AMERIKAANSE RAKETVLUCHT UITGESTELD Koninginnedag in Oegstgeest met grote luister gevierd Park Hofbrouck thans officieel geopend Bezoekt onze grote show op woensdag 3 mei a.s. in het café van de heer Homan, Kerkstraat 22 te Katwijk aan den Rijnr j Langezaal, Stille Rijn 3-4, Leiden, lel. 26545 Er was in Voorschoten heel wat te doen op Koninginnedag Ruim duizenden kinderen trokken naar het gemeentehuis Leiderdorp Warmond heeft aantrekkelijke Koninginnedag achter de rug OOK ZOETERWOUDE VIERDE OPGEWEKT ORANJEFEEST DINSDAG 2 MEI 1961 Een kindervoorstelling in de recreatie zaal van Endegeest opende zaterdag reeds de feestelijkheden ter ere van de verjaardag van onze vorstin. Vervolgens opend? men het in feestdos getooide marktterrein in het Wilhelminapark. In de avonduren hield men een lampionop tocht, waar veel belangstelling voor be stond. Gisteren vormde een aubade voor de burgemeester o.l.v. de heer C. Hane- graaff het begin van de feestelijkheden. Hierna had in de raadszaal een intie me plechtigheid plaats in bijzijn van wel haast alle raadsleden en het bestuur van de Oranjevereniging. Aan de voorzitter wassenaar Gewaardeerd arts nam afscheid Dokter J; Baart de Ia Faille, die na 47 jaren huisarts te zijn geweest zijn praktijk heeft neergelegd, heeft zater dagmiddag afscheid genomen van zijn patiënten tijdens een zeer drukbezochte receptie in Huize Den Deyl. Namens een comité van oud-patiënten werd de scheidende arts, die sinds 1929 in Was senaar werkzaam was, toegesproken door de heer E. M. Schade. Hij dankte uit aller naam de dokter voor zijn toe wijding en voor het feit, dat hij niet als arts alleen, maar vooral ook als vriend in de gezinnen kwam. Nooit heeft dokter Baart de la Faille op enigerlei wijze onderscheid gemaakt tussen zijn patiënten. Als afscheidsge schenk bood de heer Schade de dokter een bedrag aan geld aan. bestemd voor een reis. De patiënten hopen, dat die reis de dokter zal helpen in de onge twijfeld moeilijke overgangsperiode tus sen een leven vol activiteit en een perio de van overigens welverdiende rust. Dokter Baart de la Faille dankte har telijk voor het geschenk en voor de goede woorden. Zijn toewijding als huis arts dankte hij, aldus de dokter, aan het feit, dat hij uit een oude doktersfamilie stamt. Zijn grootvader en zijn vader hebben tezamen meer dan 100 jaar een praktijk als huisarts uitgeoefend. Voordat dokter Baart de la Faille in 1929 naar Wassenaar kwam werkte hij sinds 1913 enige jaren als militair arts en van 1919 tot 1929 als huisarts te Mijdrecht. Hulde voor dr. Hoelen bij zijn afscheid Dr. Ed. Hoelen, sinds 1923 geneesheer directeur van de St.-Jacobusstichting en de St.-Ursulakliniek heeft zaterdag we gens het bereiken van de 65-jarige leef tijd afscheid genomen tijdens een in tieme samenkomst met het regentencol lege, medewerkers en oud-assistenten en deputaties van het personeel in Kasteel Oud Wassenaar. De scheidende direc teur, die door zijn echtegenote verge zeld werd, werd namens het regenten college toegesproken door mr. A. J. M. van Moorsel. Deze herinnerde eraan, dat dr. Hoelen als 27-jarige jongeman geroepen wprd tot het directeurschap van de nieuwe opgerichte St.-Jacobus- stichting, die toen nog uiterst beschei den van omvang was. Dank zij de voor treffelijke leiding van dr. Hoelen groeide het instituut uit en werd het in 1936 uitgebreid met de St.-Ursulakliniek. In de oorlogsjaren onderscheidde dr. Hoe len zich door een onverschrokken hou ding. Namens het regentencollege bood spr. dr. Hoelen een perzisch tapijt aan. Dr. J. M. J. Tans, de opvolger van dr. Hoelen sprak namens de medische staf en het personeel en kenschetste in zijn toespraak de bijzondere betekenis van dr. Hoelerfs werk voor de ontwikkeling van de psychiatrie, de neurologie en de neuro-chirurgie. Namens alle medewer kers bood dr. Tans een televisietoestel en een bedrag aan geld, bestemd voor een radiotoestel of een ander geschenk aan. R.-K. Jongeren speelden moeilijk stuk De toneelgroep van de R.-K. Jongeren heeft zondagavond in het Verenigings gebouw een opvoering gegeven van het toneelspel „Schijn en werkelijkheid", geschreven door Paul Vincent Caroll. Het bleek een „zwaar" stuk te zijn, al viel er vaak wat te lachen, een zwaar stuk niet alleen voor de spelers, en mis schien wat tè zwaar voor een deel van de over het algemeen jeugdige toe schouwers, getuige het onophoudelijk geroezemoes in de zaal. Dat de opvoering een succes werd is vooral hieraan te danken dat regisseur Jos Molenkamp de hoofdrol speelde van de aristocratisch-hooghartige kanunnik Thoman Skerrit. Zonder zijn medewer king zou het stuk veel te hoog gegre pen zijn. Dat wil overigens niet zeg gen, dat er door de leden v. d. Jongeren- toneelgroep geen goede prestaties wer den geleverd. Trix de Smit bijvoor beeld als het dienstmeisje, dat visioenen krijgt .speelde deze moeilijke rol voor treffelijk. Wim Evsenck was zeer goed als de schoolmeester, die in een boek de feiten van de Ierse clerus aan de kaak stelde .Wim Teeling en Martien van Vliet, wier verschijning op het to neel in zwarte toga's bij de mede-leden van de R.-K. Jongeren nogal hilariteit verwekte waren de beide kapelaans van de kanunnik. Conny v. d. Kleij speelde het levenslustige niohtje van de hoog eerwaarde. Martie Hakkeling wist heel goed de juiste toon en houding te tref fen als de schijnheilige oude vrijster. Guus v. d. Roer maakte van zijn rol als de nieuwe schoolmeester een koste- lij k-komische vertoning. Rob Onderwa ter en Caroline Westgeest tenslotte kwamen in de kleinere rollen voor. Zoals gezegd, het stuk, waarin betrek kelijk weinig handeling voorkomt en dat door de lange dialogen veel aandacht van de toehoorders vraagt, werd op zeer verdienstelijke wijze over het voetlicht gebracht. Aan het einde van de opvoe ring. die nog door een uurtje dansen werd gevolgd, werd de spelers een har telijke hulde gebracht. Sobere dodenherdenking Donderdagavond 4 mei wordt in Was senaar aan de nationale herdenking deelgenomen door het vormen van een rouwstoet, die om tien minuten voor 8 van de Nachtegaallaan zal vertrekken en langs de oorlogsbegraafplaats „Het Lange Duin" aan de Schouwweg zal defileren. Om 8 uur wordt de stille tocht onderbroken voor 2 minuten stilte die zullen worden aangegeven met het aan- en uitschakelen van de straatverlichting. Van kwart voor 8 tot even voor 8 uur van deze vereniging, de heer N. v. Wal gen, werd de ere-medaille van de ge meente aangeboden. FLEURIGE STOET Om half elf vertrok een lange, bij zonder rijk gekostumeerde kinderoptocht. De tocht eindigde op het recreatieter rein aan de Hofbrouckerlaan, alwaar de stoet zich opstelde voor een platform, waar de deelnemers na een inleidend woord van de voorzitter der Oranjever eniging, toegesproken werden door de wethouder van Openbare Werken, de heer J. F. M. Steenmetser. Het terrein, dat gisteren voor de jeugd is openge steld, ontving de naam „Park Hof brouck". STAALTJES Des middags gaven de turnvereniging OGAV, de harmonie „Concordia" en de korfbalverenigingen „Fiks" en „Pernis", staaltjes van hun kunnen ten beste op het ASC-terrein. Onder leiding van een groep zeeverkenners, die hun tenten op het terrein hadden opgeslagen, hielden de ingezetenen zich bezig met spelen als mastklimmen, touwtrekken en kussenge vechten. Jammer was het, dat. een gekos tumeerde voetbalwedstrijd, die eveneens in het programma stond, niet door kon gaan. Het versierde marktterrein heeft de gehele dag veel belangstellenden ge trokken. De feestdag werd besloten met een rondgang onder begeleiding van de vrolijke deuntjes van „Werkmans Wils kracht wassenaar STADSNIEUWS ZWEMVIERKAMP DOOR ZILVERMEEUWEN GEWONNEN Zondagmiddag heeft de R.-K. Zwem vereniging „De Zilvermeeuwen" in het Sportfondsenbad een zwemvierkamp ge organiseerd met de verenigingen WIK uit Vlaardingen, DOK uit Amsterdam en DONK uit Gouda. Het was een een malige ontmoeting, die dus niet gevolgd zal worden door tegenbezoeken bij de deelnemende verenigingen. De wedstrij den hadden een vlot en spannend ver loop. Na de eerste 4 nummers reeds hadden de gastheren, de Zilvermeeuwen een voorsprong genomen, die niet meer werd prijsgegeven. Met 1490.5 punten won de Wassenaarse club deze ontmoe ting voor resp. DOK (1535.4 pt.), DONK (1568.9 pt.) en WIK (1603 pt.). (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) „The Strangers" uit Leiden hebben op het in Lisse gehouden amateurcon cours „Lenteparade", dat door de plaat selijke V.V.V. op touw was gezet, de 1ste prijs in de wacht gesleept. Onder auspiciën van de Stichting Volle Evangelie Zending worden in de Stadsgehoorzaal van zaterdag 6 t/m donderdag 11 mei, lezingen gehouden over gebedsgenezing door de in Amerika bekende dr. Ph. N. Green. Evangelist J. Maasbach, die destijds de Amerikaanse evangelist T. L. Osborn vertaalde, zal ook dr. Green vertalen. Zondagmiddag wordt de kleurenfilm „Holland Wonder", opgenomen tijdens de Osborncampagne in 1958 op het Ma lieveld te Den Haag, vertoond. Relletjes in Voorschoten Jongelui molesteerden politie In de Voorstraat en de Tramstraat in Voorschoten is het maandagavond tot vry ernstige ongeregeldheden gekomen, doordat enkele jongelui de politie moleseerden. De politie liet zich niet onbetuigd en deelde met de gummiknuppel rake klappen uit. De jongens trokken hierop naar de snackbar in de Schoolstraat en begonnen daar opnieuw de rust te verstoren. De inmiddels versterkte politie bracht een van de onruststokers naar het bureau. Met krachtige hand werd de orde hersteld. Zaterdagavond werd ook al getracht deining te veroorzaken. De groep van 60 tot 70 jongens was waarschijnlijk voornamelijk afkomstig uit Leiden. Toen om elf uur de lampionoptocht begon was de rust weergekeerd. De route van de optocht werd sterk ingekort, mede omdat er nauwelijks lampions meege dragen werden. te houden van 11 uur v.m- tot 11 uur nm. Wij DEMONSTREREN voor U de allernieuwste VOLAUTOMATISCHE WASMACHINES, snel- en lang- zaamwassers, KOELKASTEN in ongekende keuze en prijzen Verder tonen wij U RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - DRAAGBARE RADIO'S - TUINMEUBELEN - RIJWIELEN - WANDELWAGENS - KINDERSTOELEN - KINDERWAGENS enz. Mogen wij U morgen welkom heten Nadat zaterdag de Koninginnefees- ten ingeluid waren met voorstellingen voor de schooljeugd in het Cultureel Centrum, met een taptoe van allerlei Voorschotense verenigingen en met een geslaagde gezellige avond, vielen de hoogtepunten van de feestviering op maandag. Vooral de feestavond was een groot succes door de sfeer en gezellige stemming. Vooral de ochtend was een hoogte punt, zoals ieder jaar trouwens. Hon derden jongens en meisjes trokken in een bijzonder lange stoet verkleed en Duimpje (Mariaschool)3. Don Qui- chotte (Parkschool)4. Krantenjongens iHerv. school); 5. Kotta Missie (Betha- niëschool); 6. Vogelverschrikker (Ma riaschool); 7. B. en W. (Geref. school); 8. Piet Hein (Geref. school)9. Negerin netje (Parkschool)10. Biedermeier meisjes (Herv. school). Uitslagen kinderspelen Vlaggetjessteken1. Jeannie Leertak- 2. CatelUne Venteville; 3. Willij v. d. a r—- jBerg; 2e groep: 1. Annelies van R(|n: 2. versierd door het dorp. Maar het was Liesbeth v. d. Berg; 3. Gerrie Lelieveld meer dan een verkleedpartij, want van Blokjesrapen: 1. SJaak Kniiber- 2 de diverse groepen, groepjes en indivi- Humphrev Bruno; 3. Kees Mourits-' 2e duele deelnemers was door ouders en groep: 1. Hans van Rigteren; 2 Wim van nns.rwiiï.r. Denw: 3. Pieter Habekotté. Buslopen: 1. Marie Louise Dekker; 2. Ineke Tijsma; 3. Henriette Smit; 2e groep: 1. Gemma Schaepman; 2. Ange de Beek; 3. Ria van Leeuwen. Zaklopen: 1. Henru Zweekhorst; 2. Een vrolijke stoet van 1100 kinderen, voorafgegaan door de harmoniekapel „Leiderdorp" trok gistermorgen naar het gemeentehuis. De jongens en meisjes zongen daar hun vreugde uit over de verjaardag van de Koningin. Burgemees ter en mevrouw Van Diepeningen ston den op het terrasje vóór het gemeente huis, eyenals het bestuur van de Alge mene Oranjevereniging. De heer S. A. Reyerse, voorzitter van het comité Oranjefeesten Koninginnedag feliciteerde de burgemeester met de ver jaardag van de Koningin. Hij zei, dat de kinderen kwamen feliciteren en met hen eigenlijk de gehele Leiderdorpse gemeen schap. Burgemeester Van Diepeningen op zijn beurt sprak de wens uit, dat de band Nederland-Oranje nog vele Jaren hecht Voor minstens 48 uur De Amerikaanse poging om een mens in een Mercurycapsule een korte ruimtevlucht te laten maken werd hedenmiddag omstreeks half twee Nederlandse tijd voor min stens 48 uur uitgesteld. De lance ring van de capsule zou oorspron kelijk hedenmiddag om kwart voor drie plaats vinden op de basis Cape Canaveral. De weersomstandig heden waren evenwel van dien aard, dat men uitstel prefereerde wassenaar Brandweerwedstrijden waren niet bepaald gemakkelijk Zaterdag zijn op het landgoed Duin- rell in Wassenaar provinciale brand- weerwedstryden gehouden voor brand weerploegen van gemeenten en BB- korpsen en van bedrijven en overheids instellingen. De wedstrijden werden door de Wassenaarse brandweer georgani seerd onder auspiciën van de Nederland se vereniging van brandweercomman danten. De opgave bestond uit het blussen van twee denkbeeldige branden en het voor komen van explosie van een gasfles. Om het niet te gemakkelijk te maken moest al het materiaal over een schutting wor den uitgelegd. Een jury bestaande uit brandweermannen uit Den Haag en Wassenaar beoordeelde de prestaties. De uitslagen waren: Gemeentelijke brandweren: 'smorgens: 1. Sommelsdijk, 191 pt; 2. Barwouts- waarder, 177 pt; 3. Gouda BB II 175 pt; 'smiddags: 1. Leerbroek 191 pt; 2. Oude Tonge 187 pt; 3. Schoonhoven 175 pt. bedrijfsbrandweren: 's morgens: 1. Dr. Neherlaboratorium, Leidschendam 197 p. 2. Chrysler International, Rotterdam 194 pt; 3. Centraal Girokantoor I 188pt. 's middags: 1. Hertelcompagnie Woerden 209 pt; 2. Telegraafkantoor Rotterdam 189 pt; 3. PTT Vlaardingen 186 pt. ruimtevaarder, wiens naam niet bekend is gemaakt. zal mogen blijven. Hierna werd gezamen lijk het Wilhelmus gezongen en brach ten de kinderen nog een tweetal vader landse liederen ten gehore. Mevrouw Van Diepeningen, geassisteerd door enkele bestuursleden, deelde daarna koekjes aan de jeugd uit. Het feest voor de kinderen werd voort gezet in Irene en het Dorpshuis, met de vertoning van enkele films. De kleuters, ruim 400, werden daarna door de harmo niekapel naar de kleuterschool in de Willem Vronkenlaan gebracht en een tweede groep naar de kleuterschool „Marijke" aan de Hoofdstraat. Zij kregen filmpjes van Donald Duck e.d. te zien. Alle kinderen ontvingen verschillende traktaties. Matig bezochte feestavond De Algemene Oranjevereniging belegde later op de dag een feestavond in het Dorpshuis. De belangstelling was maar matig. Onder de aanwezigen merkten wij op mevrouw Van Diepeningenen de hulppredikant, de heer J. van der Hoek. De wethouders waren beide verhinderd. De toneelclub „Ons Genoegen" voerde enkele schetsjes op, die bijzonder in de smaak vielen. De heer A. v. d. Ham en mevr. De Jong declameerde. Voor Suri naamse muziek zorgde de „Vijf Estrella's" een studenten bandje uit Leiden. De helft van de harmoniekapel was opgekomen om het zingen van de vader landse liederen te begeleiden. Een 11- jarig lid van de kapel, Rennie van Egmond, maakte zijn debuut. Dapper blies hij enkele marsen op de piston. nog Geruchten gingen, dat de eerste Amerikaanse ruimtevaarder de 37-jarige kapitein ter zee Alan Shepard zou zyn geweest. De voorbereidingen voor de lancering waren gisteren begonnen. De ruimtevaarder bevond zich vermoedelijk reeds in de capsule in de top van de u j. raket, toen het besluit tot uitstel werd Doven een onnodig risico voor de genomen. onderwijzers bijzonder veel werk ge maakt. Het was dan ook begrijpelijk, dat zo- velen de lange stoet langs de weg met enthousiasme begroetten. Burgemeester de Kool en wethouder Schrama lieten de stoet op de Koningin Julianalaan aan jan Vesseür; 3. Pim Berkhuizen; 2e zich voorbijtrekken. (De prijswinnaars groep: 1. Arjen v. d. Meer; 2. Hans Wil- vermeldden we hieronder.) In het Burg. Berkhoutpark volgde een toespraak van de burgemeester, die de optocht bijzon der roemde en o.m. door twee kinderen een telegram aan de Koningin liet onder tekenen. Benvenuto en Laurentius luis terden de feestelijkheden met muziek en drumband op. Aan de kinderspelen werd door een paar honderd kinderen met het nodige enthousiasme meegedaan en ook daar was de burgemeesterw eer tussen de vele ouders, die de verrichtingen gadesloegen. 's-Middags was het feest, geconcen treerd op de Voorstraat, evenals 's avonds overigens. De vermakelijk heden trokken veel bezoekers, maar ook de volksspelen hadden natuurlijk weer enorm veel bekijks. Bovendien werden er verschillende puzzelritten georganiseerd, die ook voor vele Voorschotenaren een gezellig uitje betekenden. De voetbalwedstrijd tussen de beide plaatselijke elftallen SVLVRouwkoop werd een gelijk spel: 2—2. SVLV, die reeds 2x gewonnen had, mag de beker nu behouden. Wethouder G. Schrama heeft inmiddels een nieuwe beker be schikbaar gesteld. De gehele avond bleef het in het cen trum van het dorp een gezellige drukte, terwijl Laurentius de stemming nog met muziek verhoogde. Een lampioenoptocht, laat in de avond, besloot de feestdag. Uifslag kinderoptocht De jury. bestaande uit mej. Eggink en de heren Buys en van Alphen, heeft de volgende prijzen voor de kinderoptocht toegekend: Schoolgroepen: 1. De Tien Kaasmeis jes (Mariaschool)2. De Beestenbende (Parkschool); 3. Goudmuiltje (Gerefor meerde school); 4. Het paard van Troje (Hervormde school); 5. Wat leeft in Voorschoten (Bethaniëschool)6. Er was eens (Ds. Fortgensschool)7. De ratten vanger van Hemelen (Vlietschool)8. Schoolleven (Josephschool). Grote groepen: 1. De vier jaargetijden (Herv. School)2. De groten der aarde Josefschool)3. Jacoba van Beieren (Herv. School)4. De Kon. Wilhelmina- vereniging (Josefschool)5. Sneeuwwit je en de zeven dwergen (Mariaschool) 6. Doe meer aan sport (Parkschool). Kleine groepen: 1. Riksja (Ds. Fort- gensschoo)2. Wij vertegenwoordigen de draverij (Mariaschool) 3. De vrolijke danseresjes (Parkschool)4. Opgeruimd staat netjes (Geref. School); 5. Pruiken tijd (Bethaniëschool); 6. Voddenman. (Vlietschool). Individuelen: 1. Pa en de vrije zater- zullen de klokken in Wassenaar luiden, dag (Ds. Fortgensschool); 2. Klein lemse; 3. Adrie Keyzer. Gloempottenrace1. Arina v. d. Marei 2. Ann den Engelsman; 3. Heieen de Vos. Wedloop met hindernissen: 1. Bennie Zonneveld: 2. Roger Hofman; 3. Gé Zweekhorst. Fietsen met hindernissen: 1. Trees Sander; 2. Margreet Tijsman; 3. Inamia v. d. Willigen. Kussenslaan jongens: 1. Jan Zwaan; 2. Cor Kloezen; 3. Hans van Aken. o-J:lavo ae„-o MaSag.; Uitslagen volksspelen Kuipjesteken: 1. Dini van Oostrom; 2. P. van Leeuwen; 3. W. Lelyveld, 4. M. A. Vermet. Fopvoetbal: 1. Hr. v. d. Beemt; 2. Hr. Koetsier; 3. Hr. Oostergo; 4. Hr. Hollan der. De uislagen van de puzzelritten zijn nog niet bekend. Ook Warmond heeft weer een aantrek kelijke Koninginnedag achter de rug. Des morgens verzamelden zich alle schoolgaande kinderen op de Seminarie laan, van waar een rondgang door de gemeente begon. De feestelijke stoet werd opgeluisterd door vrolijke muziek van de beide plaatselijke muziekkorpsen. Evenals voorgaande jaren werd een kinderbloemencorso gehouden, een kleurrijke stoet. Bij de prijsuitreiking op het gemeentelijk sportterrein merkte de burgemeester zeer terecht op, dat er ieder jaar weer meer werk wordt ge maakt van de stukken, die dit jaar wel bijzonder mooi en aantrekkelijk waren. Het jeugdcircus Atleta gaf een opvoe ring op het sportterrein. Vorig jaar maakten wij reeds melding van dit zeer aantrekkelijke spektakel, dat ook dit jaar weer door honderden toeschouwers werd gadegeslagen. Er was weer veel te ge nieten. zoals de 3 Stanleys op eenwie- Iers, de clowns en niet te vergeten de koorddansers. 's Avonds gaf Warmonds Fanfare een vrolijk concert. Uitslag kinderbloemencorso Autopeds: 1. Wim van Winsen; 2. Her man Sikking; 3. Rudy Schakenbos. Fietsen: 1. Harry Boer; 2. Corry Tijs- sen; 3. Hilbrand Leemans. Kleine voertuigen: 1. Corrie van Rijs- bergen; 2. Henny van Westerop; 3. Leon Juffermans. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het kand. ex. Engelse taal- en let terkunde de heer C. W. Schoneveld (Lei den»; doet. ex. Engelse taal- en letter kunde de heer N. J. Meijer (Leiden). Evenals overal elders in het land vier de Zoeterwoude gisteren feest. Aan de kinderoptocht was dit Jaar bij zonder veel aandacht besteed. Na de optocht werd voor het raadhuis een aubade gebracht. Hierna begaven zich de kinderen van de le, 2e en 3e klasse van alle scholen naar „Ons Huis" waar het theater „Miniatuur" een kindervoorstelling gaf. De kinderen van de 4e, 5e en 6e klasse waren inmiddels begonnen met de kinderspelen op het terrein van de heer Th. van der Salm aan de Noordbuurtseweg. Te ca. 11 uur werd gewisseld en gingen de eerste drie klassen naar het sportterrein, terwijl de hogere klassen de voorstelling in Ons Huis bijwoonden. De heren C. van der Drift en S. van Noort gaven een demonstratie van hon- dendressuur. 's Middags werden op de Schenkelweg volksfeesten gehouden, bestaande uit ringsteken voor paren op bromfietsen en een eierrace voor dames. Wielerronde Om kwart voor zes werden wielerwed strijden gehouden voor 1. Jongens van 14 t/m 16 jaar over het circuit Schenkelweg Zwetkade. Gereden moest worden 6 ronden. De uitslag was: 1. Martien van der Geest; 2. Peter Beereboom en 3 Ber- tus Hulsbos; 2. Jongens van 17 jaar en ouder over 10 ronden. Hiervan was het resultaat: 1. Guus van der Geest; 2. Jan van der Geest en 3. Jan Turk. Hierna kwamen wielrenners van Swift uit Leiden aan bod. De adspiranten moesten 20 ronden rijden. De le prijs was voor P. de Jong uit Roelofsarends- veen, de 2e prijs was voor Wesseling uit Roelofsarendsveen en de 3e voor Bakvis eveneens uit Roelofarendsveen. De senioren moesten 50 ronden rijden, waarvoor 10 prijzen beschikbaar waren. De uitslag was als volgt: 1. A. Kloosterman, Leiden in 57 min. 1 sec.; 2. P. van der Berg, Voorhout; 3. R. Wallet. Leiden; 4. A. Prangers, Lei derdorp; 5. F. van den Broek, Leiden; 6. W. van den Berg, Voorhout; 7. P. van Engelen, Voorhout; 8. C. Kloosterman, Leiden; 9. C. van der Hulst, Zoeterwou de; 10. W. Hilgerson, Stompwyk. 's Avonds was er in het parochiehuis aan de Schenkelweg een Oranjebal, in „Ons Huis" ee variété-avond. Rondvaart Veel belangtelling trok ook de door de Chr. Mandolincvereniging georganiseerde rondvaart op vrolijk verlichte schuiten. Het bestuur van de Oranjevereniging kan met trots op dit geslaagde feest terugzien. Groepen van 2 en 3 personen: 1. Broer tjes Sikking; 2. Meisjes Rosewalt; 3. Jon gens Van Winsen. Groepen van 4 personen en meer: 1. Jongens Breedijk; 2. Jongens Van Win sen; 3. meisjes Stijman. Geestigste uitbeelding van het corso: 1. Jongens Breedijk; 2. Harry Boer. BEURSOVERZICHT Philips en Aku vast in afwachtende markt Het Damrak zette vandaag de nieuwe beursweek in met een zeer kalme han del. De internationale politieke situatie in Laos en Kongo was voor de meeste beursbezoekers aanleiding om een af wachtende houding aan te nemen. De tendentie op de buitenlandse beur zen vormde voor Amsterdam absoluut geen stimulans voor hogere koersen. Wall Street sloot vrijdag j.l. een weinig lager. Het Damrak voer vanmiddag dus op eigen kompas en deed het zeker niet slecht. Opvallend was het koersverloop voor aandelen AKU. De gepubliceerde eerste kwartaalcijfers 1961 van dit con cern vi.len op het eerste gezicht tegen. Het jaarverslag hield echter punten in, die door de beurs gunstig voor de toe komst van het concern werden beoor deeld. Vooral dit laatste leidde ertoe dat er voor de Aku-aandelen vanmiddag vraag aanwezig was. Direct bij de ope ning viel een gunstige stemming voor dit fonds te constateren want de koers lag op 490, twee punten boven het vorige slot. Als gevolg van lokale en buiten landse (Zwitserse) vraag steeg de koers tot 498. Op dit niveau boekte het fonds een koerswinst van circa tien punten. Het hoogste peil kon echter niet behou den blijven. De aandelen verlieten de markt op circa 496. Ook de Philipsaan- delen lagen goed in de markt als gevolg van Amerikaanse vraag. De aandelen boekten op 1162 een.koerswinst van cir ca negen punten. Unilever prijshoudend op 867, terwyl de Hóogovënwaarden cir ca twee punten hoger noteerden op 1114%. Koninklijke Olie werd een paar dubbeltjes lager op f. 150,20 verhandeld. In de scheepvaartsector was de stem ming niet erg opgewekt. Bij een zeer stille handel lagen de koersen over de gehele linie beneden die van het vorige slotniveau. Koninklijke Boot vijf punten lager op 205. De overige scheepvaartaan delen verloren één tot twee punten-. Cul tures ongeanimeerd. In de staatsfond- senhoek lag de 4%% lening 1961 iets beter in de markt. De staffellening was iets gemakkelijker. BEURS VAN Dinsdag 2 april 1961 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000,— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 103ft 103% Ned. '59 4%103ft 103% Ned. '60-1 4% 103ft 103% Ned. '60 II 4% 103ft 103% Ned. '59 4% 102% 102% Ned. '60 4% 102% 102% Ned. '61 4% *102% 102% Ned. '53 3% 99% 99%GL Ned. Grtb. obi. 3% 82% Ned. '47 3% 95ft 94% Ned. '51 3% 98U Ned. '53 I-II 3%98 98Vs Ned. '56 3% 97.-(4 98 Ned. '48 3% 92% 92% Ned. bel. cert. 3% 92 Ned. '50 I-II 3% 93 b 93GB Ned. '54 I-II 3% 94 94% Ned. '55 I 3% 94 94% Ned. '55-11 3% 95% 95% Ned. *37 3 95ft 95% Ned. Grtbk. obi. '46 3 95% 95Vs Ned. doll. In. '47 3 91 91% Ned. Inv. cert. 3 100% 100ft Ned. 62-64 3 looft 100% Indië '37 3 100 Indië '37 A 3 97ft 97 Ned. won. b.l. '57 6 111 ft 1113^ Ned. won.bJ. '58 4% 102% 102ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 120% 120 GB Ver. HVA-my143% 142% A-K.U486% 495% Deli Mij cert165 167 Hoogovens cert1112% 1114% Philips gem. bez. 1153% 1164% Unilever cert866% 868% Dordtse Petr711 713 Kon. Petr. (50 a f 20) 150.60 150.20 Holl. Amer. lijn 171GB 169% Java China Paket 186 195 K.L.M93.8O 93.50 Kon. Ned. Stoomb.210 205 Kon. Paket My176 176% Stoomvaart Mij Ned. 190 186% Nievelt Goudr. cert. 160% 158% v. Ommeren cert. 350 346 Kon. Rott. Lloyd... 167 165% Ned. Scheepv. Unie 171% 169% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97 97% idem '48 (3%) 96% 96% R'dam '52-1 (4%) 101% id. id. "37 I-II (3%) 97% 96% Z.-Holland '55 4% 101 101% Bankwezen Bank N. Gem. '58 5% 106% 106% id. N.W.B. '52 (4%) 102% 102% BVG rspbr f.500 183 183 BVG rspbr. '52 147 Industr. Obligaties Philips DoUarlng '51 91% 91B AMSTERDAM Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 109% 108% A'dam '51 I 2% 87% 87% A'dam '56 I 2% 83% 82% A'dam '56 II 2% 96 82% A'dam '56 III 2% 95% 96 Eindhoven '54 2% 82% 82% Enschede '54 2%84% 84% B Den Haag '52 I 2% 92% 93% Idem II 2% 96 97% R'dam '52 I 2% 95 94% Idem II 2% 95 94% Idem '57 2%101% 101% Utrecht '52 2% 92% Z.-Holl. 1957 2% 98% 98 L Zuid-Holland '59 2% 103 103U NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 252 251.50 Amst. Bank 390 400 Cultuurbank 36% 36% Holl. Bank Unie eert. 215% 215% Nat. Handelsbank 251% Ned. Handelmy323 322 Rott. Bank 359% 370 Twentsche Bank 327 328 Senembah530 B 530 Industrie Ondernemingen Albert Heyn669 675 Berkel's Patent (v.) 4Ö0GB 408 Borsumij43% 42% Calvé Delft eert. 880 874 Electrolasmy461 402 Kon. Pap. v. Gelder 442 GB 431 exd. Kon. Ned. Grofsm. 198 Holl. Constructie ..571 Ing. bur. v. Bouwnyv. 320 321 Internatio 180% 180 Int. Kunststoff. Ind. 80 L 80 v. Kempen en Begeer 148% 148 Leidse Wolspinnerij 660 668 Müller en Co. N.B. 544 Ned. Kabelfabr770 GB Philips pref315 318 Rott. Droogdok My. 608 Sikkens Groep 905 886 Ver. Touwfabrieken 408 400 L Walvisvaart 105% 105% Wernink's Betonmij. 219 219% Wilton Feyenoord 316 310%excl. Van Wijk en Heringa 142 142% Zaalberg 153% B 154 L Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r544% 550 Kon. Petr. (f.20) 153.10 152.60 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 28% 23% Intern. Nickel 73% 74% Anaconda 59 60% Bethlehem Steel47%. 47% Cities Service 52% 53 General Motors 44% 45 Kennecott89% 90% Republic Steel 61 61 Shell Oil 43% 42% Union Pacific 30% l Un. States Steel 85% 85%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9