VARA fel gekant tegen commerciële televisie „Geleide" kritiek op omroepbestel laat BUISMAN een handje helpen voor koffie op z'n best! Nationale sloepenwedstrijden voor de zeevaartscholen SHEPARD WORDT VANDAAG IN WASHINGTON GEHULDIGD Processieverbod opgeheven door Verdrag van Rome? Lisser Boys had goede start in promotiestrijd: 6—1 tegen Sparta Ronde van de Haarlemmermeer werd groteske slijtageslag Opgericht 1 maart I860 Maandag 8 mei 1961 Derde blad no. 30349 Resolutie van Verenigingsraad De Verenigingsraad van de VARA heeft zich in een gisteren met algemene stemmen aangeno men resolutie „met grote nadruk uitgesproken tegen de voorstellen van de staatssecretarissen Scholten en Veldkamp om te komen tot com merciële televisie". „De commerciële televisie wil niet op de eerste plaats dienstbaar zijn aan de geestelijke, culturele en maatschappelijke ontwikkeling van de kijkers, haar eerste doel is de verkoop van artikelen en het ma ken van winst Het televisieprogram ma zal zo worden verlaagd tot wat de staatssecretarissen noemen des kundige verpakking van het arti kel reclame", aldus de resolutie „Het voorstel van de staatssecretaris sen de helft van alle televisiezendmo- gelijkheden te geven aan, volgens de staatssecretarissen, kleine, min oi meer willekeurige groep van grote industrie ën en banken, is", volgens de resolutie, „een aantasting van de rechtsgelijkheid, die juist door de overheid dient te wor den verdedigd. De Verenigingsraad van de VARA wijst deze vorm van onder nemerstelevisie met beslistheid van de hand. Hij spreekt uit, dat het tweede televisieprogramma in handen zal moe ten worden gelegd van de bestaande radio- en televisieorganisaties en even tueel van nieuwe omroeporganisaties, die op gelijke, wettelijke voorwaarden voor een zendmachtiging in aanmerking kun nen komen". Speciale aandacht Deze resolutie was eigenlijk de neer slag van de vele woorden, die zaterdag reeds gesproken waren op een bijeen komst van de raad, waarin in hoofd zaak aandacht was besteed aan de com merciële televisie en het regeringsbe leid in deze kwestie. Mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de VARA, zei in zijn openingswoord reeds moeilijk aan de indruk te kun nen ontkomen, dat de vele kritiek op het huidige omroepbestel tot doel heeft de suggestie te wekken, dat het met de commerciële televisie in Nederland veel beter zal gaan. Staatssecretaris mr. Y Scholten heeft de commerciële televisie een eis van democratie genoemd. Maar mr. Burger betwijfelde in hoge mate of „de uitleve ring van de televisie aan de financiële grootmachten aldus moet worden ge ïnterpreteerd." „Dezelfde staatssecretaris heeft een commissie ingesteld onder presidium van de voorzitter van de Radioraad, prof. mr. L. W. G. Scholten om hem van advies te dienen. Leidraad voor deze commissie is, dat zy moet uitgaan van het huidige bestel, derhalve van het bestaan van de omroepverenigingen. Maar waarom dan zoveel notoire te genstanders van het huidige bestel in deze commissie?", vroeg mr. Burger zich af. Geen deskundigen En de heer J. B. Broeksz voegde er later op de dag de vraag aan toe: „Waar om hebben geen deskundigen zitting in deze commissie? Vertegenwoordigers van de omroepverenigingen heeft men er buiten gelaten, terwijl men van het bestaan van deze organisatie wenste uit te gaan". De heer Broeksz noemde dit in hoge mate tegenstrijdig. De televisiesecretaris van de VARA, de heer J. W. Rengelink stelde in zijn uitvoerig betoog de erkenning van re clame in het maatschappelijk bestel voorop. Maar volgens hem hoort- die reclame niet in de televisie, zoals zij ook niet thuishoort in de kerken en in de musea. Bij commerciële televisie wordt het televisieprogramma verlaagd tot ver pakking van de reclame. Daarmede wordt volgens de heer Rengelink de geestelijke volksgezondheid bedreigd. Hij achtte het bevreemdend, dat de be windslieden in hun nota hieraan vol komen voorby waren gegaan. De heer Rengelink concludeerde, dat de staats secretarissen reeds met hun nota de grondslag van het omroepbestel in Ne derland hebben aangetast. De nota kan de oorzaak worden van een zeer felle strijd tussen commerciële televisie en de bestaande televisie. Draadomroep Omroepsecretaris J. B. Broeksz be handelde enkele actuele omroepproble- men. Met betrekking tot de draadom roep merkte hij op, dat de omroepen dienen te bepalen wat op de derde en de vierde lijn wordt uitgezonden. Het zou een ongezonde situatie zijn, wanneer men dit aan particulieren zou willen geven. Ten aanzien van het stre ven naar de zg. nationale omroep stelde spreker vast dat de vrije, democratische omroep steeds het uitgangspunt voor het omroepbestel in ons land dient te zijn. Dit bestel immers komt tegemoet aan de wensen van het Nederlandse volk. Er is geen beter middel tegen de schotjes geest dan het zo vaak verguisde zuilen systeem. Want in de wereld van de omroep kijkt men juist bij elkaar naar binnen. Naschrift van de redactie. De Verenigingsraad van de VARA heeft zich dus zeer fel gekant tegen invoering van de commerciële tele visie in ons land. Dit is bepaald geen verrassing na de onmiddellijk scher pe en daarna steeds scherper gewor den reacties van deze omroepvereni ging op de reeds veel besproken nota van de staatssecrtarissen Scholten Veldkamp. Het afwijzende standpunt werd vastgelegd in een resolutie. Daarin wordt als een zeer belangrijke reden genoemd, dat, „de commerci ële televisie niet in de eerste plaats dienstbaar wil zijn aan de geeste lijke, culturele en maatschappelijke ontwikkeling van de kijkers". Hetgeen dus impliceert, dat 't hui dige bestel wel dienstbaar is aan deze „ontwikkeling van de kijkers". Blijkens de kritiek, die men overal kan lezen en horen op de televisie programma's in het algemeen, schij nen die kijkers overigens niet zo bij ster tevreden met deze „leergang". Maar die kritiek is volgens de voor zitter van de VARA niet spontaan. Hij heeft n.l. ontdekt, dat zij „tot doel heeft de suggestie te wekken, dat het met de commerciële televisie allemaal in Nederland veel beter zal gaan." We kunnen ons op onze beurt niet aan de indruk onttrekken, dat men in Hilversum nog steeds niet door drongen is van het feit, dat televisie kijkend Nederland inderdaad niet te vreden is met hetgeen het krijgt voorgeschoteld. Het wordt tijd, dat men zich op de realiteit bezint en niet vlucht in mooiklinkende, maar in feite holle begrippen. Advertentie (ook als 't poederkoffie is) Onderscheiding voor prof. dr. B. Hunniger Prof. dr. B. Hunnigher, hoogleraar in de Nederlandse taal en geschiedenis aan de Columbia Universiteit te New York (Queen Wilhelmina Chair), die bekend heid verwierf door zijn publikaties over het Nederlandse toneel, in het bijzonder over dat te Amsterdam, heeft van de Guggenheim Foundation te New York een zg. „Guggenheim Award" ontvan gen. Deze onderscheiding hoogst zelden aan niet-Amerikanen verleend houdt in, dat hem opdracht is verleend een studie te maken over het Amerikaanse drama sinds 1920. Reeds eerder, in 1955, verscheen van zijn hand in ons land een publikatie „Origin of the theatre", welke opnieuw te New York werd uitgegeven. De atoomproeven Arthur Dean, de Amerikaanse afge vaardigde naar de Geneefse conferentie over een staken van de proeven met kernwapens, is zondag in Genève terug gekeerd na een week van overleg met president Kennedy. Naar van betrouw bare zijde vernomen wordt, heeft Dean geen nieuwe voorstellen bij zich. De conferentie sleept zich al tweeën eenhalf jaar voort. Op 21 maart ont stond een impasse door de Russische eis, dat de controle op de proeven wordt geleld door een commissie van drie met wat het Westen beschouwt als het recht van veto. De conferentie werd heden voortgezet. Delfzijl werd kampioen van Nederland (Van onze Haagse correspondent) De nationale sloepenwedstrijden voor de acht in ons land gevestigde zeevaart scholen, welke zaterdag in het kanaal nabij Houtrust in Den Haa£ zijn gehouden, zijn overeenkomstig de verwachtingen na de plaatsingsronden, die in de ochtenduren plaatshadden een succes geworden voor de roeiploeg van de Noorderkweekschool „Abel Tasman" te Delfzijl. Deze ploeg slaagde er namelijk in de finale tegen de „De Ruyterschool" te Vlissingen in, de afstand van 500 meter in de 12-riemsloep „af te leggen" in 2 minuten 38.4 seconden de beste tijd van de dag waardoor op het kampioenschap van Nederland 1961 beslag werd gelegd. Vlissingen noteerde een tijd van 2 minuten 43 seconden. De resultaten van de eerste plaatsings ronde waren: Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam (2 min. 46 sec.) won van de Gemeentelijke Zeevaartschool te Rotterdam (2 min. 49 sec.); Gemeente lijke Zeevaartschool te Scheveningen (2 min. 43.8 sec.) won van de Gemeentelijke Zeevaartschool te Den Helder (2 min. 46.8 sec.); Delfzijl <2min. 40 sec.) won van de „Academie Minerva" te Gronin gen (2 min. 55 sec.); Vlissingen <2 min. 44.7 sec.) won van de „Willem Barentsz- school te Terschelling <2 min. 46.7 sec.); Tweede plaatsingsronde: Amsterdam <2 min. 46.6 sec.) won van Den Helder (2 min. 48.5 sec.); Scheveningen (2 min. 52 sec.) won van Groningen (3 min. 01.8 sec.); Delfzyl »2 min. 39.5 sec.) won van Terschelling (2 min. 48.7 sec.); Vlis singen (2 min. 41 sec.) won van Rotter dam (2 min. 51.2 sec.) De totaaltijden van de diverse ploegen na de beide plaatsingsronden waren dus: Delfzyl 5 min. 19.5 sec.; Vlissingen 5 min. 25.7 sec.; Amsterdam 5 min. 32.6 sec.; Den Helder 5 min. 35.3 sec.; Terschelling 5 min. 35.4 sec.; Scheveningen 5 min. 35.8 sec.; Rotterdam 5 min. 40.2 sec. en Gro ningen 5 min. 56.8 sec. De vier eerstgenoemde teams plaatsten zich daardoor in groep A, waaruit de landskampioen zou voortkomen. De overige vier in groep B. De halve finales van groep A hadden tot resultaat: Vlissingen won na een spannende strijd in 2 min. 42.6 sec. van Den Helder (2 min. 44.4 sec.) en Delfzijl toonde zich met een tijd van 2 min. 38.8 sec. duidelijk de meerdere over de beker houdster 1960 (Amsterdam (2 min. 45.6 sec.) Begiftigd met lioge onderscheiding President Kennedy heeft zaterdag de medaille van verdiensten van het bur gerlijk ruimtebureau toegekend aan de eerste Amerikaanse ruimtevaarder Alan B. Shepard Vandaag zou deze onder scheiding tijdens de ontvangst in het Witte Huis persoonlijk door Kennedy worden uitgereikt. Deze hoge onderschei ding is slechts éénmaal voordien toe gekend. namelyk aan John Crowley, die 38 jaar lang een leidende rol speelde in het wetenschappelijk onderzoek van de ontwikkeling van vliegtuigen, raket ten en ruimtevaartuigen. Shepard heeft slechts één klacht over zijn ruimtereis: dat deze te kort naar zijn zin duurde. Een der artsen, die hem hebben onderzocht, heeft verklaarde dat Shepard geen enkel lichamelijk nadeel van de vlucht heeft ondervonden. Korte tijd was zijn polsslag tijdens de tocht iets sneller, maar deze bleef toch ver binnen de normale grenzen. Uit een kleurenfilm, die in de Mercurycapsule werd opgenomen, bleek dat Shepards huidskleur tijdens de versnelling gedu rende de start enigszins veranderd was, maar dat hij verder geheel normaal rea geerde tijdens de zwaarste beproevingen. Deze film zal vertoond worden tijdens de ontvangst van Shepard in Washin- ton door het Amerikaanse Congres. De enige storing tijdens de vlucht was opgetreden toen de remraketten werden afgeworpen, waarbij een rood lampje in de cabine niet op groen sprong zoals de bedoeling was. Shepard voelde echter een schokje by het wegvallen van het remsysteem, zodat hij dit licht sein niet meer nodig had om te con stateren, d&t de zaak naar wens ver liep. De korte verbreking van de radio verbinding met de capsule enkele ogen blikken voor de daling bleek niet een technische storing te zijn. Premier Chroesjtsjow heeft president Kennedy een telegram gezonden met gelukwensen met de geslaagde ruimte- vlucht. De Congrescommissie voor ruimteon derzoek heeft er bij de NASA (het Ame rikaanse bureau voor de ruimtevaart) op aangedrongen, meer geld te steken in de ontwikkeling van raketten met kernvoortstuwing, het Project Rover. De commissie heeft president Kennedy aan bevolen, de hoogste voorrang aan dit plan te geven. ZWEMMEN De Nederlandse Culturele Sportbond heeft de volgende leden van de Leidse Watervrienden uitgenodigd deel te ne men aan de landenwedstrijd Nederland- België, die op 18 juni in Dordrecht plaats vindt Dames: C. v. d. Vet (100 m vlinder slag en 400 m vrije slag), I. Flaman (100 meter rugslag). Heren: J. v. d. Hulst (200 m schoolslag en polo), P. Dool (Polo). WORSTELEN DELAC De Spartaan heeft onder leiding van de heer Th. Brandt deelgenomen aan de jeugdkampioenschappen van Ne derland worstelen (13 tot 16 jaar) De Spartaan had voor deze wedstrijd drie atanemers opgesteld. Na een spannende strijd werd J. Halvemaan derde in het lichtgewicht. S. Brandt werd in het lichtvedergewicht vijfde en J. v. d. Blom zevende bij de vedergewichten. In de finale zegevierde Delfzijl, op de zelfde imponerende wijze als in de andere series, over Vlissingen, waardoor de a.s. stuurlieden op de grote handelsvaart van de Noorderkweekschool „Abel Tasman" beslag iegae op de fraaie, door het alge meen Haags comité beschikbaar gestelde wisselbeker, alsmede op de eerste prijs en 13 draagmedailles. De tweede prijs en 13 draagmedailles ontving Vlissingen, terwijl Scheveningen, dat met een tijd van 2 minuten 45.2 seconden in de finale van groep B gemakkelijk de baas bleef over Rotterdam (2 min. 53 sec.) de der de prijs en 13 draagmedailles veroverde. De halve finales, die hieraan waren voorafgegaan, hadden de volgende resul taten opgeleverd: Scheveningen (2 min. 44 sec.) won van Terschelling (2 min. 44.4 sec.), Roterdam (2 min. 50.6 sec.) won van Groningen (2 min. 56.8 sec.) Katwijk eerste der visserijscholen Als intermezzo kwamen leerlingen van de visseryscholen uit Den Helder, Kat- wyk, IJmuiden en Scheveningen met kortere riemen tegen elkaar uit. Aller eerst toonde Den Helder (3 min. 06.3 sec.) zich sterker dan Scheveningen (3 min. 11.3 sec.), waarna Katwijk (2 min. 57.4 sec.) zegevierde over IJmuiden (3 min. 04. sec.) De stryd tussen de beide winnaars, Katwijk en Den Helder, werd door eerstgenoemde met een tyd van 2 min. 55 sec. op overtuigende wijze ge wonnen. Den Helder had 3 min. 05.5 sec. nodig. Om de derde prys werd fel ge- iAri(vm„o„ ,«;clio«d Jd streden tussen IJmuiden en Schevenin- i JOllgeiliail UllSliailClClCl gen. De IJmuidense jongens namen aan- Hoge Raad zal een uitspraak moeten doen De Hoge Raad staat binnenkort voor een belangrijke beslissing. Deze Raad zal n.l. een uitspraak moeten doen over de vraag of het Nederlandse processie verbod door het in 1950 gesloten Ver drag van Rome is opgeheven. Volgens het Gerechtshof te Arnhem zou dit het geval zijn. Deze kwestie is actueel geworden door een in 1957 te Geertruidenberg gehou den sacramentsprocessie, waarbij pro cesverbaal werd opgemaakt wegens overtreding van het processieverbod, in gevoerd bij de grondwetswijziging van 1848 Door de rechtbank te Breda en door het gerechtshof te 's Hertogen bosch werd pater C. Helsdingen, d:e in vol ornaat het „allerheiligste sacra ment" meedroeg en daarna in het open baar het lof celebreerde, vrijgespro ken. De Raad verwees de zaak terug naar het gerechtshof te Arnhem, dat op 8 mam-t jl. arrest gewezen heeft, welk arrest thans is gepubliceerd. Het Arnhemse Hof kwam tot de con clusie. dat in Geertruidenberg proces- des voor 1848 niet gebruikelijk moeten worden geacht. Daarna kwam naar vo ren „het Europese Verdrag tot bescher ming van de rechten van de mens", in 1950 te Rome gesloten. Het hof over woog in zijn conclusie o.m. het volgende; „dat art, 9 lid 1 van het Verdrag een ieder onder meer het recht geeft met anderen.... in het openbaar.... zijn gods- Meisje te Laren door vankelijk een voorsprong, doch Scheve ningen slaagde er geleidelijk in, de ach terstand weg te werken en zelfs iets uit te lopen, om tenslotte met miniem ver schil te zegevieren in een tijd van 3 min. 05.8 sec. IJmuiden noteerde 3 min. 06 sec. Het resultaat was dus: 1. Katwijk, 2. Den Helder, 3. Scheveningen. Een extra wedstrijd voor leerlingen in opleiding voor stuurman by de zeevisserij (jongens van 1720 jaar) tussen Sche veningen en Katwijk leverde eveneens een succes op voor de Katwykers, die met een tyd van 2 min. 52 sec. „aan het langste eind trokken". Scheveningen had 2 min. 59 seconden nodig. Tal zegevierde in negentiende partij De negentiende partij van de twee kamp om de wereldtitel tussen titelhou der Tal en Botwinnik, die vrijdagavond was afgebroken, is zaterdag voortgezet en by de 76ste zet gewonnen door Tal. De stand is nu 11 \'iIVi in het voordeel van Botwinnik, die nog een punt nodig heeft om de titel te heroveren. Tennisuifslagen Hoofdklasse B: Thor RWJoy 74; DDV 2—ELTV 7—4; Quick—Hillegers- berg 8—3; Hilverheide—Enschede 56. (Van onze correspondent) Het 15-jarig meisje Helena Arends uit Eemnes zal een operatie moeten ondergaan en zeker een half jaar onder medische behandeling dienen te blijven, als gevolg van een mis handeling door een onbekende jongeman. Het meisje speelde met een broertje en enige vriendjes op de hei te Laren. Op de brommer naderden een jongeman en zijn meisje. Zy stapten af en wandel den de hei op. De kinderen riepen het paartje enige plagerige opmerkingen na. De jongeman werd kwaad en greep Helena Arends in haar nek en smeet haar op de grond. Aanvankelijk had het kind geen klachten, maai- de volgende dag kwam het met hoge koorts uit school terug. De huisarts achtte over brenging naar het ziekenhuis te Laren wenselijk. Hier bleek bij een onderzoek, dat het meisje een kneuzing aan de hals wervels had. De politie speurt thans naar de ongeveer 20-jarige jongeman. dienst te belijden door de eredienst terwijl ingevolge art. 9 lid 2 dit recht aan geen andere beperkingen kan zijn onderworpen dan die, welke bij de wet zijn voorzien en die zoals de Neder landse vertaling van de Engelse en Franse tekst luidt in een democrati- samenleving nodig zijn voor de open bare orde, gezondheid, zedelijkheid of de bescherming van de rechten en vrijhe den van anderen. Voorts dat een processie naar 'sHofs oordeel, is aan te merken als een belij den in het openbaar in de zin van art, 9 van het Verdrag van Rooms Katholieke Godsdienst door de ere dienst, zijnde onder „belijden in het openbaar" mede te begrijpen het belij den buiten de gebouwen en besloten plaatsen, want, had men de verleende vrijheid willen beperken tot het belij den in het openbaar binnen gebouwen en besloten plaatsen, dan zou deze restrictie ongetwijfeld in art. 9 (tot uiting zijn gebracht. Volgens dit arrest is dus in de hui dige situatie met een beroep op het Verdrag van Rome op iedere plaats in Nederland op ieder gewenst tijdstip, een processie geoorloofd. De procureur-generaal hy het Ge rechtshof te Arnhem heeft tegen dit arrest cassatie aangetekend. T.z.t. zal de Hoge Raad een definitieve uitspraak doen. Advertentie Noordwijksche Golfclub Gisteren werd op de banen van de Noordwijksche Golfclub de jaarlykse wedstrijd tussen het dames- en heren team van de NGC gespeeld om de Hans en Grietje-beker. De dames wonnen met 8l2—6^. Habib Bourguiba, de president van de republiek Tunesië, brengt op het ogenblik een bezoek aan de Verenigde Staten. Bourguiba met president Kennedy tijdens een rond rit door Washington. (Van een onzer verslaggevers) Lisser Boys heeft de promotie competitie voor een plaats in de derdeklasse (zaterdag) met een overtuigende 61 overwinning op Sparta uit Nijkerk ingezet. Feitelijk is deze klinkende over winning geen moment in gevaar geweest, want van de aftrap af waren de zwartwitten over alle linies hun tegenstanders de baas. Toch duurde het nog geruime tijd voor rechtsbuiten Bert Mondriaan met een keiharde schuiver de zwartwitte aan hang voor de eerste maal liet juichen. Dat gebeurde pas in de 35ste minuut, toen hy snel op een scherpe pass door liep en hard en laag inschoot. Even la ter kreeg Gijs Hagen de bal uit een tikje van de Nijkerkse linksachter voor het doel te pakken en opnieuw kon de doelman van de gasten naar het net 2-0. Met deze stand werd ook de rust bereikt. In de tweede helft hebben de bezoe kers aanvankelijk nog even geprobeerd tot een betere uitslag te komen. De Lis ser defensie met doelman Langeveld aan het hoofd bleef de zaak meester en toen men de eigen aanval weer op gang had gebracht, was het spoedig 3-0 door Mon- driaan.Midvoor Helmus knalde de doel man voor de vierde keer naar het net 4-0. Nadat Imanse uit een slechte uit trap van de Nijkerkse doelman tegen de lat had geschoten, was Gys Hagen er weer als de kippen bij (5-0). Uit een strafschop tegen Van 't Wout kwamen de bezoekers op 5-1 en toen de prima leidende scheidsrechter Noorlander de Nijkerkse midvoor het veld had uitge zonden wegens een ontoelaatbare over treding tegen Broekhuizen, maakte Bert Monderiaan na goed solowerk er 6-1 van. Lat en palen voorkwamen meer Lissese treffers. taktvolle twee-takt rijders gebruiken Esso 2-T motor oil Zelfmengend Beperkt slijtage tot minimum Voorkomt lagercorrosie Ideaal voor alle typen 2-takt motoren Verkrijgbaar in bussen van V, en 1 liter Het klaargemaakte produkt van ESSO benzine en 2-T Motor Oil MET ESSO BENT U BETER UIT! Ruim 130 renners staakten de strijd De 26-jarige Heemstedenaar Piet Steenvoorden was zaterdagmiddag onweerstaanbaar in de eindspurt van de negentien renners, die na 180 km over smalle en slecht ge plaveide wegen de negende ronde van de Haarlemmermeer beslisten. Het stotende wegdek en de steeds in kracht toenemende wind hebben een voorname rol gespeeld in deze klassieker, waarin ongeveer 130 renners de strijd staakten. Het werd een groteske slijtageslag, een afvalrace, die al na enkele kilome ters begon. De stryd speelde zich dan ook voornamelijk in de achterhoede af. Een stryd van moegestreden renners om het gat van soms maar enkele tiental len meters te dichten. Maar wie in deze wedstrijd moest lossen was verloren. Alleen de heel sterken konden in de ze slag overeind blijven. In de derde en laatste ronde rond de polder, toen het leidende peloton tot negentien man was geslonken, werden nog vele ontsnap pingspogingen gelanceerd, waarbij de Noordhollandse Groninger Hen Nijdam zeer actief was. Maar alle stoutmoedige vluchters werden weer achterhaald. De spurt moest de beslissing brengen. Het werd een gedrang van belang, waarbij de snelle sprinter Jan Janssen enkele tientallen meters voor de streep door de gretige meute in het zand langs de weg werd gedrongen. Toen stond niets meer de zege van Steenvoorden, die de Limburger Beckers en de Bra bander Van Aart met een volle lengte versloeg, in de weg. De uitslag was: 1. Piet Steenvoorden (Heemstede) 4 uur 30 min 7 sec. 2. Beckers i'Schaesberg)3. Van Aart (Achtmaal). 4. Nydam (Halfweg), 5. H. de Jong (St. Willibrordus), 6. Coen Vis ser (Santpoort). 7. Mesters (Den Haag), 8 Snepvangers Zundert), 9. Kees de Jongh West-Graf tdyk), 10. Rutte (Haarlemmerliede) Allen in dezelfde tijd als de winnaar.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9