Braassem was bladstil Leiden en Amersfoort delen winst drie-stedenstrijd met Delft Rebellen gestraft RubberbaV Boston springt 8,24 meter AZ en PC won bij lieren De Robben bij dames Terrier Ar ie van Houwelingen won in Olympisch stadion MAANDAG 29 MEI 1961 Niet uitslag maar sfeer bepaalt het succes 111 Veel complimentjes voor Sportstichting (Van een onzer redacteuren) De in verband met het zilveren jubileum ditmaal door de Leidse Sportstichting georganiseerde jaar lijkse sportieve stedenstrijd tussen Leiden, Amersfoort en Delft heeft zaterdag gedeelde winst voor Leiden en Amersfoort opgeleverd. Nadat op de tien fronten de kruit damp was opgetrokken, bleek dat deze steden 21 punten verzameld hadden, terwijl Delft op 18 was blijven steken. Maar het zou bepaald voorbarig zijn, daaruit te concluderen, dat sportieve krachtverhouding tussen Leiden en Delft inderdaad in evenwicht was, want bij zo'n ontmoeting is nu eenmaal de sfeer meer bepalend voor het succes dan de uitslag. Dat blijkt uit verschillende feiten. "Bij het samenstellen van het Leidsekorfbalteam b.v. heeft men tevo ren hevig gewikt en gewogen, die zou worden opgesteld om het overwicht niet al te sterk te doen zijn. Dat de Leidse vertegenwoordigers desondanks aan het langste eind trokken, doet aan het prin cipe niets af. En zo kon het ook gebeu ren, dat in de sportschool Luiten, waar de judoka's elkaar troffen te elfder ure een aantal Leidenaars moest worden op getrommeld, die de gasten partij zouden geven. Eigenlijk verdienden de Sleutel stad daar een dikke nul, maar op de uitslag kwam toch een derde prijs en dus één punt te staan. Wat dat betretf kwam de balans ech ter weer in evenwicht bij de ensemble turnoefening, want hoewel Amersfoort daarbij geen volledige ploeg kon forme ren en buiten mededinging meedeed, werd ook daar een derde prijs en dus 1 punt toegekend. Ned. militair elftal verloor van Turkije In het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap te An kara heeft Nederland gisteren met 10 van Turkije verloren. Het beslissende doelpunt was een Turkse gelukstreffer in de 25ste minuut van de tweede helft, welke via een Nederlandse voet tot stand kwam. De ontmoeting GriekenlandFrank rijk leverdè winst voor de Grieken op: 3—2. De stand luidt thans: Turkije 2 Griekenland 2 Frankrijk 2 Nederland 2 2—1 4—3 34 1—2 Woensdag a.s. worden de laatste wed strijden gespeeld. Nederland komt dan uit tegen Frankrijk; Turkije tegen Grie kenland. De nummers 1,2 en 3 gaan over naar het eindtoernooi, dat in Korea moet worden verwerkt. Het is echter lang niet zeker, dat dit eindtoernooi ook inderdaad zal doorgaan. Verrassing in Wenen Oostenrijk klopt Engeland niet 3—1 Oostenrijk heeft zaterdagmiddag voor ruim 90.000 toeschouwers in het Prater Stadion te Wenen het Engelse voetbal team, dat sedert 8 oktober jL in acht interlands ongeslagen bleef, een verras sende nederlaag toegebracht. De Oos tenrijkers zegevierden met 31. By de rust was de stand 21. De Engelse nederlaag is ten dele te wijten aan grove fouten van de verde diging. Al in de tweede minuut strafte linksbinnen Hof zo'n fout af (10>. Wel scoorde Jimmy Greaves, de briljante Engelse binnenspeler, na een kwartier de gelijkmaker, doch de Oostenrijkse rechtsbuiten Nemec zorgde er toch voor dat zyn ploeg bij de rust een 21 voor sprong had. Een tiental minuten voor het einde van de ontmoeting scoorde linksbinnen Senekovitsch het derde Oostenrijkse doelpunt. Het zou onjuist zijn alleen de fouten van de Engelse verdedigers als oorzaak van de Oostenrijkse zege aan te merken. Stellig heeft Oostenrijk, dat dit seizoen ook België (2x>, Schotland, Rusland, Spanje en Italië versloeg, een bijzonder goede wedstrijd gespeeld. Sedert 1936 had het team geen overwinning op En- geiana meer behaald. Voor de promoticcompetitie naar de 3e-klasse West I van het zaterdagvoet bal won Sparta N. met 32 van Blauw Wit W. In deze competitie komt ook Lisser Boys uit. ATLETIEK KNAU recipieerde Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie heeft zaterdag middag in hotel Atalanta in Amsterdam een bijzonder sfeervolle en druk be zochte receptie gehouden, ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de KNAU. Bijzonder sfeervol omdat naast de vele vriendelijke woorden van tal rijke sprekers de oprichter van de toen malige Nederlandse Atletiekbond, de 84- jarige W. C. Hartmann, de huidige voor zitter, ir. Ad. Paulen, zijn felicitaties aanbood. De voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond de heer A. L. M. Schroder, hoopte dat alle voetballers over dit sportieve en geanimeerde feest zouden lezen en hij gaf hen de raad mee zich naast het voetbal ook met at letiek bezig te houden, zodat wij in Nederland niet alleen goede voetballers, maar ook atletische voetballers zou den krijgen. Jan de Vries, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond, gaf de atleten het advies ook aan zwemmen te doen, waarop onder gelach, de heer Paulen antwoordde „atletiek als moe der der sporten leert het jonge kind lopen, als het een sloot tegenkomt moet het kunnen zwemmen. Wanneer de KNAU nu voor het lopen en de KNZB voor het zwemmen zorgt, dan zijn wü beiden tevreden". Geen afbreuk Het waren echter schoonheidsfoutjes, die aan de totale vreugde, welke meer dan 400 sportmensen aan deze middag beleefden, geen afbreuk konden doen. Trouwens, in andere takken van sport had men zich wel degelijk serieus op deze ontmoeting voorbereid. Zo kwam Amersfoort b.v. met een individueel zeer sterk herenhandbal team. geselecteerd uit verschillende verenigingen. Maar de solo-acties, die in deze ploeg hoogtij vierden, moesten het afleggen tegen de grotere homogeniteit van de Leidse ver tegenwoordiging, welke zich uitte in tal loze vloeiende combinaties, veelal geleid door een voortreffelijk spelende Hans Kagie. En bij het volleybal werd ook verbeten gestreden om elke punt. Daar er slechts vier sets gespeeld werden kon het gebeuren, dat Leiden en Amersfoort zowel bij de heren als bij de dames niet tot een beslissing konden komen. Daar Delft er nauwelijks aan te pas kwam, moest in beide gevallen het setgemid delde de doorslag geven. Bij de heren sloeg de balans door naar Leiden, bij de dames naar Amersfoort. In de gymnastiekzaal aan de Pieters kerkgracht had de concentratie van tur ners en turnsters nogal te lijden onder het geroezemoes der aanwezigen. Des ondanks werd er goed gewerkt en vooral bij de dames was het krachtsverschil niet groot. Complimentjes Overigens heeft de Leidse Sportstich ting zaterdag heel wat complimentjes te incasseren gekregen. Dat begon al tij dens het intieme etentje van de be stuursleden, toen wethouder L. Waterloo van Amersfoort en voorzitter P. C. ten Dam van de Sportraad Delft hun bewon dering voor de organisatie van deze stedenwedstrUd niet onder stoelen of banken staken. Wethouder J. C. van Schaik deed er nog een flinke schep bovenop door zijn grote waardering uit te spreken voor het werk van de Sport stichting in het algemeen. Advertentie GOUDEN HORLOGES Omega, Alpina, Pontiac, Junghans W. BROUWER Haarlemmerstraat 23 - Leiden Eigen reparatie-inrichting. Maar dat was nog niet alles. Ook 's avonds tijdens de genoeglijke slot bijeenkomst in het St. Antonius Club huis de jongelui gaven gretig gehoor aan de lokstem van de vlotte muziek van het orkest-Poptie en gladde dans vloer werden de nodige vriendelijke woorden gezegd. Voor de heer J. C. F. Coers de met veel gejuich begroete uit slag bekend maakte, bood de voorzitter van de Amersfoortse Sportstichting, de heer J. van Goor de Zilveren Leidse Sportstichting een zilveren bekertje aan, welk voorbeeld door de heer P. C. ten Dam uit Delft werd gevolgd. In Amers foort en Delft heeft men thans een vaantje van de Leidse Sportstichting als herinneriing aan dit zonder twijfel ge slaagde sportfeest. De gedetailleerde uitslagen waren: Badminton: dames-enkel: DelftLei den 10; LeidenAmersfoort 01; DelftAmersfoort 01. Heren-enkel: DelftLeiden 10; Lei denAmersfoort 01; DelftAmers foort 01. Gemengd-dubbelDelftLeiden 01; LeidenAmersfoort 01; DelftAmers foort 01. Dames-dubbel: DelftLeiden 10; LeidenAmersfoort 10; DelftAmers foort 01. Heren-dubbel; DelftLeiden 01; LeidenAmersfoort 10; DelftAmers foort 10. Totaal: 1. Amersfoort 3 pnt.: 2. Delft 2 pnt.; 3. Leiden 1 pnt. Volleybal: Dames: DelftLeiden 13; LeidenAmersfoort 22; DelftAmers foort 03; totaal: 1. Amersfoort, 2. Lei den, 3 Delft. Heren; Delft—Leiden 0—3: Leiden— Amersfoort 22; DelftAmersfoort 13; totaal: 1. Leiden; 2. Amersfoort; 3. Delft. Judo: 1. Delft; 2. Amersfoort; 3. Lei den. Handbal: Dames: DelftLeiden 72; LeidenAmersfoort 14; DelftAmers foort 31; Totaal 1. Delft; 2. Amers foort: 3. Leiden. Heren: DelftLeiden 718; Leiden Amersfoort 107; DelftAmersfoort 58; Totaal: 1. Leiden, 2. Amersfoort, 3. Delft. Korfbal: DelftLeiden 14; Leiden-— Amersfoort 52; DelftAmersfoort 13. Junioren: DelftLeiden 05; Lei denAmersfoort 71; DelftAmers foort 14. Totaal: 1. Leiden; 2. Amers foort: 3. Delft. Turnen: Heren: 1. Delft (584 pnt.); 2. Amersfoort (582,1); 3. Leiden (510,3). Dames: 1. Leiden (608.3); 2. Amersfoort (489.7); 3. Delft (461.9). Ensemble oefening: 1. Leiden (71,5); 2. Delft (63,5); 3. Amersfoort. De acht rebellen uit de Ronde van Nederland, die zich zaterdag 20 mei in de etappe van Doetinchem naar Hel mond by de brug van Westervoort door een afzetting van officials en man schappen van de Rykspolitie heenvoch- ten, zün thans definitief gestraft. De Sportcommissie van de KNWU heeft het achttal, na de zes Nederlan ders van hen zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam te hebben gehoord, geschorst voor de tijd van zes maanden, waarvan vijf maan den voorwaardeiyk met een proeftyd van twee jaar. De schorsing is opgelegd ingaande 19 mei j.l. en loopt dus tot en met 18 juni a.s. De betrokken renners zyn de Neder landers Piet Rentmeester, Plet Damen, Coen Niesten, Martyn van Overveld, Jan Hugens en Hein van Breenen, De Italiaan Angelo Coletto en de Belg Ro ger Baens. Wat de laatste twee betreft is het be sluit van de sportcommissie doorgege ven aan de betreffende nationale bon den en aan de UCI. Zoals bekend waren de acht renners op 20 mei door de wedstrijdcommissaris sen wegens wangedrag uit de ronde ge zet en voor één maand geschorst. Gaiardoni was niet te kloppen De kou was zaterdagavond spel' breker bij de ouverture van het baanseizoen in het Olympisch Stadion. Niet alleen bevolkte slechts een handvol toeschouwers de kille tribunes, maar bovendien was de ongewoon lage temperatuur funest voor de spieren van de deelnemers. Het best kwam dit tot uiting in de sprint voor profs. Deze hebben nu een maal warmte nodig om de spieren soe pel te houden. De Italiaan Gaiardoni, die in tegenstelling tot zijn collega's al een flink aantal wedstrijden achter de rug heeft, was niet te kloppen. Hij won zijn ritten tegen de Belg Debak- ker, de Australiër Patterson en onze landgenoot Jan Derksen zo overtuigend, dat het geen verwondering verwekte toen hij ook in de beslissende rit van vier uit derde positie zegevierde. Bij de Stayers speelden de buiten landers juist geen rol van betekenis. De succesjes, die Martin Wierstra nog toe voor de rechterlijke macht heeft geboekt na het geschrijf over de z.g. „wondermotor" van gangmaker Van In- Nieuw wereldrecord verspringen Voor de tweede maal in acht dagen heeft een Amerikaanse atleet een opzienbarend wereldrecord gevestigd. Precies een week nadat zijn landge noot George Davis in het middelpunt van de belangstelling had gestaan door 't wereldrecord polsstokhoogspringen te brengen op 4.83 meter, kwam de vèrspringer Ralph Boston tijdens wedstrijden in Modeno tot een presta tie van 8.24 meter, waarmee hij zijn eigen wereldrecord met drie centimeter °ieRubmerbal" Boston was zaterdag in voortreffelijke vorm. Slechts bij één van zijn sprongen bleef hij onder de acht meter en dan nog slechts drie centimeter. Behalve de 8.24 meter maakte hij nog sprongen van 8.17 meter en 8.18 meter. Boston verklaarde na afloop, dat dit nieuwe record niet lang steand zal houden. „Binnenkort komt iemand als ik het niet ben is het een ander nog verder; we zijn nog lang niet aan de grens van het men selijk kunnen". Toen hij afzette voor zijn recordsprong had de Amerikaanse neqeratleet overigens niet de indruk gehad, dat het zo goed zou gaan. „Ik had de indruk, dat ik te ver voor de balk afzette en ik was dan ook verrast toen het resultaat bekend werd gemaakt". Hollandia-zeilweds trijden (Van onze zeilmedewerker) De zeilwedstrijden van „Hollan- dia" plegen nogal eens met veel wind gepaard te gaan. Ook zater dag zag het er weer naar uit, dat de hardweerzeilers ruimschoots aan hun trekken zouden komen. Hoe anders kwam dit echter uit! Zondagmorgen was het Braasse- mermeer een spiegelende, rimpel loze vlakte, terwijl het wedstrijd comité schot na schot afvuurde en steeds nieuwe velden het water opstuurde. Het gevolg was, dat de klassen die op de startlijn of in de omgeving daar van stil bleven liggen, volkomen in el kaar liepen. Het vreemde was dat min der snelle klassen in de velden van snel lere schepen, die eerder gestart waren, zelfs doordrongen. Zelden was het zo absoluut bladstil. Ruim een uur en 20 minuten zeilde de toch snelle Flying Dutchmanklasse, om bij het eerste merk teken te komen. Daarna kwamen een paar Sharpies en een paar Valken. Maar toen kwam alles! Het grootste gedeelte van de gestarte jachten was gelijktijdig bij het merk teken bü de Eilanden en de situatie die toen ontstond, zal wel voor de zei lers zowel als voor de toeschouwers on vergetelijk zyn geweest. Een compacte, onuitwarbare massa schepen dreef te gen elkaar. Gelukkig nam men de zaak gemoedeiyk op, want er was geen hou den aan. Men moest eenvoudig tegen elkaar. Een zeiler verklaarde achteraf: „Als ik had willen protesteren had ik zeker 60 maal fl. 7.50 aan protestgeld moeten betalen"! Deze rare wedstryd vond zijn vroegtydig einde doordat het wedstrüdcomité verstandig ingreep en drastisch afkortte. Zondagmiddag was er wel wind, maar ook nu was het mis met Aeolus. Er was geen peil op te trekken. Het ene ogenblik was er een krimping, het an dere ogenblik een ruiming. Toch was in de regel in de kruisrakken een lange baknoordslag het voordeligst. Wij zagen hoe hierdoor b.v. Cor van Staveren in de Regenbogen een onbedreigde kop positie wist te veroveren, en Hans Zui- derbaan het in de Valken bijna klaar speelde Egon Rolf v. d. Baumen de eindoverwinning te ontnemen. Het ge heel was dus echt wel een moeilijke zeiler y. Steeds andere winnaar In vele klassen kwam steeds een andere winnaar uit het strijdperk naar voren. In de 16 M2 Streepklasse waren dit W. Spaargaren, H. Worst en Jan Blonk. Spaargaren werd in de laatste race tweede en behaalde daarmee in het eindklassement de meeste punten. In de Sternklasse hetzelfde beeld. Fred Imhoff, M. C. Kerdel en A. Kamsteeg werden ieder één keer overwinnaar. Kamsteeg had daarbij nog een tweede plaats, hetgeen hem de eindzege ople verde. Met de regelmaat van een klok zien wij in de Valkenklasse en de Vrij- heidsklasse resp. Egon Rolf v. d. Bau men en Bouw van wyk lauweren oog sten. Rolf v. d. Baumen had een jeug dige, maar moeilijke tegenstander in de voortreffeiyk zeilende Hans Zuider- baan, die dan ook als tweede in het klassement eindigde, opgevolgd door D. Kraan. C. Toetenel en E. J. Hoppe. Jacq. Kraan de FJD. zeiler probeerde het eens in een nieuwe Valk. Hy was weliswaar steeds in de kopgroep, maar slaagde er niet in in de pryzen te val len. De 12 M2 Sharpies bracht een zege aan Gerrit Vroege vóór Wim Gul- demond en Lex Borra, terwijl Bart Kraan de overwinning behaalde in de F. D. klasse. Regenboogzeiler Ir. G. A. Bakker bracht het tot een eerste en een tweede plaats en dit gaf voldoende punten voor de hoofd- en wisselprys. Wim van Staveren (3.1.4.) werd tweede en Cor van Staveren (4.5.1.) derde. Eeuwige strijd In de Pampusklasse weer de welhaast eeuwige stryd tussen G. Biesot en Henk de Ruyter. Het was ditmaal weer Bie sot die overtuigend met driemaal eerste de meerdere was. De Ruyter was tweede in het klassement voor G. K. Pauli, H. Greevelink en Mr. J. J. Nouwen. P. J. M. v. Wamel won in de Olym- piajollen voor D. J. Veldhoven en A. Valken zetten de spinnaker bij tijdens de Hollandia-zeilwedstrijden op de Braassem. (Foto Leidsch Dagblad) du Pon, en het was Hans Willems die alleen op zondag varend, toch de sterkste was in de Finnen, vóór D. Wayboer, Wim Maarse en Leo Gerhards. In de 12 voetsjollen zag P. J. M. Bulters zyn geconcentreerde varen be loond met de hoofdprys vóór M. Beh- rend Ir. H. Starke en F. L. Plantenga, de kampioen 1960. Met een geiyk aantal punten eindigden in de Draken Drs. Jan Bier en Cor Groot. Groot evenwel won de laatste race en dus de hoofd prijs. Wim Klomp werd derde. Keesje Nater is de erkende crack in de Jeugd- klasse. Met 2.1.1. werd hy verdiend hoofdprijswinnaar voor P. Bon en R. Bodes. Judoploeg won in Miinchen De Nederlandse judoploeg heeft zon dag in Miinchen een overwinning be haald op Duitsland. De eindstand van de ontmoeting was 33, maar de pun ten (2520) gaven de doorslag in het voordeel van Nederland. De uitslagen waren: Lichtgewicht: Van der Mortel (Ne derland) wmt op punten van Haas (Duitsland)., Schlecht (Duitsland) wint door een beenworp na 3 min. 12 sec. van Wolfs (Ned.), Romenat (Duitsl.) onbeslist, tegen Bonte (Ned.). Middengewicht: Hofmann (Duitsl.) w.o.p. van Mackaay (Ned.), Essink (Ned.) wint door een heupworp van Traeder (Duitsl.), Paetuch (Duitsl.) geldhem, hebben zyn toch al niet grote populariteit onder de andere Nederland se stayers nog doen afnemen. Een ieder rekent het nu tot zyn plicht om juist de Nederlandse kampioen dwars te zit ten. ARIE VAN HOUWELINGEN terrier Daarby komt dat Arie van Houwe lingen ,die evenals donderdag inUtrecht ook nu weer onbetwist winnaar werd, veel beter is gaan rijden dan in het vorige seizoen. De Sassenheimer zit be ter aan de rol en ontwikkelt een byzon- der hoog tempo. Van Houwelingen heeft geen spurt, maar blyft als een terrier doorzetten. Vooral in de tweede rit za gen de nog geen 2.000 toeschouwers een staaltje van deze goede eigenschap. Ne gen ronden lang bleef hy toen naast de op kop liggende Koch rijden tot de Utrechter het opgaf. Van Houwelingen won beide ritten. Handbal-interlands Het Nederlandse dameshandbal-team heeft zondagmiddag op het HBC-ter- rein te Heemstede met 52 gewonnen van de Oostenrykse dames. By de rust was de stand 22. De heren-ontmoeting Nederland-, Oostenrijk leverde een ruime Oosten* rijkse zege op. Met 2612 werd Neder land verslagen. By de rust had Oosten- ryk een 105 voorsprong. J. Verschoor van zaal Vandervoodt (Rotterdam) werd gisteren te Delft kam pioen van Nederland in de overgangs klasse sabel. onbeslist tegen Schaefer (Ned.), Metz- lur (Duitsl.) w.o.p. van De Lange (Ned.). Zwaargewicht: Sinek (Duitsl.) onbe slist tegen Van Ierland (Ned.), Geesink wint na zes sec, van Ehler (Duitsl.). Reiter (Duitsl.) onbeslist tegen Dadema (Ned.). Utrechtse Polodcigen De harde ploeg van de Amers foortse Zwem en Polo Club is gisteren in de vooravond als sterk ste formatie te voorschijn gekomen uit de hoofdafdeling van het groot ste waterpolotoernooi ter wereld, de Utrechtse Polodagen. Niet minder dan 168 ploegen van 81 verenigingen hebben elkaar twee dagen in regen en wind, maar ook af en toe onder de verkwik kende stralen van een vrolijk zon netje, in het ijskoude water van de zweminrichting Liesbos bekampt om de eerste prijzen in de vele afdelingen. Op zes velden tegelijk werd dit monstertoernooi afge werkt. In het hoofdtoernooi by de heren, waaraan behalve door het in Gouda feestende GZC door alle hoofdklassers werd deelgenomen, zyn ondanks de spierverstyvende temperatuur van lucht en water enkele goede wedstrijden ge speeld. ZIAN begon met een monsterzege van 70 op het Arnhemse Neptunus, dat echter niet volledig was. De Hagenaars met hun internationals Ran en Lee- nards kregen het in de tweede ronde tegen de Robben heel wat moeilijker en na een 21 voorsprong moesten zy zelfs o.a. door het te verdedigende spel van Harro Ran met een gelijk spel ge noegen nemen: 22. De Robben namen de strafworpen, die een beslissing moes ten brengen, iets minder slecht dan ZIAN zodat de Hilversummers zich voor de halve eindstrijden plaatsten. Via een strafworpen-zege op DZV (Delft) en een benauwde 1—0 op HZPC (Den Haag) was AZ en PC, het team met de gebroe ders Mosterd, de gebroeders Van Dorp en international Hans Muller, evenver gekomen. De Amersfoorters versloegen de Robben met 43 en bereikten de finale, waarin zy voor de tweede maal tegen DZV kwamen, dat zich via de her kansing en met overwinningen op Het IJ en Zwemlust had kunnen handhaven. Het werd opnieuw een gelyk spel (22), dat opnieuw door beter genomen strafworpen door AZ en PC werd ge wonnen. De winnaars van de belangrijkste afdelingen waren verder: 2a: DJK Amsterdam; 2b: Neptunus Amersfoort; 2d: Het Gooi; 2e: ZIAN 2. In de hoofdklasse dames waren het weer de Robben-meisjes, die met de eerste prijs schoot gingen, zij het na een moeizame 10 overwinning in de finale tegen Het Gooi met Corrie Schimmel en Jans Koster. Waterpolo-nieuws (Van onze Waterpolo-medewerker) L.Z.C. nam als enige Leidse vereni ging met redelijk succes deel aan de Utrechtse waterpolodagen met een da mes- en een herenzevcntal. De heren troffen in afd. IIc het van ouds bekende Brandenburg, de compe titie tegenstander az 1870 en tenslotte de Rotterdamse eersteklasser „R". Brandenburg kreeg tegen de met een invaller voor Gerrit Overdykink spe lende Leidenaars geen schyn van kans. Dick Timmermans (5x) en Hans Slooter schoten een half dozyn vol (60). De tweede wedstrijd was gisteren tegen a.z. 1870. Toen was behalve Gerrit Overdykink ook Hans Slooter afwezig. Maar de Amsterdamse „geweldenaren" Joop van Daatselaar en Harry Trimp kregen tegen Rinus Brak en Jan Krygsman ook bijna geen voet aan de grond. Zo kon het dank zy doeplunten van Slem Ouwerkerk (2x), Dick Tim mermans, Hans Pouw en Hans van Tol een 53 zege worden. De finale tegen Zwtmclub „R" moest L.Z.C. met nog een invaller mèèr spe len, n.l. voor Dick Timmermans. Deze aderlating was net iets te veel. Hoewel de Leidenaars fel streden en tweemaal geiyk door doelpunten van Siem Ouwerkerk kwamen, moesten zy ten slotte toch met 42 het onderspit del ven. Desondanks een kranige prestatie. De L.Z.C.-dames gingen tweemaal te water. Eerst tegen het Utrechtse UZSC, dait Hilde Ouwerkerk, Charlotte van Goor, Jannie Kantebeen en Ineke van den Broek doelpunten zag maken zonder er iets tegenover te kunnen stellen (40). Daarna - in de finale - tegen het meisjes CIOS, dat voor de Leidse dames net iets te sterk was, want hoewel ook nu weer Charlotte van Goor, Jannie Kantebeen en Ineke van der Broek treffers plaatsten, konden de Arnhemse dames er vijf tegenover stel len. Dus ging de zege ne«»r CIOS (5—3).

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 12