RIJNDIJK GEBARRICADEERD Laaiste nieuws NEDERLANDSE STUDENTEN VEROORDELEN APARTHEID A.W.H. Teeuwen werd op receptie heel hartelijk gehuldigd Meer deelnemers dan ooit aan Duivenvoordetocht Voorschoten L.D.-penning voor Steeds Vooruit II Leidse raad werkte zich in half uur door agenda heen MAANDAG 29 MEI 1961 Hedenochtend omstreeks half twaalf werd de Hoge Ryndyk nabij de Verdamstraat grondig gebarricadeerd. Een trekker met oplegger, waarop zich stalen balken met een gewicht van vele duizenden kilo's bevonden, trachtte op de weg te keren. Op het moment, dat de wagen dwars over de weg stond en de rijweg volledig afsloot, brak een van de achterassen van de oplegger. Waarschijnlijk door trekking in het toch al zeer zwaar belaste chassies op het moment, dat de achteras van de trekker in het verlengde stond van de oplegger werd de aehteras zo ongewoon belast, dat deze het met een luide knal begaf. Enige uren moest het verkeer over juist omstreeks het middaguur vrij drukke invalsweg van de Sleutelstad worden omgeleid. Tenslotte slaagde men er ln, met behulp van een zware kraan en een los onderstel het gevaarte aan de kant van de weg te plaatsen, waarna het verkeer weer doorgang kon vinden. Op de foto de volledig gebarricadeerde Hoge Rijndijk. (Foto L.D.—Holvast) Motie van de N.S.R. hedenmiddag aan de Z.-Afrikaanse ambassade aangeboden Rechten van de mens zijn in het geding De Nederlandse Studenten Raad, waarin alle erkende Nederlandse stu- dentencorpora vertegenwoordigd zijn, heeft hedenmiddag een motie aange boden aan de secretaris van de ambas sade van Zuid-Afrika, ln welke motie tot premier Verwoerd een protest wordt gericht over de apartheidspolitiek. De NSR stelde deze motie op op 26 mei tijdens een bijeenkomst in het clubge bouw van de Wageningse Vrouwelijke Studentenvereniging. De motie overweegt dat de politiek van apartheid in de Unie van Zuid- Afrika als discriminatoire politiek een schending van do fundamentele rechten van de mens inhoudt, dat de NSR op zijn nationaal congres 1960 te Woud- schoten verklaard heeft, als deel van de internationale studentengemeenschap zich medeverantwoordelijk te voelen voor de concrete verwezenlijking van de rechten van de mens, voorts dat de po litiek va napartheid zich onder meer manifesteert in wetgeving, die de vrye grondslag van het Universitair onderwijs aantast en dat de afkondiging van de Republiek op 31 mei a s. de huidige ge spannen situatie nog in ernstige mate dreigt te verscherpen. De raad veroordeeld de huidige dis criminatoire politiek in de Unie van Zuid-Afrika en de daaraan inhaerente beknotting van de vrije ontwikkeling van de student en bevestigt zyn verontrus ting omtrtent de inrichting van het ho- Sportparade één dag uitgesteld De Sportparade, die woensdagavond in Leiden gehouden zal worden, is één dag uitgesteld. Dit in verband met de televi sie-uitzending van de finale om de Europa-beker, die door de Nederlandse Televisie Stichting wordt overgenomen. De Sportparade begint dus donderdag avond om 7 uuh. GETUIGENISDIENST LEGER DES HEILS Ongeveer 400 stadgenoten hebben een aangename herinnering aan de eerste getuigenisdiens, die enkele maanden ge leden door het Leger des Heils in de Foyer van de Stadszaal belegd werd. Voor de, tweede getuigeninsdienst, die zondagavond gehouden werd. was de be langstelling nog aanmerkelijk groter, zo dat de grote zaal van „Den Burcht" te klein bleek om allen te bevatten. Aan deze bijzondere dienst werd medewer king verleend door de Zingende Zusjes Marry en Thea Verhey. Zij zongen hun evangelielederen in een frisse, blijmoe dige stijl en begeleidden zichzelf daarbij op de guitaar en de uklele. De indrin gende tekst van hun liederen, zo duide lijk door de mimiek der zangeressen on derstreept, maakte diepe indruk op de aanwezigen. De jongste en een van de oudste heilssoldaten gaven hun getui genis door en ook een der zingende zus jes sprak over het gevonden geluk in Christus. Het muziekkorps en de zang- brigade van het plaatselijke korps ver leenden uitstekende medewerking. Ka pitein Vermeulen sprak naar aanleiding van Johannes 10 10: „Ik ben gekomen opdat zij leven hebben en overvloed". Er werd met grote aandacht naar zijn toe spraak geluisterd. De kapitein streetf ernaar om een derde getuigeninsdienst in augustus of september te beleggen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 29 mei. Veemarkt. Totale aanvoer 2088. Vette koeien en os sen 1301; varkens 787. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwali teit): vette koeien 1310-345, 280-310. 250- 275 in ets per kg; varkens (levend gew.) in ets per kg 182. 179. 175. Aanvoer: vette koelen ruimer, handel: tamelijk; prijzen: extra kwaliteit boven no tering; varkens (levend gewJ groter, vlot iets hoger, zware varkens 197-162 per kg. ger onderwijs in de „tribal colleges" en spreekt de hoop uit, dat de Zuidafri- kaanse regering b(j haar optreden in de zich verscherpende crisis rekening zal houden met de afkeuring en bezorgdheid in de wereld. De raad draagt op deze verklaring ter kennis te brengen van de regering van de Unie van Zuid-Afrika en er overigens ruime ruchtbaarheid aan te geven. Hierbij wil de Nederlandse Studenten Raad premier Verwoerd erop wijzen, dat de Nederlands estudenten zich, vanwege de banden van gemeenschappelijke ge schiedenis en taal. op bijzondere wij"Ze betrokken voelen bij de problemen van de Unie van Zuid-Afrika. Daarom hoopt de Nederlandse Studenten Raade, dat premier Verwoerd aandacht wil schen ken aan deze gevoelens van zorg om trent de gebeurtenissen in zyn land. De motie was getekend door de heer L. G. Schimmelpenninck, President- NSR, oud-praeses van het Leidsch Stu denten Corps. Al vele jaren bestuurslid „De Eendracht" Penningmeester A. W. H. Teeuwen van de woningbouwvereniging „De Een dracht", die 35 jaar lang deel heeft uitgemaakt van het bestuur, is zater dagmiddag hartelijk gehuldigd. Dat ge beurde tjjdens een in de grote boven zaal van „Het Gulden Vlies" gehouden receptie. Behalve gelukwensen mocht de heer Teeuwen een aantal bloem- stukjes, fruitmandjes en andere ge schenkjes in ontvangst nemen. Namens de afdeling Zuid-Holland van de Nationale Woningraad feliciteerde de heer A. Goosen. Deze zei o.m., dat ,De Eendracht" mede dank zij het enthousiasme van de jubilaris succesvol heeft gewerkt aan de verbetering van de volkshuisvesting. „Het is bijna niet op te sommen wat U aan levensgeluk aan levensvreugde in deze stad heeft geschonken", aldus spreker. De heer A. J. Schoneveld voerde na mens de Federatie van in Leiden en omstreken gevestigde woningbouwver enigingen het woord. Ook deze spreker schonk in ruime mate aandacht aan de verdiensten van de jubilaris, wiens plaats in het bestuur straks zal worden ingenomen door de heer Teeuwen jr. De voorzitter van de woningbouwver eniging „Ons Doel", de heer A. C. v. d. Woerd, betrok in het bijzonder mevr. Teeuwen in de hulde. Het is niet mogelijk een goed verenigingsman te VOORSCHOTEN Rector Vester-toernooi In het Burgemeester Van der Hoeven- sportpark te Voorschoten werd het grote adspirantentoemooi om de Rector Ves- terbeker gespeeld, waaraan twintig elf tallen deelnamen. Er werd gespeeld op vier velden, de wedstrijden duurden 2x 10 minuten zonder rust. In pouleA speel den Altior, KRV, SVLV, Teylingen en VNL. De winnaar werd SVLV. In poule B: Alphense Boys. DOCOS, SJZ SVLV (b) en Weteringse Boys. De winnaar hier was DOCOS. In poule C DOSR, RUpwetering, SJC. Stompwijkse Boys en Warmunda, winnaar: Warmunda. In poule D: St. Bernardus, Foreholte, MMO, VVOA en VVSB, winnaar Fore holte. Na loting speelden SVLV tegen War munda en DOCOS tegen Foreholte. De uitslagen waren: SVLV-Warmunda 1-0; DOCOS-Foreholte 0-0. Na het nemen van een vijftal penalty's won Foreholte van DOCOS. In de winnaarsronde kwam SVLV te gen Foreholte. De zeer vele toeschou wers zagen een spannende wedstrijd, doelpunten werden er echter niet ge scoord. Het bleef 0-0. Onder ondraag lijke spanning werden toen strafschop pen genomen. Keeper L. van Bemme- len van SVLV werd de held van de dag. Liefst vier strafschoppen wist hij te ke ren. De Foreholte-keeper was minder gelukkig, er behoefden slechts twee strafschoppen genomen te worden om te constateren dat SVLV winnaar van het toernooi was. Bij verhindering van rec tor Vester reikte de heer Hogervorst, ere-lid van de N.K.S., de wisselbeker uit aan de elf jonge Voorschotenaren. SVLV HANDBAL-KAMPIOEN De dames van SVLV, afd. handbal, zijn gisteren kampioen geworden van de lste-klasse b. Zij promoveren automa tisch naar de districtsklasse. zijn wanneer de vrouw niet achter hem staat", zei hij. De heer B. de Klerk Wolters van de woningbouwvereniging „Eensgezindheid" bood felicitaties en een enveloppe met inhoud aan. De heer J. Gerritse ver tegenwoordigde de woningbouwvereni ging „Ons Belang" en de heren P. Piket en V. de Zeeuw spraken resp. als voor zitter en oud-voorzitter van de raad van commissarissen van „De Een dracht". Voorzitter H. van Weizen had de leiding van de bijeenkomst. Hij deelde mede. dat wethouder A. J. Jon- geleen bericht van verhindering had ge zonden, maar zijn waardering voor het werk van de Jubilaris op schrift had gesteld. WASSENAAR Padvinders slaagden voor het E.H.B.O.-diploma Een aantal leden van de padvinders- groep „Monties" heeft in de afgelopen maanden een cursus gevolgd in het ver lenen van eerste hulp bij ongelukken. De cursus kwam tot stand in samen werking met de plaatselijke Rode Kruis- afdeling, en werd gegeven door mej. A. de Bode en de heer C. W. Bachofner. Het resultaat was dat alle deelnemers slaagden voor het jeugd- EHBO-diplo- ma A. Zaterdagmiddag zijn tijdens een troepsamenkomst de diploma's uitge reikt door de secretaris van de Rode Kruisafdeling, de heer W. F. de Bree. Hopman C. A. M. Korbee sprak na mens de geslaagden een woord van Uitslagen duivensport Wedvlucht met oude duiven vanaf Fe*fcnier over een afstand van plm. 291 km. De vogels werden gelost om 7.30 met noordoosten wind. De Vriendenclub In concours 208 vogels. Eerste duif aan te 12.23.20. 1 W Vijlbrief; 2. C. Vlaardingerbroek3, 5. H. Mooten; 4, 8, 10. C. Castelijn; 6. J. v Duuren; 7. J Rietbroek; 9, 12. R. Pet 11. J. VinkenstiJn; 13. C. P. Gijsman 14. J. Klink; 15. L. Gijsman. De Rijnklievers In concours 224 vogels. Eerste duif aan te 12.24 20. 1. A. v. d. Drop; 2, 10. Chr. v. Pluym; 3, 7, 13. A. v. d. Hemert; 4. Lolkes de Bees; 5. T. Wassenburg; 6 M. v. d. Wilk; 8. N. Hoogervork: 9. P. v. Griensven; 11. H. Bonneur; 12. Reyerse-Borst; 14. A. G. Hólland; 15. A. Dubbelaar. De Bonte Duif In conoours 52 vogels. Eerste duif aan te 12.25.04 1, 2. 3, 6. 7. N. Oudshoom; 4, 5, 9, 10. Bink- v. d. IJssel; 8. P. Tasel. Bazaar „Westerkwartier" werd een groot succes Voorzitter A. van Polanen kan tevre- d en zijn. De in het clubhuis van de speeltuinvereniging „Westerkwartler" gehouden driedaagse bezaar, waarvan de opbrengst o.m. bestemd is voor de viering van het 35-jarig bestaan van de vereniging in 1962 en voor het reisje van de ouden van dagen in de komen de zomder, is een groot succes gewor den. Bij de sluiting van deze bazaar op zaterdagavond werd veel dank gebracht aan al degenen, die aan het welslagen ervan hebben medegewerkt. Over net aantal bezoekers is men best te spre ken. temeer omdat de verschillende ar tikelen wegvlogen. Meisjes stalen f 3000.- uit portemonnaies Geraffineerde roltechniek De politie in Utrecht heeft vier Utrechtse meisjes aangehouden, die de afgelopen maanden voor ongeveer f 3000, uit portemonnaies byeen hebben gerold. Zy hadden een bende gevormd met als leidster een 12-jarige scholiere, zy be lastte zichzelf met het rollen van de portemonnaies, de anderen, haar 14- jarig zusje en twee vriendinnetjes van 11 en 13 jaar, zorgden voor de aflei dingsmanoeuvres en de camouflage. De bende ging heel geraffineerd tewerk: in warenhuizen deden zy zich voor als behulpzame kinderen, by het uitzoeken van kleding en andere artikelen waren zy het die de koopwaar aanprezen, met de woorden: „Dit is een mooie" en „die moet u nemen". Vrouwen, die hun tassen even op de grond hadden gezet, waren voor het raffinement van de bende ook niet vei lig. Een van de meisjes knielde dan zo genaamd voor het vastmaken van haar schoenveters neer en haalde intussen de portemonnaies uit de tas. Vooral het 12-jarige meisje was bUzonder op de hoogte met de roltechniek. Zy presteer de het zelfs op een drukke oversteek plaats aan het Vreeburg portemonnaies tepakken te krijgen. Zy ging dan dich naast iemand lopen, drukte zich op een gegeven ogenblik tegen het slachtoffer aan en maakte zich meester van de portemonnaie. De meisjes gingen vaak direct na school aan het werk en kwa men dan niet voor half elf 's avonds thuis. Het verplaatsen kostte de bende geen moeite. De kinderen stalen gewoon een fiets, hielden die een paar weken on der haar beheer en zetten hem in ver band met een eventuele verdenking op een andere plaats. Acht fietsen werden op deze wijze gestolen. De zaak kwam aan het rollen toen een 17-Jarige scho liere uit Vreeswijk aangifte deed van het rollen van haar portemonnaie uit een winkel aan de Lange Viestraat. In de winkel zwierven vier meisjes rond, die de grootste moeite deden, haar een jurk aan te prijzen. Voor alle zeker heid lette zij eens extra op haar porte monnaie. Toen zij met een jurk de kleedcabine inging, bleek deze echter toch te zyn verdwenen. De meisjes ook. By de aangifte, herinnerde een van de rechercheurs zich een 12-jarig meisje, dat al eens door de politie was aan gehouden in verband met een diefstal van een portemonnaie. Dit meisje werd daarom aan de tand gevoeld en viel al spoedig met haar bendeleden door de mand. Het viertal is in verzekerde be waring gesteld. Naar alle waarschyn lijkheid hebben de kinderen de drie duizend gulden opgemaakt aan snoep en reisjes, o.a. naar Amsterdam. Open-Deur-bijeenkomst De Leidse Hervormde Gemeente zal morgenavond in het kader van haar Open Deur-werk een openbare bijeen komst houden in het Kooi park. Men zal een toespraak van dr. P. L. Schoonheim kunnen beluisteren, getiteld: „Laat U zich zo gemakkelijk vangen?" De meeste tyd zal op deze by eenkomst worden besteed aan samenzang, met be geleiding van de Christeiyke Muziekver eniging „Concordia". De Hervormde Ge meente nodigt medechristenen van alle richtingen uit om de geestelijke liederen mee te zingen. dank tot de instructrice en de instruc teur en bood een attentie aan. De on der-districtscommissaris, de heer J. G. Molyn wenste daarna de leden van de groep geluk met het behalen van het EHBO-insigne, dat een van de mooiste insignes ls, die de padvindery kent. De namen van de geslaagden zyn: mej. E. Quak, W. R. van Velzen. J. Houtkamp, Ronald Snelleman, Frederik Durieux, Ronald Veurman, Johan Car rière, Hans P. de Boer, Dennis Veur man, Matthys Spoor, Anton J. Bouw- hof, J. Couzijn en Lodewijk Quant. De zevende „Duivenvoordetocht", die zaterdag door de „De Zwervers" te Voor schoten onder auspiciën van de AWB- ZHWB ten bate van de vereniging „Pro Joventute" werd gehouden, heeft veel succes geboekt. Ruim duizend wandel sportliefhebbers (sters) startten zater dagmiddag by het Gebouw v. Chr. Be langen om over 10, 15 of 25 km via een prachtig parcours o.m. door de Ko ninklijke landgoederen „De Drie Hor sten" hun sportieve wandeling te maken en aldoende tevens een bydrage te leveren voor de doelstellingen van „Pro Joventute". De 36 deelnemende groepen een recordaantal werden onderweg beoordeeld door een speciale jury. Uitvallers waren er niet. zodat alle deelnemers (sters) in aanmerking kwamen voor de „Duivenvoorde-medail le" of het zilveren jaarcyfer. De tocht droeg ditmaal wel een byzonderkarakter. daat Prins Bemhard als ereprijs een zilveren legpenning had geschonken De ze koninklijke prys werd gewonnen door „Z.U.T.", de wandelgroep van de Stich ting „Hulp cn Heil" te Leldsendam voor de meest sportieve prestatie, die deze groep zaterdag leverde. Voor de tweede opmerkelyke prestatie zorgde de onlangs opgerichte „onder-af- deling-gymnastiek" van de WSV* „De Zwervers" (Voorschoten), die by deze tocht voor het eerst meewandelde en onder leiding van mej. D. v. d. Kwaak beslag wist te leggen op de eerste prUs (wisselbeker-winkelcombinatie) op de 15 km afstand. Alvorens de uitslagen bekend te ma ken en tot de prijsuitreiking over te gaan, dankte de heer C. Fortanier, lid van de sportraad, alle deelnemers!sters) voor hun sportieve bydrage tot het wel slagen van deze tocht. Het muziekge zelschap „Sint Laurentius" zorgde voor gezellige muziek. De uitslagen waren als volgt: 10 km afstand: 1ste prijs (wisselbe ker en ver. beker), Gymm. ver. „De Zwervers" (Voorschoten); 2de prysW (legpenning-LD), Steeds Vooruit II". Den Haag; 3de prys lauwertak),WL „V.I.O.S.", Sassenheim; 4de prijs (Leg penning-Binnenhof), „S.VXi.v.", Voor schoten. 15 km afstand: lste prys (bekei) Politie-groep, Ryswyk (ZB.)2de prys II, Den Haag: 4de prys (lauwertak» .D-I O.", Noordwijkerhout. 25 km afst.1 lste prys (Wisselbe- ker-NLC en ver.-beker), „D.E.S." II. D.E.S,", Den Haag; 3de prijs (lauwer tak), „Zurich", Den Haag. ƒ650.000 voor nieuwe stoomleiding S.L.F. Voor de behandeling van een agenda, waarop behalve enkele benoemingen slechts dertien merendeels weinig in- grypende voorstellen voorkwamen, was de Leidse raad hedenmiddag byeengeko- men. In verband met vakantie van de voorzitter stond de vergadering onder leiding van wethouder J. C. van Schalk. Bovendien bleef deze middag de stoel van de wethouders, de heren mr. J. Dry- ber en S. M. Stolp leeg. De benoemingen hadden tot resultaat, dat de vacature van mevr. mr. B. G. von Meyenfeldt mevr. A de Diev. d. Berg werd benoemd tot lid van de Raad van bestuur van de Stichting tot exploitatie van Bejaardencentra, de heren drs. J. J. Prevoo en drs. D. Eringa tot leraar van het Rembrandt-lyceum, mej. C. Glaser tot onderwyzeres aan de Karei Door- manschool en de heer F. S. Vermeulen tot leraar vaktekenen in tijdeiyke dienst aan de Gem. Bedryfstechnische school. Eervol ontslag werd verleend aan de heer G. D. M. de Zwaan, onderwyzer aan de Jan Ligthartschool, aan de heer D. Haayman. idem aan de Lorentzschool en aan de heer H. van Wageningen, leraar aan de Gem. Bedryfstechnische School. Ingetrokken werd de benoeming van mej. A. Kooistra als onderwyzeres aan de Jan Ligthartschool. Mej. Kooistra had B. en W. te kennen gegeven deze benoe ming niet aan te nemen. In het belang van de volkshuisvesting werden deze middag aangekocht de per celen Waardgracht 47 en 145 en de per- VIER KINDEREN UIT DE VLAMMEN GERED Buren ontdekten zaterdagavond laat dat er brand was in de achterkamer van een benedenwoning aan de Fyen- oordstraat te Rotterdam. Met voorby- gangers drongen zy de woning, die vol rook stond, binnen. In de voorkamer sliepen de vie£ kinderen re(sp. 2, 4, 7 en 10 jaar) van de bewonders, de fami lie W. J. Draat. Men wist hen onge deerd naar buiten te brengen. Drie van de redders, de gebroeders Ponse uit de De Ruyerstraat, 20 en 22 jaar oud, en de 18-jarige J. Wy- nandts uit de Tulpstraat, liepen schade aan hun kleding op. Een van de ge broeders, die zijn jasje had uitgetrok ken en aan onbekende ter bewaring had gegeven, vermiste daaruit twee bank biljetten van f 10.-. Toen de brand die waarschynlijk door oververhitting van de haard is ontstaan, werd ontdekt, wa ren de ouders by bovenburen op visite. De achterkamer brandde gedelteiyk uit. De schade wordt op ongeveer f 5.000.- geschat. De brandweer heeft de brand met een nevelstraal geblust. (Deze pag. is gedeelteiyk gecorrigeerd) celen St.-Jorissteeg 26 t<m 32 voor een totaal bedrag van f. 23.100. Akkoord kon de raad ook gaan met het voteren van een bedrag van f. 650.000 voor de aanleg van een leiding van stoom door de SX.F. Op een vraag van de heer Den Dub belden tP. v. d. A.) of er ln de toekomst ook geen stoom aan flatgebouwen kan worden geleverd, antwoordde wethouder Jongeleen, dat dit grote financiële offers vraagt. HIJ zou het echter wel toejuichen Indien dat ln de toekomst geschiedde. Voor de plaatsing van een nieuwe ter reinafsluiting t.b.v. ..Endegeest" c a werd een krediet vim f 8 900 beschikbaar ge steld. Op alle overige door ons reeds gepu bliceerde voorstellen, werden zhi. goed gekeurd. Aan hei einde van de ïitting vroeg de heer Plena nog om een pre-advies van B. en W. naar aanleiding van het inge komen schryven van de Plantsoenbewo ners inzake de Vebo-tentoonstelling. Wethouder Van Schalk deelde mee. dat geen pre-advies is te verwaehhten. aan- geiien B. en W. de indertijd door de Leidse raad Ingediende motie naast zich neer hebben gelegd. B. en W. waren hier toe gedwongen omdat de voorbereiding reeds te ver was. Hierna volgde sluiting der vergadering, welke slechts een half uur ln beslag had genomen. BEURSOVERZICHT Philips hoger Amsterdam, 29 mei. De stemming voor de Internationale waarden was vanmiddag licht verdeeld. Philips opende op 1077 circa 9 punten boven de vorige slotkoers. De betere stemming voor deze aandelen was toe te schryven aan de gepubliceerde eerste kwartaalcyfers 1961 van het concern. Hoewel de resultaten voor genoemd kwartaal minder waren, vergeleken by die van het eerste kwartaal 1960, vielen deze voor de beurs toch nog mee. Vrydag J.l. nabeurs, toen de cyfers bekend wer den gemaakt, volgden hierop onmlddel- ïyk dekkingsaankopen alsmede lichte buitenlandse vraag. Er werd vrydagavond een hoogste koers van 1100 bereikt, tegen een slotkoers 's middags op 10684. Later op de avond werd 1087 gedaan. Vanmid dag werd geopend op 1077 waarna de koers daalde tot 1072. De aandelen ver- Heten de markt op circa 1075. De handel was kalm. De maatschappij Hollandse Signaal Apparaten keert over 1960 een dividend uit van 12% 124% (10 Philips is voor ruim 90% eigenaar van deze maatschappy. In verband met het feit dat Wall Street vandaag en morgen, wegens Me morial Day, gesloten blijft, kon de arbi trage niet veel uitrichten. ParUs en Ame rika hadden, belangstelling voor Philips- Aku opende op by na 470 by na 2 punten boven de vorige slotkoers doch sloot nau- weiyks pryshoudend. De Ver. Glanzstoff (dochtermaatschappij van het Aku-con- cern) keert over 1960 een dividend uit van 14 (13) Unilevers bleven op 856, na 854, onveranderd. Hoogovens 8 pnt. lager op 1113. Als gevolg van aanbod ln Stockdividenden alsmede de lagere koers van vrydag in Wall Street noteerden aandelen Kon. Olie op f 126, circa f 2 lager. In de Scheepvaartsector heerste een iets lagere tendentie Hierop vormden aandelen Van Nievelt een uitzondering met een koerswinst van circa 2 punten op 15914. Van de cultures werden certifi caten Deli lager geadviseerd. Staatsfond sen waren aan de zwakke kant. Aan delen Kon. Zout en Van der Grinten werden lager geadviseerd. Aandelen Grootbanken prijshoudend tot iets hoger. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 29 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000,— Vorige Slotkoers koers v. beden Ned. '58 44 103ft 102ft Ned. '59 44103ft 102 ft Ned. '60-1 44 103ft 102ft Ned. '60 II 44 103ftj 102ft Ned. '59 44 101H 101 ft Ned. '60 44 101 fi 1014 Ned '61 44 101H 1014 Ned. '53 3% 994GB 994 Ned. Grtb. obl. 34 84*4 85 GL Ned. '47 3 4 85ft 95ftGB Ned. *51 34 984 984 Ned. '53 I-n 34 96 4 964 Ned. '56 34 964 964 Ned. '48 3 4 93 4 924 Ned. bel. cert. 34 924 Ned. '50 I-II 34 93 93 Ned. '54 I-II 34 934 934 Ned. '55 I 34 934 93 Ned. '55-11 34 94% 944 Ned. *37 3 944 944 Ned. Grtbk. obl. '46 3 94% 944 Ned. doU. ln. '47 3 91 914 Ned. Inv. cert. 3 lOOftGL 994GD Ned. 62-64 3 1004 100ft Indië *37 3 99H 99(1 Indië *37 A 3 964 964 Ned. won bJ. *57 6 Ill G D 1104 Ned. won.bJ "58 4 4 102ft 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1174 117 Ver. HVA-my1354 1344GB AK.U 468 4 467 GB Dell My cert165.50 162.50 Hoogovens cert1121 1107 GB Philips gem bez. 1068 4 1073 GB Unilever cert856 8544 Dordtse Petr584 $92 Kon. Petr (50 (20) 128.10 126.10 Holl. Amer iyn 167y4 166% Java China Paket 183 183 KX.M92.10 92 Kon. Ned. Stoomb 208 206 4 Kon Paket My 174 4 1724 Stoomvaart My Ned 1984 195 Nievelt Goudr cert 1574GB 159 GB v OmmereD cert 338 345 Kon Rott Lloyd... 1644 163 Ned Scheepv Unie 1684 1674 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 97% 97 idem '48 (34) 97% 97 R'darn *62-1 (44) 1024 ld ld "37 I-n (34 97 Z.-Holland '55 44 101 Bankwezen Bank N. Gem. "58 5% 106% 106% ld. N.WH. *52 (4%) 101% BVG rspbr f.600 185 185 BVO rspbr *52 1464 1464 Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng *51 93 4 934 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam *53 3 1084 A'dam ïl I 24 914 914 A'dam '56 I 24 84% 84% A'dam *56 II 24 96 96 A'dam '56 m 24 96 96 Eindhoven *54 2 4 83 84% Enschede *54 24 86 84 4 Den Haag '52 I 24 95 Idem II 24 98% R'dam *52 I 24 954 95 Idem II 24 96 964 Idem *57 24 101 101 Utrecht *52 24 94% 924 Z.-Holl. 1957 24 99 98% Zuid-Holland *59 24 103 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietln■tellingen Robeco 254 254.50 Amst. Bank 3984 3984 Cultuurbank 32% Holl. Bank Unie eert 223 224 Ned. Handelmy. 330 330 Rott. Bank 3984 390 Twentsche Bank 333 334 Senembah530 530 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn670 682 Berkei's Patent (VJ 363exd. 365 Borsumy. 414 42% Calvé Delft eert 880 875 Electrolasmy 400 Kon. Pap v. Gelder 4194 415 Kon. Ned Grofsm 184 L 181 Holl. Constructie 540 515 exd. Ing. bur. v. BouwniJv 310 305 L Internatlo 177 178 Int. Kunstatoff. Ind 80 80 B v. Kempen en Begeer 139 142 Leidse Wolspinnery 669 4 669 4 MUller en Co. NB 574% 572 Ned. Kabelfabr. 691 681 Philips pref302% 300 Rott. Droogdok My 585 589 Sikkens Groep 890 880 Ver. Touwfabrieken 882 380 Walvisvaart 105% 1054 Wernlnk's Betonmy 198 199 4 Wilton Fe yen oord 300 300 Van wyk en Heringa 140 139% Zaalberg 156 Mynbouw en petroleuro BUI ton 2de r. 538 534 Kon. Petr. ((.20) 130.— 129.— Amertk. (ondsen Canadian Paclflo R 26% 26% Intern. NlckeJ78 77% Anaconda 62ft 63 Bethlehem Steel48 48% Cities Service 55% 56% Genera] Motore 44 44% Kennecott89 Va 90 Republic Steel 634 64% Shell Oil 42% 42 Union Pacific 32(| Un. States Steel 88% 89%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7