Flinke export van kalfsvlees Loop der bevolldng te Leiden Grenswijziging N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ 551ste STAATSLOTERIJ 4ekias ïie nj$t WOENSDAG 31 MEI 1961 Z. W.O.-subsidie voor ir. H.A. van Oerle Historische atlas over Leiden Volledige gegevens maken nauwkeurige reconstructie der geschiedenis mogelijk De Nederlandse Organisatie voor Zulver-wetenschappeiyk Onderzoek heeft Ir. H. A. van Oerle, bouwkundig ingenieur alhier, een subsidie verleend voor de afronding van zijn historische atlas over de stad Leiden. Door deze subsidie is het de heer Van Oerle mogelijk geworden om een deel van de kaarten te laten bewerken door de heer Bijlsma, gepensioneerd ambtenaar van het kadaster te •s-Gravenhage. Ir. Van Oerle, wiens familie van geslacht op geslacht in Leiden heeft gewoond, koestert een buitengewoon grote belangstelling voor de historie van zyn geboortestad. Na beleg grote bloei In een ondderhoud vertelde ir. Van Oerle ons. dat de opzet van zijn historische atlas over de stad Lelden reeds uit de bezettingstijd dateert, toen er voor ar chitecten weinig te bouwen viel en hij op het Gemeente-archief rustig kon werken. ..Leiden", zo vervolgde hij," heeft na het beleg en de economisch moeilijke jaren daaraan voorafgaand, een eeuw van zeer grote bloei gekend. Het werd in korte tijd één van Hollands grootste en welvarendste industrieste den, waarvan het inwonertal groeide van 12.000 tot 70 000 zielen. Dit heeft het toenmalige stadsbestuur voor grote sociologische en stedebouwkundige pro blemen geplaatst. Deskundige hand Deze ontwikkeling is van den beginne af met zeer deskundige en vaste hand geleid en - wat zeer bjjzonder is- ook nauwkeurig geadministreerd. De naam van de stads-secretaris Jan van Hout staat hierbij in het middelpunt. In deze jaren werd een moderne volkstelling gehouden, de stad werd kadastraal opgemeten en er Werden nauwkeurige belastingkohieren samengesteld waarin alle gegevens wer den opgetekend. ,JDeze gegevens maken het, tezamen met het oud-archief van de Technische Dienst der stad, dat ook vrijwel com pleet bewaard is gebleven, mogelijk, de ontwikkelingsgeschiedenis van de stad nauwkeurig te reconstrueren." Uitgebreide gegevens De historische atlas, die uit 36 kaar ten zal bestaan, heeft dit alles tot on derwerp. Het werk zal op een schaal van 1 1000 een reconstructie van de stad kort na het beleg bevatten, waar in huis voor huis alle gegevens zijn ge registreerd, zoals bewoners, gezins-sa- menstelling. beroep, huur, eigendom- status en dergelijke. De atlas geeft voorts een beeld van de stedelijke uitbreiding in deze eeuw niet alle daaruit voortvloeiende wijzi gingen in het stadsbeeld. Een deel van dc kaarten is gewijd aan de Invloed van de stad buiten de wallen en geeft een beeld van het. stedelijke rechtsge bied, dat zich destijds uitstrekte tot on der de rook van Den Haag, Delft, Haar lem en Amsterdam. De oudste regis ters zijn bewerkt door mejufforuw dr. E. Wegener, in leven lectrice aan de INLEIDING OP .ELCKERLYC' „De spiegel der Salicheit van Elcker- lyc" is de titel van het uit de vijftiende eeuw stammende toneelstuk, dat vrijdag 16 juni door leden van de Nederlandse Comedie in Delft zal worden opgevoerd. Gisteravond hield de heer H. C. N. Sle- bers in het Snouck Hurgronje Huis aan het Rapenburg een inleiding op dit stuk voor leden van de Leldse Volksuniver siteit K. en O., die de uitvoering zullen bezoeken. Spreker gaf zijn gehoor allereerst een indruk van de ontwikkeling van het to neel ln de middeleeuwen. Hij zei, dat er in de vijftiende eeuw de late middel eeuwen en min of meer een overgang naar de renaissance een duidelijk „memento mori" (gedenk te sterven) klonk in de gelederen der kunstmin naars en -beoefenaars. „Elckerlyc", aldus spreker, „is een moraliteit of zinnespel. Deze spelen waren zeer geliefd in de Rederijkerskamers." Ook in dit stuk komt de doodsgedachte sterk naar vo ren Het behandelt de geschiedenis van Elckerlyc (in modern Nederlands ver taald: Iedereen» die van de Dood het bericht krijgt, dat hij moet sterven. El ckerlyc doet alles om zijn fatale uur uit te stellen, maar de Dood is onverbidde lijk. Slechts één voorrecht krijgt hij. Dat is de toestemming om iemand mee te nemen in de dood. Elckerlyc vraagt nu aan alles en allen, die hem lief zijn, Hij klopt aan bij Gezelschap, Familie, Bezitting en nog vele anderen (begrip pen die in een figuur zijn gesymboli seerd Allen zeggen hem niet te kunnen of willen vergezellen. Slechts deugd vergezelt Elckerlyc op zijn tocht naar het hiernamaals. Nadat een Engel heeft gezegd, dat Elckerlyc ondanks de vele fouten, die hij in de loop des levens heeft gemaakt de Hemelse zaligheid deelachtig is geworden, is het stuk afgelopen. Federatie van Klaverjasver. Leiden en Omstreken Vrijdagavond zal de Federatie van Klaverjasverenigingen in Leiden en om streken in de recreatiezaal van de H.C.W. en N.E.M aan de Zoeterwoudseweg de prijzen uitreiken, die gewonnen zijn in de competitie 196061 en in het Blin den Klaverjastoernooi. Deelnemers aan dit laatste toernooi, die om de persoon lijke prijzen hebben gekaart, en meer dan 4900 punten behaalden, komen voor 'n oersoonlijke prijs in aanmerking. Deze prijswinnaars worden eveneens vrijdag avond verwacht. De uitslagen van het Blinden Klaver jastoernooi luidden als volgt: lste-klasse 1 Sportief 1. 2. T. en D. 1, 3. Oosthoek 1, 4. Katwijk 1. 2de-klasse 1. Oosthoek 2, 2 KNG 2. 3 T. «n D. 2, 4. 't Centrum. 3de-klasse 1. Bentse Ruters 2, 2. W.P.S.V. 1, 3. D.S.B. 4. 4. Menken 4. De wedstrijden om het klaverjaskam- pio ischap van Nederland zullen worden gespeeld op woensdag 7 juni in de kan tine van de Klaverjasvereniging „Oost hoek" te Zoeterwoude. In dit toernooi zal Oosthoek 1, kampioen van de F.V.K.- Leiden, de Leldse kleuren verdedigen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doct.ex. Ned. recht, de heer B. C. Romijn (Den Haag); notarieel ex. 3: gedeelte, de heren J. W. Schatten- kerk (Oegstgeest), J. W. G. M. de Kroon (Bergen op Zoom), mr. J. H. Westra van Holthe (Bilthoven) en D. Caminada (Den Haag»; notarieel ex. 2e gedeelte, de heer H S. Jansma (Rotterdam); doet. ex. geschiedenis de heren J. W. Andries- sen (Leiden) en C. Soekarman (Voor burg). Leidse Universiteit. Dit werk is voort gezet door verschillende medewerkers, in hoofdzaak werkstudenten. Belangrijk aandeel Een belangrijk aandeel wordt gele verd door de tachtigjarige heer W. J. Kret., die zich reeds jaren geheel be langeloos bezighoudt met het interpre teren en verwerken van de topogra fische gegevens en het samenstellen der kaarten. Het Gemeente-archief geeft hieraan ruime medewerking. De kaar ten van Leiden en omgeving worden getekend op een ondergrond van de fotogrammische kaarten van de Topo grafische Dienst, waardoor het mogelijk zal zijn alle objecten in het huidige stadsbeeld te projecteren en de plaats van de oude ruines, kloosters en kas telen te identificeren. Dit maakt het weer mogelijk om bij de uitgroei van de stad tijdig het onderzoek naar deze historische overblijfselen ter hand te nemen. De historische atlas zal voor weten schappelijke werkers een steun zijn bij de studie van de verschillende aspec ten der stadsgeschiedenis en een bij drage vormen om te komen tot een moderne geschiedschrijving van de stad Leiden. De volledigheid van het oude stads archief geeft de stad Leiden het voor recht een gedetailleerd beeld te kunnen leveren van een bloeiende industrie stad in de zeventiende eeuw, aldus be sloot ir. Van Oerle het onderhoud. Slachtoffers auto-ongeval overleden Het ernstig ongeval te Hoornsterzwaag (Fr.) op pinksterzondag, waarbij de be stuurder van een auto werd gedood en acht personen werden gewond, heeft nog twee slachtoffers geëist. In het Akademisch Ziekenhuis te Groningen overleed gisteren de 8-jarige Aukje IJkema uit Groninger-opende. In het ziekenhuis te Heerenveen overleed, eveneens gisteren, de 76-jarige mevrouw F. Meijer-Bergsma uit Donkerbroek, die samen met haar man in de auto zat welke bij het ongeval te water reed. ROME EN DE REFORMATIE Er valt toenadering te constateren In de Maarten Lutherkerk in Am sterdam is onder grote belangstelling de generale kerkelijke vergadering van de Evangelisch Lutherse Kerk gehouden, ter voorbereiding van de jaarlijkse sy node. In zijn openingswoord wees de presi dent der synode, dr. C. Rlemers. op het belang van het lekenelement in leven en bestuur van de Lutherse Kerk. Prof. dr. W. J. Kooiman hield een inleiding over „Rome en de reformatie". In zijn beantwoording van de vraag waar de mogelijkheden en moeilijkhe den liggen t.a.v. het gesprek met Rome wees prof. Kooiman allereerst op een zekere toenadering die van protestantse zijde geconstateerd kan worden. Ook komt er volgens spreker meer aandacht in het protestantisme voor de liturgie en een nieuwe waardering van het se- crement. Prof. Kooiman stelde dat ook van de kant van Rome toenadering valt te constateren. „Het beeld dat de r.-k. historici van de reformatie geven, toont sterke verschuivingen. De gangbare op vattingen van een halve eeuw geleden zijn vrijwel geheel verlaten". Prof. Kooiman zei verder, dat de aan spraak van de Paus op absoluut geeste lijk gezag voor het protestantisme de religieuze onmogelijkheid blijft om het met Rofne eens te worden. „Menselijk gezien kan ik in deze bedeling geen mogelijkheid zien tot een verzoening van het roomse en het reformatorisch den- VARIA Meer werken tegen minder loon In de landen van het Oost-blok zijn het de „helden van de arbeid", ooi; wel „activisten" genaamd, die dienst moeten doen om het arbeidstempo op te voeren. Stachanow was zo'n held in de Sowjet- Unle. In de Oost-zone van Duitsland begon deze beweging in 1948 met Hen- necke, die in een steenkolenmijn naar het voorbeeld van Stachanow veel meer steenkool met zijn houweel lossloeg dan zijn mede-arbeiders. Hij werd al gauw benoemd tot ambtenaar van het mi nisterie voor de Zware Industrie. Op de Hennecke-beweging volgde de Frieda Hockauf-beweging. Frieda Hockauf, werkzaam in een weverij, werd zelfs gepromoveerd tot lid van de Oost- duitse „volkskamer", omdat zij ieder Jaar veel meer had gepresteerd, dan het „plan" haar voorschreef. In de zomer van 1958 riep Chroesjt- sjow de „Mamai-methode" in het leven. Dat was voor Walter Ulbricht, de se cretaris van de eenheidspartij in de Oost-zone aanleiding deze nieuwe acti- visten-methode ook aldaar direct in te voeren. Nikolai Mamai had zich niet alleen verplicht zijn kwartaalsplan te overtreffen, maar ook de dagelijkse norm voor zijn ploeg. Er ontstond enige verrassing in het politieke bureau van de S.E.D. toen bleek, dat deze Mamai-beweging, die door de arbeiders in de Oost-zone „Mau Mau"-beweging wordt genoemd, een enorme weerklank had. In 1958 slo ten byna twee miljoen werknemers, z.g. „activisten-contracten" af, en wel 465.000 zogenaamde individuele en 135.000 collectieve verplichtingen. De arbeiders hadden namelijk een weg gevonden, die hun de premies bracht, zonder dat zij moesten overwerken. Wanneer zij. een aantal van die speciale taken hadden afgewerkt, dan meldden zij zich ziek, terwijl het ook voorkwam, dat wegens materiaal-schaarste deze speciale werkzaamheden helemaal niet konden worden uitgevoerd. Dit was natuurlijk niet naar de zin van de communistische leiding. De „Mau Mau"-beweging bloedde derhalve langzaam maar zeker dood. Zonder beweging gaat het echter niet. Dus worden regelmatig nieuwe activis ten ontdekt, die er evenwel niet in slaagden hun methoden ingang te doen vinden bij de werknemers, die bepaald niets voelen voor meer werken tegen minder loon. Op het ogenblik is er het „Mitrofa- now-systeem". Het is onderwerp van veel propaganda, een methode om bij produktie van kleine series en bij de montage alle onderdelen heel nauwkeu rig van te voren te sorteren zodat onder delen en vormen zonder dat de draai banken en de machines voortdurend moeten worden gesteld, kunnen worden vervaardigd. Premies zullen echter al leen worden toegekend, wanneer volgens deze methode de arbeids-produktiviteit ook inderdaad groter wordt. De belang stelling bij de werknemers is uiterst klein, zodat ook deze beweging wel een kort leven beschoren zal zijn. H.B.S. VOOR MEISJES BESTAAT 80 JAAR Morgen is het tachtig jaar geleden, dat de H.B.S. voor Meisjes, met afdeling m.m.s., werd gesticht. Begonnen met vier klassen (53 leerlingen), wordt het onder wijs thans in twintig lokalen gegeven en telt de school 483 leerlingen. Hoewel er alle aanleiding zou zijn om aan deze lustrumviering een feestelijk cachet te geven, wil men daarmee wach ten tot de nieuwe thans in aanbouw zynde school in het Houtkwartier in ge bruik wordt genomen. In de loop van volgend jaar zal dit het geval zijn. ken. Wel blijft de opdracht om met koele hoofden en warme harten met el kaar om te gaan", zo stelde prof. Kooi man. Tot president van de synode werd wederom gekozen dr. C. Riemers. Als nieuwe leden traden tot de synodale commissie toe ds. G. Kroes en de heer T. Kamp. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De weersgesteldheid is momenteel nog zeer weinig vast en daarbij vrij koud, zodat de groei van het gras vrijwel stil staat. De vraag naar gebruiks- en weide- vee was dan oolc de laatste week van geringe betekenis. Ondanks het feit dat de aanvoeren op alle markten zeer dui delijk terugliepen, konden de prijzen zich in het algemeen niet handhaven. Voorlopig zal hierin wel geen veran dering komen, want de hooibouw staat zachtjesaan voor de deur en dan blijft de veehouder meestal buiten de markt. Niet alleen is het voor de binnenland se markt rustig, doch ook voor export van fok- en gebruiksvee is het heden kalm. De wekelijkse transporten bepalen zich dan ook tot een paar honderd stuks. Onze notering voor het kalfs- en melkvee lagen voor de redelijke tot zeer goede beesten tussen f. 800.- en f. 1200.- per stuk Guste weidekoeien met weinig aan bod. tussen f. 700.- en f. 950.- als de gemiddelde waarde. Kalfvaarzen f. 850.- f. 1000.- klamvaarzen f. 750.- tot on geveer f. 900 - pinken f. 500.- f. 675.- en graskalveren f. 325.- f. 425.- per stuk. Nuchtere fok- en geschikte soor ten voor de mesterij werden goed ge vraagd en de prijzen varieerden van f80 - tot f140.- per stuk. Enkele uit zonderlijk prima boven notering. Op de slachtveeafdeling is de vraag na de pinksterdagen iets geluwd. Het aanbod was normaal, ook uit het weiland werden al wat beesten aangeboden, eze- hadden slechts ongeveer een maand ge graasd en naar we van enkele aanvoe- ders vernamen werd een behoorlijk goed kostgeld betaald! Dit is meestal zo met de eerste land- produkten, want het zijn natuurlijk bes te groeiers en van het echte vleestype. Overigens liepen de prijzen van het slachtvee voornamelijk van de 2de en 3de soorten wat terug. De goede jonge beesten deden rond f. 3.30 tot f. 3.40; enkele extra daarboven, doch de tus- senklasse brachten van f. 2.90 tot f. 3.20 per kg. op en 3de soort f. 2.75-f. 2.85. Slachtstieren f. 3.--f. 3.30 per kg. ge slacht gewicht. Er is voor de mindere soorten nogal wat concurrentie van in gevoerde Deense. Engelse en Luxemburg se koeien. De export van fijn rund vlees is momenteel niet bijzonder groot (rond 200 ton per week». Beter gaat het met de export van kalfsvlees. Hiervan gaat büna 500 ton per week naar het buitenland en bo vendien rond 3000 levende vette kal veren! De handel was dan ook in hoofd zaak willig met vaste prijzen. We no teerden tussen f. 2.25 en f. 3.- per kg. levend gewicht en voor de nuchtere slachtkalveren van f. 1.30 tot f. 1.65 per kg. levend gewicht. De wolveemarkt had totaal gezien een rustig verloop. De weidelammeren zijn duur genoeg, f. 70.- tot bijna f. 90- per stuk voor de matige tot beste soor ten. Voor de kerken werd hier op de Leidse markt reeds veel gekocht, doch de weiders toonden niet zoveel haas. De „importeurs" van de Texelaars had den dan ook moeite om er met eigen geld uit te springen. De zuiglammeren deden van f. 80.- tot aan f. 100.- per stuk. De slachtvarkens werden deze week tot even zwakkere prijzen verkocht. De Utrechtse beurs sloot ook met een iets lager prijsniveau. Voor de mooie sla gersvarkens werd rond f. 1.85-f. 186 betaald, doch de zware vette soorten liepen al naar fl.65 per kg. Slacht- zeugen f. 1.50 tot f. 1.65 per kg. Lopers en biggen ook stugger, hetgeen ook was toe te schrijven aan het koude weer. Schrammen deden tussen f. 90.- en f. 115 en biggen van f. 50.- tot f. 70.- gemiddeld per stuk. De paarden zijn vrijwel onveranderd duur verkocht deze week. Vanmorgen om elf uur stonden de officieren en manschappen van de marineluchtvaartdienst op het vliegveld te Valkenburg aangetre den voor de beëdiging van twintig officieren, behorende tot de Ko ninklijke marine reserve. In een kor te toespraak gaf de commandant kapitein ter zee vlieger J. C. Pet- schi een toelichting op de betekenis van de eedsgelofte-aflegging. De M.L.D.-kapel verzorgde de muzi kale omlijsting. Na de plechtigheid in miezerige motregen had een pa rade plaats voor de nieuwe officie ren. Op de foto de beëdiging van luitenant ter zee der 2e klasse K.M.R. A. J. J. Beerens uit Leiden. Ook uit Leiden werd beëdigd luite nant ter zee van speciale diensten der 3e klasse K.M.R., mr. R. Cleton. (Foto L.D./Holvast) MARKTBERICHTEN AALSMEER. 30 mei. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling GA. Snijbloemen: Gerbera per stuk 35-55, Bouvardla 30-52, Calla 25-42, Clematis 95-160, Amarylis per kelk 10-23, Fresia per bos 70-100, Iris 80- 120, Pyrethrum 100-165, Ornlthogalum 80- 105, Gladiolen 70-140, Colvlllel 220-350, Campanula 95-135. POTPLANTEN: grote pot; kleine pot: Adianthum 50-80, Anthurlum 400-1300 150-200. Aralea 100-125 25-35. Asplenlum 35-55, Begonia Erfordla 90-135 40-70, Bladbegonia 100-135 30-40. Bounlfeltia 180 250 Cactussen en Vetplanten 80-300 12-45, Cissus 200-450 30-40, Croton 200- 500 100-230. Cyclamen 150-210. Cinne- rarla 50-150, Euphorbia Splendens 180- 250 50-100, Ficus 250-380 Gemengde Planten 85-105, Hedera kort 180-280 35-45, ld. groen 100-150 15-25, Hibiscus 200-380 100-150, Hortensia wit 300-500 ld. roze 300-600 ld. blauw 300-450 Kalanchoe 60-75. Marantha 40-50, Nephrolepls 400-750 35-45, Primula Obco- nlca 100-175 80-100, Phllodendron 300-1000 ld. Scandens 30-40, Platycerlum 200- 450 85-150, Sansevleria bont 200-380 100- 185, Sclndapsis bont 100-120, ld. groen 60-75, St.-Paulia blauw - 60-90, ld. roze 80-120, Tradescantla 6065 12-25, Varens femengd 30-55, Achlemenes blauw 300- 80 120-160, ld. roze 200-230. KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 mei. Groenteveiling: waspeen per kist Al 21.60, A2 6.60. sla per 100 stuks 1 15.00-23.00, 2 7.00-18.00. bloemkool per 100 stuks Al 54 tot 72 A2 28— tot 29.—. B2 10 tot 13.Cl 43.bospeen per 100 bos 1 83.2 71.tot 75,prei A2 32.tot 33.postelein 22radijs per 100 bos 9tot 13.rabarber 10.tot 19.sla- uien per 100 bos 20 tot 31.kroten per 100 bos 31.aardbeien per doosje 150 gram 61-65. peterselie per 100 bos 17.tot 23.selderie per 100 bos 6.tot 12. kervel per 100 bos 6. Aanvoer sla 25.000 stuks, waarvan 10.000 stuks voor export werden verkocht. LISSE, 29 mei. Groene Bloembollen veiling Uitslag groene bloembollenveiling te Noordwijkerhout. De gewassen stonden over het algemeen best. Dit was een zeer feanimeerde velling met veel belangstel- lng en goed kooplust. Besteed werden voor: HYACINTEN bedden van 3 R.R.: Ostara 3-jarig f 125. Jan Bos 3-Jarig f 150. Mar coni 3-jarlg f 85. Amethyst 3-Jarlg f 95, La Vlctoire. 3-jarig f 100, LTnnocence 3-jarig f 75. NARCISSEN bedden van 3 R R R. O. Backhouse f 44, Moonrise f 75. Unsurpas sable f 70, King Alfred f 50. TULPENOrient Express f 75, Mont gomery f 46, Aureola f 87. Pink Suprème f 57. Gerbrandt. Kieft f 54. Prins Charles f75, London f107, Parade f84, Gudosh- nick f 170, Arabian Mystery f 90, Purlssl- In de week van 18 t.m. 24 mei 1961 GEVESTIGD G. J. van den Broek en fam., construc teur, Boshulzerkade 29; J. H. Nooy van der Kolff en fam., arts. Lammenschans- weg 20; J. Klein-Vermeer en fam.. Van Banchemhof 28; P. J. Searle-de Bot en fam Breestraat 99-101; A. M. van Leuken- Smits en fam Formosastraat 14a; C. Ha- neveld en fam., bandagist. Stadhouders laan 11; C. D. van Meerkerk en fam., le raar, Burggravenlaan 117; J. J. A. Gleze- man en famadl. directeur, Haarlemmer weg 32; C. van Heuzen, Rijndijkstr. 78; E. J M. van Doesburg-Broers, Van Riebeeck- hof 51; G. C. Kievit. Hooigracht 38; H. P. Melnders. schuurbandmaakster. Boshof 8; M. J, Hamel-Houtman, secretaresse, Van Vollenhovenplein 49; H. W. Onderwater, grondwerktulgkundlge. Morsweg 149; I. Bakelaar, scheepsmachlnist, Rapenburg 79; J. de Rode, militair, Noordelnde 2a;P. Jan sen. Varkensmarkt 7; M. C. Molendijk, Ou winkelbediende, Rllnsburgerweg 5; M. Ger ritsen, med. analiste, Witte Singel 27; A. de Rijn 96; M. van den Berg, Formosastr. H. Langendoen, adsp. agent van po litie, Hogewoerd 39; R. J. Kolle, magazijn- 14a; bediende. Noordelnde 32a; W. C. M. Goris, apothekersassistente. Oude Rijn 160; D. Bach, Witte Singel 27; E. H. T. Papot. ver pleegster, Haarlemmerstr. 139a; C. W. F Coster, gem. ambtenaar. Kapteynstr. 48; M. C. van Bouwelen, Witte Singel 56; E. BelJ-Arbouw, verpleeghulp, Munnlkenstr. 59; J. L. Tlmmers, kinderverzorgster. Mors weg 152a; G. Passchler-Kruijswljk. de L. de Kanterstraat 2; M. Kramer, machinist, Ballstraat 72; C A. Emels, Oude Vest 35; G. A Meijer, Witte Rozenstraat 18: R. W. de Ruijter, autobusconducteur, Hyacln- thenstraat 23a; T. Swelhelm. arts, Boer- haavelaan 28; E. J. van Drie, koopman, ab. Haarlemmerweg; W. A. J. M. Maassen, ma f290, Bellona f120. Adventure f58, Parkiet Tulp Van Dyck f 62, Frits van Zanten f 50. Oxford f 55. May Wonder f 105, Abra f 68. President Rooseveldt f 50, Sweet Harmony f 87, Amusement f 50. First Lady f 60. Golden Show f 90. Holland's Glory f 55. Reveil f 69, Marlette f 61. Sena tor f50. RIJNSBURG. 30 mei. Bloemenveiling Flora Violieren wit 17.— tot 21.—. Ane monen (kas) 480-500, Bruidsanjers 110-140 Mimi 150-190, Gladiolen: Pierson 15 tot 17.—. Colvlllel Alba 9 tot 12.—. Zinnia Gemengd 480-600, alles per 100; Anemonen (van bulten) 18-22. Latnyrus gemengd 80- 85, Irissen: Imperator 60-75, Yellow Queen 50-65, Van Vliet 50-60, Duizendschoon 75- 100. .Ijnsburgei lïste, Witi A. Blonk, de L. de Kanterstr. 2. VERTROKKEN T. B. ten Kate en fam, Van Swietenstr. 17, nr 's-Gravenhage, Nachtegaalln 4; H. van Dorsten en fam., Rynsburgerweg 141, nr Krommenie. Badhulslaan 5; J. M. Werre en fam., Apothekersdijk Ha. nr Arnhem, Graslaan 66; J. W. Dreef-de Jong en fam., Tesselschadestraat 8a. nr Valkenburg Z-H, 't Boonrak 21; G. W. F. de Bijl en fam., Marlenpoelstr. la, nr Veren. St. van Noord Amerika; J. C. H. de Heiden en fam., P. de la Courtstraat 21, nr Leiderdorp. M.P. Spllnterlaan 42; K. Klaassen en fam., Lam- menschansweg 80. nr Katwijk. Rijnmond 79; H. Varekamp en fam Boerhaavelaan 144. nr Noordwijk. Westerbaan 5-6; F. J. Smit en fam., W. Beckmanstr. 34, nr Voor burg, Joh. de Meesterstr. 47; D. Janssen en fam., v. d. Brandelerkade 29. nr Leider dorp, Maurltsslngel 146; J. J. van Breugel Morslaan 38, nr Tilburg, Ringbaan Zuid 500; F. Racké, J. van Goijenkade 1, nr 's-Gravenhage, Laan van Eik van Duinen 190; G. Housheer, Rljnsburgerweg 163, nr Bloemendaal, Ernst Casimirlaan 66; G. C. Pelle, Wasstraat 31, nr Amsterdam, Jul. v. Stolbergstraat 321; C. Nagtegeller.Decima- straat 16, nr Gouda, Parkstraat 14; D. Honderd. Mezenstraat 2, nr Leeuwardera- deel. Lage Herenweg 11; W. Treffers. Hoge Rijndijk 128, nr Amsterdam. Kadijkplein 18; C. Dreef. Kraalerstraat 23. nr Valken burg Z-H. 't Boonrak 24; A. G. Engelkes, Morsweg 30a, nr Zoeterwoude. Oranjelaan 24; M. W. Stuur-Doup, Bern Zweersstraat 11. nr Breda, Glnnekenweg 335; H. C. Ver hoef. Witte Singel 41. nr 's-Gravenhage, de Carpentlerstr. 93; E. G, Fischer, Roo- denburgerstr. 51, nr Oegstgeest, Regen- tesselaan 27; R. Schleven, Langebrug 39a, nr Bergh Gld, Wijnbergen 13; J. F. van Nleuwkuyk, Pieterskerkgracht 3a, nr Am sterdam. Nlc. Wltsenkade 32; B. W. A. Lu cas, Rapenburg 24, nr Dordrecht, Banka- straat 57; F. de Jong, Herengracht 100, nr Hoogezand-Sappemeer. J. Huitzlngstraat 31; F. J. M. van Oudenhoven. Kam. Onnes- laan 23, nr 's-Gravenhage. Wald. Pyrmont- kade 33* C. H. M. Rosdorff. Roodenburger- straat 59. nr Rijswijk Z-H, Jullanastraat 28:R. M. A. van Oudenhoven-Bernsen. Zoe- terw. Singel 100, nr 's-Gravenhage. Wald. Pyrmontkade 33; M. Swaak-Janssen, Olt- mansstr. 12. nr Oegstgeest. Leldsestraat- weg 3; J. J. Lubach-Franse, Hoflaan 55. nr Oegstgeest. Spaargarenstraat 25; A. A. E. van der Horst. Lage Rijndijk 96a. nr Noordwijk, Langevelderlaan 1; J. G. L. Hoogeveen, Joh. de Wlttstr. 42, nr Oegst geest, Van Cuycklaan 14; D. P. L. Koole, Mezenstraat 2. nr Utrecht, Bosboomstr. 1; J, M. H. T. Fortuin. Korevaarstr. 11c, nr Kerkrade, Bleyerheiderstr. 48. De burgemeester der gemeen te Zoeterwoude brengt ter openbare kennis dat op de secretarie der gemeente vanaf 1 juni 1961, gedurende twee weken, ter inzage is nederge- legd de van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland ontvangen ontwerp regeling tot wijziging van de grenzen der gemeente Leiden en omliggende gemeenten met de daarbij behorende kaart en toelichting. Gedurende een maand na de dag waarop deze ontwerp-re- geling en de bijbehorende stukken op de secretarie zijn nedergelegd, kan een ieder tegen de ontwerp-regeling schriftelijk bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland bezwaren inbrengen. Zoeterwoude, 31 mei 1961 De burgemeester voorn., DETMERS. Algemene vergadering van aandeelhouders op donderdag 15 juni 1961, te 11.30 uur v.m., ten kantore der vennootschap Ir. Driessenstraat 1 te Leiden, ingevolge artikel 13 der Sta tuten. Toegang op vertoon van aan delen. Punten van behandeling; 1. Belans-, Winst- en Ver liesrekening boekjaar 1960. 2. Verslag van de directie over het jaar 1960. 3. Benoeming commissarissen. De betreffende voorstellen liggen van heden af ter visie ten kantore der Maatschappij. DE DIRECTIE. HOGE PRIJZEN f 5000 4680 2000 18049 1000 5703 7046 8735 10623 10607 11963 12544 12792 15928 15973 15976 19375 400 1591 1781 3198 S19S 8566 126S8 200 2469 2517 2773 2821 4033 4272 4457 5622 5773 7387 7717 8271 9816 10513 11738 12043 12191 12327 13777 13796 15378 16570 17173 18262 18292 18796 19579 20004 PRIJZEN VAN 80.- 1039 317 334 387 423 448 538 592 599 721 783 997 2039 384 434 525 598 616 735 911 928 3004 213 283 356 364 558 619 677 741 781 4093 097 323 325 356 399 415 426 448 522 546 624 629 798 814 833 903 953 954 5061 167 215 241 343 476 532 557 652 824 6032 071 087 242 264 365 491 545 729 921 925 997 7289 586 597 601 610 712 785 853 856 911 931 935 949 8006 134 193 276 325 416 490 554 572 758 765 874 912 972 9023 091 306 503 539 561 646 919 990 100SS 089 222 238 433 510 625 626 816 873 916 1017 226 543 811 2021 438 685 830 8047 403 724 921 4015 246 652 5017 371 446 806 6022 274 483 660 819 7029 240 373 770 8039 245 456 615 840 9C38 221 399 811 19032 370 648 876 11007 273 495 757 12031 023 097 275 331 568 593 838 841 044 071 481 487 688 707 846 865 084 118 421 433 735 779 925 970 036 053 269 270 666 712 062 067 373 388 451 477 808 860 031 056 304 360 484 511 677 683 836 838 031 042 246 308 466 468 818 843 052 079 247 255 477 486 643 6-16 807 802 087 089 227 240 413 465 949 954 043 047 381 387 676 678 885 9-19 072 087 275 285 503 505 776 832 036 03S 113 117 361 376 601 604 847 850 094 126 514 557 708 715 867 902 120 125 478 490 784 788 981 080 110 290 297 714 754 074 177 393 407 506 541 870 893 067 072 375 380 513 521 688 699 897 926 086 094 319 327 490 537 883 889 090 092 292 311 803 510 660 691 935 965 115 137 243 268 467 528 125 135 398 471 630 683 861 903 156 248 562 571 719 723 915 211 231 536 577 811 817 140 204 219 493 494 535 727 735 802 937 974 354 408 415 620 626 658 738 760 778 239 241 285 604 620 622 837 839 917 163 183 &58 384 799 837 219 292 410 416 657 718 070 165 168 419 440 558 575 746 778 100 105 143 328 342 361 541 562 666 953 95-1 993 119 158 180 399 405 423 517 550 563 726 736 775 9000 146 169 180 313 338 340 593 634 655 184 202 423 549 934 307 316 423 443 721 734 997 188 193 442 452 600 626 808 817 149 176 363 370 693 718 997 998 199 203 432 448 602 606 776 805 195 212 352 396 786 800 158 179 187 224 249 255 305 390 399 443 446 481 483 591 706 717 721 821 852 871 875 978 987 999 088 102 137 139 162 198 245 298 322 346 380 405 459 -192 536 543 567 614 615 628 728 846 871 889 983 082 081 156 198 215 227 243 11206 215 254 315 426 627 642 768 914 972 12125 290 307 376 382 471 616 618 642 707 747 772 812 819 13090 149 280 454 589 957 14022 067 347 581 702 894 904 920 15018 054 071 081 082 218 296 584 603 608 651 718 870 992 16038 045 109 121 387 390 391 434 459 604 17105 244 491 636 716 719 728 798 846 902 958 975 18028 042 449 573 680 684 688 703 772 773 804 865 88S 18C75 170 174 336 411 445 482 705 737 S85 888 893 905 973 983 20109 132 294 375 504 651 819 850 910 967 21075 094 165 295 303 4-19 517 749 837 291 326 360 380 386 394 452 464 467 463 479 512 513 535 537 589 598 621 630 640 659 706 775 837 853 860 866 S7S 920 13044 069 071 197 201 212 442 488 489 667 676 686 885 939 140O4 039 079 357 399 428 658 698 716 972 15O60 061 080 259 273 300 475 546 548 772 854 859 972 984 16017 020 049 194 203 228 369 371 384 521 551 582 880 929 933 17025 040 138 280 299 333 479 489 509 625 677 684 847 854 999 18011 036 039 202 225 263 393 398 472 559 598 631 912 974 985 10055 116 132 267 302 326 524 528 529 728 747 793 20044 102 106 241 272 323 569 573 606 943 945 960 21018 047 073 383 409 474 641 652 658 815 852 864 075 103 119 126 133 159 161 229 246 267 314 422 430 433 539 549 552 563 599 615 656 687 704 718 723 778 816 865 092 203 249 266 303 323 338 462 50-1 514 583 613 619 641 742 749 837 872 902 90S 950 118 127 143 185 223 230 250 305 342 380 426 441 464 473 594 606 609 654 665 666 767 878 923 931 935 949 967 960 057 071 099 112 141 189 191 255 301 332 336 357 365 367 444 453 455 474 481 485 492 588 589 668 678 687 808 869 167 196 231 238 243 247 267 350 353 367 376 393 423 -167 523 536 553 581 593 595 624 721 739 758 805 827 832 840 043 057 072 104 128 177 180 291 293 314 319 322 356 385 485 507 508 514 517 523 528 632 685 729 755 851 867 891 140 141 190 196 210 228 233 331 332 335 363 435 467 470 598 624 650 657 670 697 718 794 799 812 821 907 962 107 116 137 171 212 228 234 377 389 417 432 437 447 480 759 761 8-19 864 876 902 942 178 287 321 351 358 367 382 493 505 511 516 578 5S6 606 696 722 753 762 773 810 813 884 890 941

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4