FOR LE fm HAAGSE AGENDA meubelen Café-Rest. „Zomerzorg" frites saus Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 12 MEI 1961 Dr. Jekyll en dr. Cals (Van een t.v.-medewerker) Het VPRO-programma van woensdag avond bood nogal wat reële en fictieve gruwelijkheid. In het programma „De dans ontspringen" (in de serie „Inlei ding tot de dans") gaf het Nederlands Danstheater een evocatie van de vernie tiging van Hirosjima. Het was een aan grijpend stuk ballet, maar zeker even aangrijpend was het korte inleidende filmfragment, waarin wij tentoonstel lingsbezoekers naar een verminkte men sengedaante uit Hirosjima zagen kijken. Wat kan dat zogenaamd koel objectieve camera-oog diep peilen! Het moet ons van het hart, dat de commentaar van Gerard Heystee bij deze balletprogramma's ons knap gaat ver velen. Men meent misschien dat deze joyeuze schoolmeesterstoon de „eenvou dige" kijker minder afschrikt dan ge wone verstandige taal. Die mening is onjuist, maar zelfs als die juist zou zijn, dan zou het te overwegen zijn of het publiek dan kon worden opgevoed tot het verstaan van volwassen commen taar. Goede schoolmeesterspraat hoorden we van de heren C. Kleywegt en dr. A. la Fleur (ieder naar eigen trant) in een forum over de mammoetwet van minister Cals, waarin zij onder leiding van prof. ar Ph. J. Idenburg samen met mevrouw Van Someren-Downer van gedachten wisselden. Het was een uiterst levendig gesprek over een zaak, die zeer dui delijk de gemoederen beweegt. Men zou bezwaar kunnen maken tegen het feit, dat de leider het gesprek steeds afkapte als de heren Kleywegt en la Fleur el kaar werkelijk goed in de haren vlogen. Maar er moest nu eenmaal een aantal vragen behandeld worden, en de ervaring toont aan, dat zo'n gesprek in de huis- TELEFOON 21441 Weekeind menu's f3.50, f4.-, f5.-, f6... Menu f 5. KIPPESOEP SLEEPASPERGES WARME HAM GESMOLTEN BOTER GEK. AARDAPPELEN IJS NESSELRODE Grote en kleine zalen voor bruilof ten en recepties. Vraag vrijblijvend offerte. kamer wel wordt voortgezet. Grappige plaatjes van Otto Dicke met een hel dere uiteenzetting door Henk Teeuw lichtten de mammoet-wet toe. Als één ding duidelijk werd uit dit gesprek, dan is het dat Cals' mammoet een gruwel is in het oog van het protestants-christe lijk onderwijs, maar dat het weer niet recht duidelijk is waarom. Simon van Collem besloot de avond met de vertoning van enige verfilmingen van Robert Louis Stevenson's gruwelijke verbeelding van de gedaanteverwisseling van dr. Jekyll in mr. Hyde. We zagen John Barrymore in 1920, Spencer Traye in 1940 en Paul Massie in 1960 de ge daanteverandering ondergaan. Tegelijk zag men de filmopvattingen veranderen van (overigens aantrekkelijk) melo drama naar (niet altijd even aanvaard baar) gepsychologiseer. Bepaald niet gruwelijk tenslotte was Hetty Blok in een programmaatje van internationale chansons. Daar kunnen we heel kort over zijn. Het was prima. AD INTERIM „Camera Obscura" zeshoog (Van een tv-medewerker) •<Pe, zesde etage" van Alfred Gehri is duidelijk gesitueerd in Montmartre, maar als Hildebrands huiselijk meester werk in het Frans vertaald is (wat wij niet weten), zou het ons niet verbazen als Gehri zich een volgeling voelt van de grote man van de kopieerlust des da gelijkse levens. Zo'n opmerking klinkt wellicht wat zuur. Dat is niet helemaal zo bedoeld, want we hebben ons waarachtig wel geamu seerd bij het zien van dit derde deel van Gehri's seriestuk zoals de VARA-televisie dat in de regie van Kees van Iersel don derdagavond vertoonde. Maar af en toe bekroop ons toch een gevoel van lichte wrevel by het zien uit- en herkauwen van meestal toch wel uiterst banaal op gevatte „levensgrepenWe kennen ze allemaal wel, de aardige oude schryver, de kletsende sleutelgatloerende mevrouw met 't hart van goud, de pralende schil der, het jonge echtpaar met het verzwe gen verdriet en de ruwe-bolster-blanke- pitachtige hospita. Maar we zouden zo graag zien, dat iets dieper werd inge gaan op wat al die mensen beweegt. Wat we nu zagen was subliem toneel. Het heeft geen zin namen te noemen, want ieder speelde heel goed en ook de regie was van dezelfde hoge kwaliteit, al hinderde ons af en toe een verkeerde belichting of een onverwachte figuur in het beeld. In zijn. politiek overzicht sprak dr. L. de Jong nog eens over de Cubaanse tra gedie. Hy constateerde dat president Kennedy zyn politiek na de eerste schrik grondig heeft herzien: hy heeft alle in lichtingendiensten (zo'n dertig by el- kaan gecoördineerd, hy heeft geregelder byeenkomsten van kabinet en veilig heidscommissie en hy zal Castro laten begaan. De VS zullen nu wel meer spoed gaan zetten achter de opruiming van de KRO-tv-progranuna in de zomermaanden Dat Jos van der Valks „Zaterdagavond akkoorden" onlangs de laatste aflevering van dit seizoen beleefde, betekent niet dat dit amusement uit het K.R.O.-tele- visie-programma zal verdwijnen. Vol gend jaar zal het wel weer van de party zijn. In de zomermaanden brengt K.R.O.- televisie een zestal op film vastgelegde showprogramma's van Max Bygraves. Hierin brengt deze beroemde Engelse „entertainer" onder de titel .Roman Holliday" typisch zomers amusement tegen de achtergrond van een reis door Italië., Deze serie begint op woensdag 21 juni en duurt tot maandag 4 september. Voorts zendt deze omroep 'n grote Zuid- amerikaanse show uit. Ook zal het Ita liaanse orkest „Corrado" voor de came ra's komen. Deze zomer houdt Fred Rombouts een nieuw programma in de amusements sfeer ten doop. Dit programma wordt gebaseerd op ballroom dancing. Ofschoon het instructieve element (lessen in dan sen) niet zal ontbreken, beoogt het pro- 1 gramma toch vooral verstrooiing. Op de twee zaterdagavonden, dat KRO- tv deze zomermaanden in de lucht is, is j het programma „Brandpunt" in een zo mers kleed gestoken. Onder de titel j „Zonnebrandpunt" wordt aandacht ge schonken aan vakantie, resp. te water (29 juli) en te land (26 augustus) Op 25 juni wordt een speciale tv-op- voering uitgezonden van Carl Maria von Webers opera „Abu Hassan" in een Ne derlandse vertaling met in de hoofdrol len Rudolf Kat. Marilyn Tyler en Gerard Groot. De regie en muzikale leiding is daarby in handen van Hans Lichten- stein. In Frankrijk Voor (commerciële?) 2de tv-programma 625-1ij nensysteem (Van onze Paryse correspondent) Frankrijk, dat tot dusver het enige land was dat voor zyn televisieuitzen dingen 't systeem van 819 ïynen toepaste, heeft zich in beginsel nu ook uitgespro ken voor de 625 ïynen. De Franse rege ring heeft woensdag namelijk bekend gemaakt, dat een tweede televisiepro gramma volgens het 625 iy nensysteem zal worden uitgezonden. De overweging, dat de kwaliteit van het Franse beeld met 819 ïynen thans ontegenzeglijk superieur is, heeft Frankryk nu dus niet temin opgeofferd terwille van de inter nationale en vooral Europese samenwer king, waarvoor het bestaan van 2 ver schillende ïynsystemen Inderdaad altyd als een zwaar opstakel moest worden be schouwd. Vermoedelijk zal Frankryks tweede televisieprogramma een commer cieel karakter dragen. Het tweede t.v.- programma zal op zyn vroegst pas over 1% jaar de lucht in gaan en dan voor lopig nog maar een deel, ongeveer 60%, van het land kunnen bestryken. Voor de producenten van televisieapparaten komt er veel werk aan de winkel. Alle toestel len, die nu in functie zyn, zullen moeten worden herzien om ze ook voor het 625 lijnensysteem bruikbaar te kunnen ma ken. De Franse t.v.-kykers zullen in ver band met die ombouw op een extra uit gave van f 100 A 200 per toestel moeten rekenen. Aardverschuiving in noord-Malakka: vijftig doden? Een grote aardverschuiving die giste ren het dorp Ringlet in Noord-Malakka heeft getroffen, heeft aan minstens twaalf mensen het leven gekost. Het totaal aantal slachtoffers is nog onzeker. Volgens eerdere berichten zouden zeker honderd mensen door de aardverschui ving zijn bedolven; men schatte het aan tal doden op vijftig. Toen vannacht het reddingswerk voor enige tyd werd opge schort, waren twaalf lichamen en acht zwaargewonden gevonden. Ringlet is een vakantieoord op de hoogvlakte van Cameron, 200 km. van Koeala Loempoer. Volgens ooggetuigen werden zes woonhuizen en twee auto's met vakantiegangers volkomen begra ven. De reddingswerkzaamheden, waar aan door ongeveer 600 mensen wordt deelgenomen, zullen volgens een leger- woordvoerder nog wel enige dagen kun nen duren. ADVERTENTIE Verlies voor Labour in gemeenteraden (Van onze Londense correspondent) De ommezwaai naar rechts biyft zich aftekenen in de d&geiyks binnenkomen de uitslagen van de gemeenteraadsver kiezingen in Engeland en Wales. Labour heeft meer dan 200 zetels verloren. De Tories (Conservatieven) boekten hun belangrijkste overwinning in Nottingham waar zy de meerderheid behaalden. In nog 7 andere plaatsen ging de raad even eens om van Labour naar conservatief, o.a. in Leicester en Ipswich. Het zal van de wethoudersverkiezingen later in de maand afhangen of de con servatieven zich volkomen meester zul len maken van de gemeenteraad in Li verpool, welke Jarenlang door. Labour werd beheerst. Onder de gewone raads leden is de meerderheid sinds gisteren conservatief. Sinds de laatste twee jaar is ook in de gemeenten het gety gun stig voor de conservatieven, gedurende welke periode Labour 727 zetels en de meerderheid in 27 raden heeft verloren. By de huidige verkiezingen verloren de conservatieven echter hun meerderheid in vyf plaatsen, waaronder Bedford en Worcester. sociale achterbuurten van Latyns Ame rika, aar grote gebieden het moeten doen met een gemiddeld weekinkomen per hoofd van f 15,-. Een komische noot was nog in de ru briek „Achter het nieuws" de introductie van een meneer, die een nieuwe politie ke party, de „Monarchistische Unie", heeft opgericht „Onze party," zei deze grappige man, „is niet bepaald demo cratisch, maar meer wat men pleegt te noemen een vorm van autocratie" Hy wilde een regering onder regelrechte lei ding van de Koningin. Jammer dat het er wel niet van zal komen: voor die meneer dan. AD INTERIM MAN WILDE VROUW MET SLAGERSMES TE LIJF Wegens poging tot moord c.q. dood straf of zware mishandeling heeft de recherche van het Bureau Leidseplein in Amsterdam een 60-jarige metaalar beider uit de hoofdstad aangehouden. Hy heeft zondagavond een 41-jarige vrouw, met wie hy acht jaar heeft sa mengeleefd, in haar woning aan de Cor nells Schuytstraat met een 20 centime ter lang slagersmes trachten te steken onder de bedreiging „Ik steek je dood". Hoewel de man enkele stekende be wegingen maakte, kwam het toch niet zo ver, want hy maakte zich uit de voeten zodra hy geconstateerd had. dat de politie inmiddels was gewaarschuwd. Sinds zondag heeft hy zich schuil kun nen houden. Tegenover de politie heeft hy ver klaard dat het geenszins zym bedoe ling was de vrouw te doden. „Ik wilde alleen maar de meubels kapot maken", heeft hy gezegd. De vrouw verliet hem kortgeleden met medeneming van alle huisraad. De man, die nog niet eerder met de politie in aanraking is geweest, zal aan de Officier van Justitie worden voorge leid. VRIJDAG 12 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Cornedle met „Marlus" (besloten voorst.) 8 uur. Geb. voor K. en W. Galaconcert Re sidentieorkest. Solist Yehudl Menuhln. 8.16 uur. ZATERDAG 13 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „De kardinaal van Spanje". 2 uur. Geb. voor K. en W. Residentie-Orkest Solist Yehudl Menuhln. 8.15 uur. ZONDAG 14 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „De kardinaal van Spanje". 2 uur. Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „Marlus". 8 uur. MAANDAG 15 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Oomedie met „Famlllegenoegens". 8 uur. Kurhaus Paviljoen. Anglo-American Theatre Group met "The Heiress". 8.15 u. DINSDAG 16 MEI Kon. Schouwburg. Toneelgroep "Ensem ble" met „Een dam tegen de oceaan". 8 u. Kurhaus Paviljoen. Anglo-American Theatre Group met "The Heiress". 8.15 u. Kelder Ridderzaal. Spaanse volksdans en -muziek. "Fiesta Gltana". 8 uur. Kurzaal. Jubileumconcert door de Geref. Zangvereniging „Harpe Davids". 8 uur. WOENSDAG 17 MEI en -muziek. "Fiesta Gltana". 8 uur. Dlllgentla. Concert Nederlands Kamer orkest. 8 uur. DONDERDAG 18 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „Famlllegenoegens". 8 uur. Kelder Ridderzaal. Spaanse volksdans en -muziek. "Fiesta Gltana". 8 uur. Aula Gemeentemuseum. Zangrecital door Jos Burcksen. 8 uur. Lutherse Kerk. Orgelbespeling door Fel- ke Asma. 8 uur. VRIJDAG 19 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „Marlus" (besloten voorst.) 8 uur. Dlllgentla. Brabants Kamerorkest met „De geschiedenis van een soldaat". 8 uur. ZATERDAG 20 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „De kardinaal van Spanje". 6 uur. Kelder Ridderzaal. Spaanse volksdans en -muziek. "Fiesta Gltana". 8 uur. Kurzaal. Jazzconcert door Thelonious Monk Quartet. 8 uur. Geb. voor K. en W. Concert Residentie orkest. 8.15 uur. ZONDAG 21 MEI Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „Een mal meisje". 2 uur. Kon. Schouwburg Haagsche Comedle I met „Marlus". 8 uur. Geb. K. en W. Willem Go os sens Volks toneel met „Blonde Dolly". 8 uur. Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „Heeft Constance gelijk?". 2 uur. Kon. Schouwburg Haagsche Comedle met „Famlllegenoegens". 8 uur. Geb. K. en W. Willem Goossens Volks toneel met „Blonde Dolly". 8 uur. Zorgvlletkerk. De „Kantorel" van de Martinikerk te Bremen. Zang. 8 uur. EXPOSITIES Gemeentemuseum. Kunst van Ball. Tot 22 mei. Gemeentemuseum. Charlotte van Pal- landt. Tot 19 juni. Gemeentemuseum. Kees Verwey. Tot 19 juni. Grote kerk. Inzendingen prysvraag „Ac tie Vernieuwing Grote Kerk. 13. 14, 21, 22 mei. BIOSCOPEN Apollo De wilde deserteur. 14 Jr. Dag. 12.15, 2.30, 4 45, 7. 9.15 uur. Asta Per valscherm de hel ln. 18 Jaar. Dag. 2 30. 7, 9.15 uur; zond.: 1.30, 4, 7 9.15 uur. Byou Later zul je dansen. 18 jr. Dag. 2, 7.15, 9.30; zondag 2. 4.15, 7.15, 9.30 u. Camera Getuige k charge. 14 jr. Dag. 2.30, 6.45, 9.15 uur; zond.: 2, 4.30, 6.45, 9.15 uur. Capltol Duivelse hartstochten. 14 Jr. Dag.: 2, 8 uur; zaterdag: 2, 6.30. 9.15 u. Zondag: 4, 6.30, 9.15 uur; woensdag 8 u. City Aan de Justitie ontkomen. 18 jr. Dag.: 2.30. 6.45. 915 uur; zaterdag en zondag: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso Roman Holiday. Al. Dag.: 2.15, 8.15 uur; zaterdag: 2.15, 6.45, 9.15 uur; zondag: 2. 4.30, 6.45, 9.15 uur. Du Midi North by Northwest. 14 jr. Vrijd.: 2.30, 8.15: zaterdag: 7. 9.30 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7. 9.30 uur. Overige dagen: 2.30, 8.15 uur. Flora De slag om het vrouwenfort. 14 Jr. Dag.: 2.30, 7, 9.15 uur; zondag: 2, 4.30 7. 9.15 uur. Hollywood Pigalle ln Tokio. 14 Jr. Dag.: 2.30, 7, 9.15 uur: zaterdag en zondag: 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon Mlln vriend, de vijand. A.l. Dag.: 2.15, 7, 9.15 uur; zaterdag en zon dag: 1.45. 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnsky Wilde onschuld. 14 jr. Dag.: 2.15. 8.15 uur; zaterdag 2.15 6.45, 9.15 uur; zondag: 1.45, 4 15, 6.45, 9.15 uur. 18 mei des avonds geen voor stelling. Muslca Hier Is Lemmy Caution. 18 Jr. Dag.: 2.15. 8 uur; zaterdag 7, 9.30 uur; zondag 3. 7, 9.30 uur. Odeon De bekroning. A.l. Dag.: 2.30, 8 uur: zaterdag: 2.30, 7, 9.15 uur; zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympia Menselijke begeerte. 18 Jr. Dag. 2, 8 uur; zondag: 2. 5, 8 uur. Passage De onverzoenlijken. 14 Jr. Dag.: 2.30, 6.45. 9.15 uur; zondag: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt De held van Marathon. 14 Jaar. Dag.: 8 uur; zaterdag: 6.45. 9.15 uur; zondag: 4, 6.45, 9.15 uur. Rex De vyand ln de schaduw. 14 Jr. Dag.: 9.30, 11.30, 1.30, 3.30. 5.30, 7.30. en 9.30 uur; zondag van 1.30 uur af. Roxy De danseres en de vampier. 18 Jr. Zaterdag en zondag 2.30, 4.30, 7, 9.15 u. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio Duistere driften. 18 Jr. Dag.: 2, 4. 7, en 9.15 uur. Thalla Geheim agent alias de gorilla. 18 Ir. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; zondag 7 en 9.15 uur. De Uitkijk The rabbit trap. A.l. 16, 17 en 18 met 2 uur; vrydag. maandag, za- J 2, 4.15. 7 West-End Os Bandelrantes. 14 Jr. Dag.: 2.15, 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Cineac Nieuws w.o. ruimtevaart. Docu mentaire Jamaica. Doorlopende voor stelling. BINNENLAND Te Grenoble Is het stoffeiyk over schot gevonden van de 39-Jange mejuf frouw Stam uit Amsterdam, die op 25 april tijdens het skiën ln de Franse Al pen door een lawine werd verrast. Ter stond na het ongeluk waren reddingsploe gen uitgezonden, maar door de ongunstige weersomstandigheden heeft men het zoe ken enige tijd moeten staken. Het ongeluk heeft ln totaal drie slachtoffers geelst. De Stichting „Het Zuidhollandse Landschap" houdt op 27 mei haar Jaar vergadering ln de Kaag-societeit ln de gemeente Warmond. De deelnemers zullen na afloop een boottochtje op de Kager- plassen en een busrlt door de bollenstreek maken. BUITENLAND Het centraal orgaan van de West- dultse filmindustrie heeft bekendgemaakt dat Asta Nielsen ter gelegenheid van haar tachtigste verjaardag op 11 september a.s. gehuldigd zal worden wegens de belang rijke rol, welke zij ln de geschiedenis van de Duitse film heeft gespeeld. De 38-Jarlge Roger de Looze, Bel- §l8ch politicus, minister voor Energie ln e regerlng-Eyskens en een van de meest belovende Jonge figuren van de Belgische liberale partij. Is woensdag ten gevolge van een auto-ongeluk om het leven ge komen. Hy was ln zyn auto onderweg van Brussel naar Doornik, toen zijn wagen even buiten laatstgenoemde stad slipte, een halve slag om zyn as maakte en bot ste tegen een vrachtauto, bestemd voor het vervoer van vee. De heer De Looze werd op slag gedood. Met hem verliest de Belgische liberale partij een van haar schaarse bril jante Jonge politici. De premier en de partyielder van de Sowjetrepubllek Kirgizië zijn van hun functies ontheven, aldus bericht Tass. De reden van de mutaties ls niet bekend. Op de velling van Sotheby ln Londen ls woensdag een pentekening van Hugo van der Goes voor ruim 300.000 gulden verkocht. De koper was een Londense kunsthandelaar. De tekening stelt een heilige voor, vermoedeiyk de Heilige Bar bara. Met 121 tegen 32 stemmen en met 13 onthoudingen heeft de Belgische senaat zyn vertrouwen geschonken aan de nieu we Belgische regering. Tegen stemden 12 leden van de C.v.P., de communisten, twee Senatoren van de Volksunie en als groot ste groep de liberalen. De Cubaanse regering heeft donder dag zes Amerikaanse fllmdlstributlemaat- schappljen genationaliseerd. De onder nemingen zyn de Twentieth-Century Fox, Metro-Goldwyn Mayer, United Artists, Columbia Pictures. Warner Brothers en Universal International. In Damascus zyn een man en twee vrouwen gearresteerd die deel uitmaakten van een groep welke Joden uit Syrië vla Libanon naar Israël smokkelden. Zeven Londense gangsters die een overval op een postauto hadden voorbe reid, hadden de tegenslag dat de politie hen met 25 man opwachtte toen zy woensdag hun plan wilden uitvoeren. Toch werden slechts twee mannen aangehouden. De rest wist te ontkomen. De postauto vervoerde een bedrag van 20.00(5 pond. (ruim 200.000 gulden). Gisteravond besloot de conferentie dat doeltreffende maatregelen moeten worden genomen „om Zuid-.* '-lka op de knieën te brengen", dat door zyn apart heidspolitiek ,de oorlog aan het Afrikaanse xas heeft verklaard". Een 25-Jarlge boer ls ln Limburg (West-Dultsland) tot twee maanden voor- waardeiyk en een boete van 300 mark veroordeeld omdat hy op een besneeuwd stuk land een hakenkruis van 40 meter had getekend. De rechter zei ervan over tuigd te zyn dat het een grap was. Maar de boer moest toch gestraft worden omdat door dergeiyke daden het vertrouwen van het buitenland gemakkeiyk kon worden geschokt. Naby de kust van het Phlllppynse eiland Mactan zyn zestien mannen en vrouwen omgekomen toen een hoeveelheid dynamiet ln de motorboot waarin zy ge zeten waren .ontplofte. Het dynamiet zou worden gebruikt by de visvangst. Senator Mcclellan, de voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommissie voor onderzoek ln arbeldsaangelegenheden. heeft gisteren ln de senaat aannemers er van beschuldigd, dat zy ln de afgelopen vier en een half Jaar willens en wetens de uitvoering van het Amerikaanse raket- en ruimteprogram hebben vertraagd. In be paalde gevallen hadden zli niet alleen een vertraging van het werk toegestaan, maar zelfs aangemoedigd, omdat zy hiervan gel- delljk voordeel zouden hebben. In Turkye zijn woensdag wederom 83 arrestaties verricht ln verband met een „contra-revolutionaire samenzwering", die kortgeleden werd ontdekt. Het totale aan tal arrestaties bedraagt thans ongeveer tweehonderd. De meeste gearresteerden waren lid van de Democratische party, de party van oud-premier Menderes, of van de „Partij voor de rechtvaardigheid", die wordt geleld door de vroegere 6tafchef, generaal Gumuspala, De twintig deelnemers aan de Afri kaanse topconferentie ln de Liberiaanse hoofdstad Monrovia zijn het woensdag eens geworden over „broederiyke betrek kingen" tussen de Afrikaanse staten. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.20 Uit het land van Hertog Jan Brabants halfuur. 18.50 Regerlngsultz.: Het emigratiepraatje v. H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. progr. 20.10 SUS-tap- toe (Laatste ronde). 21.40 Gram. 22.00 Avondcollege. 22.30 Nws. 22.40 Een levens school, lezing. 22.55 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Italiaanse muz. 18.50 De punt jes op de 1. lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Filmrubriek. 20.15 Kinderen van Europa, klankb. 20.45 Honderd Jaar Modernisme, lezing. VARA: 21.00 Quiz. 21.45 Douane aan de Friese grenzen gedachten- wisseling. 22.15 Buitenlands weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22 40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Espe ranto. 23.10 Muziek-revue. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. KRO: 20.30 In woord en beeld. 20.40 Het Ïezlcht van Azië, filmrep. 21.20 Rep. SUS- 'aptoe. 21.40 Avondcollege Nederlands. 22.10 Epiloog. Advertentie Kom in Kempkes* Meubeltoonzalen te AmsterdamOude Schans 73-75-779 of te Waddinxveen de prachtige collectie Formule meubelen bekijken. U bent er hartelijk welkom Op aanvrage zenden wij u graag een folder toe en een overzicht van onze voor» raadhoudende dealers in uw omgeving VRIJDAG De Harmonie: Expogé. Spr. kapelaan H. M. J. Stoelinga over: „Het geesteiyk lied". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweglng. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed Pelgrim Fathers- kapel de heer J. R. Jonkers. 7.15-7.50 uur nam. uur nam. Stadszaal (foyer): Strand- en sport- kledlngshow V. en D. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. Bybelstudie 11 uur, ds. K. C. van Oossanen. Marekerk: Youth for Christ. Spr. dhr Jb Klein Haneveld m.m.v. de zingende zusjes. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie zestig- Jarig bestaan Coöp. Vooruit. 35 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Personeelsver. „De Royalisten", De Haagse Operettezan gers „Die Blume von Hawaii". 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. Marekerk: Interkerkeiyke Jeugdsamen- komst olv. pastoor A. J. Glazemaker. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. MAANDAG Gulden Vlies: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenverenlglng. 8 uur nam. Gulden Vlies: Bultengew. ledenvergade ring Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Lel den. 2.30 uur nam. Ons Centrum: Jaarvergadering Vrou wenbond N.V.V. 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Congres Kath. Bond van Sigarenwinkeliers. 10 uur voorm. Zoölogisch Laboratorium: Excursie „De Natuurvriend". (Verzamelen Steenschuur) 6 te 7.45 uur nam. Consistorie Pieterskerk: Receptie 40- Jarig bestaan Vrijwilligerscorps Herv. ge meente. 89 uur nam. Galgewater 22: K. en O.-excursie naar Ned. Rotogravuremy. 2.25 uur nam. Herengracht 82: Ledenvergadering Pro Juventute. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Soc. laad. Spr. H. Ph. Minkowski over de so ciologische benadering van het probleem van ae onmaatschappelijkheid. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugd concert Residentie-orkest olv. Willem van Otterloo voor Cle Esthetische vorming van de schooljeugd. 2.30 en 4 uur nam. Surlnamestraat: Opening Geref. Petra- kerk. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. 't Boshuis: Afd. Lelden Z.W. Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. S. den Hollander over .Opvoeden ln welvaartstyd". 8 uur nam. Kaasmarkt 1: Jaarvergadering Geref. Schoolvereniging. 8 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Jaarverg. Ned. My voor Nijverheid en Handel. 11.30 uur voorm. Lezing prof. H. C. v. d. Hulst over Nederlandse bijdrage tot de Inter nationale sterrenkunde en ruimteweten schap. 12.30 uur nam. Schouwburg: Leerllngenuitvoerlng Bal letschool Hendricks. 8 uur nam. DONDERDAG De Doelen: Genootschap Nederland-En- geland. Spr. mr. D. Wilkinson "The Resto ration Comedy". 8 uur nam. Stationsweg 43: Ledenverg. Kamer van Koophandel. 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Omagglo a Dante" Werkd ln april 10—4 uur: zondag 14 uur; ln mei werkd. 105 uur; zon dag 15 uur (tot 12 mei). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u Universiteit: Surrealistische tentoon stelling. Werkd. 9 uur voorm.5.30 uur nam. (tot 13 mei). VOOR ZATERDAG 13 MEI Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. hulsvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Me tropole ork. en soliste. (12.30-12.33 Land en tuinb.meded 12.50 Act. 13.15 Zonne- wyzer. 13.20 Platennws. 13.25 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Vrouwenkoor. 14.25 Lichte muz. 14.50 Gram. v. d. Jeugd. 15.10 Fran se les. 15.30 Lichte muz. 15.50 Gram. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. oct. 16.50 Sportact. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Kunst- kron. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Klassieke muz. 21.00 U bent_ toch arty?, prai ioekbespr. RelFgieus progr. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Orgelspel, en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Nwe gram. m. com mentaar. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13 20 Sportuitz. 13.45 Lichte muz. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14 40 Ham mondorgelspel. 15.00 Gram. (15.40-16.00 Boekbespr.) 16.45 Van de wieg tot het graf vragenbeantw. 17.00 Jazzmuz. m. comm. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 1820 Jazzmuz. 18.35 Zlgeunerork. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Passepartout, le zing. 19 40 Tussen Pasen en Pinksteren, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Metropole- ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Klankb. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Cabaret. 23.05 Oude gram. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.45-17.30 Eurovisie: Rep. Rol- hockeywedstr. Dultsland-Argentinlë ln Stuttgart, AVRO: 17.30-18.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizler. 20.30 TV-spel. 20.50-22.20 Revue. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automoblllstenkron. 12.30 Inter views. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Ge- var. progr. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 14.40 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelo pen week. 15.30 Ork. conc. 16.45 V. d. kleuters 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Pari. overz. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Gevar. muz. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.31 Gevar. progr. 13.15 Golf en cricket. 13.35 Crlcketuit- slagen. 13.45 Amus. muz. 14.30 Sportnws. 14,35 Amus. muz. (verv.). 15.30 Sportnws. 15.35 Amus. muz. 16.30 Sportnws. 16.35 Dansmuz. 17.30 Sportnws. 17.40 Milit. ork. 18.15 Gram. 18.30 Zangrecltal. 19.00 Nws. en Journ. 19.18 Sportjourn. 19.31 Samen zang. 20.00 Gram. 21.00 Ork. conc. 22.00 Jazzmuz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Pop. muz. 23.55-24.00 Nws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. progr. 18.00 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.50 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Gevar. progr. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.40 Kamer muz. 15.45 Gevar. muz. 16.15 Hoorspel. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.05 Gram. 20.00 Planorecital. 23.05 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Jeugd. 14.00 Gram. 14.30 Gevar. progr. 16.00 Zangrecital. (16.10-16.20 V. d. toeristen). 16.30 Lichte muz. 16.55 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Litur gische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 En gelse les. 18.00 Orgelconc. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Schoolwedstr. 20.00 Ca baret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz progr. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Canto. 15.00 Vrije tyd. 17.00 Nws. 17.10 Gram 18.02 Gram. 18.38 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 21.30 Amus. muz. 22 00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. BIOSCOPEN Luxor: „Notoclous" („Berucht") (18 Jr). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lidn: „De rode kaperkapitein". (14 Jaar). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „De dame met het hondje". (14 jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „U spreekt met Uw moordenaar" (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. „De inspecteur-gene- Donderdagcyclus raai". (AUe leeft.) Trianon: „De dulvelsclub" (18 Jaar). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Vera Cruz". (14 Jaar). Werkd.: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Astra-Theater Wassenaar. Vrydag 8 uur zaterdag 7 en 9.15 uur „De 1000 ogen van Dr. Mabuse". (18 Jaar). Zondag 7 9.15 uur, maandag, woensdag en donder dag 8 uur „lm welssen Rössl". (A.l.). Zondagmiddag en woensdagmiddag half drie "The Big Circus". (A.l.) Dinsdag gesloten. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend de Zuider-apo- theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Bil geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (oF diens waarnemers), Lel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) I na 1 a Sf-° ïa La sa Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Llmbuxg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Brussel Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrlch Genêve Locarno Wenen Innsbruck BelgTado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen geh. bew. regen half bew. onbewolkt lioht bew. regen/bul zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew licht bew. onbewolkt zwaar bew onbewolkt wnw 6 13 nw 7 11 wnw 3 12 w 4 12 w 3 14 wnw 1 13 2 14 3 14 6 0 nw 2 13 5 H 2 9 2 15 nw 4 14 w.stll 18 wstil 20 wzw 2 13 nw 1 10 watil 17 no 1 18 W.Stll 1>5 w 3 20 w 3 12 nw 6 13 4 8 nnw 1 20 ono 7 14 5 O 2 19 7 nnw 6 14 8 wn w 2 10 4 wnw 5 14 8 w stil 17 no 2 21 5 wstil 21 10 no 4 27 11 z 4 23 9 no 3 31 14 5 5 7 1 2 12 2 3

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2