Peek&Cloppenburg ZOMER- AANBIEDING 90 „SPORT" ondergoed Kerkelijk Leven Grandiose vertolkingskninst van Adriaan Blankensteio elke woensdag jongensmarkt „Ik werd wakker van de klap!*" VREEMDELINGENWET NIET VERKEERD TOEGEPAST /ffi. Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 6 juni 1961 Tweede blad no. 30372 Eerste zomerconcert Pieterskerk Herscheppend, kunstzinnig verantwoord Adriaan Blankenstein is een begenadigd uitvoerend kunstenaar. Het is daarom verblijdend, dat hij zijn orgelbespelingen in de Pieterskerk heeft hervat, die hij in 1960 heeft moeten overslaan. Een hoofdkenmerk van zijn concerten is de egaliteit van het vertolkingsvermogen. HU is niet in wisselend geluk meer of minder, maar steeds de „volmaaakte". Volmaakt door technisch- exacte afronding, door klaarheid van zinsbouw, door instinct voor registratie, door begrip voor klankgeheim. Daarbij voegt zich een zuivere instelling tegenover de opdracht: geen geldingsdrang, geen Udele noot zUn bespeurbaar. Blankenstein is, herscheppend, tolk en dat is hem genoeg. Op dit eerste programma stond als eer ste naam Cornells de Wolf. Waarschijn lijk als een vertraagd eerbetoon. Want verleden jaar werd in vakkringen alge- gemeen diens 25ste sterfjaar herdacht. Men speelde toen óf de Fantasie over Psalm 33 óf de Pascaglia. Persoonlyk ge ven we aan de laatste de voorkeur. Blan kenstein koos de Fantasie. Deze is van een majestueus uitlopende climax voor zien, iets dik van instrumentatie. De concertgever heeft haar boeiend en bloei end in kleur gebracht. De compositie mag goed vakwerk heten, hoewel geen sterk muzikaal bouwwerk, maar men ver gat dit graag uit bewondering voor de gaafheid der virtuose weergave. Tegen over het vormgevoel van Clérambault, Franck en Bach houdt De Wolf moeilijk stand. Clérambault is een naam uit het staat sierijk van Lodewijk XIV. De organisten V/aren toen tevens aangestelde cimbalis- ten. ZU dienden kerk en ereld, de inge keerde aandacht en de gecultiveerde ver- stroooing. Maar de geest dier Franse eeuw bevorderde de overwinning van de klavecimbelgeest op de organistennatuur. En zo zien we de zeven delen van de „Suite du deuxieme Ton" (zo genoemd wegens de enting op een kerktoonsoort) als vijf speelmuziekjes, gevat tussen twee die de orgelstatigheid wel in zich heb ben en op de principaalregisters rusten. De luchtige vluchtige ritmen, de spre kende kleuren der soliërende stemmen, de lichte wulpsheid in melodieën en over- verfijnde versieringen waarborgen een onvertroebelde bekoring. Bovenal in het oude dansje van het Récit de Nasard. Als afgeslepen kleinoden werden al die deel tjes de luisteraars gepresenteerd. Hoeveel meer geestesrijkdom biedt echter Franck's 3e Choral, op een eigen koraalmelodie met al zijn geniale varian ten! Men kan tegenwerpen dat het iets missen moest op een orgel zonder zwel- kast en zonder de door Franck beoogde tongstemmen. Daar geest, visie en medi tatie evenwel niets tekort kwamen, telde dit gemis nauwelijks mee. Opmerkelijk werd de onderwerping van de vertolking aan een ritmisch grondplan, waarin de lange gedurfde caesuren ook passen kon- Straatcollecte Rode Kruis bracht ruim f4531 op De zaterdag in het kader van de Rode Kruisweek gehouden straatcollecte heeft ruim f. 4531,opgebracht. Vorig jaar bracht deze collecte f. 3200, zodat hier van een prachtig resultaat mag worden gesproken. JEUGDNATUURWACHT De wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, zal woensdagmiddag 14 juni in „Den Burcht" de derde groep jeugdnatuurwachters installeren. EINDEXAMENS GYMNASIUM Van de groep A in van de eind examen-kandidaten van het Gymnasium slaagden: mej. H. H. J. Mussert te Lei den en de heren W. M. van der Veur, P. L. Schoonheim, beiden te Leiden. Met 1 kandidaat van deze groep wordt het examen voortgezet. Van de groep B I slaagde de heer J. W. D. Gast te Leiden. Met 3 kandidaten van deze groep wordt het examen voortgezet; 1 kandidate werd afgewezen. Van de groep A n slaagden alsnog de dames: H. S. Niessen te Leiden, N. R. Oosthoek te Oegstgeest. 1 kandidate van deze groep werd afgewezen. Van de groep A I slaagde nog de heer L. E. van Doorn te 's-Gravenhage. Uitreiking Zilveren Anjers Woensdagochtend 21 juni a.s. zal Prins Bernhard als regent van het Prins Bernhardfonds in een buitenge wone bestuursvergadering in het gebouw van het fonds wederom een aantal zil veren anjers uitreiken. Daaraan voor afgaand zal Prins Bernhard prof. mr. W. F. de Gaay Fortman als voorzitter van het P.B.F. installeren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Maria Ida, dr. van. D. J. van Beelen en J. v. d. Plas; Jolandia, dr. van J. M. van Rooijen en M .van Mouriik; Rudy Herbert, zn. van B. Nol'ies en C. Abspoel; Ilona Maria, dr. van L. J. Ruijgrok en A. v. d. Wetering; Wilhelmus Anitonlus Floris, zn. van F .van Oosten en J. E. S. Beurze; Franclsca Johanna, dr. van H. A. Bave- laar en S. H. W. Springer; Marko Wilhelm zn. van J. M. Stork en B. ten Kate; Dirk Jan. zn. van D. Smit en J. I. Pel6; Jaco- ba. dr. van M. van Rhiln en J. A. v. d. Bent; Jacoba, dr. van D .van Rijn en J. Guijt; Robertus Antonius Mljndert. zn. van A. B. v. d. Hoeven en M. de Graaf; Pieter .zn. van L. van Rhljn en M. Guht; Jan Hendrik, zn. van J. Bikkers en H. Meneert; Wijnand. zn. van F. Vermeeren en P. Spreeuw; Johannes Wilhelmus An tonius, zn. van W. Schouten en P. J. M. v. d. Ploeg; Rudolf Albert, zn. van A. A. van Ooy en L. W. von Llebensteln; Adxla- na Jacoba. dr. van J. Barnhoorn en N. J. A. v. d. Zwam; Franclscue, zn. van C. G. Hundersmarok en E. de Jong; Marlnus, zn. van J. A. van Mlerlo en M. M. WeiJ- ters; Johannes Petrus, an. van W. v. d. Nouland en H. M. v. d. Vlugt; Franclsca Louisa Jolande, dr. van W. F. van Wijk en J. j. Slnteur; Monique dr. van J. van Es en D. M van Hees; Elizabeth, dr. van J A V. Rlebeek en C. Jansen; Johanna Cornelia Catharina, dr. van G. le Feber en C. M. Kattenberg; Henrlëtte. dr. van T. Maaskant en J. Karel; Yvonne Caro line. dr. van E. J. J. Westerhout en B. F. Kluit; Neeltje, dr. van B. v. d. Luljt en J- M. W. van Weer lee. GETROUWD. J. de Groot en J. J. Veltkamp; W. van Duijvenbode en E. J. de la Rle. OVERLEDEN. J. Bon. 72 j., man- J. van Wllgenburg. 81 J., vrouw; G. van aen Bosch, 38 J. echt- |en van J. Bij de Vaate; W. Rootjakkers, 65 Jaar. man; A. Lohaus. 62 jaar, vrouw; B- L. Hooijer, 69 J., man. den. De breedheid in het geleden van de samenstellende delen was ook kenmer kend voor de vertolking. Een vertolker moet daarvoor sterk staan en niets te camoufleren hebben. Van Bach viel de keus op Toccata, Adagio en Fuga In C. Het Adagio is een overrompelend Italiaans zonnig en rank-versierd zangstuk. In Toccata en Fuga gloort de fantasie op in een hoog- nobele virtuositeit en Blankenstein gaf daarin een hernieuwde proeve van gran diose vertolkingskunst, waarin de vol heid van aanslag en de kunstzinnige ver antwoording alle elementen leven en adem meegaf. Merkwaardig die a.h.w. leeglopende anti-climax van de fuga Een prachtig concert! V. Rijk vogelleven onder de rook van Leiden „Myn vrouw en ik zjjn in de eerste plaats natuurliefhebbers, pas daarna komt het plaatje. Voor een goede prent zagen wij geen bomen om en breken wy geen takken weg want daarmee zouden wy de vogels kunnen storen", aldus de heer J. T. M. Warmenhoven uit Voor hout, die gisteren in „De Kleine Burcht" voor leden van „Avibus". de afdeling Leiden van de Nederlandsche Bond van Vogelliefhebbers, een dia-avond hield. De kwaliteit van de door de heer War menhoven gemaakte kleurendia's had echter in het geheel niet geleden onder de beperkingen, die deze vogelfotograaf zich ter wille van zijn „modellen" oplegt. Integendeel. De aanwezigen kregen in bonte kleuren een indruk van het geva rieerde vogelleven, dat zich onder de rook van de Sleutelstad afspeelt. Geleid door het deskundig commentaar van de fotograaf maakte men als het ware een wandeling door het polderlandschap Kieviten, wulpen, scholeksters of „bonte pieten", bontgekraagde kemphanen, sta tige blauwe reigers, alle verschenen zy ten tonele. Het bleek, dat de kievit zich uitstékend weet aan te passen aan de veranderde omstandigheden in de bollenstreek. Het is geen uitzondering, dat de bonte „lap. wing", zoals de Britten hem noemen, tussen de gladiolen op zijn priktol-vor- mige eieren zit. Na de pauze vervolgde de heer War menhoven, die in zijn woonplaats voor zitter is van de Jeugd Natuurwacht, de projectie. Thans had men de weide ver wisseld voor een omgeving met wat meer bomen. Wederom nam men een kijkje in het „gezinsleven" van Nederlands geve derde staatsburgers. Advertentie per 2 stuks voordeliger zuiver Egyptisch katoenen garens, prima wasbaar singlet of slip Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 3 jaar 0«95 PER 2 STUKS 75 1- kleine stijging per maat Voor de Leidse kantonrechter Twee identieke zaken. Twee overmoeide automobilisten. Twee gesneuvelde A.N.W.B.-borden. Twee gepeperde schaderekeningen. Zelfs bij het Leidse Kanton gerecht, waar verkeersovertredingen „dagelijkse kost" zyn, is een „tweeling rechtzaak" hoge uitzondering. Overigens trokken officier en kantonrechter zich weinig aan van deze merkwaardige omstandigheid. Eis en vonnis waren in beide zaken net zo gepeperd als de rekening van de A.N.W.B. In de eerste zaak liet de verdachte, een 52-jarige Londenaar, verstek gaan. Gezien deafstand LondenLeiden was dit niet te verwonderen. Verdachte was in april op Rijksweg 4a onder Alke made achter het stuur van zijn auto in slaap gevallen. De stuurloze auto vloog in de berm, waar de auto een ANWB-bord finaal omver reed om zwaar beschadigd op het linkerwegge deelte tot stilstand te komen. Verdachte had destijds tegen de po litie verklaard, dat hij in slaap was ge vallen omdat hij te lang had moeten confereren op een congres over de mo rele herbewapening en dientengevolge te weinig had geslapen. „Ik werd pas wakker van de klap!" De kantonrechter vond, dat verdach te al confererende over morele aan- legenheden vergat, dat er nog zo iets bestaat als een morele verplichting het leven van medeweggebruikers niet in ge vaar te brengen. In het onderhavige geval was ver- dachtes auto op de rijbaan van tegen- liggend verkeer terecht gekomen en waren wonder boven wonder anderen niet de dupe geworden van verdachtes gemis aan verantwoordelijkheidsgevoel. Nu sneuvelde slechts een verkeersbord en de gehele voorzijde van verdachtes auto. De ANWB presenteerde een scha derekening van f 370. Het requisitoir was kort, doch scherp en de eis luidde f200 boete subs 1 maand, waarmee de kan tonrechter zich volkomen kon vereni gen. IETS MILDER! In de tweede, welhaast identieke zaak bleek, dat de verdachte, een 28-jarige tekenaar uit Amsterdam, op Rijksweg 4 onder Oegstgeest met zijn auto de weg berm was ingereden. Hij was door over vermoeidheid overmand en zijn reactie vermogen was dientengevolge tot het minimum teruggebracht. Ook hier sneu velden een ANWB-bord en een halve auto met als extra schadepost een kilo- meterpaal. Verdachte gaf toe, dat hij wat moe was geweest, omdat hij wegens een be langrijk onderhoud de nacht tevoren niet had geslapen. Ook hier een forse schaderekening en een scherp requisi toir. De eis kon iets milder zijn dan in de vorige zaak omdat in het onder havige geval verdachte tenminste de rechterwegberm was ingeschoten en dus een minder gevaarlijke situatie voor an deren had geschapen. Hier een eis van f 150 boet esubs 1 maand, gevolgd door een vonnis van f 100 boete subs 20 da gen en de rekening voor een nieuw ANWB-bord en kilometerpaal. GEEN BESTE BEURT In de zaak tegen een 53-jarige win kelier uit Leiden was de kantonrechter het volkomen eens met de officier, dat verdachte destijds geen beste beurt had gemaakt en dat zijn houding ter zitting niet de indruk van enig schuldgevoel wekte. De tenlastelegging hield in, dat verdachte in maart j.l. met een 90 km. vaartje over de Churchilllaan was ge reden en de maximum snelheid dus wel heel ver had overschreden. Uit het onderzoek bleek bovendien, dat hij mei onverminaerae snelheid en „mei ae auim op ae claxon" een aaniai rol- schaaisenue meisjes uiteen haa doen sluiven, waai'Dy een van de kinderen een tunke tik van zyn auto had opge lopen. veraachte voerde aan, nat ny geen bord inzake de aanduinmg van cie maxi mum sucuieia naa gezien en uaai' ue cnuiciuinaan z.i. nicu too ne oeoouwae Kom oenoorae, naa ny zyn sneineia met Deperxt. ne omcier aaiu-ie zien scnerp tegen uit siappe verweer, uat ontzenuwu weru aoor uc vermaling, aie uestyas wefu aigeiegu aoor zyir passagier. j_>eze naa Ha. gezegu, uat ny cna-cic mngen iiau geniaan.t over ue tc rrugc srtcmeuen Waarmee veruaCHte over uc weg stoor. n»e vraag van ae oificier ol hy een auto voor zijn bedrijf nodig haa, be am wooiuue verdaente beveswgena. ue vraag noe groot zyn inkomen was wei gerde hij te beantwoorden. Het requi- toir liets aan auiaeiyxneia niets te wen sen over en ae eis evenmin, ue ze niein 11U0 ooete suds 20 aagen en ae voor- waaraeiyice ontzegging van ae ryoe- voegdheid voor ae tya van 6 maanden met een proextyu van 2 jaar. HOGER BEROEP Nog voor de kantonrechter vonnis had gewezen Kondigue veraacnie aan, uat nu aDsoluui in noger beroep zou gaan. By zun vonniswyzing wees ue aan- tonrecnier hem er mei nadruk op, dat hy biy moent zun, dat de eis geen on voorwaardelijke ontzegging inmeiu. Dit maal wilde hij nog niet boven de eis uitgaan. TIEN WIELEN De remmen van de tienwieiige vracht auto waarmee een J9-jarige cnaurieur uit Lemen aestyas op ue cmuegeesier- straatweg reeu, oieaen oy een controie van ue Kyaspolitie uusuaiug verwaar loosd, dat net voertuig een gioot gevaar op ae weg oeteaenue. ue cnauiieur ver telde ter zitting, aat hy nog niet lang by de eigenaar van de vrachtauto in aienst was en dus niets wist van het onaernoua van net materiaal. Van een mankement aan de remmen had hy tot dusver niets gemerkt. „Volgens de po litie had U by uw aanhouding anders moeite genoeg de auto tot stilstand te brengen", weerlegde de kantonrechter. De officier eiste f 45 boet esubs 9 da gen. Tegen de eigenaar c.q. mede-ver- Ik zal V niet onnodig in spanning laten De uitspraak in het kort geding rond de baby Adèle Paul (men zie ook de eerste pagina) werd vanmor gen in de Haagse rechtszaal aange hoord o.m. door de heer S. de Leeuw uit Oegstgeest, mr. W. M. A. Kalk man uit Katwijk en mevrouw mr. N. I. Nanning-Groenemeijer uit Den Haag, de verdedigster. „Ik zal u niet onnodig in spanning laten", zei de vice-president van de rechtbank, mr. Slotemaker, tot de pleegvader van Adèle, „ik moet de gevraagde voor zieningen weigeren". Overwegingen Vervolgens verstrekte de vice-presi dent de overwegingen, die aan zijn uit spraak ten grondslag liggen. Ten aan zien van mr. Kalkman, die in zyn kwa liteit van tijdelijk voogd ook tot de eisers behoort, zei mr. Slotemaker, dat hij het kind niet in rechten kan vertegenwoor digen. Bij beschikking van de Leidse kanton rechter is mr. Kalkman onlangs be noemd tot tijdelijk voogd. De rechtbank in Den Haag vernietigde deze beschik king echter in hoger beroep. Daarop tekende mr. Kalkman beroep in cassatie aan. Daarover is echter nog niet beslist, zodat het tijdelijk voogdijschap nog steeds een omstreden zaak is. Ten aanzien van de stelling van de heer en mevrouw De Leeuw, dat de mi nister de Vreemdelingenwet verkeerd heeft toegepast, op grond van de feiten, dat het kind een geldig paspoort had, er voldoende middelen van bestaan zjjn en de baby geen gevaar oplevert voor de samenleving en de openbare orde, over woog de vice-president het volgende. Vreemdelingenwet De vreemdelingenwet van 1849 kent het stelsel van reis- en verblyfpasscn voor vreemdelingen, die ons land bin nenkomen. Door de enorme stroom van vreemdelingen worden weliswaar deze reis- en verblyfpassen niet meer uitge reikt, maar dat doet aan het stelsel op zichzelf geen afbreuk. Daarom zijn de door eisers opgesomde criteria dan ook niet ter zake dienende. Bovendien bestaat krachtens het vreemdelingenreglement van 1918 het systeem van verblijfsvergunningen, waarop de overheidscontrole op vreem delingen berust. Het gaat hier dus om een vraag van overheidsbeleid, waarin de rechter niet kan treden tenzy er sprake is van een daad van volstrekte willekeur. Mr. Slotemaker kan eisers dan ook niet volgen in hun redenering, dat de minister de vreemdelingenwet onjuist heeft toegepast. In zijn verdere overwegingen consta teerde de vice-president dat bij het in ternationaal overleg over plaatsing van pleegkinderen steeds vooraf overleg plaats vindt. Dat is in het onderhavige geval niet gebeurd. De voogd het Stadtjugendamt in Klagenfurt heeft niets van zich laten horen, waaruit blijkt dat het de stellingen in de dagvaarding onderschrift. Tenslotte overwoog de vice-president, dat 't horen van de permanente vreem delingencommissie in dit geval niet dwingend is voorgeschreven. Eisers wer den veroordeeld in de kosten van het proces. In de schouwburg te Tilburg heeft de burgemeester van die stadmr. C. G. Becht de jaarlijkse toneel prijzen van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouw directies uitgereikt.. Van links naar rechts Bob de Lange, die de Louis cl Or kreeg. Ellen Vogel, winnares Becht. Henny Orri, die de bronzen \Becht. Henny Orrai. die de bronzen Theo Mann-Bouwmeesterpenning ontving, Leo de Hartog met de bronzen Louis-Bouwmeesterpenning en Guus Hermus. die onderschei- dén werd met de Zilveren Louis- Bouwmeesterpenning. SCHOOLARTS JONGEBREUR OUD ALPHENAAR TE EELDERWOLDE VERONGELUKT De schoolarts P. C. W. Jongebreur uit Groningen is vanmorgen om ruim zes uur te Eelderwolde (Gr) dodelijk verongelukt. Hij reed met een auto tegen een boom, nadat hjj waarschijnlijk on wel was geworden en de macht over het stuur verloor. De dokter was ernstig aan het gezicht en aan de borstkas ge wond. De auto is zeer zwaar beschadigd. Dokter Jongebreur was 61 jaar. Hij was o.m. huisarts in Hoogeveen, schoolarts in Alblasserdam en in Alphen aan den Ryn en sinds 1951 in Groningen. Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. dachte in deze zaak, die verstek liet gaan, eiste hij niet minder dan f 150 boete subs 1 maand. In zyn vonniswyzing liet de kanton rechter t.a.v. de chauffeur verzachtende omstandigheden gelden, dus luidde het vonnis f 35 subs 7 dagen. De wjjze waar op diens werkgever zyn vrachtauto had |J laten verwaarlozen vond hij echter zo schandalig, dat hier f 150 boete 1 maand zeker niet te veel was. Hoewel verdachte verstek liet gaan en geen der getuigen was gedagvaard, stelde de kantonrechter het toch op prijs in de zaak tegen een 23-jarige bromfietser uit Oegstgeest direct vonnis te wijzen. En dat vonnis was, gezien de ernst van het ten laste gelegde feit, niet mild. Verdachte was in april j.l. op een avond met zijn bromfiets Rijksweg no. 4 naby de z.g. „Drie witte paaltjes" overgesto ken zonder acht te slaan op het nade rend snelverkeer. Dit had tot gevolg, dat een automobilist op de rem ging staan en met een ruk aan het stuurwiel poog de verdachte te ontwyken. Hy kon ech ter niet verhinderen, dat de laatste door zijn wagen werd gegrepen en vry ern stig gewond werd. De auto schoot in een haag. Gezien het feit. dat verdachte 'hrIV£'e 7.plf vpp! nnrippl van ^iin rinnri hart r»rt- i öcneiiens loez. Aanbesteding houw chr. ambachtsschool Inschrijving varieert van f2.766.400 - f3.205.000 Namens het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nyverheidsonderwys te Leiden en omstreken heeft het Architecten bureau Jos en Leo de Jonge te Rotter dam hedenochtend in café-restaurant „In den Vergulden Tyrk" aanbesteed het bouwen van een technische school met bijbehorende werken, een rijwielstalling en een transformatorhuisje op een ter rein aan de Vjjf Meilaan, hoek Johan Wagenaarlaan. Voor deze aanbesteding bestond van de zijde der inschrijvers zeer grote be langstelling. Niet minder dan 55 biljet ten waren binnengekomen. Van hoog tot laag werd als volgt ingeschrevenDee- renberg en Van Dijk te Alphen a. d. Rijn f. 3.205.000, Albouw Breda f. 3.190.000, Van Staveren, Woerden f. 3.190.000, Ver schuur, Zeist f. 3 090.000, Strijland, Uit hoorn f. 3.089.000, Panagro, Warmond f. 3.088.000, v. Veen. Utrecht f. 3 087.000, A. Mak, Rotterdam f. 3.085.000, Van der Vorm, Rotterdam f. 3.080.000, Geerdink, Rotterdam f. 3.060.000. Van Leeuwen, Katwijk aan Zee f. 3.055.000, Verberne, Tiel f. 3.049.000, Van der Kuip, Ooster- meer f. 3.048.000, Haverland, Zwolle f. 3.040.000, M. v. d. Bent, Katwijk aan Zee f. 3.055.000, I.B.B., Oegstgeest f 3.028.000, Wernink, Leiden, f3.026 000. A. J. v d. Pol. Kapel Avezaathe f. 3.015.000, Hilgeman, Linschoten f. 3.012.000, Wijnands, Amersfoort f. 3.010.000, Kiebert, Sassenheim, f. 3.004.000, Buur. Alkmaar. Van Beek Ermelo, B. Sluyter Amsterdam. Godfroy Maastricht allen v. f. 2.990.000 Stekelenburg Utrecht en Hussen Culem- borg voor f. 2.989.000, G. van Dijk, Utrecht, Noorlander, Leiden en Van Batenburg Amersfoort voor f. 2.985.000. De Lange en Van der Plas, Oegstgeest f. 2.978.000. Koudys, R'dam f. 2.970.000, Janzen, Arnhem f. 2.964.000, Van de Sande, Den Bosch en C. v. d. Wiel, Noordwijk voor f. 2.960.000, Den Ouden Alphen a. d. Rijn f. 2.955.000, Nebo Rotterdam f. 2.954.000, Erica, Den Haag f. 2.950.000, Kramer, A'dam f. 2.940.000, Gesman en Zoetemeijer, Alphen aan den Rijn f. 2.939.000, Strijd Oegstgeest f 2.930.000, Havermans. Zundert en de Water Leiden voor f. 2.905.000, Van Hoek Delft en Koot. Zeist f. 2 900 000, Mertans Zundert f. 2.890.000, Kelderman En- I schede f. 2.888.000, De Vries Haarlem en Fokkens, Laag Soeren voor f 2.885.000, Siemerink, Wierden f. 2.884 000. G. J. Evers, Bloemendaal f. 2.880.000, Neyen- huis, Arnhem f. 2.875.000, Hoeken, Bus- sum f. 2.870.000, Kuijl, Voorschoten f. 2.850.000, Meijer, Apeldoorn f. 2.766.400 r Moderne, kwiek-vlotte jongens pakjes voor GEREF. KERKEN Bedankt voor Utrecht-Oost (vac. G. subs i Laarman) en voor Almelo (4de pred.pl.) J. Goumare te Hilversum. Beroepen te Hoofddorp G. Heljerman te Nijverdal. Aan genomen de benoeming tot geestelijk ver zorger van het sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk M. Ros te Hoofddorp. Be dankt voor Hendrik Ido Ambacht (2de pred.pl.) B. van Oeveren te Drachten. CIIR. GEREF. KERKEN Tweetal te Mlddelharnls M. Baan te Dordrecht en H. C. van der Ent te Rot terdam-West. Beroepen te Zwolle A. Hll- bers te Leeuwarden. Tweetal te Zaam- slag G. Blom te Meerkerk en W. F. Laman te Hamilton (Ontario, Canada). Beroepen te Artesla (Callfornlë, U.SA (Old Chr. Ref. Church) F. Bakker te Driebergen. NED. IIERV. KERK Aangenomen naar Zwolle (als predikant voor bijzondere werkzaamheden) J. A. Duetz, predikant by de Ned. Prot. Ge meente te Genève - naar Longerhouw en Pol, kand. .m" ?)n ,d,^d ha? °T I '«-Gravenhage. <11. badankt* voor Bleze- dervonden, bepaalde de officier zyn eis ïinge en voor Nieuwoida (toez.). Bedankt tot f 50 boete subs 10 dagen. De wijze, waarop verdachte het leven van anderen in gevaar had gebracht, achtte de kantonrechter echter der mate onverantwoordelijk, dat hij in zijn vonnis boven de eis uitging, en ver dacht f75 boete subs. 25 dagen oplegde. voor Barneveld (beroep Prov. Kerkverga dering) L. L. Blok te Hulssen. Benoemd tot vicaris te Vlaardlngen (wljkgem. 2 en 4) R. Hengstmanger, kand. te Haarlem VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Zeist Jac. Verboom te Dordrecht. Eén dog betaalt U voor deze fleurige, allerleukste KATOENEN JONGENSPAKJES in een grote verscheidenheid van nieuwe, frisse kleuren een echte Coster-stuntpri js ■srunrpn 2 i°°r A 50 ct. Zolang de voorraad suekt. s^' P- m' Geen tel. of schr. bestellingen. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hoek Goudesingel Katendr. Lagedljk hoek Dorpsweg West-Kruiskade 35 Nieuwe aartsbisschop van Canterburv Dr. Arthur Ramsey is maandag offi- Hy aartsbisschop van Canterbury. Zijn voor ganger was dr. Geoffrey Fisher, die met pensioen gaat. De installatie van de nieuwe primaat geschiedde volgens traditie in de crypt van de kathedraal v&n Canterbury, In te genwoordigheid van de 21 leden van het groot college, de „rode deken", dr. Hew lett Johnson en de kanunniken van de kathedraal. Ds. L. C. VOGELAAR GAAT WERKEN OP GEMEENTE SECRETARIE Ds. L. C. Vogelaar, hervormd pred. te Meedhuizen, heeft besloten ontheffing te vragen van zijn ambt. hy gaat werken op de gemeentesecretarie van Nieuw Leusden en zich toeleggen op gemeente- lyke administratie. Deze beslissing van ds. Vogelaar ls van zuiver persooniyke aard. „Afgezien van welke standplaats ik momenteel ook zou hebben, had ik deze stap toch gedaan", aldus ds. Vogelaar. Hy is in 1955 in Meedhuizen gekomen en was daarvoor een half Jaar lang vicaris ln Nieuwe P«- kela,

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3