Henk Scliolte schreeuwde het uit: kampioen van Europa libre Karavaan in Noordwijk, slechts 37 uitvallers Hete" finale tegen Belg Vervest Na eerste dag 1—1 stand RENNERSVELD RONDE VAN NEDERLAND NIET COMPLEET Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 6 mei 1961 Vierde blad no. 30343 Wilhelmus klonk in Lissabon n Voor de eerste maal sinds 1956, toen Piet van de Pol in Luik Euro pees kampioen 71/2 werd, heeft in een internationaal biljartzaal weer het Wilhelmus geklonken. Nu ter ere van Henk Scholte, die in de feestzaal van het Casino te Lis sabon met tranen in de ogen het volkslied aanhoorde. Hij was toen al wat bedaard van de emotie, die hem na de laatste carambole tegen de Belg Vervest had bevangen. Met de armen omhoog schreeuwde hij toen zijn begrijpelijke vreugde uit. Kampioen van Europa libre! Nog geen kwartier later was hij door een vurige hel gegaan, toen hij in zijn derde beurt rechtstreeks op de 500 scheen af te stevenen, maar een onnauwkeurig heid hem na 441 caramboles naar zijn stoel verwees. Nu echter was alles goed. In zijn armen een kolossale bokaal, in zijn grage oren de tonen van het Wil helmus en vlak voor hem de Neder landse driekleur. Hy was de gelukkigste mens ter wereld. Geluk dat moest de vechtlustige Eindhovenaar inderdaad hebben, om de fel begeerde titel te bemachtigen. In ge zelschap van spelers als Vervest. Spiel- mann, Pinto en Schrauwen wordt men niet zonder geluk Europees kampioen. Dat neemt echter niet weg, dat Schol- te verdiend heeft gewonnen. In het bij zonder tijdens de laatste ronden van het toernooi, toen elke partij dubbel zwaar ging wegen, heeft hij getoond over de sterkste zenuwen te beschikken. Reeds eerder na de onverwachte verliespartij tegen Vesely had hij geweten dat hij, naast een voor hem verder gelukkig ver loop van het toernooi, ook nog de kracht om alle resterende partijen in winst om te zetten nodig zou moeten hebben. En toen eenmaal de vijfde ronde was aan gebroken, toonde hij een mentaliteit, een Europees kampioen waardig. Schrauwen werd in één beurt onder de voet gelopen en ook Spielmann werd overduidelijk teruggewezen. Alleen titel houder Vervest stond nog in de weg, al had Scholte dan het voordeel tegen de Belg desnoods remise te kunnen spelen. Verrassing Het werd inderdaad remise, maar het was Scholte die het eerst aan de 500 was. Tot verrassing van Vervest had Scholte de acquitstoot weggegeven, na dat hü de trekstoot had gewonnen. De Eindhovenaar ging namelijk van het standpunt uit dat het voor hem een t e zware opgave zou zijn om uit de even tuele nabeurt remise te forceren. Liever begon hij zelf, om te trachten Vervest onmiddellijk een grote serie voor te zet ten. Een brutale wedstrijdtactiek, die mislukt zou zijn in een normale partij. Maar in deze „hete" finale bleek zij te werken: Vervest was zo verrast, dat hij Sportagenda Leidse Hout (2.30 uur) Roodenburg- RFC. Boshuizerkade (2.30 uur) LFCDCL. ASC De Kempenaerstraat (2.30 uur) —DOC OS. Zoeterwoudse Singel (2 uur) De Alge meneHKV (korfbal). De Krogt (Oegstgeest) Mixed hockey- toernooi. Kagerplassen (10 uur) Zeilwedstrijden De Kaag. Jutfaas (Amsterdam-Rijnkanaal, 2 uur) Varsity-roeiwedstrijden. Renbaan Duindigt (1.30 uur) Rennen en draverijen (paardesport). Zand voort circuit (1 uur) Nationale motorraces. Hoe komt miin club uit? Van de secretarissen van de volgende verenigingen ontvingen wy een elftal- opgave: UVS v. Duyl, Kluivers, Van Leeu wen, Theo van Kampen, Hak, Devilee, Wim van Kampen, Verhoeks, Nijman, Pilippo, Duwel. LFC Van Leeuwen, Bruggeling, H. Sira, Koole, W. Siera, v. d. Heyden, Riet kerken, P. de Jong, Heemans, Brouwer, D. Sira. Roodenburg Keereweer, Zitman, Zaal, Van Weerlee, Ouwerkerk, Van Royen, Jongman, Den Os, Sirat, De Klerk, Chouffour. Lugdunum Kerkvliet, Van As, Van Meygaarden, N.N., N.N., Bavelaar, Ver mond, Van Daalen, De Roo, Pet, De Cler. ASC Wurzer, Bekkering, Zwanen burg, De Weyer, Brand, Strijk, Zaalberg, Spiering, Pardon, v. d. Broek, Lasander. Altior Wijfje, Versluis, B. Ouwer kerk, B. Lasseur, H. v. d. Jagt, M. v. d. Jagt, Bos, A. Ouwerkerk, Zevenhoven, Van Hameren, Volgering. DOCOS v. d. Broek, Dubbeldeman, Jansen, Mank, J. van Marwijk, J. M. v. Marwijk, Ouwerling, Paardekooper, Piket, v. Riet, van Rossenberg, Stuifzand, Vink, Wanst, Westgeest (uit deze spelers wordt een keus gemaakt). AlphLt. Rietveld, De Groot, De Jong, Keizer, Van Laar, Thomasse, Klos, Koopman, Bonthoorn, Slagter, Van Wie- ringen. slechts tot 4 caramboles kon komen, na dat Scholte met 6 de score had geopend. De Belg zorgde er natuurlijk voor, dat er niet veel fraais bleef liggen en Scholte miste dan ook prompt. Maar ook de „tijger" weet wat carotte is, waardoor Vervest slechts één carambole scoorde. En toen had Scholte geluk. Want tegen de wil van Vervest rolden de ballen in gunstige positie. Scholte zette zijn tanden op elkaar en begon te scoren langs een korte band. Reeds on middellijk had hij het juiste gevoel te pakken en Vervest was er zo van over tuigd dat zijn tegenstander de partij meteen zou beëindigen dat hij bij de andere tafel op een stoel naast Spiel mann ging zitten. Toch kreeg de Belg nog twee kansen, want toen Scholte even onvoldoende oplette, liepen de ballen hem uit de hand en een trekstoot mis lukte. Weer bleek Vervest niet bij mach te om zich voldoende in bedwang te krijgen en na drie caramboles liet hij opnieuw een onmaakbare stoot achter. Op de stoel Even later was het Scholte, die op zijn stoel zat te rijden. Want nu kon Ver vest het ineens wel en kreeg de Neder lander het gevoel verloren te zijn. Maar na 312 ging de Antwerpenaar door de knieën: het passeren van een hoek bracht voor hem het einde. Vechtend voor elke carambole worstelde Scholte zich vervolgens naar de finish. Van de 140 caramboles waarmee Ver vest een verdiende remise bereikte heeft Scholte er niet één gezien. Vol als hij was van de twaalf matchpunten en het gemiddelde van 89.91, waarmee hij zijn eerste internationale titel had bemach tigd. En van de prettige wetenschap dat hÖ tot de deelnemers zal behoren aan het wereldkampioenschap libre, dat vol gend jaar mei in Buenos Aires zal worden gehouden. Uitslagen Vesely 146 6 107 24.33 Schrauwen 500 6 298 83.33 Raval 78 4 43 19.50 Ortivelez 500 4 358 125.00 Spielmann 500 9 372 55.55 Pinto 421 9 366 46.77 Scholte 500 5 441 100.00 Vervest 500 5 312 100.00 De eindstand in het kampioenschap luidt: pt. car. brt. h.s. alg. gem. Scholte 11 3327 37 500 89.91 Vervest 10 3001 24 500 125.04 Spielmann 9 2548 45 481 56.62 Pinto 8 2596 43 442 60.37 Ortivelez 7 2250 26 500 86.53 Schrauwen 7 2403 33 500 72.81 Vesely 4 1810 48 484 37.70 Raval 0 422 36 78 11.72 Tulpen Rallye 1961 Precies om 18.37 uur stopte de rode Mercedes 300 SL van Hans Tak met piepende remmen als eer ste bij de finishcontrole van Huis ter Duin te Noordwijk. Ruim een uur te vroeg was de Nederlander, die zelfs nog vijf minuten moest wachten voor hij zich kon afmelden binnen gekomen. „Een mooie rallye jammer alleen dat de klassements proeven voor mijn Mercedes vrij wel alle aan de smalle kant waren, waardoor ik mijn wagen dus echt niet altijd heb kunnen open- draalen". Twintig minuten lag de Amsterdam mer vóór op de Britse Austin Healey- rijders Allen en Hill en de Duitse Mercedes-equipe Crone Peemöller. Hans Tak mag dan de snelste in de laatste etappe van Eindhoven naar Noordwijk zijn geweest, het applaus spontaan en ovationeel was voor Pat Moss en Ann Wisdom, de voortreffe- Bij aankomst in Noordwijk werd Pat Moss in de bloemetjes gezet. lijke Engelse Austin Healey-equipe die de Coupe des Dames vrijwel niet meer kan ontgaan. „Een pracht-rallye", zei Pat, terwijl zij uit haar glanzend ge poetste sportwagen klom om een boeket tulpen in ontvangst te nemen. „Voor treffelijk georganiseerd. We zijn dan ook meer dan tevreden", was het ver dere commentaar van de Britse rijdster die een bijzonder fitte indruk maakte. Vervallen proef Het organisatie-comité heeft gister avond laat besloten ook de klassements proef die de rijders op de terugweg op de Ballon d'Alsace moest afleggen, te annuleren. Opnieuw heeft de elektrische registratie-apparatuur, die de gegevens van de deelnemers verwerkt, in enkele gevallen geweigerd. De wagens zijn na aankomst in Noordwijk in een gesloten park ge plaatst. Vandaag zal in de loop van de dag, nadat de klassementen bekend zijn geworden, een aantal van de hoogst ge- klasseeerde wagens aan een technische keuring worden onderworpen. Opvallend laag Opvallend laag is het aantal uitvallers In de Tulpenrallye 1961. Van de 169 dinsdagnacht te Noordwijk gestarte equipes blijken er namelijk 132 de ruim 3800 km lange tocht naar Monte Carlo en terug te hebben volbracht. Slechts 31 equipes zijn dus uitgevallen. Van de 132 teams die startten in de internationale rallye kwamen er 101 in Noordwijk aan.van de 37 „nationalen" bereikten er 31 de finish-controle. Britse zege in Tulpen Rallye Groot was de verrassing hedenmorgen vroeg toen de rekenkamer van de RAC- West zyn nachtelijk werk had voltooid. Niet een favoriete equipe zoals Wal ter-Stock (Did) of Skogh-Skogh (Zwe den), doch de Britse Triumph Herald combinatie Mabbs-Griffiths bleek name lijk winnaar te zijn geworden. Het is voor Mabbs (woonachtig in Keynsham) pas zijn tweede rallye, hy startte ook in 1960. Griffiths, die in Bridgewater woont, kwam ook al in 1955, 1956 en 1957 in de sterrit uit. Het voorlopig eindklassement luidt: 1. Mabbs-Griffiths (Engeland) met Triumph Herald, percentage 94.352. Walter-Stock (Duitsland) met Porsche S 90, percentage 95.37; 3. Skogh-Skogh (Zweden) met Saab 96, percentage 95.75; 4. BeehringerSocher (Duitsland) met Mercedes 220 SE, percentage 96.78; 5. Schoettler-Saeckel (Duitsland) met Alfa Romeo Giulletti, percentage 97.03; 6. Thrana-Samsing (Noorw.) met Auto Union 1000, percentage 97.96; 7. Roesten - burg-Mackenzie (Ned./Eng.) met Auto Union 1000, perc. 98.16; 8. Gold-Hughes (Engeland) met Austin Healey Sprite, perc. 98.35; 9. Rey-Bruggraf (Frankrijk) met Alfa Romeo Giulette, perc. 98.70; 10. Steunebrink-Barendregt (Nederland) met Jaguar 3.8 perc. 98.76; 11. Pat-Moss- Ann Wisdom (G.B.) met Austin Healy, perc. 99.21 (Coupe des Dames). De tweede nationale Tulpenrallye heeft eveneens een verrassende winnaar op geleverd. De zege ging namelijk naar de DAF-equipe Smulders-Van den Berg. Door een overwinning in het dub belspel heeft West-Duitsland in de da- viscupwedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije een beslissende 30 voorsprong geno men. In Boitsfort heeft de Nederlandse jockey Henk van der Kraats vrijdag met de volbloeds Dear Gallows en Parnas sian, de Prix Rodrigue en de Prix de la Dreve gewonnen. Dear Gallows zegevierde met 6 leng ten voorsprong en stalgenoot Parnas sian finishte in de 2070 meter lange ren met 1& lengte voorsprong. Piet Kantebeen naar Roodenburg De heer Piet Kantebeen, die, zoals wjj enige dagen geleden berichtten, eind van dit seizoen zyn contract als oefenmees- ter b(j UVS zal beëindigen, zal in de ko mende competitie de tweedeklasser Roo denburg onder zijn hoede nemen. Voor de Leidse Houtbewoners een belangrijke aanwinst, want al is de heer Kantebeen in zijn 14-jarige ambtsperiode bij UVS kritiek - dikwijls een onbillijke kritiek - niet bespaard gebleven, aan zijn bij zonder grote technische kennis van het voetbalspel valt weinig af te dingen. Roodenburg zal van hem veel kunnen leren Voetba l-overzicht De zeven doelpunten, die de UVS-voorhoede in de laatste twee wedstrijden scoorde, hebben het bewijs geleverd, dat het zelfver trouwen en de produktiviteit der blauwwitte schutterij zijn terugge keerd. Morgen gaan onze stadge noten op bezoek bij NEC, dat zoals in de thuiswedstrijd bleek (en toen ging het in de voorhoede niet best) lang niet onverslaanbaar is. In de tweedeklasse Is de strijd op één oor na gevild. De ontmoetingen Rooden burgRFC en LFC-DCL zijn dus alleen van belang voor de eindklassering. Belangrijk is wel in de 3e klasse A de ontmoeting tussen Hillegom en TYBB. By een zege zijn de Haarlemmers kam pioen, maar Hillegom dat moet winnen om zelf een kans te behouden, zal dat ten koste van alles willen verhinderen. GDA is mogelijk de lachende derde Spanning is er ook in de 4e klasse. Lugdunum, dat titelkandidaat is, gaat op bezoek bij Altior, dat op eigen terrein een lastige tegenstander is. Maar de kik kers, die niet zeker zijn van het mede spelen van de militairen Crama en Le- get, zullen het wel klaren. Oranje Groen gaat naar LIO, dat alles op alles zal zet ten om de punten thuis te houden en daarmee misschien de laatste plaats over te doen aan DOCOS, dat bij ASC een moeilijke wedstrijd tegemoet gaat. Korfbal-overzicht Voor De Algemene wordt de gelegenheid om aan degradatie te ontkomen elke week kleiner. Ook de thuiswedstrijd tegen HKV, welke nu op het programma staat, geeft weinig hoop op een verbete ring van de situatie. Meer winstkansen heeft Vicus Oriëntis, dat in Zutfen tegen ZKC uitkomt en vermoedelijk 2 punten rijker naar de Sleutelstad terug keert. De ontmoeting Regenboog-Fluks, de laatste competitiewedstrijd van onze stadgenoten, is van weinig belang meer. In de 3e kl. moet De Danaïden van DKC winnen om nog een kansje op het kampioenschap te behouden bij een eventueel falen van Ons Huis. Het programma luidt: Hoofdklasse B: De AlgemeneHKV; Ons EibernestDie Haghe; DeetosRig- tersbleek; ZKCVic. Oriëntis; Sportlust Spangen. Zuid-Holland I: RegenboogFluks; HKV 2Die Haghe 2; Hou StandOns Eibernest 2; ZwerversReady. Zuid-Holland IIA: Wion't Zuiden 2. Zuid-Holland IIB: OlympiaanOns Eibernest 3; Actief't Zuiden 3. Zuid-Holland UIA: BI. Wit '51—Velox DKCDe DanaïdenPhoenixSchie dam. Zuid-Holland IIIB: AchillesSucces; KiodALO; TrekvogelsUnicum. Rcs. Ie kl.: De Algemene 2Ready 2; Regenboog 2Quick 2; Rozenburg 2 Sperwers 2. Res. 3A: Fluks 3Quick 3; Spangen 2 Regenboog 3; Rozenburg 3Phoenix 2. Res. 3B: Vic. Oriëntis 3Spangen 3; Trekvogels 2't Zuiden 5; Achilles 3 O DO 2. TENNIS. ZwitserlandNederland Het Nederlands Davis Cup-team is de wedstrijd in de eerste ronde van het Davis Cup-toernooi (Eur. zóne) te Luzern tegen Zwitserland goed begon nen. In 55 minuten won Willem Maris het eerste enkelspel van de Zwitser Heinz Grimm met 63, 61, 62. Grimm maakte vele voetfouten en leek nerveus te zijn. Zijn service was zwak. Maris was technisch superieur en speelde met veel vechtlust. Piet van Eysden verloor in het tweede enkelspel met 57. 26. 46 van Mar tin Froesch, waardoor de stand na de eerste dag gelijk is: 11. Van Eysden begon goed, kwam zelfs met 54 voor te staan, maar verloor met 75, nadat hij tot driemaal toe zijn service had verloren. De Zwitser zag zyn beginslag tweemaal verloren gaan. Vanaf de tweede set dicteerde Froesch het spel, waarbij hij de zwakke back hand van zijn tegenstander uitstekend benutte. VOLLEYBAL Volleybalploeg dames Het Nederlandse dames volleybalteam, dat van 24 tot en met 28 mei a.s. in Za greb deelneemt aan een vijf landen toer nooi, tesamen met Tsjecho-Slowakije, Zuid-Slavië, Frankrijk en Hongarije, is als volgt samengesteld: Corrie Blijleven (RVC Rijswijk)Tilly Boer, Hetty Kok, Jenny Turksma (Boe merang Amsterdam)Anneke van Bee- len (Celebes Den Haag); Riet van der Heuvel (Befair Groningen); Bep Zonne veld, Cockie van der Pluin (beiden St. Paul Dordrecht)Toos Buchner (Con cordia Rotterdam); Ineke Gielens (SOS Utrecht) Tijdens wedstrijden in Moskou heeft de Russische zwemmer Leonid Ko- lesnikov het wereldrecord 100 meter schoolslag op zijn naam gebracht. Hij zwom de afstand in 1.11.4. Dit is ook een nieuw Europees record. De oude records stonden met 1.11.5. op naam van Wladimir Minasjkin, eveneens uit Rusland. Van Engelsen niets meer gehoord De Ronde van Nederland gaat op 16 mei in Utrecht van start, dat staat nu wel vast. Maar tien dagen voor het vertrek is het definitieve rennersveld nog altijd niet oompleet. De directeur van de Ronde, de heer L. van Oest, kon gisteren tijdens een persconferentie in Amsterdam 52 namen van deelnemers uit Nederland, Italië, Duitsland, België en Denemarken opgeven maar het ligt nog altijd in de bedoeling met 64 man (acht ploegen elk van acht renners) uit Utrecht te vertrekken. Van de Engelsen, die nota bene begin Januari van dit jaar hun ploeg voor de ronde al bekend maakten, is sindsdien niets meer vernomen en de leiding van de ronde neemt thans wel aan, dat zij ook niet zullen komen. Hetzelfde geldt in mindere mate voor de Zwitserse ploeg met onder meer Hans Hollenstein en Heinz Graf. De Helveten hebben kort geleden nog verzekerd op tijd in Nederland te zijn, maar totnogtoe heb ben zij de contracten nog niet getekend terug gestuurd. Mochten ook zij verstek laten gaan dan zal in allerijl, evenals dat voor de vervanging van de Engelsen is geschied, nog een Nederlandse ploeg in elkaar gedraaid worden. Oorspronkelijk zouden twee Belgische ploegen in de Ronde van Nederland starten. Er kwamen echter moeilijk heden met het verschuiven van het Ar dennen-weekeind naar 15 en 16 mei, hetgeen door de UCI weliswaar werd SCHAKEN In negentiende partij Botwimiik niet zonder remisekans De negentiende partij is afgebroken in een eindspel, dat - hoewel Tal een plus pion heeft - Botwinnik niet zonder re mise-kansen laat. De partij wordt heden avond uitgespeeld. Het was een Konings-Indier, met van Botwinnik's zyde een vrij gedurfde ma noeuvre op de damevleugel. De actie werd in een vroeg stadium van het mid denspel ondernomen, doch leverde min der op dan de uitdager wel moet hebben verwacht. In deze fase miste hij tweemaal de beste voortzetting, geraakte een pion achter en moest een eindspel aanvaar den, dat Tal uitstekende winstkansen bood. De wereldkampioen was echter in ra zende tijdnood geraakt. Hij slipte op de 37ste zet. Botwinnik profiteerde onmid dellijk en dreef de zwarte stukken die dreigden binnen te dringen voorlopig terug. Tal heeft de pluspion behouden en kan zeker pogen de volle winst te boeken, maar de situatie is voor hem moeilijker geworden dan zo omstreeks de 30ste zet wel het geval was. Partijverioop Zwart (Tal) Pg8—f6 d7d6 g7—g6 Lf8g7 0—0 a7—a6 c7c6 e7e5 d6 x e5 b7b5 ta8a7 Lc8e6 Tf8xd8 Ta7b7 a6a5 Lg7—f8 Td8 x dl Pf6d7 Pb8 x d7 Lf8 x c5 Pd7 x c5 Pc5a6 e5xf4 c6c5 Kg8—f8 Kf8e7 Tb7c7 b5 x a4 Le6b3 schaak Lb3 x d5 Tc7d7 Pa6b4 Td7d4 Wit (Botwinnik) d2d4 c2—c4 Pblc3 e2e4 f2—f3 Lel—e3 Ddld2 Lfld3 d4x e5 Pc3—a4 Pa4b6 Ld3c2 Dd2xd8 Pgl—e2 c4c5 Kei—f2 Thl—dl Tal x dl Pb6 x d7 .Lc2—bl Le3 x c5 Tdl—cl F3—f4 Pe2 x f4 Kf2e3 e4e5 Lble4 a2a4 Tel—al Pf4d5 Le4 x d5 Ld5c4 Tal x a4 Lc4b5 Lc4b5 Ta4 x a5 Ke3—f2 Lb5—e2 Ta5a6 Ta6a7 b2b3 Kf2—f3 Ke7e6 Bb4d5 schaak Ke6 x e5 Ke5d6 schaak Kd6d7 schaak Pd5c7 Td4d2 Tal gaf zijn 41ste zet onder couvert af. Ed Spanjaard trekt zich terug De uitslagen van de partijen uit de vijfde ronde van het toernooi om het Nederlandse schaakkampioenschap lul den Van de PolLangeweg Van den BergDe Rooi afgebr., JongsmaVan Donk afgebr., JonkmanDonner 01, RoesselBranicki 10. Na de vijfde ronde luidt de stand: 1. Tan 3% pnt. uit 4 partijen; 2. Donner uit 5; 3. Van de Pol 3 uit 5; 4/5/6 Branicki, Langeweg en Roessel, allen 2% uit 5; 7/8 Van Donk en De Rooi, beiden 2 uit 3 plus 1 afgebr. partij; 9. Van den Berg 1 uit 3 plus 1 afgebr. party 10. Jonkman Vz uit 5; 11. Jongsma 0 uit 3 plus 1 afgebr. partij. Ed Spanjaard heeft zich wegens ge zondheidsredenen moeten terugtrekken. De vier door hem gespeelde partijen zijn vervallen verklaard. WIELRENNEN. Ronde van Spanje De tiende etappe van de Ronde van Spanje rondom Madrid over 195 km. is gewonnen door de Spanjaard Otano in 5 uur 6 min. 58 sec. De uitslag luidt verder: 2. Mahe (Fr.) 5.07.29, 3. Marigil (Spanje) 5.09.22, 4. Iturat (Spanje) 5.09.34, 5. Demulder (Belg.) z. t., 6. Man- zaneque (Spanje) z. t., 7. Messelds (Belg.) z. t., 8. Suarez (Spanje) z. t., 9. Botella (Spanje) z. t., 10. Campillo (Spanje) z. t., 17. Lahaye (Nederland) z.t., 48. Van der Ven (Ned.) 5.19.21, 61. Snijder (Ned.) 5.27.51 Algemeen klassement: 1. Seynaeve (Belg.) 48.19.34, 2. Le Dissez (Frankr.) 48.25.36, 3. Soler (Spanje) 48.26.40, 4. Messelis (Belg.) 48.26.41, 5. Van Mee- nen (Belg.) 48.27.13, 6. Mahe (Frank rijk) 48.28.14, 7. Rohrbach (Fr.) 48.28.34, 8. Del Moral (Spanje) 48.28.56, 9. Fran ces (Spanje) 48.28.58, 10. Suarez (Span je) 48.32.03, 15. Lahaye 48.32.46, 61. Snij der 49.39.41, 65. Van der Ven 49.51.38. verboden, maar achteraf hebben de Bel- gne besloten om toch op die data te rij den. De directie van de Ronde van Ne derland heeft toen met de Belgische Wielerbond een compromis gesloten waarbij' Roger Baens en een aantal jon geren vergunning kregen om in de Ronde van Nederland te starten, terwijl de Nederlandse renners vrijgesteld zijn van het rijden in de Waalse Pijl op 16 mei. Maar de Ronde van Nederland moet daardoor toch een volledige Bel gische ploeg missen. WIELRENNEN Fantini overleden FANTINI De Italiaanse renner Alessandro Fan tini is vrijdagmiddag in het ziekenhuis in Trier gestorven. De 29-jarige Italiaan, die op de eind streep van de zesde etappe van de Ron de van Duitsland in een massasprint kwam te vallen, werd daarbij ernstig gewond. De Duitse specialisten die gis teren een spoedoperatie uitvoerden zoals bekend had Fantini een schedel- basis-fractuur opgelopen konden zijn leven echter niet redden. Alessandri laat een vrouw en een dochtertje na. Tweede plaats voor Gerben Karstens in Den Haag Onze stadgenoot Gerben Karstens (Swift) heeft gisteren deelgenomen aan de Ronde van Capitol te Den Haag. Hij eindigde op de 2e plaats achter de Am sterdammer Schuuring. Karstens, die 25 ronden alleen aan de kop reed, ontving de prestatiebeker. ATLETIEK A.V. Holland kampt tegen HAV Haarlem A.V. Holland reist morgen naar Haar lem voor een dualmeet met een van de sterkste atletiekverenigingen van ons land: HAV „Haarlem". De ontmoeting is bedoeld als een laatste krachtproef voor de voorwedstrijden om de Prins Hendrik- beker het clubkampioenschap van Nederland voor heren die op Hemel vaartsdag te Rotterdam plaatsvinden. Vorig Jaar eindigde Haarlem min of meer bij verrassing op de zesde en laatste plaats in de PH-beker finale. Hierdoor moet de vereniging nu, met DOS uit Rotterdam, dat als vijfde ein digde, deelnemen aan de voorwedstrij den die beslissen welke twee verenigin gen met de vier reeds geplaatste clubs later in het jaar in de finale uitkomen. Er is Haarlem dus veel aan gelegen om het contact met de „hoofdmacht" weer zo snel mogelijk te herstellen. Er is hard gewerkt om een solide formatie op de been te brengen. Daarbij komt, dat zich de afgelopen winter opvallend veel sterke atleten, die voorheen bij andere vereni gingen stonden ingeschreven, bij de Haarlemmers gemeld hebben. Hoogst waarschijnlijk zullen de Lei denaars er morgen dus wel niet in slagen Haarlem te bedwingen, maar het kan toch een interessante testmatch worden daar ook de oranjeploeg een hechte opstelling de baan op stuurt. De nummers zijn als volgt bezet: 100 meter: Smit, Boogmans, Meyer; 400 meter: Kingma, Van Venetië; 800 meter: Selier, v. d. Berg; 1500 meter: Van Leeuwen, Pieters; 3000 meter: De Haas, Van Proosdij, Lips; 4x100 meter: Smit, Boogmans, Meyer, Van Venetiën; polshoog: Tonkelaar, Winkel, Laterveer; kogel: Pommee, Stokker, Opijnen; dis cus: Pommee, Van Venetiën, Laterveer; speer: Van Heek, Kuyn, Opijnen; hoog: Pommee, Van Heek, De Romph; ver: Van Heek, Smit, Tonkelaar. BATAVEN JUNIOREN De juniorenploeg van de Bataven heeft de vererende uitnodiging ontvangen om morgen deel te nemen aan een „acht- verenigingen-kamp", die zal worden ge houden op de Nenijto-sintelbaan te Rot terdam. Ook de juniorenploeg van de Bataven telt dus weer mee in de Zuid hollandse atletiek! SPORTSPLINTERS Het Engelse nationale elftal kwam vrijdagavond in Londen niet verder dan een gelijkspel: 11 tegen het Engelse jeugdelftal van spelers onder 23 jaar. Deze stand was reeds bij de rust be reikt. Charles Boland, een 21-jarige Ca nadese jockey is vrijdag in Fort Erie aan de gevolgen van een valpartij, die zich woensdag op de renbaan van Erie had voorgedaan, overleden. Boland was een van de meest belo vende jockey's van Canada.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7