Muziekkorps speelde als joden werden vermoord BOSCH koelkasten Kennedy voelt niets voor een „top" van Grote Vier of reis naar Moskou GUPA Verhalen van gruwelen in Maidanek en Lublin Geen reden voor optimisme over spoedig te bereiken resultaten T elerecor dings worden beter Getuigenissen in proces-Eichmann Hét hvzeit wkockfe hte/ik> üv Hutwpa, Met een enkel woord Agenda DINSDAG 6 JUNI 1961 (Van onze Londense correspondent) President Kennedy's Londense „doktersvisite" is voorbü. Gisteravond om kwart voor twaalf is hij, na bijwoning van het te zyner ere in het Koninklijk paleis gegeven banket, van London-Airport naar Washington teruggekeerd. Hij werd uitgeleide gedaan door premier Macmillan, met wie hij in de loop van de dag ruim ruim drie uur, grotendeels alleen, geconfereerd had. Slechts korte tijd voegden Lord Home, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, en Mc Georg Bundy, de speciale assistent van de president, zich by hen. De besprekingen duurden langer dan was verwacht, waaruit kan worden opgemaakt, dat zij het gehele wereldtoneel in ogenschouw hebben genomen en diepgaand op velerlei kwesties ingingen. Zoals te verwachten was heeft het communiqué, dat na afloop aan de urenlang wach tende Journalisten werd verstrekt, hierop weinig of geen licht geworpen. Het ge sprek was nu eenmaal niet voor de buitenwacht bestemd, al was het natuurlijk noodzakelijk te onderstrepen, dat de twee regeringsleiders het volkomen eens waren over de kwestie West-Berlijn. Engeland en de EEG Ook spraken zij voldoening uit over hetgeen inzake Laos werd bereikt, al ziet men in Londen natuurlijk niet voor bij dat de Verenigde Staten voor de conferentie in Wenen moesten terug krabbelen. Overigens heerst er twijfel of de neutrale regering in Laos de com munisten op den duur zal kunnen be dwingen. Maar in elk geval behoeft Chroesjtsjow zich geen illusies te ma ken over Kennedy's nouding, indien Laos het voorbeeld van Vietnam zou volgen. In het communiqué werd nog eens de algemene overeenstemming over het einddoel van de Britse en de Ameri kaanse politiek onderstreept. Zoiets be tekent aan altijd, dat er wat de details betreft, vaak sprake is van accentver schillen. Er zal ongetwijfeld ook zijn stilgestaan bi) de kwestie van de even tuele Britse toetreding tot de Euromarkt (E.E.G.), welke reeds bij het vorige ge sprek van Macmillan en Kennedy in Washington aan de orde kwam. Van Kennedy werd verwacht dat hij presi dent De Gaulle zou trachten te ver murwen om inzake de E.E.G. wat meer toeschietelijkheid jegens Engeland te to nen. Kennedy's drup op De Gaulle in dit opzicht werd zelfs in Londen beslis send geacht voor de mogelijkheid van aansluiting bU de E.E.G.. Volgens het jongste opinie-onderzoek is bijna drie kwart van de Britse bevolking voor toe treding. Maar Parijs zal de helpende hand moeten bieden. Grote geheimhouding Het gesprek van premier Macmillan en president Kennedy was in zoverre uitzonderlijk, dat het omgeven was door een ongekende mate van geheimhou ding. In diplomatieke kringen is men van mening dat de reden hiervoor was dat de reis van de president zo weinig positieve resultaten heeft opgeleverd. De Berlijnse kwestie blijft dreigen en er bestaat grote kans dat de conferentie over de bomproeven in Genève als ge volg van Chroesjtsjows onbuigzame hou ding in de komende weken in een totale mislukking zal eindigen. Het is ook duidelijk dat Kennedy niets voelt voor een spoedig topgesprek van de Grote Vier, waarop Chroesjtsjow zou hebben aangedrongen. Kennedy is al even weinig enthousiast om in dit stadium naar Moskou te gaan. Chroesjtsjows uitnodiging tot de Ame rikaanse president, gedaan in Eisen howers tijd is nog steeds van kracht. Er is weinig of geen ieden voor op timisme over spoedig te bereiken tast bare resultaten, maar bevestigd wordt dat Chroesjtsjow en Kennedy weder zijds een goede indruk op elkaar ge maakt hebben. Beiden hebben hun ge dachten op evenwichtige wijze geformu leerd. Chroesjtsjow liet daarbij alle theatrale middelen achterwege. Macmil lan zou vandaag in het Lagerhuis waar schijnlijk een korte verklaring over zijn gesprek met president Kennedy afleg gen. Men kan er zeker van zijn, dat hij zich slechte tot algemeenheden zal bepalen. Oppositieleiders hebben reeds vragen over het bezoek ingediend, maar Mac millan zal vermoedelijk met één enkele verklaring volstaan. Tot zover onze Londense correspon dent. Minister Rusk is „nogal pessimistisch" De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Rusk, die aan De Gaulle en de NAVO-raad in Parijs verslag heeft uitgebracht over het over leg in Wenen tussen Kennedy en Chroesjtsjow, heeft de indruk achterge laten dat een crisis inzake Berlijn nog steeds mogelijk is voor het einde van het jaar. Volgens NAVO-kringen zou Rusk „nogal pessimistisch" zijn geweest. Volgens „France Soir" heeft Rusk op de bijeenkomst van de NAVO-raad ver klaard dat Kennedy Chroesjtsjow in Wenen duidelijk heeft gemaakt dat de Russen zich geen illusies moeten maken over de houding van het Westen als de vrije toegang tot Berlijn niet ge handhaafd blijft. Rusk zou voorts gezegd hebben dat beide partijen het, wat de kwestie-Laos betreft, tenminste over de formulering eens zijn geworden. Maar of de woor den „onafhankelijkheid en neutraliteit" hetzelfde betekenen voor Chroesjtsjow als voor Kennedy moest men maar af wachten. Rusk, aldus „France Soir", had voorts gezegd dat Chroesjtsjow erover geklaagd had dat Rusland omringd is door landen met reactionaire regeringen, die door de Amerikanen in het zadel waren geholpen. Maar, zo had Chroesjt sjow opgemerkt, al deze regeringen zul len weggevaagd worden omdat zij de steun van de betrokken volkeren mis sen. Advertentie Stop met Icneedbaar tiont van Ceta-Bever In oktober a.s. Ampex aangeschaft De derde „reportage-eenheid" be staande uit vier volledige uitgeruste voertuigen die de voorzitter, de heer E. A. Schuttenhelm gisteren vol trots aan de pers toonde, is niet de enige nieuwe aanwinst van de Nederlandse Televisie Stichting. Minstens zo belangrijk zijn de twee apparaten voor televisieregistratie op magnetische band. Deze zijn geleverd door een Amerikaanse maatschappij („Ampex Corporation"). Het zijn de modernste apparaten, die thans op dit gebied te verkrijgen zijn. Met inbegrip van alle bijkomende voorzieningen be dragen de kosten voor deze „telerecor- ders" ongeveer drie kwart miljoen gul den. De apparaten zullen zo spoedig mo gelijk in de Vitus-studio worden geïn stalleerd en bij het begin van het nieuwe seizoen in gebruik worden genomen. Het gebruik van magnetische band is voor het vastleggen van radioprogram ma's reeds jarenlang bekend en het sprak haast vanzelf, dat in beginsel deze mogelijkheid ook moest bestaan voor het vastleggen van televisiesigna len. Vele jaren van experimenteren in laboratoria waren echter nodig alvorens men een bruikbaar systeem had ontwik keld. Samenzwering in Japan ontmaskerd Vorige maand is een samenzwering ontmaskerd van „ongeveer een dozijn" officieren van de Japanse „zelfverde digingsmacht" (het leger) om de rege ring omver te werpen. Dit Is vandaag in gezaghebbende kringen in Tokio ver nomen. Tegen de officieren zullen geen dis ciplinaire maatregelen worden genomen. Men heeft er de voorkeur aan gegeven hen een voor een uit hun rang naar andere functies en ambten over te plaat sen. Van de zijde van de leiding van de „zelfverdedigingsmacht" werd het be richt ontkend. Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken maakte bekend, dat „men weinig verheugd is over het feit. dat dit feit bekend is geworden". De officieren zouden tot de samen zwering zijn gekomen, omdat zij van mening waren dat de regering van de pro-Westerse premier Ikeda „te slap" was. om voldoende het hoofd te kun nen bieden aan de communistische be dreiging. De samenzweerders, voor het over grote deel jonge luitenants, zouden on der invloed hebben gestaan van mach tige rechtse partijgangers. Van doorgaans betrouwbare zijde heeft het persbureau United Press In ternational voorts vernomen, dat ver scheidene leden van de Japanse „zelf verdedigingsmacht" ook officieren van het Amerikaanse leger in Japan had den gepolst over de mogelijkheid om Amerikaanse steun te verkrijgen bi) het uitvoeren van de staatsgreep. De Amerikaanse officieren zouden evenwel duidelijk hebben laten blijken dat zij niets te maken wilden hebben met de plannen. In dezelfde kringen werd vernomen, dat de interessantste speculatie nog wel was, dat de commu nisten zich waarschijnlijk zelf achter de idee van een staatsgreep hadden ge steld. om een goed excuus te hebben om op eigen gelegenheid een coup te ondernemen zodra die van het leger eenmaal zou zijn uitgevoerd. De samenzwering werd bekend kort voordat opstandige militairen in Zuid- Korea met succes een greep naar de macht deden. De Poolse jood JoseE Resnik heeft gisteren in Jeruzalem, bij de voort zetting van het proces tegen Adolf Eichmann verklaard, dat in het kamp te Maidanek, in Polen, een muziekkorps speelde, terwijl joden met machinegeweren werden neergeschoten, dit om de geluiden bij deze terechtstellingen te overstemmen. Hy verklaarde dat de joden aan de rand van reeds gedolven gTaven moesten gaan staan, waarna zij met machinegeweren werden neergemaaid. Hijzelf en driehonderd anderen, die tot de sterksten behoorden, werden gespaard voor het verrichten van werkzaamheden. Dit werk bestond onder meer uit het maken van massagraven en het vermalen van de beenderen van gedode joden in speciale machines. Daarna werden de graven ontsmet, waarna er gras op werd geplant. Resnik verklaarde ook dat hij en an dere gevangenen aan de voeten werden geketend en gevangen gehouden in een zwaar bewaakte bunker. Doch de opge- slotenen slaagden er in twee maanden in een ontsnappingstunnel te graven. Een groep van ongeveer zestig man wist door deze tunnel te ontsnappen. Slechts hij en drie anderen overleefden de ontsnapping echter. Vele zelfmoorden De volgende getuige, Jacob Fried- mann, die, alhoewel een jood, er in Maidanek in slaagde zich als niet-jood voor te doen,'verklaarde dat zich in dit kamp onder meer vele gevallen van dy senterie voordeden. Vele geïnterneerden pleegden zelf moord, door zich tegen de onder elektri sche stroom staande draadversperring te werpen. De wachten probeerden dit te verhinderen, „niet omdat zy medelijden met ons hadden, maar omdat het extra- werk voor hen betekende. Zy moesten dan namelijk de stroom uitschakelen, om de lijken te kunnen verwijderen", aldus Friedmann. Hjj vertelde ook dat er bijna dage- lUks gevangenen werden geslagen of op gehangen, omdat men vond dat zij niet hard genoeg werkten, „of ook wel omdat een wacht een afkeer kreeg van een bepaalde geinterneerde". Zij. die tot ophanging werden ver kamp ontkleden. Daarna moesten zU een schavot betreden, waarna zU door S.S.'ers werden opgehangen. Geselingen Friedman verklaarde ook dat zich in het kamp-Maidanek een speciale stoel bevond, die werd gebruikt voor het toe dienen van zweepslagen. S.S.-mannen stonden aan weerszijden van de stoel, terwijl de slagen werden toegediend. Het slachtoffer moest zelf de slagen hardop tellen. Friedmann verklaarde zelf drie maai op deze wijze te zijn gegeseld. In de zomer van 1944 werd Fried mann bij de kampcommandant ontbo den, waar hem werd medegedeeld dat hij het kamp mocht verlaten. Doch eerst moest hy schriftelijk beloven niets te zullen mededelen over hetgeen hU in Maidanek had meegemaakt. „Ik ben er uit gekomen, omdat ze dachten dat ik geen jood was. Joden werden nooit vrU- gelaten", aldus Friedmann. „Douches" Getuige Dob Freiberg vertelde van zyn ervaringen in het dodenkamp Sobibor, bij Lublin in Polen, waar hy als knaap van 15 jaar terecht kwam. Voor het kamp stond een bord met het woord: „hervestiging". Een Duitse officier, die „de prediker" werd genoemd, deelde oordeeld, moesten zich voor het gehele aankomende Joden, die voor de gas kamers bestemd waren, mee, dat zy in de Oekraine opnieuw gevestigd zouden worden. Hy zei. dat zy zich moesten haasten naar de „douches" dé gas kamers na zich uitgekleed en geld en zaken van waarde afgegeven te heb ben. De Duitser placht ook mensen op weg naar de gaskamers te martelen, door hun ledematen te breken of hen af te ranselen. Freiberg zei, dat hU allerlei karweitjes in het kamp moest doen, zoals het kaal- scheren van vrouwen voordat zij wer den vergast en het sorteren van voor werpen die de slachtoffers by zich had den. Een S.S.-officier had een hond die hij „Man" noemde. Hy gaf „Man" vaak bevel „deze honden" aan te vallen .Jo den die door de hond gebeten waren werden gewoonlijk doodgeschoten. „Daar de Duitsers niet hielden van gewonde arbeiders". Freiberg werd twee keer ge beten, maar „bleef op een of andere manier leven". Naar Freiberg verklaarde, werden en kele honderden vrouwelijke gevangenen in het kamp Sobidor achtergehouden en als een „geschenk" voor Himmler ver gast bij een inspectiebezoek. De Duitsers lieten vaak de gevange nen 's avonds dansen en zingen. Muizen werden in de broeken van gevangenen gebracht en deze moesten in de houding staan. „Zy konden het natuurlijk niet uithouden en werden doodgeschoten. De Duitsers lieten de joden ook op handen en voeten lopen, waarbij zy moesten blaffen". Volgens Freiberg was er maar een S.S.-man die er blijk van had gegeven menselijk gevoel te hebben. Hy vroeg om overplaatsing en voor zijn vertrek gaf hij enkele gevangenen de hand en zei te hopen, dat zU het er levend af zouden brengen. Nederlanders onthoofd Een joodse voormalige kapitein van de Nederlandse Marine werd gemarteld nadat hij een ontvluchting had be raamd. Zeventig mensen van de Ne derlandse groep werden onthoofd toen zy weigerden te spreken. Op 14 oktober 1943 ten slotte ont snapte de helft van de 700 mensen in het kamp na een oproer. Freiberg hield zich in bossen verborgen tot de bevrij ding. Slechts 30 van de ontsnapten wa ren in leven gebleven. Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8005 BINNENLAND Gistermiddag ls een zware vracht wagen van de firma C. Schol te uit Zoe- termeer, geladen met bllkconserven. van een zes meter hoge dt)k gereden in Well, gemeente Nleuwedyk in het land van Heusden en Altena. De wagen kantelde en werd volkomen vernield. Van de la ding was niet veel bruikbaars meer over. De chauffeur, een zoon van de eigenaar van de wagen, kon vrijwel ongedeerd uit de ravage kruipen. De wagen was nieuw. Prof. mr. L. G. A. Schllchting. hoog leraar in de wetenschapspolitiek en pu blicistiek aan de universiteit te Nijmegen, heeft een eredoctoraat in de rechtsge leerdheid ontvangen van de „Georgetown University" in Washington. De commandant Mariniers in de Ned Antillen, kolonel L. J. Pronk, zal medio augustus na een verblijf van ruim vier Jaar aldaar naar Nederland repatriëren Kolonel Pronk zal in zijn functie worden opgevolgd door de luitenant-kolonel der Mariniers A M. Luljk, thans comman dant van de Van Braam Hoeckgeestka- zerne in Doorn. buitenland BIJ de Franse gemeenteraadsverkie zingen is Pierre Poujade. de leider van de antl-belastingbeweging. z(Jn zetel kwijt geraakt. Over de bezetting van 1020 ne tels is afgelopen zondag beslist en as. zondag wordt nogmaals gestemd over een kleine vijfhonderd zetels. Veertig procent der kiesgerechtigden is bij de eerste ronde niet opgekomen. - Een polltie-agent in Lebanon in de Amerikaanse staat Indiana gaf dezer da gen een automobilist, die te hard reed. een proces-verbaal om te verschijnen voor rechter Eugene Burns Uit het rijbewijs bleek daarop dat hij de rechter zelf voor had. De politieman aarzelde niet en ver anderde het proces-verbaal in die zin dat de rechter voor een andere rechtbank moest verschijnen. Door een grondverzakking nabf] Kaosjloeng in het zuiden van Formosa zijn zondagavond een dorp en twee trei nen bedolven. Tenminste tien personen kwamen om het leven. 29 werden gewond en 21 worden vermist. Majoor J. M. E. Denoix de Saint Marc ls gisteren in Parijs tot tien Jaar dwangarbeid veroordeeld wegens zyn aan deel in de jongste staatsgreep van het leger in Algerije. Hy was commandant van een regiment valschermtroepen van het Vreemdelingenlegioen. Deze 39-Jarige officier ls berecht door dezelfde recht bank die vorige week de generaals Challe en Zeiler tot 15 jaar veroordeelde. „Suiker", het drama van Hugo Claus, is door Karl Guttmann in het Duits ver taald. Als „Zucker" wordt het in de loop van Juni voor de eerste keer gespeeld door het stedeiyk gezelschap van Neu renberg binnen het kader van een zo geheten ..Woche des zeitgenösslschen The aters", aldus onze Brusselse correspon dent. Premier Ben Goerlon van Israël ls na zyn bezoek aan Canada, de VS. en Engeland gisteren in Parys aangekomen, waar hy van gedachten zal wisselen met president De Gaulle en premier Debré. In de Algerijnse stad Ghardia zijn gisteren tenminste zes mensen omgeko men toen de rivier de Oued Mzab als gevolg van hevige regens van een kab belend beakje plotseling in een machtige stroom vfn driehonderd meter breedte veranderde. Enkele uren later, toen de zon weer was doorgekomen, was het water weer tot het oude peil teruggelopen, met achterlating van een zandlaag die op sommige plaatsen een meter hoog was. De Amerikaanse douane heeft het 5.828 ton metende Ierse vrachtschip „Irish Elm" gisteren aan de ketting gelegd, na dat zaterdag reeds in de haven van New Port News tweemiljoen loten van de Ierse sweepstake in beslag waren geno men toen deze tegeiyk met vrachtgoed uit het schip werden gelost. Vier be manningsleden en twee Inwoners van New Port News zyn gearresteerd. De Perzische premier dr. All Amlni heeft een verbod afgekondigd op de in voer van „alle onnodige artikelen", vanaf whisky tot personenauto's. De bedoeling van de maatregel is 50 miljoen dollar aan deviezen per Jaar uit te sparen. Op grond van het onlangs gesloten grensverdrag zijn verscheidene gebieden aan de Chlnees-Blrmaanse grens aan Chi na overgedragen, zo meldt het persbureau „Nieuw China". In Havanna zyn gisteren driehonderd Russische landbouwdeskundigen aange komen Ter gelegenheid hiervan werd in de Cubaanse hoofdstad een vriendschaps betoging gehouden waaraan 50.000 men sen deelnamen. Met hetzelfde 6chip waar mede de Russen arriveerden, zullen dui zend Cubanen naar de Sowjet-Unle vertrek'teu voor een landbouw-opleldlng van een Jaar en het leren van de Rus sische taal. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Kaarten op tafel, gespr. 18.30 R.V.U.: Griekse wijs begeerte in de Christelijke kerk op het Russische denken door Dr. J. H. Dubbink. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.25 Kamerork. en sol. 21.20 Priesters ken ik niet, lezing. 21.30 Piano recital. 21.50 Orgelconc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Promenade-ork. en sol. 23.40 Dubbel kwart. 23.55-24 00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.45 Apollo aan de Seine, biyspel. 22.00 Muzik. lezing. 22.20 Gram. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Licht progr. 23.55-2400 Nws. televisieprogramma NTS: 19.30 Intern. Agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Dierenfilm. 20.40-21.05 Korte film. 21.05-22.45 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 7 JUNI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Gewij de muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8,50 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de hulsvr. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 10.55 Pas torale. hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram 12 53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.50 Gram. 14.00 Jaarvergadering int. Concll of Christian Churches. 14.45 Gram. 15.00 Idem. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. Deze Ampex-installatie betekent een aanzienlijke verbetering van de kwali teit van de telerecordings. In het verle den werden de kijkers maar al te vaak opgescheept met de grauwe plaatjes van inferieure telerecordings. Op de tiende verjaardag van de Ne derlandse Televisie Stichting dit na jaar zal dit euvel ook tot het verle den behoren. Voor de viering van het tweede lustrum zyn al enkele plannen opgesteld, maar nog niet in details uit gewerkt. Tenslotte: de opleiding van nieuw personeel. Die is zeer hard nodig, zeker wanneer men over enkele jaren een tweede programma zou willen verzorgen. Waarover overigens het laatste woord nog lang niet gesproken is. Maar ook by die opleiding speelt gebrek aan ruim te de NTS parten. Men heeft b.v. niet alleen een gebouw, maar ook een grote tuin nodig. Ingediende plannen werden afgekeurd. Nu zyn nieuwe ontwerpen ter tafel gebracht. De opleiding zal wor den gevestigd aan de Zonnelaan in Hil versum. De chef voor de opleiding is reeds benoemd. dinsdag Hotel Central: Sluitingsbijeenkomst Broederschap van oud-padvinders (sters). 8 uur n.m. Warmonderstraat/Schutterstraat: Straat prediking Open-Deur-Werk. 7.15-7.45 uur n.m. woensdag Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Interkerkelijke bij eenkomst. Onderwerp „Wereldverband Vryz. Christendom. 8 uun nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Cinerama te Rotterdam. 7 uur nam. donderdag Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Zulderkerk: Repetitie 3-Octobercantate 8.30 uur nam. vrijdag In den Vergulden Turk: Aandeelhouders- dering Motor- 3.30 uur nam. PredikerEvangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Remonstrantse Kerk: Interkerkeiyke bij eenkomst. Onderwerp: „Wereldverband Vryz. Christendom". 8 uur nam. zaterdag Garenmarkt: Excursie Ver. „Oud Lei den" naar Monnikendam en De Ryp. 8.30 uur v.m. Prediker: Herdenking eeuwfeest C.J.V. Prediker 12 la. 8 uur n m. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Elswoud. 1.50 uur n.m. Stationsplein: Wandeling Ned. Chr. Relsver. door Katwijkse Zuidduinen. 2.10 uur n.m. zondag Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Prediker: Viering eeuwfeest C.J.V. Pre diker 12 :-la. 2 uur en 8.15 uur n.m. tentoonstellingen Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Florls Verster. (tot 3 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling beolo- oVan Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 's zondags 1316 uur) (tot en met 29 ok tober). BIOSCOPEN Luxor: „Susanne". 18 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Studio: „Het gezicht". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: "World by night". 18 Jaar. Werkd.: 2 30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 9.15 uur. Casino: Kol. Hyde contra Scotland Yard. 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9 15 uur. Donderdagcyclus „Het vlees ls zwak". 18 Jaar. l'rlanon: „Het offer der maagden". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Inspecteur Callaghan slaat weer toe"! 14 laar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Op leven en dood". Astra-theater Wassenaar. Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Flitsende De gens". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur; maandag en woensdag 8 uur „De vyand in de schaduw". 14 Jaar Donderdag 8 u. „Mein Kampf". 18 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag half drie voor de Jeugd: „Drie zingende Musketiers". Alle leeftijden. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden zyn geopend Apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven- Apotheek. Haven 18, tel. 20085. B(| geen gehoor van Uw hulsaits of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. NCRV: 18.00 Meisjeskoor. 18.20 Het spec trum. lezingen. 18.35 Musette-ens. en so list. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muz. v. h. Leger des Hells. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Evangelisatiekomst. 21.00 Gram. 21.15 Concertgebouwork. 22.00 Tot ziens in Jeruzalem. Bybelse quiz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en kookpraatje. 9 00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vr. 11.00 Gevar. progr. (herh.). 11.30 Lichte muz. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13,00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Van vuistbijl tot kunstmaan, lezing. 14.00 Kamerork.. en solist. 14.45 Volks liedjes en -dansen. 15.00 Hoe worden we geregeerd?, lezing. 15.10 Voor de Jeugd. 17.00 Omroepdubbelkwart. 17.15 Vakantie- tlps. 17.50 Regeringsultz.: Het Papiaments op de Benedenwindse eilanden der Neder landse Antillen, d. Stanley Cras. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kind. 19.10 Draalorgelmuz. 19.20 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA; 20.00 Nws. 20.05 Een probleem van ge wicht. hoorsp. 21.00 Promenade-ork., koor en sol. 21 30 Gesproken portret. 21.45 Lich te muz. 22.20 Sport. 22.30 Nws. 22.40 Ka- mermuz. 23.05 Voordr. en muz. 23.25 Ham mondorgelspel. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lyn van 1820 uur) Charleston (Mack), Black bottom (Hen derson). There's a small hotel (Rodgers). Somebody loves me (Gershwin). Orkest Werner Müller: Cuban love song (Stot- hart), Toku (Lecuona). Brazil (Barroso), Luna do Brasil (Rios); Orkest Edmundo Ros; Exactly like you (McHugh). Lady be good (Gershwin). Sweet Sue Just you (Young). Some of these days (Brooks), Orkest Werner Müller; Ballad of Davy Crockett (Bruns), Orkest Ray Martin; All or nothing at all (Lawrence) Orkest Nel son Riddle; Hallo, wenn du das Glück siehst (Niessen), Karin Kirchner. Rolf Simson; Sonnenschein (Luboff), Caterlna Valente Silvio Francesco; Little brown Jug, Orkest Jan Garber; Die rote Rose (Jager), Die Helmatsanger; Llebe kommt und Liebe geht. (Gilkyson), Caterlna Valente; It's only a paper moon (Arlén), Orkest Jan Garber; Mandolinen und Mondschein (Weisz), Torremolinos (Claros), Bobby Franco, die Serenaders; Pampa llnda (Sar- bek), Duelo crlollo (Rezeano), Orkest Os- waldo Bercas; Bimbombey (David), Jimmie Rodgers; The continental (Conrad), Or kest Les Brown: By the light of the sil very moon (Madden), Jimmen Bowen; The varsity drag (de Sylva), Orkest Pee Wee Hunt; Strawberry fair (Sharpies). The Be verly Sisters; La Paloma (Yradier), Orkest Billy Vaughn: Coquette (Kahn), Fats Do mino; Smilin" through (Penn). Orkest Hugo Winterhalter; After you've gone (Creamer), Molly Bee: Let's bop (Cava- naugh). Orkest Big Dave; Into each life some rain must fall (Roberts). The Ink- spots; Freddie Freeloader (Davis), The Miles Davis Group; Little Susie (Brvant), The Ray Bryant Trio; What ls there to say (Harburg). The Gerry Mulligan Quartet; Blue trombone part 2 (Johnson), The Jay Jay Johnson Quartet; Sidewinter (John son), Nat Adderley, The Jay Jay Johnson Sextet; 'Round midnight (Hanighen). Lio nel Hampton; Man we're beat (Wolf), Kenny Burrell, The Tommy Wolf Quartet. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30- 17.40 De Verrekijker. 20.00 Journ. en weer- overz. NCRV: 20.20 Plano te koop, TV-spel. 21.10 Pas geperst. 21.35 Attentie. 22.10 Avondwijding. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoor spel. 15.30 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing of voordr. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gram. 19.30 Twintig vragen. 20.00 Ork. conc. (20.48-21.03: lezing). 21.30 Interview. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.51 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.31 Intermezzo. 13.35 Cricketultsl. 13.40 Inter mezzo. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Orgelspel en zang. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races en cricketultsl. 17.31 Lichte muz. en ber. 18.30 Nws. en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Detectiveverhaal. 20.31 Moderne volksdan sen. 21.31 Ork. conc. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 23.15 Dansmuz. 23.45 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Zangrecital. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 18.15 Hammondorgelspel. 19.00 Nws. 19 15 Fllmmuz. 20.35 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Ork„ koor en soliste. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14 15 Kamermuz. 15.05 Gevar. muz. 19.00 Nws. 20.00 Gram. 21.05 Hoorsp. 22.35 Gram. 23.30 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.15 Pianorecital. (12 30-12 35: Weerber.) 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Ca priccio. opera. 15.30 Koorzang. 16.00 Beurs ber. 16.0o Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00. Nws. 19.30 Schoolwedstr. 19.50 Klankb. 20.00 Akade- mle der Diskofielen 21.30 Gram. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Kron. v. litteraire tijdschriften. 22.25 Volksmuz. 22.40 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelleden. 484 m.: 11.55. 14.17. 14.30 en 16.07 Gram 17.00 Nws. 17 10 Gram. 18.30 Jazz. 19.00 Gram 19.30 Nws. 20.00 Don Juan. toneel stuk. 22 00 Wereldnws. 22.10 Ork. conc. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Brussel Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlin Frankfort MUnchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. licht bew. mist geh. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. regen onbewolkt a a em 6 a 6 als I; E M CM n<no 2 24 14 ono 4 18 14 v.and. regen licht bew. geh. bew. half bew. onbewolkt mist geh. bew. zwaar bew. regenbui llcnt bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. regen zwaar bew. geh. bew zwaar bew. regenbui ono w.stil w.stll w w.stil nw w.stil i. 24 14 3 3 20 13 0 2 14 15 0 1. 24 14 4 i. 25 15 0 1 25 15 13 1 24 14 0.1 1 26 14 3 3 28 13 0 2 25 13 0 2 25 15 0 4 19 12 0 1 24 12 0 2 24 13 0.2 2 21 12 0 4 22 13 0.6 2 19 11 0 1 19 13 0 6 21 14 0.1 4 28 16 0 1 20 14 0 1 19 10 0 1 20 11 0 l 21 12 0 1 23 14 0.1 1 21 12 0 l 21 8 0 2 25 l 23 14 10 2 22 13 0.1 2 24 12 1 21 11 0 6 21 15 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2