LUCKY... THE REAL NT Cl GARE RNATIONAL E LUCKY IN NEDERLAND I.25 VAKANTIE-HULP LUCKY STRIKE HET BEWIJSMATERIAAL TEGEN EICHMANN STAPELT ZICH OP PROF. DR. K. H. MISKOTTE 40 JAAR HERV. PREDIKANT Volgens Rademacher ontleende Eichmann zijn bevoegdheden aan een speciaal decreet van Hitler Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 19 mei 1961 Tweede blad no. 30358 Van 1945 tot 1960 kerkelijk hoogleraar aan Leidse Universiteit Pinkstermaandag is het veertig jaar geleden, dat prof. dr. K. H. Miskotte, thans woonachtig in Voorst (Gld.) en oud-hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Leidse Universiteit werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk Cornelis Heiko Miskotte werd op 23 september 1894 te Utrecht geboren. Hij be zocht eerst het christelijk gymnasium in zijn geboor testad, waar hij verder ook nog aan de Rijksuniversiteit studeerde «n in 1918 zijn kandidaats- en in 1925 zijn doctoraal examen theologie aflegde. Naderhand promo veerde hij nog op 17 decem ber 1932 bij prof. dr. W. J. Aalders aan de Rijksuni versiteit te Groningen op een proefschrift „Het wezen der Joodse religie, vergelij kende studie over de voor naamste structuren der joodse godsdienstfilosofie van deze tijd" cum laude tot doctor in de faculteit van de godgelerdheid. Nadat de heer Miskotte in 1920 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hy op 22 mei van het daaropvolgend jaar door ds. Chr. Hunnin- gher, toen nog predikant te Amsterdam, bevestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Kortgene op Noord Beveland. Op 5 april 1925 verwissel de de jubilaris deze ge meente met die van Mep- pel, vanwaar hij op 9 no vember 1930 naar die van Haarlem vertrok. Tenslotte diende prof. dr. Miskotte nog zeven jaar de hervorm de gemeente van Amster dam, vanaf 1942 met bij zondere opdracht voor het werk onder de buitenkerke lijken in Amsterdam-Zuid, waar hem in verband met zijn benoe ming tot hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Leidse Universiteit in de vacature prof. dr. F. W. A. Korff, met ingang van 26 oktober 1945 eervol ont slag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Prof. dr. Miskotte aanvaardde zyn professoraat op 26 oktober 1945 met een inaugurele rede over „De prak tische zin van de Eenvoud Gods" en heeft tot 1 januari 1960, toen hem op ruim vijfenzestigjarige leeftijd eervol ontslag werd verleend ruim veertien jaar te Leiden dogmatiek, christelijke ethiek, kerkrecht en zendingsweten schap gedoceerd. Prof. dr. Miskotte, die zich het vorige jaar in Voorst vestigde, heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hij o.a. voorzitter van de commissie Psalmberijming en voorzitter van het curatorium van de Zendingshojgeschool te Oegstgeest. Ver der was hy o.a. hoofdredacteur van „In de Waagschaal"; redacteur van Neder lands Theologisch Tijdschrift; van „Kerk en Eredienst" en van de commentaren- serie „De Prediking van het Nieuwe Tes tament". Verder was hij medewerker aan: Onder Eigen Vaandel; Woord en Geest; Woord en Wereld; en aan Kerk „Steel" meer melk Een 17-jarige bijrijder en een 20-jarige loswerkman zijn gearresteerd door de politie. Het tweetal heeft een serie dief stallen op zijn geweten. Onder meer heeft de bijrijder in Voorbrug een brom fiets ontvreemd. Tezamen hebben de jongelieden zich bezig gehouden met het plegen van diefstal in winkels in de Kooi. Tevens hebben zij uit melkinrich tingen en flats tachtig flessen melk, room en vla gestolen. Beiden hebben be kend. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. Westerse so ciale wetenschappen mej. M. A. Th. Faase (Haarlem) en mej. C. J. de Vries (Den Haag). BOND VAN LEIDSE HARMONIE EN FANFARE-VERENIGINGEN In de plaaits van de heer H. van Weel den, die wegens drukke werkzaamheden moest bedanken, is de heer C. H. H. En- develd te Voorschoten, bestuurslid van de muziekvereniging „Concordia" be noemd tot voorzitter van de Bond van Leidse Harmonie- en Fanfare-verenigin gen. Aangezien de Harmonievereniging „Werkmans Wilskracht" de wens te ken nen heeft gegeven van verder lidmaat schap van de Bond af te zien, trad ook de heer J. van Weizen af als penning meester. In zijn plaats werd benoemd de heer A. van Velde, te Oegstgeest. De functie van secretaris is in handen van de heer H. M. van Wely, Breestraat 12. Bij de Leidse Bond zijn thans aange sloten het Leids Politie Muziekgezel schap. Tamboer- en Pijperkorps Kunst en Genoegen, Harmonievereniging Nieuw Leven. Chr. Muziekvereniging Concor dia, Harmonievereniging Trouw en Durf, Post Harmonie en de R.-K. Leidse Har moniekapel. JUBILEUM G. N. M. SLEYSER Dinsdag is het 40 jaar geleden, dat de heer G. N. M. Sleyser als typograaf in dienst trad by de firma E. J. Brill. BEZOEK AAN MUSEA Gedurende het eerste kwartaal van 1961 werd het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen te dezer stede bezocht door 321 personen. Voor het Rijksmuseum van Oudheden en het Rijksmuseum voor Volkenkunde waren deze aantallen resp. 4768 en 4368. Advertentie en Israël. Behalve zijn dissertatie ver schenen van zijn hand nog tal van wer ken. Zo o.a. Johannes Hermanus Gun ning; De Verborgene; Uitkomst; Korte nabetrachting over de Afscheiding van 1834; De Apostolische Geloofsbelijdenis, bewerking van Karl Barth; Credo; Ant woord uit het onweer; De vreemde vrij spraak; Het gewone leven; Edda en Tho ra; Het lyrisch werk van H. Roland Holst Van der Schalk; Salve Rex; By- bels ABC; In ruimte gezet; Hoofdsom der historie; De Blijde wetenschap; Om het levende Woord, opstellen over de praktijk der exegese; Feest in de voorhof semoenen voor randbewonersGrensge bied, wijsgerige en letterkundige essays en Als de Goden Zwijgen. GOEDERENTREIN BIJ ACHT ONTSPOORD Vannacht, even na twaalf, is een goe derentrein, die in de richting Eindhoven reed, in het plaatsje Acht ontspoord. Zeven wagons liepen uit de rails. De drie sporen werden versperd; een mast van de bovenleiding werd vernield. De oorzaak van de ontsporing is nog onbe kend. Mogelijk is een koppeling of as gebroken. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Advertentie gevraagd voor lichte administratieve werkzaamheden gedurende 15 juni1 september (geen gedeelten). Leeftijd 1840 jaar. Schriftelijk aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, afd. Abonnementen Witte Singel 1, Leiden. VANG DIE VIS Visserij-tentoonstelling in Volkenkunde Twee dagen na het uitvaren van de Nederlandse haringvloot dus op 25 mei zal in het Rijksmuseum voor Vol kenkunde een visserij-tentoonstelling worden geopend door ir. G. J. Lienesch, directeur der visserij en van het Minis terie van Landbouw en Vissery. Het grootste deel van onze aarde is bedekt met water. Sinds onheugelijke tij den heeft de mens uit dat water een deel van zijn voedsel gehaald: Vis, in vele soorten en maten. Het vangen van die vis is een boeiend bedrijf, dat beroep en sport in zich verenigt. Talrijk zijn de manieren waarop de mens zijn prooi weet te verschalken. Zij hebben echter één ding gemeen: zy laten zien hoe de mens de vis te slim af is. En, hoe ver scheiden de vangstmethoden ook mogen zijn, toch zijn er vaak verrassende over eenkomsten op te merken in de visserij der volken, met inbegrip van onze Ne derlandse visserij. De tentoonstelling „Vang die vis" laat zien, met behulp van materiaal uit alle delen van de wereld, wat de voornaamste grondbeginselen zijn, die aan de vissery ten grondslag liggen: t.w. het vissen met bengels en haken; met harpoenen (ook die van de „Willem Barendsz")de vis serij in de overstromingsgebieden van Laos en Cambodja; fuiken in vele vor men; kruisnetten; de vleet; de treilvisse- hj; de zegen; middelen tot opsporen van de vis, zoals het onder water luisteren naar visgeluiden (bandopnamen op de tentoonstelling aanwezig), en een wer kend echolood; modellen van vissers schepen; de viskweek (met kweekvis in aquaria)de elektrische visserijen, ten slotte, een overzicht van de wereldpro- duktie van het visserij-bedrijf. Met het organiseren van deze tentoonstelling boopt de museumdirectie bij te dragen tot een verbreding van de kennis van de Yissery in het algemeen, hetgeen ook kan leiden tot verdiepen van het inzicht in de Nederlandse visserij in het bijzonder. Voor school- en jeugdgroepen worden rondleidingen georganiseerd. Van tijd tot tüd zullen vissery-films worden vertoond. J. W. HERINGA BEDANKT ALS LID K. VAN K. Tydens de gistermiddag gehouden ver gadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland deelde de voorzitter, ir. J. J. G. van Hoek, mede, dat de heer J. W. Herin ga heeft bedankt als lid van de Kamer Ir. Van Hoek memoreerde het aandeel, I dat de heer Heringa in de werkzaam- heden van de Kamer, waarin hy sinds I 1957 zitting had. heeft gehad. Zoals bekend bestaan er reeds geruime tijd plannen om het huidige gebouw der j Kamer af te breken en op de oude plaats 1 een nieuw pand te bouwen. In verband met deze bouw is het bureau der Kamer i onlangs huurder geworden van het voor malige kantoorgebouw van de L.D.M. aan de Stationsweg. Het is de bedoeling, dat de kantoren tydens de bouwperiode in dit pand worden ondergebracht. Aangezien het vermoedelijk nog gerui me tijd zal duren voordat een bouwver gunning kan worden afgegeven, heeft de Kamer besloten om het L.D.M.-pand tot 1 januari 1963 onder te verhuren aan de Leidse Universiteit. Besloten werd voorts om aan de nieuw- bouwplannen nog uitbreiding te geven, o.a. door bouw van een kelderruimte en het treffen van voorzieningen tot uit breiding van de toekomstige vergader- lal. Een suggestie van de heer N. Lange- zaal: het aanbrengen van de vertrek tijden bjj de halteplaatsen van de bus sen, werd in handen gesteld van de Ver- voerscommissie. PERVERSE KOMEDIE In „De Doelen" op het Rapenburg heeft gisteravond mr. D. Wilkinson lec tor aan de universiteit alhier, een lezing gehouden voor het Genootschap Neder- land-Engeland over het onderwerp "The Restauration comedy" (De komedie ten tyde van de Restauratie). Spreker gaf eerst een overzicht van de komedieschrijvers in Engeland ten tijde van de restauratie in de achttiende eeuw. Hij zei, dat de komedie uit de restau ratietij d op verschillende manieren wordt beoordeeld en gewaardeerd. Daar zyn in de eerste plaats zij, die er van houden om de geestige dialogen. Mensen met deze opvatting stappen over de inhoud en de moraal van het stuk, die somtijds een ietwat perverse tendens heeft, zien. Anderen zien de komedie uit die tijd zon der meer als zedelijk misplaatst. Zy ge ven toe, dat de dialoog zeer geestig kan zijn, maar zij vinden, dat „de moraal niet moet irriteren." Volgens spreker, die zijn betoog op levendige wijze voordroeg, was er nog een derde benadering moge lijk. In een lang betoog gaf hij de ge dachte gestalte, dat de Engelse toneel schrijvers uit die tijd de perversiteit aan de kaak wilden stellen. Daartoe werden in stukken de figuren overdreven uit gebeeld. Mr. Wilkinson staafde zijn gedachten- gang met een groot aantal citaten. Ty perend voor deze Engelsman was het feit, dat hij het had over: „Zy is het voorbeeld van de Engelse en ook wel Europese integriteit". Eenheidsdiploma E.H.B.O. De cursus tot opleiding voor het Een heidsdiploma-E.H.B.O., welke werd ge geven onder auspiciën van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O. en onder leiding stond van de docent, dokter J. C. van Hoorn is voor het seizoen 1960/61 wederom met succes verlopen. Voor het examen, dat werd af genomen door dokter mej. Cath. J. Ver- brugge, slaagden de volgende kandida> ten: de dames mevr. L. Molenaar-Boom, J. J. Bavelaar, P. A. Brama, M. Brinks, A. J. M. van Deuren, M. A. I. de Goede, M. L. Groeneveld, M. J. de Graaf. D. T. Heinsdijk, M. M. Heystek, J. E. H. Hos- pers, H. M. Joekes, G. A. Keuning, E. Kikkert, C. A. M. Klaar, M. J. M. Koe kenbier, E. B. Lopes Cardozo, C. M. Meij- boom, A. J. Penninga, M. Postmus, E. A. M. Ritmeester, G. van Turenhout, H. M. T. van Velzen, P. Verhaar. W. J. C. Ver loop, M. G. van Waveren en M. J. C. de Wilde en de heren: W. B. van Bemmel, F. W. Biegstraten, H. W. Doorneveld, J G. Gevers, G. S. de Knegt, G. v. d. Lans A. Linschoten, D. Molenaar, A. van der Pluym, W. de Ridder, D. Endeveld en M, Wegman. Afgewezen 7 kandidaten. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Advertentie Wetenschappelijke staf Bij onderscheiden besluiten van Cura toren der Leidse Universiteit is: me vrouw R. Horstink, wetenschappelijk ambtenaar le-klasse voor de conflict- psychologie, belast met het geven van onderwijs in de klinische psychologie; dr. B. de Groot benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming; J. Heckman be noemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Heelkunde; W. W. Shane benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke Sterrewacht. dienst bij de Wakkere wachtmeester Vanuit zijn woning aan de Willem de Zwijgerlaan zag een wachtmeester van de Rijkspolitie. Verkeersgroep Leiden, dat een drietal lieden zich verdacht op hield bij een aldaar geparkeerde auto. Onraad bespeurend belde de wakkere wachtmeester een in de buurt wonende collega van de Gemeentepolitie op. Ter plaatse konden de personen, die bij nacht en ontij om twee uur de wa gen trachtten weg te voeren, worden ge arresteerd. Het waren een 22-jarige Noordwijkse zeeman, een 22-jarige Kat- wijkse betonarbeider en een 16-jarige visser. LUCKY STRIKE ...vliegt op haast alle internationale luchtlijnen mee. LUCKY STRIKE ...vaart op schier alle passagiersschepen ter'wereld n LUCKY STRIKE ...wordt in practisch alle landen ter wereld gerookt In het proces-Eichmann in Jeruzalem werd gisteren de schijnwerpers gericht op het „protectoraat Bohemen en Moravië", dat in 1939 door de nazi's werd ingelijfd. Volgens een rapport van de Praagse joodse gemeenschap zijn tegen juni 1944 36.000 joden uit Bohemen en Moravië gedeporteerd. De aanklager. Hausner. toonde als bewijsmateriaal een statistisch werkje van de hand van een ondergeschikte van Eichmann, dat betrekking heeft op de joden in genoemd gebied. Eichmann glimlachte, toen de aanklager opmerkte, dat Eichmann verzot was op statistieken en grafieken. Genoemd document was een van de weinige uit Eichmanns archief, die bewaard zyn gebleven, aldus de aanklager. Het archief werd naar Theresièn- stadt gebracht toen de Geallieerden hun luchtaanvallen op Berlijn verhevigden en was voor het grootste deel verbrand. niet konden meenemen. „Maar Günther wilde het beste achterhouden ten eigen bate" aldus Recht. Günthers vrienden mochten uitzoeken wat zij wilden. „Het was alsof zy aan het winkelen waren en het beste uitzochten". Adolf Engelstein. thans ingenieur in Israël, vertelde dat hij met ongeveer 200 andere dwangarbeiders bij Treb- nitz, Oost-Duitsland. een hoofdkwartier voor het „Reichssicherheitshauptamt" moest bouwen voor het geval Berlijn zou vallen. Het kamp, dat plaats bood aan 2.000 man. had een galg om drie mensen tegelijk op te hangen. Decree! van Hitier De plaatsvervangend openbare aan klager, Bar-Or, las een verklaring voor Buitenlandse Zaken liad geen zeggenschap Volgens een beëdigde verklaring zRn zestien mensen op bevel van Eichmann in het getto van Theresienstadt opge hangen wegens het binnensmokkelen van correspondentie. Deze verklaring is in 1945 door dr. Siegfried SeidI geschre ven. Hy werd in 1941 tot commandant van Theresienstadt benoemd en in juli 1943 naar Belsen overgeplaatst waar hij eerste commandant was van het joodse kamp aldaar. Dr. Seidl had de verkla ring opgesteld voor een Oostenrijkse rechtbank, die hem later ter dood ver oordeelde. Volgens het getuigenis van dr. Seldl zyn 50.000 mensen uit Theresienstadt naar het oosten (waar vernietingskam pen lagen) overgebracht en 18.000 tot 20.000 mensen in Theresienstadt zelf ge storven. Ernst Recht, een joodse industrieel die in Praag woonden tijdens de Duitse bezetting, verklaarde als getuige, dat eigendommen van gedeporteerde joden door een joodse en onder Duits toezicht staande raad werden uitgezocht en in de periode van 1941 tot 1942 naar Duits land gezonden werden. Recht zei, dat de SS-majoor Hans Günther. hoofd van het Praagse „centrale bureau", joden die gedeporteerd werden de best moge lijke behandeling beloofde, namelijk overbrenging naar Theresienstadt. „Maar zij zijn daar nimmer gekomen en ik weet niet wat er met hen is gebeurd". Nadat de joodse directeur en onder-directeur van de „raad van be heer" in Praag zelf gedeporteerd wer den, werd Recht directeur. Günther had hem gezegd, van joden geroofde waardevolle eigendommen te verbergen zodat andere autoriteiten ze Franse regering met tweetal ministers uitgebreid (Van onze Pa rij se correspondent) Terwijl politieke waarnemers in Parys sinds de gebeurtenissen van vorige maand in Algerije al een hervorming van het kabinet in de lucht zagen han gen, is het Elysee vannacht met een spe ciaal communiqué uit de bus gekomen, waarin de namen van twee nieuwe leden van de regering bekend werden gemaakt. Jean Foyer werd tot minister voor de samenwerking met de Afrikaanse landen benoemd en de oud-ambassadeur in Tu nis, Georges Gorse, is staatssecretaris van Buitenlandse Zaken geworden. Tege lijkertijd werd Jean Foccart, die al lange tyd de rechterhand was van het staats hoofd voor Afrikaanse Zaken gepromo veerd tot secretaris-generaal van de republiek en de gemeenschap. Voorts is er nog een raad voor de be trekkingen met Afrika en Madagascar opgericht, die de president der republiek met adviezen zal bijstaan inzake zijn be leid ten aanzien van deze voormalige koloniën. Het is niet bekend of op deze intocht van nieuwe leden in de regering binnen kort ook nog een uittocht van zittende ministers volgen zal. Verscheidene mi nisters wier houding tydens de Algerijn se staatsgreep aanleiding tot kritiek heeft gegeven, staan, zo wordt beweerd, al met één voet op de drempel, maar de keuze van geschikte opvolgers moet de president der republiek nog steeds enige moeilijkheden baren. Dat deze tamelijk onbetekenende her vorming van het kabinet toch nog on verwachts wereldkundig is gemaakt, mag in direct verband worden gebracht met de vredesconferentie in Evian die mor gen begint. De uitbreiding van de rege ring met figuren die over het algemeen om hun liberale opvattingen bekend staan mag ongetwijfeld worden be schouwd als een nieuw gebaar in de richting van het FLN, terwijl met de stichting van een raad voor de gemeen schap bovendien officieel te kennen wordt gegeven, dat Frankrijk de weg van de dekolonisatie is ingeslagen. van Franz Rademacher. volgens welke Eichmann zyn bevoegdheden op het gebied van joodse kwesties ontleende aan een speciaal decreet van Hitier. Rademacher, een deskundige op het gebied van joodse zaken van het mini sterie van Buitenlandse Zaken, werd na de oorlog door een West-Duits gerechts hof tot 28 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Hy wist echter te ontvluchten en zou thans in Syrië vertoeven. Het Israëlische openbaar ministerie heeft een brief van Rademacher over het lot van 8.000 Joegoslavische Joden. Rademacher heeft over deze kwestie met Eichmann getelefoneerd en besluit de brief aldus: „Eichmann stelt voor ze dood te schieten". Rademacher noemt Eichmann als de hoogste instantie voor joodse zaken: „bevoegd tot de politiek ten aanzien van de joden in Europa was. krach tens een decreet van de Fuhrer, alleen Eichmanns afdeling van het Reichssi cherheitshauptamt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken kon slechts bij deze afdeling bezwaren te berde brengen wanneer deze op de buitenlandse poli tiek waren gebaseerd". Getuigenverhoor in Neuss Gisterochtend is in Neuss het verhoor begonnen van Eberhard von Thadden, een getuige decharge in het proces- Eichmann. Von Thadden is tydens het Hitler-bewind verbonden geweest aan het ministerie van Buitenlandse Zaken waar hy hoofd was van de afdeling joodse zaken. De Israëlische advocaat Erwin Schimron is in opdracht van het hof in Jeruzalem bij het verhoor aan wezig. Prins Bernliard opende nieuwe Pier Feestelijk gebeuren Scheveningen heeft weer zyn pier. Prins Bernhard heeft vanmorgen om klokslag elf uur een scheepssirene in werking gesteld en met dit doordringen de geloei, dat overgenomen werd door de misthoorn van de SCH. 133, de logger „Harmonie", was de Pier geopend. Zeven kinderen trokken vlaggetjes omhoog. Het werd een beetje een carnavals- sfeer, toen de ongeveer 2.000 genodigden op de Pier waren, want plotseling brand de vuurwerk los en werden allerlei stof fen poppen hoog de lucht in geschoten. Prins Bernhard was de eerste die de Pier opstapte. Het was écht een natio naal gebeuren, want alle drie de militaire kapellen, de K.M.K., de Grenadierjagers en de Marinierskapel waren aanwezig. De K.M.K. speelde de speciaal voor deze gelegenheid door Jurriaan Andries- sen gecomponeerde „Scheveningse Pier- mars". Aan het eind van de rechte weg op de Pier, bij de driesprong naar de verschil lende „eilanden", wachtte de Prins een verrassing. Van het kinder- en amuse mentseiland af bracht een kinderkoor van een Haagse school hem een zang- hulde. Daarna lieten de kinderen duizen den ballonetjes op, die in de frisse wind snel wegdreven. Het gezelschap begaf zich hierna naar het verste punt van de Pier: de visring van het Toreneiland. Hier, op het dora do voor hengelaars, verwelkomde de Club van honderd, de hengelaarsclub, waarvan vele kunstenaars en kleinkunst- artiesten lid zijn, de Prins. Het gebeuren werd door duizenden van de Boulevard af gadegeslagen. Bollenstreek-biljarters namen afscheid van seizoen De biljarters van het district Bollen streek en hun echtgenotes hebben op feestelyke wijze afscheid genomen van het seizoen 1960/1961 De feestvreugde in Lisse werd nog verhoogd door de aanwe zigheid van KNBB-bondsvoorzitter drs. J. J. van Vliet, wiens echtgenote van districtsvoorzitter C. Donker een bloe menhulde voor haar verdiensten voor de biljartsport ln ontvangst mocht nemen. In een kort dankwoord releveerde de heer Van Vliet de grote verdiensten van dit jonge district, dat hij een zeer bijzonder district noemde. De band er mee had hy langer gewenst, ook voor de biljartsport in de bollenstreek. Tot slot complimenteerde hy de Noord wij ker H. v. d. Voort met het behalen van het gewestelijk kampioenschap en de heer F. Schimmel voor diens grote ver diensten. Met een record aantal van 61 teams was de viertallen competitie begonnen. Wedstrijdleider D. Zoet kon gisteravond de kampioenen en prijswinnaars be kend maken. Klasse C: afd I Vios I; afd II onici- tia I. Amicitia algeheel kampioen na beslissingswedstrijd. Klasse Di Luto I Vergunning verpleeghuis „Helena" ingetrokken B. en W. van Heemstede hebben be sloten de aan de eigenaar van het ver- plegingshuis „Helena" verleende voor lopige vergunning ln te trekken. De eige naar zal een nieuwe voorlopige vergun ning worden verleend tot uiterlijk 1 mei 1962, doch deze zal alleen gelden voor de verzorging van niet geestelijk gestoorden. B. en W. hebben bepaald, dat de thans in het tehuis aanwezige geeste lijk gestoorde bejaarden zo spoedig mo gelijk, in overleg met de wethouder van volksgezondheid en de geriater, in an dere tehuizen moeten worden geplaatst. Uit het in opdracht van B. en W. door de geriater dokter Kok uitgebrach te rapport er naar aanleiding van door de wethouder van Volksgezondheid, de heer J. C. Corver, ontvangen inlichtin gen, gehouden besprekingen en gevoer de verhoren is komen vast te staan, zo delen B. en W. mede. dat er niet vol doende waarborgen bestaan voor een redelijke verzorging of verpleging van de in het tehuis „Helena" opgenomen geestelijk gestoorden. Een intensieve controle zal dienen uit te wijzen, dat er geen bezwaren bestaan de thans verleende tijdelijke ver gunning voor de verzorging van niet geestelijk gestoorden t.z.t. nog weer te verlengen, aldus B. en W. Arsenicum lag voor „liet oprapen" (Van onze Rotterdamse correspondent) Niet minder dan 125 kg arsenicum trloxyde lag gistermiddag op het kruis punt SIuisjesdUk-Doklaan te Rotterdam. Het was daar gekomen, doordat een rangeerlocomotief overigens met matige snelheid tegen een aanhangwagen van een trekker was opgereden. Op die aan hangwagen stonden vaten met de gif tige poeder. Drie vaten barstten open en de arsenicum trioxyde stroomde o/er het wegdek. Direct werd het kruispunt voor het verkeer gesloten verklaard en is de brandweer begonnen met het schoonspuiten van de stenen. Het was een tijdrovend karwei, daar het poeder alle kanten was uitgestoven. Eerst om vüf uur kon worden gezegd: alles op geruimd. MR. C. A. DE MEIJERE GEÏNSTALLEERD De Hoge Raad heeft vandaag de nieuwbenoemde raadsheer in dat col lege. mr. C. A. de Meijere, geïnstalleerd. De heer De Meijere was voorheen raads heer in het Haagse Gerechtshof. Klasse E: afd I Amicitia III; afd II Groene Laken II. Groene Laken II kampioen na beslissingswedstrijd. Klasse F: afd. I Zeekant II; afd. II De Beurs III; afd. III De Engel IV. De Beurs kampioen na beslissings competitie.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3