BEELDEN IN DE SLEUTELSTAD Peek&Cloppenburg „IK HEB ZE ZIEN KOMEN, IK HEB ZE ZIEN GAAN" elke woensdag jongensmarkt SHORTS Duizend feestgangertjes op terrein Zoeterwondse Singel Dinsdag 2 mei 1961 Opgericht 1 maart 1860 Een van de twee beelden, die de Sleutelstad in 1958 rijker is geworden kan men vinden in het Plantsoen: een bijzonder passende omgeving voor dit beeldje „Moeder en kind". De in Oegstgeest geboren Amsterdamse beeldhouwer Jan Wolkers vervaardigde het in opdracht van het gemeente bestuur dat zich ook door de jaren heen beijverd heeft om dit sporadische stukje wandelpark voor moeders en hun kroost in zo goed mogelijke staat te bewaren. Een dergelijke harmonie tussen beeld en entourage zagen wij reeds bij het beeld van Piet Paaltjens en komt eveneens tot uiting bij de plaat sing in de toekomst van een door de sport geïnspi reerd beeld bij de sportvelden in de Kikkerpolder, waartoe plannen bestaan. (Foto Leidsch Dagblad) Tweede blad ito. 30344 Advertentie Gouden echt in de Marnixstraat Wijze vrouw en open-top verenigingsman „Ik heb ze zien komen", aldus de heer J. Gerritsen, „en ik heb ze zien gaan". In de tijden waar ik nu van spreek was het niet eenvoudig in de woningbouwverenigingen. Zoals ik zei, ik heb ze zien komen en ik heb ze zien gaan. de voorzitters van de bouwvereniging „Ons belang". Toen ik na enige tijd vice-voorzitter van de vereniging te zijn geweest tot voorzitter was gekozen zeiden mijn collega's, dat ik het geen jaar uit zou houden. Inderdaad waren de tijden toen moeilijk, maar ondertussen hoop ik binnenkort het feit, dat ik veertig jaren voorzitter van de bouw vereniging ben, te herdenken" MINISTER H. A. KORTHALS BIEDT GELUKWENSEN AAN Ter gelegenheid van Koninginnedag hield het college van B. en W. gistermid dag om twaalf uur in de Burgerzaal van het Stadhuis een receptie. Zeer velen hebben tijdens deze druk bezochte en geanimeerde receptie gelukwensen aan geboden. Onder hen waren o.m. onze stadgenoot, de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals en diens echtgenote, de rector magnificus, prof. mr. J. F. R^pperda Wierdsma, de com mandant van de Koksschool. luit-kolo- nel Th. Wessels, een deputatie van de Ver. Koninginnedag, de 3 Ootoberver- eeniging, de Leidse Chr. Oranjevereni ging, de Kamer v. Kooph. en Fabrieken voor Rijnland en voorts tal van hoofden van gemeentelijke takken van dienst. Velen maakten van deze gelegenheid te vens gebruik om wethouder A. J. Jonge- leen geluk te wensen met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. FILMAVOND V.O.L.A. De Vereniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool hield in de bovenzaal van Zomerzorg haar maandelijkse bij eenkomst. Ditmaal bood de firma Pelt en Hooykaas te Rotterdam de leden en do nateurs een lezing-filmavond aan. Na een inleidend woord van de voor zitter, de heer C. L. de Bree, gaf de heer J. Krouwer een uiteenzetting over het winnen, bewerken en het gebruik van hardsteen en de St.-Paul's kalksteen. Na deze inleiding volgde de vertoning van de films. De eerste film "Petit Gra- nit" liet de winning en bewerking van hardsteen zien aan de S.A. des Carrières du Hainaut te Soignies (België). De tweede film behandelde de winning en bewerking van de St.-PauLs (Port land) kalksteen, welke gevonden wordt op het schiereiland Portland aan de Zuidkust van Engeland. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Franclscus Maria zn. van P. A. H. Pont en P. J. M. v. d. Burg; Aris, zn. van W. K. van Rossum en K. Duffels; Erna Emllle, dr. van J. BekooiJ en A. Harsta; Petrus Jacobus Isaac, zn. van J. van Llerop en M. J. Baart; Johan Paul, zn. van J. P. Fasel en E. van Dissel; Anlta, dr. van W. C. Ravensbergen en J. Jelsma; Mirjam Margaretha, dr. van N. J. A. Noor- duljn en M. Crevecoeur; Gerda Avlola, dr. van F. Kloosterman en J. Mollema; Ja- coba, dr. van J. Hillebrand en J. Blok; Jacqueline Magdalena Christina, dr. van J. P. Krol en G. H. M. Klein; Catharlna Petronella Yvonne, dr. van J. R. van Elk en I. G. Vermast; Johanna Alida Agatha, dr. van M. P. de Groot en T. A. J. L. Rotteveel; Arthur Jacques Antolne, zn. van G. M. M. Marcelis en E. M. L. Hooge- veen; Anita Carolina, dr. van J. Rusman E. J. Oostveen; Agada, dr. van M. J. Oudshoorn en R. Heemskerk; Wolfram Emil Antonius Maria, zn. van A. M. Wisse en C. M. Krupp; Anne Jacqueline, dr. van P. J. Bakker en M. W. van Hage. GETROUWD J. A. Marré en J. Dekker. OVERLEDEN M. den Holder, 67 jaar, wed. van J. G. van de Rotte; J. A. Lafeber, 85 Jaar, man; W. van den Bos, 82 Jaar, vrouw; J. de Jong, 60 jaar, echtgen. van C. Stafleu; A. J. van der Zeeuw, 74 jaar, man; R. van der Werf, 1 Jaar, dochter. Vuurwerk besloot Leidse feestdag Vele duizenden hebben gisteravond op het Schuttersveld genoten van een fraai vuurwerk, een waardige afsluiting van de feesten ter gelegenheid van de ver jaardag van de Koningin. De grote stukken waren vaak niet alleen bijzon der aardig van opzet, maar bovendien veelal spectaculair. Mooi was het stuk, dat herinnerde aan het jubileum van de VVV Leiden, grappig, dat van de oli fant met bewegende staart en slurf, fan tasierijk de reclamestukken. Spectacu lair waren de vliegende schotels en de raket, die over de hele breedte van het Schuttersveld zoefde. Het geknal en ge daver was geruime tijd niet van de lucht. Het initiatief van de Vereniging Koninginnedag verdient voor volgende jaren beslist navolging. Officiële publikaties MUZIEK De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op 4 mei a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur verboden ls ln het openbaar of op voor het publiek toe gankelijke plaatsen muziek ten gehore te brengen, of ln voor het publiek toegan kelijke vergunnlngs- en verlofslokalltelten gelegenheid tot dansen te geven. AFSCHEID BIJ S.L.F. Zaterdag j.l. nam de heer J. van Rijn na een 43-jarige loopbaan bij de Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciteit afscheid van de directie, chefs en colle ga's. In de directiekamer werd de scheiden de functionaris dank gebracht door de directeur, ir. Y. Ykema, voor de wijze waarop'hjj zijn krachten voor de belan gen van de Fabrieken heeft ingezet. De chefs van de heer Van Rijn spraken eveneens hun waardering uit voor diens plichtbetrachting en wensten hem een goede pensioentijd toe. Mevrouw Van Rijn mocht uit handen van de voorzitter van de personeelsver eniging een boeket bloemen ontvangen. Vervolgens had in de kantine het af scheid van de collega's plaats. Op har telijke wijze werd de heer Van Rijn hier toegesproken. Nadat vervolgens nog een cadeau was aangeboden ter herinnering aan de vele jaren bij de Fabrieken door gebracht, dankte de heer Van Rijn voor de belangstelling en het medeleven bij zijn afscheid betoond. De jeugd van de Sleutelstad amu seerde zich kostelijk met het zak- lopen. (Foto L-D./Holvast) GROTE BELANGSTELLING ORANJE-WANDELTOCHT De traditionele Oranje-wandeltocht, georganiseerd door de Vereniging „Ko ninginnedag" in samenwerking met de Wandelkring Leiden e.o., de Gem. Schoolsportcommissie en de Leidse Jeugdactle, vormde ook dit jaar weer een van de hoogtepunten in het mid dagprogramma van de Leidse Koningin nedag-viering. Er heerste gistermiddag in „Den Burcht", de startplaats van de tocht, weer de gebruikelijke drukte van af marcherende groepen en individuelen, onder wie zich haast vanzelfspre kend wederom de 74-jarige heer C. W. Oostveen bevond als nestor van de Leidse lange-afstand-tippelaars. Toen de laatste deelnemer was ge start hadden 19 groepen met een totaal van 350 deelnemers(sters) en ruim 300 individuelen zich op pad begeven om via een prachtig parcours De Kooi-Lei- derdorp-Hoge Rijndijk hun sportieve wandeling te maken. Te circa kwart voor vijif verzamelden zich de deelne- mers(sters) op de Hoge Rijndijk en marcheerde de lange met vlaggen opge luisterde stoet achter het muziekkorps „Trouw en Durf" naar „Den Burcht" terug, waar de prijsuitreiking plaats vond. De tocht bereikte zijn hoogtepunt toen „T. en D." voor het Stadhuis halt hield en front maakte en de burgemees ter, vergezeld van de wethouders Van Schaik en Drijber, het bestuur van „Ko ninginnedag", de gem. inspecteur van het onderwijs, de heer B. Swanenburg, de heer G. Steinbach (LJA) en enkele genodigden, op de Stadhuistrap ver schenen om het voorbijtrekken van de fleurige stoet gade te slaan. Vermoeid heid deerde niet meer en maakte plaats voor trots omdat allen ook dit jaar weer zonder uitvallers de 15 km lange tocht hadden uitgelopen. Na een korte toespraak van de heer L. Questroo, vice-voorz. van „Koning innedag", ontvingen de deelnemers (sters) die de tocht voor de eerste maal volbrachten een fraaie herinneringsme daille, terwijl de overigen het jaarcijfer ontvingen. De grote triomfator was de heer Oostveen, die de tocht voor de vijf de achtereenvolgende maal goed had volbracht en derhalve het bronzen her- inneringskruis aan zijn lange reeks van trofeeën mocht toevoegen. De schoolgroepsprijzen gingen naar: O.L.S. Zuidsingel (2550 ptn.), wisselbe ker en lauwertak; Da Costa (2050 ptn.), 2de prfjs (lauwertak); O.L.S. Storm Buisinghstraat (2025 ptn.), 3de prijs (Medaille); O.L.S. Du Rieustraat (1800 ptn) 4de prijs (medaille); Pr. Marijke- school (1725), 5de prijs (medaille). Wandelgroepen junioren: 1ste prijs (wisselbeker en lauwertak), Gymnas- tiekver. „Sparta" (2550 ptn.), 2de prijs (lauwertak). „W.S.V. De Rippers", Rijp- wetering (2275 ptn), 3de prijs (medaille) W.S.V. „W.I.K." Leiden (1900 ptn.). De twee groepen van de W.S.V. „Zwie- ten" te Zoeterwoude, liepen buiten me dedinging mee. STELEND DUO Gisteren heeft de politie een tweetal 16-jarige scholieren aangehouden. Zij worden verdacht van diefstal van een bandrecorder en een versterker-instal latie uit een school aan de Timorstraat. De heer J. Gerritsen, die thans even als zijn echtgenote, mevr. C. Gerritsen- v. d. Broek, 71 jaar is, is zijn leven lang een echte verenigingsman geweest. r. Bar- n. p. Bert imitte- >p. Jan rghart, ren. resp. Hans umme, prfjs rwiem, eyden, mders, resp. ïgsma, Helga Elma .nneke m Ida Adri Nag- ny de Willy >enen- i v. d. resp. Joke resp. [arijke resp iin en Nooit heeft hij tijd kunnen vinden voor enige liefhebberij. Hij gaf al zfjn werkkracht aan de vereniging. Thans is zijn zoon, de heer A. Gerritsen, in de voetsporen van zijn vader getreden: ook hij heeft zitting in het bestuur van de woningbouwvereniging en ook hfj is op en top verenigingsman. BEGRIJPENDE ECHTGENOTE Op 17 mei a.s. zal het echtpaar Ger- ritsen-v. d. Broek zijn 50-jarige echt verbintenis herdenken. Donderdag gaan de bruidsdagen in. Vijftig jaren ge durende welke mevrouw Gerritsen heel wat avondjes alleen by de kachel heeft doorgebracht als haar man zijn vrije tijd opofferde voor „Ons Belang". „Inderdaad", zegt de heer Gerritsen „de huiselijkheid lijdt onder de ver eniging, maar mijn vrouw heeft het al tijd begrepen en geaccepteerd. Zij hoopt dat ik, volgend jaar, als ik mijn 40- jarig jubileum als voorzitter heb ge vierd, mijn taak zal neerleggen." ROMANCE De echtelieden, die zich gelukkig bei den in een uitstekende gezondheid mo gen verheugen, hebben elkaar indertijd in het H.G. Weeshuis leren kennen. „Ja", zei mevrouw Gerritsen, „in die tijd was dat niet zo gemakkelijk." Wij hebben beiden vroeg onze ouders ver loren. Daarom waren wij opgenomen in het weeshuis. U begrijpt wel, dat daar jongens en meisjes streng van elkaar waren gescheiden, voor al in die tijden; we waren toen negentien Jaar. Maar van de leiding hebben we toestemming gekregen om verkering te heben. Dat was in die tijd, ik spreek nu meer dan vijftig jaar terug, iets heel bijzonders." Beiden zijn geboren en getogen Lei- denaars en hebben hun stad lief. De heer Gerritsen is timmerman van be roep. Onlangs heeft hij het feit her dacht, dat hij veertig jaar in dienst was bij de firma Zitman. „Ja", zei de heer Gerritsen, „ik heb aan de zaak drie generaties „generaals" meegemaakt. Hij is bij de firma op 66-jarige leeftijd eervol ontslagen. WIJSHEID In de gezellige huiskamer aan de Mar nixstraat hangt een wandbord. Op dat fraai uitgevoerde stuk porcelein kan een ieder die binnenkomt een spreuk lezen. Een wijze spreuk: „Van het concert des levens krijgt niemand een program." Daar pleegt de wijze en geduldige me vrouw Gerritsen op te rijmen: „En dat is maar gelukkig ook, dan weet je nergens van." ERNSTIGE VALPARTIJ Op de wegkruising Lindestraat-Lelie straat heeft zaterdag een botsing plaats gevonden tussen een motorrijwiel en een stationcar. De beide voertuigen nader den het kruispunt gelijktijdig. De be stuurder van het motorrijwiel gaf geen voorrang, waardoor hij in botsing kwam met de auto. De bestuurder van het mo torrijwiel kwam te vallen. Hij klaagde over pijn in de rechterzij en had zware verwondingen aan de rechtervoet. De E.H.D. heeft het slachtoffer een 22- jarige timmerman uit Leiden overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis. Gevonden voorwerpen In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een 22-jarige bankwer ker uit Leiden aangehouden. Hij had, zo bleek uit zijn verklaring, een grote hoe veelheid chocolade, waaronder 16 dozen en 92 repen, die de „opbrengst" van een inbraak te Warmond bleken te zijn, „ge vonden". Tevens had hij een leren tas. een fototoestel, een zonnebril en een sohuifmaat in voorraad, die uit een ge sloten auto waren ontvreemd. Ook deze voorwerpen waren volgens de gearres teerde „gevonden". Advprtentip solide katoenen cord, stoer kampmodel met 3 royale zakken Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 6 jaar Kleine stijging per maat o.a. 12 Jaar €5«®5 De Vereniging „Koninginnedag" heeft gistermorgen de jeugdige ingezetenen van de Sleutelstad een zeer gevarieerd feestprogramma aangeboden. Terwijl de feestgangertjes zich koste lijk vermaakten in de grote Burchtzaal met de avonturen van Jan Klaassen en zijn vrouw Katrijn, die de hoofdrol speel den in het Devilé's Poppentheater, wer den op het terrein aan de Zoeterwoudse- singel de traditionele kinderspelen ge houden. Jongens en meisjes, duizend in getal van 9 tot 12 jaar, naar hun leeftijden onderverdeeld in 16 groepen, hebben een sportieve strijd gestreden in een aantal wedstrijden en spelen, die o.a. beston den uit blokjesrapen, zaklopen, hard lopen, hindernisraces, eierlopen, ring steken, baldrijven en behendigheids races. Naast de eer van de overwinning, stond een groot aantal mooie prijzen, (bestaande uit diverse speelgoederen), op het spel, dus behoeft het geen betoog, dat de jeugdige deelnemers (sters) elkaar weinig of niets toegaven. Aan het eind van deze zeer geslaagde en sportieve ochtend werden allen onthaald op limo nade en spritskoek. UITSLAGEN De einduitslagen waren als volgt: Jongens groep 4: 1ste t/m. 6de prijs resp. Freddy v. d. Kwaak, André Henzen, Benno Nieuwenhuizen, Alfred v. d. Made, Wim Betteman en Jan Wolter. Groep 8: 1ste t/m. 5de prjjs resp. Adri Weber, Rob Steehouwer, Dick Pij len, Hans Vis en Cas Olivier. Groep 3: 1ste t/m. 6de prijs resp. Jan v. Egmond, Hans Koldenhof, Peter v. Went, Henny Toren, Joop de Romijn en Joop Agterhorst. Groep 9: 1ste t/m. 5e prijs, resp. Matti Ouwerkerk, Wouter Baars, Wim neveld, Wim Ellert, Kees v. Velze Groep 12. 1ste t/m. 5de prijs, res; Bruin, Koos Ossenvoort, Piet naar, Wim Weisz, Bram Beaufort Groep 13: 1ste t/m. 5de prijs, res Sieraa, Robbie Schinkel, Hans Boi Berri de Zwijger en Renee v. Doo: Groep 15: 1ste t/m 5de prys Nico Stuwart, Alan v. Canbergh, Ouwerkerk, Cor Otto. Reservegroep: 1ste prijs: Ton H 2de prijs Peter Peekamp. Meisjes Groep 1: 1ste t/m. 7d> resp. Jeanne Onderwater, Lia Ru Yvonne de Lange, Annie v. d. W Marianne v. d. Woude, Annie H< Joke Vierkant. Groep 2: 1ste t/m. 7de prijs, Maria Bonte, Ineke de Vos, Ali Joi Ivonne Devile, Petra Perquet, Kengen en José Koot. Groep 5: 1ste t/m. 5de prijs resp v. d. Kraan, Mansje de Vrind, Js Ravensbergen, Cokkie v. Haaien Stikkelorum. Groep 6: 1ste t/m. 5de prijs resj Hijman. Liesbeth v. d. Zon, Wilms tegaal. Elsje v. Lierop en Jar Koning. Groep 7: 1ste t/m. 5de prijs resp Valk, Elsje v. Leeuwen, Anby Gr< dijk, Anneke v. d. Burgt, Maris Poel. Groep 10: 1ste t/m. 3de prijs. Betsy Borst, Ineke Heuvelman, Tervooren en Anja du Pau. Groep 11: 1ste t/m. 4de prijs, Joke v. Velzen, Annie Nijs, IV Moonen en Yvonne Franken. Groep 14: 1ste t/m. 3de prijs, Joke Schuchard, Neeltje de Ronn Rie Tegelaar.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3