BOSCH MODERN SCHIP VO OR KATWIJKS VLOOT 9. Peek&Cloppenburg koelkasten Kappers kregen nieuwe status BELGISCHE VOLKSTELLING OP OUDEJAARSDAG Problemen overheidspersoneel herenmode-tip „Open weave" SP0RTSHIRTS Stakende studenten in Wenen hinder en president Kekkonen Hét meeit v&ékockte, hve/ik, Uv Hufiopd De eerste snelgoederentreinen gisteren uit ons land vertrokken Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 30 mei 1961 Vierde blad no. 30366 Totale omzet bedraagt thans 200 miljoen Gisteren heeft de Ned. Kappersbond ter gelegenheid van zyn 70-jarig be staan In „Bellevue" te Amsterdam een congres gehouden, waarop de voorzitter van de Bond, de heer F. J. Werner, o.m. wees op de totaal andere figuur die de kapper van thans is vergeleken met zijn collega 70 jaar geleden. Hy heeft een heel andere status in de maatschappij verworven. Patroons zowel als bedien den zijn een studie van hun vak gaan maken, wat zijn invloed op de ontwikke ling van het bedrijf niet heeft gemist. „Wy verheugen ons," aldus de heer Wer ner, „thans in een goed verzorgde vak opleiding. die wij samen met onze zus terorganisaties en de werknemersorga nisaties mogen leiden en beheren. De Stichting vakopleiding in het kappersbe- drüf geeft thans aan meer dan 5000 leerlingen onderwijs. In de vakraad voor het kappersbedrijf is voorts de basis ge legd voor een redelijk verantwoord loon- en prijspeil. Er zyn thans byna 11.000 onderne mers Un circa 14.500 werknemers, die zijn ondergebracht by 5400 werkgevers. De helft van de ondernemers werkt dus nog zonder personeel of uitsluitend met gezinsleden, van wie er eveneens rond 4000 in het bedryf werkzaam zyn. Op 5 mei jl. werd op het Bondskantoor het 5500ste lid-ondernemer ingeschreven. Veel meer dan de helft van de voor organisatie in aanmerking komende on dernemers is in de Ned. Kappersbond georganiseerd. Ruim 8000 personeelsle den werken by de leden van de Bond. De heer Werner nam aan dat by de Bondsleden nog 3000 gezinsleden mee werken, zodat de directie en indirecte invloed van de bond zich uitstrekt over ongeveer 17.000 mensen, die in het kap- persbedryf werkzaam zün. In totaal is dat aantal volgens de heer Werner ruim 29.000 of wel byna 30.000 mensen. Uit hem ter beschikking staande ge geven leidde de heer Werner af dat de totale omzet, die door het gehele kap persbedrijf wordt gemaakt, zeker 200 miljoen gulden bedraagt. Het totale loon dat in 1960 werd uitbetaald bedroeg 30 miljoen gulden. „Dat bedrag zal dit jaar door de afschaffing van het fooienstel sel veel hoger zyn aldus de heer Wer ner. Naar zün mening is met het ingaan op 28 november 1960 van het fooiloos loon veel mensen in en buiten het kap- persbedryf een groot plezier gedaan. „Na een half jaar praktijk kunnen wü", aldus de heer Werner, „tevreden zyn met het resultaat. Er is echter volgens zün mening nog één factor die nog niet ten volle medewerkt om het fooiloze loon voor 100 te verwezenbjken. Die factor is het publiek, dat er kennelyk moeite mee heeft een sleur te doorbre ken. De Bond zal op dit punt nog veel voorlichting moeten geven. In 1962 zullen de wereldkam pioenschappen van de Confederation internationale de la coiffure in Neder land worden gehouden. VERHOGING SALARISSEN HANDELSREIZIGERS Tydens de algemene jaarvergadering van de Nederlandse handelsreizigers vereniging NHRV, die in Eindhoven is gehouden, en waaraan door 150 afge vaardigden uit 30 afdelingen is deelge nomen, is het voorstel tot verhoging van de salarissen en opname van secundaire arbeidsvoorwaarden met algemene stem. men aangenomen. De algemene voorzitter, de heer P. H. van der Hoek, heeft het voorstel nader toegelicht. Hy zeide het Juist te vinden, dat er onderscheid wordt gemaakt tus sen handelsreizigers van 23 tot en met 27 Jaar en handelsreizigers van 28 jaar en ouder. Voor de eerste groep zouden de bedragen genoemd in de huidige re geling kunnen biyven gelden. Voor de handelsreiziger, die 28 Jaar of ouder zyn moeten de minima worden toegepast, zo als die gelden voor het verkopend perso neel in de groothandel in textielgoede- ren. Ten aanzien van de secundaire ar beidsvoorwaarden is voorgesteld: een minimumregeling van 15 werkdagen va kantie per Jaar, waarby als richtlyn de regeling 1960 van arbeidsvoorwaar den voor personeel werkzaam in de groothandel in levensmiddelen zou kun nen gelden, een minimumvakantietoe slag van 4 per Jaar van het garan tie-inkomen en een aanvulling op de uitkering krachtens de ziekte- of onge vallenwet gedurende 52 weken tot 100 De vergadering besloot voorts nog een contact te houden met de Nederlandse Vakcentrale. Hierna zal de positie van de NHRV in deze centrale opnieuw worden bezien. Zeebrugge petroleumhaven (Van onze Brusselse correspondent) Gisteren is het contract tussen de Sin clair Oils en de stad Brugge getekend dat van Zeebrugge een petroleumhaven zal maken. Zoals gemeld heeft de petroleummaat- als gemeld heeft de petroleummaat- schappü het plan tanks te laten bou wen met een totale capaciteit van 100.000 ton. Zy wilde echter eerst zekerheid hebben dat de haven van Zeebrugge toegankeiyk zou zijm voor schepen tot 50.000 ton en zy verlangde de bouw van een nieuwe aanlegsteiger en van een kaaimuur. Het Belgische ministerie van Open bare Werken heeft thans de verzekering gegeven dat deze werken zullen worden uitgevoerd en verscheidene kredieten zijn reeds formeel toegezegd. Nog dit Jaar zal met de werkzaamheden wor den begonnen. CENTRAAL COLLEGE MEDISCHE SPECIALISTEN In aanwezigheid van de minister van O.K. en W. mr. J. M. L. Th. Cals heeft de voorzitter van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering van de geneeskunst, de arts G. J. Noome uit Krabbendyke, gister avond in Amsterdam het centraal col lege voor de erkenning en registratie van medische specialisten geïnstalleerd. Dit college, dat in overleg tussen de re gering en de maatschappy tot stand is gekomen tengevolge van een wijziging in de regeling betreffende opleiding en erkenning van medische specialisten, gaat zich bezighouden met de erkenning van opleiders, opleidingsinrichtingen, op leidingsprogramma's en erkenning van specialisten. Tot nu toe geschiedde de regeling van deze materie in de privaat rechtelijke sfeer. Het Centraal College bestaat uit de volgende personen: gewone leden, be noemd door de medische faculteiten: prof. dr. M. Vink (chirurgie) uit Lei den, prof. dr. W. G. Sillevis Smitt (neu rologie) Lelden, prof dr. N. G. M. Orie (longziekten en tuberculose) Groningen, prof. dr. J. R. Prakken (huid- en ge slachtsziekten) Amsterdam, prof. dr. L. van der Horst (psychiatrie en neurolo gie) Amsterdam en prof. dr. L. A. M. Stolte (verloskunde en gynaecologie) Nümegen. Gewone leden, benoemd door het hoofdbestuur der Maatschappy Em. Bingen Nymegen (reumatologie); J. W. J. de Lalve (Utrecht (chixrur- Ïle); dr. C. L. C. van Nleuwenhuizen 'trecht (cardiologie); dr. R. Ruding Breda (chirurgie)dr. G. M. San Giorgi Eindhoven (orthopaedie) en dr. W. van Zeben 'sGravenhage (kindergeneeskun de). Als adviserende leden, aangewezen door de ministers van O.K. en W. en van Sociale Zaken en Volksgezondheid maken van het centraal college deel uit dr. A. J. Piekaar en Prof. dr. P. Mun tendam. In zym eerste vergadering koos het Centraal College tot voorzitter dr. C. L. G. van Nleuwenhuizen voorzitter van de Landelijke Specialisten Vereni ging. Als plaatsvervangend voorzitter werd aangewezen prof. dr. W. G. Sillevis Smit. NU 52 JEUGDHERBERGEN IN ONS LAND Tijdens een zaterdag in Utrecht gehou den büeenkomst van belangstellenden voor het Jeugdherbergwerk deelde de voorzitter van de „Stichting Nederlandse Jeugdherbergcentrale", dr. J. van Dis, mee, dat het aantal overnachtingen in 1960 495.000 bedroeg. Dit is ongeveer evenveel als in het jaar daarvoor. De heer Van Dis verwacht in verband met De Belgische regering heeft drie be- langrüke besluiten genomen. Het be ruchte artikel 132 sexties van het Wet boek van strafrecht zal worden gewy- zigd. Er zal 31 december een volks telling worden gehouden en op het de invoering van de vijfdaagse werkweek I gebied van de sociale huisvesting is nnn AanAmAn J n n 1 niTaraqAkiinivan Knclnf An lilt VAArlnniff flik ftltHp pHIpHft een toenemend aantal overnachtingen. In het eerste kwartaal van dit jaar telde men reeds 4000 overachtingen meer dan in dezelfde periode van 1960. Door de ingebruikneming van „De Duinark" in Noordwijk zün er thans 56 jeugdherbergen in ons land. De heer Van Dis stelde de vraag of de Jeugdherberg in deze tyd nog aanslaat bij de jongeren. Weegt de romantiek van stromatrassen wel op tegen modern comfort? Moeten wy vasthouden aan de regel dat alleen trekkers te voet of fiet sers welkom zijn in onze herbergen? Dienen wy ze niet open te stellen voor bromfietsers, scooterberijders en auto mobilisten? Zullen wy by onze gebou wen ook kampeerterreinen moeten in richten? Al deze problemen vragen de aandacht", zo zei dr. Van Dis. Tenslotte merkte hy op, dat de NJHC op de drempel staat van een nieuwe ontwikkelings-periode, nadat men in de afgelopen 16 jaar met succes heeft gewerkt aan de opbouw en conso lidatie. Salariëring-verzekering en arbeidstijd „Theoretisch zyn wy het allen hier over wel eens, dat de overheid een goed werkgeefster behoort te zijn. De een formuleert het zo, dat de overheid een voorbeeld moet zyn voor de particuliere werkgevers, een ander meent dat de overheid zich eenvoudig bij de goede werkgevers moet aansluiten". Zo heeft de heer J. ten Heuvelhof, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, o.m. gezegd in zyn openingsrede van het tweejaarlykse congres van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, dat vandaag, mor gen en donderdag 1 juni in Hilversum wordt gehouden. De heer Heuvelhof begon zyn rede met het bespreken van de werkwyze van het Ryksoverleg. „Naar onze wyze van zien worden de organisaties nog steeds veel te laat ingeschakeld. Dikwyis heeft men het gevoel, dat de regering te weinig oog heeft voor de rechtmatige verlangens van het overheidspersoneel", zo zei hy. Als voorbeeld van het niet goed func tioneren van het overleg noemde de heer Heuvelhof o.m. de definitieve ziek- teonkostenregeling voor het Ryksperso- neel, die reeds tien Jaar slepende is,en de uitwerking van een beoordelingsre glement. Ook regelingen betreffende de doegen- en onregelmatigheidstoeslag, lerzieningen van het bezoldigingsbesluit en aanpassing vap de Rykskindertoe- lageregeling zyn nog niet tot stand ge komen. Over de herziening van de pensioen wet beraadt men zich nog steeds. De gepensioneerden hebben vorig jaar wel een verhoging van hun inkomen ont vangen door het wegvallen van een deel van de korting op het A.O.W.-pensioen, maar een herziening van de.pensioen wet is nog steeds niet aan de orde ge steld. Vervolgens besprak de heer Heuvel hof de salariëring van het overheids personeel. Hy zei dankbaar te zyn over wat reeds is bereikt. Echter zal vol gens hem op korte termün gesproken dienen te worden over de verbetering van de salarissen van het overheidsper soneel en het personeel in dienst van volksgezondheid en maatschappelijk werk. De achterstand in de salariëring van de lagere en middelbare ambtena ren behoort ten spoedigste te worden opgeheven. Voorts besprak hy de wen selijkheid van onder meer afschaffing van de gemeenteklasse-aftrek, verdere verhoging van het percentage voor ver- dienstebeloning en vereenvoudiging van het bezoldigingsbesluit. Uitvoerig besprak de heer Heuvelhof de gang van zaken by de arbeidsver- korting. „De beslissing van de regering achten wy bedroevend. Het gaat ons by onze kritiek niet in de eerste plaats om dat ene uur werken meer, maar wel om het feit, dat wij nu met betrek king tot dit punt niet meer zo ongeveer „in het midden van de trein zitten". Nog pleitte de heer Heuvelhof voor een spoedige regeling van de salarissen van het verplegend personeel. Ook hier is het vraagstuk van de arbeidstijdver korting actueel. „Wij achten het van groot belang dat het verplegingsbesluit mede van toepassing zal worden op het personeel in de rust- en verpleeghuizen en by de bejaardenzorg". Het onderdeel sociale verzekering be sprekend zei de heer Heuvelhof, dat de voortdurende aandacht van de ambte naren gericht moet blyven op eigen regelingen. „Nadrukkelyk zouden wij in dit verband nog eens willen stellen, dat het overheidspersoneel niet gebracht be hoort te worden onder werking van de komende wet op de arbeidsongeschikt heid". Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat in de jaren 1959 en 1960 8110 leden werden ingeschreven en 7434 leden heb ben bedankt, zodat de netto stijging van het ledental 676 bedroeg. besloten dat voorlopig de oude criteria voor het betrekken van goedkope wo ningen van kracht blyven. Oorspronkelük was het namelijk het plan dat slechts personen met een be scheiden inkomen die woningen konden betrekkenHet artikel 132 sexties is na de tweede wereldoorlog in het Wet boek van Strafrecht opgenomen. Het is van toepassing op degenen, die voor hun houding tydens de Duitse bezetting werden gestraft en het opende de mo gelijkheid hun van allerlei rechten, zo wel familiale, burgerlijke als politieke te beroven. Er is door de achtereenvolgende re geringen steeds gedokterd aan dit ar tikel. Het Hof 'voor de Rechten van de Mens in Straatsburg heeft het zelfs onverenigbaar met die rechten ver klaard. Èen nieuwe tekst is thans voor advies by de Raad van Staten. Nog voor de aanstaande parlementaire va kanties zal het betreffende artikel dan door de volksvertegenwoordiging moeten worden goedgekeurd. Niet alleen zal op oudejaarsdag een volkstelling worden gehouden maar ook een algemene economische en een so ciale telling. Zoals de nieuwe regering in een regeringsverklaring heeft be loofd zal er geen talentelling worden gehouden. Dat laatste is vooral iets dat de Vlamingen na aan het hart ligt om dat zij die talentelling veroordelen. „Cojo" no-iron heerlijk koel Italiaanse zomerkleuren speciaal verlaagde *oensdagpriji 35 bijpassend weekend shawltje ÜÜilf 1.93 De Finse president, die op het ogen blik een staatsiebezoek aan Oos tenrijk brengt, heeft kennis gemaakt met de slechte toestand, waarin zich het hogere en middelbare onderwijs in Oostenrijk bevindt. Toen hij gistermiddag een bezoek wil de brengen aan de schatkamer In de Bof burg, werd de gemotoriseerde politie, die voor de auto van de Finse president uit reed, op de Ring door drieduizend stakende studenten tegengehouden. Langs een omweg kon de president met zijn gevolg tenslotte toch de Hofburg bereiken. Deze actie was natuurlyk niet tegen het Finse staatshoofd bedoeld, maar tegen de verwaarlozing van het onderwijs in Oostenryk en vooral tegen de beknotting van het culturele budget. Ten overvloede zullen de studenten zich nog schriftelyk by President Kek konen excuseren. De protest-optocht van de stakende studenten maakte diepe indruk, ook op de vele buitenlanders, die het huidige festival in Wenen bywonen. Nadat de stakers eerst de Ring hadden afgeslo ten, trokken zy naar de Weense Opera, waar zy op de straat gingen zitten en het gehele verkeer een tydlang stil legden. ZU wilden hiermee demonstre ren dat de regering biykbaar wel geld genoeg heeft om er een kostbare Opera op na te houden, maar niet om de basis te leggen voor de intellectuele toekomst van het land. Dit protest, dat door het merendeel van de bevolking en ook door de pro fessoren wordt ondersteund, is zo wel sprekend, dat de regering wel gedwon gen zal zyn, om maatregelen te nemen. Wanneer er ln deze troosteloze toe stand op de universiteiten geen veran dering komt, zyn de studenten van plan om collectief geen collegegeld meer te betalen. De rector van de Weense universiteit, prof. Kühn, verklaarde onder storm- Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8005 Advertentie Zweden en de EEG De Zweedse minister van Handel, Gunnar Lange zal by besprekingen ln Bonn op 5 en 6 Juni de mogeiykheid peilen van eventuele aansluiting van Zweden by de EEG. De Westduise mi nister van Buitenlandse Zaken Von Brentano, met wie Lange onder andere zal spreken, zal enkele dagen tevoren de Britse minister voor Europese Za ken, Edward Heath, ontmoeten. Hy ls naar Londen vertrokken om als voor zitter van de ministerraad van de EEG het antwoord van de zes ministers van Buitenlandse Zaken op de uitspraak van de Assemblee voor toetreding van Enge land tot de EEG over te brengen. Lange zal ook spreken met de West- duitse minister van Economische Zaken, Erhard, en mogeUJk met kanselier Ade nauer. Op de Zweedse ambassade in Bonn werd verklaard dat het voorbarig was te zeggen, dat Zweden van plan is tot EEG toe te treden. achtig applaus van de studenten, dat de wetenschap ln Oostenrijk niet ln overeenstemming ls met de hedendaag se techniek en de moderne vooruitgang, omdat de nodige hulpmiddelen, voor nam eiyk grotere en meer collegezalen, laboratoria en bibliotheken, ontbreken. De beknotting van het culturele bud get betekent voor Oostenrijk dat het al tijd achter andere landen aanhinkt. Vol gens de spreker kunnen de professoren niet toveren, zy zyn niet in staat, om inplaats van 50 nu opeens 3000 studen ten met succes op to lelden. Daarom eisen zy bovendien meer docenten en assistenten, die echter ook beter moeten worden gesalarieerd. Daladier uit de politiek Edouard Daladier, die in september 1939 als premier de oorlog aan Hitler- Duitsland verklaarde en een jaar daar voor in Munchen tezamen met Cham berlain de omstreden besprekingen met Hitier voerde, trekt zich uit de politiek terug. Hy is thans 77 jaar. Hij ver klaarde zich niet meer kandidaat te stel len voor verkiezingen die zondag worden gehouden voor de kantonnale raad van Avignon, waarin hy zitting had. Daladier is erevoorzitter van de Ra dicale Party. In de oorlog werd hy door Duitsers gedeporteerd. Kabinetsreorganisatie in Zuid-Vietnam In het kader van algemene hervor mingsplannen heeft President Djem van Zuid-Vietman een collectieve ontslag aanvrage van het kabinet aanvaard en een nieuwe regering gevormd. Het nieuwe kabinet is van twaalf leden uitgebreid tot vyftien. Er zyn drie nieu we, „coördinerende" ministeries gevormd. Een hiervan is speciaal belast met de economische ontwikkeling van het land. Het tweede nieuwe ministerie heeft tot taak de coördinatie van de veiligheid. (Van onze reportageredacteur) De eerste T.E.E.M.-treinen zyn gister avond met enig ceremonieel alt Neder land naar hun bestemming vertrokken. Om 22.21 uur gaf op het goederenem placement van Amsterdam-Water- De motortreillogger „Manan Ellen" KW 159, gebouwd op de werf van A. de Jong N.V. Scheepswerf en Machinefabriek te Vlaardingen-Schiedam, heeft zo wel een geslaagde technische als een succesvolle officiële proefvaart gehouden. Na de overdracht is het schip naar IJmuiden vertrokken om zich op zijn „maidentrip" voor te bereiden. Het schip heeft een lengte over alles van 43.80 meter: de lengte tussen de loodlyncn is 38.70, de breedte over de spanten 7.30 en de holte ln de zijde 3.95 meter. De voortstuwing geschiedt door een 16 cilinder 2 tact scheepsdieselmotor met een vermogen van 960 p.k. Het schip kan een snelheid bereiken van 111 a myi. Er bestaat de mogelijkheid het vermogen later op te voeren tot 1200 p.k. In de motorkamer vindt men 2 dynamo's, elk voor de lichtinstallatie, een zout- en een zoetwaterhydrofoor- installatle. de centrale verwarmingsketel cn een olieseperator. Het visrulm en de haringrulmen zyn geheel geïsoleerd en voorzien van een koelinstallatie. De wanden van het vls- uim zyn bekleed met aluminiumplaten. Het schip ls voorts uitgerust met radar, twee echoloden, waarvan er een te gebruiken is als „Asdic" en de ander ïltgevoerd ls met vlsloep. Verder vindt De Katwijkse vloot is weer verrijkt met een fraaie motortreiler. Een flink schip, dat trots zijn proefvaart maakte op de Nieuwe Waterweg en de Noordzee en dat een aanwinst betekent voor de N.V. Visserij maatschappij Insulinde fe Katwijk aan Zee. men er een „Decca" navlgatie-apparaat en een trackplotter. De schippershut is achter de radiohut aangebracht en voorzien van w.c, en douchecel. De bemanning ls onderge bracht ln een achtpersoonsverbiyf, 2 verbiyven van 4 personen en in een tweepersoonshut. Voor de bemanning is er een wasplaats, zyn er 2 douches en twee w.c/s. Alle verbiyven zyn voorzien van centrale verwarming. Het proviand- ruim Is evenals het visrulm geheel ge ïsoleerd en wordt ook automatisch gekoeld. graaf smeer, een vooraanstaand lid van de hoofdstedeiyke Kamer van Koop handel nogal onwennig het groene licht aan de T.E.E.M. nummer 10, waarvan de locomotief met de Nederlandse, Bel gische en Franse driekleuren was ge tooid. De eerste trein vertrok naar Pa- rys. Een van de Amsterdamse wet houders vertrouwde aan de goede zorgen van machinist Wallenaar een duur fo toboek over zyn stad toe, dat aangebo den wordt aan de voorzitter van de Pa- ryse gemeenteraad. Volgens de kleurige T.E.E.M.-dienstregeling zou deze snel- goederentreln vanmiddag om 1 uur op het Paryse goederenstation La Chapel- le arriveren. Een uur later gistermiddag werd met een overeenkomstige plechtigheid op het emplacement van Rotterdam-zuid de TE.E.M.-48 naar Bazel en Chlasso uit geleide gedaan. De Nederlandse Spoorwegen hebben met een klein feestje deze start van het Europese net van snelgoederentreinen in aanwezigheid van autoriteiten, be langrijke verladers en buitenlandse col lega's gevierd. De naam TEE M. Ls af geleid van de reeds bestaande T.EE., Trans Europa Express, waaraan de M. van marchandises (goederen) ls toege voegd. Om deze verbindingen te symbo liseren maakten de genodigden de rit van Amsterdam-centraal naar het goe derenstation Watergraafsmeer met de zojuist uit aangekomen T.E.E.-,Edel weiss". De TE.EM.-trelnen moeten bestaan uit zogenaamde S-wagens, die met 100 kilometer per uur kunnen rüden, zodat de gemiddelde rysnelheden dan ook niet onder de 85 kilometer per uur liggen. Ten tweede mag het oponthoud op elk Sensstatlon voor de douaneformalitei- n niet langer dan twee uur bedragen. Op deze wyze wordt de reeds snelle bestaande verbinding naar Duitsland, Zwitserland en Italië nog belangryk korter. Tot Bazel wordt een tydwlnst van drie uur geboekt en voor Chlasso bedraagt de tijdwinst zelfs zes tot elf uur. Voor Parys bedraagt de tydwinst 5 uur; hetgeen belangryk ls voor de treinen uit de groentengebleden in Noord-Holland en uit IJmuiden voor de vis. De Franse spoorwegen zullen 's morgens om negen uur aan de geadresseerden de komst van de wagens reeds berichten. Dit al les vormt nog slechts een begin. Zonder twyfel zullen verdere trajecten voor de T.E.E.M.-treinen worden geopend. Aan de opbouw van het net werken niet minder dan 18 landen, zowel voor als achter het yeeren gordyn, mee. Alle 550 los- en laadplaatsen van de Neder landse Spoorwegen, waaronder alle be- langryke havens, en de produktie- en consumptiecentra geven op deze treinen aansluiting.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7