HVL WERD HANDBALKAMPIOEN L.Z.C. WON INTERNATIONAAL WATERPOLOTOERNOOI Leids elftal VET JAAR VOOR ROOMBURG: AU,F, TEAMS KAMPIOEN MAANDAG 5 JUNI 1961 Ruime zege op Quintus in beslissingswedstrijd In Leidse Overdekte (Van een onzer verslaggevers) De in de HVL-gelederen met zoveel spanning angstige span ning mogen we wel zeggeh na het recente optreden van de roodwitte defensie in de stedenontmoeting met Delft en Amersfoort, dat be paald niet vertrouwenswekkend was tegemoet geziene beslis singswedstrijd tegen het Wate- ringse Quintus om het kampioen schap van de districts tweedeklasse West B, is gestreden. Het resultaat was een alleszins overtuigende en verdiende 158 zege voor Albert Rijnsburger en zijn mannen. De oorzaak van de afstraffing die Quintus van de roodwitten te incasseren kreeg, lag voornamelijk aan het, in te genstelling tot hetgeen de HVL-voorhoe- de liet zien, volkomen gemis aan impro visatie-vermogen van de Wateringse aan vallers. Als aanvalspatroon had Quintus een vijfvoudige wissel. Deze werd, dat dient gezegd; perfect uitgevoerd. Tegen de geroutineerde roodwitte verdedigers had deze tactiek op den duur nog maar sporadisch succes. In de eerste 10 mi nuten van de wedstrijd kreeg Quintus zeker zoveel vrije kansen voor het hei ligdom van Cor Bronk, als de roodwitte vuurlinie aan de overzijde, maar op het punt „benutten" schoten de Wateringers tekort. Zij troffen het daarbij niet, dat doelman Cor Bronk onder de HVL-lat geleidelijk naar een topvorm groeide. Door messcherpe schoten van Ebe Duursma, Ramon Singerling, Theo Zwartjes en Kees Lucas nam HVL een 4-0 voorsprong en die dreun heeft Quin tus niet volledig kunnen verwerken. Met de rust had HVL zijn voorsprong nog vergroot, 8-3. In de kleedkamer van Quintus zijn toen waarschijnlijk enkele stevige woor den gesproken, want de Wateringers gin gen direct na de hervatting fel in het of- TURNEN Larissa Latynina nog altijd de beste De ster onder de damesgym nasten, de Russin Larissa Latynina die zowel bij de Olympische Spelen 1956 te Melbourne als in 1960 te Rome de grootste lauweren oogstte en beide keren als kampioene werd uitgeroepen, heeft zaterdag te Leipzig, evenals in 1957 te Boeka rest, het officieuze Europese kam pioenschap gewonnen. In de vierkamp om de Europese beker behaalde zij een totaal van 38.50 punten tegen haar rivale en landgenote, Polina Astachowa, 38.20. De Nederlandse vertegenwoordigsters, Bep Ipenburg-Drommel en Ria van Vel- sen, eindigden op resp. de 25e en 26e plaats met 33.35 punten en 33.05 pun ten. De uitslag luidt: 1. Larissa Latynina (Rusl.) 38.50 pun ten: 2. Polina Astachowa (Rusl.) 38.20 punten: 3. Ingrid Foest (O.-Did.) en Vera Caslavska (Tsjech) beiden 38.15 pnt. 5. Ute Starke (O.-Dld.) 38.05 pnt: 25. Bep Ipenburg-Drommel (Ned.) 33.35 pnt.; 26. Ria van Velsen (Ned.) 33.05 pnt. De Europese kampioenschappen wer den zondag afgesloten met de titelwed- stryden op de vier nummers, het paard- springen, brug, evenwichtsbalk en vrije oefeningen, waaraan door de eerste zes van de vierkamp mocht worden deelge nomen. Na de titel van Larissa Latyni na in de vierkamp wonnen de Russin nen nog drie titels, namelijk op brug, evenwichtsbalk en vrye oefeningen. Het paardspringen eindigde in een overwinning voor de Oostduitse Ute Stark. HENGELSPORT - „De Bliek" hield een wedstrijd in de Haarlemmertrekvaart te Noordwijker- hout. De vangst was matig. Na 2 x 1% uur wefd er 5010 gram aan de schaal gebracht. De uitslag was; 1. I. de Vink (wissel beker le pr en gr. bliek): 2. W. Smit: 3. W. v. Leeuwen: 4. C. Schouten; 5. W. de Vink; 6. Chr. Schouten jr; 7.C. Zand vliet; 8 A. Crama; 9. J. Zandvlfet; 10. Chr. Schouten. Viscollege „DVV" hield een wedstrijd in de Ringvaart bij Oude Wetering. De vangst was matig. De uitslag: 1. C. v. Rest 11 stuks. 1175 gr.: 2. J. J. de Groot. 9 stuks. 1060 gr.: 3. P. v. Eg- mond. 14 stuks, 890 gr.: 4. J. Pouw, 8 stuks, 615 gr.- 5. M. Hamerling 7 stuks 468 gr. Het Argentijnse nationale voetbal elftal dat een trip door Europa maakt, heeft gisteren in Lissabon met 2—0 ge wonnen van Portugal. Bij de rust was de stand nog gelijk: 0—0. I fensief. Resultaten leverde dat offensief intussen niet op, want de HVL-defensie met Bronk als uiterst betrouwbaar sluit stuk gaf maar zeer weinig doelrype kan sen weg. Via Hans Kagie en Kees Lucas werd het eerst nog 10-3 voordat Quintus weer aan bod kwam. Bij 11-5 voor HVL moest Ebe Duursma, rots in de branding in de rood witte verdediging enkele minuten buiten de lijnen toeven wegens kramp, en daar van profiteerde Quintus door Walvis en Leget om dreigend naar 11-8 op te ruk ken. Daarna was de koek echter voor de Wateringers opgesneden. HVL 'nam de touwtjes helemaal in handen. Jan van (Van onze tennismedewerker) Het jaar 1961 is voor de tennis vereniging „Roomburg" een vet jaar. Alle teams die in de zondag competitie uitkomen behaalden het kampioenschap van hun afdeling. Van Roomburg 1, dat vorige week de vlag al in top kon hijsen, begon met recht de victorie! Roomburg 1 liet overigens de teugels wat vieren na het behaalde kampioenschap. De strijd tegen Hilverheide in Hil versum moest met een puntenver deling worden afgesloten. Tiele verloor het eerste herenenkelspel van Ispahany van wie hij thuis op Roomburg gedecideerd had gewonnen met 4-6, 3-6. Dat verlies werd goedge maakt door Monod de Froideville die Geels geen herhaling van de door deze op Roomburg behaalde zege toestond. De Roomburg nummer 2 is in dit seizoen beduidend sterker gaan spelen en weet ook onder druk het hoofd koel te hou den. Bij de dames speelde ditmaal Anja Pino het eerste enkelspel en Jodie Over- dijkink het tweede. Anja Pino moest ervaren dat mej. v. Harskamp een zeer tactiekse en goed lopende speelster is die niet gemakkelijk uit positie kan worden gemanoeuvreerd. Zij verloor de eerste set regelmatig met 2-6, vond de nodige beheersing in de tweede set, maar moest toch de winst aan mej. van Harskamp laten, 5-7. Het werd weer 2-2 door een volkomen kans loze nederlaag van Hilverheides no 2, Mej. van Eysden, met 3-6, 1-6 tegen een sterk spelende Jodie Overdijkink. Van de dubbelspelen gingen het eerste gemengde dubbel en het Heren dubbel naar Room burg en het tweede gemengde dubbel en het damesdubbel naar Hilverheide. Opnieuw kansloos De Leidse Hout 1 verloor opnieuw kansloos met 0-8 van Thor R.W. V. Een lichtpuntje was hier het goede de buut van M. Harteloh jr, die zijn gerou tineerde tegenstander De Stoppelaar kra nig party gaf. LLTC 1 en Unicum 1 deel den de punten. Uit de enkelspelen kwam een 2-2 stand. M. Nordlohne won in twee sets, 6-2, 6-3, van J. Noordman en LLTC leek ook het tweede Heren enkelspel in winst te gaan omzetten. H. Jansseji won namelijk de eerste set van Grimbergen op overtuigender wijze dan de minimale marge van twee spellen, zou doen ver moeden, 6-4. In de tweede set kon hij zijn goede spel echter niet handhaven en de taai volhoudende Grimbergen beslis te die in zijn voordeel 6-1. Daarmee was de tegenstand van Janssen gebroken en ook de derde set ging snel naar Unicum, 2-6. Een marathon-gevecht leverde Lies- beth van Ulden tegen mej. Verploegh- Chassé. Het verlies van de eerste set 2-6 prikkelde haar tot grotere inspanning. Met 10-8 won zij de tweede set, kwam in de derde set van 5-2 voor op 5-5, maar had nog voldoende reserve om de zege te kunnen dóórdrukken, 7-5. Mej. van Reg- teren-Altena verloor haar partij met de voor deze wisselvallige speelster alles zeggende cijfers, 2-6, 6-0!, 2-6. De dub belspelen waren alle in 2 sets bekeken. Unicum won het eerste gemengd dubbel en het damesdubbel, LLTC het tweede gemengd dubbel en het Herendubbel. KLTV won Na reeds vorige week de kampioensti tel in de wacht te hebben gesleept won KLTV gisteren met 6—2 van de naaste concurrent Park Honingen I. Het weer was, zoals waarschijnlijk overal elders verrukkelijk en de (bleke) Rotterdamse gasten gingen gebruind terug. Na de singles was de stand reeds 31 voor KLTV. Mevrouw Fetter won op voor treffelijke wijze met liefst 6—1; 6—2 van haar tegenstandster. Jobien Tiele- man verloor dit keer met 64 in de derde set. van haar tegenstandster, waarvan zij in de uitwedstrijd nog had gewonnen. Jammer, doch het was dit keer ook niet zo belangrijk. De herenen kelspelen werden beide door KLTV ge wonnen. Verhees wist in drie sets zyn tegenstander uit te schakelen, hetgeen een goede prestatie was als men in aan- Het team van HVL. dat beslag legde op het handbalkampioenschap Staande v.l.n.r. W. Kagie. Burleigh Rijnsburger. Bronk. Bonte en Duursma. knielend: Zwartjes. Van Heek. Singerling. Lucas. H. Kagie en Blansjaar. Heek fraaie pass van Wim Kagie Frank Bonte, nogmaals Jan van Heek en Kees Lucas stelden de eindstand vast op 15-8. Een van HVL-zijde voortreffelijk gespeelde wedstrijd. merking neemt dat deze tegenstander tot nu toe nog ongeslagen was. De cij fers waren 46; 62; 61. Blanken deed het al niet minder door in twee sets met 6—3: 64 te winnen. Fetter en Verhees verloren hierna de herendubbel met 11—9 in de laatste set. Helaas was deze nederlaag niet nodig, doch kenne lijk had Verhees nog zijn zware single in de benen. De damesdubbel en de bei de gemengddubbelspelen werden op ge makkelijke wijze een prooi voor KLTV. Zondag a.s. beginnen de promotie-wed strijden, welke heel wat zwaarder zul len zijn dan de competitiewedstrijden, doch wanneer de vorm blijft zoals hij gisteren was en de sterkte van de tegen stander valt mee, dan zit er misschien wel een kansje in. Om de Davis Cup Duitsers schakelen Nederland uit: 5—0 (Van onze tennismedewerker) De 05 nederlaag ten spijt, die de Nederlandse Davis-Cupploeg in de tweede ronde van West-Duits- land te incasseren heeft gekregen, is de ontmoeting met onze ook in tennisopzicht op hoger niveau levende oosterburen, toch niet zon der historie verlopen. Na de kans loze nederlagen van Willem Maris en Piet van Eysden tegen respec tievelijk Kuhnke en Bungert, heb ben zij zaterdagmiddag in combi natie hun tegenstanders uit de enkelspelen, uitstekend partij ge geven. Wanneer Maris bij de stand 53 en 4030 op de service van Van Eysden in de eerste set niet tweemaal achtereen had gefaald op de volley de linkse forehand van Kuhnke langs de lijn was zeker de eerste maal te bekijken dan zou Nederland de leiding hebben geno men en wat of er dan van de kersverse, twee weken geleden pas gevormde, Duitse combinatie terecht zou zijn ge komen. we weten het niet. Zeker is dat Maris en Van Eysden dan een kans zou den hebben gehad, want de Duitsers bleken èn in het achterveld én aan het net kwetsbaar door het midden. Nu konden deze de service van Van Eysden breken, 54, en zij het met moeite, weer set-punt tegen, de service van Bungert handhaven, 55. Daarna verloor ook Maris zijn service na 4040. en won Kuhnke de zijne op 30, 75 voor West- Duitsland. Snel ging de tweede set verloren, 2—6, maar in de derde set konden Maris en Van Eysden hun 53 voorsprong, mede dank zij een enorme smash-misser van Kuhnke, in setwinst omzetten, 63. In de vierde set een gelijkopgaand duel, die de Duitsers door meer constante returns en sterk serveren in hun voordeel wisten te beslissen, 86. 30 dus voor West-Duitsland. Zon dagmiddag werd het snel 40, want Van Eysden, die tegen Bungert zo prima had gespeeld, kon tegen de Duitse reserve Dieter Ecklebe, gevaarlijk volleyer, geen tegenstand van betekenis bieden, 26, 3—6 en 1—6. Dat kon Maris tegen Ingo Buding, speler met grote aanleg, wél. Het spel type van Buding, die graag en veel het net zoekt, meer risico's neemt dan zijn collega's Kuhnke en Bungert, ligt Maris, die zelf zo tennist. Het werd een boeiend geveght dat Buding eerst in de vijfde set na 12! kon winnen. 36. 64, 06, 63 en 36. Van Maris een beste pres tatie Davis Cup-uitslagen Polen—Monaco 41, BelgiëItalië 2—3, HongarijeZweden 1—2 (voorlopig), FrankrijkBrazilië 41, SpanjeNieuw Zeeland 32, Finland—Zuid-Afrika 14, Oostenrijk—-Groot Brittannië 2—3. T urnkring - prij s voor O.G.A.V. Zaterdagavond vond in de zaal aan de j Pieterskerkgracht de jaarlijkse wedstrijd om de wisselplaquette van de Leidse turnkring plaats. De deelname was he laas niet groot te noemen. Slechts de verenigingen Hercules uit Katwijk, OGAV uit Oegstgeest en Brunhildle en Nieuw Brunhilde uit Leiden bonden de strijd aan. Voor deze wedstrijd moet elke vereni ging inschrijven met 6 deelneemsters, te weten 3 adspiranten, 2 jeugdturnsters en 1 keurturnster. De ploegen kregen 5 onderdelen te verwerken; vrije oefening, evenwichts balk, ringenzwaaien, brug ongelijke leg ger en 'n paardsprong. Behalve de adspi ranten brachten alle dames en meisjes eigen gekozen oefeningen. Reeds na twee onderdelen: even wichtsbalk en vrije oefening toonde de groep van OGAV zich met 191.1 P- supe rieur. Nieuw Brunhilde en Brunhilde scoorden beide 190.4 p., gevolgd door Hercules met 174.9 p. Na het onderdeel ringenzwaaien ver grootte OGAV haar voorsprong met nog ruim 7 punten, terwijl Nw Brunhilde met dit onderdeel een voorsprong op Brunhilde boekte van 284.2 tegen 283 punten. De totale einduitslag van deze bijzon der geslaagde en gezellige wedstrijd, die wederom onder de bekwame leiding stond van mej. Steffelaar, bracht de overwinning voor OGAV met 494.3 p.. gevolgd door Nieuw Brunhilde met 485.9. Brunhilde met 477.0 en Hercules met 454.4 p. Jammer is het te moeten constateren dat deze wedstrijd zo weinig publiek heeft getrokken. Hebben de turnsters zo weinig interesse voor de prestaties van hun clubgenootjes? Het turnkringbe- stuur hoopt vurig dat bij volgende wed strijden de belangstelling groter zal zijn. Cricket-uitslagen le-klasse A: HCC I—RW: gew. door HCC met 85 runs (RW 65, HCC 150 voor 8); Hermes DVS—ACC: gew. door ACC met 85 runs (HDVS 85, ACC 170 voor 9); Quick H—HBS: gew. door Quick met 11 runs (Quick 128, HBS 117); VOC— HCC II: gew. door VOC toet 24 runs (VOC 139, HCC 115). le-klasse B: RW II—Quic. N: gew. door Quick met 5 runs (RW 97, Quick 122); VRA—PW: gew. door PW met 2 wickets (VRA 190 voor 8, gesl., PW 191 voor 8). 2e-klasse C: Ajax 15—Abod: gew. door Abod met 61 runs (Abod 195, Ajax 134); HTCC—HBS II: gew. door HTCC met 22 runs (HTCC 70. HBS 48). CRICKET Nederlands Jeugdelftal wint van Flamingo's Het Nederlandse jeugd-cricketelftal (tot 18 jaar) heeft zaterdag op het ter rein van VRA te Amstelveen een vrij ge makkelijke overwinning behaald op de Flamingo's. Het batten, maar vooral het fielden, van de jeugd was van zeer be hoorlijk gehalte. Schoonheim en V. d. Stad met respectievelijk 33 en 31 n.o. hadden een groot aandeel in de zege. Het team van de Flamingo's werd door het sterke bowlen van de 17-jarige Nico Spits van een hoge score afgehouden. De Flamingo's kwamen tot een score van slechts 82 runs, waarvan Jansen Schoon hoven er 29 voor zijn rekening nam en M. Vos met 17 n.o. bieef. Het Nederland se jeugdelftal won met 4 wickets, door dat De Flamingo's 82 runs all out scoor den en de jeugdploeg 86 voor 6. AJAX (L) 1—15 A.B.O.D. Eerste nederlaag van Ajax (L) Het was op deze prachtige zomerdag wel een teleurstelling, dat de Engelse gasten eerst om 1 uur in Oegstgeest verschenen, nad^t zij reeds om 8 uur uit xseigie waren vertrokken. Via Wasse naar en Den Haag hadden zij eindelijk ae juiste bestemming gevonaen, waar door toch nog van een zonnige dag ge noten kon worden. De Ajax-captain won de toss en stuurde de Engelse gas ten het eerst naar ae wickets. Niet zon der succes in het begin, want op 40 waren reeds 4 wickets gevallen. Walker, no. ingaande kreeg toen van ae Engelse skipper isiake ae oparacht er nog iets van te maken en hy aeed dat dan ook; in 1 uur en arie en twintig minuten sloeg hij een century bij elkaar (102), niet geneei xansioos, doen zo nard, aat een ruit achter de tribune het moest ontgeiaen. Von Oven smaakte ten slotte het genoegen hem naar het paviljoen te sturen. Totaal 15 A.B.O.JJ. 195. bow- nngcyfers Ajax (L)G. Spiering 5 voor 53, (J. Bouman 1 voor 61, P. Hagenaar 1 voor 15, R. Veldhuizen 2 voor 37, P. von Oven 1 voor Ajax ging direct voor de runs. Of schoon ae bowiery niet dodelyk was, bleek toch weer, dat men zien geen vryneden kon permiteren. F. Olthuis en P. Hagenaar (met substitute) weerden zich goea, (resp. 20 en 18), maar hun totaal was toch niet genoeg om Spiering aiuoenae te steunen, juaatstgeiiueinuc trachtte met aanvallend batten nog de Kansen te uueii Keren, maar toen ny caugnt and bowlea ging (41) leken ae winstkansen verkeken. r,en poging om toch nog een draw uit het vuur te sle pen, ging aitmaai niet up, ornaat io minuten voor het einae het laatste wic ket viel, nadat Velanuizen met 19 runs had laten zien, dat hij zowel verdedigend ais aanvaliena goea uit de weg aan gaan. Totaal Ajax (L)134 all out. Het was een attractieve partij cricket, een wedstryd, die door vele toeschou wers werd bijgewoond. A.s. zondag speelt Ajax (L) I uit te gen C.C.G. in Wassenaar. AJAX (L) (ZATERDAGTEAM) WINT VAN KIEVIETEN. Door de toss te verliezen werd het Ajax-team naar de wickets gestuurd. Hier bleek al spoedig dat de Kievieten- aanval voor de Ajax-spelers niet onbe speelbaar was. Het totaal werd dan ook 132 all out. Vooral de twee openings-bats F. Olthuis en B. Endlich leverden een belangryke bydrage tot deze hoge score, door respectievelyk 89 en 35 runs te sco ren. Veraer kwam alleen P. de Boer (15) in de dubbele cijfers. Na de thee kreeg Kievieten de gele genheid om zyn krachten te meten op üe Ajax-bowlers. De kracht van de Kie- vieten-batsmen was echter niet sterk ge noeg voor de Ajax-aanval, met A. Wem- pe 6 voor 16; P. de Boer 1 voor 31 en B. Endiich 2 voor 23. Het totaal der gas ten werd tenslotte 75 runs all out, zodat Ajax won met 107 runs. De wedstryd voor de voorronden van het wereldkampioenschap tussen Joego-Slavië en Polen, die gisteren in Belgrado werd gespeeld, is geëindigd in een 2—1 zege voor Joego-Slavië, dat bij de rust een 1—0 voorsprong had. (Van onze zwemmedewerker) Het moet zo langzamerhand ieder die iets met buitensporten te maken heeft, in Nederland duidelijk zijn, dat er geen onbetrouwbaarder partner is om mee om te gaan dan het Nederlandse weer. De weers omstandigheden zagen er vrijdag avond slecht genoeg uit om de kolenboer een extra order op te geven. Zaterdag begon het weer beter te worden en zondag, de dag waarop oorspronkelijk het grootste gedeelte van het programma ver- zwommen zou worden, dat de Leidse verenigingen hun Duitse en Finse gasten wilden voorschotelen, stond de zon stralend aan de hemel. Nu was het water toch aan de koude kant, al waagden enkele buitenlanders zich in de koude Noordzee. Zodat het achteraf toch maar goed was dat de vijf Leidse zwemverenigingen besloten het programma in de Overdekte af te werken. Het was beslist niet gemakke lijk, want ondanks de beperkingen van twee deelnemers per vereniging en geen afstanden boven de 50 meter, was het zwemprogramma van deze, in het kader van het 25-jarig bestaan der Leidse Sportstichting georganiseerde wedstrij den. overladen. Zodat de jury de handen vol had om het af te werken. In juist twee uur slaagde men daarin. Daarna werd het poloprogramma verspeeld waarbij vijftien wedstrijden verspeeld moesten worden om de uiteindelijke win naar aan te wijzen. Juist half elf was deze bekend; het was bij verrassing de aloude Leidse Zwemclub. Begonnen werd met de kwalificerings ronde. waarbij de Finse ploeg H.S.S. teleurstelde en na het nemen van straf- worpen verloor van DVZ uit Den Haag; L.Z.C. de ploeg uit Wuppertal terug wees met een duidelijke 4-1 zege; de Zijl de Zuidduitse ploeg uit Reutlingen eronder hield (1-0); de Sleutelstad zich duidelijk distancieerde van Rheydt (3-0) en tenslotte DWR de baas bleef over LWV. Het zag er dus naar uit, dat na de eerste ronde reeds de buitenlanders zeer verrassend geëlimineerd zouden zijn en het bijna een Leids onderonsje zou worden, maar dat pakte anders uit. In de herkansing won H.S.S. spelen derwijs van de Leidse Golfbrekers, won Rheydt van L.W.V. en alleen het feit dat twee Duitse ploegen tegen elkaar moesten spelen was oorzaak, dat een Duitse ploeg geëlimineerd werd. name lijk Wuppertal. dat het tegen Reutlin gen niet kon bolwerken (1-3). In de tweede ronde zag de Sleutel stad een 1-0 voorsprong ondanks een numerieke meerderheid door de Fin nen omgezet worden in een 1-2 neder laag, schakelde DWR de Zuidduitsers uit 21, won Rheydt van DVZ (01) en troffen de beide Leidse verenigingen de Zijl en LZC elkaar. Het werd als ge bruikelijk een weinig fraai, nerveus ge vecht waarin LZC net aan sterker bleek (1-0). L.Z.C. in finale Aldus in de halve finales vier ploe gen: H.S.S. uit Finland, DWR uit Haar lem, Rheydt en de Leidse Zwemclub. Na een hard gevecht schakelde H.S.S. D.W.R. uit met een enkel goal en waar LZC, Rheydt duidelijk terugwees, kwam dus bij verrassing de finale tussen de oude relaties, Helsingfors Simsallskap en LZC. De Finnen waren favoriet, maakten ondanks hun nerveus spelen een iets sterkere indruk maar het pakte heel anders uit. Wel liep HSS vrij snel VOETBAL Op woensdag 14 juni, aanvang 7 uur, zullen op het UVS-terrein in de Kikker polder de KNVB-amateurelftallen van de Afdelingen Leiden en Amsterdam tegen elkaar in het veld komen. Het elftal van de Afdeling Leiden is als volgt samengesteld: Keereweer (Roodenburg)Van Rooyen (Roodenburg), H. Sira (LFC); Aande- wiel (Quick Boys), De Jong (LFC), Van Duin (Quick Boys); Heijmans <LFC); v. d. Oever (Quick Boys); C. Heemskerk (Rijnsburgse Boys) en Maryt (Noord- wijk). Altior verloor de laatste wedstrijd tegen VVSB (36) Altior, dat met drie invallers tegen WSB in het veld kwam, heeft deze ont moeting verdiend met 36 verloren. De verdediging van de Langeraarders leek ditmaal op een zeef. terwijl de voorhoe de slechts zelden een behoorlijke aanval kon opbouwen. Als doelman Wijfje niet zo goed was geweest zou de nederlaag stellig nog groter geweest zyn. In de eerste helft liepen de Bavo- mannen uit naar een 50 voorsprong, beslist niet geflatteerd! Toen geloofden zij het wel. In de tweede helft bracht Heemskerk de stand achtereenvolgens op 15 en 25, waarna het de beurt aan de gasten was om het halve dozijn vol te maken 26. Heemskerk bracht de eindstand op 36. Schoolhandbal Grootste winst voor Gymnasium By het schoolhandbal-toernooi, dat zaterdagmiddag op het Sportpark Room burg werd gehouden, hebben de ploegen van het Gymnasium bij de meisjes senioren, meisjesjunioren en de heren senioren beslag weten te leggen op de eerste plaats. Bij de jongensjunioren was het de ploeg van ulo Pieterskerkgracht die met de eer ging strijken. Zowel bij de jongens als by de meisjes werd in menige wedstrijd zeer behoorlijk handbal te zien gegeven en de vele HVL-scheidsrechters die in dit toernooi acte de presence heb ben gegeven, zullen zeker „mogelijkhe den" hebben ontdekt De beste wedstrijd was wel de beslis singswedstrijd bij de jongenssenioren tussen het gymnasium en de uts. Na veel spanning won het gymnasium met 4—3. Jammer dat de weergoden het wat lie ten afweten, anders zou het toernooi voor de handballers/sters in spé een evene ment zijn geworden om niet snel te ver geten. uit naar 2-0 door doelpunten van Klaus Bremer en Juffi Grenner, een buiten gewoon talentvolle speler, maar de ploeg miste de hardheid om door te gaan. Zo kon LZC terugkomen, wat het deed door doelpunten van Hans Slooter (hard. dia gonaal). en, uit een numerieke meerder heid van hand tot hand aangegeven, van Hans van Tol. Zodat strafworpen de beslissing moesten brengen. De Lei- denaars misten er twee. de Finnen, dankzij het formidabele doelverdedigen van Jan Heek drie. En dus had de LZC het monstertoernooi volkomen ver rassend gewonnen. Uitslagen De prijzen van zwem- en waterpolo- wedstrijden werden later tijdens de feestavond uitgereikt door de voorzit ter van de LGB, de heer G. H. van Brussel. Dit gebeurde aan de navol gende personen voor de ervoor geplaat ste prestaties: 50 meter rugslag dames: 1. T. Beek- wilder (Kimbria) 35.6. 2. L. Snel (DVZ) 36.7 3. D. v. Schijndel (Kimbria) 37.-. 50 meter rugslag meisjes: 1. A. de Vree (Kimbria) 38.9. 2. H. v. Schijndel (Kimbria) 39.4. 3. L. Kreeft (Raket) 40.5. 50 meter rugslag heren: 1. J. Gren ner (HSS) 29.9 2. H. Wursten (DVZ) 31.8. 3. J. de Haas (Zijl) 32.5. 50 meter rugslag jongens 1. M. v. Lijf (Kimbria) 34.5; 2. W. Lipke (Rheydt) 35.4; 3. I. Preuss (Rheydt) 35.4. 50 meter schoolslag dames: 1. D. Dog- trop (DWR) 39.1. 2. B. Hormann Reut lingen 40.1. 3. A. de Vree (Kimbria) 40.7. 50 meter schoolslag meisjes: 1. D. van Schijndel (Kimbria) 42.8 2. C. Guley (Zijl) 43.- 3. T. Heemskerk (LGB) 43.5. 50 meter schoolslag heren: 1. A. Ka- paan. (SI. stad) 35.2. 2. G. Comelli (Rheydt)35.8. 3. W. van Zijl (SI. stad) 35.9. 50 meter schoolslag jongens 1. G. Odenthal (Rheydt) 38.9. 2. J. Odenker- ken (Kimbria) 39.-. 3. J. Brak (LZC) 39.6. 50 meter vlinderslag dames: 1. D. v. Schijndel (Kimbria) 38.1. 2. L. Ser- vais (Kimbria) 39.5. 3. L. Vetter (DVZ) 39.6. Idem heren: 1. H. Holman. (HSS) 29.5. 2. H. Wursten (DVZ) 30.5 3. J. v. d Veen (Kimbria) 32.3. 50 meter vrije slag dames 1. J. Kan tebeen (LZC) 31.5 2. T. Beekwilder Kimbria) 32.3. 3. M. Ott (Reutlingen) 33.5. 50 meter vrije slag meisjes: 1. D. v. Schyndel (Kimbria) 33.9. 2. B. v. d. Waals (Zyl) 34.9. 3. U. Sauer (Wupper tal) 35.2. 50. meter vrije slag heren: 1. J. Gren ner (HSS) 27.3 2. M. Munz (Wupper tal) 27.5. 3. R. Godfroy (Kimbria) 27.8. 50 meter vrjje slag jongens 1. M. v. d. Ven (Kimbria) 29.2 2. J. Timmer mans (LZC) 31.1. 3. B. Martyn (Zyl). 31.1. Eindstand waterpolo: 1. LZC; 2. HSS; 3. DWR; 4. Rheydt. SPORTSPLINTERS Feijenoord is wonnaar geworden van het driedaagse jeugdtoemooi, dat dit weekeinde in Den Haag is gehouden en werd georganiseerd door ADO. In de finale .speelden de Rotterdammers met 11 gelijk tegen de Engelse club Ever- ton. Feijenoord won, na zich de sterkste getoond te hebben bij de na afloop van de wedstrijd genomen strafschoppen. ADO eindigde op de derde, Monaco op de Vierde en GVAV op de 5e plaats. Voor Wim Gerlach'is het toernooi om de Europa bokskampioenschappen te Belgrado reeds geëindigd. De Neder lander verloor op punten van de Oost duitse lichtgewicht Olesch. Ook Tonny van Lieshout (halfzwaargewicht) werd door een technisch k.o. in zijn eerste gevecht (tegen de Pool Jozefowiez) uit geschakeld. De Zweed Bill Nilsson is gisteren te Praag winnaar geworden van de Gro te Prijs van Tsjecho-Slowakye motor cross 500 cc. De Zweedse rijder zege vierde zowel in de eerste als de tweede manche. De Zweed Sten Lundin werd derde achter de Tsjech Miroslav Soecek. Na vier wedstrijden in de strijd om het wereldkampioenschap motorcross luidt de stand: 1. Sten Lundin 28 punten; 2. Bill Nilsson 14 punten; 3. Miroslav Soucek 13 punten. De Brit Dave Bickers heeft gisteren in de Grote Prijs van Luxemburg mo torcross 250 cc-klasse zyn positie in de competitie om de Europese titel aan merkelijk versterkt. De winnaar van de Grote Prijzen van België, Frankrijk en Polen zegevierde ook in de Luxemburgse grand prix. Hy heeft thans 35 punten. Zijn voor naamste concurrent in de strijd om het Europese kampioenschap, Jeff Smith (31 pt) werd in Luxemburg tweede. De Duitser Rudi Altig heeft in het Pare des Princes gistermiddag een achtervolging gewonnen door in de fina le onze landgenoot Peter Post met 25 meter te verslaan. De tijd van Altig, die in de halve finales de Fransman Velly had uitgeschakeld, over de 5 km was 6 min 15.2 sec. Post was tot de fina le doorgedrongen door een overwinning op de Zwitser Trepp. De Franse Nederlander Jean de Vries, geselecteerd voor de Ronde van Frankrijk voor de Toekomst, heeft gis teren de wegwedstrijd Parijs—Ver neuil gewonnen Hij had voor de 193 km 4 uur 52 min 20 sec nodig. De Vries ontsnapte met enkele andere renners na 43 km al uit het peloton. Zoals te voorzien was, heeft de Engelsman Brian Robinson de 15e Dauphine Libere gewonnen. Het is een verdiende overwinning geworden. Zater dag, in de voorlaatste etappe, had hij zich al een groot leider getoond en in Briancon stond zijn zege eigenlijk al vast. De laatste etappe was eigenlijk een formaliteit. De rit werd gewonnen door de Belg De Wolf, die over de 223 km van Briancon naar Grenoble 6 uur 1 min. 48 sec. deed. De Nederlander Jet Lahaye finishte in het peloton, ex aeque 29ste. In het eindklassement staat hij op de 20ste plaats. Tijdens jeugd atletiekwedstrijden in Beverwyk kwam Henny de Bruin de Vicus et Celeritas (Gouda) tot een nieuw Nederlands record speerwerpen meisjes met een worp van 39.35 meter. Het oude record stond met 38.17 meter op naam van Marianna Hof (Avon- Heerlen) Twee jonge atleten, namelijk Vlam van Haarlem en Van der Wulp van Ly- curgus liepen de 100 meter in 10.9 sec. De tenniscompetitie

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 14