M. Veraart, dr. H. J. Honders, emeritus-predikant van de hervormde kerk, tal van priesters, onder wie oud-kapelaans van de parochie en eerwaarde zusters. Met aandacht werd een rapport be sproken over het werk onder en met stu denten. Een bewogen pleit werd gevoerd voor een verdergaande hulpverlening in de wereld van „de landen van welvaart". Mede omdat de ontwikkelingsgebieden van vitale betekenis zijn voor de wereld samenleving. Maar ook uit directe chris telijke mede-menselijkheid en verant woordelijkheid moeten de kerken zo werd gepleit èn een beroep doen op de instanties, gelden ter beschikking te stellen, èn een beroep doen op de leden, vrijwillig (in welke vorm ook) hiertoe bij te dragen, èn de bereidheid tot dienst vooral aankweken. Nadat voor een buitengewone vergade ring in beginsel wederom Amsterdam en voor de volgende algemene vergadering de gemeente Hengelo was aangewezen, sloot ir. Carrière, het officiële gedeelte van deze bijeenkomst. Een ijzige stilte viel in het Deen se parlement toen Aksel Larsen,- leider van de linkse socialistische Volkspartij, op de tweede dag van Denemarkens hittegolf de traditie doorbrak en zijn jasje uittrok. Maar woensdagavond, nadat eerder ernstig was beraadslaagd en het parlement zich voor de nieuwe „cool look" had uitgesproken, hadden le den van alle fracties geleidelijk het linkse voorbeeld gevolgd, tot de zaalwachter toe. Gisteren hielden de parlementariërs hun jasje weer aan: de hittefolf was voorbij. f De politie van Toronto vreest dat j 300 flesjes radiumpoeder. die deel uitmaakten van de 1000, welke kortgeleden uit een magazijn wer den gestolen, in de handen van kin deren terecht zijn gekomen. Tot dusver heeft men 700 flesjes terug gevonden. Men heeft 15 kinderen en drie volwassenen, die in aanraking met i de flesjes zijn geweest, onderzocht. Een driejarig jongetje had twee- f maal zoveel radio-activiteit in zijn f lichaam als normaal is. Enkele kin- f deren zouden sinaasappelen gegeten hebben waarover zij radiumpoeder hadden gestrooid alsof het suiker was. JUWELEN WAARDE f 3600 - UIT HOTEL GESTOLEN (Van onze Amsterdamse correspondent) Uit een kamer In een hotel op de Dam te Amsterdam Is gistermiddag voor een waarde van f 3600 aan juwelen ge stolen ten nadele van een Fran^aise. Deze keerde 's middags terug van een excursie naar het Deltaplan. Toen de vrouw de hotelkamer betrad zag zij dat de ritsluiting van haar in de kamer ach tergebleven weekeindtas, welke met een sleuteltje was afgesloten, was openge sneden. Bij inspectie bleek uit deze tas een krokodil-leren tasje te zijn verdwe nen waarin zij haar juwelen placht te bewaren. De hotelgaste heeft direct de hoteldirectie gealarmeerd, die op haar beurt de politie waarschuwde. Recher cheurs van het bureau Warmoesstraat zijn met het onderzoek belast, GERINGE STRAF VOOR Z.G. „VERSCHRIJVING" Verzachtende omstandigheden (Van onze correspondent) De rechtbank te Middelburg heeft vanochtend een technisch hoofdambte naar van de Provinciale Waterstaat in Zeeland te Goes veroordeeld tot het be talen van een boete van f. 25,—, omdat hy het doen veranderen van zijn schryf machine, door daarop een grotere wagen te plaatsen, heeft doen betalen door de provincie Zeeland, door middel van een z.g. „verschrijving", namelyk het boeken van de kosten van de wagen op rekening voor de levering van grint. De rechtbank overwoog by de straf maat dat door het plaatsen van de gro tere wagen op de schrijfmachine, die het persoonlijk eigendom van de ambtenaar was, doch die hij in zijn dienstbetrek king moest gebruiken, het werk van de dienst niet is geschaad doch integendeel is begunstigd en voorts overwoog de rechtbank ook dat hij van zijn supe rieuren geen schrijfmachine heeft ont vangen, omdat in de provincie Zeeland de regeling geldt dat ambtenaren van de Provinciale Waterstaat hun eigen materiaal moeten gebruiken. Voorts waren hem nog drie verschrij vingen, namelijk het boeken van uitga ven die voor die dienst waren gedaan op andere dan daarvoor bestemde pos ten, ten laste gelegd. De rechtbank was van oordeel dat de superieuren van de verdachte er van op de hoogte konden z(jn en sprak de amb tenaar daarom weer vry van schuld aan deze verschrijvingen. Oproep tot eenheid vindt grote weerklank Uit heel het land stromen by de Voorburgse gereformeerde predikant dr. Vlijm en zijn hervormde collega ds. Monteban op „Kerk en Wereld' in Drie bergen adhesiebetuigingen binnen na de gezamenlijke hervormd-gereformeer- de oproep tot eenheid. Predikanten uit de gereformeerde en de hervormde kerk. nauw betrokken by het kerkelijk apos- tolaatswerk, deden onlangs deze oproep uitgaan, waarin zy het einde van de hervormd-gereformeerde verdeeldheid bepleitten. Reacties uit verschillende delen van het land bewijzen de instemming, die de oproep van het comité van predikan ten-initiatiefnemers krijgt. „Stuur ons uw adhesiebetuigingen" vroegen de pre dikanten. De praeses van de Haagse hervorm de gemeente, ds. W. Sijbrandij, zegt daarover: „Naar mijn mening moeten we allemaal direct adhesie betuigen. Er zal toch wel geen zinnig hervormde rondlopen, die het niet een verschrik king vindt, deze gescheidenheid van ker ken". Ds. Sybrandij behoort met rond 1500 predikanten en leken tot degenen, die aan het verzoek van het comité volde den en zich achter de oproep stelden. 30500 30500 30500 Landloper De politie heeft gisteren een 45-ja- rige bollenkweker zonder vaste woon- of verbiyfplaats aangehouden. De man had er een gewoonte van gemaakt om in een hotel te gaan logeren zonder één cent op zak te hebben. Als de re kening werd gepresenteerd gaf hy rui- teriyk te kennen dat hy zo arm als een kerkrat was en liet zich door de politie weghalen. Iets dergeiyks heeft de man ook in Lelden uitgehaald. Hy is thans onder beschuldiging van land loperij in verzekerde bewaring gesteld. D 6 6 q PRIJZEN VOOR LUISTERSPELEN In de Nederlands-Belgische wedstryd in het schrijven van een luisterspel is de eerste prys toegekend aan de heer L. Weynants, wonende in Kuringen (Hasselt-België) voor het spel „Regen". De tweede en derde prys gingen resp. naar de heren Andries Poppe (Brus sel) voor het spel „De trap" en B. Wildert (Antwerpen) met het spel „Het veer te Corvey". Een eervolle vermel ding verwierf de heer H. J. Voorwinde (Den Haag) voor zyn inzending „Theo- door". Deze wedstryd werd uitgeschreven door de Ned. Radio Unie en de Bel gische radio en televisie. In de jury hebben zitting de heren prof. G. Stui veling (voorzitter), Tom Bouws, Marcel Koole, Jos de Haes, Bert van Kerkho ven, C. RUnsdorp en drs. Max. B. Telpe. Er waren niet minder dan 191 manu scripten ingezonden. BEJAARDE VROUW DOOR GAS GESTIKT (Van onze correspondent te Groningen) De 80-jarige weduwe mevrouw J. Reit- sema v. d. Ploeg is gisteravond om kwart over zes door haar schoonzoon dood aangetroffen In haar woning in het be jaardencentrum Molukkenstraat te Gro ningen. Zy zat op een stoel in de keuken. De schoonzoon hoorde gas wegstro men bij het gaskomfoor. Het bleek dat de vrouw door gasverstikking om het leven was gekomen. By nader onder zoek bleek, dat de wartel van de gas buis van het komfoor scheef cp de schroefdraad van de gasleiding zat ge draaid, waardoor de gasdichtheid on voldoende was. Binnen een half jaar heeft de kli niek voor longchirurgie van de Karl- Marx-universiteit in Leipzig voor de tweede maal haar chef verloren, zo meldt het anti-communistische Voor lichtingsbureau West in West-Berlyn. Nadat begin november 1960 dr. Klaus Kerinnes naar het Westen was uitgewe ken, is nu diens opvolger, dr. Walter Elsasser. naar West-Duitsland gevlucht. De universiteit van Leipzig is bekend om de activiteit van haar communis tische functionarissen, aldus het Bureau West. BEURSOVERZICHT Internationals in herstel AMSTERDAM. 9 JUNI Het Damrak gaf vanmiddag een krach tig koersherstel te zien voor de hoofd- fondsen. De verliezen van gisteren wer den door Aku, Philips en Unilever ruim schoots ingehaald. Ook Kon. Olie lag, tegen het slot van de beurs. vast. Het buitenland nam hier en daar de stukken uit de markt, terwyi er daarnaast dek kingsaankopen plaats vonden, mede in verband met het naderende weekeinde. De fractionele koersverschillen naar bei de richtingen, waarmee Wall Street gis teren sloot, waren voor Amsterdam geen tegenvaller. Men had donderdag op het Damrak met lagere slotkoersen in Wall Street rekening gehouden. Philips ont moette op de Newyorkse beurs hernieuw de belangstelling, hetgeen een flinke sti mulans betekende voor Amsterdam. Ge durende de telefonische avondhandel van gisteren steeg Philips dan ook van 1051 tot 1076. De stemming op de overige bui tenlandse beurzen was vandaag niet ont moedigend. Philips schommelde vanmid dag rond de 1073, tegen gisteren als slot- koers 1050%. Naast Amerika had ook Zwitserland belangstelling voor de elek- tro-aandelen. Aku's. die gisteren 11 pun ten daalden stegen vanmiddag hetzelfde aantal punten tot 462, na een opening op 464. Unilever avanceerde 14 punten tot 827, (ei «UI Hoogovens op 1095 circa 7 punten van het koersverlies van don derdag van 20 punten inhaalde. Kon. Olies werden in een ruime markt tegen oplopende prijzen verhandeld. De koers steeg van f 122,40 tot f 123 60. De slot- koers van gisteren was f 121.70. Deze aandelen noteerden 2 gulden boven pa riteit New York. De vraag kwam hoofd- zakeiyk van lokale zyde. Hoewel de hoofdfondsen deze week koersverliezen moesten incasseren was de stemming vandaag, volgens de beurs, hoopgevend voor de eerstkomende beursdagen. In de scheepvaarthoek ging weinig om. De stemming was aan de vaste kant vooral voor aandelen Van Nievelt, die op 1684, 6 punten stegen. Voor de overiee aandelen in deze sector bedroeg de koerswinst circa 2 punten. Cultures ver waarloosd en de Staatsfondsen praktisch onveranderd. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 9 Juni Londen 10.02 10.024, New York 3 594—3 59%. Mon treal 3 634—3.63%. Parys 73.30—73 35, Brussel 7.18%—7.18%. Frankfort 90.47— 90.52, Stockholm 69.55—69.60, Zürich 83.19—83.24 Milaan 57.874—67.924, Kopenhagen 52.83—51.88, Lissabon 12.49412.50*4Wenen 13 81%—13.82 Oslo 50.104 —50.15%. Vrijdag 9 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Ned. Ned. '58 44 '59 44 Ned. '60-1 44 Ned. '60 II 44 Ned. '59 4'4 Ned '60 44 Ned. '61 44 Ned. '53 34 Ned. Grtb. obi. 34 Ned. *51 34 Ned. '53 I-II 34 Ned. '56 34 Ned. '48 34 934 Ned. bel. cert. 34 Ned. *50 I-n 34 Ned. '54 I-II 34 Ned. '55 I 34 93 ft Ned. '55-11 34 Ned. *37 3 Ned. grtbk obi. '46-3 Ned. doll. in. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 100% Indië *37 3 Indië *37 A 3 Ned. won. bJ. "57 6 Ned. won.bJ. '58 44 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 113 GL Ver. HVA-my A.K.U Vorige Slotkoers koers v. heden 103% 103 103 103 103% 103 103ft 103 102 101ft 102 ft 102 GB 102% 102ft 99% 99% 85 B 85 B 954 95ft 97% 974 9611 974 934 92% 93% 93% 93 y4 934 93% B 93 ft 93%GB 944 95 944 944 95 91ft 91ft 100 A 99ft 100% 100ft 9911 99ft 964 964 1104 noy4 1024 102ft 1304 4514 Deli My cert153.50 1088 4 1050", Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert812% Dordtse Petr569% Kon. Petr. (50 A f 20) 121.80 Holl. Amer. lyn 1654 Java China Paket 1794 K.LM89 Kon. Ned. Stoomb. 2014 Kon. Paket My167 Stoomvaart Mij Ned 194 Nievelt Goudr cert. 1624 v. Ommeren cert 343 Kon. Rott. Lloyd... 160 Ned. Scheepv. Unie 162 G B NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 idem '48 (34) R'dam '52-1 (44) id. id. "37 I-II (34) Z.-Holland *55 44 Bankwezen Bank N. Gem. *58 5 4 ld. N WB. *62 (44) BVG rspbr f. 500 BVG rspbr -52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 114 1304 460% 153.80 1095 10734 8284 5804 123 60 1674 180 8810 204 4 167 196 1684 349 161 165 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam "51 I 24 A'dam '66 I 24 A'dam '56 II 24 A'dam '56 HI 24 Eindhoven '54 24 Enschede '54 24 Den Haag '52 I 24 Idem II 24 R'dam "52 I 24 Idem n 24 Idem '57 24 Utrecht *52 2 4 Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holland '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 254 254 Amst. Bank 377 378 Cultuurbank 334 344 Holl. Bank Unle cert. 2214 221% Ned. Handelmy326 4 328 Rott. Bank 369% 368% Twentsche Bank 334 333 Senembah520 L 515 L Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Patent (v.) BorsumU Calvé Delft cert. Vorige Slotkoers koers v. heden 108 91 90 854 85% 964 96% 964 964 854 85 B 85 85 L 964 98% 98 964 97 QQ\r 96% yy i 96 B 97 B 99f| 100 104% 104 97% 97 97 100% 1014 97 1014 101% 1054 105ft 102 1014 185 146 146 92 L 92 L Kon. Pap. v. Gelder Kon. Ned. Grofsm Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwny v Internatio Int. Kunststoff. Ind v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerii Mtlller en Co. NB Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogdok My Sikkens Groep Ver. Touwfabrieken Walvisvaart Wernlnk's Betonmlj Wilton Feyenoord Van wyk en Heringa Zaalberg Mynboow en petroleum Biliton 2de r525 Kon. Petr. (f. 20) 125 6 Amerlk. fondsen Canadian Paciflo R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel 62% Shell Oil Union Paciflo Un. Statea Steel 702 607% 360 L 355 L 41 40% 826exd. 828%- 394 406 409 182 180 525 295 178 178 85 81 137 136 675 680 555 560 673 663 exd. 288 290 552 560 890 880 380 377 105 105 196 193 277 276 137%- 137% 147 148 520 127.60 25 ft 25% 75% 75% 59% 59% 45% 4611 53% 54% 44ft 46% 88% 884 62% 64% 41 39% 32% 33 864 86

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13