Smit Röntgen N.V. Leiden bankwerkers bankwerker/ lassers afbramers machine vormers SURINAME wil de buitenlandse betrekkingen zelfstandig behartigen Uitzonderlijk goed Sempreeoncert boeide velen in de Lakenhal Glansrijke operette- uitvoering Toonkunst RONDE TAFELCONFERENTIE BEGONNEN Delegatieleiders gaven liun visie Succes voor bekwame solisten in Bach, Haydn en Franck De Zilveren Schaar'"' en Het geheim van de Hof maarschalk Kerkelijk Leven WERKSTER N.Y. HET MOTORHUIS enige onderhouds-monteurs EEN AANKOMEND VERKOOPSTER EEN LEERLING VERKOOPSTER EEN WONINGSTOFFEERDER EEN ACTIEVE JONGEMAN 551ste STAATSLOTERIJ 4e klas 10e llist 'H»»» aramis ISS! S& S3 Si729 737 799 814 876 ts ill Si ui 724 734 751 775 815 19£S 8S SS §58 £S 3» 414 Jt? 218 Sï DINSDAG 30 MEI 1961 Toen vice-premier drs. H. A. Korthals gistermiddag met een hamer slag de rondetafel-conferentie van Nederland, Suriname en de Neder landse Antillen punctueel op tijd geopend verklaarde, trad merkwaardig genoeg op het stuk der bedrijvigheid een anti-climax in. Tevoren was er de bij dergelijke gelegenheden grote drukte geweest, veroorzaakt door het personeel van de film- en televisie-journaals en fotografen, die .voorplaatjes" maakte van het plaatsnemen der autori teiten en de belangrijkste gedelegeerden. Ook was er een ruime belangstelling van de zijde der binnen- en buitenlandse pers. Dit alles speelde zich af in de aloude Trèves-zaal op het Haagse binnenhof, waarin weliswaar geen ronde tafel stond opgesteld, doch een groot carré in lang werpige vorm. Aan de ene korte zijde waren gezeten de Nederlandse premier, prof. dr. J E. de Quay, met aan zijn zijden de premiers van Suriname, mr, S. D. Emanuels en van de Ned. Antil len, de heer E. Jonckheer, naast wien de voorzitter der Nederlandse delegatie, drs. H. A. Korthals was gezeten. Aan de linkerzijde van deze „hoofdtafel" hadden o.a. plaats genomen de Antil liaanse ministers J. E. Irausquin en Isla. Dan volgden aan de lange zijdede ministers mr. J. M. A. H. Luns van Buitenlandse Zaken en mr. A. C. W. Beerman van justitie. Aan de lange rechterzijde hadden plaats genomen de Surinaamse minis ters A. J. Morpurgo, dr. J. Sedney, dr. ir. F. Essed en H. Shriemisier. Verder delegatieleden. den, zowel in nationale als internatio nale betekenis". Noodzakelijk De voorzitter van de Surinaamse de legatie, premier mr. S. D. Emanuels, formuleerde nog eens de wensen van zyn land, die tot deze ronde tafelconferen tie geleid hebben: „De verdere ontwik keling maakt het noodzakelijk, dat Su riname zijn buitenlandse betrekkingen zelfstandig behartigt. Voor de Neder landse Antillen behoeft niet noodzake lijk eenzelfde regeling te worden ge troffen. En een zelfstandigheid op dit Redevoeringen Na de opening in de prachtige zaal met haar kostbare schilderstukken, beeldhouwerken, met allegorische voor stellingen versierd plafond en rijk ge- stucte wanden gaf de voorzitter der Nederlandse delegatie die, tenzij door de conferentie anders zal worden beslist haar voorzitter blijft het woord aan prof. De Quay, na wie de drie delega tieleiders een uiteenzetting gaven van hun kijk op de thans begonnen gebeur tenis. De Nederlandse minister-president heette de aanwezigen welkom. Hij wees er daarbij op, dat een gesprek slechts tot aanvaardbare resultaten kan leiden, wanneer een zekere mate van overeen komst het uitgangspunt kan zijn. HU meende deze fundamentele overeenstem ming reeds op vier punten te hebben mo gen constateren: gelykheid van de de len binnen het Koninkrijk, hun verbon denheid met de Kroon, de wil en de bereidheid elkaar naar vermogen by te staan en te steunen en tenslotte de erkenning, dat de rechtsorde, die aan onze verhoudingen ten grondslag ligt berust op vrijwillige aanvaarding door de delen Tezamen met deze punten vormen vrUheid en verantwoordelUkheid het we zenlijke, wat wU willen behouden en waartegen de vorm slechts van betrekke lijke betekenis is. Dat mag er evenwel niet toe leiden de waarde van de vorm te onderschatten. Alleen de vorm kan namelijk tastbare gestalte aan de in houd geven. Niet opportuun De heer E. Jonckheer, premier van de Nederlandse Antillen, gaf te kennen, men er in zUn land de voorkeur aan geeft de economische grondslagen nood zakelijk voor het welzUn van de gehele Antilliaanse gemeenschap, veilig te stel len en verder uit te bouwen. „Wij zyn dan ook de mening toegedaan, dat een herziening van onze hoogste rechtsre geling op dit moment niet opportuun is". Desondanks heeft zU zich tot over leg bereid verklaard. „Een snelle beslissing is noodzakelUk" meende drs. Korthals, leider van de Nederlandse delegatie: „Want min of meer langdurige onzekerheid omtrent onze toekomst kan voor het welzUn van de drie landen niet anders dan schadelijk zUn. Even noodzakelijk is het echter terdege bewust te zyn van het geen een beslissend woord kan inhou- gebied sluit niet een nauw samengaan met Suriname met Nederland en de Nederlandse Antillen en omgekeerd uit. Suriname wil echter geen algehele onafhankelykheid en het verlangt de band met het Huis van Oranje te be stendigen. Suriname wil zeer nadruk kelijk, dat Koningin Juliana het hoofd bljjft van de regering van Suriname. Daar een uitwerking van deze beginse len tijd zal vergen, is de Surinaamse delegatie tevreden als op deze confe rentie een principebesluit wordt geno men". Om kwart voor vier sloot drs. Kort hals de openbare bijeenkomst die in besloten vergadering werd voortgezet. HM. de Koningin heeft in Paleis Soestdijk vanmorgen een aantal leden van de delegaties uit Suriname en de Nederlandse Antillen ontvangen. Het be zoek van de delegatieleden was verdeeld over enkele dagen. De ontvangen delegatieleden waren: uit Suriname: de ministers mr. S. D. Emanuels, A. J. Morpurgo, dr. ir. F. E. Essed, dr. J. Sedney, H. Shriemister en de statenleden J. A. Pengel, J. Lachmon, mr. C. Ooft, voorzitters van de grootste fracties. Uit de Nederlandse Antillen: de minis ters E. Jonckheer, R. J. Isa en J. E. Yrausquin. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrik, zn van K. A. Karstens en C. M. van Sprang; Robert Martlnus Antonlus, zn van A. M. Kabel en L. M. T. van Doorn; Johanna Maria Elisabeth, dr van C. J. van Leeuwen en E. J. van Dijk; Elisabeth Fre- derlka. dr van W. F. van Galen en L. Lür- sen; Willem, zn van P. v. d. Niet en E. P. de Vos; Johanna, dr van J. Marbus en C. Kwaadgras; Frederlk Anne, dr van Fr. van Delft en A. Ravensbergen; Sophia, dr van J. Springer en L. Stokkel; Petra, dr van K. Goudrlaan en G. Duljndam; Jacobus Ber- nardus Johannes, zn van C. Peters en M. Schreuder; Kees André, zn van H. Haas noot en L. v. d. Bent; Elisabeth Barbara, dr. van D. J. Mathot en E. B. Pont; Ca tharine Mary Féllx, dr van L. G. F. Faure en A. de Vrles; Franclscus Albertus Maria Antonlus, zn van A. J. H. Verberg en J. M. Molenaar; Gerrlgjen Theodora Johan na, dr. van C. A. J. Gros en G. Staken burg; Wilhelmlna Henrlette, en Constance Joanna, drs van F. Nauta en G. A. v. d. Toorn; Gerardus Johannes Anthonlus Ma ria, zn van C. van Lammeren en G. M. C. v d. Hoorn; Maria, dr van P. J. Schouten en K. Stellingwerf; Dirk Johan. zn van C. Kuyt en A. Imthorn; Marianne Mirjam, dr. van D. A. Smink en E. Hart. GETROUWD J. van de Vathorst en A. M. Strijk; L. W. Keekstra en M. F. Koning; C. Korpers- hoek en M. l'Ecluse; H. G. M. Thorn en T. E M. van Schagen; T. C. Kraak en M. C. van der Mark; A. L. A. Paardenkooper en E. Sedlak; K. I. Mechelse en A. van Ees; J. W. Schuijlenburg en M. S. A. W. van der Velden; W. de Keizer en H. van Rhljn. OVERLEDEN M. M. de Ruljter, 24 Jaar. eehtgen. van D. Marljt; J. Bontje, 45 Jaar, man; A. E. van Wijnen, 67 Jaar, eehtgen. van A. van Hove; H. Dorlandt, 82 Jaar, man; F. H. Mansveld, 38 Jaar, man. 9? Oergeestige Serenade van Frangaix Voor de zuiver musische wijze en vooral ook de zuivere geest, waar op het studentenmuziekgezelschap ..Sempre Crescendo" ons gister avond in de Pers van de Lakenhal, onder de intense aandacht van een talrijk auditorium, tegemoet getreden is, verdient het ditmaal hoge lof! Het was een avond waarop verheugende resultaten van ernstige studiezin, gepaard gaande met vergevorderd „kunnen" sympathiek- bescheiden gebracht, hoogtij vierden. Ook dirigent Blokbergen mag in deze hulde volop betrokken worden: niet alleen, omdat hij met inzicht een interessant programma samen stelde, ook omdat hij dit met groot enthousiasme ten uitvoer deed brengen. Vooropgesteld dient, dat hy een aantal prima solistische krachten tot zyn be schikking had. Met hen viel te „wer ken" en höe! Het was werkelijk géén kleinigheid wat deze avond gepresteerd werd. Wie waagt het zo dachten wij Bachs beroemd Vioolconcert voor twee violen en strykorkest in d moll, dat dooi de velerlei activiteiten van Krebbers en Olof een ieder bekend is, door amateurs te laten spelen? Met de twee vooraan staande werkende Sempre-leden L. B. A. van de Putte (le viool) en P. C. Reinoud (2e viool) kon dit gebeuren: wederom... en hóe! Ondanks de uiteenlopende toongeving van deze twee bekwame krachten, on danks het feit dat in de snelle hoekdelen niet alles feilloos klopte en zich in de motorische dynamiek wel eens een aar zeling openbaarde, bezat het geheel toch een niveau om trots op te zijn, met het Largo als hoogtepunt. Het verzorgd, wèl- EINDEXAMENS CH. KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool te Leiden zijn geslaagd mej. S. Barnhoorn te Sassenheim, de heer T. T. Bokma te Leiden, mej. J. Boot te Bodegraven en de heer J. W. Vodegel te Leiden. 1 herexamen. klinkend en accuraat spelende begelei dingsapparaat paste zich in weldadige harmonie aan. De keuze bleek dus niet te hoog gegrepen. Derde solist was de trompettist W. C.. de Jong, eveneens werkend lid van S. C. Hij blies het concert voor trompet en orkest van Haydn, onderscheidde zich door een voortreffelijke embouchure en sonore toongeving, fris en energiek was zyn aanpak. Hier en daar wankelde het wel even, maar ook dat kon slechts heel weinig afbreuk doen aan de uitnemende totaalindruk, het geheel gedragen door een warm-,.levend" en tintelend musi ceren van het orkest, speciaal in het sprankelende, virtuoze laatste deel, dat dan ook een herhaling ten volle waard was. Wie, gelyk solist De Jong overvloe dig deed blyken, als amateur tot een dergelijke hoogstaande prestatie in staat is, verdient een erepalm! Na de pauze een climax: het samen gaan van de C-Durleden L. B. A. van de Putte en H. R. van Gunsteren in César Francks verheven-geïnspireerd geschre ven cyclische vioolsonate: een der hoog ste uitingen van de Franse muziek! Hier is de verstilling aan de orde, naast odk dramatische expressiviteit. En ofschoon wü Van de Putte een grotere en meer expressieve toongeving hoewel op zichzelf glashelder gerealiseerd! had' den toegewenst, toch wist hy door zijn verfijnde, van aangeboren innerlyke distinctie getuigende voordracht, deze sonate in een prachtig licht te plaatsen. Bewonderenswaardig om als amateur naast de eigenlijke studie zulk een hoog niveau te kunnen bereiken. Zo ook zyn comparant Van Gunste ren: absoluut volwaardig partner met een warm toucher aan de vleugel, zich bij de violist meestal in groot evenwicht aanpassend. Beide executanten bleken de ware Franck-geest in zich besloten te hebben en het wezen ervan te kunnen uitdragen, zodat de toehoorders er gans van doordrongen werden. Een prestatie, welke ons in de geschiedenis van „Sem pre" nog lang zal by blyven! 55 Wie sprookjes verstaat, kent de geschiedenis, de mensen en zich zelf en daarom, wat Vader Tyd ook verslinden moge, niet het sprookje! De tinnen soldaat, het lelyke jonge eendje, de prins die varkenshoeder werd stelt geen wet ooit buiten de wet. Het sprookje blyft zolang er moeders bluven, en voor een gezonde geest in een gezond lichaam heeft het kind de romantiek ervan nodig, even hard als water en ais brood. Het wil verdrietig zyn, als Duimeliesje of Duimelotje, gevangen door de muis, die onder de klamme grond moet wonen om met de saaie mol te trouwen en dolgelukkig is, als een zwaluw haar ontdekt en bevrijdt en ze op zijn zwaluwrug mee mag naar een ver en warm bloemenland Een trouvaille tot slot! Jean Frangais, de man, die wy in het afgelopen seizoen als de eminente pia nist van het Jametkwintet leerden ken nen, schreef een in „boerse" styl gehou den, oergeestige en origineel geïnstru menteerde, vierdelige Serenade, waarin vooral de blazers met frappante trekjes verrassend voor de dag komen. Ritmisch moet het ganse orkest hier uitzonderlijk „op-z'n-tellen" passen, mogeiyke onge lukjes liggen voortdurend om de hoek. Maar S. C. wist deze grotendeels te om zeilen, slaagde er bovendien in, reeds voor een groot deel het illustrieve karak ter en de juiste geraffineerde kleur te treffen. Een humoristischer geval als dit, tel kenmale leidend tot hilariteit, had diri gent Blokbergen, in het bijzonder voor een studentenconcert moeilUk kunnen bedenken: het werd een biymoedige in terpretatie van een al even blijmoedige, kundig geconcipieerde partituur, waarin alle „eigen" Semprekrachten zich naar hartelust konden bewyzen, wat zy „waard" waren. Daarom zonder reserve hulde voor al het op deze avond gebodene. Dirigent Blokbergen kan er met een gerust hart op terugzien: zyn discipelen hadden het werkelyk vèr gebracht. Er is gelukkig nog een andere jeugd dan de „andere": één, die niet louter amusement zoekt, maar die bewust is van haar verantwoordelyke, dienende taak tegenover de serieuze kunst. Het gisteren eerst ten tonele gebrachte sprookje speelde ook om een Liesje, maar nu een doodgewoon boereliesje, dat zich teveel in de kabouter- en elfenwereld had verdiept en daarom een nachtelijk slippertje waagde naar het bos, waar zy de lijfelijke elfen ontmoette, maar ook de afzichtelijke kabouter Roodbaard die haar wegsleepte naar zijn hol. Dit be roert de elfenstaat, die nu het heil ver wacht van de fee Esmeralda. En Esme ralda verschijnt, belooft en houdt woord. Broer Hans krijgt van een vermomd oud vrouwtje een Zilveren Schaar en daar naar heeft onze stadgenote mevrouw Verhoef—De Vos, die de tekst schreef, ook het sprookje genoemd. De zilveren schaar doet haar goed werk, als Rood baard met de baard verward raakt in een struik, want met zijn afgeknipte baard verliest hij heel zijn macht en kracht. En al de rest is daarna feest! Allemaal eenvoudige en vertrouwde gegevens, naïef en de kindertoon wél- treffend, ongecompliceerd berymd in goed lopende verzen gegoten. Een toon tussen taal en muziek. En een toon, door onze mede-stadgenoot Henk Briër in een waarlyk prachtige muziek omgezet: melodisch duidelyk grypbaar en toch licht zwevend, modern en oeroud tegelijk met het waas van het ontydelyke dat bij een goed sprookje behoort, een ontijdelykheid waartoe een onbestemd blijvende harmoniek zo veel heeft bijgedragen. De grote, moeilijk uitbeeldbare, rol van een gemene kabouter vervulde een ongenoemde. Dit deed de klasseleidster zelf: Leny Stevens, die met een halve dag voorbereidingstijd zich had moeten inspelen, omdat de oorspronkelyke Rood baard waterpokken kreeg! Het werd een „creatie", perfect tot de kromme benen toe. Leny Stevens had al haar vernuft ge geven aan een vloeiende doorstroming van de taferelen, die zij tot een char merende natuurlyke eenheid samen voegde. Vondsten ontbraken niet. De groeperingen waren voortreffelyk, er sprak een bepaalde symfoniek uit de kostumering en de dansjes verliepen alleraardigst. Oor en oog kregen de kost. Het tweede stuk, „Het Geheim van de Hofmaarschalk", voor de oudere kinde ren, van L. van As op muziek van J. v. d. Wal. Ook hier bekende gegevens, maar alles conventioneler en minder poëtisch. Een verhaal van een bedrogen bedrieger, een ten leste ontmaskerde, de staat be stelende hofmaarschalk. De door hem ontslagen hofbedienden werden allen rovers, maar komen tenslotte uit recht vaardigheidsgevoel alles terugbrengen wat ze uit weerwraak hadden,gediefd. Houthakkers en elfen vormen een uit gebreide stoffage. Het stuk was wat ondoorzichtig en werd iets te massaal door de 97 mede spelers! Daarmee stond het beter in „De Zilveren Schaar", waarin maar 58 kin deren figureerden! Die tweede operette was ook meer op koddigheid uit, maar de charges die erbij behoorden zijn door de hofmaarschalk op kostelijke wyze uit gevoerd. HU had dan ook zyn welver diend succes. De operettes waren voorafgegaan door een optreden van het Muziekschool jeugdorkest, dat op absoluut verdienste lijke wijze een Sinfonia van Georg Lang uitvoerde, uitnemend aan de piano ge assisteerd door hun dirigent en directeur Henk Geirnaert. De operette-begeleidin gen lagen daarentegen in handen van Ada v. d. Bent, die vooral in „De Zilve ren Schaar" verrukkelijk pianospel heeft laten horen. Voor de vyfde maal had Leny Stevens nu haar operette-klassen geregisseerd en ter gelegenheid van dit jubileum sprak jhr. von Weiier als Toonkunst-voorzitter haar allerhartelijkst toe, een en al lof voor de wyze waarop zy met kinder materiaal zoveel byzondere resultaten weet te bereiken. Het ene na het andere bloemstuk werd haar aangeboden. Jhr. von Weiier schonk vervolgens Ada v. d. Bent een aandenken en een aan de ten tonele geroepen componist Henk Briër. De Schouwburg was geheel bezet. V. Dit was een der béste Sempre-avon- den, die wij ooit meemaakten. Dat de luisteraars het met dit oordeel eens zijn, bleek overtuigend uit het war me applaus, dat telkenmale opklonk en dat ook tot een herhaling van het eerste deel der Serenade geleid heeft, gelyk het laatste deel van de Francksonate even eens gebisseerd kon worden. Wy wensen „Sempre" geluk, ook om het feit, dat het op dit ogenblik beschikt over solistische krachten, wier artistici teit boven elke twyfel verheven is! H. NED. HERY. KERK Bedankt voor Drachten G. Juckema te Nijverdal voor Pernis (vac. J. van der Sar) (toez.) W. Verwey te Zevenhoven. Beroepen te Hensbroek c.a. J. B. Blom, kand. te Oegstgeest. Beroepen te Lop- persum G. Scheper te Naaldwijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Delfshaven (vac. H. J. Kouwenhoven) H. J. van Duinen te Zwijndrecht. Beroepen te Sint Jacobi Pa rochie H. Wijmans, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Hoorn D. N. Wouters te Monnlckendam. Aangenomen naar Maars- sen J. C. van Veen te Westmaas. EVANG. LUTH. KERK Aangenomen naar Rotterdam-Zuid (vac. wijlen A. J. Meijer) K. Bervelling te Edam Monnlckendam. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Nijverdal (2de pred. pl.) A. J. Buurman te 's-Gravenhage. Restauratie Nieuwe Kerk in Den Haag De Nieuwe Kerk aan het Spui in Den Haag, welk kunsthistorisch monu ment dateert uit 1656, dient te worden gerestaureerd. De kosten van' restau ratie worden geraamd op f. 800.000. Van rykswege wordt een subsidie ver leend in de kosten van die voorzienin gen aan de kerk, die als urgent moeten beschouwd. Ook de Provinciale Staten van Zuid-Holand verlenen een bydrage in de restauratie-kosten, hetgeen ook - krachtens een gisteren genomen be sluit. - door de Gemeente Den Haag zal geschieden. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) De generale synode van de Gerefor meerde Kerken (vrygemaakt) heeft tij dens de in Assen gehouden zesde zittings- week tot curatoren van de theologische hogeschool te Kampen gekozen de predi kanten ds. D. van Dijk (Groningen), ds. J. Hettinga (Harlingen), ds. J.van Brug gen (Assen), ds.D. Vreugdenhil (Zwolle), ds. H. Veltman (Zeist), ds. J. Meester (Amsterdam), ds. F. de Vries (Den Haag) en ds. W. Vreugdenhil ('s-Hertogen- bosch). DE VERENIGING DER NED. GROENTEN- EN FRUIT- VERWERKENDE INDUSTRIE Breestraat 81, vraagt een voor de avonduren. Aanmelden tussen 10—12 uur en 2—5 uur. vraagt en om mee te werken aan de vervaardiging van röntgen medische apparaten. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties: Herengracht 34 AANGEBODEN Heeft u timmer- of met selwerk? Ook alle reparaties. Vraagt prijs! Prins Frederlk - straat 4. Tel. 31218. Klein slaapkamertje aan geboden voor net persoon. Liefst meisje, b b.n.h. Brieven bur. van dit blad no. 4438 k. Te koop Jongensfiets. In prima staat, f 35.Kinder wagen f 20.. Nouwens, Schoolstraat 3, Oegstgeest. Opel Olrmpla bestelauto 1952. in heèl goede staat. Prijs f600.—. Leidseweg 422, Voorschoten. Helnkel scooter 1960, 6400 Km. gelopen, z.g.a.n. Maredorpsediwarsstraat 3, Lel den, Aangeb. Simplex bromfiets, met Berinl motor M 26, zeer weinig gebruikt, van f 444 - voor f300.-. Tevens lederen Jas, weinig gebruikt, van f 175 voor f95. Adres: Leliestraat 116, Leiden. B Wandelwagentje en zlOe te koop. In prima slaat. Te bevr.: w. Deljn>. Soembast/r. 69 Leiden. B Te koop Skoda Roadstar. Coornhertstraat 42, Lelden. B Te koop Helnkel scooter. Langebrug 91. Aangeb. Jonge hondjes en '-'-idelijk). straat 1 B Te koop prima motor, 250 c.c.. wegens aanschaf auto. Desk. onderzoek toegestaan. H. v. d. Doe, Leidseweg 342, Voorschoten. 8 2 j.dames bieden zich aan, v. werkz.h. te verrichten, in de avonduren. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4451 k. B Woonboot met ligplaats, 2 slaapkamers. 1 woonkamer en keuken. Le idee vaart. Llsse. na bij Hoenderpark. Prys f275. Ryndljk 142, V< >rlma staat, Te Voorscho ten. B Te koop scooter, merk Faka. In zeer goede staat. 2e Looierstraat 69. B N.S.U. snelbrommer met voortelescoop, nog geen Jaar oud, in prima staat. Te bevra gen: Presld. Steynstraat 8 a. (by Morsweg), Lelden. B Peugeot 403, in prima staat aangeboden. Stalllnga. Was- straat 4, Lelden. Tel. 24940. vraagt wegens uitbreiding van haar werkplaats: Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan ons adres: Morssingel 1B, mondelinge uitsluitend tussen 5 en 6 uur namiddag. INKOOP VAN: LOMPEN PAPIER en M ET ALEN Wy hebben plaats in onze afdeling textiel voor enigszins met het vak bekend. In onze afdeling woninginrichting voor (plm. 16 jaar) die In het vak opgeleid wenst te worden. Aanmelden dinsdag- en woensdagavond tussen 7 en 9 uur. VAN LEEUWEN, textiel - woninginrichting HERENSTRAAT 77—83 HOGE PRIJZEN ƒ5000 1680 4725 2000 13009 20123 1500 11038 19656 1000 5609 7511 11581 12187 14762 19102 ƒ400 1269 2139 2S82 ^906 8992 9418 14011 16101 20528 ƒ200 3S59 3933 5192 5268 20117 21389 2195310272 12Ö5? 12231 12391 13908 13965 14131 14180 15363 17434 18906 PRIJZEN VAN f9 1271 296 2022 041 392 728 3059 116 574 787 4117 125 625 668 5001 032 542 551 6002 029 811 858 1099 114 764 951 8004 042 715 9057 104 930 10054 109 11146 147 454 536 618 660 742 909 935 050 138 150 224 256 360 383 389 741 770 923 127 253 282 290 442 519 555 556 878 249 312 345 353 3S2 402 507 608 691 701 767 788 93S 943 961 973 103 228 252 281 353 439 510 535 651 782 8S3 133 156 177 267 370 522 650 684 917 123 268 351 399 671 740 756 759 061 086 136 317 436 659 670 693 393 443 494 548 635 693 818 824 12023 278 608 675 13053 137 14013 031 503 574 15023 024 405 432 16193 237 890 962 17169 191 883 18001 059 19216 225 855 864 20098 142 428 466 21069 134 746 867 306 339 417 482 522 582 583 603 713 945 164 377 477 487 593 647 736 964 095 116 151 226 2S5 302 387 467 685 699 802 846 852 890 916 093 122 267 291 326 360 373 402 466 659 7S0 833 894 912 914 347 397 437 534 630 643 673 714 365 462 646 652 667 711 732 760 239 381 769 863 931 321 327 369 377 398 410 764 827 897 932 184 239 268 327 341 403 406 427 579 626 676 813 858 961 247 445 529 541 601 687 709 718 1012 056 122 141 154 185 318 320 344 345 395 458 578 595 596 602 609 613 715 716 747 751 866 871 2067 081 097 161 185 196 312 323 463 466 490 504 683 691 700 751 754 769 935 939 974 3012 018 045 076 114 123 299 305 325 350 377 436 525 559 564 570 571 572 679 706 708 734 756 801 890 894 912 929 960 965 4017 021 025 068 075 127 295 304 305 316 329 348 412 460 583 584 606 628 752 777 783 821 844 877 5012 117 119 282 294 312 405 406 415 422 441 449 594 604 629 674 680 682 852 863 902 937 961 6019 037 039 085 112 143 214 215 246 253 287 293 432 435 454 467 469 485 565 627 667 678 681 721 847 998 7000 1020 051 061 070 104 147 2S2 305 343 359 362 369 534 558 582 604 614 623 784 845 920 930 939 958 8024 036 051 088 108 144 295 310 331 359 386 392 532 580 671 687 725 734 901 907 949 952 964 977 8019 037 039 058 080 149 341 387 403 426 461 556 751 '.56 775 836 849 865 944 951 988 1003S 041 046 101 137 145 363 374 396 398 447 461 612 623 645 652 681 698 965 11046 055 094 125 142 158 313 314 328 339 3-10 418 207 239 263 310 468 473 482 529 651 690 697 711 879 911 923 960 211 216 300 308 506 561 607 648 801 808 820 880 155 167 469 472 602 605 S34 S73 967 9T1 196 243 365 400 634 639 879 885 320 347 465 468 688 745 180 245 481 502 642 676 886 888 976 987 264 288 409 410 678 718 931 942 352 3S4 471 583 775 828 175 184 185 191 327 354 367 411 487 507 509 533 741 753 772 822 174 216 224 272 379 480 495 507 648 669 675 699 969 196 207 224 254 406 417 467 488 766 818 830 835 230 263 282 305 563 644 698 722 875 894 902 926 235 291 340 356 472 527 530 541 729 844 882 950 175 228 261 274 434 450 494 506 H? If HI If? 697 734 777 879 881 886 12014 025 033 067 077 109 129 147 192 195 258 304 406 437 438 459 469 478 530 571 El? 979 752 785 801 809 898 903 940 966 1S016 032 038 050 064 068 097 098 113 118 ï7ï 2i2 387 388 413 440 562 566 907 912 775 782 812 814 837 893 14032 075 199 218 253 267 296 372 376 400 2™ 459 463 528 547 560 582 588 623 £22 62° 645 646 664 669 682 708 718 774 870 928 933 978 15036 056 059 104 115 129 132 142 158 167 o?2 187 203 213 235 287 313 325 347 2Z2 272 2S2 450 468 493 518 535 545 581 607 619 625 657 660 671 736 747 763 774 790 807 855 867 871 882 899 925 948 955 IO?22 22? 118 173 198 209 257 271 320 324 407 439 443 475 486 529 548 552 581 600 ,,008 634 646 659 701 757 854 868 908 030 095 105 109 159 191 193 195 223 226 248 267 268 288 342 353 400 404 4^5 457 471 490 493 520 546 600 617 625 479 527 575 625 684 687 805 Fll 8Ï8 £>i 20001 056 120 125 173 208 235 251 301 314 322 324 325 333 384 465 48-1 488 5-10 543 353 556 559 588 624 627 659 67l 692 704 SI 768 771 798 825 882 "993 9® "8 0» 030 W8 063 065 076 080 oi ,!)7 200 207 225 234 265 272 1/Y7 339 357 394 417 436 450 512 525 552 568 588 605 611 679 697 785 816 858 955

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4