smug Sunsilk dit busje Vinolia toiletpoeder TRÉS CHtëPARFlM bij elke grote flacon shampoo Franse vervoersstaking was vrijwel algemeen .Woeste Duitser pleegde overval op een juwelier te Bussum HERDENKING FRANS LISZT Geboortehuis in dorp Raiding is als museum ingericht Kantoorbedieiuï kan geen motief voor zijn gruwelijke daad geven Binnenkort leggen ambtenaren en onderwijspersoneel tverk neer ligtvoet Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 19 mei 1961 Vierde blad no. 30358 Het motief van zijn daad was geldgebrek (Van onze correspondent) Een zich fel verwerende juwelier is er in geslaagd een Duitser, die roofoverval op hem pleegde, van zich af te schudden en aan de politie over te leveren. De juwelier, de 36-jarige heer P. Kaasschieter, woonachtig aan de Brink- laan te Bussum, kreeg bezoek van een Duitser, die hem verzocht enige sieraden te tonen. Plotseling sloeg de bezoeker de winkelier met een ijzeren staaf op het hoofd. Hierop onststond een vechtpartij, waarbij de heer Kaasschieter van de verdediging overging in de aanval en er in slaagde de ijzeren staaf te bemach tigen. Toen dolf de Duitser het onder spit. Omstreeks half zes vervoegde een 22-jarige bankwerker uit Osnabrück. zich bij de juwelier. Hij wenste, zo zei hij, een cadeautje voor zijn moeder mee naar Duitsland te nemen. Het mocht wel 200 mark kosten. De heer Kaasschieter toonde een hanger, die de bezoeker in de etalage had gezien en vervolgens nog op diens verzoek gouden dameshorloges en colliers. Tenslotte bevestigde hij een hangertje aan een collier en op dat mo ment sloeg de overvaller toe. Hij haalde de stevige ijzeren staaf uit een tas en sloeg de juwelier op het hoofd. De heer Kaasschieter was even duizelig, doch zag kans de volgende slagen af te weren. Hij ging zelfs tot de aanval over en spoedig rolden de mannen worstelend door de winkel. Ruiten sneuvelden en tableaus met ringen rolden over de vloer. De echtgenote van de juwelier hoorde het rumoer en vloog gillend om hulp de straat op. Toen reeds had de heer Kaas schieter kans gezien de staaf te bemach tigen en de forse Duitser een klap te geven. Beide mannen bloedden hevig aan het hoofd. Twee voorbijgangers namen de Duitser van de juwelier over, en sleepten de overvaller letterlijk en figuurlijk bu de haren naar buiten. De man werd in bedwang gehouden en twee tot dusver onbekend gebleven voorbijgangers gingen met hem tussen zich in, op weg naar het politiebureau. Onderweg kwam het gezelschap een po litiewagen tegen, waar de woesteling werd ingeladen. Aanvankelijk verklaar de de man tegenover de politie, dat hij van maandag af in Nederland vertoefde. Hij had een wagen gehuurd en wilde na Pinksteren naar zijn woonplaats te rugkeren. Hij had zich kwaad gemaakt op de juwelier, die naar zijn mening te veel had gevraagd. Daarom had hij geslagen. De man kwam hierop later Zeestrijdmaclit met raketten voor NAYO Door president Kennedy in vooruitzicht gesteld Dc Verenigde Staten zijn bereid de vorming te overwegen van een NAVO-zeestrijdmacht met raket ten waarvan zowel de eigendom als de beschikking meer landen betreft. Dit heeft de Amerikaanse presi dent Kennedy, meegedeeld in een toespraak tot het Canadese parlement. Waarnemers in Ottawa hebben gezegd, dat de voorwaarden die Kennedy in dit verband heeft gesteld, niet gering zijn en dat de verwerkelijking van dit denk beeld nog jaren op zich kan laten wach ten. Het militaire machtsevenwicht is in verandering, aldus Kennedy in zijn toe spraak. De strijdkrachten van de NAVO werden in het begin opgezet om het hoofd te kunnen bieden aan een groot scheepse conventionele aanval in een tijd waarin alleen het Westen kernwa pens had. Als het Westen thans wil vol doen aan de eisen van de jaren zestig, moet het in twee richtingen werken. In de eerste plaats moet de conven tionele strijdmacht van de NAVO drin gend worden versterkt. De Verenigde Staten is met het oog hierop bezig maat regelen te nemen ter vergroting van de sterkte en de beweeglijkheid van hun strijdkrachten. Om dezelfde reden zullen de Amerikaanse strijdkrachten in Europa blijven. In de tweede plaats moet het vast staan dat kernwapens ter beschikking blijven staan van het gehele NAVO- gebied. Deze wapens dienen te allen tijde onder een strikt en soepel poli tiek beheer te staan, dat in overeen stemming is met de behoeften van alle NAVO-landen. De Verenigde Staten zullen om hun bedoelingen duidelijk te maken vyf on derzeeërs met Polaris-raketten in het NAVO-gebied stationeren, en later nog meer. „Behalve dit overwegen wij de mogelijkheid tenslotte een NAVO-zee- macht met raketten te vormen die in de ware zin van het woord veelzijdig is wat de eigendom en het beheer be treft, indien onze bondgenoten dit wen selijk en uitvoerbaar achten zodra de doelen van de NAVO anders dan op het gebied van de kernwapens zullen zün bereikt." Advertentie kop en schotel ■y! tegen inlevering van vijf gele kroonkurken van s> Menken koffiemelk -"i Vraagt Uw melkhandelaar MENKEN KOFFIEMELK is ook verkrijgbaar via de afnemers van de Leidse Melkinrichting N.V. DE LANDBOUW terug en bekende met het doel om te stelen naar Nederland te zijn gekomen. Hij was op de dag van de overval de grens gepasseerd. Het motief van zijn daad was geldgebrek. De politie trof later de gehuurde auto op een parkeer plaats in Bussum aan. In de wagen bevond zich nog een onschuldig speel goedpistooltje. SURINAMER BEDREIGDE MAN MET SCHEERMES Twee politieagenten hebben op een van de perrons van het station te Dor drecht een Surinaamse inwoner van die stad moeten overweldigen, omdat deze een man met een scheermes bedreigde. Hij was met die man in conflict ge raakt, toen de Surinamer zijn vrouw, die stond te telefoneren, uit een telefooncel wilde trekken, omdat het gesprek naar zijn zin te lang duurde. De mannen raakte slaags. Toen de Surinamer het onderspit dreigde te delven, rukte hij zich los. Hiji liep een eind het perron op. Plotseling kwam hij, buiten zichzelf van woede, terugrennen met een geopend scheermes in de hand. Slechts met grote moeite konden omstanders verhinderen, dat hij zich op zijn tegenstander stortte. Terwijl de politieagenten de Surina mer wegvoerden, stapten de bedreigde man en zijn vrouw in een op punt van vertrekken staande trein. Toen de politie terugkwam om getuigenverklaringen in ontvangst te nemen, waren ze verdwe nen. (Van onze Weense correspondent) De plechtigheden ter herdenking van Frans Liszt, die 150 jaar ge~ leden in het Oostenrijkse dorpje Raiding werd geboren, zijn reeds in Oostenrijk begonnen, ofschoon het hoogtepunt op 22 oktober valt, de dag namelijk waarop de componist werd geboren. Op die dag zal Paul Hindemith in Eisenstadt. de hoofdstad van de provincie Bur genland, een groot Liszt-concert dirigeren. Niet ver van Eisenstadt en vlak bij de grens van het tegenwoordige Hon garije, ligt het onaanzienlijke dorpje Raiding met het geboortehuis, waarin een wagenmaker lange tijd heeft ge woond en gewerkt. Liszt zelf heeft in 1846 pogingen in het werk gesteld om dit huis te kopen, maar dit plan mislukte. Des te meer valt het daarom te waarderen, dat het met steun van de musicoloog E. Schenk werd opgeknapt en als museum werd ingericht, want het is zeker dat veel bewonderaars in de loop van het ge denkjaar dit dorp en het geboortehuis zullen komen bezoeken. In de dorpskerk heeft men intussen ook het orgel gerepareerd, zodat het nu weer bespeelbaar is en dezelfde klank heeft als in de tijd toen Liszt er op speelde. Overigens had de componist indertijd zelf 200 gulden aangeboden om de nodige reparaties door te voeren. Die taak hebben nu provinciale staten van Burgenland en de Oostenrijkse regering overgenomen. Ofschoon men in Oostenrijk weet dat Frans Liszt door de Hongaren niet ten onrechte als een van hun grootste mu sici wordt vereerd, toch ligt Raiding op Oostenrijks grondgebied. En al heeft de componist een bijzondere voorkeur voor Hongarije en voor Hongaarse volksmu ziek getoond, toch heeft hy zijn ge boortedorp herhaaldelijk bezocht. Daarom heeft Oostenrijk evenals Hongarjje een rijk herdenkingspro gramma opgesteld, doch daar Raiding te klein en onaanzienlijk is, worden de concerten in Isenstadt gegeven, voor namelijk in de grote zaal van het slot Esterhazy, waar o.a. Haydn regelmatig is opgetreden. Tijdens het eerste herden kingsconcert, waarmee het Liszt-jaar werd geopend, heeft de dirigent Loibner o.a. de legende van de Heilige Elisa beth en het symfonische werk Tasso aldaar ten gehore gebracht. Het drama te Maastricht In wilde teeg op zijn ouders ingestoken (Van onze Limburgse correspondent) De 23-jarige kantoorbediende heeft gisteren een omstandige bekentenis af gelegd over de aanslag op het leven van zijn ouders in hun woning aan de Volks- mondweg te Maastricht, waar hjj hen woensdagavond met een aantal dolk steken heeft gedood. De jongeman heeft toegegeven, dat hjj uit Leiden naar Maastricht was ge komen met het vooropgezet plan zyn ouders van het leven te beroven. Daarvoor had hy ook het dolkmes, van het Italiaanse stilettomodel, ge kocht. De dader belde omstreeks half elf bij de ouderlijke woning aan. waar zijn moeder hem opendeed. Zij toonde zich verrast door zijn komst, omdat hij de laatste tijd weinig of niets meer van zich had laten horen. Samen gingen moeder en zoon de trap naar de bo venwoning op. Nauwelijks in de huis kamer gekomen trok de zoon het ge vaarlijke dolkmes en sloeg, zonder enige aanleiding of woordenwisseling, op zijn moeder in, die door een aantal steken in de borststreek en elders in het li chaam werd getroffen en dood op de grond ineenzonk. De vader, die in het aan de huiskamer grenzende slaapver trek al te bed lag, kwam, by het horen van het lawaai, aanlopen. Onmiddellijk keerde de zoon zich toen met woest ge weld tegen zijn vader en hoewel deze de met wilde zwaaien toegebrachte ste ken trachtte te ontwijken en zich te weer wilde stellen, werd ook hij spoedig dodelijk getroffen. Toen de recherche, nadat zij door de moordenaar van het gebeurde op de hoogte was gesteld, op de plaats van het misdrijf kwam, leef de de vader nog. Hij is echter later on danks medisch ingrijpen in het zieken- Advertentle TRANSPARANT begonnen Engeland krijgt zeven nieuwe universiteiten Engeland krijgt zeven nieuwe univer siteiten. Drie waren reeds aangekondigd voor Brigthon, Norwich en York. Er ko men thas nog vier bij, namelijk in Col chester Canterbury en Coventry en in een nog nader vast te stellen 6tad. Operatie Taartschep lil Brabant gevonden Romeins graf wordt naar Amersfoort gebracht Geheimen van twintig eeuwen geleden worden met moderne techniek ontsluierd (Van onze reportageredacteur) Zowel prof. dr. J. E. Bogaers van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek als de kolonel van de genie L. C. Dijkstra keek opgelucht toen gisteren op de Kouterhoeve in het Brabantse dorpje Esch een 50-tons Ccnturiontank een 14 millimeter dikke stalen scheepsplaat als een bodem onder een grote in een ijzeren kooi verpakte zandkoek schoof. Op de bovenkant van de koek tekenden zich de lijnen van een vroegere, sinds lang vergane houten omwalling af en een paar donkere plekken in de hoek markeerden houtskoolresten. Om wat binnen die lijnen aan historische gegevens nu nog schuilgaat was deze hele operatie taartschep begonnen. dame grenzend ander graf, dat eveneens door palissanders omgeven bleek te zijn. De veronderstelling lag voor de hand, dat men nu de laatste rustplaats van „de heer rijke heer" had gevonden. Om eventuele inscripties op houtresten e.d. te kunnen onderzoeken, welke bij het archeologisch veldwerk gemakkelijk ver loren gaan, besloot men deze grafheu vel in zjjn geheel naar Amersfoort te transporteren. Het vinden van die inscripties is broodnodig, want de herkomst van de Romeinse bewoning in dat deel van Brabant, dat destijds militair en eco nomisch van weinig betekenis kan zijn geweest, is de historici nog een raadsel. Ook is het merkwaardig, dat deze Ro meinse grafheuvels zich bevinden op de plek van de urnvelden van een vroe gere bevolking, zodat men zich afvraagt of in Brabant twee verschillende cultu ren elkaar onmiddellijk hebben opge volgd. Naar laboratorium Voor het eerst zal namelijk een volle dig graf uit de Romeinse tijd naar de laboratoria van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort worden overgebracht om daar met alle technische middelen waar over de hedendaagse wetenschap be schikt te worden onderzocht. Daar is ook alle aanleiding toe, want de sinds tien jaar te Esch in Noord-Brabant aan het licht gekomen Romeinse graven be horen tot de merkwaardigste archeolo gische ontdekkingen van de laatste tijd, niet alleen in Nederland, maar in geheel Europa. Het gaat daarbij niet alleen om graf heuvels, die niet eerder werden aange troffen, maar ook om zeer rjjke graven. Zo vond men in sommige van de zeven tot nu toe ontdekte, uit de tweede eeuw daterende grafheuvels wel 40 tot 50 bjj- giften: geschenken welke de Romeinen hun doden op hun laatste reis meegaven. De climax vormde het in het najaar van 1959 door palissanders omgeven graf „van de rjjke dame", dat o.m. be halve glaswerk ook een kostbare barn stenen Bacchus bleek te bevatten. In de herfst van het vorige jaar vond men net als in alle vorige gevallen by toe val een aan dit graf van de rijke Genie-aal werk Voor het uitgraven van het 2.80 bij 3.70 meter metende graf heeft de ROB de medewerking van de Genie ge kregen. Eerst werd de plaatijzeren kooi gemaakt, die de zandklomp (men heeft uiteraard om bet graf een flinke vei- Wittebroodsweken in Birkhall (Balmoral) (Van onze Londense correspondent) De Hertog van Kent en Katharine Worsley, die op 8 juni in de historische kathedraal van York in het huwelijk zullen treden, zullen het eerste deel van hun huwelijksreis doorbrengen in de ko ninklijke residentie Birkhall, welke deel uitmaakt van het Schotse koninklijke laqdgoed Balmoral, dat het aanstaande jonge paar hiervoor in bruikleen is af gestaan door de koningin-moeder. Ook Koningin Elizabeth, toen nog Prinses, en Prins Philip brachten in 1947 een deel van hun huwelijksreis in Birkhall door. ligheidsmarge genomen) bij elkaar houdt. Met de om de weerstand te bre ken ingezette stalen scheepsplaat, die er gisteren ten aanschouwe van de pastoor en zijn Escher parochianen on der is geschoven, weegt de hele zand taart zo'n slordige 24 ton. Voordat het zo ver was moest men nogal wat pro blemen op het gebied van de bemaling en de grondmechanica oplossen. Het heeft gisteren slechts een haar gescheeld of het hele vrachtje was ingestort. Na deze omvangrijke voorbereidingen duurde het hele karwei slechts tien mi nuten, zodat de genie van de vele proe ven in Hedel, waarbij alles wat er maar enigszins mis kon gaan inderdaad mis lukte, heel wat geleerd bleek te hebben. Nachtelijk vervoer Volgende week, in de nacht van vrij dag op zaterdag, heeft het transport plaats. Het gewicht vormt daarbij niet de grootste moeilijkheid. Het graf wordt door een kraan op een trailer met op legger geplaatst. De lading overtreft echter de maximaal toegestane breedte met een meter. Er is dan ook onthef fing van de Wegenverkeerswet voor dit transport verleend op voorwaarde dat het 's nachts plaatsvindt en dat de ma rechaussee het zal begeleiden. Het graf zal op de trailer worden ingebed in postzakken om de trilling tijdens het vervoer te dempen. In de twee helft van de volgende maand gaat prof. Bogaers met zijn medewerkers proberen de ge heimen van dit bijna 20 eeuwen oude graf te ontsluieren. Hij hoopt vurig dat de uitkomsten van zijn onderzoek alle kosten en moeiten van dit experiment zullen rechtvaardigen. huis Sint Annadal overleden. Tijdens het drama sliepen in een kamer op de bovenverdieping niet alleen, zoals wij reeds meldden, de 14-jarige jongste zoon van het gezin, maar ook nog een zoon van 17 jaar. Zij hebben van het ge beurde niets gemerkt. De 22-jarige doch ter kwam later op de avond thuis, toen het drama zich reeds had afgespeeld. Vast staat, dat de jongeman de gru welijke aanslag op zijn ouders in een zwaargeschokte psychische toestand heeft bedreven. Hij is een aantal jaren geleden voor een psychische stoornis be handeld en leek daarvan geheel gene zen. Hij werkte al enkele jaren rustig in Leiden op een kantoor. De dader is, nadat procesverbaal van zijn volledige bekentenis was opgemaakt, gisteren in de namiddag voor de officier van ju stitie, mr. J. Corsten, voorgeleid. Naar wij vernemen, werd de jonge man op last van de officier nog deze zelfde dag ter observatie opgenomen in een inrichting voor geesteszieken te Ven- ray. De anatoom-patholoog van het Ge rechtelijk Laboratorium te Den Haag, dr. Zeldenrust, en de gerechtelijk ge neeskundige te Maastricht, dr. A. Holl- man, zullen vandaag een sectie op de slachtoffers verrichten. Man wilde zijn familie vergassen Op beschuldiging van poging tot moord c.q. doodslag heeft de tilburgse politie een 24-jarige arbeider aangehou den en ingesloten. Zjjn vrfje dagen rond Hemelvaartsdag had hjj benut om de bloemetjes flink buiten te zetten en daarbij had hij meer gedronken dan goed voor hem was. Maandagavond ver keerde hij dan ook in beschonken toe stand toen bij hem het plan rüpte zjjn gehele familie te vergassen. Omstreeks elf uur begaf hij zich naar de ouderlijke woning in de Jan Gre- wenstraat. waar zijn vader en moeder, alsmede een zevental broers en zusters reeds naar bed waren gegaan. In de bij keuken draaide hij dè gaskraan open. Hij zorgde er voor dat alle verbindings deuren naar de verschillende kamers geen beletsel zouden vormen voor het instromend gas. Toen verliet hij de wo ning en kwam een tijdje later weer terug, nieuwsgierig naar de uitwerking van zijn daad. Door geroep en ge bons overtuigde hij zich ervan dat er geen antwoord meer kwam, zodat hij aannam dat het gehele gezin was ge stikt. Eerst ging hij naar buiten waar hij voorbijgangers en de eigenaar van een patates friteskraam vertelde dat hij zijn familie had vergast en dat ze alle maal dood waren. Van verschillende kanten werd toen de politie gewaarschuwd die bjj de wo ning aangekomen terstond de gaskraan dichtdraaide en alle ramen openzette. De familieleden bleken echter de aan slag op hun leven te hebben overleefd. De man werd in nog altijd beschonken toestand in het holst van de nacht in de stad aangehouden. (Van onze Parijse correspondent) Alle Parijzenaars hebben gisteren aan den lijve of tenminste aan de vermoeide voeten kunnen constateren, dat de drie grote vakcen trales geen woord overdreven, toen ze in hun communiqué's op juich toon concludeerden, dat de stakingen in de gas-, elektriciteits- en publieke transportbedrijven over alle linies voor bijna de volle 100 procent waren geslaagd. De metro's lagen helemaal stil, van de ruim 2000 autobussen hadden er nog geen 80 de Parijse remises verlaten, terwijl bij de spoorwegen hoegenaamd alleen de treinen op de voor naamste internationale lijnen gereden hebben. Gas en elektriciteit functioneerden naar het zo uitkwam. slotte meestal slechts koude maaltijden geserveerd. Dank zij het zonnige weer en de er varingen van lange jaren, waardoor de Fransen een algemene staking als een soort onvermijdelijk en steeds terugke rend natuurverschijnsel leerden be schouwen, hebben ook gisteren de Pa rijzenaars dit nationale euvel maar weer stoïcijns en vaak niet zonder op gewektheid het hoofd geboden. Men kwam veel heren, die zich met elektri sche apparaten plegen te scheren, op straat en elders met stoppelbaarden te gen, en geen patroon die laatkomers op kantoren, in winkels of op werkplaat sen met een bedenkelijk gezicht ont ving. Het partijcongres van de socialis ten, dat gisteren in een Parijse voor stad bijeenkwam, had haar ochtendzit ting wegens de gevolgen van de ver- keersstaking zelfs maar helemaal afge last. Het verkeer in Parys liep natuurlijk nog meer in het honderd dan gewoon lijk. Niet alleen omdat het aantal voer tuigen met vrachtwagens die tot auto bussen* ad hoe waren geimproviseerd, aanzienlijk verhoogd was. maar ook om dat de verkeerslichten door de uitgeval len elektriciteit niet werkten, zodat bij kruispunten opstoppingen ontstonden, die soms pas na uren konden worden ontknoopt Zelfs hebben we drie kwar tier nodig gehad om de ongeveer 15 meter af te leggen, waardoor de beide troittoirs van de Rue Rivoli worden ge scheiden. In de restaurants werden ten- EERVOL ONTSLAG AAN HOOFDVLOOTPREDIKANT 4 DS. SILLEVIS SMITT Gistermiddag om twaalf uur liep pas de staking bij de spoorwegen ten ein de, maar intussen hebben de vakver enigingen al aangekondigd, dat binnen kort het personeel van alle scholen en overheidsdiensten op zijn beurt verstek zal laten gaan. Advertentie Als er op het televisiescherm wel reclame mocht verschijnen, zou 'k elke avond willen verto nen: Een gang naar Gangetje 12 is lonend. Ceh 9on9 noor (jannetje >2 t'ê lenend^ Commandeur Reeser schout bij nacht Bij K.b. is met ingang van 1 oktober 1961 aan hoofdvlootpredikant, in rang gelijk gesteld met kapitein ter zee, ds. J. H. SiUevis Smitt op verzoek eervol ontslag uit zün betrekking verleend. Voorts is met ingang van laatstgenoem de datum vlootpredikant ds. J. W. Sepmeyer, in rang gelük gesteld met ka pitein ter zee en als zodanig benoemd tot hoofdvlootpredikant. Bij K b. is met ingang van 30 juli 1961 kap'itein ter zee (tijdelijk commandeurs L. E. H. Reeser tijdelijk bevorderd tot schout-bij-nacht voor de duur, dat hij zal zjjn belast met de functies van Com mandant der Zeemacht in Ned. Nieuw- Guinea en van commandant der strijd krachten in Ned. Nieuw-Guinea. alsmede voor de duur van de daaraan vooraf gaande periode onder handhaving van de tijdelijke rang van commandeur ge durende de periode liggende tussen het tijdstip van zijn aflossing als chef van de staf van de Commandant der Zee macht in Nederland (16 juni 1961) en hjt tijdstip waarop hij naar Nederlands Nieuw-Guinea zal vertrekken (30 juli 1961). GANGETJE 12 Churchill licht ongesteld (Van onze Londense correspondent) De 86-jarige Sir Winston Churchill is licht ongesteld. Zijn secretaris zei gisteravond, dat er niets ernstigs aan de hand is. Woensdag zagen wij Chur chill nog bij de opening van het La gerhuisdebat over de buitenlandse po litiek, donderdag bracht hij de dag in bed door Hij bevindt zich in zijn Lon dense woning aan het smalle rustige straatje, dat tot Hyde Park Gate be hoort. Het bezoek, dat president Bourguiba van Tunis, gisteren aan Sir Winston zou brengen, moest vervallen. Lord Mo- ran, Churchills vriend en lijfarts, on derzocht hem gedurende de ochtend. Hij verklaarde dat hij in elk geval uit rou tine Churchill zou hebben bezocht en diens gezondheidstoestand gecontroleerd. Gevraagd of hij later op de dag Sir Win ston opnieuw zou bezoeken, antwoordde Lord Moran: „Ik weet het niet. We zullen moeten zien hoe het verder met hem gaat. Op het ogenblik is er niets om ongerust over te zijn."

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13