Goud voor Ellen Vogel en Bob de Lange 0 M Chefarine 4 HILVERSUM SCHROK TERUG VOOR EISEN VAN COPPENS té OMZE WOMSim-T/P Kreymborg Ook Magda Janssens onderscheiden Franse PTT-minisfer opende expositie van Nederlandse postzegels in Parijs Krachtige bestrijding van pijn of griep Aangevraagde bouwvergunningen betekenen twee jaar bonwen DINSDAG 6 JUNI 1961 Trainen wanneer het hem zinde (Van onze Hllversumse correspondent) i te staan. Hij eiste een riante woning met garage op goede stand, en dat zou Hil- De ex-mldvoor van het Belgisch elftal versum dus bijzonder veel geld gaan kos- Itik Coppens, zal het komend seizoen de ten. De Antwerpenaar wilde geen be- kleuren van de semi-profclub Hilversum niet gaan dragen. De Antwerpenaar heeft in zijn laatste gesprek met een der leden van de sectie betaald voetbal wel wat al te hoge eisen gesteld. Het Hilversum-bestuur heeft nu besloten deze voorwaarden niet te accep teren. Het zal Rik Coppens geen con tract aanbieden. Nadat de Belg in eerste instantie met de transfersom van f 40.000, een betrek king bij het bedrijfschap voor visdetail- handel en een huurwoning in Hilversum, tevreden was, stelde hij later nog enkele voorwaarden. Rik Coppens wilde name lijk niet gebonden zijn aan de training. Twee driemaal per week trainen vond de Belg wel wat al te veel en hij meende dan ook zelf te mogen regelen wanneer hij ter training zou verschijnen. Coppens stelde voorts ook, dat hij een vier-jaar contract zou krijgen en wilde dat de huurwoning, die Hilversum voor hem zou kopen, op zijn naam zou komen Sportavond in Stadsgehoorzaal In het kader van het 25-jarig bestaan van de Sportstichting vinden morgen avond, aanvang 8 uur, in de Stadsge hoorzaal demonstraties plaats van bad minton, schermen en krachtsport. Deze, in wezen totaal verschillende sporten, die stuk voor stuk door de beoefenaars met even groot enthousiasme worden uitge^ voerd, zijn waard dat zij meer belang stelling verkrijgen. Ook voor de niet ingewijde zal het aanschouwen van deze takken van sport interessant zijn, omdat bij de demonstraties een deskundige uit leg zal worden gegeven. De namen van de deelnemers staan er borg voor, dat de demonstraties op hoog peil zullen staan. Voor badminton komen binnen de lijnen Lex Meijer. Pim Seth Pau (kampioen van Nederland), Leo Fortunatie en Bos Ernst. Bij schermen zullen sabel, degen en floret worden ge demonstreerd door D. J. Verzijden, lid sabel- en degenéquipe van de Nederland se politie, finalist Europese politie-sabel- kampioenschappen 1955 (Parijs) en 1959 (Wenen), A. van Vliet, meermalen fina list in het Nederlandse sabelkampioen schap, E. de Vos, lid sabeléquipe der Ne derlandse politie, alsmede enige dames leden van de Leidse schermvereniging A.E.W. Voor krachtsport wordt gedemon streerd met body-building, worstelen en gewichtheffen door leden van de L.A.C. De Spartaan en L.K.V. Hieraan wordt deelgenomen door M. Anneeze, A. Koppe S. Holswilder, S. Brandt (allen van De Spartaan) en H. Zirkzee S. Stokkel, P. v. d. Lauw, J. J. de Romyn, J. van Kam pen. DUIVENSPORT P.V. „Het Ooseten" Vlucht vanaf St.-Denis (390 km) Gelost om 8.45 uur met noordelijke wind. Aankomst eerste duif 15.14.6 uur. Snelheid 1004.75 meter per minuut. Uitslag: J. Roest 1—2—4—5: W. Harte velt 3; Schoeman 67; Ch. Schei 8; H. Kiel 9; Flippo v. Laar 10. P.V. „De Reisduif" Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier (291 km) Gelost om 10.40.00 met kalme Noorden wind. In concours 105 duiven. De eerste duif meldde zich om 15.14.32 uur. de laatste prijswinnaar was er om 15.47.50 uur. Uitslag: P. Mooten 1—4; W. Siera 2—3—9; W. Kapaan 5; A. v. d. Hulst 6710; S. Koster 8. P.V. „Het Oosten" Vlucht vanaf vanaf Tergnier. In concours 106 vogels. Gelost om 10.40 uur. Aankomst eerste vogel 15.26.20 uur. Uitslag: J. Hansen 1; W. v. d. Wel 2—6; H. Moenen 39: J. Smit 4: K. v. d. Steen 5; A. v. Roy en 7; H. Flippo 8; L. v. Weeren 10. HENGELSPORT Viscollege „VIOS" hield haar eerste wedstrijd van het seizoen. De vangst viel mee. De uitslag: 1:. C. Vermeer, met wisselbeker: 2. J. v. Went; 3. G. Tegelaar; 4. W. Neute boom met grootste voorn en bliek; 5. J Pret; 6. H. Hillebrand; 7. J. Pluim 8. H. Tegelaar; 9. S. Springer; 10. J. Bekker. SPORTSPLINTERS Marcel Bidot, de ploegleider van de Franse epuipe voor de Ronde van Frankrijk heeft acht renners geselec teerd die op 25 juni in Rouen van start zullen gaan. Het zijn: Jacques Anquetil, André Darrigade, Jean Stablinski, Jean Graczyk, Edouard Delberghe, Louis Ros- tollan, Frangois Mahe en René Mas- trotto. De Stichting Eurosport blijft niet bij de pakken neerzitten. Maandagavond deelde di directeur van de stichting, de heer L. van Oest, op een byeenkomst in Amsterdam mee dat de stichting van plan is om ook in 1962 een Ronde van Nederland de dertiende te orga niseren. Het toernooi om de Europese boks kampioenschappen voor amateurs in Belgrado verloopt voor Nederland bij zonder teleurstellend. Werden zondag Gerlach en Van Lieshout in hun eerste gevecht reeds uitgeschakeld, maandag werden de Amsterdammer Henk Baars en de Hagenaar Frits Wolters in hun gevechten voor de eerste ronde van het toernooi verslagen. De Roemeense wel- tergewicht Mirza versloeg Wolters op punten. Baars leed een puntenneder- laag tegen de Franse lichtwelter Cosen- tino. taling zoals alle overige spelers (slechts by extra premies wilde hij meedelen) en zou wanneer hij door „dienst" verhinderd was de vereniging honderd gulden ver goeding geven. De Hilversumse bestuurders vonden deze extra voorwaarden wel wat al te veel van het goede en hebben van ver dere onderhandelingen afgezien. Willi van Est achter de motor.... Wim van Est, de 37-jarige glorieuze winnaar van Bordeaux-Parijs, zal don derdag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam deelnemen aan het Neder landse kampioenschap 100 km achter motoren. De renner uit St.-Willibrord was het rijden achter Dernies het laatste deel van Bordeaux-Parijs wordt gereden met motorgangmaking zo goed bevallen, dat hij na zijn zege in Parys onmiddellijk telefonisch contact opnam met John van Eek, secretaris van de sportcommissie van de KNWU. Hoe wel de inschrijving voor de kampioen schappen reeds gesloten was, deed de sportcommissie-secretaris de Nederlander meteen al de toezegging, dat hij donder dag inderdaad op de stadionbaan zal kunnen starten. Van Est zal rijden ach ter de Belgische gangmaker Van den Bosch. Vele kampioenen bij Noordwijkse S.V. Door een 8-0 overwinning op Toeg- Hlllegersberg is het eerste team van de LTC „Noordwyk" kampioen van de over gangsklasse B geworden. Het is trouwens voor de Noordwijkse Sportvereniging toch al een goed jaar geworden want behalve het „eerste" werden nog vier teams kampioen. De Noordwijkse junioren versloegen Oranje TC met 4-1 en werden daarmee juniorenkampioen van het District Den Haag. Ook de tweede, derde en vierde teams van de junioren mochten de vlag uitsteken. Noordwyk 2 versloeg LLTC 1 met 5-0, Noordwyk 4 versloeg met de zelfde cijfers TEAN 2, terwijl de Noord wijkse junioren 3 reeds kampioen waren. Het Noordwijkse seniorenteam, dat in de zaterdagcompetitie uitkomt, verspeel de de kans op het kampioenschap door in de laatste wedstrijd met 2-3 van Leid se Hout 1 te verliezen. Ook het tweede seniorenteam moest met een tweede plaats genoegen nemen. Het verloor van Oranje TC 7 met 2-5. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd Noordwyk 1—Toeg-Hillegersberg luidt: W. J. Karsten slaat C. G. van Dijk 6-2, 6-3, J. J. Karsten slaat D. Vink 4-6, 6-4, 6-2, mej. A. Molenbroek slaat mevr. Th. Buddenbaum 6-3, 7-5; mevr. L. J. W. Molenbroek slaat mej. L. Nobels 6-2, 6-1 mevr. L. J. W. Molenbroek en W. J. Karsten slaan mevr. Th. Buddenbaum en C. G. van Dyk 7-5, 5-7. 6-2, mej. A. Molenbroek en R. W. J. Karsten slaan mej. L. Nobels en D. Vink 6-3, 7-5; W. J. Karsten en R. W. J. Karsten slaan C. G. van Dijk en D. Vink 6-2, 6-3, mevr. L. J. W. Molenbroek en mej. A. Molenbroek slaan mevr. Th. Buddenbaum en mej. L. Nobels 6-4, 8-6. WIELRENNEN Ronde van Italië De Italiaan Adriano Z am boni zege vierde gisteren in de zestiende etappe van de Ronde van Italië van Modena naar Vinceca over 297 km in 5 uur 14 min. 19 sec; 2. Renato Giusti (Italië) 5.14.23; 3. Rino Benedetti (It.) z.t.; 4. Willy Schroeders (België) z.t.; 5. Mario Fontana (It.) z.t.; 6. Dino Liviero (It.) z.t.; 7. Nino Defilippis (It.) z.t.; 8. Pizzoglio (It.) z.t.; 9. Bailetti (It.) 5.14.43, 10. Dl Maria (It.) z.t. De Spanjaard Bahamontes staakte de strijd. Stolker en Piet van Est kwamen binnen in de grote groep die als 36ste ex aequo werd geklasseerd in 5 uur 18 min. 24.- sec. Het algemeen klassement: 1. Pambianco (Italië) 78.38.11; 2. Anquetil (Frankrijk) op 24 sec.; 3. Suarez (Spanje) op 1.20; 4. Junkermann (Did) op 2.23; 5. Defilippis (It.) op 3.25; 6. Van Tongerloo (Belg.) op 3.26; 7. Van Looy (Belg.) op 4.07; 8. Carlesi (It.) op 4.47; 9. Gaul (Lux.) op 6 09; 10. Schroe ders (België) 7.53; 29. Michel Stolker (Ned.) 79.07.16. Quick Boys in Katwijk tegen Haagse Militairen Morgenavond (7 uur» speelt Quick B. te Katwijk een wedstrijd tegen het Haag se militaire elftal. VOETBAL Jeugdtoernooi Roodenburg Zondag a.s. organiseert Roodenburg in het Sportpark Leidse Hout haar jaar- lykse jeugdtoernooi om de Du Prie-wls- selbeker. Deelnemende verenigingen: Ar chipel, Kinheim, VIOS, Wassenaar, ONA en Roodenburg. Er wordt in drie afdelingen gespeeld. Aanvang 10 uur. SCHAKEN Meestertoernooi In Amsterdam is gisteren het inter nationale meestertoernooi van VAS voortgezet met de partyen uit de tiende ronde. De resultaten waren: Dr. Bernstein (Frankryk)—Wade (Nw.-Zeelmd) 01; Langeweg (Ned)— Donner (Ned) 01; Enevoldsen (Dene marken)Tan (Indonesië) 10; drs. Van den Berg (Ned)—Kuypers (Ned) 10; Wolthuis (Ned)Crabbendam (Ned) afgebr.; De Rooi (Ned)—Johner (Zwitserland) 01. Na de tiende ronde luidt de stand: 1/2. Donner en Langeweg, beiden 8 pnt.; 3/4 Enevoldsen en Wade. beiden ö'i pnt5. Tan 5'ó pnt; 6 drs. Van den Berg 4^ pnt.. 7. Wolthuis 4 pnt en 1 afgebr. party: 8 9 Johner en Kuypers, beiden 4 punten; 10. Crabbendam 31- pnt en 1 afgebr party; 11. D Roo:i 3Vï pnt.; 12, dr. Bernstein 1 pnt. 0 Alleen geldig woensdag 7 juni A -*► Jongensweekender uni poplin in no-lron. Diverse frisse kleuren. 8 jaar nu 5»'® tsj HAARLEMMERSTRAAT 143 - LEIDEN Uitreiking Bouwmeesterpenningen (Van onze correspondent) In de twee-daagse jaarvergadering van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties in Nederland, die in de Stadsschouwburg van Tilburg ls gehouden, zUn aan het slot van de eerste middagbijeenkomst de toneelprijzen, de Louis d'Or en de Theo d'Or, genoemd naar de toneelkunstenaars Louis Bouw meester en mevr. Theo Mann-Bouwmeester, uitgereikt. Het rapport^ van de jury, die bestond uit mevr. Fie Carelsen, prof. dr. F. van Thienen en Cor van der Lugt Melsert, die verhinderd was aanwezig te zijn, werd voorgelezen door mevrouw Carelsen. De gouden penning werd toegekend aan mevr. Ellen Vogel voor haar vertol king van een drietal hoofdrollen van sterk uiteenlopend karakter en wel in .,Dona Diana" van Augustin Moretto Y Cavana, haar rol in „Kasteel in Zwe den" van Fran?oise Sagan en haar rol in „Joseph in Egypten" van Joost van den Vondel. De gouden Louis d'Or werd bestemd voor Bob de Lange, die in drie hoofdrollen sterk de aandacht heeft ge trokken. In „Becket" van Jean Anouilh, verder in Shakespeare's Richard de der de en in „Het proces Andersonvellie" van Saul Lewitt. De zilveren Theo Mann Bouwmeesterpenning werd toegekend aan mevr. Ank van der Moer voor haar rol als Serafine Bella Rose in „De ge- tatoueerde roos" van Tenessee Williams. Mevr. Van der Moer, die door verbinte nissen elders niet aanwezig kon zyn, heeft vroeger al eens de gouden medaille gekregen. De zilveren Louis Bouwmees terpenning ging voor de tweede maal naar Guus Hermus, die de onderschei ding ditmaal dankte aan zyn rol als Davies in „De huisbewaarder" van Ha rold Pinter. De bronzen medailles wer den toegewezen aan mevr. Hennie Orri, voor haar rol in „Met voorbedachte ra de" van Emlyn Williams en voor haar rol als joodse vrouw in „Angst en ellende van het derde ryk" van Berthold Brecht en aan Leo de Hartogh, die zich volgens de jury onderscheidde door zyn rollen Benjamin Beaurevers in „Een mal meisje" van Marcel Archard en Lode- wyk de zevende in „Becket" van Jean Anouilh. De burgemeester van Tilburg, mr. C. J. G. Becht, reikte vervolgens de medailles uit. Tenslotte deelde de voorzitter mede. dat de ledenvergadering had besloten aan mevr. Magda Janssens een byzon- dere prys van verdienste uit te reiken. „Zy is", aldus de heer Deinum, „een groot actrice en een lieve vrouw. (Van onze Paryse correspondent) De Franse minister van Posteryen, Michel Maurice Bokanowski, heeft teza men met onze ambassadeur mr. J. W. Beyen gisteravond in het Nederlandse Instituut in Parys een tentoonstelling geopend van Nederlandse postzegels. Het is een expositie die zich zeker niet al leen tot filatelisten richt, doch waaraan bovendien een duideiyke culturele be doeling ten grondslag ligt. Alle postzegels die door Nederland sinds 1852 zyn uitgegeven worden hier tentoongesteld terwyl dan nog in het byzonder wordt belicht hoe die zegels ofwel het symbool waren van de Neder landse staat of wel tal van algemene as pecten van het Nederlandse leven be doelden uit te beelden. Zo zyn er naast beeltenissen van vor- steiyke personen op andere zegels kin derkopjes van Jan Sluyter, bloemen, schepen, medische attributen of portret ten van zeehelden, schrijvers, staatslie den, componisten, ter illustratie van verschillende uitingen van nyverheid, kunst of wetenschap. De artistieke adviseur van de Neder landse PTT. Christiaan de Moor, zal de verschillende uitingen van de Neder landse postzegelkunst in twee lezingen die het Nederlandse Instituut belegt, nog nader en uitvoeriger in beeld en woord toelichten. In het Nederlandse Instituut is ter ere van de expositie nu ook een tydeiyk postkantoor ingericht waar alle brieven of andere poststukken van een speciale stempel zullen worden voorzien. Als Uiting van erkenteiykheid voor dit initiatief werd gisteren by de opening de direc teur van het Nederlandse Instituut de heer Sadi de Gorter een zilveren beker uit naam van de Franse filatelistenver eniging aangeboden. Nu zij op hoge leeftijd 1b gekomen, zou het wel eens kunnen gebeuren dat de gelegenheid om haar met een Theo Mann Bouwmeestermedallle te on derscheiden, zich niet meer voordoet. Daarom wil de vereniging haar met deze bijzondere prijs eren. zy geeft hiermede uiting aan haar grote bewondering voor hetgeen mevr. Janssens sinds vele ja ren voor het toneel heeft gedaan en aan haar waardering voor haar persoon. 's Middags waren de congressisten in het paleisraadhuis door het gemeente bestuur van Tilburg ontvangen, waar het woord werd gevoerd door burge meester mr. C. J. G. Becht en door praeses Herman Deinum. 's Avonds ver enigde het gezelschap zich eveneens in de Stadsschouwburg aan een diner, aan geboden door het gemeentebestuur van Tilburg. Vermist meisje uit Enschede terecht Het 17-jarige meisje Maryke Joosting, dat zaterdag een week geleden als ver mist werd opgegeven is by haar ouders te Enschede teruggekeerd. Zy was door het hele land gelift en tenslotte terecht gekomen by een familie in Leldschendam. waar zy werd opge nomen als hulp in de huishouding. De heer des huizes vertrouwde haar verhalen niet en heeft zich toen hy con stateerde dat zy minderjarig was, met de politie in verbinding gesteld. De politie te Leldschendam heeft daar op contact opgenomen met de politie in Enschede, dezelfde dag ls zy door haar werkgever naar Enschede teruggebracht. Advertentie zonder de maag van streek te maken I leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemds geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen la Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend to bestrijden. IIVIIBIIIJ IS U091IIJUOII. j| Bi) pijn, griep of Pltnderlg" gevoel zorgt een enkel tablet, dit U nel plezier Uw «erk kunt doen I Koker i 20 tabletten f 0.80. Minister Van Aartsen tot aannemers: Omvang bouwproduktie bijna vijf miljard (Van onze Amsterdamse correspondent) De bouwprojecten, waarvoor goedkeuring is aangevraagd scheppen tezamen met de reeds in uitvoering zUnde werken een hoeveelheid werk. waardoor het gehele Nederlandse bouwapparaat ongeveer twee jaar volledig in beslag zou worden genomen, ook wanneer er van vandaag af geen nieuwe werken by zouden komen. Deze tegenstelling tussen de acute vraag naar bouwwerken en de produktie- capaciteit van het bouwapparaat werd vanmorgen door de minister van Volks huisvesting en Bouwnyverheid, mr. J. van Aartsen, naar voren gebracht in de toespraak waarmee hu in het Koninkiyk Instituut voor de Tropen te Amsterdam, de algemene vergadering van de internationale aannemersfederatie opende. Minister van Aartsen gaf de meren deel buitenlandse aanwezigen een uitvoe rig overzicht van de overheidsbemoei ing met het bouwbedryf. waarvan nog nooit zoveel is geëist als in de laatste 16 jaren. Hy wees er op dat de bouw produktie in Nederland ongeveer 50 van de bruto investeringen in vaste ac tiva bedraagt. In 1960 was de omvang van de bouwproduktie byna vyf mil jard gulden, waarvan een belangrijk deel in de woningbouw is verwerkt. De toe nemende internationale samenwerking op tal van vakgebieden achtte de mi nister naast die in het politieke vlak, zeer verheugend. Sprekers op de openingszitting waren vandaag o.a. de heer R. Becker, president van de Internationale Federatie en de heer J. P. A. Nelissen, voorzitter van de Raad van bestuur Bouwbedryf. De Nederlandse atleten voor drielandenkamp De volgende Nederlandse atleten zul len zaterdag en zondag a.s. in Brugge ons land vertegenwoordigen in de lan- den weds try d België-Nederland-Engeland vyf- en tienkamp: Dames: Toos Mutter (Sagltta. Amster dam) en Mieke de Graaf—Schenk tOlympia, Wieringerwaard). Heren: Eef Kamerbeek (PSV. Eind hoven), Herman Timme iKimbria, Maastricht en Jelle Doombosch (Haar lem), Verdere zuivering van de Westdnitse rechtspraak (Van onze correspondent ln Bonn) De Westduitse regering, de Bondsdag (Tweede Kamer) en de Bondsraad (Eerste Kamer) verwachten zoals dezer dagen reeds gemeld dat rechters en openbare aanklagers, die in de nazl- tijd meewerkten aan onrechtmatige ter doodveroordelingen, voor het einde van dit jaar hun ontslag nemen. Als zy dit niet doen zullen zy uit hun ambt wor den ontslagen. Het betreft hier, voor zover bekend, 72 rechters en openbare aanklagers, die na 1945 niet werden ont slagen omdat hun medewerking aan bo vengenoemde veroordelingen toen nog niet bekend was. De rechters in de Bondsrepubliek zUn al sinds jaren de schletschyf van de Oostduit se communisten en speciaal ook van Tsjecho-Slowakye. De regering ln Praag publiceerde zelfs een pamflet over nazi-rechters, die in de Bondsrepubliek nog in dienst waren. Hoewel de regering in Bonn steeds ontkende dat er nog vele nazi-rechters tot het apparaat in West- Duitsland behoren, hield de openbare mening in West-Duitsland zich wel bezig met deze zaak. Beroemd werd het geval- Schilling. dat aanleiding gaf tot het schrijven van het boek „En de laarzen dreunen weer". In dit boek wordt be schreven hoe een journalist het slacht offer wordt van een groep samenspan nende nazi-rechters die hem een hak willen zetten om zyn medewerking met de Franse bezettingsautoriteiten na heer Nelissen wees er op dat met de toeneming van de welvaart geleideiyk een groter gedeelte van de nationale bestedingen op de bouw produktie is ge richt. Zo is in Spanje, Portugal en Griekenland circa 10 van de beste dingen, inclusief die voor de consump tie. gericht op de bouwproduktie. Voor Frankryk, West-Duitsland. Oostenrijk, Nederland en Argentinië 10 èi 12 voor de Scandinavische landen en Zwitser land 12 A 15 en voor Canada en de V.S. 15 tot 18 „Het centrale vraagstuk ls en biyft hoe de bouwnyverheid de haar toeval lende steeds groeiende taak doeltreffend en tegen aanvaardbare kosten kan ver vullen", aldus de heer Nelissen. Indien de bouwnyverheid daarin niet slaagt, zal de toenemende welvaart goeddeels weg lekken vla onvoldoende huisvesting in de ruimste zin of via te grote offers ten behoeve van de bouwproduktie. Spreker noemde dit een vraagstuk van actuele, algemene en internationale be tekenis. Ex-generaal is weer generaal Volgens pamfletten die gisteren in Parys de ronde deden, heeft ex- generaal Raoul Salan, een der lei ders van de Jongste mislukte staats greep in Algerye. een „nationaal militair en politiek comité" in dat land gevormd om de stryd tegen president De Gaulle te coördineren. De pamfletten heten afkomstig te zyn van de ondergrondse „organi satie van het geheime leger", welke door Algerijnse kolonisten in het leven ls geroepen. Salan. die nog steeds voortvluchtig is. zou op een „inspectietocht", in de provincie Oran in west-Algerye „partlsanen- eenheden" van kolonisten hebben bezocht en met „talryke officieren" hebben gesproken. Anonieme gift van halve ton Een anonieme gift van niet minder dan een halve ton heeft de gereformeer de zending dezer dagen ontvax.gen. Sinds enige iyd is men van gereformeer- ae zyde werkzaam met missionaire ar beid in Brazilië. Daartoe wil men ko men tot de stichting van een lectuur- fonds. Voor dit doel is nu aan de Geref. Kerken f. 50.000,- geschonken.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7