Docos wint BELG BAENS RAPSTE SPURTER IN STRATEN VAN DOKKUM protesten Sporttoto Doldriest avontuur van vier man beheerste de strijd Quick Boys zette in de laatste 2 minuten verlies in winst om Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 18 mei 1961 Zesde blad no. 30357 HOLLAND-BELGIE TE PAARD WIELRENNEN Belgische ploeg voor Ronde van Frankrijk Ronde van Nederland Moordende rit In eigen land wordt de 27-jarige Belgische Brabander Roger Baens gerekend tot de renners, die op hun retour zijn. Maar voor ons is Baens nog altijd rap genoeg om befaamde spurters als Jo de Roo, Jacques van der Klundert en Joop van der Putten achter zich te hou den. De Belg bewees dit gisteravond weer eens, na een moordende etappe over maar liefst 262 kilo meter, in de noordelijkste Elfste- denstad Dokkum, waar hij met groot gemak zijn acht makkers in de laatste en beslissende vlucht Roger Baens gaat als winnaar van de tweede etappe in Dokkum over de eindstreep De vier drieste vluchtersv.l.n.r.: Coen NiestenTheo Sijthoff. Piet Damen en Piet Rentmeester. van de langste rit van de Ronde van Nederland zijn wil oplegde. Voor Jan Westdorp, Jo de Roo, Mar tin van der Borgh (hij was in de stra ten van Dokkum weer eens verkeerd ge reden), Jaap Kersten, oranjetruidrager Jacques van der Klundert, Joop van der Putten, good-old Wim van Est en run- ner-up Huub Zilverberg, ja, zelfs enkele meters voor deze concurrenten snelde Baens in de van Kleffensstraat als win naar door de finish. Gaat de Belg op nieuw zo'n vooraanstaande rol spelen als het vorige jaar, toen hij in de eerste etappe in Heerenveen het oranje habijt aantrok en dat zes dagen lang droeg, tot hij door Peter Post van de troon werd gestoten? Baens schoof door zijn zege weliswaar ver naar voren in de alge mene klassering van de 52e naar de 10e plaats maar zijn achterstand op leider Van der Klundert is nog altijd ruim vier en een halve minuut. Gedurfd Meer nog dan door de zege van Baens zal de afmattende rit over de machtige scherprechter die Afsluitdijk heet en waar de renners altijd de wind op kop schijnen te moeten hebben, echter in de herinnering blijven door de gedurfde ontsnapping, nog onder de rook van Am sterdam, van Coen Niesten, Piet Rent meester, Theo Sijthoff en Piet Damen. Dit viertal trok langs de boorden van de Amstel de stoute schoenen aan en begon aan een vlucht, die pas 200 km \erder, in de buurt van het Friese dorp Womels, zou eindigen. Toen waren van de vier musketiers van deze dag alleen nog Coen Niesten en Piet Rentmeester overgebleven. Even tevoren was Theo Sijthoff onder de druk van het jagende peloton bezwe ken. Piet Damen echter was al voor Den Helder uit de kopgroep verdwenen. Be halve Piet Rentmeester, die koppig tot het einde volhield en met het peloton op 1 min. 27 sec. achter de winnaar binnen kwam, moesten de drieste vluchters een dure tol betalen voor hun inspanningen. Coentje Niesten verloor in de laatste 50 km ruim vijf minuten op de kopgroep, Piet Damen bijna twaalf minuten en Theo Sijthoff zelfs bijna achttien mi nuten. Dwaasheid De ervaren volgers in de karavaan schudden het hoofd over zoveel dwaas heid. toen het viertal zijn gewaagde avontuur begon. Want een avontuur mocht het gerust genoemd worden met nog bijna 260 km voor de boeg. Boven dien wist het stoutmoedige kwartet, dat na 160 km de Afsluitdijk wachtte, die vele renners in de afgelopen nacht ang stige dromen bezorgd moet hebben. Was het misschien de drang van Coen Nies ten, die door zijn woonplaats Beverwijk moest komen, om zyn streekgenoten een huzarenstukje voor te schotelen? Zijn enthousiaste supporters, die met grote letters „Hup Coen" op de straten hadden gekalkt, kregen in ieder geval hun zin. Want het peloton had ternauwernood aandacht besteed aan deze ontsnapping en na de doortocht over de sluizen van IJmuiden hadden de vier leiders al een voorsprong van bijna vier minuten. Dat gaf hen moed. Onverdroten gingen zy door. De moed zonk echter in de schoe nen, toen Niesten en zijn makkers in Cas- tricum de spoorbomen in de verte naar beneden zagen gaan. Zou de met zoveel moeite veroverde winst hier verloren gaan? De remmen werden al dichtge knepen, maar de angst was overbodig geweest. Vlak voor de spoorbomen na mely k boog het parkoers naar links en zo omzeilden de renners deze klip. Voorsprong groeit Voort ging het en de voorsprong groei de. Na 80 km, in Alkmaar, was het ze ven en een halve minuut en het was nog lang niet het einde. Vlak voor Den Hel der, waar langs het Marinekamp werd geravitailleerd kwam de eerste tegen slag. Piet Damen kreeg last van zyn maag, moest afhaken en verdween uit de kop. Bij de ravitaillering had Sijthoff de pech, dat hij zijn etenszakje miste en daarmee het broodnodige voedsel om op krachten te blijven. Maar zelfs aan het overgebleven kopmannen Piet Damen was inmiddels meer dan zeven minuten achtergeraakt nog hoop koesteren. Want daar bedroeg de voorsprong nog altijd meer dan tien minuten. Toen begon de aftakeling. Het tempo van de drie vluchtelingen zakte tegen de noordooster in en achter hen begonnen de zwarte renners van het eskadron van ploegleider Middelink zich te roeren. Peter Post, Ab Geldermans, niet te ver geten Van der Klundert, die zyn oranje trui in gevaar zag, Daan de Groot en Jo de Roo joegen het tempo van de meute steeds meer omhoog en het werd spoedig duidelijk, dat Niesten en zijn kameraden zouden moeten sneuvelen. Bij het betreden van het Friese grond gebied hadden zij ruim zeven minuten op de jagers moeten prijsgeven. Dat Niesten in Exmorra (201 km) een nieuw achterwiel moest steken, was eigenlyk niet meer van belang. Want op dat mo ment was het verschil nog maar mi niem. Nog dertien km hielden de kop lopers het vol. De aansluiting, bewerkt door Peter Post, was meteen het sein voor een nieuwe vlucht, waarin de Amsterdamse Zesdaagsenryder Geldermans. Baens, Kersten en Rentmeester meekreeg. Zy werden weer achterhaald en toen kwam bij Menaldum (228 km) de beslissende ontsnapping, die Baens als winnaar van de ontluisterde karavaan over de streep bracht. Zondag 28 mei a.s zal om een uur des middags te Lisse een concours hippique aanvangen. De deelnemers bestaan uit een senioren- en een juniorenteam van Nederland en België. Tot viermaal toe hebben onze paardrijdende zuiderburen in de Hollanders hun meerderen moeten erkennen. Dit jaar schynen zy echter vast van plan de pryzen in de wacht te slepen. Hun team is met zorg samengesteld. Internationale ruiters en amazones als mej. R. Lombard en Schockaert zullen in Lisse party geven. Dat van him kant de Nederlandse ruiters hoge ogen hopen te gooien naar een overwinning ligt evenzeer in de iyn der verwachting. Wanneer wjj het lijstje nalopen tref fen wij namen als J. J. Gruppelaar en zijn leerlingen mej. I. Jansen en W. Philips. Naar verluidt heeft de heer A. Ebben een internationaal concours af gezegd om zijn Bajazzo in Lisse over de hindernissen te voeren. Ongetwyfeld zal de toeschouwer in Lisse dus ruitersport op hoog niveau kunnen zien. Het programma wordt af gewisseld door verschillende demonstra ties van de Amsterdamse Bereden Poli tie. Onder leiding van hoofdinspecteur Valken zal een nummer carrouselryden, een voltigenummer alsmede een door 16 paarden en 6 ruiters gereden Hongaarse Post aan het publiek worden voorge schoteld. Het parcours in het fraaie Sportpark wordt gebouwd door de heer J. Ryken. Het gaat slechtt Terwyl er goede stryd wordt geleverd gaat het toch slecht met de Nederlandse ronde. Het besluit om op de tweede dag zo'n lange en zware etappe te brengen, zal de organisatie nu wel betreuren. Niet minder dan acht renners, twee Italianen yyf Duitsers en de Nederlander Bram van Sluys, staakten onderweg de stryd Van Sluys na een val Voor de start hadden maar liefst vier Belgen besloten niet meer te vertrekken voor deze mon sterétappe omdat hun ploeg niet over een mecanicien, een soigneur en reserve- materieel beschikte. Zy zullen later wel spijt van hun overhaaste besluit hebben gekregen. Want terwyl de karavaan net was vertrokken kwam hun Belgische sportbestuurder Willy Riem opdagen, die van plan was voor alles te zorgen. Maar toen was het te laat. Er zyn nu nog 47 renners in de stryd, maar de ronde moet nog acht dagen draaien Uitslag De officiële uitslag van de tweede etappe, Amsterdam-Dokkum (262 km) was: 1. Roger Baens (België) 7 uur 00 min 24 sec. (1 minuut bonificatie inbegrepen) 2. Jan Westdorp (ploeg Lakeman) 7.00.55 (30 seconden bonificatie inbegrepen»; 3. Jo de Roo (ploeg Middelink) 7.01.25; 4. Martin van der Borgh (ploeg Jansen); 5. Jaap Kersten (ploeg Jansen)6. Jac ques van der Klundert (ploeg Middelink) 7. Joop van der Putten (ploeg Buchly); 8. Wim van Est (ploeg Buchly)9. Huub Zilverberg (ploeg Jansen), allen in de zelfde tijd als de Roo: 7.01.25; 10. Jo de Haan (ploeg Lakeman) 7.02.51; 11. Bas Maliepaard (ploeg Jansen) 7.02.51; 12. Ab Sluis (ploeg Middelink)13. Peter Post (ploeg Middelink); 14. Piet Rent meester (ploeg Jansen); 15. Dick Ent hoven (ploeg Middelink); 16. Joop Cap- tein (ploeg Jansen)17. Ab Geldermans (ploeg Middelink) 18. Mik Snyder (ploeg Buchly); 19. Piet Steenvoorden (ploeg Buchly); 20. Daan de Groot (ploeg Mid delink) 21. Lambert van der Ven (ploeg Buchly)22. Dick Groeneweg (ploeg La keman), allen in 7.02.51. Klassement Het algemeen klassement ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1. Jacques van der Klundert (ploeg Middelink) 10.57.46; 2. Huub Zilverberg (ploeg Jan sen) 10.58.16; 3. Lambert van der Ven (ploeg Buchly) 11.00.13; 4. Jo de Roo (ploeg Middelink) 11.01.28; 5. Jan West dorp (ploeg Lakeman) 11.01.30; 6. Martin van der Borgh (ploeg Jansen) 11.02.00; 7. Jaap Kersten (ploeg Jansen) z.t.; 8. Joop van der Putten (ploeg Buchly) z.t.; 9 Wim van Est (ploeg Buchly) z.t.; 10. Roger Baens (Belgie) (ploeg Lakeman) 11.02.18; 11. Piet Rentmeester (ploeg Jansen) 11.02.26; 12. Jo de Haan (ploeg Lakeman) 11.03.24; 13. Bas Maliepaard (ploeg Jansen) 11.03.26; 14. Ab Sluis (ploeg Middelink) z.t.; 15. Peter Post (ploeg Middelink) z.t. Sensationeel slot Zilveren Molentoernooi SHS verslagen2-1 (Van een onzer redacteuren) Het enthousiasme van de hltijd grote Katwijkse aanhang kende geen grenzen. Geen wonder, twee minuten voor het einde van de finale van het Zil veren Molentoernooi leek Quick Boys tegen Scheveningen-Holland- Sport nog een onontkoombare ne derlaag tegemoet'te snellen. De Ha genaars stonden met 1-0 aan de lei ding en met aanzienlijk technische surplus speelden zij zelfbewust naar het behoud van het zilveren kleinood dat zij vorig jaar voor de eerste maal veroverden. Maar de groenwitte semiprofs zyn niet de eersten, die zich hebben verkeken op de onuitputtelyke energie van de Katwykers. Ondanks de verbeten geest drift, waarmede zy de gehele wedstryd om elke bal gestreden hadden en daar door voor een aantrekkelyk kijkspel hadden gezorgd, bleken zij tegen elke Haagse verwachting in nog in staat tot een onstuitbaar slotoffensief. Aanval op aanval golfde op het hei ligdom van doelman Eype en twee mi nuten voor tyd kwam de eerste beloning. Het was de rechtshalf Aandewiel, die uit een onoverzichtelyk gewriemel van spe lers na een corner van de hard werken de Arie van den Oever de gelykmaker in het net wipte. Stormen van enthousias me golfden uit het publiek over de elf Katwykse hoofden. Op de vleugelen van deze triomf en opgestuwd door het ge juich van zijn aanhang daverde de on vermoeibare Floor van Duyn reeds in de volgende aanval op het Haagse doel af. Van grote afstand loste hy met het linkerbeen een verraderlyke schuiver, waar doelman Eype zich grandioos over heen liet vallen (21). Het Katwykse publiek kon niet wachten tot het eind signaal. Het stroomde meteen het veld op, zodat scheidsrechter Bom even moest wachten eer hy de enige handeling, die in deze felle stryd nog resteerde, kon laten voltooien n.l. de aftrap. Gehuldigd als kampioenen verlieten de badplaats bewoners het veld. Hun grenzeloze ener gie had de zelfbewuste technische su perioriteit van de Haagse semiprofs overwonnen. Toch hebben de groenwitten deze ne derlaag ook aan zichzelf te danken. Na een vrijwel gelykopgaande eerste helft, beheersten zy de stryd na de rust. Maar verder dan één doelpunt kwamen zy niet. Het werd geboren na zes minuten spelen uit. een schot van midvoor Henk Heymans. Via de voet van linksback Schouten stuiterde de bal langs de ver baasde Den Hollander in het net. De ploeg uit de Residentie verzuimde ech ter door te drukken. Rustig, bijna hau tain speelden de semiprofs naar de ge dachte zege. Maar zo'n houding is fu nest als men tegen het wonderlyke Quick Boys speelt. Dat kent geen over gave voor het laatste fluitsignaal. Dat heeft nu ook Scheveningen Holland Sport ondervonden. Koersen Duindigt O De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Duindigt luiden: ^ePbyr Magowan (A. Zaï Th. Knijnenburg) (1.30.8); 2. ^auberflöte J; 3. Zlppy Erebus. Tot.: w. f2.10; pl. f 1-40, 2.30, 1.20; gek. f5.-; cov. f8.30 Anzolor-prys: 1. Your Pride (J. van Dooyeweerd) (1.28.8); 2. Yonker Aster; 3. Y Y Meeske. Tot.: w. f2.90; pl. f 1 70 1.80; gek. f 8.10; cov. f4.10. Auguste Norton-prijs: 1. Zefa (A. Side- rius) (1.25.6); 2. Xavier; 3. Wish You Were Here. Tot.: w. fl.80; pl. f 1.20, 1 30, 1.20; gek. f 7.20; cov. f6.-. Aura V-prijs1. Wanda (J. P. de Vlie ger) (1.27.8); 2. Volann O; 3. Wllma Dear. Tot.: w. f 5.60; pl. f2.-, 1.90; gek. f 10.20; cov. f 4.10. Avro-prijs: 1. Xanthi Con Dios (S. H. Siderlus) (1.23.1); 2. Upupa S; 3. Xuthus Hollandin. Tot.: w. f2.60; pl. f 1.60. 3.80; gek. f 14.50; cov. f6.80. All Harvester-prijs: 1. Vltalls (J. Wage- naar sr) (1.22.6); 2. Vita Kinley; 3. Haon. Tot w. f 4.90; pl. f2.10. 2.-. 4.80; eek. f 7.40; cov. f 4.20. De rennen: Blue Peter-prijs: 1. Golden Arrow (P. Delbrassinne2. Willlbald; 3. Heraut. Tot.: w. f 2.20 (stal); pl. f 1.40. 1.30, 1.70; gek. f 6.50; cov. f 5.10. Sansovlno-prijs, voor amateurs en ama- trlcerfjders: 1. Sans Valeur (R. Slotboom); 2. Alofl; 3. Agram. Tot.: w. f3.50; pl. fl.80. 1.80; gek. f8.-; cov. f3.80. Bols Roussel-prljs1. Peter Pan (H. J. v. d. Kraats); 2. Mofllower; 3. Petlna. Tot.: w. f 1.40; pl. f 1.40. 3 40; gek. f2.60; cov. f2.90. Totallsator-omzet f 78.386,50. De protestcommissie van de KNVB heeft gisteravond te Den Haag twee door DOCOS ingediende protesten redelyk geacht. De Leidse vierde-klasser krijgt hierdoor twee zeer kostbare punten aan zyn totaal toegevoegd. De protestcommissie wijzigde de uit slag van de wedstrijd DOCOSEHS van 2—3 in 3—3 en die van ASC—DOCOS van 1—1 in 1—2. Onderaan in de 4e-klasse A is de stand nu: Altior 20 5 4 11 14 3(1—50 ASC 21 5 4 12 14 35—48 DOCOS 20 5 2 13 12 32—54 DIO 20 4 2 14 10 30—54 Voor de hoofdklasse B van de com petitie van de Koninkhjke Nederlandse Korfbal Bond is gisteren gespeeld de wedstryd Het Zuiden-Deetos, die met 8—7 door Dee tos is gewonnen. Militaire ploeg naar Ankara Zeventien Nederlandse militaire voet balspelers zyn aangewezen om de trip naar de Turkse hoofdstad Ankara mee te maken, waar van 25 t.m. 31 mei a.s. de wedstrijden voor de tweede ronde van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap worden gehouden. De geselecteerden zyn: Bergholtz <MW), Boogaard (De Volewyckers), Bosveld (SC Enschede), Euwes (Blauw Wit), Eykenbroek (Her- mes/DWS), Fafie (Feijenoord), Heynen (WV>, Kagcheland (Xerxes). Kick (De Volewijckers», Lazeroms (NAC), Meyers (Sparta), Pronk (Ajax), Seelen (Ajax), Senders (Willem 2), Vesters (Ajax), Van Vianen (ADO> en Visschers (NAC). Het ligt in de bedoeling, dat bonds coach Elek Schwartz de ploeg, die maandag a.s. vertrekt, zal vergezellen. Voor Nederland staan de volgende wedstryden op het programma: 25 mei: NederlandGriekenland. 28 mei: Turkye—Nederland. 31 mei: FrankrykNederland. De wedstryden voor de finale-ronde van het toernooi zullen eind augustus of begin september in Seoel (Korea) worden gespeeld. De strijd zal dan gaan tussen Korea en*de nummers een en twee of een twee en drie uit de tweede ronde. Mouliju hersteld (Speciale berichtgeving) Coen Moulyn is weer helemaal van zijn dybeenblessure hersteld. Hy speelt zaterdag in het stadion weer met Feyen- oord mee tegen NOAD. Niet Bouwmees ter, maar Schouten zal naast hem links binnen zyn. Schouten heeft maandag avond tegen Tottenham Hotspur zo goed op deze plaats gespeeld, dat men hem graag linksbinnen wil laten. Bouwmees ter wordt nu rechtsbinnen. Feijenoords voorhoede bestaat dan uit Moulyn Schouten - v. d. Gyp - Bouwmeester - Bennaers. (Van onze Haagse redactie) De toto-pot is ditmaal dun. Voor de eerste prys van f69.995,— komen 20 deelnemers met 12 punten in aanmer king en voor de even grote tweede prys 200 deelnemers met 11 punten. Amsterdam kansloos tegen Spurs: 0-3 De Engelse kampioensploeg en beker winnaar, het Londense Tottenham Hot spur, heeft gisteravond in het Olym pisch Stadion te Amsterdam ten aan- schouwe van 25.000 mensen met 3-0 ge wonnen van het Amsterdamse elftal. By de rust hadden de Engelsen een voor sprong van 1-0. Het eerste doelpunt viel in de 43e minuut en werd gescoord door rechtsbinnen White. De twee overige doelpunten kwamen van linksbuiten Dy son (56e minuut) en linksbinnen Allen (75e minuut). Slechts in de eerste helft kon het Amsterdamse elftal redelyk par ty geven. KORFBAL Seriewedstrijden ALO Voor de vyfstigste maal organiseert de oudste korfbalclub in de residentie op tweede pinksterdag haar bekende se- riewedstryden op het Stokroosveld aan de Zonnebloemst^aat. Hieraan nemen 29 verenigingen met in totaal 77 twaalftallen deel, terwyl vele clubs nog moesten worden afgewezen. Deelnemende clubs uit Lelden zyn: Crescendo, Fluks, KNS, Zuiderkwartier en Morsk war tier. De Belgische ploeg voor de Ronde van Frankryk staat voor driekwart reeds vast. De keuze-commissie van de Kon. Belgische Wieier Bond heeft, in overleg met ploegleider Georges Ronsse, de vol gende negen renners aangewezen: Jean Adriaanssens. Frans Aerenhoudts, Eddy Pauwels, Joseph Planckaert, Louis Proost, Michel van Aerde, René Vander- veken. Martin van Geneugden en Joseph Vloeberghs. Alvorens zy kunnen starten, zullen zij nog een strenge medische keuring moe ten ondergaan, terwyl zy in de wed stryden, die nog vóór de toer worden gehouden, hun verkiezing dienen te rechtvaardigen. Zoet won in Nunspeet In de Legerplaats Nunspeet werd een wielerronde voor amateurs over 80 km. gehouden. Winnaar werd de Swiftrenner Bert Zoet (Sassenheim) in 1 uur 56 min. 03 sec., 2. Van Haren (Nymegen)3. Vree burg (Nymegen), 4. Zoetekouw (Nyme gen), 5. Verburg (Soest), 6. Van Dijk (Lisse), 7. Boog (Laren), 8. Ruttenberg (Soest), 9. Frakking (Naarden), 10. Stembach (Kampen). In de maand augustus worden de militaire wielerkampioenschappen ge houden, eveneens in de Legerplaats Nunspeet. Hoek van Holland-Harwich Aanbrengwedstr ij tl De jachten, die deelnemen aan de Hoek van Holland—Harwich race. kwa men woensdag in de namiddag Harwich binnen. Als eerste arriveerde de Zwer ver (stuurman W N. H. van der Vorm) die ook vorig jaar de beste tyd maakte. De voorlopige resultaten luiden: Klasse 1 en 2 gecombineerd: 1. Zwer ver, stuurman W. N. H. van der Vorm (Ned werkelyke tyd 12 uur 59 min, gecorrigeerde tyd 10 uur 30 minuten 36 seconden. 2. Salland, stuurman G. W. Klooster boer (Ned.), werkelyke tyd 14.55.0, ge corrigeerde tyd 10.36.36. 3. Elina, stuurman C. H. Kaars Sype- steyn (Ned.), werkelyke tyd 15.09.0, ge corrigeerde tyd 10.37.23. Klasse 3: 1. Pionier, stuurman E. G. van de Stadt (Ned.), werkelyke tyd 15.50.0, gecorri geerde tyd 10.17.59. 2. Fr am, stuurman kltz W. P. C ooihaas (Ned.), werkelyke tyd 16.17.0, gecorri geerde tyd 10.32.30. 3. Variant vier, stuurman A. W. de Gier (Ned.), werkelijke tyd 16.29.0, gecorri geerde tyd 10.34.45. De definitieve uitslag zal waarschyn- ïyk pas over een of twee dagen bekend zijn. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Duffel. Aantal vogels 3014, gelost te 10 uur met zuidelyke wind. Afstand ±119 km. Ie duif te 11.50.43 uur. D. v. Mosseveld 1; G. Zwart 2-14; J. Brantenaar 3; F. Heemskerk 4; H. Sterk 5: J. v. d. Assem 6-18; A. v. d. Hulst 7- 32; A. v. Noord 8-50; J. den Dunne 9-23; Gebr. Kok 10; A. Singeling 11; J. Heyne 12; S. Koster 13-15; P. v. Wissen 16; A. v. d. Dop 17; J. Wassenburg 19; J. Ro- zier 20; J. Staffelen 21; H. Brandt 22; P. Riem 24; J. Kukler 25-45; G. Oude Elferink 26; D. Maat 27; C. Gysman 28; K. Boekee 29; W. Vylbrief 30; Mevr. Remmerswaal 31; Gebr. Barnhoorn 33- 39; J. v. Duuren 34-40; A. Siera 35; J. Zevenhoven 36; J. Schlimmer 37; F. Hendriks 38; M. de Lange 41; H. Schoo 42; R. Lolkes de Beer 43; A. Cramer 44; L. Gysman 46; T. Mooyekind 47; Duur- dam/Noord 48; B. Geenjaar 49. CONCOURS VILVOORDE Wedvlucht met oude duiven vanaf Vil voorde. Aantal vogels 2927, gelost to 12.30 uur met z.z.w. wind Afstand 137 km. Ie duif te 14.38.15 uur. A. v. Royen 1J. Dekker 2P. Klein 3 J. Degen 4; J. v. d. Niet 5; Duindam/ Noord 6; A. Houweling 7-25; W. Zonne veld 8; N. Hoogervorst 9; W. Vylbrief 10; L. Steenvoorden 11; L. Gysman 12; Ge br. v. Schie 13; F. Hofman 14; C. Ves- seur 15; P. Groenendyk 16; J. Hasekamp 17; J. Plug 18; C. Zwaan 19; M. v. d. Wiel 20; G. Oude Elferink 21; J. Rozier 22; P. v. Wissen 23; B. Oskam 24-35-36; J. Zevenhoven 26; J. Beekman 27; W. v. d. Wel 28; G. v. d. Reyden 29; H. Moe- nen 30; G. Wagemaker 31; J. Star 32; J. Wolters 33; J. Kukler 34; K. Boekee 37; J. den Dunne 38; N. Oudshoorn 39; K. de Febre 40; P. v. d. Assem 41; G. Gre- bel 42; W. Schaap 43; Mej. Brederode 44; A. v d. Meys 45; W. Gysman 46; D. v. d. Nieuwendyk 47; C. v. Kampen 48; A. Singelang 49; J. Noordermeer 50. PV Het Oosten Vlucht vanaf St - Ghislain Hornu. Aankomst eerste duif 15.56.39 uur. Uitslag: J. Roest 1-5-6-10; W. de Wit 2-7; H. Kiel 3; S. Schoeman 4-8; W. Hartevelt 9. SPORTSPLINTERS Op tweede pinksterdag worden, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de KNAU en het 10-jarig bestaan van het Haagse jurywezen, in het op die dag door de burgemeester van Ryswyk te openen sportpark .Prinses Irene" aan de Schaapweg te Ryswyk, atletiekwed- stryden gehouden waaraan door het puikje van Nederlandse atleten wordt deelgenomen. Het Nederlandse amateurelftal heeft gisteravond in het sportpark Schoonenberg te IJmuiden met 3—2 ge wonnen van de Middlesex Wanderers, nadat de Engelsen by de rust een voor sprong hadden van 0—1, die zy kort na het begin van de tweede helft zelfs nog opvoerden tot 0—2. De Nederlandse amateurs sloegen in het laatste kwar tier hun slag. Zy slaagden er niet al leen in hun achterstand geheel weg te werken, maar zelfs nog een overwinning uit het vuur te slepen. De vertegenwoordigende semi-prof- elftallen van west en oost hebben gis teravond op het terrein van AGOVV te Apeldoorn voor 5000 toeschouwers een wedstryd gespeeld, die door West met 42 werd gewonnen. In de afgelopen nacht is na een langdurige ziekte op 66-jarige leeftyd in Amsterdam overleden de heer J. H. Vos. sedert 1920 meester en sedert 1948 grootmeester dammen. De heer Vos was zesvoudig kampioen van Nederland en heeft meermalen deelgenomen aan de stryd om de wereldtitel. zyn stoffeiyk overschot zal zaterdag a.s. te elf uur op de Nieuwe Ooster begraafplaats ter aarde worden besteld.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 19