Ex-Nederlander getuige in het proces-Eichmann -DAGl Nazi schrijft in Zweeds blad ingezonden stuk 29; Dinsdag in Westerbork dag van doodvonnissen Von Leers voelt zich bedreigd Vluchtte Bormann samen met Eichmann uit Oostenrijk! Minister De Pous keerde vol indrukken uit West-Afrika terug 75 Geen onbetwiste vrijheid om de boinen te kappen op bet eigen erf ligtvoet Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 12 mei 1961 Derde blad no. 30352 De ex-Nederlander dr. Joseph Melkman is woensdag in Jeruzalem als getuige opgetreden in het proces-Eichmann. De plaatsvervangende openbare aanklager Gabriel Bach had de „algemene slachting, die de nazi's onder de joden in Nederland hebben aangericht" ter sprake gebracht. Dr. Melkman was voor de oorlog woonachtig in Amsterdam, waar hij o.m. les heeft gegeven op de school die Anne Frank bezocht. Dr. Melkman verklaarde, dat een niet nader door hem genoemde niet-joodse Nederlandse onderwij zeres zijn zoontje, dat toen veertien maanden oud was, heeft gered door het kind onder haar hoede te nemen, toen hij en zijn vrouw in 1943 naar het Nederlandse kamp Westerbork en later naar het con centratiekamp Bergen Belsen, in Duitsland, werden overgebracht. „Wy werden naar Westerbork ln een voor paardenvervoer bestemde wagon vervoerd. Daar op de lijst van gedepor teerden vermeld stond, dat wij een zoontje hadden, leenden" wy een jon getje van dezelfde leeftijd van een jonge joodse, wier echtgenoot was ge dood. De moeder van dit kind is later naar het uitroeiingskamp Sobitor, in Po len, gezonden, waar zy om het leven is f;ekomen. De jongen heeft echter de oor- og overleefd. Hij studeert nu in Israël". Dr. Melkman, een der leiders van de joodse gemeenschap in Nederland, was voorts redacteur van het in Amsterdam verschijnende Zionistische blad. Ook maakte hy deel uit van de leiding der Zionistische beweging in Nederland. Hy is thans hoofdambtenaar van het Is raëlische ministerie van Onderwijs. Hy stichtte in 1957 in Israël een museum, waarin herinneringen aan het weder varen der joden in de Tweede Wereld oorlog byeen zyn gebracht en dat de naam draagt „Jad Jaschem". ken. En toen ik hem zei, dat dat hier niet nodig was, dacht hy dat alles ge oorloofd was. Hy begon, schreeuwend zo hard hy kon, het kamp rond te ren nen. De plaatsvervangende openbare aan klager: „Wat is er met die jongen ge beurd?" Dr. Melkman wachtte even, voor hy antwoordde: „Drie dagen later werd hy doorgezonden naar Auschwitz". Februari-staking Melkman vertelde van de eerste arres taties op grote schaal in Amsterdam, die leidden tot de februaristaking. „Toen de Duitse pogingen om de Ne derlandse bevolking tegen de joden op te zetten, op niets uitliepen, arresteer den de Duitsers vierhonderd joodse jon geren. Zy werden afgeranseld en naar een kamp by Amsterdam gebracht later naar Buchenwald en tenslotte naar Mauthausen, Oostenrijk". „In Amsterdam gebruikte de Duitsers de naam Mauthausen om de joden angst aan te jagen. Zy plachten te zeggen dot „niemand ooit Mauthausen levend heeft verlaten. Later hoorde ik dat slechts één van de vierhonderd Jongeren levend uit Mauthausen is terugge keerd". In juni 1941 werden 300 jonge Joden, onder wie verscheidene vrienden van Melkman, gearresteerd. Niet een van hen is teruggekomen. De plaatsvervangend procureur-gene raal, Bach, vroeg Melkman: „Hoe rea geerde de Nederlandse bevolking op de anti-joodse maatregelen?" „Toen de vierhonderd joden waren ge arresteerd brak in Amsterdam een al gemene staking uitHet begon met het trampersoneel en breidde zich uit tot andere diensten en industriële on dernemingen en tot andere steden. De stakingen werden later neergeslagen". Dr. Melkman beschreef hoe de Ne derlandse joden, in een poging om aan arrestatie te ontkomen, zich in zolder kamertjes en kelders verborgen. „Voor de kinderen was het het ergste. Soms vroegen wy ons af of zy in de kampen toch niet beter af zouden zyn. Later kwamen wy er natuurlyk achter wat het wegvoeren naar Polen inhield en begrepen wy dat het lot der gedepor teerden erger was", aldus getuige. Dr. Melkman zei dat in Nederland de le vens van een vierduizend joodse kin deren konden worden gered. Dinsdagen Melkman werd in 1943 met zyn vrouw naar Westerbork gezonden. Elke dins dag vertrok een transport naar de do denkampen. „Als dinsdag naderby kwam steeg de spanning in het kamp. en maandagavond werden alle hutten afgesloten". „Van alle afschuwelijkste martelingen waarvan ik getuige ben geweest heb ik de diepste indruk overgehouden van het nachtelijk afroepen van namen. Om drie uur in de ochtend, wanneer het geheel stil en donker was werden de namen als doodvonnissen afgelezen". „Wy zyn nog gevoelig voor dinsdagen. Wij herinneren het ons als een dag van doodvonnissen van de joden". Dr. Melkman sprak over een jongen var tien jaar, die hy gedurende korte tyd in Westerbork had meegemaakt. „Kinderen, van wie de ouders reeds waren weggevoerd, werden naar Wester bork overgebracht. Kort na hun aan komst werden zy dan doorgezonden naar de uitroeiingskampen in het oosten. Ik herinner my de tienjarige Van Dam. Zijn voornaam weet ik niet meer. De jongen had een geheel jaar in een kleine kamer doorgebracht. Al die tijd was het hem zelfs verboden op normale toon te spieken, uit vrees dat de buren het zouden horen". „Toen hij in Westerbork aankwam, begon hy daar ook fluisterend te spre- Luxemburgs parlement groter Het Luxemburgse parlement zal wor den uitgebreid. Blijkens de uitslag van de volkstelling per 31 december jl. is het bevolkingscyfer gestegen van 290.057 zielen in 1947 tot 313.089. Dit heeft tot gevolg dat er by de 52 volksvertegenwoordigers van thans 4 bykomen. Het zuidelyke deel van het land waar de arbeidersbevolking is ge stegen zal 3 volksvertegenwoordigers meer krygen. Het centrum met de hoofdstad krygt er twee meer. Het oos- teiyk district biyft ongewyzigd en het noorden zal er een verliezen. Ook het aantal gemeenteraadsleden is in ver scheidene gemeenten aangepast aan de nieuwe bevolkingscyfers. Bergen-Belsen Hy vertelde ook ervaringen van het kamp te Bergen-Belsen, waar hy en zyn vrouw 9 april 1945 waren aange komen. „Eens ben ik naar de vrouwenafde ling van dit kamp gegaan. Zy, die hier verbleven, waren in november 1944 uit Auschwitz aangevoerd. Ik zag vrouwen, die naar een ijzeren etensvat renden, om van de bodem wat kruimels te schrapen. Een duitse vrouwelyke wacht zag dit en sloeg ze er voor". Melkman vertelde van de „parades' in het kamp Bergen-Belsen. waar ge vangenen uren lang bewegingloos in ijskoud water moesten staan. „Myn schoonmoeder moest een maal negen uur staan". Dergelijke strafmaatregelen waren de specialiteit van kampcommandant Josef 'Kramer, die de gevangenen tegen een bewaker hoorden zeggen „hoe meer dode joden hoe beter". Kramer werd in '45 door een Engels tribunaal ter dood ver oordeeld en opgehangen. Melkman, zyn vrouw en een baby die zij verzorgden werden bevrijd door de Russische troepen. Zy bevonden zich in e entrein, die, „naar wij later hoorden, op weg was naar Theresienstadt, waar gaskamers voor ons in gereedheid waren gebracht". In de schaduw van het proces-Eichmann (Van onze Scandinavische medewerker) In het grootste Zweedse zondags blad, Veckojournalen, heeft een zich door het proces Eichmann be dreigd voelende voormalige SS- officier getracht zich door middel van een ingezonden stuk te recht vaardigen. Het betreft een der hoogsten uit de tweede linie van het nazi-bewind, de thans onder de naam prof. dr. Omar Amin von Leers in Cairo levende en werken de vroegere „Reichsschulungslei- ter" en docent in de rassenleer, sedert 1929 lid van de Hitlerpartij en sedert 1936 SS-man. Zyn vele publikaties voor en tydens de oorlog hebben er stellig toe bijge dragen de nazi-beulen te scholen. Een van zyn meest geraffineerde geschrif ten was „Juden sehen Dich an", Een ander draagt de titel: „Die verbrecher- natur der Juden". Von Leers schijnt zich tot- 1950 in Duitsland te hebben opgehouden, in welk jaar hy zich naar Argentinië begaf. In 1956 vertrok hy naar Egypte en werd mohammedaan (hy was behalve anti-joods ook anti katholiek) Het Zweedse blad voldoet aan zyn verzoek het ingezonden stuk onverkort te willen weergeven. Het plaatst er ech ter een onderschrift by, waarin de re dactie, door het citeren van allerlei brie ven aan andere nazi's Von Leers stel lingen stuk voor stuk weerlegt. Von Leer ontkent, dat zijn geschriften grote invloed hebben gehad (de kamp beulen hebben ze niet eens gelezen) en dat hy werkzaam was tezamen met Rosenberg. Integendeel, Rosenberg was dc oorzaak, zegt hij, dat hij zonder op zeggingstermijn uit zyn functie van chef van de academische afdeling van de politieke hogeschool van Göbbels werd gezet en wel omdat hij het met de aanval op Rusland niet eens was. Hjj zou die aanval catastrofaal voor Duits land hebben geacht. Geen nazi's in Cairo In de wereldpers, vervolgde hij zyn ingezonden stuk, ben ik gedood verfd als leider van een wereldomvat tende anti-joodse organisatie van fas cisten, met Cairo als hoofdzetel. Hij zegt over het bestaan van zulk een or ganisatie noch van een nazi-Ortsgruppe in Cairo enig idee te hebben. Hij kent geen nazi's „aangezien die hier niet wonen". Maar toch sta ik, vervolgt hy, op Ben Goerions lyst van nazi-misdadi gers, die ny zoekt en uit de Arabische landen wil laten kidnappen. Eichmann zegt hy nimmer te hebben ontmoet-, behalve eens een kort ogen blik in Buenos Aires, lang na de oorlog. Of dit schrijven nu echt is of niet Veckojournalen geeft een begelei dende in het Zweeds gestelde brief ln facsimile weer met het briefhoofd van de nieuwbakken mohammedaanse pro fessor en al het blad heeft een aan tal naspeuringen gedaan, waaruit de ge zindheid van deze man duidelijk ge noeg wordt. Nog in 1958 schreef hij aan zyn nazivriend Erich Nietsch: jood se en pauselijke tirannie in Westduits- land is duizenmaal afschuwelijker dan enig bolsjewisme ook kan zijn". (Wij vertalen het Zweeds, de Duitse tekst is ons onbekend). Tegenover Von Leers' bewering ont slagen te zijn uit zijn ambt cn dan nog wel zonder opzeggingstermyn stelt het Zweedse zondagsblad uit Bonn vernomen te hebben, dat hij tot de in eenstorting deel uitmaakte van Göbbels propagandaministerie als rast-heoriticus (dat er geen opzeggingstermyn in acht is genomen klopt dus eigenlijk wel). Eisel en Zind geholpen Tegenover de bewering, dat er echt geen nazi's in Cairo wonen, stelt Vecko journalen, dat de kampdokter en oor logsmisdadiger Hans Eisele in juli 1958 naar Egypte vluchtte en daar in Von Leers vroegere villa zijn intrek nam. In een onderschepte brief van 5 maart 1959 beklaagt Von Leers zich over de ondankbaarheid van Eisele. Von Leers hielp ook de Duitse leraar Zind, die een paar jaar geleden moest vluchten, aan een betrekking in Egypte. Het is uiteraard geen wonder, dan zulke vry- willige en onvrywillige bannelingen trachten het lot van Eichmann te ont gaan. Of een ingezonden stuk in een Zweeds zondagsblad daar veel toe kan by dragen, valt echter te betwyfelen. „Gugg" Blaas, een 82-jarige, Tiroolse oud-berggids heeft verklaard, dat Martin Bormann en Adolf Eichmann in de zomer van 1947 in het geheim uit Oos tenrijk naar Italië zyn gegaan. Blaas voegde er aan toe, dat hy zelf omstreeks 16 augustus 1947 Bormann heeft gehol pen over de grens te komen. Eichmann zou enkele dagen later dezelfde route gevolgd hebben. Volgens het Weense blad „Abend-Zei- tung" kan het verhaal van Blaas, dat door de politie van Nauders (Tirool) waar Blaas woont, in twyfel wordt ge trokken, omdat Blaas „graag een beetje te veel praat", sommigen doen geloven, dat Bormann en Eichmann vervolgens samen naar Argentinië zijn gegaan en daar contact met elkaar gehouden heb ben totdat Eichmann werd gearresteerd. Eisenhower steunt Kennedy's politiek Oud-president Eisenhower heeft giste ren het Amerikaanse volk opgeroepen, zich eensgezind te scharen achter de buitenlandse politiek van president Kennedy. De oud-president verklaarde na afloop van een gedachtenwisseling met leden van zijn voormalige regering in Gettysburg, dat het land zich in een reeks crises bevindt en dat het nu niet de tijd voor tweedracht is. De Republikeinse party staat, zo zei Eisenhower, op het gebied van de bui tenlandse politiek aan de zyde van het huidige Democratische bewind. Op bin nenlands gebied behielden de Republi keinen zich echter het recht voor op kritiek. Met name waren zij het niet eens met het landbouwprogramma van president Kennedy. Eerste Kamer: Nederlandse pioniers in Ghana en Liberia Boordevol indrukken over zijn reis is de minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, gistermiddag uit West-Afrika op Schiphol teruggekeerd. In Nigeria, Ghana en Liberia, de drie nog jonge zelfstandige landen aan de Westkust van Afrika, heeft hy zyn licht opgestoken over de mogelijkheden tot versterking der handelsbanden met ons land. Zijn reis hield in de eerste plaats verband met het bezoek van een Nederlandse economische missie aan het in oktober van het vorig jaar zelfstandig geworden Nigeria, dat 40 miljoen inwoners telt. „Dit land gaat een snelle ontwikkeling tegemoet", zei de minister op Schiphol. Hy onderstreepte hoe nuttig en gewenst het is, dat de overheid en het bedrijfsleven op het gebied van de economische betrekkingen met het buitenland samenwerken zoals in dit geval geschied is. De missie bestaat uit 30 vooraanstaande Nederlandse zakenlieden. Minister De Pous was op 29 april vooruit gereisd om het af te werken programma voor te bereiden. Enige dagen hield hy de leiding van de missie, totdat hy na 5 dagen naar Ghana vertrok. Sindsdien fungeert de heer J. W. Hupkes, president-directeur van de N.V. Kon. Mij „De Schelde", als leider. De missie wordt op 19 mei in ons land terug verwacht. Snelle groei Op Hemelvaartsdag is een groep van 41 Ambonezen per trein uit Amsterdam naar Genua vertrokken, vanwaar zij per schip voor repa triëring naar Indonesië reizen. Ne derland bekostigt de reis en heeft zich garant gesteld voor de terug keer naar ons land, wanneer de Ambonezen niet in Indonesië zou den worden toegelaten. Op de foto het afscheid in Amsterdam van de heer Siwalette, de initiatiefnemer van het experiment, die met een van de volgende groepen zal meereizen, wanneer deze eerste tocht slaagt. In Nigeria had minister De Pous con tact onderhouden met de gouverneur- generaal Azikiwe, De minister van Transport-, R. A. Njoku, die van Com municatiemiddelen, Akinfosile, en met de staatssecretarissen van Buitenlandse Zaken, Esin, en van Financiën, Omo- Sajie. Voorts voerde hy besprekingen met dr. Prasad, economisch adviseur, met de heer Fleming van het Rockefel ler Brothers Funds en met de repre sentanten van het Nigeriaanse bedrijfs leven. Uiteraard zag hy er ook de Ne derlandse kolonie. Ook in Ghana en Liberia was het hem opgevallen, dat er door Nederlan ders pionierswerk op velerlei gebied wordt verricht. Niet alleen in Nigeria, doch ook in Ghana en Liberia was hem de zeer snelle economische groei opge vallen. „Het handelsverkeer tussen Nederland en deze drie landen ontwikkelt zich in gunstige zin", zei hy op Schiphol. „De Nederlandse uitvoer bedroeg in 1960 ongeveer 225 miljoen gulden tegenover een invoer van circa 220 miljoen. Deze cijfers spreken nog meer, wanneer men bedenkt dat Nederland, na Groot-Brit- tannië. Nigeria's belangsrijkste afne mer is. Verdere uitbreiding van dit han delsverkeer ligt zonder enige twyfel bin nen de mogelijkheden". In Ghana ontmoette de minister o.a. de president van het Hooggerechtshof, sir Aiku Korsah, de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, Imoru Egala, zijn ambtgenoot van Economische Za ken, F. K. D. Goka, de buitengewoon ambassadeur, Ayeh Kumi, een goede bekende van ons land, die hier reeds herhaaldelijk is geweest, de persoonlyke adviseur van president Nkrumha, sir Robert Jackson, de minister van Land bouw, Kojo Botsio, die van Financiën, K. A. Gbedemah, en de president van de cacao-raad, H. Dodoo. Dr. Iselin won ballon-vossenjacht De gistermiddag te Den Haag gehou den ballon-vossenjacht is gewonnen door dr. E. Iselin uit Zwitserland. Hy na derde de ballon Wan de „vos" mevrouw Nini Boesman op 200 meter, slechts en kele minuten na kwart over zeven toen mevrouw Boesman haar ballon had la ten dalen op een weiland bij het Bra bantse plaatsje Wouw. De aankomst van mevrouw Boesman heeft de inwoners van Wouw een wel kome afleiding bezorgd, vooral de klein tjes. die enthousiast waren toen zij ont dekten dat „Mammalou" van het kinder- televisieprogramma „Pipi de clown" de ze ballonvaart had meegemaakt. De bal lon was weldra omringd door honder den kinderen van deze plaats, die gre tig om handtekeningen vroegen. Korte tyd daarna naderden ook an dere deelnemers. De heer A. van Bem- den uit België werd tweede. Hy landde 4 minuten na mevrouw Boesman op een afstand van anderhalve kilometer. Derde werd de heer Deminint (Neder land» op 3 kilometer, vierde de Duitser Wolfgang Haueisen. die 10 minuten na aankomst van mevrouw Boesman zyn ballon aan de grond wist te brengen op 4 kilometer afstand. De Fransman Dolfuss was de slechtst geplaatste by deze internationale bal- lonwedstryd. Hy moest zijn ballon by Dinteloord doen landen omdat hy ty dens het begin van de tocht veel bal last had uitgegooid. Hij miste daardoor de mogeiykheid om zyn ballon op kri tieke momenten weer in hogere sferen Gesprek met president Tubman Liberia was het derde en laatste land, waaraan hy een kort bezoek bracht. Hij sprak er met de president, W. V. S. Tubman, en met de ministers van Bui tenlandse Zaken, van Landbouw, van Binnenlandse Zaken en van Publieke Werken. Vele ministers van de West-Afrikaan se landen kennen Nederland reeds door eigen aanschouwing. Enkele van hen deelden minister De Pous mede, dat zy binnen afzienbare tyd Nederland we derom zullen bezoeken. Zo zal een Nige riaanse economische missie met de mi nister van Financiën aan het hoofd in september naar ons land komen. Voor Pinksteren hebben wij wéér een echte Coster-verrassing: Zuiver wollen AaBe jongens- sportcolberts Vele moderne streep- en ruit- dessins. Eersteklas maakwerk. Tot 13 jaar oliematen Zolang de voorraad suekt. Geen tel. of schriftelijke bestellingen. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent bk. Goudesesingel Katendr. Lagedijkhk. Dorpsweg West-Kruiskade 35. „L J D-bos boa tccon gres" in Tweede Kamer Meningsverschil in de liberale fractie (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer is woensdag nog niet tot een beslissing gekomen over de vraag of de gemeenten het recht moe ten behouden het kappen van bomen op erven en in tuinen te verbieden. Vooral in landelijke gebieden is dat een bron van meningsverschil. Minister Marijnen verklaarde, dat het ontwerp voor de nieuwe boswet, ter in standhouding van het Nederlandse bos- bezit, de gemeentelijke bevoegdheden in dat opzicht onaangetast laat. Dat alge mene uitgangspunt sluit voor hen ech ter bepaalde beperkingen niet uit en daarom had hy geen bezwaar tegen het amendement-Engelbertink, dat de ge meenten verbiedt een kapverbod te leg gen op bomen, die met een economisch doel zijn geplant. Overigens zyn de ge meenten vry te verbieden, wat zij goed dunken. Een deel van de Kamer, waarschijn- ïyk een minderheid, onder wie de heren Den Hartog (VVD), Biewenga (AR», Kikkert <CHU) en Van Ryckevorsel (KVP), is echter van mening, dat in de boswet moet worden vastgelegd dat de gemeenten geen kapverbod mogen uit vaardigen voor bomen op erven en in tuinen. Over dat geschilpunt heeft men woensdag by de replieken nog zo lang gepraat, dat het te laat werd voor het nemen van beslissingen. Die zyn uitge steld tot volgende week dinsdag. nog zo. Maar hy wilde opkomen voor de zelfstandigheid der gemeenten. Men moet niet in „Den Haag", maar in de landelyke streken zelf uitmaken of bo men al of niet mogen worden gekapt, wanneer er geen economische belangen in het spel zyn. Terwijl het al maar later werd en de veraf wonende Kamerleden, die nog voor Hemelvaartsdag thuis wilden zyn, op hete kolen zaten, ging tenslotte prof. Oud zich ook nog met de kwestie be moeien om als arbiter op te treden tus sen zyn partygenoten. Het ontlokte de opmerking: .Als de VVD een bosbouw - congres wil houden, moet dat dan in de Tweede Kamer gebeuren?" Overigens was het geen kwestie van fundamentele politieke betekenis en het verschil van mening tussen de heren Den Hartog en Geertsema zat ook niet zo diep, dat het hem ervan weerhield lachend een onderling gesprek te voeren. Dinsdag valt dus de beslissing. Advertentie Verwijten Het verschil van mening over het kap- bod had zich toegespitst in de VVD- fractie, waarin de heren Ben Hartog en mr. Geertsema, de kort geleden be noemde burgemeester van Wassenaar, elkaar over en weer verwyten maakten in soms felle bewoordingen. De heer Den Hartog meende, dat mr. Geertse ma hem had uitgemaakt voor een „wolf in schaapskleren", maar mr. Geertsema verklaarde, dat de vergelyking betrek king had op het ingediende amende ment, dat de gemeenten wel de bevoegd heid verleent een kapverbod op te leg gen. maar tegelyk die bevoegdheid be perkt. In de gemeente Wassenaar is byna alles verboden, foeterde de heer Den Hartog. Het gaat hem te ver. zoals de burger in vele gemeenten wordt betut teld. Niemand zal bomen op zyn erf of in zyn tuin omhakken zonder klem mende reden. In dat geval heeft mr. Geertsema geen bezwaar tegen het om hakken. Alleen wil hy dat de gemeente laten uitmaken en de heer Den Hartog wil de burger zelf over de noodzaak laten beslissen. Die antenne van hiernaast stond er vanmorgen nog niet. Goed.... en vlot werk is toch wel typisch LIGTVOET Te gemakkelijk Mr. Geertsema gaf toe, dat vele ge meentelijke politieverordeningen te ge makkelijk zyn opgesteld door eenvoudig alles te verbieden, behoudens goedkeu ring van het college van burgemeester en wethouders. In Wassenaar is het ook te brengen en landde in een weiland met koeien, die by zyn komst in pa niek geraakten, en de afrastering ver braken. Hun eigenaar heeft een schade claim Ingediend. Cen gong noor gangetje >2 is lonend. GANGETJE 12 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Monique, dr. van W. J. Dleke en J. Springer. Johannes Nardus Theodoor, zn van J. N. Ket en R Moonen; Johannes Gerardus Hendrlkus Maria, zn van G J van Goozen en A. T. M. v. d. Plas. Gerrlt zn van G. Verdoes en G. Taal. Gerrlt. zn van A. P. v d Maat en C. van Egmond. Helena Elisabeth, dr van H. H. Verbaan en H. E. Moraal. Anja, dr van H. de NooiJ en D. Kraan. Yolanda Johanna Gerarda, dr van A. A M Vosters en J. P. M. v d. Zwet, Nlcolaas Chrlstlanus Marta. zn van N. M. van Kempen en A. M. v. d Klauw. Bastlaan Hendrik, zn van C W. Zwaan en A. H. Vooys; Anna Catharlna, dr van A. Jansen en A. v. d. Keur. GETROUWD G. Otte en J. D. van Royen. OVERLEDEN C. J. Verbeek, 61 jaar. echtgenote van I Blansjaar; J C de Beunje, 73 Jaar, vrou G. J. Brandt. 63 Jaar. man; W Kraak, 6 Jaar, man; A. M. G. de Bont, 89 Jaar,

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5